Dagblad voor Leiden en Omstreken. 3 NIEUWE LEIDSCIE COURANT EBPHNEeREKUTSPRIJS In Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaalf2.50 Per week0.19 Franco per post per kwartaal, f2.90 5de JAARGANG. VRIJDAG 20 JUNI 1924 No. 1239 BureauHooigracht 35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJ& Gewone advertentiën per regel 2272 eeuw Ingezonden Mededeelingen, dubbél tarieö Bij contract,, belangrijke reductie. J ■Kleine advertentiën bij vooijutbet*- ling van ten hoogste 30 woorden, wordi dagelijks geplaatst ad 50 cent. rij pit nummer bestaat uit twea bladen. Het Conflict in Twente. 1 Met de staking in Twente loopt bet iop een eind. Van de zijde van den modernen bond wordt nu openlijk erkend dat het den ver keerden kant opgaat. Men had gedacht niet aïleen de werkge^ yers naar zijn hand te kunnen zetten maar pok de Christelijke organisaties onder den voet te kunnen loopen. Die berekening is echter falikant uitge komen. De Christelijke arbeiders hebben hoe moeilijk het hun ook werd gemaakt voet bij stuk gehouden, met het resultaat 'dat de socialistische organisatie genood- Kaakt is den strijd op te geven. De heer Stenhuis is reeds in het tex- tielgebied geweest om den aftocht voor te bereiden. Over voortzetting van de staking werd niet meer gesproken. Alleen werd een poging gedaan om de techuld van het mislukken van dit mislei dend avontuur te schrijven op rekening van do Christelijke organisaties en voorts werd getracht een ordelijke terugtocht te verzekeren. Het een zoowel als het andere is echter mislukt. De Christelijke organisaties hebben aan het mislukken van dit avontuur geen schuld. -. i Zij hebben niet het onmogelijke Willen eischen, maar besloten toen redelijke aan biedingen werden gedaan, het werk te her vatten. Maar dat wilden de socialistische orga nisaties niet. Hoewel ze reeds bij voorbaat konden weten dat de strijd hopeloos was en dat de arbeiders het loodje zouden leggen, werden de menschen toch geprest do sta king vol te houden. De nood in de gezinnen werd steeds grooter, en het aantal werkwilligen nam voortdurend toe, maar toch werden om den. moed er in te houden, dag aan dag over winningsbulletins verspreid. Thans echter kan men niet langer de Waarheid verbergen. Toegegeven moet worden dat de staking verloren is, maar ook en dat is het erg ste dat weer tal van slachtoffers zullen vallen. Er zijn arbeiders van buiten aangeno men die niét zonder meer kunnen worden afgedankt en ook zijn de werkgevers niet bereid om alle stakers, zonder meer, meer tot het werk toe te laten. Het is weer de oude geschiedenis. De leiders die de menschen in sta king drijven trekken zich terug. Zij was- schen hunne handen in onschuld. Maar do misleide arbeiders mogen het gelag betalen. Ontijdige blijmoedigheid. De Standaard acht het noodig te waarschuwen tegen ontijdige blijmoedig- bed. De opbrengst der Rijksmiddelen over de maand Mei en het ruimer vloeien der In komstenbelasting gedurende de laatste maanden, zou tot optimistische beschou wingen aanleiding kunnen geven. De Standaard vestigt er echter de aandacht -op, dat de opbrengst der In komstenbelasting wel; de slechtst mo gelijke graadmeter is voor de gunst of ongunst van het oogenblik, waarop zij binnenkomt. Immers indien wij de rond f48 Ij mil- lioen, die gedurende de verjoopen vijf maanden van 1924 uit deze bron zijn ge vloeid, eens even uit elkaar ha'len, dan blijken zij te zijn samengesteld uit de vol gende bedragen, dit tot do daarnaast ge plaatste dienstjaren - behoorén: 1920/21 f 473.380 1921/22 f 2.379.469 1922/23 f 9.927.428 1923/24. f 35.815.983 1924/25 f 788 Indien men zioh nu even voor oogen felelt, dat de aanslagen over het dienstjaar 1923/24, die het leeuwendeel blijken te hebben opgeleverd, terugslaan op inkom sten in