A. voor leerlingen der scholen voor ge woon lager ondcnvija per jaar: Bij een belast bare sorn vol- Per leerling, indien bij be- gens artikel 2 paling der belastbare som van rekening is gebonden met 1 2 3 4 5 en kind k. k. k. m. k. 1000 tot 1100 4.— 3.60 3.20 2.60 2.60 1100 tot 1200 4.40 4.— 3.60 3.20 2.80 1200 tot 1300 5.— 4.60 4.20 3.80 3.40 1300 tot 1400 6.— 5.50 5.— 4.50 4.— 1400 tot 1600 7.— 6.50 6.— 5.50 5.— 1600 tot 1800 8.— 7.50 7.— 6.50 G.— 1800 tot 2000 10.— 9.— 8.— 7.50 7.— 2000 tot 2300 13.— 11.50 10.— 9.— 8.— 2300 tot 2600 16.— 14.— 12.— 10.50 9.— 2600 tot 2900 20.— 17.— 14.— 12.— 10.— 2900 tot 3200 25.— 20.— 17.— 14.— 12.— 3200 tot 3GC0 30.— 25.— 20.— 17.— 14.— 3600 tot 4000 35.30.— 25.— 20.— 17.— 4000 tot 4500 40.— 35.— 30.— 25.— 20.— 4500 tot 5000 45.— 40.— 35.— 30.— 25.— 5000 tot 6000 60.— 45.— 40.— 35.— 30.— 6000 tot 7000 55.— 50.— 45.— 40.— 35.— 7000 tot 6000 60.— 55.— 50.— 45.— 40.— 8000 tot 9000 65.— 60.— 65.— 50.— 45.— 9000 tot 10000 70.— 65.— 60.— 55.— 50.— 10000 tot 12000 75.— 70.— 65.— 50.— 55.— 12000 tot 14000 80.— 75.— 70.— 65.— 60.— 14000 tot. 17000 85.— 80.— 75.— 70.— 65.— 17000 tot 20000 90.— 85.— 80.— 75.— 70.— 20000 tot 25000 95.— 90.— 85.— 80.— 75.— 25000 en meer 100.95.90.85.80.- B. voor leerlingen der scholen voor uit gebreid lager onderwijs per jaar 25 pet. hooger. Inkomens heneden f 1000 zijn van de heffing vrijgesteld. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten tot de aanstelling van een ambtenaar voor het uitoefenen van Boirw-- en Wo ningtoezicht, op een maximum salaris van f 2400, plus toeslag voor rijwiel, en kinder toeslag. De heer Versteeg vin^t dat het tijd wordt om te breken met he-t kindertoe slag-stelsel. We zijn hier toch niet in Frankrijk? vraagt spr. Do V o o r z. heeft er zich ook meermalen tegen uitgesproken, maar momenteel lean de regeling niet worden veranderd. Overeengekomen wordt, dat B. en W. in de volgende vergadering zullen komen met een voordracht, nadat een oproeping zal hebben plaats gehad. Voorstel van B. en W. om iemand, aan te stellen die zich speciaal zal wijden aan het deen van opmetingen, om gegevens te verzamelen vóór de vaststelling van een ricleeringsplan. De heer Drop acht het gewerischt dat men zich zal beperken tot het vaststellen van een profiel. Spr. dringt er op aan, zich de medewerking te verzekeren van algemeen erkende deskundigen, anders zou de gemeente met dit plan wel eens een vreemd figuur kunnen maken. De V o o r z. stelt den 'heer Drop ge rust. De door hem genoemde heeren zijn reeds geraadpleegd. Het gaat alleen om iemand wien speciaal het opmeten kan worden opgedragem De heer Huibeis werkt zelf mede, om het plan door de beste krachten op dit gebied te doen sa menstellen. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte aangenomen. Het salaris zal pl.m. f 40 per week be dragen. Waarschijnlijk zal het werk drie maanden duren. Ten slotte het „zwaarte"-puntr bespre king van het uitbreidingsplan. Het plan, op een kaart van enorme op pervlakte uitgewerkt naar het ontwerp van den heer Mutters, doet verschillende hoofdlijnen zien waarlangs de uitbreiding zich in de naaste toekomst zal richten. De grootste uitbreiding valt waar te ne men in de kom, en aan de zijde naar 's-Gravenhage. Het laatstgenoemde gedeel te wordt geheel beheerscht door den geest van het bouwplan dier gemeente, omdat het