SPORTFEEST van het N.O.C. GERZON ©Mi> I 1. CREYGHTBN, lederenavend GROOT SPORTFEEST ELECTRISCHE PU ROL Ruwe Huid Schrale LipperF UIT DE OMGEVING LISSE De afd. Lis se der Alg. Ver. Van Bloembollencultuur hield een leden vergadering in Hotel de Witte Zwaan. De belangstelling was weer bijzonder klein. De 2e voorzitter, do heer J. W. A. Lefebcr, opende, deze bijeenkomst, waar na de secretaris de notulen las, welke on veranderd werden vastgesteld. Van het hoofdbestuur der Posterijen was een schrijven ingekomen, naar aanleiding van een verzoek dezer af deeling om des Zondags een of meer uren open gesteld te krijgen voor de telefoon! Het H. B. deelde echter mede, dat men ©p dit verzoek niet in kou gaan, daar heb Biet in de bedoeling ligt den Zondag- sehen dienst uit te breiden. Waar bedoelde missive enkele leden niet bevredigde, zal nogmaals een verzoek worden gericht om b.v. het kantoor des Zondags van 121 uur of van 12 uur opengesteld te krijgen Do penningmeester bracht verslag uit van zijn financieel braeer, hetwelk nu niet y.oo heel gunstig luidt, daar hij dit jaar een tekort had te boeken van ruim 13 gulden. De rekening werd nagezien en in volko men orde bevonden. Do Voorz. zeide, dat deze afdeeling was opgericht in 1879 met aanvankelijk 37 leden, terwijl de afd. thans telt 260 leden. 6 lid-leerlingen en 1 donateur. De heer Marbus bracht als afgevaardig de verslag uit van de verhandeling van eaken van de 147e Algemeeno vergadering De beschrijvingsbrief voor de 148e Alg. vergadering werd behandeld, welke niet .Veel stof opleverde voor bespreking. Bij den keuringsdienst voor Narcissen Voerden eenige leden het woord. Ook dr. van Slogteren zette deze zaak uiteen, waaruit bleek, dat geen andere £o«Sle weg was te bewandelen voor ge ïmporteerde Narcissen. Wel had spr. hier naar gezocht, want deze maatregelen bren gen voor enkele handelsmannen eenige schade. Bij de bespreking „Collectieve inzen ding voorjaarstentoonstelling 1925" werd een besluit genomen, om een circulaire te zenden aan de leden', daar Lisse een be drag van 2500 guldlen bij elkaar moet brengen. Op voorstel van den secretaris zullen voortaan als regel, op grond van de kosten geen convocaties meer worden rondgezon den, daar dit geheel nutteloos blijkt. De te houden vergaderingen wórden tweemaal per advertentie in het orgaan bekend gemaakt. Tenslotte deelde deze functionaris nog mede, dat een exemplaar van het „Flori- legium" bij hem ter inzage ligt, waarvan de leden gebruik kunnen maken voor eventueele bestellingen. Onder leiding van den Christ. Besturenbond hier ter plaatse, had in „Rehoboth een liefdadigheidsavond plaats voor de textielarbeiders in Twente. De zaal was heel goed bezet, en de aan wezigen hebben inderdaad genoten!. Verschillende vereenigingen en! personen Verleenden welwillend hune medewerking. De chr. Zangvereeniging „Excelsior" liet enkele mooie nummers hooren, evenals heb Lisser mannen-kwartet. De heer de Boer en Mej. Scheepmaker zongen eenige mooie solo's. De gymnastiek-vereeniging R. O. D. 