Dagblad voor Leiden en Omstreken. CHI COURANT ABONNEMENTSPRIJS I - In Lelden en buiten Leiden I waar agenten gevestigd zijn Per kwartaalf2.50 Per weekf 0.19 Franco per post per kwartaalf2.90 5de JAARGANG. - DINSDAG f JULI 1924 - No. 1248 Bureau: Hooigracht 35 Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJ& Gewone advertentiën per regel 2272 cent.' Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief» Bij contract, belangrijke reductie. 4Cel a e advertentiën bij vooruitbetaal ling van ten hoogste 30 woorden, worden dagelijks geplaatst ad 50 cent. V Zonderlinge politiek. Het is .een eigenaardige politiek die «door do Sociaal-Democratische en de De mocratische fracties in den Leidschen Ge meenteraad wordt gevoerd.. Eerstgenoemde fractie wees een voorstel van B. en W. tot invoering van de 48-uri- ge werkweek af, mtt het argument dat de ze bezuiniging overbodig is, omdat de lichtfabrieken groote winsten maken. Maar tegelijkertijd werd een voorstel aangekondigd om deze winsten weg te jverken door de tarieven te verlagen. De Democratische fractie, die zich even eens tegen verlenging van den arbeidstijd verzette, heeft nu een voorstel aangekon digd om voor 1925 do Zakelijke Bedrijfs belasting af te schaffen. Een voorstel dat op zichzelf genomen, velen sympathiek zal zijn, maar dat een heel zonderlingen indruk maakt als men 'z:et dat deze zelfde fractie aan de noodza kelijke versobering en bezuiniging, weigert mede te werken. Het is wel een wonderlijke financieele politiek die. door deze fracties wordt ge voerd. Terwijl men weigert aan de verminde ring der uitgaven mede te werken, wordt getracht de inkomsten belangrijk te verla gen. Met het onvermijdelijk gevolg dat de in komstenbelasting zeer belangrijk verhoogd zal moeten worden. Het is een spannen van de paarden achter den wagen. In haam der democratie. Oogstverwachtingen. De oo gs t is ook in dezen tijd van groote beteekenis. De menschen hebben het ver gebracht; soms sch:jnt bet alsof het menschelijk kunnen schier onbeperkt is. Maar als de oogst mislukt, dan schiet het weten en. het kunnen tekort,1 en z'iet het er donker uit. Nog altijd geldt het woord, dat de Ko ning zeTf van het veld gediend wordt. Met groote blijdschap mag daarom ge constateerd, dat de oogstvooruit'zichten niet ongunstig schijnen. Gemeld werd, dat de aardappelen een goed beschot geven en dat door de sterke vraag naar Duitsckland, de prijzen zeer bevredigend zijn. Van de bloembollen vooral voor deze omgeving van beteekenis, geldt het zelfde. De opbrengst is niet groot, maar de prijzen overtreffen de verwachtingen. Over den h o o i-o o g s t valt al evenmin te klagen. Er was voor het grazende vee een over vloed van voedsel, wat aan de zu'ivelpro- ductie ten goede kwam en het hooi dat in rijken overvloed over de we4den ligt uit gespreid, komt prachtig binnen. Omtrent de aardbeien voor an dere streken weer van veel belang, wordt gpmeld dat de Vrucht zich prachtig ont wikkelde, dat de vraag groot is en dat de prijzen, hoog zijn. Zie, d$it zijn verblijdende berichten. Er wordt veel geklaagd en daar is .vaak wel reden toé. Maar als er oorzaak is om te danken, omdat God zoo rijkelijk zegent, laat dan ook de danktoon onder ons niet ont breken. STADSNIEUWS. Prof. Dr. W. A. Kusnen. B. en W. van Amsterdam stellen aan den Gemeenteraad voor aan Dr. W. A. Kuenen met ingang van 15 Sept. a.s. eer vol ontslag te verleenen als buitengewoon boogleeraar aan de Gem. Universiteit. Zooals men weet is Prof .Kuenen aan de Universiteit alhier benoemd als opvol ger van Prof. Nolen. Patrimonium. De afdeeling van Patrimonium houdt Donderdagavond weer een ledenvergade ring, waarin de heer Zuidema een inlei ding zal geven over het onderwerp: Chris telijk sociaal. De ex-Keizer van Duitschland verklaar de eenmaal: Christelijk sociaal is onzin. En er zijn in onze dagen niet weinigen die deze uitspraak onderschrijven al zeg gen ze het dan ook niet altijd. Behandeling van dit onderwerp heeft daarom wel zin en verwacht mag worden dat de opkomst van leden en belangstel lenden bevredigend zal zijn.