het jaar 1922 en ten deelie zelfs nog vroeger genoten, en dat bijna 10 mil- lioen op een nog vroeger tijdvak betrek- king hebben, dan begrijpt men, dat zulk een opbrengst niets, maar dan ook niets, kan zeggen omtrent de conjunctuur van het huidige oogenblik, noch omtrent de vooruitzichten. En wanneer men daarnaast ziet, dat do opbrengst der overige middelen, dié 'ten Heette in enger verband staan met 'den te-" igenWpprdigen toéstand, bijna alle bij do raming ten achter zijn gebleven, dan blijft Ór van verheugenis, door den eersten in-; idruk ontstaan, bitter weinig over. ,i Indien men zich Inmiddels afvraagt, .wat dan wel de oorzaak kan wezen vap ,het ruimer vloeien dér Ipkomstenbelai- tting, dan moet ten antwoord daarop, woj-: en gewézen op de maatregelen, die Hè' [mieter van Financiën heeft genomen tof Isneller invordering der achterstallige aan- jfegen. Het is in hoofdzaak inhaling van achterstand, die ons even een ver-; heugenden indruk heeft verschaft. Meer ndet. En mitsdien mag.de zorg voor de ge zondmaking der publiek» middelen do verantwoordelijke mannen nog geen oogenblik respijt laten. Nog niet! Niets is gevaarlijker dan on tijdige blijmoedigheid.** Met deze opmerkingen dient bij de be oordeel img van de finanoieelen toestand ernstig rekening te worden, gehouden. Er zijn eenige verschijnselen, die op eenige opleving schijnen te wijzen. Met dankbaarheid mag het/ geconsta teerd. Maar vooralsnog is er voor optimisme geen reden en is een waarschuwing te gen ontijdige blijmoedigheid die verdere hervormingsarbeid onmogelijk maakt, niet overbodig. STADSEilEÖWS» Chr. Reisvereenlging. Wie het geheelle jaar hard werkt, heeft zomers wel recht op een paar Weken vacantie. Een paar weken, dat hij er eens hee'emaal „uit" is, en die hij zoo moge lijk ook in een omgeving doorbrengt, ge heel afwijkende van die waaraan bij ge woon is. En als we dan nadenken over de vraag, waar onze vacantie door te brengen, dan valt voor ons Hollanders, die gewend zijn aan vlakke landen, de keuze gewoonlijk op een berglandschap, en dan op Zwitser land als het bergland bij uitnemendheid. Zwitserland met zijn bergreuzen, die zich (en hemel verheffen, zijn majestueuze gletschers en zijn heerlijke meren. Doch, een reis organiséeren is niet ieders werk. Daarom zijn er reisvereendgingen, die dit voor haar léden doen, en wel voor „onze" menschen de Chr. Reisvereenigirig. Want ons Christelijk standpunt brengt ook hier consequenties mede, b.v. wat het vieren van den Zondag betreft, die het ons moeilijk maken met andersdenkenden samen te doen. Bovendien gaat men dan op reis met een gezelschap van gelijk gezinden. Voor eenige maanden is ook hier ter stede een afdeeling van de N. C. R. V. op gericht, die al dadelijk zooveel leden tel de en zulke goed bezochte vergaderingen hield, dat dit de verbazing, bijna den na ijver, opwekte van andere vereenigingen. En eeni der eerste daden van deze afdoen ling was het organiseeren van een reis naar Zwitserland onder leiding van Ds. Punselie en Dr. van Es hier ter stede. Een reis, in 't bijzonder van Leidenaars en voor Leidenaars. Het betreft hier een standpiaatsreis, d.w.z. men reist niet geheel Zwitserland rond, doch heeft een vast punt in Interla ken, waar men rustig en pension is en van waaruit uitstapjes ondernomen worden. Interlaken is heerlijk gelegen tusschen twee meren en in het centrum der Hoog- Alpen. Men reist zonder zorgen, wanneer men onder de leiding van genoemde heeren reist, en men reist goedkooper, veel goed- kooper, dan wanneer men alleen reist. Het bedrag, dat deze reds kost, is zoo klein, dat wie met het reizen in het bui tenland op de hoogte is, er verwonderd over staat, hoe 't mogelijk ds voor zulk een prijs zulk een reis te organiseeren! Wie onzer lezers nu eens een reis wil doen, waarvan de herinnering hem ge heel zijn leven bijblijft, dien Taden we aan, zich hiervoor op te geven. Althans indien zijn financiën het toelaten, want al is de reis op-zich-zelf niet duur, zij valt helaas vooral in dezen malaise tijd niet binnen het bereik van ieders beurs. Doch is dit laatste geen bezwaar, dan geve men zich op, en wel zoo spoedig mogelijk. