ms abonnementsprijs: I Dagblad voor Leiden en Omstreken. 57) NIEUWE LEIDSCHE CflüRAN In Leiden en builen Leiden I O .1. In Leiden en buiten Leiden 'f waar agenten gevestigd zijn Per kwartaalf2.50 1 Per weekf 0.19 'Franco per post per kwartaal. f2.90 5de JAARGANG. MAANDAG 28 APRIL 1924 No. 1225 Bureau: Hooigracht 35 Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE.PRiJS Bewone advertentiën per regel 22V2 cent, 'Ingezonden Mededeeüngen, dubbel tarief. ,Bij contract, belangrijke reductie. iK 1 eine advertentiën *öij vooruitbeta ling van ten hoogste 30 woorden, worden' dagelijks geplaatst ad 50 cent. V De Eerst8 Kamer. Over de Eerste Kamer wordt vaak op minder aangename®, toon gesproken. Ook in de kringen van hen, die te fat-; soenlijk zijn om te spreken van een „geld zakken-collego" of van een „renctionnadre burcht" zijn er niet weinigen, die voor de Eerste Kamer slechts zelden een goed vroord hebben. Zij zien in dit college zooal niet een ge vaar voor ons parlementaire stelsel, dan toch een instelling, die volmaakt overbo dig is en daarom zonder eenig bezwaar 'afgeschaft zou kunnen worden. Aan een doublure van die Tweede Ka nier, zoo redeneert men en volkomen terecht bestaat niet de minste behoef te en wanneer de Eerste Kamer dè-t niet is, dan is zij niets anders dan een sta-in- den-weg, die om haar bestaansrecht te verzekeren, zal trachten de plaats van de Tweede Kamer in te nemen. Wie echter de feiten laat spreken, zal moeten toestemmen, dat, terwijl het aan zien van de Tweede Kamer ontegenzegge lijk is gedaald de laatste jaren, de invloed van ons Hoogerhuis is toegenomen. Wie de redevoeringen in beide huizeii vergelijkt, zal toegeven dat de discussies in de Tweede Kamer lang niet altijd op hooger peil staan en van meer beteekenis zijn, dan d;e in onzen Senaat. De Tweede Kamer geeft meermalen blijk zich door den waan van den dag al te zeer laten beïnvloeden. Er is daar nlaar al te vaak een pogen niet om de volksbelangen bij do Regee ring te bepleiten en voor het schaden van die belangen op te komen, maar om van daaruit het volk op te hitsen en onder de kiezers stemming te maken. En tegelijker tijd valt vaak waar te nemen een vrees voor de kiezers, die soms voor ons parle mentaire leven het ergste doet vreezen. Wij denkpn hierbij aan de Vlootwet en aan de defensie-aangelegenheden in het algemeen. Aan de houding tegenover Mi nister Colijn en d'ens pogingen om tot een sluitend budget te komen, aangeno men. Wie b.v. vergelijkt de houding van de Vrijheidsbonders in de beide colleges zaï opmerken dat in de Eerste Kamer de toon meer zakelijk was, het oordeel minder door wat men weieens noemt „hooge poli tiek" beïnvloed, terwijl beter en 'zuiverder •werd weergegeven wat er werkelijk leeft in het volk dan in de Tweedie Kamer. Waardeering verdient ook het pogen van de heeren de Waal Malefijt en de Gijzelaar om het pad van ons Hoogerhuis juiver te houden. Door toe te geven aan de interpellatie- zucht en vooruit te loepen op de beslis singen van de Tweedie Kamer wordt de positie van de Eerste Kamfer niet ver sterkt maar geschaad. V Alleen maar leuzen. Aan een beschouwing van Dr. Slotema- ker de Bruine over het Paaschcongres van de S. D. A. P. is het volgende ontleend: Eindelijk was er een klacht niet nieuw, doch altoos weer gewichtig dat het socialisme niet meer beschikt over een pakkende leus. Het beduidt, dat hier geen perspectief meer is. Iets, wat trouwens reeds blijkt uit het tot pro paganda-object vervormen van zakelij ke problemen als vlootwet en onder wijs. Voorts uit de inferieure wijze, om de politiek te groepeeren om één man en op hem den haat saam te trekken. Ten congresse werd gezegd, dat de leu zen er wel zijn, maar