- Waalsche Hugenoten Den 3den Juli wordt hier te lande ver wacht, om 8 Juli weer te vertrekken, een gezelschap van Waalsche Hugenoten (Hu- gen ots Walloons) uit Amerika. Deze Hugenoten zullen de voornaamste plaatsen in Europa, die van beteekenis izju voor het protestantisme, bezoeken. Zaterdagmorgen 10 uur worden zij hier ter stede verwacht, waar zij de gasten zullen zijn van het Leidsch Pelgrimfa- thers Genootschap en waar zij op bet stadhuis door den burgemeester, jhr. De G'jselaar, zullen worden ontvangen. Daarna wordt een bezoek gebracht aan de Pieterskerk en hét Jan Pesynskof. Vervolgens zal in de senaatskamer der Leidsche Universiteit de voorzitter van het Leidscke Pilgrimfathers Genootschap, prof. dr. H. M. van Nes, het gezelschap namens het genootschap verwelkomen. Eindelijk wordt nog een bezoek gebracht aan Noordwijk, waar in Rembrandt een noenmaal vanwege het Pilgrimfathers Ge nootschap aan de gasten wordt aangebo den. Jubileum. Het was vandaag 25 jaar gebéden dat M e j. L. D o b b e, bij de firma Wisbrun en Liffman, Dames-modemagazijn a. d. Haarlemmerstraat in d:enst trad. Deze dag is voor de jubilaresse niet on opgemerkt voorbijgegaan. In den loop van den morgen werd zij door Directie en personeel in den winkel ontvangen, waar zij door den oudsten zoon van den firmant in hartelijke be woordingen werd toegesproken, terwijl haar als blijk van hoogachting en waar- deer'ng een enveloppe met inhoud werd aangeboden. Voorts had zij van het personeel een mooi geschenk in ontvangst te nemen en van klanten, oud-collega's en personeel diverse bloemstukken. Den geheelen dag is. er nog gelegenheid om de jubilaresse, die met een zoo bree- den kring van menschen in aanraking kwam, aan de zaak te oomplimenteeren. Poppenkast-reclame 'Achter veel „poppekast" kan soms een heel degelijke en ernstige zaak verborgen zijn. Dat werden we deze week gewaar, toen we een frisch getinte en rijk bevlagde auto door onze straten zagen rijden, die achter op een heftig gesticuleerende poppenkast- familie meevoerde. Natuurlijk trok deze rijdende ruzie zeer de aandacht van het publiek, dat bij na dere informatie tot de ontdekking kwam, dat de twist liep over het kostelijk bezit van een pakje Weunex-bleekpoe- d e r. Hoe wol bij een groot percentage van onze heldere huisvrouwen reeds geïntro duceerd, trachten de febrikanten van dit reinigingsmiddel hun debiet een nog groo- tefe uitbreiding te geven. "Waarin zij langs dezen weg ongetwijfeld zullen slageiï! -Bij het gehouden, eindexamen aan de Gem. Kweekschool voor Onderwijzers zijn gisteren nog geslaagd de dames: G. A. Bakker, F. Bergshoeff, G. F. Eggitik, A. V/ittenrood en de lieeren A. van den Berg en R. J. van Zuiden. =-» Aangehouden zijn P. B. en G. J. v. W., die ieder nog 15 dagen hechtenis had den te ondergaan. Van de leerlingen der Chr. Kweek school te Leiden, die in de vorige week met goed gevolg examen voor onderwijzer of onderwijzeres aflegden, zijn reeds be noemd en gedeeltelijk reeds in functie ge treden: de heer J. H. v. d. Berg te Sellin- gen, de heer A. de Vries te Jubbega, mej. A. H. v. d. Horn te Langerak, mej. J. Kroon te Woudsend, mej. A. W. v. Riet te Grijpskerk, mej.