Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS In Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaalf2.50 Per week f 0.19J Franco per post per kwartaal. f2,90^ 5'Je JAARGANG. - DINSDAG 8 APRIL 1924 - No. 1210 BureauHooigracht 35 - Leiden - Tel. !nt. 1278 - Posirekenïno 58936 ADVERTENTIE-PRIJS Gewone advertentiën per regel 2272 cent. Ingezonden Mededeelingen, dubbel tariet' Bij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbeta ling van ten hoogste 30 woorden, worden! dagelijks geplaatst ad 50 cent. V Standsbelangen. Over dit onderwerp maakte dezer dagen 'de R. K. „Volkskrant" enkele opmerkin gen, die zeker ernstige overweging verdie nen. „Bij de vorige algemeen© verkiezingen, aldns dit orgaan, was er van de zijde der landbouwers een streven om zooveel mo gelijk „landbouw- specialiteiten" naar de Kamer te sturen. Dat is gelukt. „Het getal „agrariërs" in de Tweede Kamer iis aanzienlijk toegenomen. Toen verleden week de afdeeling Land bouw van de begrooting van Binnen'land- eclie Zaken aan de orde kwam, voerden niet minder dan 18 sprekers het woord. De spreektijd moest noodzakelijk wor- clen beperkt. Hij werd gesteld op een kwartier. In dat kwartier trachtte nu iedere .„landbouw-spec'abteit" zooveel mogelijk ter sprake te brengen. Allerlei kleinighe den en zeer terloops natuurlijk. Met gevolg, dat er geen enkele rede ge houden is waarin de groote lijnen van de gewenschte landbouwpolitiek getrokken werden, en dat ook de minister zijn tijd moest besteden aan antwoorden op tien tallen van ondergeschikte punten. Is hierdoor de landbouw gehaat? Zeker, er zal wel een voordeeltje zijn verkregen, hier een belofte van meer be langstelling en daar een toezegging vau „nadere overweging", maar dé groote lan,dboriwp"olit:ek zal Mijven, wat zij waa, Nieuwe perspectieven werden niet aange wezen. Dat kón ook niet. 18 maal 15 minu ten is een lange tijd, maar in b.v. 5 maal 3 kwartier zou meer kunnen worden ge zegd. Wij bedoelen: het aantal sprekers kon minstens twee-derde minder zijn, en het aangebleven één-derde had dan in rustig betoog de hoofdzaken in het licht kunnen stellen. Een kwestie van werkverdeeling, maar ook van verkiezingspolitiek. Met 20 „landbouwspecialiteiten" in de Kamer is de landbouw niet viermaal ver der gekomen dan toen er s1 echts 5 van on ze volksvertegenwoordigers zich lyionder om landbouw-vraagstukken interesseer den. De boeren-k-'ezers mogen dit wel hebben verwacht, maar het was een misrekening. Standsbelangen- moet men niet tot leidraad maken van verkiezingspolitiek." Wat hier wordt opgemerkt schijnt ons volkomen juist. Belan.een-candiaten aTs de heeren Braat en de Boer. kunnen, afgezien van het feit dat het optreden van een man als den heer Braat de belangen der plattelanders meer schade toebrengt dan dat ze er door ge baat worden, in ons parement zonder eenig bezwaar worden gemist. Indien -hun optreden ons volk iets ge leerd heeft, den is het wel dit, dat we aan bel an gen-partijen niet de minste behoefte hebben. Ook de politieke partijen echter kunnen zich misschien in dit opzicht cenigermate beperken. Er ie alles voor te zeggen', dab bij het stellen van candidaten met de belangen van land- en tuinbouw rekening wordt gehouden en dat, ind en daarvoor geschik te canctidaten aanwezig zijn, uit deze be drijfstakken een .afgevaardigde wordt ge kozen. Noodzakelijk is 'het niet. Maar het kan zijn goede zijde hebben. Voor overdrijving dient echter ge waakt. En al is het verklaarbaar, dat de agra riërs, eenmaal gekozen zich ook gaarne zoo nu en dian laten hooren, toch is het gewenscht, dat het meesterschap zich ook door henerking manifesteert. STAPSNSEUWS. Vereeniging voor SchGolkifidervoéding en -kleedinij. Onder presid;um van haren voorzitter, den heer