I Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUWE LEIDSCIE COURANT In Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaalf2.50 Per weekf 0.191 [Franco per post per kwartaal, Ff2,90 5t)e JAARGANG. MAANDAG 14 APRIL 1924 No, 1215 Bureau: Hooigracht 35 - Leiden - Tel. int. 1278 - Postrekening 58938 AOVERTENTIE-PRiJS! Gewone advertentiën per regel 2272 cent.' ,'Ingezonden Mededeelingen, dubbel tariefj :Bij contract, belangrijke reductie. 'Kleine advertentiën bij vooruitbeta^ ling van ten hoogste 30 woorden, wordenj dagelijks geplaatst ad 50 cent. .1 j V Ambtenaarssalarissen Eene belangrijke beslissing is de .vorige week door de Tweede Kamer genomen. Door de regeering waren wetsontwerpen ingediend om de jaarwedden, die bij de wet geregeld zijn met ingang van 1 Mei te verminderen met 5 pet voor de gehuw den en met 10 pet. voor de ongehuwden, om dan met ingang van 1 October a.s. de korting van 10 pet. ook op de gehuwden toe te passen. Deze ontwerpen werden door de Tweede Kamer met groote meerderheid aangeno men. Alleen de Vrijz. Democraten en de Soc. Democraten stemden tegen. Een gelijke korting zal ook worden toe gepast op" de bezoldigingen geregeld hij het Bezoldigingsbesluit waarom het heken- de Art. 40 dat deze verlaging in den weg stond, hij Kon. Besluit werd ingetrokken. Het is te betreuren dat dit besluit moest worden genomen. Naast de amb tenaren toch voor wie deze verlaging niet van ingrijpende beteekenis is, staan vele anderen voor wie deze vermindering van Inkomsten vermeerdering van zorgen en vergrooting der financieele moeilijkheden Ibeteekent. Juist daarom echter stemt bet tot blijd schap dat dit besluit met zoo groote meer derheid 67 tegen 22 stemmen werd genomen, wat zeker niet gebeurd zou zijn indien de Kamer niet algemeen van de onafwendbare noodzakelijk heid van deze verlagi ng overtuigd was. Eenigszins eigenaardig deed het aan, 'dat de heeren Schokking en Snoeck Hen- kemans een poging deden om de korting voor de gehuwden voor het geheele jaar 1924 tot 5 pet. te beperken. Beter dan wie ook is het dezen heeren bekend, dat de Regeering die aanvankelijk verder gaande plannen had, zich tot het uiterste heeft beperkt. Een voorstel werd dan ook niet ge daan. Alleen werd de wensohelijkheid uitgesproken, hoewel men wist dat de Re geering aan dezen wensch geen gevolg zou kunnen geven. Vooral nadat op dit pogen in een hoofd artikel door de Nederlander nog met na- 'druk de aandacht werd gevestigd, geeft het een eigenaardigen indruk. Er wordt in onze dagen zoo ontzaglijk veel „pour la galerie" gesproken, dat zelfs de sch ij n van dn deze fout te vervallen door ernstige partijen dient te worden vermeden. Intusschen werd het regeeringsvoorstel niet. de stemmen van alle recb.tsche -leden vóór, henevens die van Vrijheidsbond en Plattelanders aangenomen. De eerste stap op den weg der bezuini ging is gezet. i Jammer genoeg zal het 'hij dezen' eer sten stap wel niet hunnen blijven. V De Ziekteverzekering. Met de ziekteverzekering blijft het tob ben. Niet ten onrechte sprak de heer Smeenk van een lijdenshistorie. De Ziektewet kwam reeds in 1912 tot stand, maar de invoering bleef achterwege en thans zijn we zoover gevorderd, dat van invoering zelfs geen sprake meer is en d.at zo als dood en begraven kan worden geschouwd. Enkele jaren geleden dn 1920 scheen het, ^at met deze .zaak ernst zou worden ge haakt. Minister Aalberse was voornemens tot invoering over te gaan, maar achtte het noodig eerst enkele kleine wijzigingen aan te brengen teneinde aan de bijzondere kassen meer bewegingsveld te geven. Zooals het meer gaat werd ook hier het betere de vijand van het