niet het élan. Wat hetzelfde is. Of iets ergers. En een klinkend bewijs van de zin king in het politieke leven leverde het besluit, onder applaus genomen, om als leuze en élan een week lang voor de Twontsche uitgestotenen te collecteeren. Zulk een eenvoudig en natuurlijk en alledaagsch ding verheffen tot grootsche leuzedat kan men toch alleen, wan neer men overigens zich zeer arm ge voelt. De feiten waarop hier de aandacht wordt gevestigd, zijn inderdaad niet zon-; der beteekenis. Door drie vooraanstaande partijgentoo- ten werd er den nadruk op .gelegd, dat er geen gebrek is aan leuzen, maar dat diie leuzen dan ook vrijwel de eenige rijk dom van de S. D. A. P. uitmaken. Het gevolg is dat er bij de met leuze gevoede schare nog wel opwinding is en rumoer eaonrnat, maar dat de echte bezieling, de ware geest drift ontbreekt. In s c h ij n staan wij Anti-revolutionai ren vaak bij de S. D. A, P. ten achter. Aan leuzen zijn wij ontegenzeggelijk armer. Er is bij ons mander opwinding. Wij gaan rustiger onzen weg. Maar gelukkig ontbreekt niet een warm, echtgevoeld beginselleven, dat hij tijden en oogenblikken tot heerlijke uitin gen van echte geestdrift kan leiden. En naarmate de beteekenis van de be ginselen meer wordt ingezien, zullen we innerlijk sterker worden en zal ook de geestdrift stijgen, Leuzen kunnen goed zijn. Een van de vele verdiensten van Dr. Kuyper was, dat hij, wat er leefde in de harten van ons Anti-revolutionaire volk telkens weer in een pakkende leuze wist weer te geven. Zulke leuzen hebben inhoud en beteeke nis. Innerlijke armoede echter, heeft tot ge volg holle leuzen, die dit met holle va ten gemeen hebben, dat er veel geluid mee kan worden gemaakt, maar dat er geen bezieling van uitgaat. STADSNIEUWS. Bijzondere Vrijwillige Landstorm, Vrijdagavond vond de reeds vroeger aangekondigde feestvergadering van de Bijz. Landstorm plaats. De ruime zaal van Zomerzorg bood door de Oranje-draperieën en planten groepen, waarin de beeltenis van H. M. de Koningin prijkte, een recht vroolijk aanzien. Te ruim 8 uur heette de voorzitter met een gees lag openingswoord de talrijke landstormers met hunne dames hartelijk welkom, waarna uit volle bost het le en 2e ooupl'et van het aloude, mooie Wilhel mus werd aangeheven. De res. le Luit. L. vau Pelt, deelde daarop het een en ander mede over het nieuw-verschenen Landstormblad en wekte op tot medewerking voor in stand houding van het orgaan, dat gratis aan alle Bijz. vrijwilligers wordt toegezonden. Het portret der Koningin, dat H. M. uit sluitend voor de B'ijz. laudstormers heeft laten vervaardigen, vond algemeene be wondering. Tegen ontvangstbewijs ontvin gen de laatstgenoemden een portret, ter wijl medegedeeld werd dat de afwezige landstormers het in ontvangst kunnen ne men hij den heer Questroo, Nieuwe Rijn. Na de pauze, gedurende welke verver- schingen werden aangeboden, werd de film vertoond: de feestviering te Amster dam, ter gelegenheid van het Regeerings- jubileum in September van het vorige jaar, de landdag der Bijzondere Land storm te Apeldoorn, het bezoek van Hare Majesteit de Koningin aan het Deensche Hof, enz. Kapelaan Gildermans van Naaldwijk sprak hierna een bezielend woord en wekte op tot trouw aan Nederland en Oranje, en tot aansluiting bij het insti tuut van de Bijz. Vrijw. Landstorm. De voorzitter sloot hierna de vergade ring, na dank te hébben betuigd aan de Leidsclie Chr. Oranje-Vereeniging, voor het vrijwillig afstaan van het Oranje-doek den heer Caspar! voor het ophangen daarvan, den heer van den Berg voor het plaatsen der groenversiering, den heeren G. J. Ammerlaan en N. Verhoeven voor de opluistering door hun piano- en viool spel, en last not least den heer H. J. La