Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABGUHEiüENTSPRIJ3 hi Ltldn ei bertn Leid» waar agan'ee gevestigd zijl Per kwartaalf2.50 Per weekf 0.19 Franco per post per kwartaal. f2,90 5de JAARGANG. - DINSDAG 15 JULI 1924 - No. 1260 BureauHooigracht 35 - Leidsn - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTEKTIE-Pftlja Gewone adverientiën per regel 22V* cent! Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief] Bij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbeta*' ling van ten hoogste 30 woorden, wordeii dagelijks geplaatst ad 50 cent. V Vermeerdering boerderijen. Aan problemen hebben we geen gebrek in dezen tijd. Allerlei belangrijke en ook niet belang rijke vraagstukken vragen voortdurend de aandacht. De toestand van 's lands finantiën, de sociale wetgeving, de sociale verhoudin gen, het werkloosheidsvraagstuk, staking gen en uitsluitingen, dat zijn de onderwer pen waarover geschreven en gesproken wordt. En dat is ook niet af te keuren. Alleen bestaat liet gevaar, dat men toch eigenlijk teveel aan den buitenkant blijft hangen. Dat aan de verschijnselen volle aan dacht wordt geschonken, maar dat de die per liggende oorzaken uit het oog worden verloren. Daarom schijnt het ons een goede ge dachte, dat de laatste weken van verschil lende zijden gewezen is op de noodzake lijkheid, van de vermeerdering van het aantal boerderijen. De bodemcultuur is van groote beteeke- nis. En die 'cultuur kan, naar betoogd werd in hooge mate worden bevorderd, door het aantal boerderijen sterk te vermeerderen. Er is op dit gebied' een groot tekort. De vraag overtreft hier zeer sterk het aanbod. Naar schatting bedraagt het tekort aan boerderijen op dit oogenblik een 15 a 20 duizend, een getal dat jaarlijks met eenige dir zenden vermeerdert. Dat is een zeer belangrijk verschijnsel. Wordt aan deze vraag naar boerderijen niet tegemoet gekomen, dan worden de verhoudingen nogal meer verstoord, dan ze dat in onzen tijd reeds zijn. De zekerheid dat er voor de zoons van den boer in het bedrijf geen toekomst, ligt omdat het toch niet mogelijk zal zijn later een eigen bedrijf te verkrijgen, werkt ont moedigend. De belangstelling voor het vak vermin dert. Men zóekt een uitweg en het resultaat van dat zoeken is, dat een groot percen tage naar de stad verhuist, waar men al evenmin vindt wat. op het platteland tever geefs wordt gezocht. Maar een ander gevolg is, dat op die wijze de bodemcultuur niet voldoende wordt bevorderd. Een intensieve bebouwing van den bo dem is van groote beteekenis voor de volkswelvaart. Het is daarom noodig dat meer dan tot nu toe aandacht wordt geschonken aan de vraag hoe het mogelijk zal zijn de split- s:ng van te groote bedrijven te bevorderen en op welke wijze woeste en onbebouwde of onvoldoende bebouwde gronden in cul tuur gebracht kunnen worden. Allicht zijn er onder onze lezers, die aan dit vraagstuk aandacht hebben geschon ken en die in staat zijn anderen daarom trent-van voorlichting te dienen. Gaarne geven wij de gelegenheid om daaromtrent in ons blad opmerkingen te maken. STAPSglSEUtïïS. Winke'week 3 October-feesien: Gisteravond hield de Winkelweek-Com missie in de bovenzaal van Am'citia eon propaganda-vergadering, die slecht be zocht was, waaraan het heerlijke zomer weer wel- debet zal zijn, terwijl bovendien door een misverstand niet aan de besturen der drie middenstandsorganisaties was verzocht, deze vergadering aan hun leden te convoceeren. Op deze vergadering zou een viertal sprekers het woord voeren. De heer G. Th. Breebaart opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom. Hij sprak er zijn teleurstelling over uit, dat deze vergadering door zoo weinig winkeliers bezocht was. Vervolgens stelde hij de vraag aan de aanwezigen: zal' deze vergadering voortgang hebben of zullen we volgende week Dinsdag opnieuw een ver gadering uitschrijven? Aangezien