goede. Het wijzigings-onliwerp opzichzelf een verbetering werd oorzaak van nieuw uitstel, dat tenslotte tot afstel heeft geleid. Minister Aalberse, die nooit een warm voorstander was van de wet-Talma, kwam in verbamd met de besprekingen over het plan Posthuma-Kupers, tot de overtuiging dat de meeningen waren gekenterd, en dat het aanbeveling verdiende de uitvoering niet aan de Raden van Arbeid, maar aan de arbeiders en de werkgevers zelf over te laten. De Minister verklaarde, overtuigd te zijn dat van de georganiseerde werkgevers op 'het oogenblik 100 pet. dien kant uit wil len en van de werknemers 80 pet. Hierbij kwam nog het feit, dat de uit voering van de Invaliditeitswet in sommi ge streken alles te wenschen overlaat, wat, naar verwacht wordt, andera zol wor- wat, naar verwacht wordt, auders zal wor den betrokken, waarom de Minister ten slotte besloot de wet-Talma los te laten en een nieuw ontwerp voor te bereiden, waarbij de uitvoering zooveel mogelijk aan de uit de maatschappij opgekomen orga nen wordt opgedragen. In de plaats van verzekering hij een overheidsorgaan zal nu worden gesteld de verzekering hij een maatschappelijk or gaan. Dit beteekent een zeer belangrijke wijzi ging. Aan de sociale verzekering als een eigen instituut met zelfstandige bevoegd heden en fondsen onder eigen bestuur en met eigen toekomst, wordt een einde ge maakt. Inplaats van een regeling van bovenaf, wordt gesteld een'regeling, opgekomen uit het bedrijfsleven. Wanneer het mogelijk blijkt, daarbij een ruime plaats te verzekeren aan wat wer kelijk uit het leven is voortgekomen, de ziektekassen, die zich ondanks alle be zwaren niet alleen hebben weten te hand haven, maar zelfs uit te breiden, wat ech ter volstrekt av'et zeker schijnt, dan is voor zulk een regeling veel te zeggen. Een greot bezwaar schijnt ons echter dat op deze wijze nieuw uitstel zeer waar schijnlijk is. De Minister mag zich vleien met de ge dachte dat deze zaak nog in deze parle mentaire periode haar beslag kan krijgen, wie geen vreemde1 ing is in het parlemen taire Jeruzalem, zal toestemmen dat de kans dat deze hoop wordt verwezenlijkt, al zeer gering is. Intusschen is er nu geen keus meer. De Ziektewet-Talma is voorgoed van de baan en dus rest ons niets anders dan den wensch uit te spreken dat Minister Aal- bers zijn ontwerp tijdig gereed zal heb ben om afdoening in deze parlementaire periode mogelijk te maken. STADSNIEUWS. Leidsche Vereen, v. Kinderherstellings- kolonies. Van bovengenoemde Vereeniging ver scheen heden het jaarverslag, waaraan do volgende belangrijke mededeelingen zijn ontleend. Inplaats van Mevr. G.| S. Oppenheim- Josephus Jitta, die wegens vertrek als Voorzitster aftrad, werd tot voorzitter ge kozen Trof. Dr. E. Gorter. Mevr. H. II. Juynboll-Kern, die wegens drukke bezig heden bedankte, werd vervangen door Dr. M. D. Horst, terwijl de dames Zr. G. Draayer en Zr. J. Ww van Ingen Sehenau en.de heeren J. H. Nijhuis en H. M. Pont aan liet bestuur werden toegevoegd. Heb ledental, dat op 31 Dec. 1922, 212 bedroeg, was op 31 Dec. 1923 afgenomen tot 208. Op een aanvrage om subsidie aan de gemeente werd wederom gunstig beschikt, MIJNHARDT's Zenuvv-Tablelten .75^ Laxeer-Tabletten .60^ Hoofdpijn-Tabletten 60 Bij Apoth. en Drogisten. onder dezelfde voorwaarden als het vorige jaar, n.l. f 0.50 per kincl en per dag, tot een maximum van f 450.