'A'. bleef niet achter; er werd flink aan brug enz. gewerkt; ook door dames werden nog eenige vrije oefeningen gemaakt. En ter afwisseling werden samenspraken en voordrachten gegeven, waar meermalen hartelijk om werd gelachen. Voor dit doel waren 290 kaarten ver kocht. Het was al middernacht eer men allen welvoldaan huiswaarts keerde KOUDEKERK. De op 19 en 20 Maart jl. gehouden Bazaar, uitgaande van de Chr. Zangvereeniging „Koudekerk's Gemengd Koor", ten bate voor de op liaar rusbende schuld op het orgel, heeft opgebracht bruto f 739, waarvan f 200 voor de Ned. Herv. Kerk is disponibel gesteld. De laatst vastgestel de kiezerslijst voor het jaar 19241925 be vat 761 Kamerkiezers, 764 voor de Staten tn 733 kiezers voor den Gemeenteraad. Predik b. Ned. Herv. Kerk Zondag voorrn. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Israel. Geref. Kerk voorat. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Haspers. SASSENHEIM. -- Woensdagmiddag werd alhier onder geleide van 4 agenten naar het gesticht St. Bavo te Noordwijkerhout gebracht een zekere de Bidder, wonende in de Zuilhofstraat. De heer de R. wiens vrouw verleden jaar overleden is, is van dien tijd af al eenigszins malende ge weest, totdat het plots gisteren tot een uitbarsting kwam. Als een bewijs van de naderendó lente is het ooievaarpaar in ons gemeentepark „Rusthof" wederom te ruggekeerd. BOSKOOP. V r ij d a g 28 Maart zal weder een begin gemaakt worden met het veilen van bloemen en planten en,wel tel kens voormiddags 9.30 uur. BODEGRAVEN. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen twee per sonen, één wegens het vervoer van een- dood kalf en een wegens het vervoer van vleesch voorzien van heb afkeuringsstem- pel. Tot kassier van de Boerenleenbank is benoemd de heer P. van Niekerk, te Zwammerdam. Op 27 en 28 Maart zal in de lokalen van de ambachtsteeken- school tentoongesteld worden het werk door de leerlingen in het afgeloopen sei zoen verricht. 11 ZWAMMERDAM. Vier jongens van on- geveer 17 jaar oud, sloegen uit baldadig heid bij twee oude menschen een. ruit" stuk. De veldwachter van de Overtocht wist de daders gelukkig spoedig op te sporen, zoodat proces-verbaal tegen lien kon wor den opgemaakt, terwijl door den veldwach ter werd gezorgd dat de ruit direct werd betaald. Een landbouwer a 1- hier die zijn melk had vervalsclit met 10 en 12 procent -water hoorde door den' heer Kantonrechter te Alphen aan deni Rijn f 500 boete of 100 dagen hechtenis eischen. VOORSCHOTEN. Van Bestuurszijde deelt men ons mede, dat de 1 Jan. 1.1. op gerichte vereeniging voor Chr. Wijkver pleging reeds 500 leden telt. Het bestuur ziet dan ook met vertrouwen de toekomst tegemoet. Dit wil echter niet zeggen^ dat de contributie's voldoende zijn om uitga ven der vereeniging te dekken, en dat moet toch. Het bestuur hoopt dat de waardee ring in het mooie weTk der veréen., de contrubitie's allengs zal doen stijgen. De minimum contributie a f 1 per jaar is voor niemand een beletsel lid der vereen, te zijn, en daardoor aanspraak te hebben op de hulp der zuster. De béter gesitu- eerdien zullen met vreugde wat meer be talen, gedachtig aan het woord: Draagt elkanders lasten, en! vervult alzoo de wet van Christus. De nieuw be noemde wijkzuster, Mej. Bar men 't Loo van Lage Zwaluwe, hoopt D. V. half Mei haar taak te aanvaardten. De commissie voor de Prot. Ziekenver pleging heeft 1 Jan. 1.1. haar taak neer gelegd. Zij sloot haar kas met een nadeelig saldo van f 10.11. Penningmeester der vereeniging is C. Eggink, Sr. te Waalwijk. GEHIEMGP NIEUWS Een wonderkalf. In den stal van den heer Kaaskooper, te Oosthuizen (N.