burg, Katwijk, Voorschoten. Leiderdorp en Oegstgeest. Liet het zich aanvankelijk aanzien dat de wedstrijd zou plaats heb ben onder zeer ongunstigé omstandighe den, het regende te half drie nog hevig, op den aanvangstijd 3 uur, werd het droog en het bleef mooi weer. prachtig weer om te schieten. Geschoten werd op schijf Bur gerwacht (Ierseke) telling 112, iedere schutter schoot 15 schoten voorafgegaan door een proefschot. Maximum aantal te behalen punten dus 180, per korps van 5 schutters dus 900 punten maximum. De uitslag was als volgt: d. Oegstgeest met 772 punten, Katwijk, 2, met- 757 punten, Bijnsburg 3 met 750 punten, Voorschoten 4 met 747 punten, Leiderdorp 5 met' 643 pun ten. Na den wedstrijd bijeenkomst in de cantine waar wethouder S. Schoneveld uit Bijnsburg (de Burgemeester, eerelid der 'Bijnsburgsche Burgerwacht was inlus- schen vertrokken) onder toepasselijke "woorden den beker aan de Commandant overhandigde. De Comman dant van Oegstgeest sprak namens zijn Burgerwacht eenige hartelijke woorden. Onder gezellig samenzijn werd nog eeni- gen tijd doorgebracht in de cantine. Het program voor het Oranjefeest is dezer dagen vastgesteld en velen zullen het ongetwijfeld op prijs stel len reeds nu hieromtrent iets te vernemen. Het voornaamste laten we daarom hier volgen. Namiddag, op den tweeden Sep tember is het de feestdag; te half twee ^pstellfng van den optocht aan den Com mandeurslaan, optocht langs Wassenaar- 6chen weg, Nicuwsteeg, Molen, Voorstraat, Achterweg, Kerkstraat, Kerkplein. Feest terrein. Daarna uitvoering van vele, ook vele nieuwe spellen. Dat zal tot ongeveer 6 uur duren. Thans is definitief besloten tot feestter rein het veld van den heer Joh. v. d. Gug- ten Pz., te bestemmen. Na deze feestelijk heden weer optocht: Achterkerkweg, Kerk straat Commandeurspad, Karnemelks- buurt, Groote Steeg. Daarna ontbinding der stoet. De gewonnen prijzen worden afgehaald bij de groepsleiders aan huis tusschen 6 6.30 uur. Des avonds liphtstoet die schitte rend belooft te worden. Velé toezeggingen zijn reeds gedaan. Het bestuur zal hier voor prijzen disponibel stellen. Als juryleden zullen optreden de heeren J. Baadsveld, Nic. Bos en Jac. Meijer. De te volgen weg is: Kerkplein, Kerk straat, Callaoweg. N. Commandeurslaan, Cómmandeurspad, Kerkstraat, Karnemelks buurt, Wassenaarschen weg, Nieuwe Steeg Voorstraat Bruggestraat, Overrijn, Sandt- laan, Bruggestraat, v. Egmondstraat, Ach terweg Voorstraat, Groote Steeg, Kerk straat Kerkplein. De Harmonie Katwijk zal den geheelen middag de feestelijkhe den opluisteren. Programma's zullen tot een beperkt aantal bij enkele bestuursle den verkrijgbaar zijn. Natuurlijk wordt ook gerekend op gevel versiering en alle inwoners zullen de vlag uitsteken. Het belooft dus nog wel wat te worden. Binnen twee dagen zullen de pro gramma's gereed zijn. zoodat dan allen kunnen kennis nemen welke spelen voor hen zijn vastgesteld. Behalve de ruim 400 kinderen der lagere scholen zullen ook de Bewaarschoolkinderen onthaald worden op lekkernijen en prijsjes. Die nog geen plannen had zal er dus nu wel spoedig aan beginnen. ALPHEN AAN DEN KIJN. Zaterdag werden de ar beiders van de meelfabriek de „Leerhoeve" uitgezonderd het z.g. vaste personeel, ver rast met een loonsverhooging van 3 gulden per week. BIJNSBURG. De langverbeide wed- strijd om dendoorBijnsburgbeschikbaar ge stelden wisselbeker, tusschen de burger wachten van Katwijk, Bijnsburg, Oegst geest, Leiderdorp en Voorschotel, had heden