—. In het geheel werclen 26 kinderen uit gezonden, met te zamen §79 verpleegda- gen. In Maart 4 k. 4 X 34 d. in het kolonie huis „Zwartendijk te Egmond nan Zee; in Mei 5 k. 5 X 34 d. in het Emmahuis te Wijk aan Zee; in Juni 10 k. 10 X 34 d. in het huis „Heelsum" te Heelsum; in Augustus 1 k. 1 X 30 d. in het koloniehuis „Ons Genoegen" te Ocst-voorne; in Augus tus 5 k. 5 X 34 d. in dezelfde inrichting; in September 1 k. 1 X 33 d. in dezelfde in richting. De kinderen reisden onder toezicht der vrouwelijke bestuursleden. De verzorging in de koloniebuizen liet niets te wenschen over en de kinderen kwamen opgewekt en verbeterd terug. Tevens werden in het koloniehuis der vereeniging te Nunspeet 5 kinderen met te zamen 295 verpleeg da gen, voor reke ning der vereeniging tot bestrijding der tuberculose te Leiden, verzorgd. Aangezien hier en daar nog onzekerheid blijkt te bestaan omtrent de beoordeeling der kinderen, die voor uitzending in aan merking komen, zij het volgende opge merkt. Zieke kinderen komen niefc in aanmer king en door tuberculose bedreigde kin deren evenmin. Deze laatste gaan naar de Buitenschool, ever-als de in sanatoria herstellende kinderen, die nog nazorg be hoeven. Naar de vacantiekolonies gaan school kinderen van alle gezindten, die geduren de den winter, hetzij door een acute in fectieziekte/, kinkhoest, mazelen, diphte- rie, enz., hetzij door een andere oorzaak, wat achterop zijn geraakt, doch verder gezond, zijn. Deze komen gewoonlijk door oen vei-blijf van 3—6 weken buiten, weer op hun verhaal. In een 6tad als Leiden loopen heel wat kinderen, als boven beschreven, rond. Het. bestuur hoopt, dat het in de toekomst door kraehtigen steun der ingezetenen, in staat gesteld zal worden aan de kinderen, die bet hoog noodig hebben, een verblijf aan Zee of in de bosschen te kunnen ver schaffen. De Secretaris Dr. M. D. Horst, Oudo Vest 105, en de Penning meester Mr. van der Eist, Morsehsingel 2 zullen gaarne bericht ontvangen, dat nienwo leden of donateurs zioh bij de vereeniging aanmel- dern De Universiteitsbibliotheek. Naar de T e 1 e g r. van betrouwbare zijde vernam, is zeer binnenkort do be noeming te verwachten van Dr. P. C. Wie der als bibliothecaris der Leidsche univer siteitsbibliotheek. Dr. Wieder, die door het college van curatoren in de eerste plaats teT benoe ming werd voorgedragen, is thans biblio thecaris van de Landbouwhoogeschool le Wagend ngen. Ver. van Handelaren in Zuivelproducten. Bovengenoemde Vereeniging hield Vrij dagavond haar tweede vergadering. Op deze vergadering werd verslag uitgebracht over de gevoerde onderhandelingen met de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor het District Rijnland waarhij als resultaat werd medegedeeld, dat op de op te richten Zuivelbeurs alleen verkoopers zullen worden toegelaten: „Handelaren in Zui velproducten"; .geen producenten. Tevens werd medegedeeld, dat de Ka mer voornoemd, een Commissie van advies in het leven zal roepen, waarin zal zitting nemen een vertegenwoordiger van de ver schillende onderdeleen, waaruit de Beurs zal bestaan. Voor de afdeeling Zuivel werd met alge meen stemmen benoemd de heer Is. Le nt an (Firma Leman en Zonen). Vervolgens werd het Reglement van de nieuwe Vereeniging vastgesteld, waarbij onder Art. 1 het doel van de Vereeniging als volgt wordt omschreven: De Vereeniging van Handelaren in Zui velproducten is gevestigd te Leiden en heeft ten doel de behartiging der zakelij ke belangen harer leden in den ruimsten zin des woords. Zij tracht dit doel te be reiken, door het verleenen van medewer king aan de Kamer van Koophandel in het D'strict Rijnland voor zoover het de aangelegenheden van de Zuivelbeurs be treft en verder door alle middelen, die niet in strijd zijn met de Wet en de goede ze den. Hierna kvram aan de orde de verkiezing van het definitief Bestuur, hetwelk als volgt werd samengesteld: Is. Leman (Fir ma Leman en