J. B. Kampschuur, held bovengenoemde vereeniging gisteravond hare Jaarlijksche Algemeené vergadering. Na de notulen te hebben voorgelezen, die ongewijzigd werden gearresteerd, bracht de secretaresse, m e j. M. M. W o u d, het jaarverslag over 1923 uit. Als een der belangrijkste feiten, die in dit vereenig,inigsjaar plaats grepen, werd daarin gemomoreerd het besluit van de overheid, waarbij de vereeniginig werd ge rangschikt onder de instellingen van wel dadigheid. Een besluit waarbij zij zich slechts ongaarne neerlegt, wijl zij haar bestaansrecht ontleent aan hot bekende art. 35 der Leerplichtwet. Gedurende de eerste drie maanden wer den 1621 kleedingstukkeu verstrekt, terwijl de distributie van klompen door den lieer Boet in de schooi Caeciliastraat werd voortgezet. Aan de wintervoeding namen 525 kinde ren deel, waarvan 467 in het Vincentius- gebouw; de overigen in de Plantsoenschcol Voor de zomer voeding, die den 23sten April aanving, werden 288 leerlingen in geschreven, verdeeld over de verschillende Op. en Bijz. Scholen. Iedere aanvrage werd afzonderlijk na gegaan, en serieus behandeld* Gedurende de zomermaanden werd geen kleeding verstrekt. Den 9den Juli trad bij de uitdeeling in liet Vincentiusgebouw een bezoldigd con troleur in dienst, daar het toezicht door het onderwijzend personeel uitgeoefend, niet meer betrouwbaar was gebleken. De maaltijden werden intusschen be diend door verschillende dames en eeniige heeren van bet bestuur der St. Vincen- tius-vereeniging, terwijl het bestuur mede getrouw werd terziide gestaan door Mej. G. A. P. L. H. Carp. De dames der kleeding-commissie be ijverden zich een geschikt uitdeelings- lokaal te verkrijgen, daar het lokaal Breestraat niet meer voldeed. Voor de wintervoeding, die 5 November aanving, meldden zich 271 gezinnen aan, waarvan 219 werden toegelaten. De werk loosheid deed zich hierbij al geducht gel den. De maaltijden werden nu gehouden in het Vincentius-gobouw, de Plantsoenschool en de R. K. Meisjesschool Pelikaanstraat. Voor de wintervoeding werd nog een tweede controleur in functie genomen. Hun werkzaamheid is van zeer gunstigen invloed. Bij de 26 en 27 November gehouden kleeding-ui tdeeling wei-den 985 kleeding- stukken uitgere'ikt. Gedurende het geheele jaar werden 1954 paar klompen verstrekt. Bij het uitoefenen van de gewenischte controle stuitte de kleedingcommissie op het gemis van een geschikt lokaal. Gehoopt wordt, dat B. -en W. in dit jaar een f linie lokaal zullen toewijzen. Globaal genomen, werd aan elk kind voor f46.aan voeding, en voor pl.m. f 15.aan kleeding u'tgegeven. De inkom sten der vereen, werden dit jaar versterkt door bijdragen van verschillende Leidsehe Verenigingen en particulieren. Het aantal confribueerende leden bedraagt thans 301. De aftredende bestuursleden, de dames HemerikRessenaar, LenteFabbr en Sp'oszHaag, werden herkozen. Het verslag besloot met een warme her innering aan het 25-jarig juh'Jeum van den heer F. A. Schilt huizen als be stuurslid. Waar het bestuur in hem een ijverig werker en een medebestuurslid bij uitne- mendhèid bezit, wiens werken vol Ie sym pathie verraadt voor het arme schoolland, kunnen we hier zonder twijfel neerschrij ven dat het voor de Vereen, van groot be lang is, dat de heer Schilthuizen nog ja ren in het bestuur zal blijven zitting ne men in het belang van de arme school jeugd. De Voorz. vertolkte den dank der verga dering voor dit interessante jaarverslag, waarna de heer F. A. Sp'esz. mede na mens zijn mede-kascommissielid, den heer Bouman Nieuwenhuis verslag uitbracht van het nazien van kas en bescheiden en tevens bij afwezigheid van den Penning meester, den heer S. de Boer Azn., een overz-'ch't gaf van den loop der financiën. Wij stippen hieru't aan, dat de reke