Dagblad voor Leiden en Omstreken. OWE LEIDSCHE ADVERTENTIEPRIJS Gewone advertentiên per regel- 22V2 cent Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief. Éij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiên bij vooruitbeta ling van ten hoogste 30 woorden, worden dagelijks geplaatst ad 50 cent.-- 5de JAARGANG. - VRIJDAG 8, AUGUSTUS 1924 - No. 1281 Bureau: Hooigracht 35 Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ABONNEMENTSPRIJS h> Luids» e» taitn Ltidea waar agent» jayestlgd zija Per kwartaalfïJSO Per weekf 0.13 Franco per post per kwartaalf2.90 Vit nummer bestaat uit twee bladen. Wanneer is het Kamerverkiezing? Op deze vraag die thans weer de aan dacht trekt, geeft de N e d e r 1. het volgen de antwoord: Artikel 86 van, de Grondwet bepaalt, dat de leden der Tweede Kamer worden ge kozen voor vier jaren. Artikel 101 van de Grondwet bepaalt, dat de gewone zitting der Staten-Generaal ■wordt geopend op den derden Dinsdag in September. (Alzoo dit jaar op Dinsdag 16 September). Artikel 145 van de Kieswet bepaalde vroeger, dat, bij ontbinding der Tweede Kamer, de leden zouden aftreden drie ja- ken na den eOrstvolgenden derden Dinsdag in September. (Aangezien de thans-zitting- hebbende Tweede Kamer, gekozen na ont binding, optrad 25 Juli 1922, zou haar le ven eindigen op het oogenhlik, dat Maan dag 14 September 1925 overgaat in Dins dag 15 September 1925. In de gewijzigde Kieswet, afgekondigd 23 Juni 1923, is echter artikel 145 veran derd, zoodat nu bepaald is, dat bij ont binding der Tweede Kamer, de leden moe ten aftreden vier jaren na den eerstvolgen- den derden Dinsdag in September. Echter bepaalt een overgamgsarttkel dat deze wij ziging (tenzij weder Kamerontbinding mocht hebben plaatsgevonden) eerst in ■werking treedt 15 September 1925. En nu is do puzzle, aan scherpzinnige Nederlanders ter oplossing gegeven: Wan neer moet nu de thans-zitting-hebbende Tweede Kamer aftreden, in September 1925 of in September 1926 mei andere woorden: wanneer is het Kamerverkiezing, in 1925 of 1926? Het is een feit, zoo vast als slechts iets vast kan wezen, dat alle Ministers en Kamerleden, d:e medewerkten aan de wijziging der Kieswet in 1923, bedoel den, dat de bestaande Kamer niet haar eigen leven met een jaar zou ver'engenj eoodat deze bestaande Kamer in 1925 zou aftreden en de nieuwe wetsbepaling dus eerst zou gelden voor hare opvolgsters. Echter, ook Ministers en Kamerleden kunnen eene vergissing begaan, hetgeen in dit geval te meer mogel'ijk ware, omdat de overgangsbepaling, op welke het hier aankomt, tijdens 't debat zekere verande ring onderging en de werking van eene snel-beraamde verandering is niet altijd even afdoend doorgedacht. Een schrijver van gezag, de redacteur van de „Gemeentestiem", kwam korten tijd geleden met de vernuftige opmerking, dat de Kamerverkiezing eerst in 1926 kon plaats hebben, want dat de bestaande Tweede Kamer, eerst in September 1926 zou aftreden. Bedoelde redacteur kwam tot deze gevolgtrekking, omdat' (naar hij opmerkte) de bestaande Kamer, volgens do oude Wet, zou aftreden 15 September 1925. Had de wetgever hierin geen veran dering willen brengen, zoo had hij de wets wijziging moeten laten in werking treden op 16 September 1925. Nu de wijziging in werking zal treden met ingang van 15 Sep tember 1925, juist den dag van aftreding van de bestaande Kamer, scheen het dezen schrijver geboden dat daardoor het leven der bestaande Kamer met één jaar werd verlengd, al'zoo tot September 1926, zoo- *iat wij eerst in 1926 Kamerverkiezing l ïuden hebben. Het Kamerlid, mr. V. H. Rutgers heeft, bi een zeer uitvoerig betoog, de opvatting "an den redacteur van de „Gemeentestem" bestreden. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan een ongerust-geworden Ge meentebestuur medegedeeld, dat ook de Begeering vasthoudt aan de aftreding der bestaande Kamer in September f925, im mers „de wijziging van artikel! 