plaats. Geschoten werden door Katwijk 757 pun ten, Bijnsburg 750 punten, Oegstgeest 772 punten, Voorschoten 747 punten en Leider dorp 634 punten, zoodat Oegstgeest over winnaar weid. De beker werd daarna, met eenige toe passelijke woorde'n door wethouder S. Schoneveld, overhandigd aan den heer Pel- tenburg, commandant van de Burgerwacht te Oegstgeest. De plechtigheid werd besloten met het zingen van het Wilhelmus." Weder geraakte aanden Vliet een kind te water, de 4-jarige N. De heer J. Star was zoo gelukkig het kind nog intijds te redden. Öp eenige plaatsen in de gemeente bracht „Wilhelmina" gistel- avond serenades. Natuurlijk bracht dit \eel volk op de been en heerschte geruimen tijd een ongekende levendigheid in de ge meente. HILLEGOM. De veiling van huizen door Notaris Overmeer te Nieuw-Vennep in „Flora" alhier, had bij inzet tot uislag: 1. Woonhuis met timmermanswerkplaats aan de Meerstraat no. 12 f 8000. Abr. Rijn- veld. 2 Woonhuis Meerstraat no. 10, f 5000, Jos. Seysener, later verhoogd door denzelf den tot f 5500. Winkelhuis Meerstraat 8, f 4800, J. D. Philippo, verhoogd door denzelfden tot op f 5200. Alles toebehoorende aan de erven den heer P. Philippo W.A zn. 4. Twee huizen Hoofdstraat- 164 en 166, i 2200. L. Boghout. 5. Twee huizen Ringdijk Haarlemmer meer bij Hillegom, f 900. J. P. Philippo, later verhoogd tot op f 1200. 6. Dubbel woonhuis Hillegommerdijk 361 en 362. Haarlemmermeer f 700, J. P, Phi lippo, later verhoogd tot op f 800 k f- HAARLEMMERMEER. Burgerl. Stand. Geboren: Wouter Dingeman z. van G. A. van Hou- iwelingen en P. van Nieuwenhuijzea Geertje d. van L. v. cl. Oord en C van der Kwast Cornelia Maria d van C Smit en C P Pieters Franeina d van B Kempe en A M Overduin Geertje d van J J Markus en C M van Hal Johanna Klazina d van F Doeleman en J Middel koop Willem Jan z van J. van Laar en W H Korenwinder Marinus z van A van Middelkoop en A van de Roemer Overleden: Te LeidenChristiaan Hendrikus 3 mild z van B A M Schilder en C. Goossen Marijtje Hemmer 74 j., wed. van H. Sweers. GEMENGD NIEUWS NOODLOTTIGE AUTOBUS-RAMP. Ontploffing van de motor. In den afgeloopen nacht heeft nabij Hei- no een ernstig ongeval met een autobus plaats gehad, waarbij zes personen het leven hebben verloren. Een nieuwe autobus van den heer Doeve- laar uit Heino keerde met 16 of 17 land bouwers uit de omgeving van deze plaats van de kermis te Raalte naar Heino terug. Omstreeks half twee, toen de autobus dicht bij Heino was genaderd, vloog het voertuig na een explosie in brand. Naar gemeld wordt zijn 5 personen ver brand, terwijl 3 of 4 anderen ernstige brandwonden opliepen. De gewonden zijn naar de ziekenhuizen te Zwolle vervoerd. De autobus was voor den eersten keer in gebruik. Naar ons wordt medegedeeld, haperde er te Raalt-e reeds iets aan den motor, doch de chauffeur meende de reis naar Heino wel te kunnen doen. Zooals gezegd had even voor Heino een ontploffing plaats, waardoor het geheele voertuig in brand vloog. De inzittenden konden niet gemak kelijk uit het voertuig komen en daaraan is het vermoedelijk te wijten, dat er zoo veel slachtoffers zijn. Uit Heino seint men ons nader: De autobus van den heer Doevelaar was van achteren gesloten, zoodat de inzitten den niet ga-uw genoeg uit het voertuig kon den komen. De autobus is van binnen ge heel uitgebrand. Vijf der inzittenden ver brandden. De lijken dezer slachtoffers zijn geheel verkoold, zoodat op het oogenblik nog niet hun identiteit kan worden vastge steld. Twee ernstig