de vergadering in meerder- 'lieid voor uitstel tot 22 Juli was, werd hiertoe besloten en de vergadering ont bonden. De verwachting werd uitgesproken, dat dan vele winkeliers aan den oproep ge hoor zullen gevei, waar het "hier zulk een belangrijke zaak voor hen betreft. Melkverkoop op Zondag. De Centrale Bond van Transportarbei ders heeft een adres aan den Raad gericht waarin gezegd wordt: dat eenige jaren geleden adressant met de melkinrichtingen te Leiden mede een regeling heeft getroffen, tengevolge waar van de straatverkoop van melk werd afge schaft en voor het grootste deel van het 'bedrijf de vrije Zondag werd ingevoerd; dat destijds bij deze regeling ook eenige kleine melkslijters zich aansloten, waar door ze zoo goed als algemeen werd; dat in den laatsten tijd evenwel enkele van die kleine melkslijters weer zijn be gonnen met den straatverkoop van melk op Zondag; dat hierdoor het gevaar dreigt, dat de groote melkinrichtingen eveneens weer tot het verkoopen van melk op den openbaren weg op Zondag zullen overgaan; dat adressant, teneinde dit gevaar af te wenden Uwen Raad beleefd verzoekt, te willen bevorderen, dat de straatverkoop van melk op Zondag wordt verboden; dat adressant zich, ter motiveering hier van, beroept in de eerste plaats op so ciale bezwaren, daar bij wederinvoering van den melkverkoop op Zondag een be- teekenende groep arbeiders weer van hun Zondagsrust afstand moet doen, met al de nadeelige moreele gevolgen daarvan; ckt in de tweede plaats ook op h y- giënische gronden een verbod, als genoemd, aanbeveling verdient, daar-de melk, die kleine melkslijters verkoopen, direct van de veehouders en veelal niet de zindelijkste wordt betrokken, en voorat op Zondagen in nog slechter condi tie dan gewoonlijk verkeert; dat het naar onze meening op den weg der Gemeenteraad ligt, de vergrooting van den verkoop van zoodanige minder hygië nische melk tegen te gaan, waarmede de volksgezondheid is gediend; dat adressant er in dit verhand op wijst, dat reeds in tal van plaatsen een verbod van melkverkoop op Zondag bestaat, o.a. in 's-Gravenhage, Nijmegen, Arnhem, Gouda, Haarlem, terwijl in vele andere plaatsen een dergelijk verbod spoedig van kracht zal worden; dat een dergelijk verbod noodig bleek te zijn, daar de bepalingen der Zondagswet in de praktijk niet toe te passen zijn, al thans de toepassing van de desbetreffende bepalingen dezer wet onoverkomelijke be zwaren bij de politie en justitie ontmoet, met het oog waarop iu de genoemde Ge meenten een gemeentelijk verbod is vast gesteld, welk verbod de gemeentelijke autoriteiten zonder bezwaar en naar tevre denheid van de hierbij betrokken partijen toepassen en handhaven; dat op de hiervoren aangevoerde gron den adressant Uw College beleefd ver zoekt een regeling te willen treffen, waar door de melkverkoop op Zondag wordt verboden. De Leidsche Winkelstand. Voor de derde maal tijdens het 2-jarig bestaan van haar dames-afdeeling hebben we een belangrijke uitbreiding en moder niseering te vermelden van de kappers zaak van den heer Rijn bende, Doeza- straat 19. 8 jaren geleden begon de-lieer Rijnben de daar alleen een heeren-afdeeling, en vertoonde het bedrijf reeds vroeg levens vatbaarheid, en groei, vooral sinds de in richting van de dames-kapsalon heeft de zaak een wijde vlucht genomen. Na verschillende veranderingen, die het inwendige in de laatste jaren had on dergaan, is het thans moeten komen tot het bijbouwen van een geheele bovenetage, die de heer Rijnbende als woonhuis heeft betrokken. In het gedeelte, dat dus vrij gekomen was, zijn een tweetal nieuwe af- deelingen ondergebracht, terwijl de be staande dames-kapsalon door het hij- trekken van een ander gedeelte, een aan zienlijke uitbreiding onderging. Om bij deze salon te beginnen, zij ver meld, dat het inwendige ook in ander op- zich van aanzien veranderde. Onder