mer s, plaatselijk leider, voor zijn talrijke bemoeiingen voor het organiseeren van dezen feestavond. Zeer voldaan ging om 11 uur 'de verga dering uiteen, dankbaar voor het genote- ne en gesterkt in de overtuiging van de groote beteekenis van de B. V- L. I Ons carillon. Vanaf Woensdagmiddag 12 uur zal het carillon de volgende melodiën latfen hoo- ren: Voorspel vóór heelslag: „Voor Neder land". Voor kalfslag: Glyck den grootsten rap-sack (Nat. Ged. Clanck. Compositie ter herdenking van Leidiens Ontzet 1574.) Beide liederen zijn uit: „Kun je nog zingen, zing dian mee." Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana zal de etadsbeiaardier de heer v. Leeuwen eenige extra-nummera ten gehoore brengen. Belangrijke aanhouding. Zaterdagmiddag werd een agent van politie door een winkelier opmerkzaam gemaakt op een vrouw die zooeven zijn winkel had. verlaten en door hem werd verdacht van het wegnemen van eenige artikelen. Toen het geschikte moment was aange broken, werd de vrouw aangehouden en vervolgens gefouilleerd en onder verhoor De verschillende feiten die hierbij aan het licht kwamen wettigden het vermoe den van de politie dat zij hier te doen had met de persoon die mede ter zake van gepleegde kleine winkeldiefstallen reeds eenigen tijd werd gezocht. Het verhoor leidde tot een uitgebreid onderzoek, waarmede direct een aanvang werd gemaakt ,en waarvan o.m. het re sultaat was, dat op de markt verschillen de reeds eerder vermiste winkelwaren werden aangetroffen. In verband hiermede werd ook nog een man aangehouden, die met medewerking van bedoelde vrouw bad kans gezien een partij kosen ter waarde van f450 te ste len. Gisteravond werd op het perron van het station een >clame aangetroffen, die •door haar vreemde gedragingen de aan dacht trok. Na onderzoek word het noodig bevon den de dame over te brengen naar „Ende geest" te Oegstgeest. Inmiddels ingekomen berichten geven aanleiding tot heb vermoeden dab men hier te doen heeft met een patiënte uit de gezinsverpleging van het gesticht te Er- melo-Veldwijk. Een rijwielhandelaar hier ter stede heeft er de politie mede in kennis gesteld dat een rijwiel, door een hem onbekend persoon ongeveer 2 maanden geleden bij hem ter stalling aangeboden, tot heden nog niet is afgehaald. Wie z'n fiets is dat..„ Een gezin alhier verkeert in groote ongerustheid over den 14-jarigen zoon R. W. J., die gistermiddag zonder gezelschap per fiets naar Haarlem is vertrokken om een uitstapje te maken, doch gisteravond niet is teruggekeerd. Daar in 't geheel geen bericht over hem ontvangen is, vreest men voor een onge luk. Als verdacht van medeplichtigheid in ide winkeldiefstallen, gepleegd door Mej. K., van wier aanhouding wij Zater dag melding maakten, is thans aangehou den haar te 's Gravenhage wonende zus ter. Op den Stationsweg is Zaterdagmid dag „The Citycar" aangereden door de Haagsche tram, waarschijnlijk doordat de bestuurder van eerstgenoemd voertuig niet tijdig de rails heeft verlaten. Geheel duidelijk was de aanleiding niet, doch het vermoeden schijnt wol eenigszins gewet tigd dat hier een weinig pikanterie in 't spel was. Het wordt bijna eentonig, om te ver nemen, maar de clubhuisjes-beroovingen schijnen 'nog niet van de lucht. Wanneer er geen nieuwe candidate® meer te vinden zijn, gaat men do oude bekenden nog maar weer eens nasnuffelen, en zoo werd ook het clubhuis van de K. V. „Vitesse" aan de Zoeterwoudsche Singel Zaterdag nacht de eer waardig gekeurd van een herhaald bezoek. Als de korf- en voetballers eens een V. G. P. N. V. D. instelden? ïn de Stedelijke Werkinrichting zijn in de week van 20 tot en met 26 April op genomen: 184 volwassen personen en 12 •kinderen; totaal 196. Zaterdag 3 Mei hoopt onze stadge noot de heer A. B o r c h den dag te her denken dat hij voor vijf en twintig jaren in dienst trad, bij de firma Clos en Leembruggen alhier. Op 7 Mei a.3. zal het 25 jaar geleden zijn dab Ds. A. M!. v. d. Mosb van Spijk, thans predikant der Ned. Herv. Gemeen te te Opwierde, in het v—- -^l-antsambt werd bevestigd. eifa§gEMLAND Christ.