Gemeentelijke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. /au don gemeentelijken Vischwinkel Visclimarkl 18 tel. 1225 is DINSDAG ver krijgbaar SCHELVISCH a f0.11-f0.28, SCHOL f0.16f0.34, SCHAR f0.12 per nond. N. C. DE GT.TSELAAR. Burgemeester. Leideu. 31 Maart 1924. VEE- EN KAASMARKT. Burgemeester en "^'ethouders van Leiden herinneren bij deze belanghebbenden, dat do Vee- en Kaasmarkten inplaats van op Vrijdag 18 April a.s. (Goeden Vrijdag) zul len gehouden worden op Woensdag 16 April to voren. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. AN STRI JEN, Secretaris. Leiden, 31 Maart 1924. VERANDERING AANVANPSUREN VAN DE VEEMARKT EN DE VETTE VARKENSMARKT. Burgemef tergen Weihouders van Leiden Gelet op artikel 3, laatste lid, van de ver ordening op de Veemarkt; Brengen ter kennis van belanghebben den, dat in afwijking van de bij genoem de verordening vastgestelde aanvangs- ■nren: a. de veemarkten op 4 en 11 April a.s. zullen aanvangen des v.m. 6.45 uur en op 16 en 25 April a.s. en 2 Mei a.s. des v.m. 6.30 uur; b: de vette varkensmarkt op 1 April a.s. zal aanvangen des v.m. 6.45 unr, op 8 April a.s. des v.m. 6.30 uur en op 15 April a.s. des v.m. 6,15 uur. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 31 Maart 1924. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meeno kennis, dat door hen vergunning is verleend aan J. Lancel en rechtverkrij genden tot uitbreiding der broodbakkerij in het perceel Groenesteeg No. 40, Sectie I. No. 2605. AGENDA. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 31 Maart tot en met Zondag 6 April waargenomen door de apotheek van den heer M. Boek- wi.it, Vischmarkt 8, telefoon No. 552. Do apotheek van het Ziekenfonds tot Eulp der Menschheid is steeds geopend, Coch alleen vcor leden van dit Fonds. Deze leden konden wiet toegeven, dat de indirecte belast? nige-n zwaarder op de kleine burgerij drukken dam op anderen; immers van indirecte belastingen behoeft niemand meer te betalen dan hij zelf wil. De Koningin naar Zeeland. Gemeld wordt dat het koninklijk bezoek aanZeeland' plaats zal hebben op 5, 6, 7 en 8 Augustus. Dinsdalg 5 Augustus bezoek aan de eilan den Tholen en Schouwen. Woensdag 6 Augustus vertoeven in Mid delburg, waar vermoedelijk des morgens een provinciale huldehetoeging zal eijii Verder bezoek aan een tentoonstelling van Zecuwsche kleederdrachten enz. en bij vronen openluchtspel voor de 350-ga.ri|ge herdenking van de overgave der stad aan jW'llem de Zwijger. Donderdag 7 Augustus bezoek aan Noord-Beveland en eenige ge inenten op Zuid-Beveland. Vrijdag 8 Augustus bezoek aan Zeouwsch Vlaanderen. Het is de uitdrukkelijke wensob der Ko ningin, dat de ontvangst cp eenvoudige "wijze zal geschieden en geen groote onkos ten daarvoor worden gemaakt. Zomertijd of Zonnetijd. De ma uister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, jhr. mr. Ruys de Beeren- brouck. heeft een commissie benoemd, welke de voor- en nadeelen, aan den Zo mertijd verbonden, zal nagaan en aan do hand van de uitkomsten van haar onder zoek over den wetlelijken tijd zal advasGe ren. In deze commissie zijn benoemd tot lid voorzitter de heer G. J. P. Zaalbeife, to Den Haag; tot leden: Ir. J. A. Kalff te Utrecht; Albert Spanjaard, te Den Haag, W. Droes te Dcoi Haag, F. V. Valstar te Naaldwijk, mr. H. van Haaslert te Bode^ graven, J. v. d. Mazel te Den Haag en tot secretaris L. L. Franc, te Don Haag. Fusife van Demografen? Men meldt aan de N. R. Cr t., dat eeni ge leden van dén Vrijz. dem. Bond en van de Deinocratisqhe Partij, onder