terdagavond zou waarschijnlijk moeilijker lijn. De Voorz, zal evenwel met den uitge sproken wcnsch rekening houden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter te 10 voor half 4 de openbare Vergadering van den raad. yiT DE OHHGEVIBIQ KATWIJK. Burgerl. Stand. Geboren: Sophia d. van A. van D Hij venbode en Tr. ■Ros Maria d. van C. de Zwart en IJ. R-os Dirlc z van P. van den Oever en J. van der Plas Aagje d. van J. Souve- rijn en A. van Duijn. Ondertrouwd: D. van der Bent en J. van Duijvenbode Th. Koekebakker en C. Snijder L. Harteveld en N. Jon ker. Overleden: Dirkje Schaap 87 ■wed. van L. M. Willemse Maarten Rijn- »ent 58 j., echtg. van E. P. de Vreugd Jacob van der Plas 63 j., echtg. van A. Hoek. HA ARLEMMERMEER Burgerl. Stand. Geboren: Wilhelm Johan z. van W. J. Reinders en J. Zwaanswijk Johannes Gerardus z. van H. J. Teeuwen en J. M. Zoutman Marinus Hendrikus z. van C. Koster en IA.'Kamp*— Huig z. van H. Baart man en P. SehoOheveld Antje d. van C. van Muijden *en L. Cardol. Ondertrouwd: Jacob Cornelis Zwirs 27 j. en Cornelia van Scheppingen 24 j. Getrouwd: Antoon Salentijn 26 j. en Stijntje van Beem 26 j. Cornelis Bakker 27 j. en Grietje Schutte 24 j. Petrus Johannes Brugmans 30 j. en Geesje van Braak 20 j. Bartholomeus Kamjkes 26 j. en Grietje Makker 27 j. Jan den Rooijen 27 j. en Aaltje Grietje Mijer 24 j. Overleden: Leendert Arie de Haan 73 j. geh. met W. C. Kalsbeek. HILLEGOM. Burgerl. Stand. Geboren: e. van IJ. Verstrate-Simeone z. van R.. C. Visser-Hof z. van C. Bakker-Lom- merse. Ondertrouwd: J. v. d. Beek en C. J. van Ba lie gooi j Getrouwd: P. Lemmerse en C. J. v. d. Paal Overleden: P. Braakman (m.) 29 j. BOSKOOP. BurgerL Stand. Geboren: Marianne Alida d. van J. Hamburger en A. Trijbits Johannes Pie ter z. van A. C. R. Spa en A. J. Smith Martinus The- odorus z. van J. J. Wessendorp en E. M. van der Woude Alida Johanna d. van C. Kempeer en A. Zuiderwijk. Ondertrouwd: G. Griffioen en C, Bakhuijzen. Overleden: Jacob Hage 63 j. Naar wij vernemen, heeft de heer M. A. Wiegaud Bruss^ alhier tegen 1 Januari a.s. ontslag aangevraagd als. secretaris van den Vereenigden Polder Ten nadeele van den heer R. alhier, zijn van 2 rijwielen staan de achter zijne woning aan de Achterkade de rijwielplaatjes gestolen. SASSENHEIM. Door B. en W. alhier is aanbesteed heb leveren van 215 M3. grind voor de wegen in deze gemeente, t.w. te lossen op verschillende plaatsen in de gemeente en of op een plaats (Oost- Haventerrein), waarvan de uitslag is als volgt: E. van den Berg te Voorhout f4.60 per M3. op verschillende losplaatsen; N.V. In tere. Bagger-, Scheepvaart^ en Handels- Mij. te Amsterdam f 4.60; J. M. Samson te Leiden f 5.15; W. van Alphen te Leider dorp f 4,OS; J. Wilbrink te Leiden f 4.78; D. Oversloot te Bodegraven f 5,25; H. J. Besteben te Amsterdam f 5.50. allen op één losplaats. Dc levering is opgedragen aan E. van den Berg, zijnde de laagste inschrijver voor de levering op verschillende plaatsen in de gemeente. WOUBRUGGE. Van, 'be trouwbare z ij- de vernamen wij, dat van de kranige red ding, waarvan wij de vorige week melding' maakten, door de autoriteiten alhier on middellijk