leiding n.l. van den heer Abr. v. AVeeren werd een nieuw, modern wand- bekleedsel aangebracht. Het aardige mo tief en de frissche kleuren doen het een prettigen indruk maken, die de toch reeds comfortabele inrichting zeer ten goede komt. In deze salon is ook de manicure- inrichting ondergebracht. Van de nieuwe gedeelten is er een ge wijd aan de inrichting van een huiten- gewoon aardige „waiting-room". Inderdaad, het wachten zal hier niet moeilijk vallen, dank zij de zeer smaak volle meubileering, die naar het eigen ont werp van den heer Rijnbende, geheel in modernen stijl werd uitgevoerd. In een der heerlijke fauteuils gezeten, wordt men bovendien aangetrokken door de aanwezige kunstvoorwerpen, w.o. oor spronkelijke olieverf-schilderi-jen van den schilder Loranse. De omvangrijke electrische luchtkronen werden 'hier aangebracht door don heer D. uitgevoerd voor den heer Pander. Teske. Overigens werd de meubileering Naast de wachtkamer ligt de andere nieuwe afdéeling, die in een inrichting voor kinderbehandeling is herschapen. Ook hier treft de smaakvolle aankleeding en "doelmatige inrichting. Wat bovendien het geheel een modern cachet geeft, is wel het artistieke decora tie-schilderwerk op de wanden enz. In al les treft de harmonie, die in de kleurige verscheidenheid is vastgelegd. De heer Rijnbende kan zonder twijfel zeer ingenomen zijn met deze uitbreiding, die de aantrekkelijkheid van zijn „Kap pershuis" nog aanmerkelijk verhoogt. Veel zou er verder nog van te zeggen zijn. b.v. van de uitnemende haarwerken, die het kappershuis vervaardigt, de rijke keuze in benoodigdheden, de smaakvolle e'alage enz., doch er moet voor de bezoe kers van de demonstratie op morgenavond ook iets nieuws overblijven. Vermelden we nog, dat de uitbouw plaats had onder leiding van den aannemer Korswagen, en dat de heer Frankhuijzen do electrische geleiding aanlegde. i In de Bouwelouwesteeg is gistermid dag te 2 uur een paard door het luik ge zakt van een opengebroken riool. Door eenige omstanders is het dier weer op den vasten grond gebracht. Door v. E. is aangifte gedaan dat ,,B." hem lieeft mishandeld. Zoek het nu maar eens uit! Aangehouden is H. B., een gesigna leerde, die nog 10 dagen hechtenis moet opknappen". N De heeren H. J. F. Harten-dorp en X J. A. J Kooien slaagden te 's-Gravenhage voor het onderwijzersexamen. De heer J. W. A. Boerma, alhier, slaagde bij het eindexamen aan de zee vaartschool te Texel voor programma A. DE STAATSBEGROOTING. Een sluitende begrooting voor 1925? Op de departementen is men naar de Haagsche redacteur van de Maasbode meldt thans druk bezig met het ontwerpen van de Staatsbegrooting voor 1925. Deze begrootingsarbeid is altijd een moeilijk werk maar vooral dit jaar, nu de Regee ring er alles op zet om met een sluitend budget voor den dag te komen. Herhaal delijk moeten posten, weer opnieuw wor den bekeken, om te zien, of er nog wat af zou kunnen om de begrooting sluitend te maken. Tot op liet oogenblik heeft men nog hoop daarin te zullen slagen. Kleinfabrikanten in de Sigarenindustrie. Artikel 88a van de Tabakswet was het onderwerp van de rede, waarmede gisteren de heer G o u b i t z, voorzitter van den Eer-ten Ned. Bond van Kleinfabrikanten in de sigaren industrie, het congres van dien bond opende, en naar aanleiding waarvan besloten werd met kracht te agee- ren tegen de verlenging van art. 88a. Te dien einde zal contact worden ge zocht met de Commissie van Deskundigen voor den Tabaksaccijns en met de Tweede Kamerleden; verder zullen openbare ver gaderingen worden belegd in samenwer king zoo mogelijk met andere groepen van kleinfabrikanten. Deze vergaderingen zul len ook dienstbaar gemaakt worden om de hooge boeten voor kleine overtredingen aan kleinfabrikanten opgelegd te becriti- seeren. Ook zal geprotesteerd worden te gen de wijze van berechting van zulke za ken, waarbij het