JpurolL &i*<*MMt0*ei*jk« Aankondigttt^ WE*fS9>tTEUJKE VISCHVERKOtMV At 11 den gemeentelij kon viscbwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225. is DINSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH f0.28— 10.38. GROOTE SCHOL a fO.40, TONG f095 per pond en VOLLE HARING tO.CAM per stub. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 7 Januari 1924. SLUITINGSUUR VOOR WINKELS. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen, ten aanzien van den door het Leidsche Volkshuis in zijn gebouw aan den Apothekersdijk op 29, 30, 31 Januari en 1 Februari a.s. te houden bazaar, ont heffing is verleend van het sluitingsuur voor winkels, welke onheffing geldt tot 11 our des avonds. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 Januari 1924. AGENDA. WOENSDAG 9 Januari. Leiden. Openb. Verg. Geref. Drankbes tT. Kerkge bouw Heerengraoht. Aanvang 8 uur. Sprekers de heeren Scheps en Ds. Bec h. reeds met den voorzitter, mr. Kooien, besproken. Aan dit voornemen is toen, naar wiii roeenen te weten, op aandrang van laatst genoemde geen gevolg gegeven, daar b.v. in zake het voorgenomen outslag aan ge huwde ambtenaressen een geruststellend communiqué in uitaioht werd geebeld en voorts wijl men meende, dat de behande ling der wet op do middelen tocli eerlang een samenkomst der Kamer zou noodig maken". Vrij algemeen bleek men overtuigd, dat een bijeenroeping der Kamer temeer ge wettigd was te achten nu het parlement door de laatste opdracht, fe'tel ijk reeds in de oplossing der crisis was betrokken In dit verband tegenover het Neder- landsche volk de verantwoordelijkheid vast te stel'en voor het sloepend verloop der crisis, kwam, zoo verzekert men ons velen in hooge mate gewenscht voor. Nog gangen stemman op tol het organi- seereu eener openbare landelijke actie tot ditzelfde doel. De beraadslagingen over de kwestie der bijeenroeping van de Tweede Kamer waarvoor, naar men weet, een door t'en leden ingediend verzoek voldoende is zullen, naar de Telegr. vernam, in een Dinsdag a.s. te houden voortgezette ver gadering worden hervat. Koninklijk bezoek aan Zeeland. Naar wij vernemen heeft de Koningin zich bereid verklaard a.s. zomer een be zoek aan Zeeland te brengen, medo in ver band met de feesten ter herdenking van de 350-jarige onahankelijkheid van Mid del- borg. Tellen van Reizigers. Van 7 tot en met 12 dezer zullen, naar de "N. R. C." mededeelt, aan alle stop plaatsen van de Nederlandsche Spoorwe gen de reizigers, die aldaar in- en uit stappen, worden geteld. Rijksinkoopbureau Naar aanleiding van een daartoe strek kend adres der K. v. K. te Middelburg is door de K. v. K. voor Hollands Noorder kwartier, gevestigd te Alkmaar, de vraag overwogen of het wensckeüjk moet ge acht worden dat het Rijksinkoopbureau wordt opgeheven. De Kamer komt tot de conclusie, dat bij pulieke aanbesteding steeds de voordeeligste prijzen te bedin gen zijn omdat in die gevallen de onder linge concurrentie het scherpst is en abuizen bij de aflevering tot een mini mum worden teruggebracht. Het geheel© bureau met zijn staf van ambtenaren zou kunnen verdwijnen hetgeen een n;et on belangrijke bezuingrag voor de Rijksmid- de'en zou beteekenen. Mogelijk zou voor het Centraal inkoo- pen van kantoormeubelen en kantoorbe hoeften het R. I. B., doch dan uitsluitend met bekwame vakkundige menschen nut tig werk kunnen blijven verdekten, doch in 't algemeen kan do K. v. K. voor