bij onze overheid melding is gemaakt; ongetwijfeld zal dit gevolgen hebben Onze wethouder de heer C. W. Lieverse heeft zijn benoeming tot lid der Landbouwcommïssie voor deze gemeente, door den Minister van B. Z. en L., aangenomen. De loting der Nat. mi litie, lichting 1925. zal voor deze gemeente en omgeving alhier weder plaats hebben op 6 September a.s. GCMIE HG D"'N I EU W S** Groote brand te Bergen op Zoom. Zaterdagavond toen heel Bergen op Zoom leest, vierde ter gelegenheid van den ver jaardag van de Koningin teekende zich te ongeveer halfhvaalf de lucht fe.l rood. Het bleek spoedig dat de groote zagerij en kis tenfabriek aan den Parallelweg, langs de Zeeuwsche spoorlijn in lichte laaie stond. De gebouwen eii loodsen, waarin de machinerieën en een groote voorraad hout aanwezig waren, waren door het vuur aan getast. De brandspuit van de gemeente politie was het eerst© ter plaatse., terwijl <le brandweer spoedig volgde. Men bepaal de zich eerst tot het nathouden van de belendende perceelen w. o. de groote bier brouwerij van de firma Asselbergs Co. Dank zij de gunstige windrichting bleven deze belendende gebouwen d&ji ook ge spaard. Met talrijk© stralen het vuur bestreden, doch van een behoud van de houtzagerij en de kistenfabriek was geen fiprake. Omstreeks twee uur was men den brand zoover meester, dat men voor uit breiding niet behoefde te vreezen. Tot ver in den omtrek werd de vuurgloed waarge nomen. De geheel© houtvoorraad werd een prooi der vlammen. De nog nieuwe machi nes zijn door het vuur totaal vernield, ter wijl de gebouwen tot op den grond toe zijn afgebrand. Op het terrein bemerkten wij burgemeester Stulemeijer, de beide wethou ders Verlinden en Asselbergs en nog an dere autoriteiten. Eerst gisterenmorgen om 8 uur kon de laatste brandspuit inrukken. De schade be loopt ongeveer f 100.000 en wordt slechts gedeeltelijk door verzekering op beurspolis gedekt. De belangstelling was ontzaglijk groot, daar vele inwoners nog bij de feestelijkhe den tegenwoordig waren, toen men den brand bemerkte. Naar „de Crt." verneemt zijn te.n gevol ge van dezen brand een 25-tal werklieden werkloos geworden. De moord te Culemborg. 'v Het Ned. Correspondentiebureau meldt: Naar aanleiding vag beschuldigingen en verdachtmakingen, voorgekomen in feet- soc. Geldersch dagblad „De Arbeid" en gericht tegen den commissaris van politie te Culemborg, den heer J. Blok. bereiken ons" mededeelingen; waaruit blijkt, dat het parket van den Officier van Justitie te Tiel, onder hetwelk Culemborg ressorteert, kerfnis genomen hebbende van de tegen den commissaris van politie te Culemborg geplaatste artikelen, de daarin vervatte mededeelingen als zinneloos en uit de lucht gegrepen beschouwt en van oordeel is, dat genoemde commissaris van politie vrij-uit gaat en hem geen enkel verwijt treft. Van andere zijde werdt nog vernomen, dat de jongste pogingen om den commissa ris Blok in opspraak te brengen, te be schouwen zijn als eert hernieuwde voortzet ting van een reeds sedert eenige jaren te gen dezen politie-hoofdambtenaar gevoerde „hetze", welke haar hoofdoorsprong moet vinden in het feit, dat de heer Blok in het