145 der Kieswet is tot stand gekomen in den ge- dachtengang, dat de aangebrachte wijzi ging n'iet van toepasing zoude zijn. op de thans-zitting-hebbende Tweede Kamer." Al achten wij deze argumenteering van den Minister niet zeer sterk; wij deelen de meening van Zijne Excellentie en van mr. Rutgers; omdat gelijk wij hierboven reeds schreven, naar ons inzien, de bestaande Tweede Kamer niet zal aftreden op 15 September 1925, maar op het ondeelbaar oogenhlik, dat Maandag 14 September 1925 overgaat in Dinsdag 15 September, en op dat oogenhlik is de wetswijziging nog niet van kracht. Echter hebben wiji twee opmerkingen. Ten eerste deze: dat bet toch wel beter geweest ware de wetswijziging in werking te doen treden met ingang van 16 Sep tember of van 1 October 1925, dan ware elke onzekerheid afgesneden. Maar bovendien verheugt het ons, dat de nieuwe bepaling van Artikel 145 niet behoeft te werken; want. deze geheele be paling bezwaart ons, omdat wij haar in strijd achten met de Grondwet. Artikel 86 der Grondwet zegt, onvoor-* waardelijk, dat de leden! der Tweede Kamer worden gekozen voor vier jaren. Volkomen logisch en correct bepaalde de oude Kieswet, dat bij Kamer-ontbih- ding met als gevolg het optreden eener nieuwe Kamer b;nnen den termijn van een grondwettelijk zittingjaar (Artikel 101), de Kamerleden zooveel dagen korter zouden zitting hebben, als reeds dagen van bet grondwettelijk zittingjaar verloopen waren Maar de gewijzigde wet zal tot gevolg kunnen hebben, dat Kamerleden, gekozen naar de Grondwet, voor vier jaren en voor geen dag daar boven, zitting zullen heb ben voor veel langer dan vier jaren. Wij achten 'bet moeilijk te betwisten, dat deze bepaling niet strookt met de duidelijke uit spraak der Grondwet. Wij gelooven, dat het beter ware op deze bepaling der Kies wet terug te komen. Dat zij inmiddels geen toepassing vindt, stemt tot voldoening. STAOSBSBEUWS. DE NIEUWE ZWEMINRICHTING AAN DE ZIJL. Eerder nog, dan velen na de tegenslag in den afgeloopen winter dachten ver wachtten, zal de opening van de nieuwe brondwater-zweminriebtiug aan de Zijl baar beslag krijgen, zooals or.ze lezers dezer dagen uit een bericht zal z:jn geble ken. Met een variatie op het bekende spreek woord dat wie aan den weg timmert, veel bekijks heeft, zouden we kunnen zeggen dat hier in een ietwat afgelegen gedeelte van de gemeente in stilte is gewerkt aaü de voltooiing van een grootsoh werk, al was 't er gisteren, toen we een kijkje heb ben genomen nog een gehak en gehamer van je welste, maar dat betrof slechts de buitenkantjes van 't eigenlijke werk. Het groote werk ::s af, en wacht in rustige zelfvoldaanheid nog slechts op de officieel© openstelling. Vanuit het uiterste hoekje van heit Kooi- park voert een breed en keurig aangelegd tegelpad door de in vollen gang z'jnde tuinderijen naar het uitgestrekte terrein aan de Zijl, waar de nieuwe inrichting, weldra de trots van de Leidsche Zwem- sport, is gelegen. De luchtige uitbouwtjes, die de lange omheining hier en daar onderbreken en de flinke rijwielbergplaatsen ter weerszijden van den hoofdingang hebben voorkomen dat het groote lichaam een. al to hoekig aanzien zou krijgen, zoodat het nu een vriendelijken indruk maakt. Trouwens, de geheele architecteuur draagt d't kenmerk, ook voor 't inwendige, dat, bij al de so berheid die er betracht is, als zweminrich ting ongewoon rijk aan afwisseling is. Moesten we den totaal-indruk die de in richting op den bezicht'ger maakt over een drietal eigenschappen verdeelen dan zou den we haar: soliede royaal, vriendelijk noemen. Dor den hoofdingang binnen komend, (de ander gaat slechts in buitengewone ge vallen open) staan we voor de cassa. Di rect splitst zich hier het publiek. Naar links gaan de dames, en