Gemeentelijke Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken visch winkel, Vischmarkt 18, Tel. 1225 is WOENSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH f 0.170.28, SCHOL k f 0.17-0.32. KABELJAUW a f 0.400.45 (Geheele kabeljauw a f 0.30); CARBQNADEVISCH a f 0.38 per pond en NIEUWE HARING a 6 cent per stuk. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. Leiden, 2 September 1924. AGENDA. PINSDAG. Voorschoten. Pluim vee te n to ons telilng van 310 uur. WOENSDAG. Voorschoten. Pluim- TeeteD'oonsvoliling van 1010 uur. LEIDEN. Groote nationale schietwed strijd Leidsche Schietver. „Willem Teil" op 22, 23, 25, 26, 30 Aug. en 1. 2. 5. 6. 8, 9, 12 en 13 Sept. Van 2 tot 9 uur in „De öraanbeurs". De avond-, nacht, en Zondagsdienst, der apotheken wordt van Maandag 1 e p t. tot en met Zondag 7 Sept. waargenomen door de apotheken der hee- ?en A. J. Donk, Doezastraat 31, Tel. 1313, «n G. F. Be ijst, Steenstraat 35, tel. 136; grijzende knevel, grijs vest en zwarte jas, om den hals een cïsemisette. De ötidérklee- xen bestonden, uit een gestreept sporthemd gemerkt M., bruin gekleurde Jaeger-borst rok grijsachtig molton onderbroek, dunne wollen sokken, zwarte rijgschoenen. Droeg "een scapulier. De Burgemeester van Den Dungen ver zoekt, zoo mogelijk, inlichtingen. Op de wand van 't portaal in het po litiebureau prijkt de navolgende uit de Telegraaf overgenomen regelen: Heden, de belastingplaatjes Want aan alles komt een end Ook aan 't uitstel van den fiscus En 't geduld van den agent. Er werden weer drie aangiften ge daan van diefstal van rijwielplaatjes. In een geval werd proces-verbaal op gemaakt tegen S. de la K. .„,r Gisteravond 12 uur werd de Leidsche politie opgebeld door den caféhouder Ni che wonende Haagsche Schouw, dat tus- schen de gemeente Wassenaar en den Haagsche Schouw een auto in volle vaart tegen een woonwagen was opgereden en dat de heer v. Dijk, wonende Haarlem merstraat. bewusteloos bij hem was bin nengedragen. Assistentie van den Hulp dienst werd. verzocht. Het bleek, dat de auto werd bestuurd ■sloor H. J. M. de Graaf wonende L. Rijn dijk, terwijl zich verder de heeren v. Dijk en Verhoog in den wagen bevonden. Er was gereden met een snelheid van 50 K M. zonder goed brandende koplampen en met blijkbaar niet te groote voorzichtig heid. De heer v. Dijk is naar 't Elisabethsge- sticht gebracht, de anderen waren er nogal goed afgekomen. Verschillende personen werden reeds opgebracht naar den fiscus, daar ze zonder bclastingmerk fietsten. Vannacht werd verbaliseerd de heer Leendert v. Haasteren. Hij had 't vroeger gehouden." met juffr. H., wonende Witte Laan alhier, en daar hij z'n congé gekre gen had was hij nogal vergramd op die dame. In arren moede ging hij naar haar huis en begon natuurlijk met 'n ruit in te slaan (lezer, m'n lied. is eentonig!) begaf zich vervolgens door die opening naar binnen ■%n daar hij de juffrouw niet thuis trof ver genoegde hij zich er meer haar moeder te verzekeren, dat hij haar met 'n mes zou bewerken als ze thuiskwam. Maar dat duurde nogal lang en hij achtte 't dus beter de executie tot nader te bepalen datum uit te stellen. Zijn ex-beminde, die even later thuis kwam belde terstond de politie op. die den man inrekende- BINNENLAND Prins Hendrik in Zuid-Limburg. Het bestuur van het Boode Kruis te Heerlen heeft bericht ontvangen, dat Z. K. H. Prins Henidrik Dinsdag 9 September het voornemen, heeft de Boode Kruis-afdee bogen te Heerlen en. te Valkenburg te iu- specteeren. De Prins zal 's morgens vroeg per auto van het Loo vertrekken en denzelfden avond, weer per auto naar het Loo terug- ieeren. Uit «ie Chr.