Dagbfad voor Leiden en Omstreken. t ABOGOIBEEHEHTSPREJ8 In Lelden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zjjn 4 Per kwartaal. f2.50 Per weekf 0.19 Franco per post per kwartaal. f2,90 5'Je JAARGANG. DINSDAG 22 APRIL 1924 No. 1220 BureauHooigracht 35 - Leiden - Tel. int. S278 - Fostrskening 58835 ADVERTERTIE-PRfJl] Gewone advertentiën per regel 227z cent.' j Ingezonden MededeeHngen, dubbel tarief? j Bij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbeta-' ling van ten hoogste 30 woorden, worden dagelijks geplaatst ad 50 cent. v De S. D. A. P, Gedurende de Paaschdagcn is te Arn hem het 28ste Congres der S. D. A. P. ge houden. lu deze partij is geen plaats voor den Christus. Zij erkent niet de realiteit van de zonde en heeft ook geen behoefte aan een Ver losser. Niet van den Zoon van God die in de wereld kwam om den me.nsch met God te verzoenen, die geleden heeft eoi gestorven is en opgewekt werd, verwacht'zij verlos sing en redding, maar van het Socialisme, waarin voor den hemel geen pllaats is en dat zich beperkt tot de dingen van deze aarde. Bijzonder moedgevend was echter het geen omtrent het Socialisme werd meege deeld niet. De stoffelijke positie van de arbeiders, zoo constateerde de voorzitter, is belang rijk verbeterd de laatste jaren. Wat bin nen het raam van het kapitalisme moge lijk was is verkregen. Daarom was nu de tijd gekomen om zich te keer en tegon het stelsel zelf. •Niet in de eerste plaats lotsverbetering, maar bekamping van het kapitalisme zelf. moest nu het eerste doel zijn. En de kans om te overwinnen scheen gunstig. Men vond toch oen ontredderd ka pitalisme. Mooier kan het al niet, zou men zoo zeggen. En toch werd niets bereikt omdat op liet beslissende moment het proletariaat innerlijk verdeeld bleek en nog niet rijp voor zijn taak. En zoo hebben we gekregen een nieuwe kapitalistische periode en moet de strijd dus weer opnieuw worden gevoerd. Gewezen werd daarbij op lichtpunten Als de roode broeders echter goed heb ben geluisterd, dan zullen ze daardoor weinig zijn bemoedigd. Het is waar, in Engeland zijn. de Soc. Democraten de regeering gekomen, maar met achterlating, van hup socia lisme. De Labour-ministers bh'jken in, de prac- tijk in niets te verschillen van Vooruit strevende liberalen, die allicht zullen trachten hier en daar van den tot nu toe gevolgden weg af te wijken, maar van wie het kapitalistische stelsel! niets te vree zen heeft, evenmin als van de socialisti sche ministers in andere landen. Uit de verschillende medeldeelingen die gedaan werden blijkt dat de S. D. A. P. ten onzent ook hunkert naar het oogenblik dat hare 'bannen achter de regeer ingsta»- fel plaats Kernen. Ook de S. D. A. P., aldus de voorzitter in zijn slotrede, wil wel eens het oagen- hlik beleven dat zij evenals de Soc. dein. partijen in andere landen tot re- geeren wordt geroepen. Wij namen dat gaarne aan. Het is zoo echt menschelijk. En wij twijfelen ook niet, of zij zal, zoo als de voorzitter opmerkte, daar wel iets kunnen bereiken en al! licht in de gelegen heid zijn nieuwe indrukken op te doen. Maar dat het socialisme op di<e wijze gediend wordt, zullen de heeren 'zelf wel niet gelooven. Zoo moet dit congres voor hen, die zich niet door den schijn laten leiden, wel een hoogst ohbevredigenden indruk hebben achtergelaten. De Christus werd verworpen. Van Hem verwacht men geen heil. Niet de opgestane Heiilhnd, maar het van zijn boeien bevrijde volk zal, naar men hoopt, redding brengen, door het kapitalisme te verbrijzelen en het te doen -laats maken voor het socialisme. klaar telkens weer, als men meent, het benaderen vlucht het weg en blijkt het la zijn een hersenschim, die men najaagde en niets anders dan een hersen schim. V Absenteïsme. Het socialisme blijkt steeds meer te zijn een hersenschim. Zelfs