GemeenleBijke Aankondiging, HOUDEN EN MESTEN VAN VARKENS B. en W. van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op Zaterdag, den 16en Augustus e.k., des voormiddags te half elf uren op bet Raadhuis gelegen heid zal worden gegeven om bezwaren in te brengen tegen het verzoek van: a. B. Keijser, om vergunning tot het houden en mesten van varkens op een ter rein in den Stadspolder, kad. bekend gem. Leiden, sectie N. no. 204, ged.; b. R. Boers om vergunning tot het hou den en mesten van varkens in een houten schuur, staande op een terrein, grenzende aan de Driftstraat; c. F. Wervelman om vergunning tot het houden en mesten van varkens in een hok, staande op een terrein ten noorden van de Driftstraat, kad. bekend gem. Leiden, sectie K no. 592 en N. No. 203, ged. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemd, kan op de Secretarie kennis worden genomen van de stukken, zoo die omtrent dit vcTzoek mochten zijn ingekomen. AUG. L. REIMERINGER, Weth., loco-Burgem. VAN STRIJEN Secretaris. Leiden, 9 Augustus 1924 Van Zaterdagavond 8 u. tot MaandagmoT- ger 8 uur nemen de volgende huisartsen dioncf waar: Dr. J. Bruining, Rapenburg 59, Tel. 605. Dr. Niemer, Stationsweg, Tel. 506. Br. Schreuder. Hooigracht 69, Tel. 301. Dr. Veldhuyzen, Hooigracht 84, Tel. 617. r De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegsfgeest wordt van Zaterdagavond 8 uur totftMaandagmorgen 8 uur waargeno men door dr. Varekamp. Geversstraat 32. Telef. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 Aug. tob en met Zondag 10 Aug. waargenomen door de apotheken der heercn D. J. van Dricsum, Maro 76. Tel. 406 en W. Belle, Schückert uit Berlijn met de verandering begonnen worden. In. September 1925 hoopt men gereed, te. zijn. Ook de wagens moeten natuurlijk verbouwd worden. Tijdelijk zul len dan de groote wagens, die bestemd zijn voor het traject Den HaagAmsterdam, op de lijn naar Rotterdam dienst doen. Door de verandering zal men niet alleen voordeeliger maar ook sneller kunnen, wer ken. De trein zal dan uit 5 wagens be staan (momenteel vier) en de rijtijden kun nen van 25 minuten ingekrompen worden tot 20 a 22 minuten. Onder Schiebroèk bij Rotterdam zal een nieuw onderstatio'n gebouwd worden voor de levering van stroom. Het station aan. de Loolaan bij Den Haag zal verbouwd wor den om eveneens stroom te 'leveren. Een Rijksreclame bureau. Met ingang van 1 dezer is volgens Het Volk bij het departement van financiën, ressorteerend onder de afdeeling generale thesaurie, ingesteld, het rijksreclamebureau De bedoeling biervan is oen loonende exploitatie van allerlei reclame, b.v. op rijksdrukwerken, telegramformulieren, schuttingen en eigendommen en bouwwer ken en voertuigen te verkrijgen. Leider van het bureau is de heer De Graeff, vroe ger verbonden aan CalVc's Oliefabrieken. Naar het blad verneemt is de instelling zeer eenvoudig bedoeld, aangezien het hier een proefneming geldt. Stakende werkloozen. Verleden Maandag ging te Groningen van de opgeroepen werkloozen maar één naar het ontginningswerk te Jipsinghui- zen. De anderen lieten zich overhalen te staken. De stakende werkloozen hebben echter spoedig ingezien, dat zij dwaas gehandeld hebben. Naar de Stand, verneemt, zijn door de saamwerkende vakcentrales (den mo dernen bestuurdersbond uitgesloten) po gingen aangewend bij de autoriteiten om verlof te krijgen voor de werkloozen om weer aan het werk to mogen gaan. De. autoriteiten wilden wel medewerken en oen kleine *150 werkloozen verklaarden weer te willen werken. Maar of dit gaan zal is nog de vraag. Uit Den Haag is namelijk van den Mi nister een telegram ontvangen