gewonden werden naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Eén van hen is aan de bekomen verwondin gen overleden. Behalve de zwaargewonden zijn nog 6 of 7 personen licht gewond. Ook de chauffeur een zoon van den heer Doevelaar is licht gewond. De polifle stelt een ernstig onder zoek in naar de oorzaak van de ramp. Het parket uit Zwolle Is reeds hedenmorgen voreg te Heino gearriveerd. Nader wordt nog gemeld: Tot de personen, die in de autobus zjjn verbrand en wier lijken geheel zijn ver koold, béhooren de 15-jarige B. Kappert uit Raalte, twee dochters van den heer Scbaas- berg en de heer A. Brouwer, alle uit Heino. De roofmoord te Culemborg. De geruchtmakende roofmoordzaak in Culemborg, waar 2 oude menschen, Toon en Gerrigje van "giggen, omstreeks Kerst mis van het vorig jaar warden vermoord, is thans in een nieuw stadium getreden, dat men de derde fase zou kunnen noe men, schrijft „Het Volk". De eerste fase volgde vlak op den moord, toen eenige ongunstig bekend staande men schen werden gearresteerd, verdacht liet misdrijf te hebben gepleegd. Na korter oi langer tijd in hechtenis te hebben gezeten, zijn zij vrij gelaten, omdat er niets tegen hen viel te bewijzen. De tweede fase eindigde al zeer tra gisch. Men kent de geschiedenis nog wel. In Culemborg woonde een gewezen re chercheur. Haverman, die wegens wange drag ontslagen was uit het korps. De pu blieke opinie wees hem als de dader aar. en eerst nadat er relletjes waren geweest, waarbij het publiek hem naar de justitie wilde brengen, werd de man gearresteerd. Hij pleegde den dag daarna zelfmoord en daardoor werd de meening gesterkt, dat Haverman bij het afschuwelijke misdrijf betrokken was. En thans komt de derde fase, die ze ker zoo opzienbarend is als de vorige. In het Geldersehe weekblad „De Arbeid" ziin n.l. eenige artikelen verschenen, waarin de schrijver dingen vertelt, die in Culem borg druk worden besproken en die. zoo zij waar zouden zijn, voor den Commissa ris van Politie hoogst onaangenaam zou den zijn. Het blad stelt de vraag, of de commissa ris een werktuig was in handen van Ha verman. of dat zij samen onder één hoed je speelden. „Heeft, hij den moordenaar niet in de gelegenheid gestold om die misdaad te be gaan en toen het verschrikkelijke feit een maal was gebeurd, heeft hij toen Have- man niet door dik en dun verdedigd? De justitie moet nu maar eens onder zoeken, waarom de beer Blok den moed miste Haveman te laten arresfeeren." Het Geldersehe weekblad beschuldigt dei» heer Blok dat hij opzettelijk het onder zoek in deze moordzaak heeft belemmerd en met opzet het dwaalspoor heeft ge volgd, dat de moordenaar hem heeft gewe zen. De verslaggever van liet Volk vertelt nog, dat de lichamen der beide vermoorde menschen zijn gevonden door vrouw Vugt en G. Jagers. De oude vrouw Gerrigje van Wiggen leefde toen nog en heeft tegen Ja gers sproken. Deze beide menschen zijn niet verhoord! De verslaggever van liet Volk besluit met op te merken, dat het hoog tijd is, dat hoogere autoriteiten dan dia te Culem borg zetelen, deze zaak aanvatten. En dan op doortastende wijze, opdat snel en ol- ledig licht over deze gruwelijke moord zaak komt en de rust in h l stadje terug keert. Gemeenteraad Leimuiden. Aanwezig alle leden met uitzondering van den heer Heenk. Voorzitter: de heer Bakhuizen, burg. De Voorzitter opent de vergadering en gaat "voor in gebed. Geeft vervolgens het woord aan den heer Diemont, secretaris der gemeente, om de notulen der voor gaande