-H.), is een dood kalf gebo ren dat twee koppen en twee staarten had. Overtreding toterijwet. De politie van Spekholzerheide gem. Kerk rad© heeft procesverbaal opgemaakt tegen een winkelier, die de kinderen in zijn win kel uit een kistje tegen betaling van 5 ets. een lot liet trekken; op dit papier stond gedrukt de naam van het snoepgoed (cho colade, suikerwerken enz.) dat de gelukki ge gewonnen had. Een ander winkelier had iets anders be dacht Hij had hl zijn winkel een kistje met houten klosjes, waaraan touwtjes. Deze staken boven het kistje uit, Voor 10 cent mocht men aan „het touwtje" trekken. Op het klosje stond de naam van het gewon nen suikergoed. De dure koof. Maandag is aan den Langedijker Groen teveiling roode kool verkocht voor f 3000 per wagon van tien ton. Onveilig strand. Het strand zal a.s. Dinsdag 'April van des morgens half tien tot des middags half drie van Scheveningen tot het. Waonenaar- 6che Srag onveilig zijn wegens het schieten met mitrailleurs. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand slechts dan weder voor het pu bliek toegankelijk is, wanneer de vlaggen waardoor de onveiligheid van het strand wordt aangeduid, zijn ingehaald. y.-i -■ -Tf Een brutale insluiper. T Een insluiper heeft zijn slag geslagen in. een perceel aan de Zocherstraat te Amster dam. Hij heeft een portefeuille met ruim f 300 medegenomen, welke lag op een stoel naast het bed5 waarin de bewoner lag to slapen. Zoo Tiandig heeft de dief het aan gelegd, dat de bestolene niet het minst© heeft gemerkt voor den volgenden ochtend. De brutale oplichter te Velp. Do Velpsclie politie heeft te 'Arnhem in verband met een te Velp gepleegde oplich ting ten nadeele van een schoenwinkelier voor een paar heerenschoenen en ongeveer f 78, aangehouden zekerê O., aldaar woon achtig, die al negen vonnissen achter den rug heeft. Hii is ter beschikking ran de justitie gesteld - - Verduistering. De politie te Zwolle he<?ft huiszoeking gedaan b;j J. H., magazijnknecht, bij de firma S., in kramerijen aldaar De politie vond te zijnen huize een klein magazijn van artikelen, die. door de firma S. ook ge leverd werden, als stoffers, kammen, mes sen, lucifers. Kerstboomversierselen, enz. Hij dreef sedert drie jaar een eigen gros- sierderij en gaf kwitanties af, alsof de goe deren direct door do firma S. geleverd wa ren. Bij een van zijn klanten, een winkelier, heeft de politie een stapeltje kwitanties ge vonden, door J. H zonder voorkennis van de firma afgegeven. Hij had zijn wekclijk- sche afnemers. Hoe groot het bedrag is, dat hij op deze manier verduisterd heeft, is niet. na te"gaan; het loopt in de duizenden. J. H., een ongehuwd man, was reeds se dert 20 jaar bij de firma S. in dienst, die hem ten volle vertrouwde. Hij is ter be schikking van de justitie gesteld. Paarden smokkelen. Het paarden smokkelen van Emmer-Com- pascum en omgeving naar" de tegenoverlig gende Zwartenberge en A. Streek (op Duitsch gebied) is sedert eenige weken zeer levendig. Het is opmerkelijk zooveel Hol land sche boeren gebruik maken van de vrije grenszone van 300 meter. Er wordt met paarden en karren geregeld turf en andere artikelen, desnoods zand, vervoerd tot op die grensstrook en is het oogenblik dan gunstig, namelijk is er dan juist geen grensbeambte tc zien, dan is bet een klei nigheid even door te rijden tot over