- J. v. d. Wiel te Treebeek en mej. J. A. Verheul te Noordwijk-Bin- nen. Bij de Leidsche Spaarbank is in de maand Juni inge'egd f 226 804.54 en'te rugbetaald f 230.4-21.21, terwijl 78 nieuwe in'eggers zijn ingeschreven en 47 hoekjes geheel werden uitbetaald, Het tegoed der 16.320 irfeggers bedroeg einde Juni f 5.123.900.27. BINNENLAND Ambtenaren Rijksverzekering. Binnenkort worden, naar de „N. C." meldt, 135 vaste- en 116 tijdelijke ambte naren der Rijksverzekering voor afvloeiing in aanmerking gebracht. Waarschijnlijk zullen ook nog ambtenaren voor ontslag in aanmerking komen. Loonen losse Rijkswerkliede^ï. Door den heer Hiemstra zijn aan den Minister van Binnenlands-che Zaken en Landbouw, voorzitter van den Raad van Ministers de volgende vragen gesteld: 1. Is het aan de Regeeriug bekend, dat de hoofden van de verschillende takken van Rijksdienst losse werklieden aanne men, tegen loonen, die zeer willekeurig worden vastgesteld? 2. Is de Regeering bereid aan de Com missie van Advies voor Rijkswerklieden de vraag voor te leggen, welke de normen zijn, waarmede bij het vaststellen van de loonen, in vraag 1 genoemd, in de ver schillende plaatsen rekening dient te wor den gehouden? Ged. Staten van Zuid-Holland. Naar de Haagsc-he redacteur van de M aas b. verneemt, is door de Bechtsche Statenfracties van Zuid-Holland aange wezen als candidaat voor het lidmaatschap van Gedeputeerde Staten in de vacature van den beer W. G. J. J. baron van Voorst tot Voorst het Prov. Statenlid de heer H. J. Borghols, om. lid van den Haagsch'en gemeenteraad en voorzatter, van de Kamer van Koophandel te 's-Gravenhage. Rotterd. Bankvereeniging. De Nederlandsche Bank verzoekt opne ming van de volgende mededeeling: De verschillende geruchten omtrent de financieele positie van de Rotterdamsche Bankvereeniging hebben de direct:e van deze instelling bewogen zich te wenden tot den president van De Nede^andsche Bank aan wien zij alle bescheiden betreffende de liqu-'datie van de Rotterdamsche Bank vereeniging heeft ter hand gesteld. De president van De Nederlandsche Bank heeft, na inzage van de aan hom aangeboden stukken, zich bereid verklaard met de directie van de Rotterdamsche Bankvereeniging samen te werken, om, in dien dit noodig mocht blijken, die liquidi teit te handhaven. De Posfchèque- en Girodienst. Naar „Het Volk" verneemt, is het zoo goed als zeker, dat bij den Postchèque- en Girodienst een nieuw administratie-sys teem zal worden toegepast. De nieuwe di recteur voelt n.l. voor invoeying van een kaartenstelsel gelijk in België gebruikt wordt. De commissie die met den directeur samenwerkt is eenige malen ter bestudee ring van dat stelsel met hem naar België geweest en zal er binnenkort weer heen gaan. Bij invoering van dat systeem zullen de pas aangeschafte dure machines voor een groot deel buiten werking worden gesteld. Enkele reken- en boekhoudmachines zul len blijven. Met aanschaffing der thans uit te schakelen machines is ongeveer een millioen gulden gemoeid geweestl Uit het feit, dat op de ambtenaren, werkzaam bij den Postcbèque- en Giro dienst, eenige aandrang is uitgeoefend om reeds in den loop van de maand Juli va- cantie te nemen, hebben sommigen afge leid, dat bet in de bedoeling zou liggen den dienst op 1 of 15 Augustus a.s. te herope nen. Deze conclusie is volgens „De Msb." niet juist; het thans met vacantie-gaan houdt gc-en direct verband met den datum van het openen van den dienst, maar is een ge volg. daarvan, dat tien ambtenaren van den Postchèque- en Girodienst voor twee weken naar Brussel zijn vertrokken, om zich in het Belgische systeem, dat na her opening van den dienst ook h'er zal wor den gevolgd, geheel in te werken. Terwijl nu de chefs der afdeelingen .af wezig zijn, achtte men het, mede in ver band met-den stand der werkzaamheden, het beste om het met verlof gaan van het personeel in deze maand te bevorderen. Gevaarlijke f cestan d De arts van den burgerlijken genees kundigen dienst, Deggeler, constateerde