-Hist Unie getreden. Staat en Kerk" deelt mede, dat. zoowel ds. H. Bakker als dr. P. J. Kromsigt van Amsterdam hebben bedankt als lid der Chr.-Hist. Unie, omdat zij in 1924 al meer de vrije school en de vrije kerk in onze politiek zien triumfeeren en nog meer, hoe de leuze van de vrije kerk een schoone ge legenheid is om aan de Boomsche kerk den voorsprong te geven boven elke an dere kerk. De Postcheque- en Girodienst. In een onderhoud met een vertegenwoor diger van het „Vad." heeft de directeur van den Postcheque- en Girodienst, de heer J. Lazonder o.a. medegedeeld, dat het aantal personeel, dat hij in dienst vond bij zijn optreden bedroeg 1040 man (er zijn in den aanvang 1140 ambtenaren geweest) en dat dit thans is teruggebracht tot 860 ambtenaren. Voorts is het thans in Brussel afgeziene stelsel geen Belgisch systeem, omdat de Belgen het voorbeeld van Keulen hebben gevolgd cn pasklaar gemaakt voor de Belgische toestanden. Dat gaat de heer Lazonder nu ook voor Nederland doen. Ten slotte deelde de directeur mede, dat voorlaan de rekening-houders ook een be wijs zullen ontvangen, dat een door hen afgegeven cheque-advies op het Girokan toor is ontvangen en van hun rekening is afgeboekt. Marktkaarten voor de spoorwegen. De directie der Ned. Spoorwegen heeft met ingang van gisteren weder marktkaar ten 3de klasse verkrijgbaar geételd. Zoo zullen van af Vrijdag 5 September en ver volgens iederen Vrijdag op de lijnen WoerdenAlphenHoofddorpLeiden zul ke kaarten uitgegeven worden tegen be langrijk verlaagde prijzen, die nog voor- deeliger zijn dan buurtverkeer. Deze marktkaarten dragen het opschrift: „Marktkaart". zijn voor de heenreis in alle treinen voor 12 uur geldig en voor de te rugreis in die treinen welke voor 6 uur vertrekken. Met de marktkaarten mag de reis ech ter niet worden onderbroken. Beeds eerder was aan de directie der Ned. Spoorwegen verzocht, weder markt kaarten uit te geven maar om verschillen de reden en was dit niet eerder mogolijk. BUITENLAND VERGADERING VAN DEN VOLKENBOND. De opening. Gistermorgen werd de vijfde vergade ring van den Volkenhond geopend. Hijmans, do Belg:sche minister van Buitenlandsche Zaken, presideerde de openingszitting en hield in zijn openings woord een lofrede op de taak en de rol van den Volkenbond. Hij wees op de heteeken s van de over eenkomsten van Londen en sprak de hoop uit dat de conventies zouden worden ver werkelijkt, aan de wereld de verlichting zouden brengen, die zij ervan verwacht, en het begin zouden zijn van een nieuwe periode van ontspanning en vrede. Hij concludeerde, dat de,Volkenbond het' onontbeerlijk organisme werd van het in ternationale leven en bestemd was, de re geeringen onderkng te verbinden door een practische entente. Hij betoogde, voorts, dat men den vrede een juridische en politieke structuur moest geven en een stelsel van vrede en veilig heid moest organ1 seeren zonder de ge dachte van het vaderland te stellen tegen over die der solidariteit. Deze gedachten waren volgens hein volkomen met elkaar' te verzoenen. Hij eindigde ten s^tte met een groet te brengen aan die oorlogsdooden en er bij den Volkenbond ernstig op aan te dringen, alle midde'Ten te zoeken om een terugkeer van een catastrofe te voorkomen, door het! recht te doen heerschen en trouw te blij ven aan de verdragen. Op deze rede volgde