Zonen) Leiden, Voorzitter: W. M. Oppelaar (Oude Heeren gracht 14) Leiden. Secretaris; G. J. van der Lee (Fir ma Gebr. van der Lee) Koudekerk, Pen- n'ngmeester; J. van den Bosch (Alphen- sche Kaashandel) Alphen, Commissaris; L. van Wingen (Firma J. W. van "Win- gen) Le'den, Commissaris. Vervolgons werd een lijst opgemaakt van hen, die een monstertafel (of box) op do Zuivelbeurs wenschen te huren, van welke gelegenheid bijna alle aanwezigen gebruik maakten. Zoowel in. kcopers- als in verkoopers- kringen zijn de verwachtingen van de nieuw op te richten Beurs hoog gespan nen. Ove-r verreweg de meeste monslertafeTs en boxen, die beschikbaar zijn, werd reeds door Groothandelaren beschikt. Aanvra gen kwamen binnen u't Alphen, Araster dam, Bodegraven, Hazerswoude, Katwijk, Leeuwarden, Leiden, Botterdam en Zce- terwoude. Geref. Jeugdorganisatie. Op Woensdag 23 April zal te Dordrcght de 12e jaarvergadering worden gehouden van den Bond van leiders van Gercf. Knapen- en Meisjesvereonigingen. In de ochtendvergadering komen ver schillende huishoudelijke zaken als jaar verslagen, verkiezing van bestuursleden enz. aan de orde. In! do middagvergadering zal do heer H. Ameünk, Secr. van het Chr. N. V. refc-veeren ovor: „Do Chr. Soc. Actie en de Geref. K. V. en M. V." Ds. N. Buffinga van Rotterdam zal vervolgens een rede h ouden over: ..De eisch voor het vormen van een Christe lijke gemeenschap." Kon. Ned. Grofsmederij. Zaterdagmiddag vergaderden de aan deelhouders van de Ken. Ned. Grofsme- derij. Evenals het vorig jaar, kou het dividend worden vastgesteld op 16 De vergadering bencomdo den heer J. C. Jar.sen woder to-t Commissaris. Blijkens het jaarverslag dat vervolgens werd uitgebracht, werd dit ja-ar aan or ders uitgevoerd voor een bedrag van f 1.130.226.03, tegen f L167..647.14 f2.038.647.47 en f 2.432.196.59-1 in de drie voorgaande jaren 1922, 1921 en 1920. Do ba lans waarde van gebouwen, terrei nen en inventaris steeg met f 163.632.87. De bruto winst bedroeg f 254.291.09. Van het bedrag ad f 228.800.90 dat. na alle afschrijvingen ter verdceling beschik baar bleef, werd f 75000 gevoteerd voor een te stichten pensioenfonds. Hierna werd tot stichting van bedoeld fonds overgegaan, een bedrag van f325.500 plus voornoemde f 75000 geboekt onder „Reserve, belangen personeel". De heer B. Koelmans te Nieuweroord is benoemd tot onderwijzer van de scho len der vereen, v. Chr. L. en U. L. onder wijs. Naar wij vernemen heeft de heer G. Kuperus zijne benoeming tot bestuurs lid der A. R. Kiesvereeniging aange nomen. Op het Kort Rapenburg is gistermid dag de heer J. Z. uit Wassenaar met zijn auto tegen de tram opgereden, als gevolg van bet niet tijdig gevolg geven aan den wenk van den verkeersagent. Van de tram werd een lantaarn ver nield, die de autobestuurder wel zal moe ten vergoeden. In den tramdienst. op de nieuwe lijn naar Scheveningen hadden gisteren nog eenige stoornissen plaats. Gedurende drie kwartier stond een mo torwagen stroomloos, waarbij kwam dat in het Bezuidenhout van een wagen een as brak. Een en ander maakte het moei lijk, de dienstregeling nauwkeurig te vol gen. 31NNENLAND DE RECHTSPOSITIE VAN DE I AMBTENAREN. Een procedure tegen den Siaai? Naar het N. v. d. D. vernoemt, wordt in ambtenaarskringen overwogen, in hoe ver het wenschelijk is over te gaan tot een procedure tegen den Staat naar aanleid'ng van de intrekking van Art. 40 en de met 1 Mei a.s. ingaande korting op de ambte naarssalarissen. Alvorens men tot een rechtsactie zal kunnen overgaan zal het feit der inkort ng moeten zijn geconstateerd, hetgeen zeggen wil, dat men niet eerder over kan gaan tot het in rechten aanspreken van