jaar 1919 een socialistischen hoofdleider in een der politie-organisaties, di© hem op het politiebureau te Culemborg over een kwes tie met een politieagent, kwam spreken, doch zich daarbij zeer onbehoorlijk had ge dragen. niet langer te woord wilde staan. Doch verplicht, was hem de deur te wijzen. Bij die gelegenheid moet genoemde leider zich reeds dreigend hebben uitgelaten, dat «de commissaris „nog wel eens een vuile pijp hier zou rooken." Commissaris Blok vertrekt a.s. Maandag met een hem reeds vroeger verleend ge bruikelijk jaarlijksch verblijf, voor 1 maand naar het buitenland. fjp» Het autobus ongeluk bij Heino. Zaterdag heeft te Raalte onder enorme belangstelling de begrafenis plaats gehad van vijf slachtoffers van de autobusramp bij Heino. Nagenoeg d© geheele gemeente nam deel aan deze plechtigheid. Om drie uur werd op het plein van de N. H. Kerk een lange lijkstoet opgesteld, bevattende het stoffe lijk overschot, van Alberta Kappers, A. Brouwer, Christina en Albertina Schaas- berg en .-Gerrit Wissink. De stoet werd voorafgegaan door vier diakenen der N.H. Gemeente, die kransen droegen. Op de algemeene begraafplaats werden de lijkkisten in een gemeenschappelijk graf geplaatst. Daaromheen schaarden zich familieleden en belangstellenden, onder wie de burgemeester van Raalte, de heer W. A. P.. Kerssemakers, de wethouders Vurenkamp en van Westenenk. Het graf werd gedekt met kransen van het gemeen tebestuur, den kerkeraad der N. II. Gem. Oil van baron Bentinck van Schoonheten. Het woord werd gevoerd door ds. JV Kramer, die in herinnering bracht, dat deze ramp het gansche land in beroering heeft gebracht. Spreker memoreerde voorts de deelneming van de Koningin en zei das H. M. zich wederom een Moeder des Va derlands had getoond, die het. woord: Draagt elkanders lasten in werkelijkheid biacht. Spreker dankte ook het gemeente bestuur voor zijn belangstelling en trachtte de familieleden der omgekomenen te troos ten. De voetbal op tafel. Hoen. Zaterdagmiddag een bewoner van liet villapark te Loosduinen, met zijn gezin liet middagmaal gebruikte, vloog een voet bal door het openstaandeTaam naar bin nen, kwram op tafel terecht en wierp daar schotels en borden door elkaar. Groote ont steltenis. Terwijl allen nog sprakeloos naar de mine spaarden, welke de bal veroor zaakt had. verscheen een hoofd, toebehoo- rend aan een 13-jarigen jongen, door het raam en vroeg beleefd den bal terug. Of bij dezen zonder meer gekregen heeft, "we ten wij niet, zegt het.„Vad.". ERNSTIG AUTO-ONGELUK IN ENGELAND. Men meldt uit Londen: Zaterdagavond is nabij Nuneaton een motorbus, waarin ean groot aantal passa giers zat, plotseling in brand gevlogen, ten- gevolg© waarvan zeven menschenlevens verloren zijn gegaan. Naar de bestuurder, die er met eenige lichte verwondingen af is gekomen, nader hand meldde, merkte hij tijdens het oprij den tegen een heuvelweg, dat. zijn benzine reservoir bijna leeg was. Hij verzocht een van de bij hem zittTende passagiers hem een bus benzine, aan te reiken en vulde deze, onder het rijden, in het reservoir bij. Plot seling sloegen de vlammen uit het reservoir naar buiten en weldra