op het oogenbHk dat het kapita lisme ontredderd heette te zijn, en mach teloos neerlag, bleek het niet mogelijk het socialisme ihi te voeren. Maar al is dan het socialisme van geen beteeken is, dan zijn er toch nog de socia listen, do mannen en de vrouwen, die steeds voor het proletariaat op de breis staan? Ja, dat heeft men gedacht. Maar wij hebben er reeds meermalen op gewezen, dat de Soc. Dem. Kamerleden prachtig de kunst verstaan om de roode arbeiders te laten profesteeTen en demon - sfcreeren, ^naar dat z:,j zelf zich om de be langen van het proletariaat al bitter wei nig bekommeren. Onlangs bleek zelfs dat men bij een in hun oog belangrijke zaak geen stemming durfde uitlokken, omdat slechts twee van de twintig Soc. Dem. aanwezig waren. Ook op het Congres kwam deze zaak ter sprake. En de heer Schaper, wien de eer te beurt viiel de vuile wascli van de Kamer fractie te beredderen, moest toegeven, dait de roode heeren zich aan schandelijk plichtsverzuim schuldig maken. .,Het absenteïsme der Kamerleden, al dus de heer Schaper, is een bedenkelijk verschijnsel en spr. zal zeker de' laat ste zijn om bet te vergoelijken. Het is een feit dat. de soc. dem. frac- tj i e van alle groepen het slechtst in het parlement komt Spr. denkt dikwijls met weemoed, terug aan den tijd, toen er nog 7 soc. demo craten i.n de Kamer zaten, maar dio er steeds waren. Nu zijn er 20 maar vaak geen 7 aanwezig. Het kan geen kwaad dat hierop eens de aandacht wordt gevestigd. Straks als de vérkezingen in aantocht zijn, wordt stad e'n land weer bewerkt en tracht men met name de arbeiders te bewegen, aan de Soc. democraten hunne belangen toe te vertrouwen. Uit het gesprokene door den heer Schaper blijkt, wat daarvan in de prao- tijk vaak terecht komt. STADSNIEUWS. Verkiezing Kerkeraadsleden. Zondag j.l. had in de Geref. Kerk al hier de verkiezing laats van vijf ouder lingen en zes diakenen. De uitslag van deze verkiezing is als volgt: Uitgebracht worden voot ouderling 3-16 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren H. Alberts 217, H. Capel 110, J. Cupido 106, B. Goedhart 239, Tj. Kuij- pors 144, H. La-mbooij 192, A. van MJuiden 109, A. F. Mulder 240, C. van Venetie 186 en P. Zijlstra 129 stemmen, zoodat geko zen zijn de heeren H. Alberts, R. Goedhart, H. Lambooij, A. F. Mulder en O. van Venetie. Voor de verkiezing van zes diakenen werdien uitgebracht 343 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren P. S. Anes 283, W. J. Dercksen 167, H. J. v. d. Hee 77, J. Hoogervonst 265, T. Kamminga 89, P Kwaadgras 179, A. van Lunteren 152, J. Maas 153, F. Oskam 51, W. Rotteveel 191, H. J. de Ru 267 en J. van Vliet 104 stemmen, zoodat gekozen zijn de heeren P. S. Anes, J. Hoogervorst, P. Kwaad gras, <WL Rotteveel en H. J. d e Ru, terwijl herstemming moet plaats hebben tusscben de heeren W. J. Dercksen cn J. Maas. b. Chr H. B. S. De nieuw gebouwde Christelijke H. B. S. alhier zal op Maandag 5^ Mei a.s. worden geopend. Deze plechtigheid zal plaats hebben des namiddags te half drie uur, door Z.Ex. den Minister van Onderwijs, Dr. J. Th. de Visser. De electrificatie van den spoorweg LeidenDen Haag. Nader wordt gemeld, dat de proefritten met de nieuwe motorrijtuigen waarvan wij vorige week melding maakten», morgen zullen worden gehouden. De nieuwe zweminrichting aan de Zijl. Naar gemeld wordt, zal do zweminrich ting aan de Zijl, die volgens het bestek op 1 Juni moest worden afgeleverd, als gevolg van do ongunstige weersgesteld heid eerst met September voltooid kun nen zijn. Waar -voor do volksklasse geen andere inrichting beschikbaar is, zal als nog worden getracht de oude zwemplaats nabij den Warmonderpocl weer ter be schikking- te krijgen. De Paaschdruktc. Van de nieuwe tramlijn LeidenSche- veningen is gisteren enorm druk gebruik gemaakt. Onophoudelijk