den Staat, alvorens voor die ambtenaren, die per maand hun salaris ontvangen, de maand, waarover de korting gaat, verstreken is. Zij zullen dus eerst na 31 Mei kunnen op treden. De ambtenaren, welke per week worden betaald, zullen eerst na één week een rechtsactie kunnen beginnen. Verschillen de jurdische adviseurs hadden den orga nisaties aangeraden, hun houding eerst na die data te bepalen, mede in verband met de resultaten der op 6 Mei in de Twoedo Kamer voort ie zetten bohande1;ng van de „Bevoegdheids wo t Nederland en Rusland. Naar de „Ost Express" meldt, zou den 23sten April e3n Nederlandscbe deVgatto te "Berlijn aankomen om met den Russi- schen gezant Krestinski opnieuw te o-der- hande^n over het sluiten ran een Nc^er- landsch-Russ:sche handeisovereenkom-t. Zooals men weet werden de voor kort gehouden onderhandekngen afgebroken, omdat de Nederlandscbe delegatie bij ge brek aan voldoende volmachten niet kon voldoen aan den Russ'schen oisch cm vooraf de Russische regeering de jure le erkennen. Naar do., Ost Exnress" mede deelt, zou de thans naar BorVjn komen do Ncderlandschc delegatie volmachten in dezen zin medebrengen. Art. 40 BezoPc"g?rnsf o-'uit. Thans is verschenen „St -bl." no. 172, waarin wordt medegedeeld, dot art 40 van het Bezo1 digingsbeslut Burger" ':o Rijksambtenaren wordt ingetrokken. R:t besluit is 9 April (Woensdag j 1.) in wer king getreden. Mond- en klauwzeer. Vrijdag is al bet Drentsche vee, dat uit deze provincie naar do markt te Gron'n- FEUSLLËTOIt EINDELIJK VEREENIGD. '49) Serge sloot de oogen, om dien aanblik •te ontvluchten, maar met gesloten oogen zag hij alles nog heter, want het stond in zijne /verbeelding gegrift. Een ruwe schok van de slede deed hem opspringen, en de oogen openende zag hij 'de groote koetshuispoort van den heer Istinef. Hij liep snel de trap op, uit vrees /van iemand te ontmoeten, maar allen wa- fcren uit en er bevond zilch niemand op eijn weg. v Zich in zijn kamer opgesloten hebbende, 'opende bij eene kast, en haalde er het kleine Testament uit, dat hij op den dag teijner aankomst nit de kamer van den heer Istinef genomen had. Sedert dien tijd had Serge het niet meer aangeraakt, en het boekje was vergeten blijven liggen. Nu Wist hij het te vinden, en begon met eene ipoor^ van "woede te lezen. (De dag neigde ten einde, de zon was achter de daken ver dwenen, on had een roodachtig schijnsel op de sneeuw achtergelaten. Op de bin-j jpenplaats brandde het gas reeds, toen Serw ge nog verdiept in het lezen was. Tegen fet venster staande trachtte hij nog den kiemen di*uk te ontcijferen. Een kloppen aan zijne deur deed hem schrikken. Hij hield het boek achter zijn rug, en deed open. Het was de knecht, die eene lamp bracht. Bij het licht van deze begon hi|j opnieuw'te lezen en hield niet op voordat hij de etensbel hoorde lub den. In zijne kamer teruggekeerd, wierp Ser ge zich op de rustbank, strekte de beenen op een stoel uit, en begon in deze gemak kelijke houding over de gebeurtenissen van den dag na 'te denken. De adem des Heiligen Geestes was over hem heenge gaan, en onder een gladde oppervlakte had Hij duistere zaken ontdekt, waarvan bij tot nog toe niets geweten had. Hij be gon te ondervinden wat bij vroeger nooit gevoeld had: bewustzijn van zonde. Deze nieuwe gewaarwording maakte hem wre velig. Hij bad zich tot eiken prijs van dien lastdgen gast willen ontdoen. Maar was Serge knorrig, er was iemand bij wien dit nog meer liet geval was. Sa'tan had een onderzoek ingesteld aangaande zijne be zittingen in bet groote Russische rijk, en tot zijn schrik had hij er een nieuwen Vi jand ontdekt in den .vorim van e'en zwerm kleine