-Hist Unie. In de vergadering van het hoofdbestuur der Chr. Hist. Unie, werd, volgens de „Ned.", in verband met hernieuwd op den voorgrond treden van enkele belangrijke vragen, in verband met de verhouding van Godsdienst, Kerk en Staat, besloten, tot de benoeming van eene commissie uit de Unie, ten einde deze vragen te bestudee- ren en' daarover aan het hoofdbestuur rap port uit te brengen. Als leden dezer commissie zullen wor den uitgenocidigd de heeren Mr. J. Schok king, tevens voorzitter, Ds. H. van Eijck van Heslinga, te Berlikum, Jhr. Mr. D. J. de Geer, Dr. J. C. Kromsigt, te Oostwold, Mr. R. Pollema te Leeuwarden, Professor Mr. B. C. de Savornin Lohnian en Profes sor Dr. J. B. Sloteonaker de Bruine. De algemeene vergadering van de Unie zal wordten gehouden op Woensdag 11 Juni te Utrecht. In do morgenvergadering zullen o.m. de volgende voorstellen aan de orde komen: L Doniawerstal wenscht te zien bepaald dat de Jaarlijkscke Alegemeene vergade ring gehouden zal worden, in het eerste kwartaal des jaars. II. Koudum wenscht zoodanige herzie ning der Statuten, dat de leden van Hoofdbestuur en Kringbesturen en de Candidaten voor Kamer en Staten niet worden aangewezen in Kringvergadering of Groepssanienkomst, door de—afgevaax- digden der Kiesvereenigingen, maar bij rechts'treeksche verkiezing, door alle leden, door eene stemming in de kiesvereenigin gen. IL Zegveld, wenscht, dat de Unie zich uitspreke tegen handhaving van den vac- cinedwang en voor wederinvoering van de doodstraf. IV. Dedemsvaart wenscht, dat de Unie bij de Regeering aa-ndringe, op de instel ling eener bijzondere commissie, tot het onderzoeken van alle gevallen van verspil ling van Rijksgelden. V. Opperdoes wenscht, dat de Unie bij de Regeering aandring© op krachtiger be- zuinigingsmaatregèlen, inzonderheid ten Aan hei Zoeklicht Leiden 28 April 1924. In de „Meiklok" een blad waarin re^ Volutionaire Meigedachten vertolkt wor-i den en dat tot de 1 Mei-viering tracht op te wekken, las dk de volgende opmerking: „De eerste plicht van den revolutionair is zijn strijdmakkers de waarheid te zeggen dat is, wat hij gelooft de waarheid te zijn." En dan wordt verder betoogt, dat, wat men gelooft de waarheid te zijn, vaak niet anders is dan een vrucht van de revolutio naire verbeelding. Vandaar dat telkens vergissin-i gen worden begaan. Dat de menschen telkens weer teleur-* gesteld worden. Dat de heilstaat telkens verder terug-? wijkt en dat, wat men aanzag voor een oase in de woestijn^ niets anders blijkt te zijn dan een ijdele luchtspiegeling Er is echter één troost, zegt het blad. Deze: -de revolutie komt! Het kan nog lang duren misschien, maar zij komt En na de revolutie de nieuwe maat schappij. Dat gelooft men de waarheid te zijp. Maar: wie zijn eigen weg will gaan, z'et dwaallicht vaak voor sterven aan. Dat zal ook hier blijken. OBSERVATOR opzichte der salarissen van do licogere ambtenaren. VX Koudum wenscht zoodanige wijzi ging van de Nadere Beginselverklaring der Unie, vastgesteld 21 September 1917, dat do Unie zich uitspreke voor: a. Decentralisatie in het Staatsbestuur; b. Eerbiediging dfer Gemeentelijke auto nomie; o. Krachtige bevordering van het klein- grondbezit; d. Betere regeling van het pachtcontraet. In de avondvergadering zal Dr. C. Wt Th. Baron van Boetzelaer van Dubbeldam lid van de Tweede Kamer een