een langdurig ap plaus. De presidentsverkiezing. Li de middagvergadering werd met al- gemeene stemmen tot voorz'tter gekozen Motta, de leider der Zwitsersche delegatie. Dit is wel een teeken van de kentering der tijden als men bedenkt, dat ieder jaar van zijn candi datuur sprake is geweest, doch dat zij verleden jaar nog schip breuk leed door den tegenstand der Fran- sche delegatie. Motta dankte in zijn toespraak uit naam van Zwitserland voor de eer, door zijn verkiezing aan dit land te beurt gevallen. Voorts sprak hij zijn vertrouwen en ge loof in de toekomst van den Volkenbond uit, welk vertrouwen door de ontwikke ling der gebeurtenissen reeds gerechtvaar digd is, indien men de onzekerheid die hij vroegere vergaderingen van den Vol kenbond bestond, vergelijkt met de hoop volle atmosfeer, welke thans bestaat. Met veel voldoening stelde hij vast dat het vraagstuk d'er schadevergoeding thans zijn oplossing is genaderd en eindelijk tot klaarheid is gebracht. Motta wee» voorts op de uitbreiding, 'die het denkbeeld der arbitrage beeft verkre gen ten gevolge vaai de conferentie van Londen. Van de arbitrage-gedachte hangt het lot van vrede door recht af.. In de deelneming van talrijke leden der regeerin&en zag Motta een erkenning van het prestige van den Volkenhond, die zelfs in die landen, welke, tot nu toe afwijkend tegenover den Bond stonden, verhoogde aantrekkingskracht uitoefent. DE LONDENSCHE OVEREENKOMST. De Commissie van* Herstel. Officieel wordt te Parijs bekend ge maakt, dat de Commissie van Herstel in overeenstemming met de bepalingen van het slolprotocol van de conferentie van Londen de uitvaardiging heeft geconsta teerd van de Duitsche wetten, noodig voor de inwerkingstelling van het plan der des kundigen, in de bewoordingen, goedge keurd door de Commissie van Herstel, evenals van het iaidiensttreden van den agentgeneraal voor de betalingen der scha devergoedingen. De in beslag genomen bcsjnchen. Vandaag beginnen te Koblenz onderhan delingen tussehen vertegenwoordigers der Duitsche regeering en der regeeringen van de Duitsche landen, welker gebied bezet is, en de Rijnland-commissie over de uit-: voering van de overeenkomst van Londen, voornamelijk met betrekking tot het 'te ruggeven van de in beslag genomen bos- sehen. DE DREIGENDE BURGEROORLOG IN CHINA. De opmarsch naar Sjanghai ver'wachlt De bijzondere Reu ter-correspondent meldt uit Soelsjau, dat maarschalk Tsji, de militaire gouverneur van Kiang-Soe gereed is om naar Sjanghai op te rukken. De. beslissende beweging wordt binnen vier a vijf dagen verwacht. Maarschalk Tsji staat aan het hoofd Van 100.000 man en kan nog meerdere tot zijn beschikking krijgen, indien zulks noodig is. Hij beschikt eveneens over vliegtuigen met buit'enlandsche piloten. Ingrijpen der mogendheden? In de nabijheid van Hongkong zijn reeds hevige gevechten geleverd tussehen de opstandelingen en de regeeringstroe- pen. Het aantal dooden en gewonden is niet hekend. De Europeesche missionarissen maken melding van ernstige plunderingen in het binenenland. De gezanten zouden te Peking een nota overhandigd hebben, waarin wordt mee gedeeld, dat de groote mogendheden van plan zijn, ind'en het tot burgeroorlog komt, in te .grijpen. Drie Amerikaansche torpedojagers heb ben 'last gekregen, naar Sjanghai op te stoomen en één kanonneerboot, zich naar Amoy te begeven, zulks als voorzorgs maatregel in verband met de onlusten in" China. Eerège verbetering? Volgens berichten uit Shanghai is