dag. bestuur van meening is, dat men als grensgemeente, de stad 's-Gravenhage ter wille moet zijn. Wanneer de leden zich met de hoofdlij nen in dit plan kunnen vereenigen: raadt spr. het aan te nemen en niet hij details te blijven staan. Dit plan heeft nu f 17.000 gekost. Men kan natuurlijk weer een ander deskundige nemen, maar dat heeft geen zin. We moe ten nu aan het werk. Er blijft altijd ver schil tussehen persoonlijke belangen. Spr. stelt voor, in de volgende vergade ring den ontwerper uit to noodigen, het plan toe te lichten; dat zou gunstig wer ken. De heer Provo Kluit zag gaarne de leden in het bezit gesteld van een ver kleinde reproductie. De heer Prins vraagt wat de voorzit ter eigenlijk van rien raad wenscht. De Voorz. wilde dit juist aan don raad overlaten. De*raad kan de wenschelijkheid uitspreken zich eerst te laten voorlichten, als-vorens ten aanzien van de hoofdlijnen <een beslissing te nemen. De heer Drop wijdt een uitvoerige, op schrift gestelde beschouwing aan het plan, en stelt ten slote voor, een commissie te benoemen die zich tusschentijds met den heer Mutters zal hebben te verstaan, om den raad van voorliching te dienen. Do V o o r z. ziet daar ook wel de wen schelijkheid van in. Spr. geeft in overwe ging, over 14 dagen b.v. een niet officieele vergadering te houden. De heer Prins vindt, dat het plan zijn urgentie vooral ontleend aan het feit dat hier in beginne reeds over de gestemming van de verschillende terreinen wordt be slist. De Voorz .vindt ten slotte nog het meest practisch dat de heer Mutters zich eenige dagen per week zal beschikbaar stellen om de raadsleden die bet groote jilan willen bezichtigen, in te lichten. Besloten wordt de discussie te verdagen naar een vergadering waarin de heeren Mutters en v. Boven aanwezig zullen zijn. Bij de rondvraag zegt de Voorz. den heer Gussekloo toe, het politietoezicht op zekere avonden zoo mogelijk nog meer t* conoentreeren op bepaalde punten in de genieent© in het belang van de zede- ■^lijkheid. Ook bij de beantwoording van den heer Drop, die klaagt over het politietoezicht in de Kievit doet spr. uitkomen dat Iiefc veel overleg eischt, met dit beperkte po litiecorps de uitgestrekte gemeente vol doende te bestrijken. Alle dorpsgedeelten worden evenwel ge lijk behandeld. De bewoners van de Kie vit moeten dit park niet gaan beschouwen als een op zich zelf staand dorp. Het maakt deel uit van de gemeente. Er is in de parken evenveel toezicht als in de geheelc gemeente. Als het politietoezicht moet worden zooals de bewoners van de Kievit dat voor zich eisclien, moet het getal agenten min- .stens 50 a 60 worden opgevoerd De heer Wouters bomt weer terug op zijn vorig plan om vaste posten aan le wiizen. De heer Prins vindt, met het oog op het zielenaantal, dat Wassenaar wat de politie betreft, geen slecht figuur maakt. De Voorz. zou niet schromen aan den raad. voor te stellen de politie te verdub belen, wanneer hij daarvan eenig practised resultaat verwachtte. In antwoord op den heer v. d. K r o f fc wordt medegedeeld dat de v. Zuylen en Nijeveldstraafc vandaag geheel in orde komt, Den heer Versteeg wordt geant woord dat de verbetering van do Kerk- laan thans door do gemeente is ter hand genomen, daar de aannemer inmiddels is failliet gegaan. Be gemeente had nog eeni ge schuld bij hem, zoodat het een door het ander zal worden gedekt. Niemand meer het woord verlangende, wordt de openbare vergadering gesloten, nadat nog is vastgesteld, dat de besloten vergadering waarin het uitbreidingsplan zal worden toegelicht, zal gehouden wor den op Donderdag 17 April v.m. 10 uur. UIT DE OiGEVIMG LEIDERDORP. De Raad dezer gemeen te zal Vrijdag des avonds half acht ver gaderen ter behandeling van de volgende agenda 1. Onderzoek geloofsbrief van den heer J. P. Vervark. 