Hol lands Noorderkwartier zich geheel ver eenigen met de strekking van het adres der Kamer te Middelburg, dat de spoedi ge verdwijning van dit bureau ooogt. In dezen gec-st verzond de Kamer een schrijven aan don Ministerraad. Cijfers om te onthouden. Tegenover degenen, dio altijd weer bewe ren, dat onze militaire uitgaven een onuit puttelijke bron van bezuiniging bieden, een soort goudmijn, waaruit voortdurend nieuwo schatten gedolven kunnen worden, is het goed zogt do Standaard de cij fers 1e onthouden, die wij dezer dagen in „De Tijd" vonden. Het blad merkte op, dat de Staatsschuld op hel o o ge li blik 3200 millioen gulden be draagt waaronder dan begrepen is wat er noodig zal zijn tot dekking der thans bc- staando tekorten, alsmede de 700 millioen, die gediend hebben als voorschotten voor woningbouw tot aan Juni dezes jaars. Van dat laatste bedrag moet oen belangrijk deol als verloren worden beschouwd. Do Staatsuitgaven voor 1924, vergelkon bij 1914, staan tot elkander als 284 tot 100. Vermenigvuldigt men het bedrag voor 1914 met het indexcijfer 1.73, dan is er voor 1924 nog een meerder bedrag van 240 millioen. Do hoogste toename nu was er bij het Departement van Arbeid: van 100 op 510. Dan volgt het Depart6111004. van Onder wijs: van 100 op 437. Het minst vroeg echter Marine: van 100 *p 201, en Oorlog van 100 op 177. Zulke cijfors zij» welsprekend. BUlTEWLftBSft PE CRISIS IN EUROPA, Het Engelsche Kabinet. De vont röta-cotn missie. Bok's prijsvraag. i)en 17en Yalt het Kabinet! Een stellige uitspraak, die draadloos uil Londen wordt geseind. Hot schijnt toch, dat liberalen en con servatieven niet wel samen kunnen gaan en dat ze van een anti-socialistisch Ka binet dus niet veel zal komendoordat er geen coalitie komt. Dientengevolge verwacht men twee da gen na de opening van het parlement de val van Baldwin en de zijnen. En dan? Labour! Zal Engeland over eenigen tijd den zelfden aanblik geveai als zoovele andere landen, waar de socialisten aan 't woord zijn? Do Engelscho rooden zijn weliswaar tammer dan hun vastelandsche collega's, maarals de klasse op het kussen zit moeten er conflicten komen. Conflicten zijn er over'gons al voldoende. Hoe Labour straks de ruzie in eigen kring moet bedwingen ie nog een open vraag, evenals de richting welke deze ar- beidersregeermg im positieven zin zou gaan volgen. Dat Mc.Donald en de zijnen nog voor groote moe'ljkheden zullen komen te staan is zonder twijfel. Zoo hebben b.v. de locomotief-machi nisten en stokers bij de spoorwegen met groote meerderheid een loonsvoorstel verworpen en is de kans op staking groot. Op zichzelf zou deze gebeurtenis van niet meer belang zijn, dan andere ar- beids-conflicten, doch er bestaat zeer groote belangstelling voor de houding der Labourpartij in dit conflict. Want de mogelijkheid bestaat, dat de staking uitbreekt als het Labour-m'niste- rie de macht in handen heeft en hoe zal 'e konings xcgeering dan handelen tegen de staking, die het leven der natie be dreigt? Meerdere van deze conflicten dreigen aan den horizon. Leven we in heel Europa niet van het eene conflict in het andere? In Amerika weet men daar beter raad mee. Daar lost men de vraagstukken door een enkele prijsvraag. Indertijd maakten wij melding van do prijsvraag van onzen vroegeren landge noot de Bok, die twee maal 50.000 dollars uitdoofde. Zie hier de uitslag: Amerika zal zich, ©verenkomstig het streven van