ning een eindcijfer aanwijst van f 25051.33 K in ontvangsten en uitgaven, waarbij een batig saldo van f 71.57 Yi is inbegrepen. De commissie toonde zich vol waarde ring over het nauwkeurig en zu'nig be leid van den penningmeester, en adviseer de tot dechargeering, waaraan onder ap plaus werd gevolg gegeven. Bij de verkiezing van bestuursleden werden de aftredenden, Mej. A. Deene, Mevr. A. F. Schnaar-IJpey en de heer D. E. Schuit, op voorstel van den heer dr. Mingelen bij acclamatie herkozen, terwijl in de plaats van den heer P. Boet Jr. die zicli niet meer herkiesbaar stelde, over eenkomstig de -voordracht van het bestuur werd gekozen de heer N. F. Kooistra. Als leden van de kascommissie werden aangewezen de heeren Siesz, Bouman, Nieuwenhuis, en Oostdam. Met een woord van dank voor de betoon de belangstelling sloot de voorzitter de vergadering. Prof. dr. W. A. Kuenen. Prof. dr. W. A. Kuenen, buitengewoon hoogleeraar te Amsterdam is, naar de „St.-Crt." meldt, benoemd tot gewoon hoogleeraar in de geneeskunde alhier als opvolger van prof. dr. W. Nolen, wien op verzoek eervol ontslag als zooda nig is verleend. Zendings-Bidstond. ïn de Oosterkerk werd gisteravond een bidstond voor de zending gebouden, waarin voorging ds. S. G. van Wijngaar den, Ned. Herv. Pred. te Linsclioten. Er was weinig belangstelling. De' samenkomst werd geopend met het zingen van Ps. 113:1, lezing van Hand. 4:112, gebed en het zingen van Ps. 72:6. Na een voorafspraak, dèelde de Spr. mede, dat het hem niet onaardig leek, in de sleutelstad te spreken ever de sleutel macht van Christus als den diepsten grond der zending. Hij hield daarom een predi cate naar aanleiding van Hand. 4:12. Spr. ging allereerst de genezing van don kreupele door Petrus na en Petrus' ver antwoording. Deze prediking van Petrus is dezelfde, die ook thans nog de zendelin gen aan de heidenen moeten brengen. Daarom moet dé zending gereformeerd zijn en het verheugde Spr. dat hij voor ging in een bidstond voor het werk van den Geref. Zendingsbond, want de zende lingen van dezen bond prediken, dat dé zaligheid niet gevonden wordt in deugden en plichten en uiterlijke dingen, doch al leen in Christus en dien gekruisigd. Wij moeten ons niet hoog boven de hei denen verheven achten, zegt Spr., want wij zijn van nature niet beter dan zij. Wij zoeken bet van nature in uitwendige plichten en in wat onze vaderen „prijse lijke dingen" noemden. Doch dan staan we nog niet bovevn. die arme heidenen, die bidden tot, hun stomime afgoden. De zonde heeft ons gedompeld Tn de diepste onwetendheid omtrent God en de goddelijke d'ngen. Doeh Christus heeft de zaligheid verworven en past die toe aan hen, die voor de grondlegging der wereld uitverkoren zijn ten eeuwigen leven. Hij wil daarbij middelen gebruiken en zich van kromme stokken bedienen om rechte slagen te slaan. Wanneer God met Zijn Geest komt mee te werken (en dat doet H'j, want het is Zijn werk), dan gebruikt hij het werk der zendelingen, hoe zondig en gebrekkig ook in zichzelven om ook .in de heidenwereld Zijn uitverkorenen toe te brengen. En dan hebben velen, die uit de heidenen zijn voortgekomen, een ge loofswerkzaamheid, die ons beschaamt. Nadat nog gezangen was Ps. 40:4, ver volgde Spr. Hij wees op het gevaar, dat ons zen- dingdrijven een werk zou kunnen zijn van werkheiligheid en eigengerechtigheid. Daarom logde hij zijn hoorders de vraag voor, of ze zelf reeds met dien Zaligmaker zoo zijn werkzaam geweest, dat ze daar van niet zwijgen kunnen. En alleen wie er toe komt, de brorze rietstaven en ijdelo tcevluchien weg te werpen, ziet de nood zakelijkheid in van Christus als den alge- noegzamen Zaligmaker. En hiervan hangt do gewichtige vraag af, of wij zalig zullen worden of verdoemd worden. Daarna