stond de geheele bus in lichte laaie. De chauffeur trachtte ter stond de achterdeur van den wagen te ope nen, doch dit gelukte hem aanvankelijk niet, daar de verschrikte passagiers allen naar achteren waren gedrongen om het eerst uit den brandenden wagen te komen. Een vrouw slaagde erin met haar elleboog een der vensterruiten in te drukken en wist zich daardoor naar buiten te wringen. Zij kreeg eenige lichte verwondingen, doch haar man, die eveneens in den wagen zat, kwam in de vlammen om. Ook een vijfja rig meisje is een prooi der vlammen gewor den. Zij was met haar vader, moeder en broertje met de bus van Nuneaton naar Stockingford onderweg. Toen de brand uitbrak, greep de. moeder haar zoontje en wist zich met dezen in veiligheid te bren gen. Het meisj© ZÖ aan den vader over, later moest zij beiden dood terugvinden. Hevige storm bij Nieuw-Schotland. Er heeft een hevige storm gewoed langs de kust van Nieuw Schotland, erger dan in jaren is voorgekomen. Er is aanzienlijke schade aangericht. Een driemaster, een Amerikaansch jacht en een kustvaartuig hebben schipbreuk geleden. De driemaster is met de geheele bemanning in de golven verdwenen. Van de beide andere schepen zijn de opvarenden gered. Afschuwelijke moord. Ondanks de meest ijverige nasporingen kon de Kriminal-polizei fce Altén er niet in slagen twee meisjes, vriendinnetjes, 10 k 12 jaar oud, die samen waren gaan spelen en niet meer waren thuis gekomen, op te spo ren. Na 10 dagen is men door een toeval tot de ontzettende ontdekking gekomen, dat. de heide meisjes vermoord zijn. De lichamen waren op afschuwelijke wijze verminkt. Bij hefc verrichten van werk zaamheden in een der stadstuintjes nabij de Hoogeschool, groef een man een been cp. De politie zocht den laffen moorde naar in den persoon van een bejaard man-, die de kinderen heeft meegelokt. FAILLiSSEIHEëlTEN Uitgesproken: D. Nieuwenburg. koopman, te Leiden, cur.: mr. M. de Niet, te Leiden. J. C. van Kuijeren, Katwijk. STADSNIEUWS Peest in het Kon. Mil. Invalidenhuis. Het Koninklijk Militaire Invalidenhuis was vandaag in feesttooi. Zooals wij vori ge week reeds mededeelden herdacht de heer C. Bovenkerk, onde.rcommandant van het Huis, gisteren den dag. waarop hij voor vijft:g jaar als vrijwilliger bij het Nederlandsche leger in dienst trad. Voordat dit heugelijke feit echter her dacht werd, had hedenmorgen te tien uur de huldiging plaats van de heeren J. W. II. van Duuren en P. G. Bik, die ter ge legenheid van Koninginne-verjaardag wa ren begiftigd met de eere-medaille van de orde van Oranje-Nassau. Bij deze huldiging waren tegenwoordig do Commissie van het Leidsch Muziek korps, de eere-voorz. burgemeester jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, de voorzitter de heer J. A. v. Hamel, en de heeren J. F. X. Sanders. B. Eerdmans en de Com mandant van het Kon. Mil. Invalidenhuis J. A. v. Waveron. De heeren v. Duuren en Bik werden toe gesproken door den heer J. A. v. Hamel, die hen met hun hooge ohderscheiding gehikwenschte. Spr. wees erop, dat hoewel de heiden onlangs ter gelegenheid van hun gouden jubileum als muzikant hij het Sted. muziekkorps reeds waren gehuldigd, rnen