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de in dit nummer voorkomende advertentie. i Part. Synode Chr. Geref. Kerk. '1 Gistermorgen 10 uur vergaderd© in heb kerkgebouw der Chr. Geref. Gemeente al hier de Particuliere Synod© van de Chr. Geref. Kerk van het Zuiden. De predikant der roepenlde gemeente Ds. Joh. Janisienj alhier, liet zingien Mor genzang: 3 en 4, ging voor in gebed, las Openb. 5 en sprak daarna een openings woord, waarin hij naar aanleiding van het voorgelezen hoofdstuk een drietal ge dachten ontwikkelde. Christus wordt hier genoemd: de Leeuw uit Juda's stam, het Lam, dat geslacht is, en de Koning der Kerk. Hij geeft kracht tot den arbeid in Zijn Koninkrijk, doch al ons werk is onvolko men en met zonde bevlekt. Maar Zijn werk is volmaakt en onze zonde wordt bedekt door het bloed van Christus, die ook als Koning het oog houdt over Zijne gemeente. In dit ver hand wees spr. op de beteekenis van het gebed om kracht, aangezien' wij om het bloed van Christus en door dien.' Heilgen Geest alles kunnen ontvangen wat wij noodig hebben. Daarna had het onderzoek der lastbrie ven plaats, waarbij bleek, dat deze in or de waren. I 1 Van iedere der drie classes: Den Haag, Rotterdam en Dordrecht waren 6 afge vaardigden aanwezig, waaronder enkele secundi. Tot voorzitter werd gekozen D s. Joh. Jansen, alhier, tot scriba-quaestor ds. J. L. de V r i e s, van Rijnsburg, en tot as sessor ds. L. H. v. d. M e i j d e n, van Dor drecht. Nadat de vergadering door opstaan in stemming had betuigd met de belijdenis, werden de notulen der vorige vergadering gelezen, die na enkele opmerkingen wer den goedgekeurd. Ingekomen was het rapport Buitenland - sche Zending. Tot primus-deputaat bui- tcnlandsche zending werd herkozen ds. T. A. Bakker te Slieörecht en gekozen ds. N. Bijdemasb te Rotterdam (Delfshaven.) Gekozen werd tot secundus in de plaats van oud. Korporaal, die secundus is van oud. B. Nederiof: oud. C. H. Over- duin, alhier. Vervolgens werd rapport uitgebracht over den toestand der Theol. School bij monde van den curator ds. L. H. v. d. Heijden. Herkozen werd als curator ds. L. H. v. d. Meijden en als diens secundus ds. K. Zuidersma te 's-Gravemdeel. Do rapporten van Secretaris en Pen ningmeester der kas E. B. P. en der kas Em. Pred., Pred. Wed. en W,. werden goed gekeurd. Deputaten art. 49 D. K. O. brachten rapport uit bij monde van ds. J. L. de Vries. De aftredende deputaat ds. D. Dries&en, to 's-Gravenzande, weid. herkozen. In de plaats van ds. P. de Groot, te Rotterdam, die niet herkiesbaar was, werd gekozen ds. N. Bijdemasb en als diens secundus ds. J. D. Bartli. Voorts werden gekozen in een vacature: ds. J. de Bruin te Maassluis; herkozen als sec. van ds. D. Drics&en: ds. K. Groen te Zwijndrecht; gekozen in een vacature tot sec. van ds. N. Bijdemasb ds. S. v. d. Mo len, to Zierikzce; cn tot sec. van ds. K. Zuidersma, in do plaa.t3 van ds. H. Hoo- gendoorn, die niet herkiesbaar was, ds. H. Velema, te Noordeloos. Het rapport Inwendige Zending, uitge bracht bij monde van oud. J. W. van Ree, te Schiedam, bevatte een algemeen© op wekking tot meer evangelisatie-arbeid. Herkozen werden tot doputaten In wendige Zending: ds. L. H. v. d. Meijden, primus en ds. J. L. de Vries, secundus. Twee punten der agenda, n.l. Instructie Reglement van '69 en de samenleving met -de Geref. Gemeen'ten werden verschoven tot de volgende particuliere