richtte Spr. het woord tot de bekommerden en sprak hun woorden van troost toe. Ton slotte wendde hij zich tot het volk des Heeren, dat ledig en onvruchtbaar in zichzelven, in Christus een volkomen Za ligmaker gevonden heeft. Hij wekte hen op tot oefening in de godzaligheid, en om -ook het werk der zending to .gedenken. Daarna ging Spr. voor in dankgebed, liet nog zingen Ps. 117 en beval uitvoerig en met drang de collecte voor den Geref. Zendingsbond aan, waarna hij den zegen uitsprak. Weihouder van Onderwijs. Ons wordt verzocht te melden dat de wethouder van Onderwijs morgen (Woensdag) van 1 tot 3 uur spreekuur zal houden. De Ford-Film ie Lelden. Wie oog heeft voor de wonderen der moderne techniek, kan deze week genieten van een prachtige film, die, zooa's we reeds eerder meldden, iederen avond jn de Casino-Bioscoop „gaat". Bracht de eeni.ge tijd geleden gehouden Ford-optocht de populariteit van het Ford-fabrikaat uitnemend in beeld, thans is het de vernuftige 'en economische in richting van dit hyper-moderne Ameri- kaansche automobielbedrijf, die de op rechte bewondering afdwingt. Wij waren zoo gelukkig de voorstelling van gistermiddag bij te wonen, in het bij zijn va.n de leerlingen der Ambachts school met hunne leeraren. Het was duidelijk dat de hoogst interes sante beelden .aller aandacht boeiden, ter wijl onophoudelijk hier en daar een uit roep van ongeveinsde bewondering, verge zeld van de een of andere vakterm, weer klonk. Achtereenvolgens wordt getoond de auto- tractie-, en de automobiel-fabrikatie; in alle mogelijke stadia. 't Begint met het lossen van het ijzer erts op 't fabrieksterrein, en het eindigt eerst met een. foto, die het volmaakt afge werkte fabrikaat toont, zooals het kant en klaar aan den kooper wordt afgeleverd, na tal van intense, soms huivering wek kende krachtproeven te hebben doorstaan. Verwonderl:jk is cenerzijds de uitgebrei de specialiseering in de vervaardiging der verschillende onderdeden, en ander zijds de doelmatigheid, waarmede de voorwerpen op het juiste moment hijeen worden gebracht, alles langs machinalen weg, waardoor ten slotte het groote be reikt wordt, dat het .geheele voer- of werk tuig in een minimum van tijd wordt ge monteerd en afgeleverd. De ifiilms zijn in alle opzichten hoogst in terrassant. Wie ze niet gezien heeft, wan neer de termijn om is, zal zich veel heb ben onthouden. Van harte durven we dan ook alle be- Ian es tellenden in de groot-industrie op wekken eens een kijkje te gaan nemen. De karakteristieke, maar soms wat lastige helling van de Vischbrug is gister middag weer indirect oorzaak geworden van het snevolen van een groote spie.^1- ruit van het magazijn der fa. Vroom en Dreesman. De 15-jarige P. de J. die met een hon denwagen van de Hoogstraat kwam afrij den, raakte het beheer over dit voertuig kwijt, met het gevolg, dat de wagen in een der etalageramen terecht kwam. Waarschijnlijk lag een groot- deel van de schuld bij den jongen, die wel wat zachter had kunnen rijden. -De heer V. werd gistermiddag op de Breestraat aangereden door een auto. Het rijwiel dat hij bereed, werd zwaar beschadigd, doch hijzelf kwam gelukkig met den schrik vrij. Op verzoek van de Amsterdamse he politie is hier. aangehouden Mej. G. H. L., echtgenoote van J. J. B., die ervan ver dacht wordt, zich een horloge wederrech telijk te hebben toegeëigend. Een belangrijke ontvreemding heeft gisteren plaats gehad in de garderobe van do rechtzaal der Universiteit. Ten nadeele van een drietal studenten werden verschillende kleedingstukken, w.o. eenige hoeden, een gabardine regen jas, een zijden shawl enz. ontvreemd. Toch niet als aanschouwelijk onderwijs bedoeld? Ten nadeelo van den schipper V. heeft gistermiddag iemand voor den wal aan het Utrcehtsehe Veer