naar rechts de heeren. Aan weerszijde is een ru'mè over dekte bergplaats voor rijwielen ingericht. Het valt op, dat het terras naast het bas sin, aan de zijde van den ingang, buitenge woon breed is. Gerekend is hierbij op den eersten „loop", die" een ruime passage weuschelijk maakt. Even voorbij de cassa is het kantoortje van don zwemmeester, dat ook als extra controle kan dienst doen, Daarnevens is een afdeeling voor het bewaren van het badgoed, speciaal voor dat van de vaste abonné's, die hun costuum liever niet tel kens mede- en terug-nemen. Vervolgens treffen we naast een ruim drooghok eeni- ge douche-kamertjes aan. De bedoeling hiervan is, dat bet publiek, alvorens zich te water te begeven, eerst even van de douche zal gebruik maken, wat in, het algemeen wel gewenscht is met het oog op de reinheid, terwijl het geen bezwaren beeft, gezien de buitengewoon practische constructie, die het mogelijk maakt dat met een enkelen greep in een oogwenk water gegeven wordt. De indeeling van de vrouwen- en de mannen-afdeeling loopt niet uiteen. 'In de eerstgenoemde zijn 3, in de andere 6 dou ches, zoodat men niet behoeft te wachten. Tegenover de „kikkerbak" in de man- nenafdeeling is een geheele vleugel gewijd aan de jongste zwemmers, die elk niet be paald een heel badkamertje noodig hebben. Onder een goede overkapping staat hier een lange bank, mer ervoor een houten rooster, waar de jongens zich kunnen ont- kleeden. We tellen rondom het bassin 50 kleedkamertjes waarvan de inrichting niets te wenscken overlaat. Er is ruimschoots voldoende ge legenheid om de kleedingstukken een vei lige en nette bezorging te geven, terwijl bovendien in de vrouwen-afdeellng de noodzakelijke toilet-benoodigdheden ook niet ontbreken. De geheele bovenbouw rond het bassin is in bout opgetrokken, en bewerkt met ca- botine, een soort bederfwerende olie. Dank zij de toewijding waarmee gewerkt werd, is door eenvoudige kleurschakeering nog een heel aardig, opgewekt geheel verkre gen. Boven heï departement van den bad meester en de cassa is een welingerichte tribune aangebracht, die bij wedstrijden enz. dienst moet doen. Van hieraf heeft men een interessant gezicht op de groote inrichting. Bijzondere aandacht verdient het in wendige van het pompstation dat in den Noordelijken uithoek is gevestigd. Hier staan de twee moderne centrifugaalpom- pen en de installatie die de richting van het water aangeeft. Het water kan hier, dank zij de bijzon dere constructie, uit en naar alle verga derplaatsen en bassins worden overge bracht, met een of twee pompen, naar ver kiezing. Ook wordt hier de druk verkregen op de eigen waterleiding, die het geheele com plex van bedrijfswater voorziet. De aftak kingen, op verschillende plaatsen aange bracht, maken bet mogelijk de inrichting in een minimum vau tijd schoon te spui ten. Het verbruikte water kan niet bij de bassins kpmen, doch loopt door verschil lende openingen naar buiten, in een goot, die op de groote afvoerput aansluit. Het groote Zwembassin is in totaal 100 M. lang, en overal .22 M. breed, een afmeting, d'e tot dusverre slechts bij zeer hooge uitzondering wordt aangetroffen. Het bassin is door een hooge, doch rit- neembare afscheid'ng op de omringende terrassen en in het water gescheiden in twee gedeelten, een voor de dames- en een voor de heeren-afdeeling. De eerste is 30, de andere 70 M. lang, doch voor b'jzon- dere gelegenheden, zooals wedstrijden enz. kan er één geheel van worden ge maakt. Het heldere bronwater wordt door twee clcctrische centrifugaal- pompen, naar boven gezogen, door middel van twee, 40 M. lange verticale bu:zen, die voor zoover noodig, onderweg het walei nog reinigen door J0 M. lange, met fijn grind enz. omstorte filters. Van hieru't wordt het water gepompt in een buiten de inrichting aangebrachte be tonnen voorwarmer, een van