zulks ook nu wilde doen ter gelegen heid van de KoninkUjke onderscheiding", heiden te beurt gevallen. Hierna werd door den commandant van het Mil. Inv.huis, den heer J. A. v. Wa- veren, secretaris-penningmeester van de commissie aan beide jubilarissen een draagmedaille overhandigd, welke door de echtgenoote der jubilarissen op der man nen borst werd gespeld. Nadat het Wilhelmus was gespeeld, werd van allen een foto gemaakt in den tuin van het Huis. Te elf uur had de huldiging plaats van den ondercommandant, den heer C. Bo venkerk. Hierbij was eveneens tegenwoordig de Raad van Admini.shat'e, bestaande uit de heeren Jhr. S x. voorz.. Kolonel J. P. Linck, ds. J. A. Prins, en de heeren Rent meester, E. W. Wichers Rollandet en J. A. v. Waveren. Nadat bij het binnentreden van den ju bilaris met zijn echtgenoote en famil'ie, de muziek het Wien Neerland® Bloed had gespeeld, nam de heer jhr. Six het woord, die erop wees, hoe het gisteren 50 jaar geleden was, dat de heer Bovenkerk het burgerpak voor dat der militairen verwis selde, en hoe hij dat pak steeds met eere heeft gedragen. Daarom kon men dezen dag ook niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Spr. zeide verder niet te kunnen be- oordeelen. we'ke militaire diensten de on dercommandant het land vroeger bewezen heeft, maar zoo aTs hij hem nu kent, is de jubilaris er een van trouwe plichtsvervul ling en hij twijfelt er dan ook niet aan, of het vaderland mag over hem tevreden zijn. Na.mens den Raad van Administratie zegt spr. hem hiervoor hartelijk dank. De commandant van het Huis, de lieer J. A. v. Waveren, wees erop, hoe de deug den en verdiensten van den jubilaris voor de inwon enden niet behoeven geschetst te worden. Het is spr. echter een behoefte te kunnen zeggen, dat allen over hem tevre den zijn. Daarom had men gemeend hem een kleine herinnering te moeten overhan digen en spr. herinnert eraan wat de te vroeg ontslapen heer Suringar, lid van den Raad van Administratie, hem zoo gaarne had willen geven, doch wat zijn erfgenamen hem later hebben geschonken het gouden horloge, dat de heer Suringar de laatste jaren steeds gedragen had. De heer Bovenkerk, zegt spr., vertrouwde het echter niet dit horloge zoo maar los in den zak te dragen en daarom had men ge meend goed te doen thans een daarbij pas sende gouden ketting ten geschenke te ge ven. Er was echter één gebod bij, n.l. dat de heer Bovenkerk, voortaan iederen dag het horloge zou dragen. Nadat de muziek het Lang zal hij leven had gespeeld, werd de jubilaris gecompli menteerd door den burgemeester en ten slotte namens do invaliden door den ad judant F. Deckers. Deze herinnerde eraan, dat hij het zilveren, feest den jubilaris on der overhandiging van een zilveren vork de beloften was gedaan, dat hij bij zijn gouden feest een gouden zou krijgen. De ze belofte heeft men gestand gedaan en spr. overhandigde den heer Bovenkerk een gouden vork. Daarmede waren de feestelijkheden af- geloopen. De Dahlia- en Fruittentoonstelling in de Stadsgehoorzaal. De Dahlia en Fruittentoonstelling, die van 1821 September a.s. in de Stadsge hoorzaal gehouden zal worden belooft al les te