2. Beccdiging van dat lid. 3. Mededeelingen 4. Vaststelling instructie Ontvanger. 5. Zekerheid te stellen door den. Ont vanger. 6. Ziekenverpleegster. 7. Wijziging begrooting. 8. Aanvrage A. Koren art. 13 L. O.-wet JS20. Met buitengewoon succes werd hier gisteravond in het. ge bouw „Irene" een bijeenkomst met licht beelden gehoiudlen ten bate van de Mr. Jan Pieter Adolf-stichting te Achterveld. Teen de deuren geopend werden, stroom de het publiek binnen, en in weinig tijds was het gebouw meer dan vol. De heer H. M. van den Bos, uit Leiden, opende de bijeenkomst met het doem zin gen van Ps. 25: 4, het lezen van Psalm 146 en heb voorgaan in gebed. Vervolgens richtte de heer v. d. Bos een kort welkomst woord tot do aanwezigen en leidde te- yens den spreker, den heer Germans, in, die aanstonds het woord verkreeg. De heer Germans zette uiteen, het ont staan der Mr. Jan Pieter Adolf-stichting, voor verwaarloosden, ontslagen gevange nen en dergelijke, en welke haar naam dankt aan Mt. Jan Pieter Adolf, Graaf van Limburg Stirum, die zich tijdens zijn leven, heb lot dezer diepgezonkeraen zoo zeer heelt aangetrokken. Aan de hand van fraaie lichtbeelden, vertelde spr. van het schcone werk der stichting, die niet alleen de diepgezonke nten. opneemt, maar ze ook aan geregeldem arbeid went, en vooral, ze brengt 'onder de beademing van het Evangelie. Onverdeeld was de belangstelling der vele aanwezigen, voor de treffende verha len van gevallenen, en- voor de mooie licht beelden. In de korte pauze, die nu volgde, werd gezongen Ps. 119: 1 en 3, terwijl gecollec teerd werd voor de stichting, die door vermindering van Rijkssubsidie, en den druk der tijden, krachtige financieele steun behoeft. Vervolgens werd een reeks platen ver toond betreffende „Bunyans Christenreize" mede door den heer Germans op uitnemen de wijze toegelicht, die zich dan ook in aller aandacht mocht verheugen. Nadat nog de heer v. d. Bos een kort slotwoord had gesproken, eindigde de heer Germans met dankgebed. Deze avond is een groot succes geweest -VOOT de Mr. J. P. A.-stichting, ook doordat verschillende aanwezigen voor een jaarlijk- sche bijdrage inteefcenden. De totale opbrengst was f 51.574, (zon der aftrek van kosten.) RIJNSBURG. De Raad dezer Ge- meemte zal a.s. Vrijdag des avonds 7 uur vergaderen. Punten van behandeling: Ingekomen stukken. 'Adres van den Raad der gemeente Oude water. Voorstel sluiten rekening-courant. Vaststelling uitbreidingsplan. Vaststelling heffingspercentage plaatse lijke inkomstenbelasting. Vaststelling verordening heffing en in vordering schoolgeld. Reclame hondenbelasting. Vaststelling kohier hondenbelasting. 'Aanvulling algemeen© politieverordening. De verkoop vani de Em- mabloem bracht in deze gemeente f 34.754 op. Burgerlijke Stand Geboren: Janna d. van D. van Starkenburg en M. Ravensbergen Christina Anna d. van J. Zandbergen en C. Manintveld. Overleden: C. G. de Koning d. 22 mnd. A. C. de Jong wed. 72 j. De kiezerslijst 19241925 w ij s t het volgende aantal kiezers in deze ge meente aan: 1695 voor de Tweede Kamer der Staten Generaal; 1684 voor de Provin ciale Staten; en 1650 voor den Gemeente raad. KATWIJK. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 11 April e.k. des voormiddags te 10 uur. KATWIJK AAN ZEE. De verkoop van de Em- mabloem heeft deze week in de gemeente opgebracht f 63.75; te Valkenburg f 24. Door onze kustvis- schers zijn deze week veel garnalen ge vangen. Er werden goede besommingen gemaakt. BOSKOOP. Op de alhier gehou- den verkooping ten overstaan van notaris Engelberts, is heb perceel Dorpsstraat W. Z. no. 15 verkocht voor f 11.700, kooper de heer van der Spek te Hazerswoude. De volgende brieven zijn als onbestelbaar aan het postkantoor alhier terug te bekomen: A. Verdonk, Al phen Z.-H. en Mej. M. Hoogendoom te Haarlem. Door den landbouwer G. de Groot alhier is bij den Burgemees ter aangifte gedaan dat voor de 2e keer mond- en klauwzeer onder zijn vee is uit gebroken. Aan het postkantoor alhier is gedurende de maand Maart inge legd f3520.55 en terugbetaald f4448.65. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4288. Dinsdagmorgen zijn vertrokken de Duitsche kinderen, die gedu rende 3 maanden hier ter plaatse ver zorgd zijn geweest. Door verscheiden© pleegouders werden de kinderen uitgeleide gedaan. Aan W. v. Gelderen, dienstplichtige van de lichting 1922, is door den Minister van Oorlog een jaar vrijstel ling verleend wegens persoonlijke onmis baarheid. Bij den Burgemeester zijn wederom klachten igekomen aangaan de de verregaande vernielzucht van de jeugd, zooals het wegtrappen van graskan ten, in het water gooien van ste-encn der klinkerbestrating enz. De politie heeft opdracht gekregen zeer gestreng tegen de belhamels op tc treden. GEMENGD NIEUWS De roofmoord te Drachtster-Compagnie. De „Draohtster Ct." meldt, dat de twee gebroeders van H. op vrije voeten gesteld zijn. De derde, H. v. H., die door den speur hond werd aangewezen, bevindt zich nog in preventieve hechtenis. Overreden. Gistermorgen werd het zoontje van den agent van politie Zijlstra te Assen door een zwaar beladen melkwagen overreden en gedood. Oplichting. Gisteren zijn ter beschikking van de justitie te Utrecht gesteld W. van S., elec- tricien, J. F. B., W. K. en M. J S, koop lieden, allen wonende te Utrecht, verdacht van oplichting. De heeren hadden een groot winkelpand gehuurd te Zeist en hadden den schijn weten te wekken dat ze een soliede zaak waren begonnen. Zij hadden voor dui zenden guldens bestellingen gedaan, doch door toedoen van de politic zijn zij maar enkele -bestellingen meester geworden. Doodelijk Auto-ongeluk. Dinsdag heeft op den hoek van den Val- kehbourgerweg en den Pijnsweg te Heer len een doodelijk ongeluk plaats gehad. Een dame, B. P., nog slechts 3 maanden gehuwd, kwam per rijwiel den Pijnsweg afgereden. Van de richting Valkenburg kwam een auto, bestuurd door zekeren H. De dame werd door de auto gegrepen en kreeg den wagen over het lichaam. Zij werd hevig gekneusd opjgenomen en naar haar woning te Wel ten vervoerd, waar zij des avonds overleed. Auto-ongeval. In West-Berlijn is een auto-omnibus om gekanteld, toen dg ze voor een andere auto wilde uitwijken. De omnibus reed hierdoor tegen een reclamezuil. De wagen werd ge heel