de grens aldaar, het paard af te 6paunen en het dier verder te transporteeren. Zoo gaan er bijna dagelijks twee, drie, soms tien paarden de grens over. Er worden hoogs prijzen betaald, f 700 a f 800, eil het zijn vooral jonge paarden die gevraagd worden. Men zegt, dat. de overbrengers der paar den ongeveer f 100 per stuk genieten. I Wr .jm Door den trein aangereden. Te Nieuwerkerk aan de JJsel is Donder dagmorgen een ongeval geschied, dat be trekkelijk goed is afgeloopen. Toen de melk rijder De Bruin met zijn met twee paarden bespannen wagen den onbewaakten over weg in den Zuidplaspolder passeerde, wer den de paarden door een juist aankomen den goederentrein gegrepen. Een der dieren werd een. eindweegs mee gesleurd en onmiddellijk getloéd, het ande re werd ernstig verminkt De voerman bleef ongeleerd. Het ongeluk is waarschijnlijk te wijten aan onoplettendheid van De B., daar men bij den overweg een ruim uitzicht heeft. Nog meer op z'n kerfstok. Uit het onderzoek is gebleken, dat 'de Duitseher H. J. L. uit Rheindalen, die te Vloodrop gearresteerd was in verband met verschillende kerkdiefstallen in Limburg gepleegd, zich ook heeft schuldig gemaakt aan het ledigen van de offerblokken in de kerken te Hoensbroek en Schimien, voor een tweetal jaren. Oneerlijke brievenbesteller. Reeds eenigen, tijd werden aan het post kantoor te Tilburg klachten vernomen over het vermissen van brieven met geld. De politie slaagde er Woensdagavond in den brievenbesteller H de B., die reeds 21 jaar in dienst is, op heeterdaad te betrappen. Een 5-tal brieven werden in zijn bezit ge vonden. De B. bekende en is in verzekerde bewa ring gesteld. De moordaanslag te 's-Gravenhage. De aangehouden G., die verdacht wordt in den nacht van Dinsdag op Woensdag een bewoner van de Nieuwe Haven te 's-Gra venhage met een mes in den buik te heb ben gestoken, blijft hardnekkig volhouden, dat. hij zich van het voorgevallene niets meer herinnert. Op zijn hand zijn bloed sporen gevonden. Den geheelen ochtend en ook in den middag heeft commissaris Kra mer het verhoor voortgezet. Naar het mes, waarmede dit misdrijf gepleegd is, wordt nog steeds,in het water lange den Z. O. Buitensingel gedregd# Een paniek in den schouwburg te Rotterdam. Vele bezoekers van den Rotterdamscben schouwburg, die Teirlinck's bewerking der Beatrijs-legende „Ik dien" door de Kon. Ver. ..Het Nederlandsch Tooneel" bijwoon den, hebben eenige angstige oogenblikken doorleefd. Nauw was liet scherm voor het derde en laatste, bedrijf opgehaald en het spel inge zet, of een dichte rookkolom werd op de planken waargenomen, terwijl een door dringende brandlucht in de zaal merkbaar was. Begrijpelijkerwijze ontstond er onder de bezoekers een paniek en velen verlieten in allerijl de zaal. Hoewél de beide op het tooneel aanwezige actrices, de dames Mag- da Ja-nssens en RoyaardsSandberg, door een aanvankelijk voortgaan met haar spel poogden het publiek te kalnieeren, gelukte haar dit niet, zoodat men gedwongen was het spel eenigen tijd te onderbreken. Eerst nadat van directiezijde de oorzaak van het vreemde verschijnsel was medege deeld. keerde de rust in de zaal terug en kon de voorstelling worden voortgezet. Wat was het geval? Achter de coulissen werd wierook ge brand, noodig voor de handeling. In dien wierook nu was bij ongeluk een kunstbloem gevallen-, aan