overtreffen, wat tot heden op dit gebied hier ter stede plaats vond. De plaatsruimte die werd aangevraagd is zoo groot, clat het heel wat hoofdbreken zal kosten om alles behoorlijk te plaatsen. Het zal dan ook een ongeziene bloemen pracht worden. Het aantal beschikbaar gestelde prijzen is zeer groot. De Regelingscommissie heeft gemeend aan enkele eereprijzen geheel bij zondere bestemmingen te moeten geven. De zilveren medaille van H. M. de Konin gin-Moeder voor het bloemwerk waarin op do sierlijkste wijze gebruik is gemaakt van eenige Dahliaverscheidenheden, welke het Certificaat van de NetL Dahliaver- eeniging hebben behaald. De zilveren medaille van Z. K. H. den Prins der Nederlanden voor de groep fruit die het meest decoratief is opgesteld. Boven de beschikbare prijzen zullen dus worden, uitgeloofd de zilveren medaille van H. M. de Koningin voor die groep, waarin op waardevolle wijze verwerkt ziin een flink aantal Dahlia's verscheidenheden die het Certificaat der Ned. DahliaWer- eeniging verwierven. De medaille van den Burgemeester van Leiden voor hem. die de Dahlia aan welke bij hefc plebisciet door de damesbezoek sters te houden het grootste aantal stem men werd toegekend, in den handel heeft gebracht. De Affourtit-medaille voor de groep, waarin op de fraaiste wijze het meest ge bruik is gemaakt van klein en groot bloe- mige Cactus-Dahlia's. De plaquette van de Vereen, v. Vreem delingenverkeer voor de waardevolste in zending Dahlia's van den verst afwonenden inzender. De medaille van het Leidsch Dagblad voor de beste Leidsche inzending fruit-. De entreeprijzen werden zoodanig be paald, dat een bezoek aan deze tentoon stelling voor niemand een bezwaar be hoeft te zijn. Door de firma J. G. Ballego te Leiden werd voor den 500en bezoeker een pakket fraaie Dahlia's ter beschikking gesteld; door de firma W. Topsvoorfc te Aalsmeer eenzelfde pakket voor den 1000e bezoeker, terwijl den 10.000sten bezoeker '11 fraaie verrassing zal worden aangeboden. Zij, die de drie eerste dagen de tentoon stelling bezoeken ,zullen op vertoon van hun toegangsbiljet ook den Dahliaproef tuin kunnen bezichtigen, die gelegen is op de buitenplaats Zuiderzicht aan de Zoe- terwoudsche Singel. Jubileumwedstrijden „Willem Teil". Stand der wedstrijden op 30 Augustus. Eere-corps: Burgerwacht Rijswijk 278 punten. Korpswedstrijd Buks: Nederland en Oranje Naaldwijk 477 p.; Burgerwacht Rijswijk 459. p.; Willem Teil Bergschen hoek 390 punten. Korpswedstrijd Margaf Burgerwacht Bcrgschenhoek 270 p.; Nederland en Oran je Naaldwijk 258 p.; Burgerwacht Rozen burg 247 p.; Landstorm Noord wijk 222 p. Jubileumwedstrijd: 1 H. J. F. Sterkman 98 p.; 2 H. Dekker 98 p.; 3 A. C. Sfaaldui nen 98 p.; 4 G. Bergshoef 97 p.; 5 T. Zaal Pz. 97 p.; 6 P. Bergambacht 96 p.; 7 H. v. Wesfcrienen 95 p.; 8 J. H. Wageveld 95 p.; 9 J. B. Lamers 95 p.; 10 P. J. Wentink 92 punten. Personeele baan: 1 G. Bergshoef 100 p.; 2 W. van Vliet 98 p.; 3 P. J. de Vries 98 p.; 4 J. Reinders 98 p.; 5 E. Stuivenwohl 97 p.; 6 N. Bos 97 p.; 7 A. van der Ham 97 p.; 8 J. B. Lamers 95 p.; 9 F. Looij 95 p.; 10 T. Zaal 94 p.; 11 H. van Westrienen 94 punten; 12 P. H. Walts 