Synode in 1925. Betreffende art. 27 D. K. O. was de ver gadering voor handhaving van dit artikel in den tegenwoordigen vorm. Naar aanleiding van een vraag van de Classis Dordrecht over de vereenigbaar- heid van regeeringsambt en predikambt, kon en mocht de Synode geen besluit ne men, omdat het hier geen concreet geval betreft. Doch uit de discussies over dit onder werp bleek wel, dat de praedomineerende gedachte was, dat de roeping die van Godswege op den Dienaar des Woords rusb, niet vexxenigbaar is met ambten als Wethouder, Kamerlid, Minister- e.d. Twee and'ere belangrike puntert, nl. „Hoe te handelen met leden (werkgevers, werknemers), die lid zijn van neutraio vakvreenigingen?" en „Hoe te handelen met doopleden, die zich onbehoorlijk ge dragen?" werden van de agenda afge voerd, aangezien reeds een commissie be noemd is, die op de volgende Generale Synode rapport hieromtrent zal uitbren gen» Betreffende art. 5 D, K. O. werd- beslo ten dit onveranderd te laten. Het verslag van den penningmeester werd in orde, bevonden. Do ouderlingen J. W. van Ree, Schiedam en B. Nederiof, Rot terdam, hadden deel uitgemaakt van de commissie tot het nazien der boeken. Als roepende gemeente voor de volgende Particuliere Synode werd aangewezen de gemeente Rotterdam, terwijl de.ze vergade ring ook in Rotterdam zal gehouden wor den. Niemand het woord verlangende bij de rondvraag, werd de vergadering des avonds te half zeven gesloten met dankzegging door ds. L. H. v. d. Meijden, nadat eerst nog gezongen was Ps. 119 3. Zuid-HohJandsche Waterschapsbond. Onder leiding van zijn voorzitter, den heer P. Blussé van Oud Alblas, hield he denmorgen de Zuid-Hollandsohe Water schapsband in het Nutsgebouw haar jaar- lijksche Algemeeno vergadering, die zeer IgoecL bekocht was. ïn zijn openingswoord heette de voorzit ter de aanwezigen hartelijk welkom in de Sleutelstad. Gewoonlijk werd doze verga dering te Rotterdam gehouden, maar het bestuur achtte het in 't belang van den Bond, de bijeenkomst eens op een an dere plaats té houden, ten-einde hen, die anders om versehiHondo redenen, zooals verkeersmoeilijkheden enz., verhinderd zouden zijn, gelegenheid te geveil de ver gadering bij te woncü. Spr. twijfelt er niet aan, of zij, die de vergadering voor het eerst bijwonen, zul len aden in eigen omgeving een gunstig getuigenis verspreiden van deze vergade ring, niet alleen, wat betreft dan aangena- men toon die er altijd heerscht, maar ook ten aanzien van do belangrijke zaken die er worden besproken. (Applaus). De dijkgraaf van Rijnland, do heer A. Pijnacker Hordijk, die inmiddels ter ver gadering komt, wordt hartelijk welkom gehceten, en neemt naast den voorzitter, aan de bestuurstafel! plaats. Vervolgens werden do notulen van de vorige jaarlijksche bijeenkomst, te Rotter dam gehouden, door den secretaris, den heer G. J. G. Schilthuis uit Rotterdam, gelezen en door do vergadering onder dankbetuiging goedgekeurd. Uit liet jaarverslag, dat hierna door den secretaris werd uitgebracht, stippen wij het volgende aan: Het jaar 1923 heeft voor liet hondshe- stuur weder bemoeiingen gebracht met onderscheiden belangen zijner leden. Daarvan springt de pensioenwet het meest in het oog. Betreurd wordt de snélle invoering dezer wet. In liet hijzonder mag men w;el aan nemen, dat de consequenties van de wet ten aanzien van do waterschapsambtena ren niet zijn voorzien. Als een symptoom daarvan wordt aan gemerkt de bekende circulaire vaii den pensioenraad omtrent de berekening der inkoopsommen. Deze circulaire, die een datum van April 1923 als tijd van vast stelling vermeldt, doch in het najaar door bemiddeling van Gedeputeerde Staten aan de waterschapsbesturen, werd vtivzonden, hield in, dat de pensioenraad niet in staat was, de inkoopsommen voor de