dat het werk door dq stakende werkloozen. niet mag worden hervat. Te hopen is hef,- dat de pogingen van de autoriteiten om alsnog vergunning te verkrijgen, mogen slagen. Het zou ver schrikkelijk zijn voor de betrokkenen, zoo ze te laat tot inkeer waren gekomen eh zij zullen zich zeker beklagen, niet beter naar de adviezen van do besturen der Christelijke en andere vakcentrales te heb ben geluisterd. Het zoet gefluit van den modernen vogelaar heeft hen helaas verlokt tot een onberaden stap. BUITENLAND^" DE LONDENSCHE CONFERENTIE. De Raad van Veertien. In den Raad van Veertien is men aan gaande verschillende door Duitschland gemaakte opmerkingen tot overeenstem ming gekomen, b.v. aangaande de weder- zijdsche amnestie voor daden tijdens de bezetting van het Roergebied gepleegd. Mac Donald meende dat wanneer in derdaad aan heide zijden oprechte ver zoeningsgezindheid bestaat de spons aan beide kanten over politieke vergrijpen 'heengebaald kan worden; Marx echter verklaarde zich niet zeker of een hande len volgens zoo idealistische beginselen beelemaal mogelijk is. In de commissies is duidelijk gebleken, dat Duitschland er vooral waarde aan hecht, dat het recht van beroep op arbi trage niet zal worden beperkt tot de ge allieerden, doch dat ook Duitschland een beroep op scheidsrechterlijke uitspraak zou kunnen doen, vooral hij verschil van meening, omtrent de leveranties in natu- ra en de overdrachten. Het billijke van dezen eisch wordt vrij algemeen ingezien. Ook wordt het betoog der Duitschers als juist erkend, dat in geval eener on gunstige- conjunctuur de daaruit voort vloeiende onmogelijkheid bepaalde goede ren in overeengekomen hoeveelheid te le veren niet mag worden beschouwd als een moedwillig in gebreke blijven van Duitschland. ïï&j. rrrr Fransehen en Duitschers. De meest belangwekkende gebeurtenis' ter conferentie is het bezoek geweest, dat Donderdag de leiders van de Duitsche de legatie aan de Fransche hebben gebracht. Rijkskanselier Marx en Stresemann be zochten den Franschen premier des na middags en de Fransche premier beant woordde het bezoek een uur later. Het was de eerste maal sedert den oor log, dat Fransche en Duitsche ministers elkander officieel ontmoetten en zonder getuigen met elkander spraken. Men neemt aan, dat in de gesprekken de onderhandelingen zijn ingeleid over de militaire ontruiming van het Roergebied, het vraagstuk, dat buiten het onmiddel lijke economische doel van do conferentie staat, maar duidelijk is- het belang van een bespreking daarvan naast de confe rentie. I Herriot naar Parijs. Herriot zal hedA van Londen naar Parijs vertrekken, waarschijnlijk per vliegtuig, vergezeld van Noliet en Cle- mentel en 's avonds 8£ uur aankomen. Het ligt in de bedoeling van Herriot om zijn collega's op de hoogte van de diplo matieke onderhandelingen te Londen te stellen en hen te raadplegen over de hou ding, tenslotte door de Fransche delegatie aan te nemen ten opzichte van twee vraag stukken, die door de conferentie nog niet zijn opgelost: de militaire ontruiming van het Roergebied en de handhaving van het Fransch-Belgische spoorweg-personeel in de Rijn-zoiie. Herriot zal met zijn medewerkers Zon dagavond naar Londen lerugkceren. De reis van Herriot moet niet be schouwd worden alsof deze op een crisis in de conferentie wijst, maar op den avond voor gewichtige beslissingen wil Herriot dezen nemen in volkómen over eenstemming met zijn collega's die hij sinds een maand niet heeft kunnen raad plegen. Tengevolge van de afreis van Herriot, is de conferentie tot een lijdelijken stil stand gekomen. De huidige situatie is treffend