vergadering te lezen, welke onver anderd worden goedgekeurd en geteekend. Punt 3 der Agenda (Ingekomen Stukken) Ingekomen zijn enkele missiven van Ged. Staten, inhoudende goedkeuring van geno men raadsbesluiten. Vervolgens deelt de Voorzitter den Raad mede, dat er kasopname is gedaan bij den Gemeente-ontvanger, en alles in goede orde is bevonden. Een schrijven is ingekomen van den Di recteur van he.t Openbaar Slachthuis te Leiden, waarbij verslag wordt gedaan van de inkomsten en uitgaven van den Keu ringsdienst over het- afgeloopen jaar, de rekening van inkomsten en uitgaven sluit met. een klein nadeelig saldo. Een adres is ingekomen van een viertal ingezetenen der gemeente, allen boeren, met het verzoek aan den Raad, om het water voor den loswal der gemeente, 6 voet diep uit te baggeren, opdat zij in de gele genheid kunnen zijn hun bieten, die zij ver bouwd hebben, in het schip te. laden, daar er anders geen gelegenheid is. B. en W. stellen den Raad voor dit adres voor ken nisgeving aan te nemen, om reden de ge meente e-en vorig jaar veel onkosten heeft gemaakt aan de los- en laadplaats, en liet ook naar genoegen is uitgediept. De heer R i e t d ij k vraagt of het toch niet goed is, het wat dieper te maken. Is het bij het lossen van grint voor de ge meente ook niet goed als het wat die per is? Geantwoord wordt hem, dat schepen met grint en keislag gemakkel^k kunnen los sen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Vervolgens leest de Voorz. een adres aan den Raad voor van J. Egberts, waarin deze aanvraagt betaling van de bij hem in be slag genomen bruine boonen, die na bedor ven te zijn, verkocht zijn voor 3 gulden per H.L. en waarvan hij nooit een cent ont vangen heeft. Namens B. en W. deelt de Voorz. den Raad mede, dat deze boonenzaak dagtec- kent uit den distributietijd, en dus al veel te lang verloopen ishij stelt den Raad voor, dit adres voor kennisgeving aan te nemen en straks na beëindiging der open bare zitting, in geheime vergadering daar over te spreken. Aldus wordt besloten. De Voorz. leest vervolgens een schrijven voor van de Gezondheidscommissie te Al phen aan den Rijn, waarin rekening e.n verantwoording wordt gedaan van den ar beid dezer Commissie. B. en W. snellen den Raad voor deze rekening goed te keu ren, omdat er toch een van de aangesloten gemeenten wordt uitgenoodigd haar nauw keurig na te zien. aldus wordt besloten. Vervolgeus deelt de Voorz. den Raad mede, dat liij en wethouder 'Bennard met- den Directeur der Brandweer, de demon straties van een motorspuit te Amersfoort hebben bijgewoond, wat hun zeer voldaan heeft. Nu zal deze zelfde firma ook een demonstratie geven met een motorspuit. te Weesp, en noodigen zij den Raad uit deze oefening bij te wonen. Zij zijn bereid, hen met hun auto te komen halen. De Voorz. zou gaarne zien dat de geheele Raad deze oefeningen eens van nabij zag. Punt 4. Voorstel B. en W. om aan te schaffen voor het opknappen der wegen een wegschaaf. Een proef is er mede ge daan, wat zeer naar genoegen was, omdat het veel arbeid en ook grint bespaart. De kosten daarvan zullen f 125 bedragen. De heer v. d. Akker vraagt of er dan geen wegwerker meer noodig is. De heer Kroot gelooft niet dat het vol doen zal. De heer Visser meent, dat het toch niet zoo erg voordeelig zal zijn om reden dat men altijd twee paarden moet huren. De heer R i e td ij k vraagt of zoo'n werk tuig niet spoedig op zal zijn. De Voorz. beantwoordt al de heeren en zonder hoofdelijke stemming wordt tot