staatssecretaris Hughes en wijlen president Harding, moeten aan sluiten bij het Parmanente Hof van Intern. Justitie. Amerika zal, zonder lid van den Volkenbond te moeten worden zooals deze thans is samengesteld, aanbie den om z:jn huidige samenwerking met den Volkenbond uit te breiden en aan alle werkzaamheden van den Bond deel te nemen op de volgende voorwaar den: 1. De militaire en economische macht moet worden vervangen door de moreele macht en door de openbare meening, zooals oorspronkelijk lag opgesloten in de artikelen 10 en 16 van het Volken bondsstatuut. 2. De moreele beginselen moeten wor den geëerbiedigd. 3. Geen verplichtingen moeten aan Amerika worden opgetegd uithoofde van het vredesverdrag van Versailles, tenzij deze verplichtingen door het Congres hij een wet worden aanvaard. 4. Het lidmaatschap van den Volken- honbond moet voor alle naties worden opengesteld. 5. Voorziening in de verdere ontwikke ling van het volkenrecht. Let vooral op dat artikel 2: De moreele beginselen En dat uit materialistisch Amerikal Ook hier: words, words, words! Wellicht, dat de „verzachting" in Frankrijk van meer invloed is dan deze Bok'sche prijsvraag. Volgens do „Matin" zullen de werk zaamheden van de militaire controle commissie in Duitschland op 10 Januari hervat worden. De Gezantenraad heeft in rijn hijeen- komst van gisteren kennis genomen van de gunstig© beschikkingen der Duitsohe regeering, welke in dien loop van den avond te Berlijn werd bevestigd bij een officieuze nota, waarin er de nadruk op wordt gelegd dat het, ten einde ieder in cident, waarvoor de Duitsche regeering aansprakelijk zou zijn, te voorkomen, de voorkeur verdient, dat de leden der com missie hun onderaoek niet in uniform verichten. In Frankrijk behaalde Poincaré hij de verkiezingen weer een goed resultaat. Voor zijn district werd hij gekozen met 794 van de 810 stemmen. Hoe overigens het land in politieken zin verdeeld is, moge blijken uit de volgende uitslag: Te bezetten 116 zetels. Gekozen: 17 conservatieven en libera len; 12 republikeinen, 17 links-republi keinen, 4 onafhankelijke radicalen en ra dicaal-socialisten, 4 republi'keinsche-soci- alisten, 2 socialisten, in het geheel 94 senatoren, van wie 15 ndeuwe. Er moeten nog 21 herstemmingen plaats vindon, af gescheiden van den nog onbekenden uit slag op Martinique. DE GRIEKSCHE KONINGSKWESTIE Men begint te Athene in te zien, dat Venizelos geen gemakkelijke taak zal heb ben bij zijn streven naar verzoening. Hot voornaamste struikelblok is de kwestie van den terugkeer van den koning. Deze terugkeer kan door de anti-Venizel'isti- Winterhanden jS8 Gesprongen Htndeuip^ Wintervoeten. Kil) gisp Doos 30,60,90 Cl- fBBki SBf| Bij Apothekers jjÉEBg en Drogisten MB! sche leiders worden gesteld als eerste voorwaarde voor iedere onderhandeling over verzoening. De royalisten zijn van meening, dat de koning onmiddellijk moet terugkeeren en te Athene moet blijven, totdat een volks stemming over den regeeringevorm heeft plaats gehad. Daarentegen weigeren de extremistische republikeinen 's konings terugkeer zelfs maar in overweging te nemen en verkla ren, evenmin aan Venizelos te kunnen beloven, dat ze zich er bij zouden neer leggen, ingeval bij de stemming besloten wordt tot handhaving van bet koning schap. Extremistische royalisten maken even eens de taak van Venizelos zeer moeilijk zoo niet hopeloos. Een van hun bladen pubh'ceert op de voorpagina