omschreven door een op den voorgrond tredend Duitsch afgevaardig de: „Alle regeeringen op de conferentie zijn minderheidsregeeringen, dié be vreesd zijn naar huis te gaan zojider iets in den zak". Het totaal bedrag der schubden. In niet-officieele besprekingen hebben do Duitschers de vraag opgeworpen, of het niet mogelijk zou zijn op deze confe- rentie tevens het totale bedrag van Duitsch land's schulden vast te stellen. De Fran sche delegatie was bereid op dit voorstel in te gaan, op voorwaarde, dat een ver mindering van Duilschland's schulden niet ten koste van Frankrijk zal geschieden. Dit heteekent een zijdeling^ entamceren van het vraagstuk der mtergeallieerde schulden. De bespreking bepaalde zich echter voorloopig tot de principieel© kwestie, zonder dat er cijfers werden ge noemd. De Duiische Rijksdag Naar verluidt, zal de Duitsche rijksdag tegen 18 Augustus worden, bijeengeroepen ter behandeling van de wetten, die voor de uitvoering van het Dawesplan noodig zijn. DE ENGELSCH-RUSSISCHE OVEREENKOMST. i'Ü' Het verdrag enderteekend. Het Engelsch—Russisch verdrag is gis ternamiddag op het departement van bui- tenlandsche zaken door Mac Donald en Ponsonby namens Groot-Brittannië en door Rakoffsky en drie zijner collega's namens de sovjet-republiek onderteekend. Alvorens zijn handteekening te zetten, uitte de Britsche premier in het kort zijn bevrediging, dat de lange en ingewik kelde onderhandelingen tot een beslissend resultaat hadden geleid, terwijl, hij de hoop uitsprak, dat de vriendschappelijke betrekkingen tusschen de beide landen als gevolg der overeenkomst zich verder zul len ontwikkelen. Rakoffsky antwoordde met enkele zin nen, waarin hij zich bij de woorden van Mac Donald aansloot. Meer overeenkomst dan verdrag. De bestudeering van den tekst der voor gestelde verdragen met de Sovjetleiders leidt, naar verschillende bladen melden, tot de conclusie dat ze meer het karakter dragen van overeenkomsten, welke ten doel hebben de verdragen te regelen, dan van verdragen zelf. Men acht het zeker dat de oppositie bij de ratificatie in de hervalto zitting van het parlement opnieuw het hoofd zal op steken. DE ONRUST IN POLEN. De Poolsche bladen verklaren, dat het geheele grensgebied bewerkt is door de bolsjewistische propaganda en bewapend is met uit Rusland aangevoerde wapenen In verhand met don overval op Stolsbi krijgen .de berichten van ge heime bolsjewistische propaganda in Polen en in de Randstaten groote bc- teekenis. De communistische Internationale heeft een plan uitgewerkt om d^ze propa ganda doeltreffend te voeren. Een speci ale commissie, waaraan buitenlands.che deskundigen zijn «toegevoegd, werkt de de tails uit. De staatsdrukkerij te Moskou drukt' propagandalectuur in de Poolsche taal en in de talen van de Randstaten. In verband met deze gehèime propagan da zullen, naar verluidt, de Randstaten gemcensphappelijk met Polen stappen te Moskou ondernemen. KORTE BERICHTEN. De Hongaarsche regeering heeft ter bestrijding van de werkloos hei d een crediet van 100 milliard toege staan; zoodat in het bouwbedrijf de arbei ders weer te werk gesteld kunnen Worden. De Abbessinische troonopvolger Ras T a f f a r i zal een officieel bezoek brengen aan het Volkenbondssecretariaat en 'net Nationaal Arbeidsbureau te Geuève. De regeering te Angora heeft voor de leiding van de controle op de staatsfi nanciën een beroep gedaan op Ameri- kaansche, Zwitsersche en Fransche vak- menöchen. Primo de Rivera heeft verklaringen tot het Spaansche leger en de pers gerciht, hierop neerkomende, dat de positie van het Directoire niet wankel is. De Duitsche rijksraad heeft