een pakje weg genomen, waarin zich eenige reliefstem- pels bevonden, die voor den dader van geen waarde zijn. Mijnheer de G. kwam gisteren bij een bewoonster van de St. Ursidasteeg om te trachten een mantel te verkoopen. Toon hij vertrokken was, werd cén wol len deken gemist. De politie werd met het geval ;n kennis gesteld, die er spoedig in slaagde den de ken op te sporen, en deszelfs tijdel ijken be heerder, toevallig d,e heer de G. kon mee nemen naar het bureau, waar een en an der in een rapport werd vastgelegd. Hedenmorgen vroeg is uit ren per ceel in de Brandewijnspoort, bewoond door den heer B., de muntgasmeter ge licht, d.w.z. door onbevoegde hameien. De meter bevatte op dat moment een bedrag van f 14.a f 15. Uit de garage van do villa Habis Par kara aan den Haag weg zijn in den afge- loopen nacht twee rijwieleii ontvreemd. De heer Kdie een huis aan den Haa.gweg bewoont, kwam vanmorgen tct de onaangename gewaarword'ng, dat een viertal van z:jn kippen op de plaats waren geslacht, en alleen haar naakte boutjes achtergelaten. De commissaris van politie te Alphen aan den Rijn waarschuwt, niet in handels- realties te treden met Joh. Krumpelman, (wonende te Alphen a. d. Rijn, Juliana- slraat 74, alvorens bij hem inlichtingen te h Abben i nee \v onnon. ARTIKEL 40 INGETROKKEN. De Staatscourant van gisteravond bevat het Kon. Besluit van 7 April 1924, waar bij het bekende artikel 40 is ingetrokken. Overwogen wordt, dat een bepaling als in artikel 40 van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke R'jksambtenaren 1920 (Staats- b'ad rD. 37) is vervat, onjuist moet voor komen, omdat zij ten aanzien van het be houd van bepaalde wedden verwachtingen wekt, welke desondanks om den aard van ds rechtskracht van het voorschrift, waarbij de bepaling is gegeven, niet zijn verzekerd. Voorts wordt overwogen, dat onder de tegenwoordige omstandigheden do nood zakelijkheid bestaat eener' algemeene ver mindering van wedden en inachtnem'ng daarbij voor de onder bovengenoemd Be zoldigingsbesluit vallende ambtenaren van de in artikel 40 van dat besluit betreffende een vermindering van wediden gestelde be paling niet mogelijk is, zoodat ook uit dien hoofde het artikel niet kan worden gehandhaafd. Mitsdien is goedgevonden, art. 40 van het bovengenoemd besluit in te trekken. Hot besluit treedt in werking met ingang van den tweeden daig na dien der dagtee- koning van het Staatsblad, waarin het is De ministers -zijn, ieder voor zooveel zijn departement van Algemeen Bestuur aan gaat, be'ast met de uitvoering van dit be sluit, hetwelk in het Staatsblad zal wor den geplaatst en waarvan afschrift zal worden gezonden aan de onderscheidene ministcri eele departementen, aan den Raad van State en aan de Algemeene Re kenkamer. Mr. W. L. Bosschart. t Bij de familie to Amsterdam is uit Mel bourne (Australië) bericht ontvangen, dat aldaar 15 Febrauri j.l.. 64 jaren oud. :«3 overleden de heer mr.- W. L. Bosschart, consul-generaal der Nederlanden in Australië. De Tabakswet. De minister heeft to kennen gegeven, dat hij er geen bezwaar tegen heeft, dat assortimentskisten sigaren en sigaretten met verbroken banderolles nog in de win-» kels voorhanden zijn. Echter mag van elke soort slechts één kist of doos als zoodanig aanwezig zijn. Steenen door vorst verloren. Men schrijft aan de Maasbode, dat op -do Waalsteenfabrieken in de koude nachten der afgeloopen week een groot aantal reeds gevormde steenen door vorst zijn verloren gegaan. Op het meerendeel der fabrieken was de campagne reeds be gonnen. Dit verlies is 6e meer te bcjainme-t ren, daar de export naar Amerika is her vat en groote aanvragen uit Engeland voorliggen, in verband met de woning bouwplannen der labour-Tegeering. Invoer in Tsjecho-Slowakije. Medegedeeld