aanschaffing besloten. Ter tafel komt nog een comptabel be sluit, namelijk wijziging begrooting dienst 1924 wegens verbouwing der R. K. Jon gensschool. Wordt door den Raad goedgekeuhd. Punt 5. Aanbieding gemeenterekening dienstjaar 1923. De posten van inkomsten en uitgaven van den gewonen en buitenge wonen dienst sluiten met. een voordeelig saldo van ruim f 10.000. Gedeputeerde Sta ten hebben op deze rekening een paar ad ministratieve aanmerkingen gemaakt. De Voorz. benoemt de heeren Visser, v. d. Akker en Rietdijk om deze rekening na te zien, wat deze heeren op zich nemen. Daar niemand iets heeft voor de rond vraag, sluit de Voorz. de openbare vergade ring. STADSNIEUWS - Gistermiddag kregen de gebrs. K., wonende aan de Haarlemmerstraat alhier, een klein meenigsverschil. Dit schrik kelijk pleit moest natuurlijk door pugi- listische middelen worden beslecht Ter wijl echter de broederen bezig waren elkaar hun argumenten door vuisten op Jt oog te brengen, voelde zekere heer Nijkamp zich geroepen als scheids rechter op te treden Onze Leidsche politie echter, die ook juist pogingen in die rich ting ging aanwenden, voelde dit als 'n inbreuk op haar rechten en bewerkte, ver moedelijk geinfluenceerd door den genius der plaats den heer N. met den gummistok Van een rijwiel dat per trein van Luik naar Leiden werd vervoerd bleek bij aan komst alhier het belastingwerk te zijn ont vreemd Naar wij vernemen, zal ter gelegenheid van de verjaardag van HM. de Koningin op 1 September, des middags te 12 uur, een parade gehouden worden. op het Schuttersveld, waaraan zal worden deel genomen door een afdeeling van het Vrij willige Landstormkorps, het 4e Regiment Infanterie, de Marine-Kustwacht en het 6de regimenft Veld-Artillerie. Bewijzen van toegang tot "het. terrein zijn tot een beperkt aantal op verzoek be schikbaar op het Garnizoensbureel, Doe lenkazerne. Na afloop zal een marsch gemaakt worden langs RijnsburgersingelSteen straat, Haarlemmerstraat, Kerksteeg, Hooglandsche Kerkgracht, Korte-Nieuw- straat, Burgsteeg, Korenbeurs, Korenbrug steeg, Breestraat naar de kazernes terug. TELEGRAMMEN Het Londensche accoord en de rijksdag. BERLIJN, 27 Aug. (V.D.). Het be stuur van de Rijnlandsche industrieeleu heeft tot den Rijksdag telegrafisch het dringend ^erzoek gericht tot aanneming van de overeenkomst van Londen. Hetzelfde deden de handelskamer te Keulen en het gemeentebestuur van Mainz. Ook de Beiersche industrieelen en de Westphaalsche böerenvereeniging zijn vóór de aanneming. Amnestie in Duitschland. BERLIJN, 27 Augustus (V.D.).- Vol gens een bericht in de bladen zou ter be- voegder plaatse in Duitschland een alge- moene amnestie voor politieke gevangenen tegelijkertijd met de amnestie voor de aan den Roerstrijd deelgenomen hebbende personen overwogen worden. Botsing met fascisten. URBANIA, 26 Aug. (V.D.) Bij pen bot sing tusschen communisten en fascisten werden 2 personen gedood en 2 gewond. Aardverschuiving in Zwitserland. BERLIJN, 27 Aug. (V. D.). Een ge weldige aardverschuiving dreigt in hef Rijndal in het Zwitsersche kanton St.