de foto's van de oud-ministers, die in November 1922 ter dood zijn gebracht. In een onder schrift wordt Venezilos verantwoordelijk gesteld voor hun dood. Het blad zegt tot hem: „Gij rijt teruggekeerd, omdat uwe tegenstanders niet langer bestaan. Waar zijn zij? Hun stoffelijk overschot moge aan de aarde zijn toevertrouwd, maar hun geest verspert u nog steeds den weg. Kunt gij uw geweten met hun dood ver zoenen en kan het Grieksche volk hun, onschuldig vergoten bloed vergeten? Een ander blad weer noemt Veneriloa „een tyran met misdadige ne'gingen", tegen wien bij zijn terugkeer het vollk den strijd opnieuw moet aanbinden. Toch werd hij maar met 345 van de 385 stemmen tot voorzitter van de Natio nale Vergadering gekozen. De Mexicaansche troebelen Naar Reuter verneemt, bestaat het eeni- ge officieele bericht omtrent den toestand in Mexico in een te'egram uit de stad Mexico, waarin wordt verklaard, dat de rebellen Tuxpan, de haven van bet gelijk namige petroteumgebied hebben bezet. Do la Huerta heeft zijn agenten order gegeven, groote hoeveelheden geweren, machinegeweren en munitie te koopen; zulks ingevolge te Washington ingewon nen advies, dat zegt dat er geenerlei be zwaar tegen bestaat, dat in Amerika door derden wapenen worden aangekocht, ten- rij mocht blijken dat deze moeten dienen voor een samenzwering, d'e op die wijze zou maken dat de Vereenigde Staten als basis worden gebruikt voor operatics te gen bevriende mogendheden. De Winter! Buitengewoon streng winterweer wordt uit geheel het Noord-Oosten van Ameri ka gemeld. In verschil1 en de dee'en van de staten Minnesota, Nebraska, Iowa en Zuid- en Noord-Dakota daalde de tempe ratuur gisteren tot 20 en meer graden onder nul. In de stad Virginia werd zelfs een temperatuur van 39 graden onder nul opgeteekend. In alle Noordelijke en centrale staten van de republiek is de koude heviger dan sedert jaren is waargenomen. Uit de ver schillende koude gebieden zijn tot dus verre 12 sterfgevallen door koude gemeld. Te Chicago heerscht een temperatuur van 16 graden heneden nul. Zes personen zijn er van koude gestorven, to St. Louis drie Ook voor New York wordt vriezend weer voorspeld; de thermometer is er ge daald van 15 tot 10 graden boven 'het vriespunt. Duizenden negers, die in de fabrieken en andere bedrijven te New York werk zaam zijn, ontvlieden de bev'ge koude door naar het wannere Zuiden te ver trekken. KORTE BERICHTEN. Bedrijfsrisico. In het Cirque Marcel te Parijs is tij dens de voorstelling een ernstig ongeluk gebeurd.. Toen de leeuwen-drosseur de kooi binnenging, waarin zich de leeuwen bevonden, werd hij onverhoeds door een leeuw aangevallen. Met gloeiende ijzeren stangen konden de stalknechts het woe dende dier tenslotte wegduwen maar de ongelukkige dresseur was reeds danig ge wond. In ernstigen toestand werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Hulpverleening per vliegtuig. S;nds Kerstmis zit het motorschip „Sonderhurg" van Hemhurg niet ver van Husum op een plaats ingevroren, geheel afgesloten van het vasteland. Op verzoek van de reederij heeft thans, naar het W. B. meldt, een vliegtuig le vensmiddelen gebracht aan do uitgehon gerde bemanning. Niettegenstaande de moeilijkheden aan bet dalen verbonden, is de onderneming goed geslaagd. Een groote brand is Zaterdagmid dag uitgebroken in een fabriek van ma nometers in het Noorden van Berlijn. Met veel- moeite slaagde do brandweer er