gewapend be ton vervaardigde open vergaarbak van 100 M. lengte, waarin hét bronwater in korten tijd de normale temperatuur aanneemt. De geweldige irihéud van deze bak, 700 M3., maakt het mogelijk om het groote bass n gedurende 8 uren te ververschen, zonder te pompen. De pompen hebben een capaciteit van 80 M3. per uur. Regelmatig stroomt nu, meer of minder snel, naar gelang er behoefte is, het aldus op temperatuur gebrachte water in het groote bassin, door middel van twee aan de be'de uiteinden aangebrachte rustieke fon teinen, die er een aardige waterval vor men, een attractie die vooral door de jeugdige zwemme"s(sters) op priis zal worden gesteld, maar overigens ook het eenige is dat op luxe lijkt. Het gebruikte water vloeit eveneens re gelmatig weg, door vier op gelijke afstand gemaakte uitmondingen, zooda'" het niveau steeds gelijk blijft. Uit deze open'ngen vloeit het water naar een put, van waar het naar de Zijl wordt uitgeloosd. De regeling voor de diepte derbassins is eveneens gelukkig gevonden. Be'de afdeelingen, na/.r verhouding van haar lengte, zijn verdeeld in een drietal stadia, waarvan de eerste zal d'enst doen als „kikkerbak", 0 60 M. tot 1.30 M. diep. Dan een volgend gedeelte voor ongeoefen- den met een d epte van 1.30 M. tot 2.20 M., En ten slotte het diepste gedeel'te voor ge- oefendon, waarvoor een speciale vergun ning van den badmeester noodig is, van 2 20 M. tot 3 50 M. De diepte verschillen worden bereikt door een regelmatige glooiing van den bodem, zoodat vergissin gen met deszelfs gevolgen uitgesloten zijn. In het midden, ter weerszijden van de groote afscheiding tusschen het dames- en het heerengedeelte staat een soort van springtoren, echter niet zoo hoog, waarop een verstelbare stevige springplank. Des kundigen die op verzoek een proef namen, verklaarden dat het heel wat moeite kostte hier den bodem te „balen", dus een val helm is overbodig. Behalve deze plank, welke 3 M. boven den waterspiegel staat, zijn er in iedere afdeeïing nog twee, die elk 1 M. hoog staan. De springplanken, trapjes en watervlon ders zijn met cocos bekleed. In het belang van de veiligheid is in de mannen-afdeeling halverwege bet bassin nog een brug gebouwd, zoodat men spoe dig alle gedeelten van het uitgestrekte ter rein kan bereiken. De brug is voorzien van leuningen, welke zóo aangebracht zijn, dat de zwemmers de brug kunnen gebruiken om er af te springen, zoodat hier tweeër lei belang gediend wordt. De doelmatige en toch eenvoudige onder verdeeling van den watertoevoer, zooals van den voorwarmer naar het bassin, wekt vooral bewondering. De geheele ma chinerie kan eenvoudig door het zwemper- soneel worden bediend. Onnoodig ten slotte, te zeggen, dat er voldoende gezorgd is voor de aanwezigheid van allerlei reddingsmiddelen. Een geheele bergplaats is hiervoor ingericht. De inrichting nog eens overziende, welt een oprecht verbeugen in ons op, ter zake van het bezit dezer inrichting die voor de bevolking van «nze stad van bijzondere beteekenis kan zijn, en, wat haar eigen schappen betreft, aan de spits staat van al wat tot beden op dit gebied werd tot stand gebracht. Onzen gelukwensch aan de zwemmers die er gebruik van zullen maken, maar niet minder onze hulre aan gemeentewer ken, en in 't bijzonder den heer G. S. de Haan, wiens initiatief bier voornamelijk werd gevolgd, en onder wiens leiding de geheele uitvoering plaats had. De Zwemvereen. „De Zijl" zal in de haar gegeven opdracht aanleiding vinden om al bet mogelijke té doen,teneinde de mooie inrichting tot bloei te brengen. Prof. Dr. J. H. Kern Hz. Bij Kon. bcsl. is benoemd aan de Rijks universiteit te Leiden in de faculteit der letteren en wijsbegeerte, om onderwijs te geven in de Nederlandsche taalkunde, tot gewoon hoogleeraar dr. J. H. Kern H z n., met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Prof. Kern