moesten extra trams worden ingelegd, waarbij men zelfs gebruik moest maken van de oude tram wagens. Zonder twijfel heeft Leiden aan dit ver beterde verkeersmiddel een kennismaking met tal van reizigers uit Den Haag en Scheven-in gen te danken. Zij die van blij venden aard! Bonds-Serie-wedstrijden C. K. B. Bij do gisteren te Delft gehouden wed strijden van den Christelijken Korfbal- Bond is in de finale de zilveren wisselbe ker gewonnen door de vereen. „Pernix" te Leiden, met 62 tegen „Blauw-Wit" te Dordrecht. De wedstrijden hadden onder groote belangstelling van het publiek plaats. Chr. Fröbelschool. Met verwijzing naar een advertentie in dit nummer, maken wij ouders in de omgeving van Hcerensingel, Kooipark en Lage Rijndijk attent op de gelegenheid tot inschrijving van leerlingen voor de op 1 September a,s. te openen Clir. Fröbel- (bewaar)sehool, welke gevestigd zal wor den. in de oude Singclschool (vroeger hoofd wijlen de heer van Wijk) op Woensdag avond a.s. Naar wij vernemen zal binnen enkele dagen de aanbesteding plaats hebben van do werkzaamheden noodig voor de inrich ting van dit gebouw tot fröbelschool, ter wijl tevens binnenkort een hoofd zal worden benoemd. Het Bestuur wenscht thans reeds de inschrijving van leerlingen te houden, ten einde ongeveer te weten hoeveel onderwijzeressen moeten worden aangesteld. Daar verwacht wordt, dat. de tooloop tot deze school in deze kinderrijke buurt niet gering zal zijn, zullen de ouders die in 't bezit zijn van kleuters van 3—G jaar goed doen, deze gelegenheid niet te verzuimen. Doodelijk ongeval. -Gisteravond tegen half zes heeft op de Breestraat, ter hoogte van de School steeg een afschuwelijk ongeval plaats ge had, met doodelijben afloop. De 9-jarig© Cornelia L., was met nog een ander meisje op de treeplank van een passeerende auto geklommen. Voor de Schoolsteeg sprongen do beide meisjes er af, waarbij echter het genoemde meisje door een op eenigen afstand volgende auto van den dienst LeidenDen Haag werd gegrepen en overreden. Hoewel de chauffeur, H. J. B., uit alle macht remde, kon hij niet voorkomen, dab de voorwie len het meisje over het lichaam gingen. Zij werd binnengedragen bij dr. Tim mermans, die slechts den dood kon vast stellen. Heb staat wel vast, dat den chauffeur van de betrokken auto geen schuld treft. De aard van het ongeval maakt heb ze ker wel overbodig hier breed uit te wei den over het gevaarlijke van de gewoonte om achter op passeerende voertuigen te klimmen. Het geldt hier een kwaad, waar tegen zij die met de zorg voor do ver keersveiligheid zijn belast, alleen niet op gewassen zijn. Van voor een café aan den Morsch- weg is gisteren een heerenrijwiel ont vreemd. De 12-jarige F. de K. heeft gisteren een winkelruit van den heer v. N. aan den Morseliweg vernield, dpor baldadig de straatdeur dicht te gooien. De geëtaleerde artikelen werden bescha digd. BiNHEHLAND Ned. Bend van Jongelfinjgavereen. op Geref. Grondslag. Afdeeling Zuid-Ho>and. Met groote opgewektheid heeft gisteren de afdeeling Zuid-Holland te Gouda haar 31 sfe Jaarvergadering gehouden. De belangstelling was buitengewoon groot. Bedroeg liet aantal vertegenwoor digde vereenigingen ten vorige jare reeds 126. thans was dit gestegen tot 140. De morgenvergadering werd evenals de middagvergadering gehouden in de Geref. kerk aan de Turfmarkt, en stond onder leiding van den voorzitter, den heer A. v. Rijn van Vlaardingen, die haar opende met het laten zingen van Psalm 68:14, het lezen van Hebreen 12 en gebed. In zijn openingswoord wees de voorzit ter met nadruk op de oppervlakkigheid, de beginselloosheid en het gemis aan tucht, ook aan zelftucht, die onzen tijd kenmerkt. Soms is het, als ontwaakt er ook in eigen kring een soort afkeer van een streng beli'jmd optreden, en een strij den voor de