Dagblad voor Leiden en Omstreken. Hei onrecht gewroken. ABOÜËSEÜiElëTSPiïiJS In Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal f2.50 Per week S0.19 (Franco per post per kwartaal ......f2.90 4 de JAARGANG. MAANDAG 12 NOVEMBER 1923 No. I0S3 BureauHooigracht 35 Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PilIJS ^.Gewone advertentiën per regel 22>t cent, Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief* lUBij contract, belangrijke reductie. "•Kleine advertentiën bij vooxuitbeta* ting van ten hoogste 30 -woorden, worden dagelijks geplaatst ad 50 cent. V Waardeering. De heer Marchant die zich te Amster dam bereid verklaarde onder zekere ivoorwaarden, in een democratisch Kabi net zitting te nemen, heeft van de gele genheid gebruik gemaakt om zijne toe komstige bondgenooten een Jlinke afstraf fing toe te dienen. Waarom zoo vroeg bij, kan hier geen •waardeering zijn van den politieken te genstander, zooals men dat b.v. ziet in (Engeland? Waarom kan dat hier niet? Inderdaad, voor het stellen, van die vraag bestaat alle aanleiding. Waarom ontbrak in het vrijzinnige kamp alle waardeering voor het streven van Colijn? Dat men het niet met hem eens was, sal niemand kwalijk nemen. Maar waarom moest de heer Colijn op de meest persoonlijke wijze worden aangevallen? Waarom moest de voorstelling worden gewekt alsof deze Staatsman persoon lijke belangen diende en alsof hij, die zoo nadrukkelijk tegen repristinatie waar schuwde, zich ten doel had gesteld de ar beidende bevolking neer te trappen? Deze schandelijke hetze heeft den heer Colijn niet gedeerd, maar heeft alleen ge troffen hen, die van dergelijke wapenen gebruik maakten. Toch doet het goed, dat een man als Mr. Marchant, thans waardeering eischt voor den politieken tegenstander, al moet worden betreurd dat hij niet eerder zijne waarschuwende stem heeft laten hooren. STADSNIEUWS. Handelsbeurs Leiden. Vrijdagavond werd in de bovenzaal van „Amicitia" een welgeslaagde vergadering gehouden, belegd door bet Bureau van de Kamer van Koophandel met de Werkge vers ver eenigingen, PatroonsvercVnigingen en Middens tandsvereenigingen van bui ten Leiden. De Voorzitter der Kamer, de heer D. ten Cate Brouwer, opende de vergadering met een welkomstwoord en zette de plannen tot stichting der Beurs breedvoerig uiteen. Daarop volgde een geanimeerde bespre king. Algemeen was men er van overtuigd, dat er een groot algemeen belang bij do tot standkoming eener Handelsbeurs betrok ken was, maar er werden twee bezwaren naar voren gebracht. In de eerste plaats achtte men Leiden niet de meest geschikte plaats voor een beurs, die haar centrum zou vinden in de bouwmaterialennijverheid. Leiden, zoo werd opgemerkt, biedt als industrie-cen trum niet genoeg, gaat dan ook als zoo danig achteruit, terwijl Alphen voor oen dergelijke beurs aangewezen is, daar deze bedrijven op die plaats het meest gecon centreerd zijn. Van do zijde van den Voorzitter werd opgemerkt, dat, al lag er wel eenige waar heid in deze woorden, de voordeelen, wel ke Leiden voor het houden eener beurs biedt, zoo groot zijn, dat er geen twijfel over kan bestaan of de beurs zal te Leiden gevestigd moeten worden. Even zoo goed als Haarlem mede door de bloembollenbeurs het centrum is ge worden en gebleven van den bollenhan- del zoo moet Leiden de groote Handels beurs hebben van bouwmaterialen. Uit allo deelen van het land zal men naar Leiden kunnen komen, iets wat met Al phen niet het geval is. Als tweede bezwaar werd genoemd, dat men als fabrikant nu niet bijzonder sym pathiek tegenover een beurs staat; men onderhandelt liever met iemand, als er 'fliet te veel concurrenten in de buurt zijn. Gevreesd werd, dat de concurrentie er to sterk door zou worden, en er meer na deel dan voordeel van verwacht kan wor den. Do Voorzitter antwoordde, dat de beurs er is, om de koopers te lokken. In den omtrek van Leiden liggen zooveel fabrie ken, dat men met de auto deze steeds zal kunnen bereiken, om nader uit te zoeken op de fabrieksterreinen zelf wat men noodig heeft. Dit is een zeer belangrijk voordeel. Wat de concurrentievrees aangaat, moet men niet te bang zijn; in den omtrek van Lei den heeft men kerngezonde zaken, die da concurrentie nooit gevreesd bobben, an ders zou de industrie ook niet zoo'n uit breiding gevonden hebben, want als men opzij gaat voor concurrentie, dan vlucht de welvaart uit de zaak. Men gaat wel naar Amsterdam, Rot terdam en Den Haag naar de beurs, waar om dan niet naar Leiden, als daar een centrum geschapen wordt. Door dergelijke concurrentievrees mag men zich niet laten leiden. Een der leden van een middenstandsvereeniging uit do bloembollenstreek deelde nog mede, dat door de kweekers op de bloombollenbeurn te Haarlem bijna altijd hooger prijzen ge maakt werden, dan ergens elders. Als een beurs slaagt, komen er do koo pers; dat moet men nooit vergeten. Nadat nog verschillende mededeelingen werden gedaan over den opzet der beurs, werd tot stemming overgegaan, ten einde