werd te Leiden geboren, den 24-sten Januari 1867. Na in zijn geboorte stad, de H. B. S. en het Gymnasium bezocht te hebben, werd hij in 1885 ingeschreven als student te Tübingen, daarna in 1886 te Leiden en in 1889 te Leipzig. In 1891 werd hij in Leiden tot doctor in de Neder landsche taal en letteren bevorderd op een proefschrift getiteld: „Klankleer der Lim- burgsche sermoenen". Nadat de heer Kern in de jaren 1892 1893 tijdelijk l'eeraar in het Nederlandsch aan de H. B. S. te Bergen op Zoom was geweest, werd hij in 1894 redacteur van de „N. R. Ct." Hij werd vervolgens in 1899 toegelaten tot privaat-docent in de Slavische talen aan de Leidsche Universi teit, welke betrekking h:j 8 November van dat jaar aanvaardde met een openbare les over: „De studie van de Slavische talen". Op 28 Februari 1901 aanvaardde hij het hoog1, eeraars ambt te Groningen mft een re devoering getiteld: „De beoefening van de niouw-Enge^che tongvallen." Zijn voornaamste geschrift is: „Do Lim- burgsche sermoenen". Verder schreef hij verschillende artikelen, meest over taalkun dige onderwerpen in bet t:jdschrift voor Nederlandsche letterkunde. Voorts filologi-- scho studiën in Indo-German''schen For- schungen. Uit Groningen wordt omtrent Dr. Kern nog het volgende gemeld: Do Gronmgscbe Universiteit hr^t een verlies geleden door de benoeming van prof. dr. J. H. Kern Hzn. aan de univer siteit te Leiden. In 1901 werd de heer Kern te Gronin gen benoemd voor het Engelsch. Hij had te Le'den gestudeerd en was daar bevor derd tot doctor in de Nederlandsche lette ren. Zijn belangstelling in bet Neder landsch bleef, ook toen hij te Groningen het Engelsch doceerde. Onder zijn latere geschriften over onze taal moet vooral een werk genoemd wor den. dat in 19.2 door de Koninklijke Aka- demie van Wetenschappen is -uitgegeven. Wie met de studiën van den heer Kern bekend is zal zeer goed begrijpen, dat de Regeering hem te Leiden een professoraat in het Nederlandsch heeft willen opdragen Prof. Dr. G. "Jelgersma. Op 20 September a.s. zal prof. dr. G. Jelgersma den dag herdenken, waarop hij 25 jaren geleden optrad a1® hoogleeraar „in de geneeskunde aan de Leidsche Univer siteit om onderwijs te gven in de Psychia trie. Dr. J. H. Gunning J.Hz. Naar wij vernemen is Dr. Gunning, vroeger pred. bij de Ned. Herv. Gem. al hier, thans te Seyooskerke voornemens zich na verkregen emeritaat in November a.s. te Bilthoven te vestigen. Phebe. Naar wij vernemen is het bestuur van de Kinderkerk-Vereeniging „Phebe" voor nemens, D.V. morgenmiddag een uiststapje te doen met de kinderen dier kinderkerk en meisjesvereeniging per extra-tram naar Katwijk. Het behoeft niet gezegd te worden, dat, indien het weder alsdan gunstig is do kin deren zeer veel pleizier in het duin zullen hebben, in aanmerking nemende, dat het aan traetatie's niet zal ontbreken. Goedkoope Treinen. De Nederlandsche Spoorwegen stellen lofwaardige pogingen in het werk om „het reizend publiek" zoo groot mogelijk te ma ken. Een pogen, dat bijzondere waardee ring zal ontmoeten, nu de tijdsomstandig heden van dien aard zijn dat men er min der spoed'ig toe over gaat, op de huishou delijke begrooting een bedragje af te zon deren voor een uitstapje. De tarieven die dé spoorwegen thans voor een aantal treinen gaan toepassen, zullen voor velen een groot bezwaar weg nemen. Denk eens aan, yan alle stations aan de lijnen Rotterdam (M.)Utrecht, Den HaagGouda en LeidenWoerden naar. Arnhem, Oosterbeek laag en N ij m e g e n en terug, voor f 4.of f 3.25 2de klas, en f 2.75 of f2.25 3de klas. 