db toestand te Kanton iets minder ernst'g geworden. Sun Yat Sen heeft z'jn troepen uit de stad teruggetrokken, waartegenover de vrijwilligers 50.000 pond aan de open bare kassen hebben doen toekomen. Ook te Sjanghai ze^ schijnt de toe stand gunstiger, daar het Chineesche koopliedengilde zich in verbinding heeft ges'.e'd, met de beide gouverneurs, die v:jandig tegenover elkaar staan en dezen heeft weten te bewegen zich terug te trek ken. Het verkeer op den spoorweg Shanghai Nanking is gedeeltelijk hervat. Een deel' van het vliegeskader heeft zich hij Nanking geconcentreerd. DE OPPOSITIE TEGEN DE ARBEIDERSREGEERING. - Het vakvereenigiingscongres. Te Huill is gisteren, onder voorzitter schap van het parlementslid Purcell, de algemeens vergadering van het congres van Britsche vakvereenigingen begonnen, waar m"er dan 4m'llioen aangesloten leden zijn vertegenwoordigd. In zij opeivngsrede roerde Puree1! de mogelijkheid aan, dat de oppositie tegen de overeenkomst met sovjet-Ru^and ge vaarlijk zou kunnen worden voor de regee- ring. Ook besprak hij het verzet, dat in som mige arbeidskringen heerscht tegèn het Dawesplan. Dit verzet werd nader toegelicht door Harcbbank, den leider van de nationale un'e van spoorwegpersoneel, die een be spreking van d:t p'lan verzocht, aange zien het naar oordeel van hem en vele- zijner vrienden alleen strekte ten voor- deele van het internationale kapitalisme- en ten nadeple van de arbeidersbeweging in het algemeen. De vertegenwoordigers der mijnwerkers; sloten zich aan bij dit protest en zeiden! dat ook de Fransche mijnwerkers met lee- de oogen zagen, dat lever antes van Duit sche steenko'en een onderdeel van het Dawesplan uitmaakten. PoMitt, de vertegenwoordiger der ke telmakers, viel eveneens het Dawesp'an op heftige wijze aan; ook werd dit afgekeurd -door den vertegenwoordiger van den bond van burgerlijke ambtenaren, die eigenlijk de geheele buitenlandsche politiek veroor deelde. Deze zeide, dat 't Dawesplan niet strekte tot bevordering van den terugkeer van rust en kalmte in Europa, doch al leen om de Duitsche arbeiders tot slaaf te maken. Smille de leider der mijnwerkers ver dedigde, hoewel hij geacht wordt tot de Tadicale groep te behooren, de politiek der regeering, zoodat een motie van afkeuring van het regeeringsbe'leid met groote meer derheid werd verworpen. DE VERKIEZINGSCAMPAGNE IN DE VER. STATEN. De drie candidaten voor het president schap hebben gasteren aken een welspre kend beroep gedaan op de arbeiders-kie zers, ter gelegenheid van labour-dag. Coolidge, die de arbeid er sleitders ont ving, zeide hen, dat de Amerikaansche ■werklieden welgestelder waren, dan ooit in de geschiedenis en dat zij koopkrachtiger waren dan wie ook in andere landen. KORTE BERICHTEN. Tegen eind September zal te Weenen voor de gezworenen de behandeling plaats 'hebben van de strafzaak tegen J a w o- r e k, den man die den aanslag op honds kanselier S ei pel geplegd heeft. Seipeï' zou op amnestie voor den dader aandrin gen. In den mijnbouw in het Roergebied heeft het gebrek aan afzet zich in den 'loop van Augustus sterk doen gevoe len. i Uit een medodeeling tijdens de rijks dagdebatten blijkt, dat zich 3000 D u i t- s c li e r s in dienst bevinden van het Spaansche leger en dat 900 Duit- schers die deel uitmaakten van het Spaan sche vreemdenlegioen, zijn gesneuveld. Men tracht een verbodsbepaling te verkrij gen, tegen het. recruteeren van Duits'chers. De moeilijkheden bij de huidige on derhandelingen