wie drie hoo*g?eerarai, zioli tot de hoofdbesturen van deze partijen en van nog een andere democratischo partij gewend hebben met bet voorstel, de mogelijkheid te overwe gen, tot een fusie van deze partijen te ge raken Herplaatsing van wachtgelders. Do Ambtenaar meldt, dat de minister van financiën aan zijn ambtgenooten heeft medegedeeld, d'at bij vervulling van vacatures, die slechts voor een bepaalden tijd moeten worden vervuld, of waarin de te benoemen persoon voor de uitvoering van een bepaald werk wordt aangenomen, niet buiten bet Bemiddelingsbureau om kan worden gehandeld. Hot belang van 's rijks schatkist eisch't, dat ook in deze vacatures getracht zal worden de op wachilgeld gestelde ambtenaren te plaat sen. Eerst wanneer geen wachtgelders be schikbaar mochten zijn, zal tot aanne ming van losse krachten kunnen worden overgegaan. i Posterijen en Telegrafie. JDe Directeur-Generaal deT P. T. en T. heeft aan het hulppersoneel medegedeeld, dat do opgeschorte maatregel, het hulp personeel met minder dan 7 dienstjaren te ontslaan, om daarna weer op arbeidscon tract in dienst te nemen, thans ten uitvoer zal worden gelegd. De hoofden van dienst hebben opdracht ontvangen dit personeel met ingang van 1 Mei a.s. te ontslaan. Uitgezonderd worden echter de hulpbe- stellers in los-vasten dienst, de hulpkan toorhouders, de jongmaatjes en de leer ling instrumentmakers. Voorts zal met alle hulpkrachten, belast met de bczorgingvan telegrammen of ex presse stukken een arbeidsovereenkomst moeten worden gesloten. Het hulppersoneel met meer dan 7 dienstjaren, dat liever op arbeidscontract wil gaan werken, krijgt daartoe de gele genheid; het blijft echter vrij to beslissen in welke d'enstverhouding het werkzaam wil zijn. Bijna 900 geweren zeek? Eenigen tijd geleden hebben wij, zegt de Telegraaf,-melding gemaakt van het feit, dat bij het. innemen der wapenen van de leden van den bijzonderen vrij willigen landstorm, gebleken is, dat het onderhoud van die wapenen nogal het een en ander te wenschen overgelaten heeft. Naar men ons thans mededeelt, is ge bleken, dat het weder in bruikbarem toe stand brengen van die wapenen een uit gave va,n de schatkist zal vorderen van meer dan f 1200. Bij een der korpsen is, bij het regis (ree- ren van deze wapenen bovendien geble ken, cfat niet minder dan 888 geweren zoek zijn. Toen dit bekend was, heeft men den betrokken commandant opgedragen naar een en ander onderzoek in te stel len. Een luitenant werd hiermede "belast, doch het resultaat van dat onderzoek ^eef uit. De luitenant werd echter inmiddels bevorderd tot kap item bij een ander korps, zoodatgeen resultaat werd uit gebracht. De betrokken officier was verplaatst, het onderzoek bleef achterwege en de Staat der Neder'anden zal deze wapens wel kunnen afschrijven. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD. Hedenmorgen om 10 uur 4 min. arriveer de de Koninklijke. Familie aan het Cen- tr aal-Station, waar ter ontvangst aan wezig waren de burgemeester W. de Vlugt en de Kamerlieeren in buitengè wonen dienst jhr Six en jhr. mi*. Roëll. Hét gevolg van de Koningin bestond uit gravin van Lynden van Sandenberg, groot meesteres, mevr_ van Laan, dame du palais baronnesse Sloet van Barxveld', le hof dame, belast met de opvoeding van de Prinses, jonkvrouwe v. Swinderen en baro- nesso van Héeekeren van Keil, hofdames Mej." Oosteriee, gouve-rnanto van de Prin ses, mej. van Rijn van Al^emade, lectrice van de Koningin; vice-admiraal Bauduin, adjudant-generaal en chef van het Mili taire Huis