in 4 vrouwen en 6 mannen, dio allen reeds bewusteloos waren uit de branden de gehouwen te redden. Een brandweer man liep hierbij levensgevaarlijke won den op. God mende een demonstratie voor het Japaneescho keizerlijk palcis al waar de keizerlijke fam'lie op dat oogen- hlik niet vertoefde is er door een Ko- reaau een l>om geworpen, die echter niet ontplofte. Naar verluidt, zijn in 's mans "woning nog drie hommen gevonden. De Romeinsche bladen melden, dat er in heel Italië een ongekende koude heersolit, gepaard met lawines en ver schillende ongevallen door den horigen sneeuwval. De lagune van Venetië moet toe ge vroren rijn. Do staking b'j de ertslossers in de Antwerpsclio haven is reeds opgeheven. De patroons hebben een loonsverhooging van 20 centiem per ton toegestaan. Naar uit Berlijn wordt gemeld, be vinden zich in de gevangenis aan Rijn en Bier nog ongeveer 2.0Ö0 door de Fran- schen gevangen geizette Duitschers. De Perzische regeering besloot tot den verkoop van een gedeelte der kroon juweel en over te gaan, teneinde de voor spoorwegaanleg benoodigde gelden te verkrijgen. De Petersburgsche bladen publicee- ren een decreet v®n bet eovjetdeparte- ment van oorlog, waarin de onmiddellijke mobilisatie van de lichtingen van 1897 tot 1900 wordt gelast Deze lichtingen zullen hun oefeningen maken in de gar nizoenen aan de Finsche grens. KEBK EN SCHOOL NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Nieuw-Dordrecht, A. Wartena, cand. te Zevenhuizen. Bedankt: Voor Wierden, W. Deur te Zegveld. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Haastrecht, C. W. Keur, cand. te Driebergen. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Harlingen, H. Ho- gendoorn te Vlaardingen. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Op Zondag 17 Februari boopt Ds. D. v. M a a n e n. pred. der Ned. Herv. Gem. te Waarde (Z.) afscheid te nemen van zijn gemeente, om D.V. op Zondag 24 Febr. d.a.v. intrede te doen bij de Ned. Herv. Gem. te Kerkrade-Terwiselen, na beves tiging door Ds. J. A. Verhoog. Na op 24 Febr. a'scheid te hebben ge nomen van de Evang. Luth. Gcm. te Weesp, hoopt D s. J. J. Simon aldaar, op 9 Maart intrede te doen b:jj die ge meente te Gouda, na in den morgendienst te zijn voorgesteld door Ds. Th. Schorten uit Nijmegen. Ds. G. A. Alers. Ds. G. A. Alers, Herst. Evang. Luth. predikant to Zwolle, hoopt Zondag 27 'Januari as. zijn 40-jarige ambtsbedie ning te herdenken. Ds. Alers, die in 1884 te T'el intrede deed, vertrok in 1886 naar Zwolle, welke Gemeente bij dus ruim 87 jaren heeft gediend. Zilveren Ambtsjubilea. 15 Januari a.s. hoopt D s. F. J. Krop, Ned. Herv. pred. te Rotterdam te berden ken dat b'j voor 25 jaren in het ambt werd bevestigd. Na in Frankrijk te kebiben gestudeerd in de wijsbegeerte en de theologie, werd Ds. Krop 15 Jan. 1899 bevestigd bij de Waalsche gemeente te Den Bosch. Vervolgens werd hij in 1901 bij de Ned. Herv. Gem. te Franeker bevestigd, om 12 Juli 1903 zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gom. te Zwolle. Na een 11 jaar de Ned. Herv. Gein. te Zwolle gediend te hebben, vertrok Dr. Krop naar Rotterdam, waar hij bij de Ned. Herv. Gem. aldaar op 3 Maart 1912 bevestigd werd door Dr. H. J. O1 thuis. Hoewel eerst niet beslist orthodox ging Dr. Krop, door de practische aanraking met het modernisme, later beslist naar rechts over, speciaal naar de Confessio nelen. Bekend is rijn polemiek tegen Rome, welke