het voor stel betreffende de wederinvoering van in voerrechten op landbouwproducten met 35 tegen 26 stemmen aangenomen. De bekende Fransche schrijver Hen ri B a t b u s se heeft te Berlijn voor de communisten een rede gehouden, waarin hij krachtig opwekte tot den klassenstrijd. In de kolenmijnen van de Borinage (België) zullen de loonen tier mijn- werkers tegen 1 September a.s. met 5 tot 10 pet. verminderd worden. Boelgaarsche manifestanten hebben in Philippopel vensters van het Griek- sche consulaat ingeslagen. De Griek- sche gezant heeft onmiddellijk te Sofia een protestnota ingediend. Tusschen de communistische en de agrarische partijen in Boeligarije is een accoord getroffen, waardoor het gevaar van het uitbreken der revolutie in Boelgarije groeier wordt. KEKK EN SCHOOL Alg. Synode JNed. Herv. Kerk. XXI. Aan de orde komt het verslag van den Raad van Beheer over het jaar 1923. Vooral hield de Raad; van Beheer zich bezig met de wijze van berekening van de bijdragen dei* gemeenten aan <Ie kas voor de predikanlstraclementen'. Het jaar 1923 sloot op 31 December met een bedrag aan ontvangsten uit' do bij dragen der gemeenten van f 627.221.27}. Op 15 Maart 1924 was dit bedrag geklom men tot f 814.323.91. a. 186 predikanten, ontvingen, 'liet Volle bedrag waarop zij recht hadden. Zij ont vingen van f 25 tot f 2595. b. Aan 235 predikanten (behalve do on der a genoemde! dio recht hadden op ten minste 12 yerhó-ogingen, is uitgekeerd van f 34.74 tot f 2141.41. c. Behalve do onder a. genoemden is aan 879 predikanten die minder dan 24 dienstjaren hadden en s-enden .in gemeen ten, die het minimum-tractement geven, uitgekeerd van f 4.37'tot f 2317.08. d. Aan 135 predikanten met minder'dan 24 dienstjaren, die staan in gemeenten waar het minimum tractement niet wordt gegeven, is uitgekeerd Van f 16.63 tot f 1539. Aan 456 predikanten kon geen uit- keering gedaan worden, omdat hun ge meenten niet hadden betaald. 47 predikan ten hadden geen recht op verhoogingen. Aan kindergeld werd over 1923 uitgekeerd f 10.263.44. Het totaal bedrag, dat tot 31 Mei 1924 over 1923 was uitgekeerd was f 789.602.72i. Prof. Van Nes wijst er op, dat ge meenten, waar nagenoeg alles moet komen uit do bijdragen: van het nu levende ge slacht, de minste moeite hebben, of al thans maken met betalen. Prof. Brouwer wijst er op, hoeveel werk door den raad van beheer wordt ver richt en acht het gelukkig dat 814.323.91 kon worden gebruikt voor verheogingen van de predikantstrakiementen. De heer Eilerts de Haan wijst er op, dat er in 1923 meer gemeenten betaald hebben, dan in 1922. Het bedrag, dat nu over 1923 is ontvangen is reeds meer dan f 900.000. De bijdragen kunnen nog niet voor 5 jaar vastgesteld worden, omdat men nog dikwijls moeite heeft met de be paling van de juiste bijdrage. De President brengt een woord van hulde aan den raad van beheer, die met groote kracht en liefde werkt voor deze zaak. Hij is1 altijd vol bewondering voor de wijze, waarop de leden hun krachten stollen in den dienste der Kerk. De heer Tammens brengt rapport uit over verschillende voorstellen; die zijn ingekomen tot wijziging van art. 34 van het Algemeen Reglement, die ten doet hebbenden, den invloed der Walen in de bestuursorganisatie to verminderen. Die voorstellen kunnen worden verdeeld; in 2 groepen. De eerste groep bestaande uit voorstellen van den heer Uittenbroek, dr. Woldendorp en. de classical© vergaderin gen van Tiel, Harderwijk, 's-Gravenkage, Amsterdam, 1 lid van Alkmaar, Sncek, Doklcum, Kampen, die de Waalsche ge meenten gelijk stellen met de Presbyte- ïiaansch-Êngelsche en Schotsche gemeen ten, zocdat