boeken, Nieuwe Testamenten en traktaten, die van den hemel vielen, en go-: heele huisgezinnen, ja gansche dorpen be smet hadden. JVel .had hij nevens die lichtgevende wolk van boven een andere aan den gezichtseinder bespeurd. Deze steeg uit de aarde. Zij bestond uit oproe rige en zedenbedervende geschriften, cn was zwanger van onweder. De geest des kwaads had met vreugde zijne aanhangers aan het werk gezien, maar de zwerm Bij bels had al zijne vreugde bedorven. Hij werd er door vervolgd, en peinsde op som bere middelen ter wraak. Reeds alleen de gedachte aan bet boekje, dat in Serges kast verborgen lag, gaf hem ergernis. Ge lukkig dat hij met Eén te doen had, die sterker is dan hij. Hij, die zijn "Woord liet verspreiden tot in de\ verborgenste schuil hoeken des lands, hield aanteekening van eiken kleinen bede der barmhartilgheid. Hij droeg zorg dat niet één ledig tot Hem wederkeerde. Door een onweerstaanbare macht gedre ven stond Serge op, en nam het Testa mentje weder in de hand. „Dit boek is toch de Heilige Schrift," zeide hij tot zichzelven. „Daarin hebben Michael en Iwan vrede gevonden. Wie weet of er voor mij ook niet iets iin staat?" Hij sloeg het Nieuwe Testament open bij den brief aan de Romeinen, het eerste hoofdstuk. „Er is niemand rechtvaardig, ook niét één." Serge kon dit niet toestemmen. Er was voorzeker veel kwaad in de wereld, maar er waren rechtvaardigen. De armo jongen vond het hard zich gelijkgesteld le zien met de grootste misdadigers. Hij las en herlas die beschuldigende verzen, hopende eenige uitvlucht te vin- dn, maar, helaas, het woord was volko men in overeenstemming met den predi ker, die hem zoo vertoornd had. De Bijbel ze;de ook: „Er is geen onderscheid; allc-n hebben gezondigd en derven de heerlijk heid Gods." Hij las niet meer. Meer bedroefd dan ooit ging hij eindelijk naar bed, en daar vermoeidheid hem tehulp kwam sliep hij weldra in. Maar zijn slaap was onrustig. Duizend vveemde visioenen tegen hem voorbij. Nu eens was het Michael ge knield in de tont, of Iwan, die de armen naar hem uitstrekte en hem smeekte den Christus aan te zien; dan weer zag hij zichzelven uitgestrekt op oen slagveld ten prooi aan afgrijselijken doodsangst. HOOFDSTUK XV. Hoe verbaasd was de heer Istinef. toen hij den volgenden morgen bij de bijbelle zing in de roodo kamer Serge naast Bori.s zag. Hij liet niets merken, en gaf hem de hand. De eenvoudige opmerkingen van den heer Istinef werden door den. jonge ling met groote belangstelling aangehoord. Zij stemden overeen met de indrukken ven. den vorigen dag. Toen hij bij het avondgebod de kamer verliet, werd hij staande gehouden. Het was de kleine Lili'. die op den mg van ren stoel klimmende, hem even bereiken kon. en de armpjes om z:jn hals s'oeg. Haar wang h-'eld zij tegen de zijne, en vraagde: „N u hebt gij Jezus lief, niet waar?"' „Nog niet, mijn kind," antwoordde hij met een kus; niemand wilde hij bedrl en, ook niet een kind. Van. (oen af woonde hij de gerrc-m- schapelijko godsdienstoefening bij. Hij was zoo volslagen onwetend omtrent da leer der genade, dat lrj die eerst niet be-< greep. Langzamerhand kwam er licht in zijn verstand en welhaast zou het hart worden doordrongen. Eenige dagen verliepen zonder en bij zondere gebeurtenis in bet leven van ge. Zijn arm genas, en hij wild* dit 1 di- ge leven niet langer leiden; hij schreef daarom aan een vriend van zijn vader, die trachten zou hem een post bij oen der grootvorsten to bezorgen, waarschijn1 ik kwam er iets open tegen Kerstmis. De be-i slissing afwachtende wandelde en las hij, maar dacht ook veel na. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1