met de M i c u m komen hieruit voort, dat de M'icum de bestaande bepalingen nog tot 21 October wil hand haven. *De 'mijnen echter zeggen die las ten niet meer te kunnen dragen. Ook over de kolenbelasting heerschen nog mee- ningsverschiilen. Do Engelsche minister van ouderwijs heeft, volgens de Roe'l, aan de Russische regeering voorgesteld do uitwisse-, ling van studenten tussehen Enge land en Rusland te bevorderen, teneinde op de scholen in hot andere land hun moedertaal te onderwijzen. De Russische volkscommissaris van onderwijs heeft dit voorstel aanvaard. Het Engelsche ministerie van lucht vaart heeft een aantal vliegtuigen besteld, waarvan elk 50 ten voll'e uitge ruste soldaten kan transporteeren. De ma chines zijn geheel van staal. De opperbevelhebber in de Palts, ge neraal de Melz, heeft de onmiddellijke ont binding gelast van de spartacisti- sche organisaties, die mn nu af aan ver boden zijn. Hedenmorgen vroeg is in één van de kelders van de Berlijnsche beurs een boni gevonden. Dit is in betrekkelijk kor ten tijd ereds de derde maal, dat gepro beerd wordt een aanslag tegen de beurs te plegen. KERK EN SCHOOL NED HERV. KERK. Beroepen. Te Wierden: H. A. de Geus te Veenendaal. Aangenomen. Naar Nieuwe Pekela: S. A. ran Hoogstraten, cand. t. d. Heiligen Dienst te Utrecht. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te HeemseS. J. Voge laar, oud-directeur De Glindhorst te Zeist. Bedankt. Voor 's-GravelandJ. Hoek stra te Dalfsen; voor Aalten: W. van Gelder te Langeslag; voor St. Laurens: A. Scheele te Kapelle-Biezelinge. Afscheid en Intrede. Ds. P. Hekman, predikant bij de Ge reformeerde Kerk te Buitenpost, die het beroep naar de Geref. Kerk te Lemmer heeft, aangenomen, zal in de namiddag godsdienstoefening van 5 Oct. a.s. zijn in trede doen. na 's morgens bevestigd te zijn door Ds. A. de Geus, predikant te Zaan dam. Zondag 31 Aug. werd cand. L. Hoor weg bevestigd in zijn ambt bij de Geref. kerk te Purmerend door Ds. Tom, van Hilversum. In den avonddienst verbond Ds. Hoor weg zich aan de gemeente met Rom. 1 1617, verkondigende den grond van des predikers vrijmoedigheid, om het Woord; des Heeren te verkondigen. Toegesproken werd de nieuwe leeraar door ouderling W. Evnsting, Ds. Koppen aal namens de classis Edam, en evangelist R. Pos. Dr. H. T. Oberman, t Zooa's wij gisteren reeds meldden is Dr. H. T. Oberman, in leven predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Rotterdam over leden. In de kracht van zijn leven werd hij onverwacht uit zijn omvangrijken werk kring weggerukt. Dr. Oberman vertoefde te Scheveiringen tot herstel van zijn ge zondheid. Hij leed aan een ontsteking aan, de hartklep, waarbij in de laatste dagen bronchitis was gekomen. Dr. Oberman werd in 1883 geboren, was in 1907 candidaat te Drente en ging 17 Jan. 1909 als predikant bij de Engelsche gemeente naar Midde'burg en Vlissingen. Tn 1915 aanvaardde hij een beroep b'j de Nederd. Herv. Gemeente te Heemstede, om 4 Juli 1920 naar Rotterdam te gaan. Ds. Creutsberg, te 's-Gravenhage, schrijft naar aanleiding van dit plotseling sterven aan de N. R. Crt:: Zondagmorgen bereikte ohs de ontroe-: rende tijd'ng, dat Oberman was heenge gaan. Weinigen wisten, van zijn kortè he vige hartsziekte, die hem binnen enkele weken vo1 komen 'gesloopt had. Buiten zijn gemeente, in een pension te Schevenin- gen; buiten zijn werk, toen hij zichzelven, veel te laat, wat vacantie gegund 'had. En toch, toen lrij kwam vertellen, hoe hij. procul