zij belmoren tot do kerkelijke ressorten der Nederduit-scho gemeente in de stad, waar zij gevestigd zijn. De andere groep, bestaande uit de clas sicaio vergaderingen van 's-Gravenhagó, Leiden, Goes, Utrecht. Amersfoort en Wijk, willen de Waalsche gemeenten ver eenigen in eene classis en do Waalscho commissie maken tot een classicaal be stuur, met het recht tot het afnemen van proponentsexamen en colloquium dootum, 's-Gravenhage wil daarbij door loting uit maken tot welk provinciaal ressort die classis zal behooreiu Utrecht wil haar voe gen bij Utrecht. De commissie van rapport besloot una niem het voorstel van de eerste groep af te wijzen. Besloten wordt in de positie der Waal sche Gemeenten geen wijziging te bren gen. De heer Wager rapporteert over een voorstel van Prof. Van Nes dat hulppredi kers moeten volgen de lessen over practi- scho godgeleerdheid, en het kerkrecht en ook een voorstel moeten doen. De comm. van rapport wil dit aannemen en oniderwer pen aan het oordeel der kerk. Dr. Schokking heeft bezwaar tegen het doen van het voorstel, want zoo zul len vrouwelijke studenten het ook in het openbaar doen. Het doen van het voorstel hoort bij het predikambt, het is als het ware de inleiding daartoe. Wordt dit aan genomen, waarom dan ook niet de vrouw toegelaten tot het predikambt? Hij vreest, dat als dit wordt aangenomen er eene groote tegenkanting zal komen tegen de vrouwelijke hulppredikers. Het bijwonen van de colleges over practische godgeleerd heid en kerkrecht wordt aangenomen. Het doen van het voorstel wordt verworpen met 10 tegen 8 stemmen. Gemeenteraad Leiderdorp. Vergadering van Vrijdag 9 Augustus. Voorziter de heer G. v. d. Valk Bou- man, burgemeester. Met kennisgeving afwezig de heer M. F. Splinter, wegens verblijf buitenslands. Na opening en gebed heeft voorlezing plaats van de notulen der vorige vergade ring, welke ongewijzigd worden vastge steld. Onder de ingekomen stukken is een verzoek van de Leiderdorpsche Christelij ke Oranjevereeniging, om subsidie voor het te houden kinderfeest op 31 Augustus. Zonder discussie wordt op voorstel van B, en W. besloten het gevraagde subsidia a f 0.40 per kind te verleenen. Hieronder zijn alle leerplichtige en schoolgaande kinderen in de gemeente- begrepen. De rekening van de gezondheidscommis sie te Alphen aan den Rijn waaronder deze gemeente ressorteert, wordt goedge keurd, evenals de begrooting over 1924 van dezelfde commissie. Het aandeel van deze gemeente voor het volgend jaar is iets lager dan het vorig jaar. Het verslag van den keuringsdienst van vee en vleesch wordt den Raad aangebo den, en ter visie gelegd. Het kohier voor de zakelijke bedrijfs belasting, die thans f3 per arbeider be draagt, wordt vastgesteld op een bedrag van f 1155. Aanbie^ig heeft dan plaats va*n de ra- kening der gemeentelijke huishouding over 1923. De ontvangsten bedroegen f 64.791.16>2. de uitgaven f60792.98K, wat een batig saldo geeft- van f3998.18. 't Ziet er nogal vóördeelig -uit, doch bij liet saldo zijn f 1000' begrepen, die de gemeente heeft' ontvangen" voor den onderwijzer Koorn, welk bedrag evenwel niet is behoeven te wbrden uitgekeerd. In 1925 moet dit geld weer aan liet Rijk worden teruggegeven. In de bijgevoegde verantwoording dec- len B. en W. mede, dat vanwege de veel te gericgo opbrengst van de opcenten op de R. Inkomstenbelasting de vernieu wing van een -gedeelte van het paarden- spoor is achterwege gebleven. Gelukkig is de toestand van den weg heel goed. "Wijziging van de begrooting over 1924. Door de ongesteldheid van den heerv. Oosterhout is de aanstelling noodig ge worden van een tijdelijke