't Is bijna geen geld. Het wordt het publiek wel gemakkelijk gemaakt er Aan het Zoeklicht Leiden 8 Augustus. Het regent. Wat kan de uitspraak van deze twea woorden verschillend zijn! - Soms klinkt het als een jubel. Als dagenlang de zon schroeit en brandt als de velden geel zien en zwart bijna en, het vee in de dorre weiden schreeuwt om wate^ wat kan er dan een muziek zitten in de uitspraak van die twee woorden. Het regent! D© menschen hebben behoefte het el kaar te vertellen. Een stroom van regen breekt los. De velden drinken begeerig het koele vochtj mensch en beest worden ver kwikt. Het regent! Gelukkig! God zij gepre zen! Maar het kbnkt ook anders. Wekenlang hebben de stadskinderen gevlast op den uitgaansdag, waarvan ze zich zooveel voorstelden. Vol verwachting klopte bij het slapen gaan de harten. Maar groot is de teleurstelling. Als een zucht gaat het van mond tot mond en van huis tot huis:het regent. Het regent. Zoo kla-gen de huismoeders die niet weten hoe ze in den vacantietijd, de kinderen zullen bezighouden. Als het dan neg maar mooi woer is. Maar.... het regent. Het regent. Hoe ze klagen de badgasten die zoo gehoopt hadden dat het lot hun gunstig zou zijn. Maarhet regent. En eiken dag weer: het regent. Zoo wordt er gezucht, gemord, en ook gevloekt. Het regent. Ja. Maar zuchtende en klagende nienschcn, vergeet dat niet: óók de regen komt ons toe uit Gocls hand OBSERVATOR. eens een extra reisje van te nemen, waar de rou'a zoodanig werd gekozen, dat men togen dit lage bedrag, met een gemakkelij ke verbinding in korten tijd een van de schoons'e streken van ons land kan berei ken. Gezien de groote dce'name, die tot heden werd geloond, is het te verwachten dat liet steeds drukker wordende seizorn de aan vrage een zoodanigen omvang zal deen aannemen dat tijdige opgave nood g z.il blijken om van z'n kansen zeker tc z in. De goedkoope treinen loopen op de Woensdagen 13 en 20 Augustus. Aan geen datum gebondm z jn echter de gezelschapsbiljetten, voor ten m'nste tien personen, waarvan de pi i s slechts de helft van de gewene kos en be draagt. Was vroeger het medenemen van een rij wiel, om in andere s'reken ren fietstocht 'e maken, een bezwaar ut hoofde van do daaraan verbonden kosten, ook dit is tot 'n m'niinum teruggebracht, door de goed koope rijwielkaar ten, die bij tien stu'-s tpgelijk slechts f 0.25 per stuk kosten (gel dig voor een afstand van 40 K M.) De weg staat dus nu wel open, en er zal zonder twijfel een druk gebruik van wor-* den gemaakt. De 3-0ctcberfeesten. Op verzoek van enkele hunner kwamen do bewoners van de Oude Rijn gis'c- avond in de zaal van den heer van W ,:lc bijoen ter bespreking van do versier in.? van dit stadsgedeelte bij de a.s. 3-Oct. feesten. Besloten werd een dezer dagen een lijst) ter inteekening bij de bewoners aan te bieden en giften in te zamelen. Do heeren van der Steen en van Wik waren bereid de functies van resp. Voorz, en Secr. waar te nemen. Ook voor de Lange Diefsteeg heeft zich een dergelijke commissie gevormd besta n- de uit de heeren Joh. van der Kloot, Voor zitter, P. J. van der Zanden, Secr. en W, Segaar, Penn. Het hoofdcomité stelt zich voor den 2:>n dezer weer een vergadering te hebben van alle comité's en rekent er op dat duo- alle comité's gereed zijn. De Lichtfabrieken, Naar gemeld wordt heeft de gasfabriek over 1923 een winst opgeleverd v-' n f206.694 terwijl geraamd was een winst van f 77000. Voor de electriciteitsfabi k was een winst geraamd van f 21000 ter wijl het winstcijfer bedraagt f 206.051. In totaal is dus een winst gemaakt van f 413.345 bij een raming \an f 98.000 vat oen meevaller beteekent van ruim drie ton. Rijwieldiefstallen, In den voorbijgeganen nacht hebben weer twee opensluitingen plaats gehad, waar bij drie rijwielen worden buitgemaakt cn medegenomen. Do eeno geschiedde ten nadcclc vau n heer D., Hoogewoerd, waar twee damesrij- wielen uit een achter de woning gelegen schuurtje werden gehaald, terwijl vlo i- dere werd gepleegd in een i ereccl aar e Rijn- en^Schickade ten nadeele van den heer B.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1