rene houden over het onderwerpKoloniaal be leid. Voor de verkiezing van vier bestuurs leden worden door het hoofdbestuur aan bevolen de heenen Jhr. Mr. D. J. de Geer, Jhr. Mr. D. E. van Lennep te Heemstede, Prof. Jhr. Mr. B. O. de Savornin Lobman te Utrecht allen aftr. en in do vacaturc- 's Jacob Prof. Mr. F. do Vries te Botter dam. Aan het da-gelijksch bestuixr werd opge dragen, een beknopt concept-verkiezings manifest. saam te stellen.. Als punten, al lereerst in het manifest op te nemen, wer den genoemd.behoudens versterking van ons nationaal constitutioneel-parlementair stelsel in ons Staatsbestuur en herstel van het budgetadr evenwicht op de Congres Chr. Prat. P. T. T. Mede in verband met de voorgenomen maatregelen der Regeering, besloot het bestuur van den Prot. Olxr. bond van P. T. T.-personeel het jaarl. congres reeds op. 5 en 6 Mei a.s. te houden. Do besprekin gen zullen in hoofdzaak gaan over le. do financieele positie van het P. T. T.-per soneel, welk onderwerp door den bonds- secretaxis, P. A. ten Haaf, te Doorn, zal worden ingelfeid en 2e. de wijzigingen van het Bezoldigingsbesluit en de Pensioen-; wet, waarover door den Bondsraadsvoor zitter, A. Feenstra, van den Haag zal worden gesproken. Het congres wordt le Utrecht gehouden, in Irene. Wie zijn kostwinners? Zooals bekend is, treedt 1 Mei a.s. in werking de voorgenomen korting op liet salaris van het Rijkspersoneel, en wel voor de gehuwden en kostwinners ad 5 pet., voor de ongohuwden ad 10 pet. Het schijnt de bedoeling te zijn de volgende gedragslijn te volgen bij de bcantwoor- FEÜSLLËTOH EINDELIJK VEBEENIGD. „Ja," Nathalie, „ik verheug mij er in ook iets voor oUzo dappere soldaten te kunnen doen." Toen voegde zilj er bij wij- ze van verontschuldiging bij: „Ik heb mij de laatste dagen zóó vermoeid met naaien, dat mijne zenuwen er va®, in de war schenen. Denk niet dat ik mijn tijd door breng met romans leze®, en vooral niet dat zij mij altijd doen weenen. Ik had wat afleiding noodig; daarom heb ik dit boek opgenomen." „Ik ben blij dat gij afleiding noodig hadt, want ik kwam u juist voorstel den" Bij het liooren van d'ezei inleiding be-> trok het gelaat van Nathalie. Het was "Diet de eerste keer, dat Sophie Vifelhverk haar iets kwam voorstellen, en meestal bleek dit niet naar haar smaak te zijn. Sophie ging haastig van de voorrede tot liet begin over, en vervolgde: „De zaak is deze. Gij weet dat juffrouw T. zich tot h.'ertoe bemoeid heeft met onze school van Ko'/omna. Huiselijke omstandighe den noodzaken haar hiervan af te zien, «n jk wensch eene plaatsvervangster voor naar vinden. Gij zoudt ons een groote® dienst bewijzen, indien gij u met de zaak belasten wildet. Gij zoudt er een zeer goed werk aan ,doen. Verscheidene onzer kinderen zij® belangwekkende schepsel tjes. Juffrouw T. ging er tweemaal i'n de week heen en gaf hun een weinig onder wijs in het zingen, en 'voornamelijk in de Bijbelsclie geschiedenis. Voor het overige [hebben wij eene onderwijzeres. Het komt er slechts op neer hen van tijd tot tijd een klein esramen te doen ondergaan." „Lieve Sophie Alexandrovna, het spijt mij dat ik u dien dienst mikt kan bewij zen, maar gij weet dat ik ernstige beden kingen tegen die soort Hfani aTbeid heb." „Welke zijn die bedenkingen?" zeide Sophie, terwijl rij een vragenden blik op Nathalie richtte. „Versclieidenen: ik vind dat het gods dienstig onderwijs aan de geestelijkheid moet worden overgelaten; ik geloof dat wij, onwetende vrouwen, er ons niet mee bemoeien moeten. Dat kan zeer gevaarlijk zijn, men kan er zich onaangenaamheden mee op den hals halen." „Gij riet toch dat juffrouw T. het ja renlang gedaan heeft zonder er de minste onaangenaamheid door to hebben." „Juffrouw