recht van hooger beroep ten eenemale is uitgesloten. Voorts werd een voorstel-Amsterdam aangenomen om door sprekende opschrif ten en motto's de actie tegen de Tabakswet te bevorderen. Het hoofdbestuur van den bond werd met algemeene stemmen herkozen. In zake de a.s. verhooging van den tabaksaccijns werd besloten om in samenwerking met andere organisa ties een protestbeweging op touw te zetten met als slot een nationa'e betooging in Den Haag. Voor dekking der kosten werd be sloten 0.50 cents per lid te beffen. Hierna volgde een bespreking van de aanpassingsm:dde!cn op 1 Januari 1925. Als punt 1 werd ten deze aangenomen: Steun van de regeering voor liet oprich ten van werkplaatsen voor persoonlijke re kening. Ten tweede: het ijveren voor cen trale werkplaatsen en schadeloos stelling voor hen, die met beide voornoem de middelen niet gebaat zijn. Voor lien, die door omstandigheden, zooals ouderdom en invaliditeit niet naar Centrale werkplaat sen kunnen gaan, zal geijverd worden voor een uitstervingsvergunningsrecht. Begrafenis J. B. van Heutsz. Gistermiddag is de begrafenis van liet stoffelijk overschot van oud-gouverneur- generaal J. B. van Heutsz geschied op het kerkhof van Clarens. De kist was bedekt met de Nederlandsche vlag, droeg naast kransen van de familie een krans van de koningin-moeder en een krans van de re- geering. Namens Koningin en Regeering was onze gezant jhr. Doude van Troost wijk, uit Bern, aanwezig. Oud-vice-president van den Raad van Indië, de heer van Rees, schilderde de per soon van den overledene en de heer Vat- tier Kraane, uit Amsterdam, sprak namens de vrienden over zijn militaire loopbaan en gouverneurschap. Een zoon dankte na mens de familie. Het is niet onmogelijk, dat op verzoek van de regeering het. stof felijk overschot toch naar Nederland zal worden overgebracht. De postchèque1- en girodienst. Naar het. „Vad." uit goede bron ver neemt zal de heropening van den Giro dienst niet voor half November plaats heb ben. .j Daarentegen meldt de N. R. C r t: Omtrent de heropening van den dienst valt nog weinig te zeggen. Wel zijn er allerlei mooie plannen, en vindt men autoriteiten, die gaarne „reeds" nu. althans ten deele oen einde zonden maken aan den toestand van schijndood, doch hierbij dient met twee factoren rekening te worden gehouden, le. met de Postwet, die, gegeven het reces der Tweede Kamer, onmogelijk dezen zomer gewijzigd zou kunnen worden, en zonder welker herzie ning de rente van het saldo der rekenin gen niet zou kunnen worden afgeschaft, en 2e. de indertijd door minister Van Swaay afgelegde belofte, dat hij de Tweede Ka mer niet voor een fait accompli zou stel len. Als dus, gelijk door dezen en genen ge- wenscht schijnt te worden, al staat het nog in geenen deele vast, de toestand van schijndood vóór 1 October een einde mocht nemen, zal zich in de overgangsperiode toch kwalijk een radicale ommekeer kun nen voltrekken. Overigens zou het den be trokken ambtenaren misschien mede in zooverre niet onaangenaam zijn, dat de rentevergoeding reeds thans werd afge schaft, als bij een evenlueele heropening aanvankelijk een groot aantal aangeslote nen wellicht eer een last dan een lust zou blijken. Contingenteering zou vermoedelijk niet kunnen achterwege biljven, als bij spoedi ge heropening meer Nederlanders den postchèque- en girodienst trouw bleken dan bij de teleurstellingen van zoove'e maanden in de rede zou liggen. Bond van Chr. Oranjeverenigingen. Naar we vernemen zal de jaarvergade ring van den Bond van Chr. Oranjever- eenigingen in Nederland Donderdag a.s. te Scheveningen in het gebouw der Chr. Jongemannen vereen, gehouden worden, aanvangende nam. half twee. 