het branden gegaan en had aldus de scherpe brandlucht veroorzaakt. De rookkolom was van den wierook zelf afkomstig geweest. Aan het slot van het spel bracht het pu bliek aan de dames Magda Janssens en RoyaardsSandberg een ovatie voor baar zelfbeheersching tijdens het voorval. „Msb." RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Op de rol komen voor, voor openbare behandeling 64 zaken,^voor niet" openbaar 1 zaak. Als waarnemend kantonrechter fungeerde Mr. B. Vos. C. O., landbouwer te Zoeterwoudé, die niet verschenen is, is ten laste gelegd, de aflevering van melk voor volle melk, welke met water vermengd. was. Voor bekl. trad op als verdediger Mr. Sormani, die.de feiten erkende. Dr. Van Eek deed mededeeling dat men het spoor zocht van melkvervalsching uit die omgeving en ten slotte werden monsters genomen, waarvan het onderzoek uitwees, dat tot een maximum van 26 pet. water was toegevoegd. Bekl. had eerst een huisgenoot de schuld er van gegeven, doch later gezegd het zelf gedaan te hebben. De scheikundige Mej. Fuhri Snethlagc had in de verschillende monsters van 5 pet. tot 26 pet. water bevonden. Later genomen mon slers waren goed. De keurmeester v. d. Broek had de monsters genomen in tegen woordigheid van bekl. en den melkrijder Jafison, die op een vraag van den verdedi ger kon verklaren, dat men nooit iets ge merkt 'had van. vervalsclring door bekl. en er ook geen klachten over waren. De Amb- tenaar van liet O. M. oordeelde het feit be wezen, en noemde het een ernstig feit, dat den wetgever gelegenheid geeft met ter< hoogste f 2000 of G maanden te straffen, en nog gisteren is te Alphen een gelijk geval beboet met f 500. De Ambtenaar meent hier ook een hooge boete te moeten eischen en stelde deze op f 300.of 60 dagen hechtenis. De verdediger ziet geen gelijkheid in dih geval, en.het genoemde te Alphen, dat een geval was bij herhaling en bier de eerste keer. Bekl, heeft daar melk verloren was ge-* gaan en-hij toch wilde leveren, zich laten verleiden tot 't aanvullen met water, doch overigens waren er nooit klachten geweest, waarom hij een voorwaardelijke veroordee ling vroeg, die zeker in dit geval veel vrucht baarder zou werken. W. K., die geregeld elders zijn bezighei den heeft, doeh ook in zijn woning te Noordwijk een kruidenierszaak van niet te grooten omvang drijft, die door een knechtje wordt waargenomen, is be klaagd, van het in voorraad hebben van ondeugdelijke waren. Beklaagde bekent, doch de waarschuwin gen van den keuringsdienst bereikten hem niet altijd, zoodat hij feitelijk machteloos gestaan heeft. Dr. Van Eek, Mej. Fuhri -Snethlage en do keurmeester West leggen hierover verklaringen af van hun bevinding waarna de Ambtenaar f 250 of 50 dagen eiseht. Bekl. kan onmogelijk die boete bctalenT waarop de Kantonrechter zegt, dat er dan 50 dagen te kiezen zijn, wat beklaagde ook niet kan bekoren, zoodat bekl. de uitspraak maar eens afwachten moet, hoe duur hem dit verzuim zal komen te staan. K. v. K., fabrikant te O eg st ge est. heeft te Noordwijkerhout in een: fabriek meisjes aan het werk gehad, zonder dat een arbeidskaart aanwezig was, wat een der meisjes, Joh. Opdam van Lisse, als getuige gehoord, kon bevestigen. De bekl., slechts enkele maanden in Ne derland, wat zijn uitspraak bevestigde, wist wel van de bepalingen, liad er ook de meis