verbrijzeld. Vijf personen werden zwaar gewond. Ongeluk bij een motorrit. Bij den betrouwbaarheidsrit voor motor fietsen met kleine kracht om den grooten Grode-prijs 1924 o,p den weg Maagden- hurg-Hannover-Maagdenburg' is de pers wagen verongelukt De vijf inzittenden wer den meer of minder ernstig gewond. Ernstige Dysenterie-epidemie. Uit Washington wordt gemeld: Op het staatsdepartemeirt is het bericht ontvan gen, dat een ernstige epidemie van typhod- de dysenterie de hoofdstad van Honduras, Tegucigalpa, teistert. De stad. wordt nog steeds belegerd als gevolg van de jongste revolutie. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De nalatenschap van Pape. De Haagsohe rechtbank heeft ontzegd de vordering van notaris Bosch, die bij testa ment was aangewezen als beheerder van de nalatenschap van wijlen mr. Pape (het z.g.n. Papefonds) op den ontvanger der successierechten tot terugbetaling van een bedrag van f 1.414.810,08, welk bedrag door genoemden notaris was betaald wegens suc cessierechten voor het kapitaal van het Papefonds. De vordering was ingesteld op grond, dat het Papefonds een liefdadigheidsinstelling zou ziin. Vandaag zijn veroordeeld: E. A. S., 22 jaar, reiziger zonder vaste woonplaats, gedetineerd, wegens oplich ting, gepleegd te Leid e n, tot 8 maanden gevangenisstraf. F. K., 19 jaar, los wrkman te Leiden, recidivist en gedetineerd, wegens diefstal met inklimming te Oegstgeest, tot 2 maan den gevangenisstraf. J. A'. D., landbouwer te Zoetermeer, wegens belcediging van den burgemeester van Zoetermeer in een ingezonden stuk in het „Nieuws voor Zoetermeer, Zegwaart en Omstreken", tot f200 boete subB. 2 maan den hechtenis. W. J. v. d. N., uit Leiden, bij verstek, wegens oplichting, tot 1 maand gevangenis straf. Vrijgesproken werd: J. v. D., arbeider teKatwijkaan Zee van de hem ten laste gelegde diefstal van schelpen. HAAGSCH GERECHTSHOF. Bevestigd is het vonnis van den Haag sehen Politierechter, veroordeelende P. J. van L., caféhouder te Leiden, tot f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis, wegens ver nieling. Een boete van f 25 subs. 25 dagen hech tenis is opgelegd aan den lossen werk man C. van Z., uit Leiden, wegens een voudige beleediging, in welke zaak de Haagsche politierechter het 0. M. niet ontvankelijk verklaard in zijn vervolging. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. de Ridder, wonende te L i s s e r- broek, gem. Haarlemmermeer. Cur.: mr. J. H. Monnik. P. Korver, handelende onder de firma Jae. B. Korver, grossierderij in chocolade artikelen, wonende te Zaandam. Cur.: mr. F. Heemskerk. De coöperatieve melkinrichting Wormer- veer en omstreken, gevestigd en kantoor- houdende te Wormerveer. Curatoren: mr. F. A. Davidson en Th. W. Reijnders, ac countant te Wormerveer. STADSNIEUWS De loterij-kantoorhouder H. J. J. K., uit Alphen is thans weder gearresteerd en naar hier overgebracht. Men deelt ons mede dat de arbeidersor ganisaties bij den houthandel van Gebroe ders van Hoeken er in geslaagd zijn, een nieuw contract met deze firma af te sluiten. De loonen worden niet verlaagd en blijven bepaald op f 22.80 voor ongeschool den en f 28 voor geschoolden. Voor ver schillende jeugdige arbeider» beteekent dit nog een verhooging. Ook is een regeling tot stand gekomen, waarbij degenen, die we gens slapte zouden ontslagen worden, bij het weer