's Avonds zal in de Nieuwe kerk -sen openbare sa menkomst gehouden worden waarin als sprekers zullen optreden de heeren Ds. L. D. Poot, Ned. Herv. pred. te Amsterdam, oud-Min. Mr. II. Bijleveld, van Den Haag en Ds I. Voorsteegh, Ned. Herv. pred. te Kattvijk aan Zee en de bondsvoorz. Gere?. Ver. voor Drankbestrijding. Blijkens 't 24e jaarverslag van de Ge- ref. Ver. voor Drankbestrijding telt deze thans 110 afdeelingen met 3993 leden, be nevens 820 verspreide leden. De propa gandist der vereeniging vervulde in het afgeloopen vereenigingsjaar 50 spreek beurten en leidde 40 conferenties. In tal van commissies heeft hij zitting. Het maandblad der vereeniging kwam onder redactie van Ds. W. H. Gispen te Scheveningen. Enkele afleelingen hebben het reclassee- ringswerk ter hand genomen. Aa-n het financieel verslag ontleenen we, dat de inkomsten totaal bedroegen f8242.58, w.o. f2593 08 R;jkssubsidie. en de uitgaven f8332.87. Er is een nadeel!g saldo van f 90.29. Nieuwe banen voor de visscherij. De huidige periode van herleving onzer stoomtrawlervisseherij kenmerkt zich, naar uit IJmuiden gemeld wordt, dooi> het zoeken naar een nieuwe manier van vis- schen. Dit zal wellicht mogelijk zijn door te bewerken dat niet meer, zooals thans, een reusachtig verzwaard net over den bodem der zee, die dikwijls oneffen en met steenen. wrakken, enz. bedekt is. ge sleept wordt, maar een net van lichtere constructie, dat de bodem der zee niet raakt en wellicht grootere mond kan heb ben en hetzelfde werk doet. Een poging daartoe was de vorige week een"proefreis van het s,s. „Proef" welke proefreis geheel mislukte. Toch zal men met het s.s. „Barendz" van dezelfde ree- derij, betzelfde systeem, eenigszins verbe terd, nog eens weer beproeven. D o niet waagt, die niet wint. Onafhankelijk daar van heeft de heer G. F. Haak alhier, de zer dagen patent gevraagd op een nieuw soort net waarvan het systeem niets ge meen heeft met het bovenbedoelde doch dat de zelfde strekking heeft. Verbod btoemeninvoer. Naar wij vernemen, heeft de Li:Ms he regeering een invoerverbod van vele bloe men en kruiden vastgesteld. Onze Hollandsche kweekers worden bet meest getroffen door het verbod op taxus baccata, de tinus cambra,en de ilex aqui- solium (hulst). Teneinde opheffing te verkrijgen ver trekt dezer dagen onder le'ding van Mr. Wyry een deputatie van den Bond van Nederlandsche Plantenhandelaren naar Berlijn. Ambtskleeding onderwijzeressen. Volgens een bericht in „Het Volk" stelt de katholieke wethouder der gemeente Eramen, de heer A. Sibon, voor, de in structie voor de onderwijzers bij het openbaar onderwijs aan te vullen met de volgende bepaling; „De onderwijzerossen zijn verplicht te verschijnen in een aan den hals (behoor lijk gesloten bovenkleed van niet doorzich tige stof met tot do polsen rijkende mou wen, welke kleeding ook tijdens do les uren moet worden gedragen." De reis van de Koninklijke familie. De correspondent te Christiania van de „N. R. C." schrijft d.d. 10 Juli; De koninklijke familie is eergisteren na ongeveer 14 dagen in Zweden te hebben vertoefd, met d.en trein van Storlien 's mid-* dags 5 uur 10 min. in Drontheim aange* komen. De districtschef, v. Krogh, was do Konrngin tot Storlien aan de grenzen, te-* gemoet geïeisd. Een groote menigte had zich bij aan-i komt van de Koningin bij het station ver< zameld. De menschen werden evenwel te* leurgesteld. De Koningin reist, zooals be-* kend, incognito, onder den naam van gra« vin Van Buren, wenschb zich zoo vrij mo-i gelijk te kunnen bewegen, en wil liefst aüo mogelijke luidruchtige betoogingen vermij-* den. De autoriteiten, die hiervan in ken-* nis waren gesteld, zorgden er voor, dat do koninklijke wagens op een zijspoor bij het oude goederenbureau van den Merakora spoorweg werden gebracht, zoodat de ko ninklijke familie, zonder door de men:gto te worden opgemerkt, ongestoord dior Söndregate naar het hotel Britannia kon wandelen. De Koningin, in een grorn reiscostuum gekleed, bezocht vervolgens in gezelschap van den Prins en enkele heeren van het gevolg eenige