onderwijzeres, waarmede f240 is gemoeid. Zal worden betaald uit den post „onvoorzien". Hef. bedrag wordt later door het Rijk geresti tueerd. Ter tafel komt dan de hoofdschotel voor dezen avond, de Wijkverpleging. B. en W. stellen naar aanleiding van het verzoek van de ver. Ziekenverpleging aan den Rijndijk om f 250 subsidie, den raad; voor. geen garantie te verleenen "voor het aanstellen van een verpleegster aldaar, noch een geldelijke bijdrage te geven, doch hen, nl. B. en W. te machtigen, in voorkomende gevallen de verpleging ge heel of gedeeltelijk te bekostigen van on- of minvermogenden. Weth. de B r uijne voegt hieraan toe, dat zoowel medische als verloskundige hulp hieronder begrepen zijn. De heer Klaver is het met het voor stel niet eens. Als liet zoo moet gaan, kan de vereeniging wegens gemis' aan zeker heid nooit tot de aanstelling van een ver pleegster overgaan en zal de zaak moeten stranden. Gerekend was op een -bijdrage van f 250.door Leiderdorp en een van f 500.door Zo-eterwoude. We staan nu voor het feit dat ook Zoeterwoudo zich zal gaan terugtrekken, zoodat van de aanstel ling van een verpleegster niets kan komen. Spr. meent dat dit een groote teleurstelling moet zijn voor den arbeidersstand, die met dergelijke hulp zeer gebaat zou zijn. Spr. zou, nu de zaak zoo staat, maar liever geen raadsbesluit willen nemen, en eenvoudig de aanvrage in stemming brengen. De uitslag zal zijn dat zij wordt verworpen, en dan moet maar gewacht worden tot er hier in het dorp een vereeniging wordt op gericht. De V o o r z. vindt dit wel een beetje ra dicaal. B. en W. hadden het zoo niet be doeld, en wilden liever iets dan niets ge ven. De door hen voorgestelde regeling, zoo als die o. a. thans bij de fondsen wordt toegepast, is vrij eenvoudig. B. en W. ta- xeeren den aanvrager, en voor zoover spr. bekend is kwam daarover tot heden geen enkele klacht in. De heer Klaver houdt vol dat er langs dezen we.g nooit een veigpleegster zal ko men, omdat de kosten niet kunnen gedekt. De V o o r z. blijft erbij, dat iets beter is dan niets. De verhouding van f 250f 500 LeiderdorpRijndijk is ook niet Juist maar 1 cat is weer een ander punt. De heer Klaver wil op het adres gun stig beschikken, en dient daartoe een voor stel in. Weth. de Bruijne herinnert aan het standpunt dat de raad en B. en W. jaren geleden reeds hebben aangenomen, nl. dat wel van gemeentewege medewerking zal worden verleend aan belanghebbenden, maar geen garantie zal worden genomen in het aanstellen van vast personeel. Het- is volstrekt niet de bedoeling van B. en W. de zaak van de baan te schuiven, maar zij kan op verschillende manieren worden ge regeld. Men kan bijv. steun verleenen per verlichting, doch ook abonneeren voor det on- en minvermogenden. De Yoorz. verzekert eveneens dat het niet de bedoeling van B. en W. is de zaak tegen te werken, maar zij achten een an dere regeling, zooals bijv. bij. „Helpt Elkan der" in gebruik, beter. De heer Klaver betoogt dat dit wel eens duurder kan uitkomen, met een ver wijzing naar Het Groene Kruis te Zoeter- woude, waar de gemeente een tekort van' f 750.— moest -gelijkmaken'. Weth. de Bruijne merkt op, dat daar ook de omgekeerde orde werd gevolgd. Eerst moet het particulier initiatief aan pakken, en zich bijv. voor 4/5 garant stel len, dan kan van de overheid het overige worden gevraagd. Het voorstel-Klaver wordt-, hoewel niet gesteund, in stemming gebracht,; en ver worpen met 51 stem. De heer G r o e n e n d ij k vraagt of ei ook bezwaren aan verbonden zouden zijn, met een Leidsche verpleegster te contrac teeren. Volgens Weth. de Bruijne zal dit, in dien noodig, zeker gebeuren. Daar is trou wens al hulp gehaald. De zaak is slechts dat B. en W. de gemeente niet willen bin den, doch voor voldoende geneeskundige hulp kan worden ingestaan. Het voorstel van B. en W. wordt met alg. st. aangenomen. De pensioengrondslag voor den gemeente ontvanger wordt vastgesteld op f 1100.