T., dat is wat anders; die kan veQl doen, wat een ander niet zou 'durven." „En i „doe ik niet hetzelfde?" Op dezen bewijsgrond wist Nathalie niets te antwoorden. „Buitendien," hernam zij „mijn vader heeft niet gaarne dat ik uitga. De K(h lomna is ver weg, en ik kan maar zel den over liet rijtuig beschikken, en..." „Zoudt gij niet dn een huurijtuig kun nen gaan?" 1 „In een huurrijtuig!" herhaalde Na thalie met een bedrukt gelaat. „Gij weet' dat het gebruik de wielvoegelijkheid O die vorm! Zij is dwingelandijl Vroeger ging ik wel overal heen waar ik wilde in een huurrijtuig, maar tegenwoordig „Nathalie Andrevna, wat de wereld welVoegelijkheid noemt, is dikwijle niets' dan kleingeestigheid. Indien men zich' daaraan zoo goedmoedig onderwerpt, Wordt zij met recht dwingelandij, en het zou goed zijn dat juk een weinig af bel schudden." Juffrouw Vielwerk maakte hierop met haar fraai hoofd eene bewe-1 ging, die duidelijk zeide: „Ik zou er mij' niet aan onderwerpen." ,.Ik zou niets liever willen," riep Na thalie. Hare bezoekster keek haar ongeloovig- aan. „Ik zie dat uw besluit vaststaat," zeide zij na een oogenhlik; „ik zal dus xiiet lan-> ger aandringen; maar het is erg jammer, dat weidenkenden jonge mensehen, zooals gij, zulk een uitstekend middel verzul-' men om wel te doen en zich nuttig te ma-' iken voor het vaderland. In onze dagen, Waarin er zooveien zijn, die door het on-i derwijs denkbeelden zoeken te verbreiden, .die anti-christelijk en in allo oprichten' afbrekend zijn, is het dringend noodza kelijk dezen sl'echten i'n'vloed met dezelfde 'wapenen te bestrijden." „Daar raakt gij juist de gevoelige plek; zooals gij' zegt, zijn er tegenwoordig eene menigte jongelieden, dio onder voorwond-1 isel va® de kinderen uit het volk to on-' herwijzen, hun slechte beginselen inprent ten. Gij begrijpt dat dit een gevaarlijk gebied is. Men zou licht verdacht wor den „En gij vindt dus dat men nit vrees Van 'verkeerd beoordeeld te worden, beter doet leeg te zitten? Dat zou lafhartig zijn!" Sophie hield op alsof zij antwoord ver- Wachtte, maar Nathalie bewoog slechts zenuwachtig hare horlogeketting." ..Lieve vriendin," Vervolgde juffrouw Vielwerk, hare hand op den arm van den stoel leggende, waartegen juffrouw Mar line leunde, „gij hebt uw vaderland lief, en verlangt zijn weSzijn. Ik verlang dat ook, maar in den rechten zin. Wat kun nen wij, jonge meisjes, daartoe bijdra gen? Ja, er is iets dat wij vermogen Wij kunnen het goede 'zaad van bet Woord Gods zaaien in de harten der kin deren onzes volks. Dat zaad alleen kan het slechte zaad verstikken, het onkruid, dat de Booze om ons heenstrooit. Uw boek spreekt er van hét zedelijk peil hooger te stellen, het geweten te verheffen, maar het vergeet den eenigen hefboom, d'fei machtig genoeg is een zoodanig werk te weeg te brengen: het Woord Gods. Onze vorst heeft goed gevonden den Bijbel aan zijn volk terug te geven. Laat ons zijne boden rijn bij de kleinen; laat ons hun, het goddelijk Woord brengen, hen daaruit onderwijzen en het Voor hen verklaren; dan zullen wij voor ons vaderland een werk verricht hebben, grooter en roemrijk ker dan dat van een veroveraar. Het Woord Gods is oen tweesnijdend zwaard, dat doordringt 'tot aan de verdeeling doj ziel en des mergs; dat Woord vernieuwt hart en leven. Waarom zouden wij aas deze edele taak perken stellen door haai aan de geestelijkheid over te laten? Waarom onszelven ook niet aan het werlT gezet? Wie zou ons kunnen verhinderen? Maakt Gods genade niet ieder waarachtig Christen tot een arbeider des Heeren? Lieve vriendin, indien wij met de armen over elkander r'ten. zouden wij lafhartig •zijn." rd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1