wordt, dat de regecring van Tsjecho-Slowakije heeft goedgevonden, dat geen invoervergunningen meer nood'g zijn voor verschillende artikelen, waaron der planten en plantendeelem. Deze bepa ling is inwerking getreden op 24 Maart De Belgische groentcn-uili/cer. Het Be1g:sche St.bl. pubHceert een ko ninklijk besluit, waarbij de uitvoer van groenten over het algemeen aan de pro ductie ondergeschikt wordt gemaakt. Voor het oogenbhk zal er geen vergunning wor den verstrekt voer wortelen, kolen, prei en u'én van binnenlandschcn oorsprong; voor de bovengenoemde groenten van bui- tenlandschen oorsprong en voor allo ande re groenten zullen wei vergunningen worden verleend. Nederl. Rccde Kruis. Het Nederlandsche Rood'1 Kruis heeft van het centraal comité in Ned-Mndië van de Vereeniging .Het Ned. Roodo Kr u's" te Batavia wederom een bedrag van f 10.000 ontvangen ten bate van de nood- lijdenden in Dirlschland. Met de vorige zendingen uit Indië mocht het Ned. Roode Kruis in totaal f50.000 ontvangen. Een alcohcl-cvcrscnkomst mol Nederland? Verwacht wordt, volgens eon V. R.-te'o- gram uit Londen, dat dé Vereenigde Sta ten en Nederland binnen afzlcnbaren tijd een verdrag inzake den a'coholsmokk^l- handal zuMen sVten. geheel op ge'ijko grondslagen als dat, hetwelk tusschen de Vereenigde Staten en Engeland tot stand is gekomen. Invoer van schoenwerk. De minister van Arbeid heeft bepaald, dat met ingang van 9 April a.s. invoer van schoenwerk, waarvan het bovenstuk grootendeels van leer is vervaardigd, zal kunnen worden toegestaan, indien daar tegenover een aankoop van schoenwerk van binnenlandsch fabrikaat bestaat tot een waarde gelijkstaande aan. die van het in lesvoeren schoenwerk. Ba bloembollen-export. Het gemidde'die waarde-uitvoercijfer on zer bloembollen bedroeg in 1923 fl.06 tegen f0.94 in 1922, gerekend per K.G. Nederlanders in Frankrijk. Aangezien gebleken is, dat Neder'an ders, d;e zich in Frankrijk (voornamelijk te Parijs) ophouden, veelal in gebreke blijven hun plicht tot aanmelding bij de poltiie na te komen, brengt het Ministerie van Buitenlandse he Zaken in herinnering dat zij, die Frankrijk bezoeken, hetzij om er zich te vestigen, hetzij om er tijde lijk verblijf te houden, verplicht z-jn z:ch binnen twee weken na aankomst bij de po litic aan te melden en een Frar.sch identi teitsbewijs (carte d'ldentité) aan te vra-# gen. Inlichtingen ter zake verstrekken de Nederlandsche consulaire ambtenaren. Nalatigheid kan met hechtenis of boeto gestraft worden en zelfs uitzetting ten ge volge hebben. De Kamerze'.el van minister Aalbsrse. Het Centraal Stembureau voor d> ver kiezing van leden voor de Tweede Kamer zal Zaterdag 12 April a.s! te 12 uur in do voormalige raadszaal te 's-Gravenhage ren openbare ritting nou dén ter verkiez;ng van e?n lid in verband met de niet-aan- neming van zijn benoeming door mr. P. J. M. Aalberse. De ArbeidsgaochillenwsL Bij Kon. Besl. van 7 April is bepaaM, dat de Arbeidsgeschlillenwet 1923 in wer king zal treden met ingang vah 16 April 1924. Voor do uitvoering van die wet is het Rijk verdeeld in vier d'stricten, waarvan omvtlen: het le diis'rict de provinciën Fr ia- and, Groningen cn Drente; het 2e district de provincie Noord-Hol land. het 3? district do provinciën Zuid-Holland. Utrecht en Overijsel, benevens het gedeelte d°r pro vincie Gelderland, dat gelegen is benoor den de Waal; het 4e district de "provine ën Limburg, Noord-Brabant en Zcl and. be nevens het gedeelte der provincie G ler-< lard, dat gelepen is bozuiden de Wr. Dror de Koningin z'jn benoemd lo'. Rijksbcmiddolaars in het late district; Mr. dr. E. van K eh Verschuur, burgemeester van Groningen; 2de district: Mr. S. do Vries Czm, oud-»

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 1