-Gal len, waar tengevolge van wegspooling van den ondergrond door den regen oen stuk bosch van 1500 M. lengte en 100 M. breedte in beweging is. Bandieten in Spanje. BARCELONA, 27 Aug (V.D.) Ban dieten eiscliten van een uitgever een be drag van 30.000 pesetas. De uitgever stond een onderhoud toe, doch waarschuw de politie. De bandieten wisten evenwel het bedrag in handen te krijgen en te vluchten. Eén van ben werd gearresteerd De strijd in Marokko. LONDEN, 27 Aug. (V.D.) De „Ti mes" meldt uit Tanger: Sinds den eers'en aanval van de Riffs op de voorposten bij Wad Lau in Juni zijn de Spaanseho troe pen versterkt met. ongeveer 35000 man. De Spaansche troepen zouden thans met inbegrip der inJandsehe troepen 90.000 man sterk zijn. Daar de Spaansclie troe pen over voldoende materiaal en transport middelen beschikken, schijnt het definitief succes gewaarborgd ondanks de moeilijk heden van het land. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 27 Aug. Veemarkt. 279 Vette Kalveren le kwal. f 1.151.24, 2de kwal. f 1.001.12, 3e kwal. 84—98 cent; 43 Nuchtere Kalveren f 20—30; 503 Vette Var kens: Heil. le kwal. f 1.031.05, 2e kwal- f 0.981.02, Overzeesche en Geldersehe lo kwal. f 1.031.05. BOSKOOP, 27 Aug. Veiling. Rozen per bos: Ophelia 41—71—76 eént-, Golden Op helia 62—79 cent, Hadley f 1.02—1.171.36. Columbia f 0.541.09, Butterfly 6276 cent Mac Keller f 1.05, Mme Jules Bouché 30 cent. Diversen per bos: Dahlia's 28—30 cent, Gladiolen 1530 cent, Violieren 50 cent, Asparagus 40 cent. Groenten per Kg.: Snij boonen 171922 cent, enkele spercie- boonen 27 cent. Dubbele Spercieboonen 15 cent. R0EL0FARENDSVEEN, 27 Aug. Veiling. Meloenen 2—41 ee.nt per stuk; Snij boonpn f 1.152.25, Stek 3435 cent. Prin- cesseboonen f 2.25, Jonge Princesseboonen f 2.902.80, Witte Pronkboonen f 1 alles per 10 kilo; Augurken: Fijn f 6—7.10, Fijn basterd f 6.S0. Basterd f 3.90—4.20, Basterd II f 2 30. Grof f 3.653.fo. Bommen f 2.10, Stippel f 2.952.85, Aardappelen f 0.80 1.15. Zaterdag en Maandag a,s. geen vei ling. Doorsneeprijs van! 28 Aug. met aftrek van veilingskosten: Snijboonen f 1.13, Idem No. 1 f 1.371.62, Idera E'xtra f 2.21, Fijn f 11.27—10.16—8.85—8 83, Fijnbasterd f 7.09, Basterd f 4.97, Grof f 3.12. Bommen f 1.79, Stippel f 2.70. WjOERDEN, 27 A tig. Kaas. Aanvoer 391 kaaspartijen, le kwal. 7074 cent, 2e kwal. 6468 cent, met rijksmerk 6776 cent. Handel matig. ALPHEN AAN DEN RIJN, 26 Aug, Vei. ling. Per 100 Kg.: Heerenboonen f 1929, Snijboonen f 17—25, Spekboonen f 1213, Postelein f 811. Augurken Fijn f 5878. Uien f 10—10.20; Per 100 bos: Peen f 3.30 —3.60, Kroten f 2.10-3.20, Andijvie f 2.10 3.10; Per 100 stuks: Komkommers f 7.10 10, Bloemkool f 8.90«-18.90, Savoijekool f 5.507.Roodekool f 410, Meloenen f 1231. Groenekool f 4.10—6.40; Per 100 pond: Druiven f 3138. VEUR, 26 Aug. Coöp. Tuinb. Veiling. De laatste week is de handel verre van bemoe digend en de prijzen van sommige artike len wel wat laag, waardoor de handel niet erg opgewekt was. De tomaten brachten op voor A van f 8.1010.30, voor B van 1 6.50—7.90, voor C van f 3.70—5.80 per 100 pond; wegens de koude en de vele regen neemt de aanvoer erg af. Groene komkom mers werden slechts betaald met f 4.50 7.50, gele en witte met f 5.30—8.10 per 10Ö, Andijvie bracht het tot f 3.50 per 100, doch liep spoedig terug tot 50—80 cent per 100. Postelein werd verhandeld voor f 4.70—9.50 en spinazie voor f 6.9011 per 100 kilo. Bloemkool blijft een goeden prijs behouden en wordt verkocht voor f 13.8027.80 per 100. Boonen werden er tamelijk veel aange voerd, ofschoon de vele regens geenszins gunstig werken op de planten, en deze dik wijls geheel verwoesten. Snijboonen brach- I ten op van 2228 cent, princesseboonen zonder draad van 2531 cent, met draad j 18—23 cent per kilo. Pronkboonen van 16—. 