aanstellen van personeel de voor keur hebben. De nieuw© loonregeling zal gelden tot 31 Maart 1925. De arbeiders zijn zeer tevreden over de houding dezer firma. Met do firma Gebrs. Noordman is nog geen ovè reen stemming verkregen. De onderhandelingen, worden nog voortgezet. De vlootcommissie heeft vanmorgen een bezoek gebracht aan de gebouwen der ma rine-kustwacht alhier. Met betrekking tot de behandeling van de zaak tegen H. J. J. door het kantonge recht alhier op a.s. Woensdag wegens over treding van de de Telegraafwet vernemen wij, dat er voor deze zaak onder de radio amateurs groote belangstelling bestaat. Van avond zal naar aanleiding hiervan te 's-Gra venhage een vergadering van radio-ama teurs plaats hebben. Van den stoomtram van 8.50 uur uit Leiden naar Haarlem is vanmorgen op den wissel nabij het Groene Kerkje de locomotief gederailleerd. De tram had daardoor veel vertraging. TELEGRAMMEN DE RAPPORTEN DER DESKUNDIGEN. BERLIJN, 10 April (V.D.). In do alge- meene vergadering van den bond van Sak sische industrieelen te Dresden wees de president van de rijksdag er op, dat men getracht heeft, het schadevergoedingpro- bleem op zuiveren economischcn basis te stellen. Het cijfer, dat do deskundigen noe men, is ongetwijfeld voor Duitschland niet te dragen. Duitschland moet vóór alles de ontruiming van het wederrechtelijk bezette gebied eisclien. De laatste Fransche soldaat moet dit gebied, verlaten hebben alvorens Duitschland nieuwe lasten op zich kan ne men. De uitsluiting uitgesteld. LONDEN. 10 April (V. D.). In de giste ren te Londen gehouden vergadering van «de arbeidersorganisaties voor den scheeps bouw werd medegedeeld, dat do vereischte meerderheid van 2/3 voor do voortzetting der staking te Southampton niet was ver kregen en dat de arbeidersleiders hebben geadviseerd, het werk te hervatten. In ver- liand hiermede is de uitsluiting door de werkgevers voorloopig uitgesteld tot Vrij dag na het beëindigen van den arbeid. Verkiezingen in Denemarken. KOPENHAGEN, 10 April (V.D.). De al gemeen© verkiezingen voor het Folketing zullen morgen plaats hebben. De Duitsche gouddisconto-l?ank. BERLIJN, 10 April (V.D.). Gemeld wordt, dat de nieuwe Duitsche gouddiscontobank binnen enkelo dagen het openbaar verkeer zal openen. Laatste Berichten TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer heeft heden een mo- tie-Duys betreffende de invoering van de Ziektewet v e r w or p e n met 60 tegen 12 stemmen. Een leening van twee millioen. Het bestuur van de H. T. M. had aan de algemeene vergadering van aandeelhouders voorgesteld om tor voorziening in de kas middelen der maatschappij een obligatie? leening te crcëeren van f2 millioen, ren tende 6 Dit voorstel is door de vergadering van aandeelhouders met algemeene stemmen aangenomen. Het ligt in hot voornemen van het be stuur van deze leearing in d© maand Mei a.s. ten hoogste 2 millioen gulden uit te geven. De desteerende f 500.000 zullen alleen uit gegeven worden, indien de maatschappij na 1926 voor hare buitenlijnen behoefte mocht hebben aan een eigen werkplaats. MARKTBERICHTEN GOUDA, 10 April. Kaas. Aangevoerd 151 partijen, handel flatiw. 