oude beginselen. "Waar is het oprechte, hartelijke, standvastige geloof onzer vaderen, dat blijkens de historie bergen heeft verzet? Alleen wanneer wij persoonlijk geloovende, geheel in dienst van het beginsel staan, zullen wij ons kunnen handhaven. Personen mogen dan 'heengaan, de zaak blijft. Een woord van warmen dank wijdt spr. aan Ds. Vonkenberg, -die den Bond tot zijn tegenwoordige hoogte heeft mogen opvoeren, en met wi'ons aftreden zulk oen hoogst belangrijke periode in het leven van den Bond wordt afgesloten. Echter, onze Bond is een werk God's, en God is niet aan personen gebonden. God houdt Zijn werk in stand. Wat van ons gevraagd wordt, is trouw. Met den wensch, dat deze vergadering, evenals de a.s. Bondsdag te Rotterdam, moge staan in het teeken van die trouw, verklaart spr. de vergadering voor geopend. Nadat de notulen goedgekeurd en de presentielijsten afgelezen waren, bracht de Secretaris, de heer Lod. Kooyman van Pijnacker, het 31ste Jaarverslag uit, dat ook ditmaal de vergadering boeide door zijn pitti.gen stijl, al werden er nu, met het oog op de veranderde bondslei- ding, die ten aanzien van de bandsagenda meer openbaarheid in uitzicht heeft ge steld. de algemcene bondszaken niet in be sproken. De bespreking van de Tingrapporten, die door den secr. werd ingeleid, bracht tal van belangrijke vereenigingszaken op den voorgrond. Het referaat, door den heer Breedveld op de leidersvergaderingen in het afgeloo- pen seizoen gehouden, zal in het Jonge- linjgsblad worden opgenomen, en als on derwerp voor de ringvergaderingen '24 '25 worden aanbevolen. Gememoreerd werd bet zeer slechte be zoek van de leidersvergadering te Leiden, dat van dien aard was, dat het bestuur een wijle oVerwoog, deze vergadering te Leiden niet meer te houden. Echter zal den vrienden uit de Leidsche omgeving in den komenden winter nog éénmaal gele genheid worden gegeven hun goeden wil te toonan. Het aantal leden steeg tot 4169, dat der' vereenigingen bleef stationair. Ernstige critiek werd geoefend op eert vereeniging in een „niet onvermaarde (sleutel?) stad", waar de bondsbezoeker consumeerende vrienden tijdens dé bespreking had aangetroffen. Het kerkelijk en ouderlijk toezicht liet nog veel te wenschen over, en ook het hh stituut van Jeugd-ouderling. dat bij een wonderboom werd vergeleken, schijnt weer aan 't verdorren. Bijzondere aandacht werd gewijd aan den „standcatalogus", waarmee 't nog wat tobben blijft. Gehoopt wordt op uitwer- king van het rapport der „deskundigen",, dat op het bemdsbureau wel eens voor den dag zal komen. Bij de gehouden stemming werd vr. A. v. Rijn herbenoemd als lid van het Bonds-» bestuur, vr. Lod. Kooyman idem als sw cirodus van den eerste. V. T. v. d. Kooi te Maasland werd als bestuurslid van de af-» doeling gekozen, in de plaats van het af-» tredend lid vr. Kloot te Rotterdam, die zich niet meer herkiesbaar stelde, en wien 'hartelijk dank werd gebracht voor zijn verrichtingen. Verslag on begrooting van den penning-» meester, vr. A. Boekkooi te Leiden, wer-» den zonder discussie goedgekeurd. Overeenkomstig het voorstel van liet be-» stuur werd besloten, de volgende jaarver-» gadering te Leiden te houden. De bespreking van de agenda voor den a.s. Bondsdag, die ditmaal alleen het voorstel bevat om het Bondsre&lernent zoodanig te wijzigen dat daardoor het dw. recteurschap in zijn tegenwoordige betee-» kenis komt te vervallen, had geen def'nU lieve ui'tspraak tot gevolg. Door alle sprekers uit de vergadering werd het wensche-lijk geoordee'd, dat de geestelijke leiding zooveel mogelijk in één, persoon zou blijven belichaamd, terwijl daar van bestuurszijde werd te genovergesteld, dat het bondsbestuur, ook waarlijk bestuur dient te blijven. In antwoord op een der sprekers werd na drukkelijk verklaard dat Ds. V. cehcel