94 p.; 13 A. C. Hofman 94 p. Vrijebaan Buks: U. Vuurman 200 p.; 2 G, Bergshoef 200 p.; 3 J. H. Wageveld 199 p.; 4 W. van Westrienen 199 p.; 5 Ph. L. van der Drift 198 p.; 6 B. Lemkes 197 p.; 7 Th. G. Barthen 196 p.; 8 A. C. van Staaldui nen 196 p.; 9 P. J. van der Krogt 195 p.; 10 C. A. A. Servais 195 p.; 11 C. P. Kok 1-95 p.; 12 A. van der Ham 195 p.: 13 P. J. de Vries 194 p.; 14 T. Zaal Pzn 194 p.; 15 W. J. F. Stokman 194 p. Vrijebaan Buks (Dames): 1 Mevr. J. Sjouke 91 p.; 2 Mevr. H. M. van der Krogt 91 p.; 3 Mevr. Barthen 77 p.; 4 Mej. M. A. Kck 68 p.; 5 Mej. C. Kok 31 p. Pers. Marga: 1 D. J. van der Helm 58 p.; 2 G. Bergshoef 58 p.; 3 N. C. A. van der Linden 58 p.; 4 N. Bos 58 p.; 5 J. Metse laar 57 p.; 6 A. C. Mijs 56 p.; 7 W. van Vliet- 56 p.; 8 Ph. L. van der Drift 55 p.; 9 A. C. van Staalduinen 55 p.; 10 P. Berg ambacht. 55 p.; 11 L. C. Jongenburger 54 p.; 12 M. J. van der Poel 53 p.; 13 B. Lem kes 53 p. Vrijebaan Marga: 1. G. Bergshoef 72 p.; 2 A. (J. Miis 72 p.; 3 Ph. L. van der Drift 72 p.; 4 H. Brouwer 72 p.; 5 L. C. Jongen burger 72 p.; 6 M. Hannaarfc 72 p.; 7 Tli. G. Barthen 72 p.; 8 C. P. Kok 71 p.; 9 B. Lemkes 71 p.; 10 J. van den Knaap 71 p.; 11 J. H. v&n Staveren 71 p.; 12 G. G. van der Plas 71 p.; 13 L. G. Niekerk 71 p. Dagkruis 6de dag Buks U. Vuurman. Dagkruis 6de dag Marga H. Brouwer. Gouden Jubileum. De heer P. J. J. van dor Steen herdacht gisteren den dag, waarop hij voor 50 jaar geleden als sigarenmaker in dienstbetrek king kwam bij de fa. Voorhoeve en Ra- venstein aan de Vliet alhier. Do gouden jubilaris werd hedenmorgen te half tien ten sladhuizc ontvangen in de burgemeesterskamer, alwaar hem door burgemeester jhr. mr. dr. N. C. de Gijse- laar namens H. M. dn Koningin een Ko- rJnklijke onderscheiding: de medaille in brons, verbonden aan de Oranje-Na.ssau- orde werd overhandigd. Te tien uur werd de heer v. d. Steen ten kantore der Vennootschap ontvangen, alwaar de directie hem complimenteerde en bedankte voor de halve eeuw trouwe plichtsbetrachting in dienst der firma. Spr. uitte den wensch dat de heer v. d. Steen nog vele jaren een goede gezondheid moge genieten en overhandigde hem als blijk van waardeering een couvert met inhoud. Daarna werd de jubilaris door het per soneel gecomplementeerd, namens hetwe!k hem een zilveren horlogo werd overhan digd. De jubilaris mocht den verderen dag in familiekring doorbrengen. Parade. Voor het eerst sinds 1914 werd thans weer door de hier aanwezige milia;ren ge« paradeerd, ter ge'egenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin. Het betrekkelijk klein aantal milita:ren, het ontbreken van de muziek, en de ver eenvoudiging van de uniformen, was oor-» zaak dat de parade minder luisterrijk was als in vroegere jaren. Toch waren heel wat menschen op de been, om ^an dit militair schouwspel te genieten. Na afloop werd een rondgang door de stad gemaakt. Kinderfeesten. In de Stadsgehoorzaal werd hedenmidj dag het gebruikelijke kinderfeest rehou- den en in ..Zomerzorg" het door de Ohr. Oranjevereeniging georganiseerde feest. Plaatsgebrek noopt ons de vers'agen van deze feesten tot morgen te laten Fgeen. TELEGRAMMEN De strijd in Marokko. MADRID, 1 Sept. (V. D.) Een offieieej communiqué zegt, dat het nieuwe Spaan* scho offensief tegen de Riffs en andere op roerige stammen in Marokko geleid heeft tot ernstige gevechten en tot den terug tocht der Spaansche troepen. Aanslag op eert Russische trein. RIGA. 1 Sept. (V. D.) Een trein is ge derailleerd tengevolge van een aanslag cp de lijn Odessa-Moekou.