bij een inspectie van het doorgangsbuis voor krankzinnigen te Palembang, dat de veilig heid van de zusters niet gewaarborgd was, minder vanwege de krankzinnigen, dan wel wegens het met messen vechtend in- landsch personeel. Onze handel met Sovjet-Rusland. Naar wij in het „Handelsblad" lezen, zijn de Russische katoen-aankoopen in ons land, die, zooals on'angs werd gemeld, in totaal 15 millioen gulden bedroegen, sinds dien tot 20 milboen gestegen. Op dit oogenblik zijn er geen transacties in dit artikel meer gaande. De Russen, die voor de Handelscentrale in Berlijn de za ken hebben afgesloten, hebben ons land verlaten. Z:"j, althans één hunner, komen te Rotterdam terug. De verwachting is dan ook, dat de Russen zulten voortgaan met het doen van zaken in katoen. De laatste dagen is door de Russen in ons land nog tin gekocht. Ook de zaken in chemicaliën hpbben zich tot vrij grooten omvang ontwikkeld. Kinine en kleurstof fen in hoofdzaak, benevens vaniline. Met deze katoen-aankoopen. d'e a con tant geschieden, ziin zeer belangrijke be dragen gemoeid. Het ligt voor de hand dat, als de sovjet-regeering groote kapitalen moet fourneeren voor den aankoop-van ar tikelen, die zij broodnoodig heeft, de han del in andere artike'en, die niet zoo drin gend noodig zijn, daaronder lijdt. Haar betalingscapac'teH heeft grenzen. Zoo lang de verhoudingen tusschen Ne derland en Ruskand politiek nog niet ge regeld zijn, zal het in den handel tus schen de twee landen wel steeds bij kassa zaken blijven. Indien die verhoudingen geregeld waren, zou men er van op aan kunnen, dat de Russen zouden trachten credieten te krijgen. De mogelijkheid, dat hun die zouden worden verleend, meet in dat geval niet geheel uitgesloten zijn. Men behoeft daarbij niet te denken aan bank- credieten. Het ligt meer voor de hand, dat een bepaalde combinatie in den graan handel zich daarmede zou bezig houden. Bij den Russiscben graanuitvoer bekleedt Nederland, naar men weet, een zeer be langrijke plaats. Volgens officieele Rus sische mededeelingen ging in de eerste helft van 1923/24 van den Russiscben graanuitvoer van totaal 1.090.000 toil 43 1 pet. of 470.000 ton naar Nederland. Credieten zijn, zooals we al eens uit-» eengezet hebben, hieraan niet VTeemd. De laatste weken is het, ook als men hel seizoen in aanmerking neemt, vrij slap geweest in den aanvoer van Russisch! graan in ons* land. Daarentegen heeft het aantal soorten* dat werd aangevoerd, nog uitbreiding onn dergaan, omdat vooral veevoederartikelen, die anders naar Koningsbergen gingen, mi naar Rotterdam zijn gebracht. De hittegolf van verleden jaar. De hittegolf van het voorgaande jaa< (114 Juli) kostte aan ongeveer 300 per-* sonen in ons land het leven, van wie een.' groot deel werkzaam in den landbouw. Bij de Centrale Landbouw-Onderlinga kwamen 182 gevallen van zonnesteek eh, hitteberoerte voor, waarvan 54 met doon delijken afloop tegen s'echts 14 gevallen! in de jaren 19131923. Nu in de omliggende landen weer spran ke is van hittegolven, kan het geen kwaad in herinnering te brengen, wat de Birect;a der G. L. O. in het laatste jaarvers'ag over die gevallen van zonnesteek en hHtebe-» roerte heeft geschreven. De Directia schrijft o.m.: „Uit de ingekomen aangiften is verder gebleken dat de meeste gevallen zijn voor-» gekomen bij den hoo'bouw, hieronder hel! grasmaaien en alle werkzaamheden tot het aan het naar huis rijden van het hooi' inbegrepen. Behalve de hooibouw zijn vermeld als werkzaamheden, waarbij de patiënt on-» wel werd, het melken, het mestladen, het kunstmestzaa'en en nog al eens veel het wieden van akkers. Men mag hieraan echter niet al te veel waarde hechten, omdat de hitte een cumun latieve werking bezit, zooals bijv. de ge-i vallen, die zich bij