water schapsambtenaren tijdig vast to stellen. De raad verzocht daarom de water schapsbesturen, de inkoopsommen voor- loopig te berekenen en de berekende be dragen te storten. Het bondsbestuur heeft bij schrijven aan den pensioenraad tegen deze circu laire geprotesteerd, op grond dat de pen sioenraad zelf deze werkzaamheid be hoorde te verrichten cn dat -verréweg de meeste waterschapsbesturen tot de ver langde berekeningen niet in staat waren. In antwoord op een protestschrijven van het hrridsheslimr antwoordde de pensioen raad dat de verlangde voorloopige bereke ning der inkoopsommen zeer eenvoudig was, omdat men kon volstaan met storting van een gemiddelde van 18 pCt. der pen sioensgrondslagen. Door deze mededeeling werd de zaak inderdaad veel eenvoudiger. Indien men dit tijdig had geweten, zou veel moeite be spaard zijn. Een andere wettelijke maatregel, die liet bestuur tot bemoeiingen aanleiding heeft gegeven, is de afschaffing van den port vrijdom. Zooals men weet, brengt de nieuwe regeling der verzending van dienststukken mede. dat alleen bepaaldelijk aangewezen autoriteiten tot verzending van hunne correspondentie als dienststukken bevoegd zijn. Het bondsbestuur achtte het in het be lang der waterschappen gewenscht, dat ook zij voor de verzending van dienst stukken aangewezen zouden worden, om dat dit gemakken in de administratie mee bracht. Het bestuur heeft zich tot den minister van Waterstaat gewend met een daartoe strekkend verzoek. De minister heeft hierop geantwoord, dat in het alge meen aan dit verzoek niet kon wordfcn voldaan. Slechts aan de waterschappen, wieT grondgebied minstens 30.000 H.A. bedroeg, kon het voorrecht der aanwijzing toegekend worden. De minister voegde hieraan toe, dat in Zuid-Holland alleen Rijnland en Delfland onder deze categorie vielen. Naar verondersteld mag worden, zal het aantal tot deze categorie behooren- de waterschappen in geheel Nederland niet veel meer dan een tiental bedragen. Men kan zeker niet zoggen, dat de admi nistratie van een waterschap van 30.000 H.A. steeds een grooteren omvang heeft dan die van een waterschap met een klei ner omsla gplicktig gebied. In het bondsbestuur kwam verandering door uittreding van den heer Mr. G. J. A. Bichon van IJsselmonde, die eenige jaren als voorzitter do vereelJging bad geleid. Den Üaatsten tijd, dat de lieer Bichon, deel uitmaakte van het bestuur, liet zijne ge zondheid hem niet toe, daarin actief werk zaam te zijn. Hij zag zich in verband hier mede in het begin van het jaar genood zaakt, zijne betrekking neer te leggen. Nog in hetzelfde jaar is de heer Bichon over leden. Hot bestuur heeft het zeer betreurd, dolt de heer Bichon slechts enkele jaren liet voorzitterschap heeft kunnen waar nemen. Het gedenkt met erkentelijkheid zijne groote belangstelling in de vereeni- iging en in alles wat tot de belangen der water,schappen betrekking heeft. Do heer Mr. P. Blussé van Oud-Alb'as werd in plaats van den heer Bichon tot voorzitter gekozen. De vacature in het be stuur werd in de algemeen©vergader ing aangevuld door de verkiezing van den lieer Mr. C. P. Zaaijer, dijkgraaf van Delfland. In dezelfde algemecne vergadering werden de heeren A. Kooy Jr. en W. F. Brunt, die periodiek aftraden, a's bestuursleden herkozen. Het dagelijksch bestuur bestond gedu rende het afgeloopen jaar behalve uit den Aan hat Zoeklicht Leiden, 20 Juni 1924. Uit het kwade of wat wij dan he/| kwade noemen, kan soms bet goede voortkomen. In ons blad van Maandag werd er al do aandacht op gevestigd, dat door de min dere subsidies voor onze scholen de zelf-? werkzaamheid van ons volk kan worden geprikkeld. i Geheel ongegrond is deze verwachting miet. Op de jaarvergadering van Chr. Volks-? onderwijs deelde b.v. de heer Lens mede, 'dat bij het