steeds een principieel karakter draagt. Vurig voorvechter is liij van de aaneensluiting der Protestanten ter wille van de eenheid die er is. Dit openbaarde hij ook ten opz'chte van de internatio nale aaneensluiting der Fransche Ker ken. D s. A. Prins, pred. der Ned. Herv. Gem. te Poederooyen hoopt op Dinsdag 29 Jan. zijn 25-jarige ambtsbediening te herdenken. Ds. P. diende achtereenvolgens de Ned. Herv. gemeenten te Groote Lindt, Papen d-recht, St. Maartensdijk (Z.), Rouveen, Doornspijk, Kamperveer, Giessendam en Poederooyen. De Jubilaris trad o.a. op den voorgrond als hoofdredacteur van het Geïllustr. Glir. Weekblad (uitgavo van Joh. de Liefde), welke functie hij reeds 21 jaar waar neemt. Enkele malen was hij lid van een Class. Bestuur. Sedert een drietal jaren fungeert hij als Secretaris der Glir. Doof- stommenschool „Effatha". Zending. De zendeh'ng H. J. Eggink te Parga- roetan komt mits do noodige gelden om do reis te bekostigen gevonden kun nen worden (bureel Java „Comité: Pot gieterstraat 36, A'dam) vooral met het oog op den gezondheidstoetand van mevr. Eggink, in het voorjaar met verlof naar Holland. Te Oegetgeest heeft 16 de- zer een algemeene bcsturenvergadering der leden van de hoofdbesturen der Sa menwerkende Zendingscorporaties plaats, waar dr. M. J. A. de Vrijer te Amster dam zal bespreken do vraag, hoe de juiste verhoud'ng to vinden tusschen de uitgaven, die het Indische werk vraagt., en de mogelijkheid, waartoe de Neder landsche Christenheid in staat is. De. G. H. Wagonaar te Rotterdam zal een over zicht geven van do wiize, waarop de Sy node der Ned. Herv. Kerk de voorstellen van het Comité voor kerkelijke Zen- dinesaclie heeft ontvangen en van de se dert hierover gvoerdo besprekingen. Van do zjde dor Synode is inzonderheid aftu ig drongen op en meer omtijnd voorstel in zake een Cenlralen Zendingsraad der kerk, waarover het gevoelen der Zen- dimgsoorp0raties moet worden 'ingewon nen. Het Java-Cornité. Op Ooet-Java rijn thans 10 gemeente» met 3817 gemeenteleden; 10 scholen met 600 leerlingen,; 7 hand.werkschoten, met 122 leerlingen. In de beide ressorten raai de zendelingen Van Hasselt en Eggink (Su matra) zijn thans 14 gemeenten met 1137. leden; 14 scholen met 655 leorlingem Het M. Ui L. 0. Op de alg. vergadering der Veroen. voofc Mulo, betoogde de beer W. Uittenbog&ard' dat de tijd gekomen was, dat de Vereen, voor Chr. M. U. L. O. krachtig protest aanteekenti tegen de zeex aikeurenswaar- dige en betreurenswaardige wijze, waarop van ondeskundige rijde in de Christelijke schoolpers tegen het M. U. L. O. wordt geageerd. De heer L(ens) geeft bij dit bericht in de „Sch. rn. d. B." thans de volgende noot. Van die ondeskundige rijde? Kom, kom, oude makker 1 Gij weet beter, waai* het tegen gaat. Niet togen het Mulo, maar tegen de ongemotiveerde bevoorrechting van zeker namaak Ulo. In dezo bestrijding vinden, vre zeker U aan onze zijde. y»T DE OiüGEVING LEIDERDORP. In de maand December wer- den ter keuring aangegeven voor bedrijfs- slachting 14 runderen en 17 varkens. Voor huisslachting 9 varkens. Voor noodslach- ting 1 varken en 1 schaap. Aan loon werd ontvangen f210. Wegens lichte ongesteld- lieid van ouderling Splinter is de bevesti ging van ouderlingen en Diakenen in de Ned. Herv. Gem. alhier die Zondag zou plaats hebben uitgesteld. Bij de collecte in de Herv. Kerk alhier op Oudejaarsavond was eenl bijzondere gift van f 26 waarvan