jes op gewezen, doch dacht een langer ter mijn en ander optreden van de politie. Eisch 11 geldbooten van f 3, J. J. B., tuinder te Voorhout heeft op een tuin van zijn buurman aan de Kniplaan zijn kippen laten loopen. Bekl. zegt, dat de kippen liepen op grond van den heer Langeveld, doch door een' boezemvriend van buurman Ruigrok, zekere van Wieringen met een spade op liet terrein van Ruigrok gedreven waren. Bekl. houdt de kippen wel op, doch door een noodlottig toeval was de schuurdeur opengewaaid met- het bekende gevolg. Getuige Ruigrok had verwacht, dat buur man B., nadat er eenige dieren waren ver giftigd, wel beter er op zou passen, doch dit was niet zoo. Beklaagdes huisgenooten zijn ook onhebbelijk tegen de huisgenooten. van getuige. De verstandhouding, oordeelde de Kantonrechter, was' voor de buren niet schitterend. Beklaagde noemde het verhaal van buur man R. zeer overdreven, en de kantonrech ter zou raden, dat beide hun kippen maar goed op hok hielden. Eisch f 3 of 3 dagen hechtenis. H. J. de L. heeft zonder daartoe vergun ning te hebben aanlegplaats gekozofi aan do Vink onder Voorschoten. Get Varke- visser zegt veel last er van te hebben, niet tegenstaande er een bord geplaatst is. Eisch f 10 of 10 dagen hechtenis. L. F., koopman te Leiden, heeft met een auto te snel gereden, wat beklaagde niet ontkent, doch het zal noodig geweest zijn. Eisch f 6 of 6 dagen hechtenis. L. M. W. Z. chauffeur te Leiden, is hetzelfde ten laste gelegd met een zware auto van een steenkolen Maatschappij. In het Noordeinde waar dit plaats vond kan; men bezwaarlijk langzaam genoeg rijden, althans controleerbaar is het niet. Eisch f 10 of 10 dagen hechtenis. J. L. A. van H., winkelbediende te L e i- d e n is de Mandenmakerssteeg ingereden van den verboden kant. Bekl. rijdt zelden of nooit met een hand wagen, en was dus onbekend met dit voorschrift. Eisch f 2. ZATERDAG VAN 2-5 UUR DE PRYZEN ZYN IN ONZE ETALAGE TENTOONGESTELD NET PERSOON biedt zich aan voor Provisie reiziger voor 6olide firma, of voor kantoor werkzaamheden. Brieven onder No. 4342 bureau van dit blad. Brandstoffenhandel. Billijk te koop 4332 Anthraciet fijn en Cokes fijn. Firma J. v. d. VOORT-BOEREN Korte Vleerstraat 25-27 Den Haag - Telefoon H1008 Puikbeste Zeeuwsclie Eetaardappelen en alle soorten Pootaardappelen. van de zware klei, verkrijgbaar bij J. MOOLENAARPz., Zaad- handel, Sassenheim, Tel. 4465, EN 10512 LAMPENENKROMEN AALMARKT No. 25 Af«leelin<j LEEDEIV Woensdag 2, Boudei'dag 3 en Vrijdag 4 April a.s. in de LeidEclie Universiteits Manége - Kaisersiraat 13 ten bate van het ËTederiandsck Olympisch Comité, Paardrijden, Boksen, Worstelen, Gymnastiek, Schermen en Touwtrekken Aanvang S uur precies. Prijzen «Her plaatsen f 1.8Ö (Stedelijke belasting inbegrepen) 9579 1 April GENERALE REPETITIE prijzen der plaatsen f 0.60 (sted. bel. inbegr.) Kaarlenverkoop bij A. M. VAN ZWICHT, Breestraat 126, J. E. ZIRKZEE, Kort Rapenburg 2, H. ZIRKZEE, N. Rijn 63 en aan de Universiteits Manége, Kaiserstr. 13 Plaatsbespreking it 20 cent bij A. M. VAN ZWICHT, Breestraat 126 Een ieder wordt verzocht, met het oog op het uitgebreide Programma, vóór 8 nui' zijn plaats in te nemen, teneinde een vlot verloop te waart B t)oos 90 60 - 30 ct. PUROL BljApoth.enDros'stei» BREESTRAAT 108

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6