het melken voorde-» den, mogelijk bij ander werk al waren voorbereid. Het bleek, dat deze invloeden zich zelfs meermalen over eenige dagen deden gevoelen; zoo kwam het voor, dat bijv. het werk een korten tijd gestaakt was en dat kort na de hervatting de ver schijnselen in heviger mate terugkeerden, - terwijl1 er eveneens bij patiënten na een doorgemaakte zonnesteek en nadat "het werk hervat was, nog lange weken groote gevoeligheid voor zonnewarmte nab'eef. Het staat wel vast, dat een gunstige in-» vloed h:erbij uitgaat van veel drinken en dat a^s beste middel- bij het verleenen van de eerste hulp aan een door een zonne steek getroffene moet worden aangemerkt het overvloed-'g over het hoofd storten van- water. Van veel belang is zeker ook, dat men thans door de ervaring in den zomer 1923 opgedaan een ernstige waarschuwing heeft gekregen eu dat men. heeft zorg te dragen wanneer onverwacht en plotseling een overmatige hitte optreedt na een vooraf-» gaande koele periode het werken mid den op den dag in net scherpe zonlicht zooveel mogelijk te beperken. Een zeer lange rustpoos op het midden van den dag, als de warmte het hoogst is, wordt bij abnormale hitte dringend aan bevolen." 1 i Schooltoezicht. Hoewel de nieuwe regeling van heb' Schooltoezicht, officieel nog niet bekend is, lekt er toch zooveel uit, zegt het Hdbl., dat men ongveer weet, hoe heb in heb vervolg wezen zal. Zooals reeds gemeld werd. beeft do Mi nister het drieledig schooltoezicht behou den: hoofdinspecteurs, inspecteurs en schoolopzieners; de laatste evenwel alleen voor het bewaarschoolonderwijs en in da groote steden. Overal elders worden 'da schoolopzieners afgeschaft, tengevolge waarvan er een dertigtal met pensioen of wachtgeld zal gaan. De overige komen in den rang van in» specteur in kleinere plaatsen, waartoe heb FEUILLETON De Sterren hadden gelopen. Verbaal uit den dertigjarigeh oorlog. 8) Anna heeft nu eenmaal 'n afkeer van de partijen ten hove opgevat, en, als ik haar ergernis sparen kan, waarom zou ik het niet doen?" antwoordde "Wilhelm. „Ja, ja, gij wilt zeggen, dat ook gijzelf er geen behagen in hebt, en nu is Anna's afkeer een geschikt voorwendsel1. Waarom u niet vertoond? Men zal u gaan minachten en anderen zullen u voorgaan in gewichtige staats ambten, anderen, wien dit vrij wat minder Joekomt." „Vader", zeide Anna, „Wilhelm heeft mij groot genoegen gedaan, met er zich aan te ontrekken. Ik, en niet alleen ik, doch alle jonkvrou wen onzes lands, voorzoover ze genood zaakt waren aan- de hoffeesten deel te ne men, hebben zich geërgerd aan de opzich tige kleeding en d# losse manieren der En gel sche hofdames, welke zoozeer met de fceden onzes lands in strijd zijn. Ook geloof ik, dat het hof waarlijk be ter doen zou, indien het bij den ernst dp- zer tijden de feesten wat uitstelde." „Nu, lieve Anna," antwoordde de beer Probst, waarl'ijk een weinig beschaamd tegenover haar aanstaanden schoonvader, „ik stel het op hoogen prijs, dat gijlieden de goede zeden onzes lands tegenover de vreemdelingen handhaven wilt, doch juist door er heen te gaan en zich anders te openbaren, zou men meer invloed kunnen uitoefenen. Ik oordeel het niet voorzichtig met het oog op Wiïhelms toekomst." „Doch dan moet men eerst den lust en do roeping gevoelen om zich daaraan te wijden, vader, en ik voor mij geloof, dat Wilhelm, zoomin als ik, daarvoor iets go- voelt. 