herhalingsonderwijs het terug treden van het Rijk gunstig kan wer-? ken. Op de cursussen welke bleven bestaan werd dezen winter met meer ernst gewerkt dan vroeger. Dat is een verblijdend verschijnsel. En zoo lijkt het me niet onmogelijk, dat de oogenschijnlijke tegenspoed tenslotte ook kan blijken ons Christelijk onderwijs ten goede te komen. Krukken kunnen uitnemende dicn-i sten verrichten. Maar ze kunnen soms ook de genezing vertragen en het goede gebruik van de spieren tegenhouden. OBSERVATOR. heer Blussé als voorzitter, uit de hecrert A. A. Mijs eu P. S. Over'water. Het maandblad Het Waterschap is sedert het begin van zijn twaalfden jaar gang het orgaan niet alleen van den Zuid-? Hollandse he Waterschapsbond, maar ook van de Verceniging van Noord-Hol! and- sche Waterschappen. Het bestuur hoopt, dat de samenwerking met do Ver. van Noord-Hollandsche Waterschappen nog langopL tijd tot weder- zijdsche bevrediging zal voortduren. Het bestuur riet daarin, behalve het directe voordeel, dat de samenwerking aan het blad ten goede komt, ook dit, dat daar door een blijvende hand tusschen de beide vereenigingen tot stand gebracht is, die samenwerking zal bevorderen op ander gebied, waar de belangen der leden dit vorderen. Ten slQtte deelde, het verslag mede, dat het aantal aangesloten waterschappen cenigszins vooruitgegaan is, en thans 285 bedraagt, dat de hond 425 persoonlijke leden en 63 buitengewone leden heeft, en dat de financiën in gunstigen toestand verkeeren. Den Secretaris werd onder applaus har- telijk dank gebracht voor rijn keurig ver zorgd verslag, waarbij het bestuur rich in zijn aangename samenwerking aan beval. (Zie vervolg Derde Pagina.) Een goede vangst Wij meldden dezer dagen, dat de po litie erin gelaagd was een Hollander en een Duitscher in Duitschland aan te hou den, verdacht van diefstallen en inbraken. Nader vernemen we, dat de politie to Aalten en te Bocholt een koffer in beslag heeft- genomen, inhoudende verschillend® goederen, afkomstig van diefstallen to Kampen, Noordwijk en vermoedelijk ta Leiden, Vlaardingen en Enschedé gepleegd Alhier zouden zij een gouden horloge hebben gestolen, doch bij nader onderzoek is gebleken, dat dit niet het hier vermiste :s De Duitscher was uit de strafgevangenis te Munster uitgebroken ca werd te Werne aan de Lippe aangehouden, waar bleek, dat hij met den Hollander G, M. ook in Duitschland tal van inbraken heeft ge pleegd. De politie schijnt met deze twee hoeren een gccden vangst gedaan tc hebben. Gistermorgen 9 uur werd in do Lusthoflaan een G-jarig meisje aangereden door eon tweewicligjen groentenkar, met- het. gevolg dat zij viel. Zij ging eerst gewoon naar school, doch daarna deden zich symptomen voor die 'fc inroepen van doktershulp noodzakelijk maakten. Aangezien de dokter niet thuis was, werd door den E. H. D. de eerste liulp verleendv Terzelfder tijd had in de Stoenstraaj de 14-jarige wielrijder C. D. v. E., die ziek op weg naar school begaf, dooT de glad heid der straat het ongeluk to vallen en voor een passcerendc auto lereeht to 1 komciu Hij 'kon zelf nog bijtijds weg komen, doch zijn rijwiel werd ernstig be schadigd. Een paar kooplieden hier in de stad verkoopen bontstof, z.g. ..goodkoopo fen", doch de koopers zien later, dat zij j zoowel kwalitatief als kwantitatief be-; drogen zijn. Men zij dus op zijn hoedo cn mach to zich voor dcrgelijko „koopjes." Bij do Wed. v. K. op do N. Beest en- j markt alhier logeerde sinds Dinsdag j.l. j zekero J. Stout uit Amsterdam. Bij zijn: vertrek had hij f 5.schuld cn gaf als onderpand ©en postwissclfonnulier to, zijnen namo af. Later bleek evenwel dat t' geen postwissel was, doch slechts een na- j gemaakte; er was oen gebruikte postzegel opgeplakt»

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1