12 cent. per kilo. Z0ETERW0UDE, 26 Aug. Veiling „Zorg en Vlijt". Aangevoerd 706 kipeieren f 7.65^ 8.05 en Kalkoeneieren f 10 per 100. Vol- gende week weder Dinsdagavond veiling. TER AAR, 26 Aug. Veiling „St. Phocas". Vitte Pronkers 95 cent netto S9 cent, Spek boonen f 1.25 netto f 1.17, 6 zakken gew. Princessen f 1.70 netto f 1.60. enkele Stam- princessen f 1.35 netto f 1.27, dikke Princ. f 1.50 netto f 1.41, Princessen zonder draad f 2.85 netto f 2.68, Stapisnijb. f 1.05 netto 99 cent, Slagzwaarden 80 cent netto 75 cent, 21 zakken Snijb. extra f 2.05 netto f 1.93. 474 zakken Snijb. I f 1.50 netto f 1.41 idem 170 zakken II f 1.netto 94 cent, idem 21 zakken III 55 cent, 116 zakken Stek 35 cent netto 33 cent. Zaterdag a.s. geen veiling. Veiling „God zij met Ons". Princesse boonen f 2.85. 16 zakken Snijb. mooi f 2.05; idem 277 zakken I f 1.58; idem 47 zakken II f 1.15; idem 23 zakken III 55 cent, Stek 37 cent; Spekboonen f 1.25; Augurken: 80 manden Fiin f 13.45, Fijnbasterd f 12.30; Fijnbasterd f 7.70, Basterd f 5.45, Grof f 4.104.15. Komkommers f 1.95, Knorrels f 3.05. Fijnstek f 4.40. LOÓSDUINEN 26 Aug. Groentenveiling Bloemkool le srt. f 21—40,60, rijen kom kommers le srt. f 10,20—15,50, gele dito f 4.408, witte dito f 3.508.50, perziken le srt. f 1216, eieren f 8,108,50 per 100 stuks; meloenen 2471 ct. per stuk; appe len f 9.6013, stamprincessen f 1331, snij boonen f 23—31, spekboonen f 1622.90 per 100 K.G.; tomaten le art. f 8,4011,30 per 50 K.G; spinazie 2937 ct. per 4 K.G.t salade le srt f 1,702,40 per 100 krop; an dijvie f 0.60130 per 100 struik. ÖFFICfEELE BEURSNQTEERING. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A B.. 5% Nederland 1919 4/4% Nederland 1917 Ned. O.-I. obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1906 frs. 500 5 Ruel. 1919 frs. 500 4% Koloniale Bank aand. Ned Ind. Handelsbank Ccirtr. Suiker Jurgens A. Jurceri s B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr, Leather Studcbaker U S Steel gew. Gompania Handelsver. A'dam Dordlsche Petr. Gecons. Holl. Petrol. Koninklijke Olie Orion v Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serbad iadï Holland Amerika lijn a Holl. Stoomboot Kon. Holl Lloyd Kon. Paketvaart 'wheepveart Unie Rott. Lloyd Kon. NM. Stoomboot I. Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Ueli-Batavia Tabak Deli C-ultuor Mij H. IJ. S. M. obl. 5}4 II.IJ.S.M. obl. 1900/'21 4 Mij. t. E. v. S S obl. 5 X Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 2Va N~isseinoteennfc«n (Amsterdam Berlijn V.K. 99% 100 100 943/4 fH'/a 97"/16 58V2 43/8 175% 137% 108 58 V2 60l/2 815 6U/< 77% 80% 16 IOII/2 11-% 316% 159Va 331 '/s 147i/2 801/a 107 194 1251/2 364% 931/4 81V8 %6 3721/2 991/4 1481/a O.K. 681/, 151/a 3341/2 30i/a Londen New-York Par ij 8 Brussel Zürich Rome Christiania 0.61% 11.59 2.58 14.02 12.96 48.321/. 11.421/, 33.65 Kopenhagen .41.80 Stockholm 68.55 Weenen0.0036% Praag 7.75 Madrid 84.25 Tatigrafisch WaarbtricM volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 27 Aug. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 765.3 Scilly. Laagste Barometerst.: 756.8 Lerwick. Verwachting tot den avond van 28 Aug.: Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk enkele regen buien met kans op onweer, zelfde tem peratuur. ij LUCHT-TEMPERATUUR 15 gr. C. 1 j WATER-TEMPERATUUR Hedenmorgen 7 uur 15)1 gr. C., 12 uur löM gr. C., 3 uur 16 gr. C. BRONWATER Hedenmorgen 7 uur 15)4 gr. C., 12 uur 16 gr. C., 3 uur 16)4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e a. Woensdag 27 Aug.: 8.02 nm.5.24 vm.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3