der Koningin, Graaf van Lyn den van Sandenburg, opperkamerheer; jhr. Boreel, hofmaarschalk; baron Bentinck, le stalmeester; baron van Geen, kamerheer en particulier secretaris van de Koningin; baron van Hardenbroek van Lookhorst, kamerheer. De Prins was vergezeld van zijn adju danten, kap. ter zeer jhr. van Müblen en kapitein jhr. Laman Trip. Toen de Koninklijke Familie op het Stationsplein kwam en plaats nam in het wachtende hof rij tuig werd zij toegejuicht door de wachtende menigte. Voorafgegaan en gevolgd door een eere-escorte ruiters, reden de vorstelijke personen het Damrak op. Hier stonden langs den weg de menigte geschaald, dio de Koninklijke familie toe juichte. Zoo reed do stoet naar den Dam. Daar was reeds van vroeg in den mor gen de drukte, die steeds op het ruime plein bij een Koninklijk bezoek heerscht. De politie was tijdig begonnen den Dam af te zetten, want reeds lang voor de Koninklijke familie daar zou aankoineni, hadden zich reeds velen een plaatsje ge zocht om van die aankomst ten paleize ge tuige te kunnen zijn. Om kwart over tienen ging het door de menigte: „de stoet komt eraan!" Het ge juich, dat eerst vaag in de verte klonk, weid sterker. Even later 'klonk hoefge trappel en dadelijk daarna zwenkte de ruiters en vervolgens het Koninklijk rij tuig den hoek om. Onder hoeragejuich van de menigte en onder de toonen van het Wilhelmus, gespeeld door een militairen- muziekcorps, stapte de Koninklijke familie uit het rijtuig on ging zij het paleis bin nen. Dadelijk daarop verscheen zij op het bordes en terwijl het publiek opnieuw het Nedeiiansche Volkslied speelde, juichte de menigte nogmaals de Koninklijke fa milie toe. Toen vervolgens de hooge gasten weder het paleis binnengegaan waren, werd door de politie de afzetting verbroken en de menigt9 verspreidde zich in verschillende richtingen. Teh paleize had ondertusschen een audiëntie plaats. Vele hooggeplaatste offi cieren in kleurige uniformen reden per auto of rijtuig af en aan. Het was tegen eenen toen het kleine groepje menschen, dat voor het paleis was blijven wachten, begon aan te groeien. Steeds grooter werd de menigte die de Koninklijke familie wilde zien uitrijden voor de rijtoer van hedenmiddag. Om ongeveer half twee be gon de politie weder haar afzetfcingewerk. Precies om twee uur nam de Koninklijke familie in het wachtende rijtuig plaats onder heb gejoel van de menigte. Dc eere escorte voegde z;ch weer bij het rijtuig en< de rijtoer nam een aanvang. De route van den tocht was als volgt: Mc zes- en Aarons- straat, N. Z, Voorburgwal, Raadhuisstraat Heerengracht (even zijde), Leidschestraat, Leidscheplein, Stadhouderskade (Leidsche- boschjes), Nassau kade, Kinkers traat, Nic. Rectstraat, 1ste Helmersstraat, 2de Const. Ïïuygensstraat, Vondelstraat, Tesschel- scha des traat, Stadhouderskade, Brug voor Ferd. Bolstraat, Nic. Witeenkade, West- einde, Frederikspleio, TTbrechtschestraat, Keizersgracht (even zijde) Vijzelstraat, Muntplein, Rokin, Dam (langs Peek Oloppenburg). Van alle openbare gebouwen' en vele huizen woei de driekleur. Overal langs den we,g stonden mense-hen geschaard, die do Koninklijke familie toejuichteni. Om on geveer kwart voor drie kwam de stoet ten paleize terug, waar een groot gedeelte van de menigte was blijven wachten. Toen de Vorstelijke familie het paleis was binnen gegaan, werd het langzamerhand weer rustig op den Darn. Ten paleize ontving de Koningin om half vier de Gedep. Staten van Noord-Holland, waarvan vele leden aanwezig waren. Deze ontvangst werd gevolgd door