eigener beweging den bondsarbeid beeft neergelegd, en dat het afd. bestuur daar absoluut geen schuld aan heeft. "Wat hot ihand'haven van het geestelijk element in het directeurschap betreft, over de moge- Jijkheid daarvan kunnen de leden zich oriënteeren aan de hand van de instruc tie, welke de verhoudingen in de borüs-» leiding regelt, on v- ra go ver-» krijgbaar i In de middagv »l?, d:e met het zingen van Ps. 69:1. gebed, ei het lezen van Efeze 6:10einde werd geopend, re-» fereerde Ds. N. Buffinga uit Rotterdam over: „Wat blijft en wat verandert". In een welsprekend betoog ontwikkelde spreker achtereenvolgen-s deze stellingen: 1. De rustelooze en overijlende wereld kan ons geen rust geven voor ons hart en voor ons denken. 2. Wij zoeken krachtens ingeschapen j drang wat ons houvast geeft, in hetgeen eeuwig blijft. 3. Wij vinden dat Eeuwige iu de vrees voor Gods Woord, zooals de Heil'ge Schrift dat openbaart, en zooals do Con-» fesie der kerk het belijdt. 4. Wie leeft uit en door den Geest, neemt in beginsel een positie in a*s waar in God staat tegenover de duisternis, als de waarheid tegenover de leugen, die j thans over de wereld heerscht. 5. Wij moeten nochtans niet vergeten, dat wij het uitgangspunt moeten samen-» vatten in een logisch verband, waarmede wij wel eens dwalen. 6. Daarom moeten wij voorzichtig zijn, ten opzichte van afgeleide begins» len. dat wij ze niet "tot werkelijke ver-» heffen. 7. In verband hiermede rust op het 2de en 3de geslacht een gansch andere taak FEUILLETON EINDELIJK VEREENIGD. 53) WT „Maar het moet iets heel ernstigs zijn,'* zeide hij, tevergeefs trachtende zijn onrust achter een schertsenden toon te verber- gen. ..Ik begin te beven." „Gij weet", vervolgde Mila, welk een af schuw ik van oorlog heb; ik houd boven alles van vrede en nochtans zal hetgeen ik ii zeggen ga oneenigheid verwekken tus scben u en mijmisschien zelfs een 'on- overkomelijken scheidsmuur maken. Gij hebt mij onlangs daarvan en bewijs gege» ven." I „Waar spreekt gij over?" riep Serge. Nauwelijks was die vraag hem Over de lippen, of een lichtstraal schoot hem door ^|en geest. Hij had Mila de moeite kunnen besparen hem te antwoorden. Maar man-< nen zijn wreed, en onze vriend Serge was niet vrij Van dit gebrek. Hij wilde de waarheid! van het meisje zelve hooren. Daar zij weinig gewoon was hare gedach ten in woorden over te brengen, kostte het haar moeite te beginnen oVer hetgeen haar zoo zwaar op het hart woog. Eindelijk hernam zij met nog bevende stem: „Gij hebt onlangs gezegd dat Lord R. dwaas» heden vertelde, en ikgeloof dat hij ons niets dan Gods waarheid verkondigt, zoo als die in God9 Woord geschreven staat. Ik geloof oolc dat wijzelven onze zaligheid niet kunnen bewerken, noch 'door boete, noch door goede wérkenIk geloof dat het sterven van Christus ons zaligmaakt en dat Hij van oris niets dan geloof vraagt De eerste stap is de moeilijkste. Mila keek Serge reeds wat minder schuchter aan, en vervolgde: „Indien gij wist welken vrede en welk geluk ik ondervind, sedert ik weet dat Je zus alles volbracht Iheeft. Vóór Lord R. had niemand mij dit gezegd De blik, dien Mila ontmoette, ,was vol strekt niet toornig, maar erristig en bewo- gen. i Er volgde een plechtig stilzwijgen. De Jonge lieden zagen elkander aan, te zeer bewogen om te kunnen spreken. „Heer, is het mogelijkl" fhiister&e Mila. Zij maakte [zich los uit den handdruk van Serge, en verbergdo het [gelaat in de handen. Zij 'had! een storm verwacht en zich voorbereid dien te trotseeren, en zie daar 'dreven de 'donkere wolken van Zoo even plotseling uiteen, en zij stond voor een helderen hemeL Nu had zij behoefte tot zich zelve ln te keeren; en voor God de dankzegging uit te spreken, die in haar hart opsteeg. Het was de tweede Keer, rdat God haar eene droefheid