1 I Wat mij aangaat, nog veel liever zou ik Wilhelm in nederiger betrekking zien, dan ons genoodzaakt te gevoel'en den glans van het hof te moeten betalen met onvrede en een leven in dingen, waarvan mijn hart afkeer heeft." De woordenstrijd kostte Anna moeite en onwillekeurig dwaalden hare glinsterende ©ogen naar haar vader, alsof ze van hem steun walde vragen. Ook nu had zij hierop niet vruchteloos g6rekend. „Ik moet mijne ondeugende Anna in dezen rech't laten: wedervaren, vriend Probst," zeide Werner. „Het hof deed in derdaad wijzer, niet iedereen hier tegen zich op te zétten in den lande. Wij, Bohemers, zijn nu eenmaal een voudige lieden, en zoo we ons aan iemand s too ten, moesten we bet tenminste niet aan onzen vorst t/oen." „Ook ik schaar mij' zeer bescheiden aan de zijde mijner familie," zeide Carl, „de koning deed waarlijk beter, de enkele pon den, die hem nog over zijn van de weinige, welke hem uit Engeland gezonden zijn, te gebruiken om zijne soldaten te betalen. Dezen meenen, wijl zij geen soldij ont vangen, zel'ven hunne belooning van de bewoners der dorpen te mogen halen, en ze plunderen en mishandelen de arme boeren zóo, dat vijandelijke soldaten niet meer verwenscht kunnen» worden dan zij." „Ik spreek ulieden dat alles niet te gen," zeide Probst, „doch een koning leeft nu eenmaal als een koning, en ik geloof, dat bet meer de schuld van de koningin is dan die van onzen vonst." „Ja, koningin Elisabeth is zijn booze engel," zeid'e Wilhelm. „Ik hoorde nog kortelings verhalen, dat zij, toen men baar gemaal geraden had, de Boheemsche kroon te weigeren, omdat hij zich aan te groot gevaar blootstelde, zou gezegd hebben, dat zij liever met;" één koning zuurkool at dan met een keurvorst het heerlijkste wild. Nu, haar vader, Jakobus van Engeland, bad ook veel liever een koning tot schoon zoon, maar heeft zich in hoofdzaak 'ver genoegd met eens op de 'gezondheid: van Zijne Majesteit te drinken; althans de on dersteuning van Engelsche zijde moet ndet veel beteekenen, gelijk zij beweren, die het goed kunnen weten." „Ook weet ik inderdaad nog niet, wie ijdeler is, de koning of de koningin," zei de Anna. „Gij mannen, wil't gaarne de schuld van alle ongelukken op ons wer pen, doch daarmede aanvaarden wij ze nog niet," vervolgde zij, Wilhelm glim lachend aanziende. „Ge zi'jt dus niet gerust, 'Anna," merkte de heer Werner op. „Nu, ik stel mij even min veel goeds voor van de komende da gen. Laat ons aller hope en vertrouwen steeds gevestigd zijn op dien Koniüg der konin gen, die van ons eischt, dat we de mach ten, over ons gesteld, eerbiedigen zullen, maar Wiens heerschappij toch boven die allen gaat, en Die, al ware het, dat alle tronen ineenzonken en alle kronen-ver smolten, toch trouwe houden zal denge nen, die voor Zijn Naam en Zijne waar heid strijden. Hij moge ook ons aller hart sterken! Wat ook do toekomst «ons brenge, zonder Zijn wil zal geen haar van ons hoofd val len!" Onder gezelligen kout werd de avond voorts gesleten, totdat de oude heer Probst ïnet zijn zoon huiswaarts keerde en do overigen zich ter ruste begaven. Den volgenden dag vertrok Wilhe'.m naar den koning in het léger terwijl ook Mitzau zich bij zijn regiment voegde. Donkere dagen waren voor het arme Boheme aanstaande, maar „den oprechte gaat het licht op in de du:stern:s"l Daarom, al dacht er een aan een gelief-» den zoon, de ander aan een broeder, een' derde aan een verloofde, die ginds tegen over den vijand stonden, toch ging aan den avond van dien dag het lied des ver-» trouwens op uit de stille woning van den landrechter: Een vast burcht is pnze God, Een toevlucht voor de Zijnen! Al drukt het leed, al dreigt, het lot, Hij doet Zijn hulp verschijnenl t HOOFDSTUK II. 1* Geef den keizer, wat des keizers Is! 1 N De 8ste November 1620 viel op een Zom^ dag. Anna en Andrea waren alleen. De beide meisjes waren, naar het uitere lijk te oor doelen, niet in de meest opge<J wekte stemming. 't Was voorwaar geen wonder! Het somber voorgevoel van den hoes» Werner had "zich maar al' te zeer verwen) zenlijktl H (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1