een audiëntie van civiele autoriteiten, welke druk bezocht werd. Na de aankomst hedenmorgen van de Kon. familie ten paleize zijn de prins en de prinses omstreeks 11 uur uitgereden voor een bezoek aan Artis. BüiTEHLAMD HET NIEUWE KABINET-POINCARE. De algemeene politiek blijft dezelfde. Poincaré heeft Zaterdagmiddag zijn medewerkers aam den president der repu bliek voorgesteld en Millerand heeft hem er mee gelukgewenscht, dat het liem ge lukt is, zulke vooraanstaande persoonlijk heden aan het nieuwe ministerie te ver binden. Het kabinet heeft meer aan twee uur over de belangrijke punten van biimen- en bui lenlandsch beleid beraadslaagd en den tekst van de regeermgsverklaring vastge steld. Deze is gisteren aan Milllerand aan geboden, die er zijn goedkeuring aan ge hecht heeft. De ministerraad heeft met algemeene stemman besloten!, de buitenlaaidsche poli tiek van het vorig kabinet goed te keuren. Louckeur, de minister van handel, heeft tegenover persvertgenwoordigers uitdruk king gegeven aan zijn verlangen, om maatregelen te nemen tot veriakring van de kosten van het levensonderhoud. De Selves (Binnenl. Zaken) en Maginot (Oorlog) verklaarden, dat de regeeTing, zoowel wat de binnenlandsche als wat de buiten]and-sche politiek betreft, de politiek zal volgen van het vorige kabinet. Vandaag zal dé regeeringsverklarog in de Kamer en deal Senaat worden voorge lezen. Daar zal de regeering in de eerste plaats 3 voorloopi ge twaalfden' van de begrooting der verhaalbare uitgaven vragen, waar voor de termijn dien dag verstrijkt en zich vervolgens beschikbaar stellen voor een mogelijke interpellatie over de alge meene pol'itiek. DE VERKEERSSTAKING TE LONDEN. He! werk nco mei herval. Toen Vrijdagavond tien uur een over eenstemming word bereikt betreffende het conflict bij de Londensche tram, werd de voorgestelde uitbreiding van het geschil tot de ondevgrondscke en electrdsche spoorwegen, die te middernacht in wer king zou treden, afgelast. Toch ontstond Zaterdag groote verwar ring op een deel van het ondergrondsche net, omdat een fdeel van hot personeel blijkbaar niet wist dat de vorgenomen sympathiestaking op de Underground den vorigen avond was aflgelast. Dientengevol ge verscheen dit personeel niet, zoodat een groot aantal stations op deze lijnen moest worden gesloten en er een algemee ne verwarring ontstond. Duizenden moes ten groote afstanden te voet afleggen naar andere stations en daar soms een half uur of een uur in de rij staan om aan de beurt te komen. Den géheellen dag bleef de dienst onge regeld. De voorwaarden, waaronder overeen stemming is bereikt, houden in: een on middellijke vexhooging van zes shillings voor het personeel dat de trams bedient, van vier shillings voor de arbeiders in de remises en van twee shillings, dip afhan kelijk gesteld zijn van de stijging der kos ten van het levensonderhand. De groote bladen oordeelen als volgt over de oplossing van bet conflict: De Times zegt dat de regeling van de staking bij de tram en de omnibus een einde maakt aan een toestand, die schie lijk ernstig werd. De Morning Post noemt de regeling e,en capitulatie voor 'onduldbare dwinglandij en vreesaanjaging. De Daily News weaischt de regeering ermee gelukt, dat zij op het nippertje aan een ernstige moeilijkheid is ontkomen. HET DREIGEND MIJNC0NFLICT Do conferentie van mijniwerkersafge- vaardiïgden heeft besloten om het referen dum over aanneming of verwerping van do workgeversvoorsteUen vandaag te doen plaats hebben. HET HITLER-PROCES. Het Volksgericht te München zal dn