bespaarde, voor welke hare ziel nog niet rijp was. Serge verbrak hetj eerst de stilte. „Wat scheelt u, Mila?" zeide hij zacht jes, „zijt gij niet tevreden?" „Ja, volkomen," antwoordde het meisje, het 'hoofd oprichtende, „maar ik moest öven tot mij zelve komen en God danken. Ik dacht dat gij boos zoudt zijn." „Komaan, ben ik ooit boos op u ge weest?" „Maar ik dacht dat gij zeer tegen LoTd R. waart, en vooral tegen de Russen, die zijne prediking aannemen. Ik dacht dat gij er evenfveel tegen' badt al papa." „Het is waar, ik was eerst een tegen-» stander van hetgeen' ik dWaze nieuwighe den noemde, maar ik ben van denkwijze verandert Sedert Ik bij mijn peet ben, hebben mij vele dingen getroffen. Het is zeker dat hij en zijne geestverwanten een ander leven leiden dan de rest van de we reld. Ik heb onlangs een stervenden sol daat gezien, die alleen door het lezen van den Bijbel ook tot hunne overtuiging is gekomen. Ik heb gezien wat die overtui ging doen kan voor iemand, dié in het aangezicht van den dood -staatt. Mijn ar me vriend Michael Bronitzky is den dood tegemoet getreden, ondersteund door het-; zelfde geloof, door dezelfde zekerheid van genade en vergeving. Maar toen was ik nog zeer lichtzinnig en onverschillig. Nu begin ik eerst te begrijpen, wat ik toen gezien en gehóórd heb. Nu lees ik den Bij bel, en naarmate ik lees, kom ik hoe lan ger hoe meer tot de overtuiging, dat de leerstellingen van Lord R. noch dwaas, noch nieuw, noch strijdig met ons recht zinnig kerkgeloof zijn, want zij tornen vol komen met Gods Woord overeen. Mijn peet legt de Schrift zoo eenvoudig en dui delijk uit, dat het bijna onmogelijk is hem niet te gelooven. In do laatste dagen heb ik iets van mijn eigen hart leeren kennen, en iets van hetgeen God voor mij gedaan heeft. MaarMila", vervolgde hij, het meisje ernstig aanziende, „ik wenschte te gelooven zooails gijWant ik begin de waarheid eerst ten halve te zien. net is alles zoo nieuw voor mij! Tot nog too heb ik mij zoo weinig met godsdienst opgehou den. Bid God, dat Hij mij do geheele waarheid doe kennen." Mila knikte bevestigend. Haar peinzen de uitdrukking zeide: lk bid nu reeds. Op dit oogenblik hoorde men aan het andore einde der kamer papier ritselen. Serge keerde zich haastig om, en zag dat Nikolaas zijne courant opvouwde. Serge had hem geheel en al vergeten. „Ik moet vertrekken," zeide hij zacht jes; „ik vrees dat uw broeder ons gesprek zeer lang vindt. Maar voordat ik heenga,, wilde ik u ééne vraag doen," zeide hij op staande. „Gelooft gij dat ik uwe gcvoe'cns niet zou geëerbiedigd hebben, ind'en de mijne onveranderd waren gebleven? Gelooft gij dat ik boos op U zou geweest zijn, en dat^ ik do hand van mijn lief viooltje zou los-» gelaten hehben, alleen omdat zij aiders dacht dan ik?" „Ik weet niet wat gij zoudt gedaan heb-» ben," zeide het meisje, „maar," vervolgde' zij op beslisten toon, „hoe zou ;k nvjne hand in do uwe hebben kunnen leggen, terwijl gij do leer, die mij dierbaarder ;s dan mijn leven, dwaasheid schattet? V. el ke gemeenschap had er tusschcn ons Kun-i nen bestaan, zoolang mijn Heiland mot de uwe was?" Serge antwoordde niet. Zijn gelust ver toonde een lichte verwondering Hij had! niet gedacht, dat er in bet hart van het schuchtere meisje zulk eeno vasibera jen*T heid school; maar Mi la's oprechtheid deed haar nog in zijne achting rijzen. „God geve dat uw Heiland ook i daad de mijne worde," zicdc hij einde ijk als lot zich zei ven sprekende „God wil het." antwoordde Mi a. de hand reikende; ,.maar ik bczw* er u in zijn Naam. laat uwe genegenheid voor mijl niet medewegen in de weegschaal, el vraag is te ernstig dan dat er iels van <.cze; aarde mee gemoeid mag zijn Ncrveet Mila een tijdlang en maak uwe rekening op alleen mot God."

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1