negoti.is, in de buurt was en wij veel aan elkaar moesten hebben, was oiis eenige gesprek dien langen zomermorgen over Rotterdam en over zijn* arbeid al daar. Z'jn levenswerk: iets te zijn voor jonge menschen, iets te zijn voor de velen, die de kerk „kopschuw" gemaakt heeft en nu zoo dikwijls missen de schatten der kerk. die hun noodiger z'jn dan brood. Predikant te zijn, is een moeilijk ambt te dragen, omdat vooral bij groote energie, en groote intensiteit van arbe:d, men vaak, schijnt te werken voor eigen eer, voor eigen inzielit en eigen invloed. En er is veel vertrouwen noodig. dat deze ambts drager ootmoedig met gebogen knieën, als dienaar zijn arbeid overgeeft aan den Meester. En ook veel vertrouwen in God, die zal blijven zorgen voor Zijn eer, als Hij zijn werk overgeeft aan zondige men schen. En eigenaardig, dat een man aks Ober man van zoo grocte expans;e. dat ver trouwen telkens weer wist te wekken Want naast zijn jeugdig, gezond zelfbe wustzijn, was daar heel zijn ambtelijk leven door, een krachtige, eerlijke liefde voor Jezus Christus. Dat was zijn onder grond in leven en ook in steiven. Want toen hij het wist, het ergste en het grootste dat een mensch weten kan, toen hij het wist, heeft hij enkele dagen voor zijn dood alles overgegeven aan zij nen Koning, in tevredenheid en hl blijd schap. En dat is toch wat, als men 41 jaar is. een jonge vrouw en zes kleine kin deren achterlaat en alle werk, alle wijde aspecten over moet geven, aks men zoo'n levenslust heeft, als men zoo lief heeft, het schoone. Zelden hoorde men met zooveel kunde en zoo gloeiend spreken over, om nu maar eens iets te noemen, mannen als Dostojefsky eni Boutens. Wat wist zijn knappe kennis der oude talen een fijne exegese te rooveren uit teksten, waar an deren tot voor hieven staan. Was het daardoor, dat hij elke maand meer dan drieduizend jongelieden wist samen te brengen in de Zuiderkerk? Neen, ten slotte toch weer veel meer d'it, dat door hem de kerk nog weer eens kon laten zien aan jonge menschen en buitenstaanders, dat het léven met Christus al déze dingen niet buitensluit, integendeel' gebruiken en gehieten kan in ware volheid. Oberman was n:et altijd consequent in de gangen van zijn leven, geen „ausge- klugelt Buch'", maar een compleet mensch' in z'n „Wicderspruch". Een felle metho-» dist, een wetenschappelijk man. Een spreker van :t moment, maar die zocht naar liturgische mogelijkheden. Iemand, die aan alle wateren wilde zaaien' en toch een aristocraat van den geest. Een die wist wat hij wilde en toch spoedig on-i der invloed. Een enorme werker, maar d'e echt kon „vieren". Een raensch met veel vijanden en veel vrienden. Beide begrijpe lijk. Universeel voor heel Holland en, daarbuiten, maar speciaal voor Rotter dam. f Wat 'n mogelijkheden in één persoon en dat in de energ'ekste stad van Holland Maar God, wiens gedachten hooger zijn dan de onze. naoi hem. En wij buigen. UIT DE OMGEVING RIJNSBURG. De feestelijk heden vooï den. verjaardag van H. M. de Koningin bepaalden zich alhier töt een muziekuit voering door ,,WiJhelmina" in de tent voor het Raadhuis. •NiettegenSlaarde het minder gunstige weer. was er voor deze uitvoering veel belangstelling, KATWIJK AAN DEN RIJN. Met den dag gaat het er voor de te veld staande najaarsproduo. ten slechter uitzien. De slechte weersge- steldheid van den laatsten tijd is oorzaak dat vele perceelen bloemkool en peen bij* na als verloren beschouwd kunnen wor den. Als de zon zich eens zal laten