f 10 be stemd was voor de armen, f 10 voor do Zen ding en f 5 voor zendeling Eggink. Eindelijk na lang openhou den is de Rijn toch dichtgekomen. Gingen er van Zaterdag op Zondagnacht nog boo ten door den Rijn, Zondag liepen enkele waaghalzen reeds over het wak. Nu het van nacht weer flink gevroren heeft, is het ijs vertrouwd en is de IJsclub druk bezig oen baan te laten maken, wat lang niet gemakkelijk is, daar door het vele breken het ijs erg ongelijk is. V o o r de hedenmiddag gehouden hard rijderij op schaatsen op de Does voor jon gens van 1015 jaar waren veel liefheb bers. Weer en ijs dienende zal er morgen ringrijderij zijn voor paren boven de 16 jaar waaraan fraaie prijzen (kunstvoorwer pen) verbonden zijn. Het inleggeld is f 0.75. Daar dit iets nieuws voor ons dorp is, zul ten er wel,veel liefhebbers en belangstellen den rijn. Onze Dorpsstraat wordt een zaak rijker. Op 8 Januari zal in perceel Dorpsstraat 96 door den heer A. Schipper Jr. uit Leiden een zaak worden geopend op het gebied van scheren en haarsnijden enz. BurgerL Stand. Bevallen:; A. Snel geb. van Houwelingen d. M. J. v. d. Wal, geb. van Manen z. en d. C. v. Straten geb. Kenbeek z. RIJNSBURG Do nieuwe benoemde gemeente-verloskundige Mevr. Voorthuizen Bremer hoopt op 19 dezer haar functie al- bier to aanvaarden. Het Mannenkoor ,>Zmgt Gode Lof" hoopt op morgen (Dinsdag)- avond alhier in de Geref. Kerk een Zang uitvoering te geven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Belanghebbenden, on dat zijn er velen, in onze plaats zij attent gemaakt op een in dit blad voorkomende advertentie betreffende inlevering van spaarboekjes bij den kassier der Boeren-» leenbank. Men neme daar dus nota van. KATWIJK. Burgerl. Stand. G e b o r e ui Cornelia Petronclla d. van Jac. Meijer eri A. P. Mulder Johannes z. van J. Varke- visser en J. de Vreugd Wilbelmina d. van W. Berkheij cn M. Dorrepa-al - Neeltje d. van P. van der Plas en A. Haas noot Aart Marinus z. van A. Brouwer en M. v. Duijn Jacob z. van W. Ouwe hand en T. Guijt Lena Cornelia d. van C. Houten en W. van der Plas Krijixtje d. van H. van Rijn en J. Miunee Jan z. van J. Nijgh cn D. Plokker Albertus z. van A. van dex Mcij en G.Bouwmecstcr Albert z. van H. van der Bijl en E. do Jong. Ondertrouwd: A. van Duijn cn E. E. Schrciber A. Hock en J. Meijvogd M. Mos en A. van Duijvenbodc. Getrouwd: A. van der Plas en T— van der Plas C. van Beeleu en C. Groen. Overleden: Levenl. kind van P. T. Nagtegaal en G. Jaarsma Maart-je do Vreugd 9 w., d. van Cornells do Vreugd en D. Duijvenbodo Jacob Zwaan 21 j., z. van W. Zwaan en A. Guijt Pictev Vlieland 9 mud., z. van Jac. Vlieland cn A. Barnlioom Jacoba Gerardiua Hendrica van Dooren 7 mnd., d. van Nic. van Doo ien en Kr. Vooijs Cornells van der Plas 8 md., z. van O. van der Plas en C. Vooijs. BOSKOOP. Na in g*o komen k 1 a c li- ten heeft de politie opdracht gekregen, nauwlettend toe te zien dat in de slooten geen bijten zullen worden gehakt, zulks met het oog op de veiligheid van het schaatsenrijdend publiek. Het is volgens politieverordening ver bo den zonder vergunning van B. cn W. om bijten te hakken. B. en W. dezer gemeen- te maken bekend dat op Woensdag 9 Ja nuari mm. 2.30 uur gelegenheid zal be staan tot kostelcoze inenting. Burgerl. Stand. Gehore 11:, Cornelis Adrianus z. van A. G. Vreeburg en M. M. de Korte Jori.ua Maria Bar-

Nieuwe Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2