ver band met het Hitler-proces en andere daarmee samen liantgende zaken voorloo- pig tot 15 April bestaan blijven. Zoo- als bekend, zou het oorspronkelijk tegen 1 Aprill worden opgeheven. Daar in verband met de uitspraak in dit proces omvangrijke betoogingen op touw schijnen te zijn gezet, vestigt de po litie te München er do aandacht op, dat zij maatregelen zal nemen tegen alle de monstraties, die do algemeene orde en veiligheid in gevaar brengen. De staatscommissarïs voor München beeft verboden het vonnis op straten en pleinen door aanplakbiljetten enz. te pu- bliceeren. GELDCRISIS TE MOSKOU EN ST. PETERSBURG. De schaarsehte aan pasmunt tengevolge van dc munthervorming heeft le Moskou en St. Petersburg een algemeene crisis in het ruilverkeer teweeg (gebracht. De winkels moesten sluiten. Ook groote on dernemingen moesten sluiten. Dit verhoogt de werklloosheid en daarmede de onrust en de opwinding in de arbeiderskringen. ITALIë's FINANCIEELE TOESTAND Geen tekort over het begrooti'-ngsjaar De financieelo toestand van Italië is zoover verbeterd, dat dat land een sluiten de begrooling heeft over het loopende be- grootingsjaar. Do Italaaansche minister van Financiën heeft een rede gehouden, waarin hij ze>, dat het tekort waarop voor hot jaar 1923 —1924 gerekend was, en dat in November j.1. werd begroot op 3586 millioen, kan worden aangezuiverd. Het loopende be- grootingsjaar zal dus sluitend e'ndigen. Het laat zich voorzien, dat ook in do ko mende jaren zulks het -geval zal zijn. De financieelo toestand is gestabiliseerd, de administratieve organisat'e van den staat versterkt en op economischeu voet ge bracht, terwijl het aantal ambtenaren met 32.117 is verminderd. Pestgevallen in Zuid-Afrika. Enkele mijlen van Johannesburg zijn op een boerderij pes (.'gevallen voorgekomen. Een inboorling en een kind zijn overleden. Een derde persoon is besmet. De boerderij is geïsoleerd. Antisemitisme in het roode leger? Volgens bericht uit Moskou zou- er bij verschillende regimenten, in de buurt van de hoofdstad ernstig antisemitisme aan 't licht zijn gekomen en zouden verschillende troepen-afdeelingen hun officieren en com missarissen, die van Joodschc afkomst zijn, hebben weggejaagd, zonder dat het centraal gezag zich hiertegen heeft dur ven verzetten. Twee der bedoelde regimen ten werden aangewezen om naar de Chi- neesclie grenzen te vertrekken in verband met de daar ontstane verwikkelingen, doch de troepen weigerde zich in de treinen te begeven. Naar het heet zijn andere regi menten naar Moskou ontboden om de re geering zoo noodig te beschermen. KORTE BERICHTEN. Bij een ongeluk in de Ro-broyston- mijn in de buurt van Glasgow werden twee mijnwerkers gedod en 13 gewond. Door een orkaan zijn 200 gebouwen te Shawneq. (Oklahoma) met den grond gelijk gemaalct. Acht menschen zijn daar bij gedood en zeventig gewond. Bij een hevige ontploffing in de Yukonkolenmijn te Charteston (Virginia) werden vijf en twintig mijnwerkers bedol ven. Reeds zijn dertien lijken naaT bo ven Igebracht. Er bestaat geen hoop op redding. Op de vijfde bijeenkomst van den Vol kenbond, die itn Sept. van dit jaar zal plaats hebben, zullen MacDonald en Mus solini persoonlijk aanwezig zijn. Bij de verkiezingen voor de bedrijfs- raden in het Roergebied hebben de com munisten groote successen behaald. Door een hevigen brand zijn te Shan ghai (China) het bureau van de „Shan ghai Times" en een pakhuis, waarin rij de Ier waarde van 2 millioen dollars was geborgen, verwoest. Zoowel in Spanje als in Polen heb ben groote