winkels in de stad, waar zij verse lr'llende inkoopen deden. Daarna werd een bezoek aan de oude Domkerk gebracht, die de Koningin met bijzondere belangstelling bezichtigde. Prins Hendrik legde een bezoek af aan de z.g. Stifsgaarden, een der mooiste hou-» ten huizen, die Noorwegen uit de tweede helft der 18de eeuw bezit, en dat nu tot koninklijk verblijf is ingericht; de Kon'ng neemt er zijn intrek, a's hij Drontheim (bezoekt. In het hotel Britannia teruggekeerd ge-* bruikte de koninklijke familie in de ge-* zelschapslokalen van liet hotel het souper, waarna nen zich tegen 9 uur aaD boord van het koninklijk lust jacht „Najaden'' begaf, dat daags te voren in Drontlie m was aangekomen. De reis werd naar Mo'de voortgezet. In plaats van direct van DronL* heim over zee naar Molde te varen, ging de „Najade" naar Battenfjordsören, aan de Noordoostelijke zijde van het schier-» eiland, waarop Molde ligt. Dit was vpr-* moedelijk om tijd te winnen, en ook om Hustadviken te ontgaan, waar men g(M woonlijk nog al veel last van de zee heeft. Van Battenfjordsören ging het hooge go-* ze'schap, bestaande uit een twintig perso-» nen, per auto naar Molde, een pracht'» auto-tochtje van 40 ki'ometer. Mo'de, oen stadje van ongeveer 30C0 inwoners, heeft een mooie ligging aan de Noordzijde ven Romdalsfjord, en wordt Rosernes Ey (de stad der rozen), genoemd, vanwege het groote asntal tuintjes met b'oemen, die de langs een berghelling gebouwde huizen omringen. Tegen 4 uur vertrok het gezelschap met de routeboot „Jotunheimen" naar Aan- dalsnos, aan de Romdalsf'ord gelegen. In Aandalsnos. waar de Koningin gist<"r-< avond aankwam, heeft zij haar intrek ge-» nomen in het Parkhotel. Uit Aanda'snos zullen tocb'ei in het indrukwekkende Romsaal ordernomen worden. @yaTES3LAÜkï) DE LONDENSCHE CONFERENTIE De dcbaf'en in het Lagerhuis Bij de gister in het Engolsche Lagerhr's gehouden debatten over de buitenland- 3 politiek, bracht de liberale leider, Aïquith, huldo aan Mac Donahl omdat deze i'e aanstaande geallieerde conferentie hei ft weten te verzekeren. Spreker hoopte, dat deze confrentie mag leiden tot ren iu' r- nationale oplossing en dat bij het (hlv.t niets zou worden gezegd dat het welslagen van de conferentie zou kunnen benadu 'Um Toch wilde spreker nog eenige andere op merkingen ten beste geven. De correspon dentie van Chequers gaf duidelijk te ken nen, dat het rapport der experts de per' en van het vredesverdrag overschreed en dat ieder geschil over het rapport daarom door een ander lichaam dan do C. v. H. moest worden beoordeeld. De Frnnsche natie heeft zich daarover verontrust. Voor haar is het vredesverdrag heilig, omdat daarbuiten voor.Frankrijk geen waarborgen voor zijn veiligheid of zijn schadeloosstelling bestaan. Dat moet in aanmerking worden genomen om aani Frankrijk recht te doen wedervaren. MacDonald heeft door zijn bezoek aan' Parijs zoowel de regeering van Herriot als de Londensche conferentie gered. Aan het parlement moeten echter de concessies^ door Mac-Donald te Parijs gedaan, duiden, lijk worden gemaakt. Spreker wilde gaar-* ne weten, of er reden is te gelooven, dat Amerika instemt met de benoeming vaiy een Amerikaan tot lid van de G. v. H. or lot scheidsrechter bij dat lichaam. 1 Vervolgens wilde spreker ook opbelde»* ring over de kwestie, hoe het met de be^j zetting aan den Rijn is gesteld. j Deze bezetting zou onder normale onv*i standigheden in Januari a.e. zijn geêin*: digd. Frankrijk is evenwel van meening,j dat do periode voor beëindiging daarvan, nog niet is aangebroken. Hoe denkt da. Britsche regeering daarover? j Frankrijk stelt ook het grootste belang; in de kwestie van zijn veiligheid. Asquithj zou een dergelijke garantie alleen willend geven, als een onderneming ran den Vol-d kenbond en ook tot Duitscliland willen zieir uitgestrekt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1