1ste soort f 4244, 2de soort f 3841, zware Rijksmerk f 40—1 Boter. Groote aanvoer, handel redelijk Goeboter f 0.750.85; Weiboter f 0.650.75. Eieren. Weinig aanvoer, handel vlug. Prijs f 5.506.25 per 100 stuks. Vee. Melkvee redelijke aanvoer, handel redelijk f 2öO325; Vette Varkens, groote aanvoer, handel stug. f 0.310.33 per half kg.; Magere Varkens, redelijke aanvoer, handel stug f 0.300.32; Mager© Biggen groote aanvoer, handel stug, f 814; Velio Schapen redelijke aanvoer, handel redelijk f 3037; Nuchtere Kalveren, groote aan voer handel vlug f 1016 per stuk VOORSCHOTEN, 9 April. Veiling V.P.V Eieren per 100 stuks f 526.10, Eendeneie ren per 100 stuks f 6.kippen per stuk f 2.hanen per stuk f 1.90, slaplanten per 100 stuks f 0.15—0.21. BOSKOOP, 9 April. Veiling. Aangevoerd 1223 kippeneieren, 317 eendeneieren. Kipeie ren f 5.256.en Eendeneieren f 55.35 per 100 stuks. Ganzeneieren 10 stuks 2340 cent per stuk. ST0MPWUK, 9 April. Elerenveiling. Aangevoerd werden 6924 kippeneieren, dia verkocht werden voor f 5.656,45 per 100 stuks, benevens 824 eendeneieren die f 5—6 de 100 stuks opbrachten ZOETERMEER, 9 April. Eierenveiling. Aangevoerd 13198 stuks. Prijzen kipeieren f 5.556.40. Prijzen eendeieren f 6.056.50 per 100 stuks. LOOSDUINEN 9 April. Groentenveiliny Postelein f 4.204.90 per 6 K.G., spina zie f 1.381.80 per 4 K,G., salade le sri. f 15.70—27.70, 2© srt. f 6.20—13.10 per 100 krop, peen le srt. f 3944, prei f 5.20 6.40, radijs f 6.1012, raapstelen f 2.30— 3, rabarber f 15.1016.20, selderij f 2.60—* 3.30, peterselie f 1416 per 100 bos, andij vie f 88.80 per 100 «struik, stoofsla f 1.55 2.40 per ben, boerenkool f 1.151.45 per K.G. OFFICIEELE BEÜRSNOTEERING. Nederland 1923 6% Nederland 1922 B. 5% Nederland 1019 4/4% Nederland 1917 Ned O-I., dbl. 1919 6 Portugal Tahaksm. 1890 Tinei. 1906 frs 500 5 Rusl. 19IO fr?. 500 AH Koloniale Rank aand Ned Tnd. Handelsbank Genlr. Sn ik er Tureens A. •Tureens B Oude Pbilins R S Stokvis Am Ride en Leather Am. Smeltinr en Ref Anaconda cornier Oenlr Leather Studnbnker S Steel Oon:T>anïa Tandelsver A'dam. Oordtsehs Petv Cocon HoTl. Fefrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber T)eli Rat. Robber Knlfvninle Rubber Serhedjadi Holland Amerika lijn 9. HoTT. Stoomboot Kon. Roll Lloril Kon. Pak et vn art CnTiop^'-oar» Unie Rott. Lloyd Kon Nod Stoomboot T Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Rdi-Bnlnv'c Tnhak Heli CnTtnnr MÜ H. IJ S. Mü oM. 514. H TJ.S.M obi. 1W0N2 4 Mij. t. E. v. S. S obl. 534. Atchison Toneka Erie common - Kansas Citv Southern Missouri K^cc,* Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 472 V.K. 977/« 975/s 97»/f 911 O.K. 807/g 967/16 19172 12974 10:7< 4274 69;s/j6 1574 10574 257o 470 1808/, 441 727, 903 1108 7w 8 Ae 971/j 141 siVa 148> A 801A 1427, 1UV, 201 8=3/4 85 27 28 874 *7* 135 122 1237a 124 1417a 141 97? 345 340 379 384 Wisseino'-eerijifeca (Amsterdam.) 21.65 Zicht. Londen Berlijn Parijs Brussel Zürich Weenen Rome Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-York 0.5S7, 16.G:U/a 13.9774 47.177a C.00. 77a 11.95 36.10 44.0". 37.— 71.— 2.6U/S Totografiaoii Weee"beHo*»* volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 10 April 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor «logisch Instituut te De Jlildi Hoogste Barometerst.761.0 Akurcyre. Laagste Barometerst.: 745.3 Roest. Verwachting tot den avond van 11 A pril s Zwakke veranderlijke wind, later uit Noordelijke richtideen, gedeeltelijk be wolkt, nog kans op regen- ot sneeuw- buitjes, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3