overstroomingen plaats gehad. Thans zijn in Duitsehland reeds meer dan 50 verschillende lijsten voor de a.s. Rij/ksdogverkiezingen ingediend De Maxicaansche rebellen-generaal Huerta, die onderweg naar Amerika op zee zou omgekomen zijn, vertoeft veilig en wel te Fro.utera (in het Zuiden van Mexico). KERK EN SCHOOL NED. HERV. KERK Beroepen. To Herveld (Gld.): A. J. van Wijngaarden to Westmaas i Te Wier- den (O.): R. Bartlema to Hoogeveen (Dr.). Bedankt. Voor Hemelum (Fr.)R. Dijkstra te De Krim (Ov.). Aangenomen. Naar Hypolotushoef en Oosterland: J. N. Drost, Indisch pred. met verlof. GEREF. KERKEN Beroepen. Te MeppolH. Brouwer H.Mzn. te Heemstede. Aangenomen. Naar Arum: D. J. Velsink, cand. te Kampen. Bedankt. Voor Appelscha, Bierum, Honselersdijk, Kommereijl, Grijpskorke, Raard, Tienhoven, Wes.t-Kapelle-Domburg en Laar (Gr. Bentheim): D. J. Velsink, cand. te Kampen. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Op 27 April a.s. hoopt ds. W. We?- seldijk, Ned. Herv. pred- te Schoon- haven, zijn afscheidspredicafcie te houden des avonds om 6 uur, terwijl hij op 4 Mei a.s. zijn intrede hoopt te doen, to "VVouters- woude, na des morgens bevestigd te zijn door dr. P. J. Steenbeek, Ned. Herv. pred. te Bergambacht Op 4 Mei a.s. hoopt Ds. J. Ovgt- d u i n afscheid te nemen van de Geref. Gemeente tc Gouda. Het ligt in het voor nemen de bevestiging en intrede te Rotter dam te doen plaats hebben op 11 Mei d. a.v. waarbij Ds. D. C, O verduin uit Gie- sendam als bevestiger zal optreden. D s. J. E. W e s t e r h u i s hoopt D.V. Zondag 11 Mei afscheid te nemen van de Geref. Kerlc te Oud-Loosdrccht en Zondag Mei d.a.v. intrede te doen te Helle- voesluis en Nieuw-Helvoefc, na bevestigd te zijn door prof. T. Hoekstra van Kampen. Ds. A. Lauwers. Naar de Rotterd. meldt, is De. A. Lauwers, Geref. pred. te Brussel, sinds eenigen tijd ongesteld en niet in staafc zijn arbeid te verrichten. Z.Eerw. kan dan ook aan do in ons land reeds aangenomen spreekbeurten en preekverzocken, voor eerst geen gevolg geven. Aantcekeningen op taalaktc». In bet jaar 1924 zullen do examens ter, verkrijging van „aanteekeiiingen" betref fende de kenia van technische termen op de akten lager onderwijs en middelbaar onderwijs akte A, voor de Franschc, de Hoogduitsche en do Engelscho talen waarvan de programma's zijn vastgesteld' bij Koninklijk besluit van 7 Mei 1923, wor den afgenomen in den loop der maanden! Juli of Augustus en zoo noodig van Sep tember a.s. Zij, die zich aan één dezer examens wenschen te onderwerpen, moeten zich vóór 1 Mei e.k. aanmelden bij den inspec- teurlgeneraal van het nijverheidsonderwijs H. J. de Groot., te 's-Gravenhage. Kerkelijke belasting te Utrecht Tegenover de leden der Ned. Hervormde gemeento te Utrecht, die in gebreke blij ven hun hoofdelijken omslag te voldoen, treedt men gestreng op. Niet minder dan 800 900 dagvaardingen zijn de laatste drie jaren door mrs. Schorer en Wesseling uitgebracht. Thans gaan do conflicten in. hoofdzaak tegen meerderjarige doopleden, doordat ze door eenige kerkelijke handeling met de kerk in connectie tra den belastingplichtig worden geacht. Beroepingswerk. Te Rotterdam stelde de Vereenigïng „Evangelie en Belijdenis" voor de vacature Ds. B. J. C. Rijnders het volgende drie tal: 1. Ds. P. G. de Veij Mestdagh te Was senaar; 2. Ds. Ph. Peter te Warns en 3, Ds. L. J. van Leeuwen te Hilversum. Met pensioen. In den loop van dit jaa-r hoopt do heer J. van der Waals, hoofd der Geref. school te Nijkerk, het onderwijs met pensioen te verlaten. Tot zijn