*Er zijn dooden en gewonden. De leening aan Duitschland. BERLIJN. 1 Sept. (V. D.) In Londen- 6che financieele kringen verluidt, dat de Duitsche leening van 800 milliocn goud mark waarschijnlijk 15 September getee- kend wordt. De Engelsche financieele wereld zal er met 200 millicen aan deel nemen. MARKTBERICHTEN R0EL0FARENDSVEEN, 29 Aug. Veiling. Meloenen 248 cent per stuk; Snij- boonen f 1.151.95, idem Stek 30 cent, Prin. cesseboonen f 1.80, idem zonder draad f 2.752.40. Dubb. Stampr. f 1.40, Witte Pronkers 90 cent, alles per 10 Kg.; Augur ken: Fijn f 4.9011.20. Fijnbasterd f 5.50 5.90, Basterd f 4.103.70, Basterd no. 2 f 2.90 Grof f 3.703.90. Bommen f 2.60, Stippel f 2.903.05, Aardappelen f 0.7Ó1.35 alles per 25 kilo. Doorsneeprijs met aftrek van veilineskcs- len: Snijboonen f 1.07, idem No. 1 f 1.75, Princesseboonen f 1.66, idem zonder draad f 2.28, Fijn f 10.32—9.40—8.83—7.84—6.99— 4.672.48, Fijnbasterd f 5.25, Basterd f 3 59, Grof f 3.49. Bommen f 2.39, Stippel f 2.73. Deze week zal er veiling worden gehouden: Dinsdag, Woensdag en Vrijdag. AMSTERDAM, l' Eept, Veemarkt, 403 Vette Koeien le kwal. f 1.251.30, 2e kwal. f 1.10— f.20. 3e kwal. f 0.90—1.05; 100 Melk en Kalfkoeien f 275500; 130 Vette Kalve ren 2e kwal. f 1.001.10, 3e kwal. f 0.84 0.98; 34 Nuchtere Kalveren f 1625; 80 Schapen f 4250; 150 Lammeren f 3843; 611 Vette Varkeüs Holl. le kwal. f 1.04 1.06, 2e kwal. f 0.901.05, Overzeesche en Gelde-rsche le kwal. f 1.041.08; 7 Paarden geen noteering. DELFT, 30 Aug. Kaas. Aangevoerd 41 stapels komijne kaas. Prijs f 1.171.30 per hg. 1 stapel zoet k f 1.36 per kg. BOSKOOP, 1 Sept. Veiling. Rozen pei bos: Ophelia 50 cent, Golden Ophelia 50— 62—69 cent, Hadley f .96—1.00—1.17, Oh-m- bia 79 cent. Butterfly 51 cent, Mac Keiler 80 cent. Mme Jules Bouché f 1.Pernefc f 1.Ma reehal Roger 42 cent. Rnitenro- zen 15 cent: Diversen per bos: DabHa's IC 24 cent. Gladiolen 25 cent, Anjers 6 cent, Montbretia 14 cent, Liliums per tak Longi- florum 6 cent, rubrum 6 ce.nt, auratnm 10 cent per kelk; Snijboonen 25 cent per Kg. Tflêgpafïsoh WeerbertcM volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 1 Sept. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De RildL Hoogste Baroraeterst.765.8 Toulouse. Laagste Barometerst.750.3 Stornoway. Verwachting tot den avond van 2 Sept.: Meest matige. Zuid-Westelijke tot Noord» Westelijken wind, zwaar bewolkt tot be» trokken, later wellicht opklarend, aan» vankelijk nog regenbuien, iets koeler. i WATER-TEMPERATUUR Hedenmorgen 7 uur 16 gr. C., 12 uur 12 uur 16.'a gr. C., 3 uur 16Ij gr. C. BRONWATER Hedenmorgen 7 uur 16 gr. C., 12 uur 12 uur 1614 gr. C., 3 uur 1614 gr. C. LICHT CP VGCR FIETSERS ca. Maandag 1 Sept.: 8.41 n.m.5 33 vm.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3