zien. Zal pas goed blijken hoeveel reeds ver-- dronken is. Als dit weer nog blijft aanhou den is met zekerheid te zeggen dat de na jaarsgroenten en aardappelen zeer duur zullen worden. En zonder dat zulks den tuinders een goede uitkomst zal geven. De productie zal dan gering zijn. De uitkomsten voor den bloembollenkweeker zijn dit jaar bij zonder gunstig geweest. Reeds de in het gewas staande tulpen gingen weg tegen hooge prijzen. De verkoop van droge bollen heeft deze echter nog ver overtroffen. Ou-! gekende prijzen zijn besteed voor de bol len, buitengewone prijzen voor de Nar», cissen. Gezien wat aan de bollenveiiing gebeurde is de financieele uitkomst voor deri kwèeker minstens 1/3 hóoger dan vo rig jaar. Het gewas was redelijk. Vermoe delijk zal niet uitgeplant worden. We hebben al veel ge hoord en gelezen over de misère met de rijwielbelastingplaatjes doch betgeen we 1.1. Zaterdag hier meemaakten, zal op dit gebied wel het niéuwste zijn. Mcri ver voegde zich bij den brievengaarder om zich' een rijwielplaatje te verschaffen. Men werd afgewezen. Het ging niet. omdat..... de brievengaarder'zich eerst rnoest over tuigen of deze aanvraag een gevolg was van een eventueel opgedane bekeuring! [n den namiddag kon men komen hooren of men na informatie waardig bevonden werd' voor geld en vriendelijke woorden een plaatje te kunnen koopen. We kunnen ér, voor den goeden naam van de desbetref fende personen aan toevoegen dat ze 's na middags werkelijk verkrijgbaar waren. Toch wel het nieuwste voor niet-Katwij- kers. Wij zijn aan dergelijke nieuwigheden aan ons hulpkantoor gewoon. Zaterdag werd alhier het eerste rijwielplaatje gestolen van den slagersknecht P. Eenige dames(!) werden hiervoor in arrest gesteld, doch bleven ontkennen. Dloch wondere vreugde voor den benadeelde toen hem Maandagmorgen liet gestolen belastingplaatje per post werd thuisbezorgd. De politie zet het on derzoek voort. BOSKOOP. De Burgemeester de- zer gemeente de heer P. A. Colijn, is vr.n verlof teruggekeerd en heeft zijn werk zaamheden weder hervat. Maandagmorgen werd een aanvang gemaakt met het controlee ren van rijwielen of deze voorzien, waren van een belastingmerk. Zooals te begrijpen, ging een en ander van mond en tot mond, en werden door nog nalatigen spoedig plaatjes aange schaft. Toch vielen er nog eenige slacht offers. Tegen betaling van 3 gulden bij den Rijksontvanger kregen zij hun rijwiei weder terug. Zaterdagavond had de 20-jarige v. S. alhier het ongeluk cm zijn arm te breken bij de. oefeningen van de gymnastiekvereemgihg „Hou-vast." De jongen werd onder dokters behande-' ling gesteld." LEIDEBDORP. De gemeenteraad zal op Donderdag 4 September a.s. des avonds te half acht vergaderen. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Beëediging onl vanger. 3. Voordracht College van Zetters. B. en W. dragen voor in de vacature- J. J. Koning: de heeren II. P. Koning en C. Bos; ^cature-T. Rijnsburger: de hee ren T. Rijnsburger en C. de Graaf. 4. Wijziging begrooting. 5. Aanbieding begrooting 1925. Gaarne vestigen wij de aandacht op de vergadering van do Christelijke Oranjevereeniging welke a.s. Woensdagavond zal worden gehouden enj waarin Ds. G. II. Beekenkamp van Leiden als spreker zal optreden. Zoowel de zaak waarom het hier gaat als de spreker die het woord lioopt Io voeren, kunnen naar het ons voorkomt eeni druk bezoek deen verwachten. KOUDEKERK. i— V a- n Ds. van den Berg van

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2