opvolger benoemde het bestuur den heer P de Zeem- J.Gzn., thans hoofd der school Jn de Doornsteeg aldaar. Hoogere Handelsscholen, De Min. van Onderwijs enz. heeft aan dén inspecteur van het M. O., belast met het toezicht op de Hoogere Handelsscho len, medegedeeld, dat. het naar rijn mee ning zeer goed mogelijk zal zijn, dat een school waarvan het programma voldoet aan een der urentabellen behoorer.do bij liet K. B. van 19 Nov. 1923, niettemin den naam Handelsschool draagt en gesubsi dieerd wordt volgens de voor handels scholen geldende regelen en onder toe zicht blijft van voornoemden inspecteur. Het is de bedoeling van den M'nister dat de gemeente en schoolbesturen vrijt heid zullen hebben een dergelijke school hetzij als litterair-economisehe afdeeling, hetzij als hoogere handelsschool te beti telen. Hij verklaart zich voorts berc:d. te bevorderen, dat aan het einddiploma der erkende hoogere handelsscholen dezelfde rechten als aan die der H. B. S. wordt toegekend. UIT DE 0§ï!DEVS!£i ZOETEIiWOUDE Hetmond- en klauw zeer onder het vee breidt schrikbarend uit. Da gelijks komen meerdere aangiften ter secretarie in, en vermoed wordt, dat het -ook nog door enkele veehouders verzwe gen wordt. Het aantal sterfgevallen is be trekkelijk groot. Door den voerma, n van den petroleum wagen „Texaco" uit Leiden! werd bij den veldwachter aangifte gedaan, dat hij door een voerman van een veewa gen uit Benthuizen op den Brockweg al hier was lastig gevallen. De Benthuizer voerman had. mat een stuk hout tegen de hoofden van zijn paarden geslagen, zoodat zij schichtig werden en met den wagen onder in den slootkant terecht kwamen, alwaar de zware wagen .met petroleum Den volgenden mergen moest het zware voertuig door middel van Jkrachtwerktui- gen op dén weg worden gehaald. De dader, M. genaamd, zal daarvoor zijn verdiende straf niet ontgaan, LEIDERDORP DeheerA. Koningalhier slaagde voor het doctoraal examen in de Juridische Faculteit der Yrije Universiteit te Amsterdam RIJNSBURG. Het gaat nog steeds in dalende richting met do bloemenprij- zen wat in hoofdzaak geweten wordt aan de in vele bloemen voorkomende zooge naamde „pokken" waardoor verzending te veel risico oplevert. Vele partijen moeten geheel onbruikbaar zijn aangekomen in het- buitenland. Betaald wordt op heden; per 100 als hoogste prijzen: Murillo f 4.G0, Cramoisie Brillant f 4.20, La Reine f o, Gele Prins f 6.30, Oostenrijk f 0.Her man Schlegel f 3.80, Eleonora f 6.80, San ders f 11.60, Copland f 9.50, Narcissen f 3.—. Tot lid van het bost uur van de Coöp. Voorschotbank en Spaarkas alhier is benoemd, do heer J. H. den Haan Azn., en tot lid van den Raad van Toe zicht, do lieer J. van Klaveren. Alhier is besloten met het oog op de bezwaren aan den zo mertijd verbonden, dor. zonnetijd to hand- hav. Nadat Zaterdagavond do raadsleden' over dezo kwestie hadden vorgaderdl is ©en bijeenkomst gel)ouden van vertegen woordigers van kerkbesturen, schoolbestu ren, vereer.iigingen en enkele particulieren. Nadat rijpelijk de s oor- en nadeden van' handhaving van den Zonnetijd waren, overwogen, en verschillende personen! blijk hadden gegeven van hun inzicht iü dezen, bleken de voordeelen veel grooter dan de nadeelen, waarom unaniem liet be sluit weid genomen*, den zonnetijd te hand haven. Vrijdag vergader do alhier, de Altgerneene Vereeniging voor Bloemt bollen cultuur te Haarlem, af dealing Rijnsburg. Na opening van de vergadering doo£ den voorzitter, den heer S. Schoneveld, laj|

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2