—, die van den gem. veldwachter op f 1400. kleeding- en rij wiel toelage inbegrepen. Een langdurige bespreking ontstaat naar aanleiding van een adres van den eervol ontslagen vuilnis-ophaler, den heer J. da Lange, waarin deze een toeslag op zijn pensioen vraagt va-n f 300.per jaar, daar hij niet alle werkzaamheden kan verviel ten door stijfheid van een vinger, welk ge brek hij uit den dienst heeft overgehouden van een klein ongeval. en W.-stellen voor, in verband met den laten datum waarop het pensioen in gaat, in antwoord op dit adres 2 maanden extra salaris, of f 108.te verleenen. en dan op verdere adressen niet meer in te gaan. De heer Klaver wil een raadscommis sie inspannen, om van de ongevallenwet een verhoogde uitkeering voor adressant te ver-! krijgen. Weth, de Bruijne zegt, dat het geval indertijd door de Rijksverzekeringsbank is behandeld. Échter is de L., toen weer voor zijn werk geschikt Verklaard. Neemt hij daarmede geeri genoegen, dan kan hij een beroep instellen, gelijk B. en W. hem meer malen hebben gezegd. Advessant- verdenkt B. en W. van onvoldoende medewerking, Geheel ten onrechte echter. Maar de R. V. B. kon natuurlijk geen rekening houden met andere vakken, dan waarin de L.-te' tijde van het ongeval werkzaam was: De gemeente treft daarvoor ge,en verwijt. In antwoord op den heer v. Leeuw e n zegt de V o o r z. dat de L. ook kan inschrij ven naar de eerstdaags te houden aanbe steding van het asch- en vuilnis ophalen. Met alg. st. wordt tenslotte het voorstel van B. en W. aangenomen. Nog wordt in verband met een en an det medegedeeld, dat 15 Augustus, des middags te 12 uur de eventueel ingekomen inschrij vingsbiljetten zullen worden geopend. Bij de rondvraag dringt de. heer Groe nendijk erop aan, een hekje te plaat sur langs de sloot bij het huis van den heel Koning aan de Doeslaan. Bij donker weet ia 't daar anders vrij gevaarlijk. De V o o r z. gevoelt er ook wel iet! voor. Vender zag de heer Groenend ijl gaarne den naam Doéslaan veranderd ir v. d. Doesstraat-, dat klinkt een beetj; loyaler. Ook met deze opmerking kunnen voor zitter en wethouder zich vereenigen. Nadat tenslotte de heer Klaver nog d< toezegging heeft gekregen, dat stukkci voor de raadsvergadering van eenige ira portantie voor de leden ter visie zullei worden gelegd, sluit de voorzitter d< openbare vergadering. UST GE OSSGEVING WASSENAAR. Burger 1. Stand. Geboren Catbarina Hendrik-a d. van Q. L. v. Veei en C. H. Verlegh Joannes Lucia Serva tius Franciscus Simon Gijsbertus z. val O. J. v. Dijk en L. I. M. Hal in. Ondertrouwd: J. v. Deursen en 31 Zomer. Overleden: 'Anna Maria Willemsci '60 j., eclitg. van A. van Egmond Jo hannes van der Drift 73 j., eclitg. van M. Ruygrok. Pr edik b. Ned. Herv. Kei Dorp voorin. 10 uur Ds. Guitaar van Oof terhaule (Fr.) School Zijdeweg voorm. 10 uur de nee v. d. Roest van Utrecht. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 ui Ds. Helsdingen van Augustinusga (Fr.) WIODBRUGGE. ■s-^Door den heer J. V Keessen is aan B. en W. aangevraagd i de Kerkbuurt alhier, sectie B 2706, op 1 richten een auto- en rijwielinrichtin! Genoemd college zal voor bezwaren zittir houden a.s. Dinsdag 12 Augustus. h p r e 4 1 k b. Ned. Her' Kerk. Voorin. 10 uur: Ds. C. va« der W«

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2