vast te stellen, wie er sympathiek tegen over de beurs stonden. Er werden slechts twee stemmen tegen uitgebracht, welke gemotiveerd werden door te wijzen on de malaise, waardoor de concurrentie reeds zoo groot was, waarom de tijd er nu niet bijzonder voor geschikt zou zijn. Zoo de beurs échter tot stand kwam zou men ze zeker bezoeken. Met een woord van dank sloot de voor zitter deze opgewekte vergadering. Fort-optocht N.V. „Hei Motorhuis". Het groote succes waarmede ook hier te lande de Ford-fabrikante haar import ziet bekroond, is naast de superieure eigenschappen van haar fabrikaat, onge twijfeld voor een groot deel te danken aan het specifiek Amerikaansch karakter van haar pakkende reclame. Althans, dien indruk krijgen we hier in Le'den, waar de vertegenwoordiging van „Ford" is opgedragen aan de N.V. ,,Het Moterhuis", gevestigd aan den Ilijnsburgersingel. De wijze waarop deze firma het oor spronkelijk karakter van Ford weet op den voorgrond te stellen, moet algemeen de bewondering wekken. Blijkbaar heeft zij terecht ingezien, dat de Amerikaansche, de manier is om den naam van het geïmporteerde artikel op ieders lippen te brengen. Een uitvloeisel -daarvan was ook de zeldzaam doelmatige reclame, die onze, met groot aanpakken niet verwende stad Zaterdagmiddag door haar straten zag trekken, in den vorm van een omvangrij ken optocht, van te Leiden in gebruik zijnde Ford- vracht- en bestel-auto's. Waaropzich zelf reeds iedere Ford auto (en we zien er dagelijks meer op het tooneel van handel en verkeer verschij nen) een reclame is, was het te verwach ten dat een dergelijke optocht, waaraan alleen door Leidsche Firma's, werd deel genomen een bijzonderen indruk zou ma ken. Geheel vrijwillig gaven de klanten van „Het Motorhuis" hun leverancier hun spontane medewerking, en zoo stonden Zaterdagmiddag om 2 uur bij de Wilhel- minabTug een SO-tal Ford-auto's klaar, om door een groote rondrit een demon stratie te geven van de voorname plaats die Ford's wereldberoemd fabrikaat in de practijk heeft verworven, en, niet het minst van de buitengewoon goede ver standhouding die er bestaat tusschen „Het Motorhuis" en hare afnemers. Waren niet velen met den drukken Za terdagmiddag verhinderd geweest, zoo verzekerde men ens, dan zou de deelname dubbel zoo groot zijn geweest. Vooraf gegaan door het Stedelijk mu ziekkorps dat in een groote vrachtauto had plaats genomen, tuften de 30 „weg- kevers", zooals ze in Amerika worden ge noemd, in gestadig tempo door de stad. Op de voorste prijkte een mooie krans, der firma aangeboden door den heer v. d. Most v. Spijk. De route werd a^s volgt genomen: H. Rijndijk, Plantage, Hoogewoerd, Bree- straat, Kort Rapenburg, Princessekade, Haarlemmerstraat, Heerengracht (beide zijden) Oude Heereugracht, Heerensin gel, Maresingel, Rijnburgersingel, Steen- straat, Princessekade, Kort Rapenburg, Noordeinde, Noordeindsplein, Witte Sin gel, Doezastraat, Rapenburg, Breestraat, Hoogewoerd, Plantage, Hooge R;jndijk. De optocht, genoot aller belangstelling. 't Was dan ook een moedgevend tafe reel, zoo'n van ondernemingsgeest spre kende reclamo- en dat in dezen donkeren tijd. De reclame sloeg geweldig in; 't was al „Ford", wat de klok s'oeg, en ec-n onin gewijde zal mogelijk den indruk hebben gekregen, dat de candidaat-president van de „United States" zelf zijn intocht hield. Hier en daar wipte even de pientere zakenman van achter bureau of toonbank, om de ondernemende collega's een harte lijk saluut te brengen. 't Was een sprekend stuk uit den Leid- schen handel, zoowel ten opzichte van Het Motorhuis als de ondernemers van verschillende bedrijven die in den op tocht, zij het allen met een „Ford" waren vertegenwoordigd. Vooral geldt dit voor de Leidsche carosseriemakers, die het meerendeel van de deelnemende auto's voorzagen van die carosserie, welke moet worden ""bezigd voor een doelmatig ge bruik van de Ford-la stautö's. En ons dunkt, die mochten er zijn. Na de ontbinding van den optocht werd de deelnemers hartelijk dank gebracht, en de bestuurders, w.o. veel geschoold per soneel van ..Het Motorhuis" een doceur- tje aangeboden. Zending. Gisteren werd in. alle kerkgebouwen 'dor Ned. Eerv. Gemeente allïier, den kerk gangers een circulaire in enveloppe uitge reikt, met een papieren geldzakje. In de circulaire wordt de speciale zendingsweek aangekondigd welke van 1118 November gehouden wordt. In deze zendingsweek wordt tob drieër lei taak opgewekt, nJ. tot gebed, tot toe wijding en tot offervaardigheid. De cir culaire bevat een staatje van wat in en kele landen per hoofd en per jaar voor de Zending geofferd wordt. In Noorwegen 70 oenit; in Zweden 50 ct.; in Denemarken 35 ct.; in Nederland 21 ct Het in de enveloppe gestoken zakje, kan worden beniut voor hot offer dat de leden der gemeente in de Zendingsweek bij alle predikanten of bestuurders van Zendingsvereenagingen, of in do collecte zakjes tijdens de kerkdiensten kunnen af geven. Deze zeer practische en tactische wijze van inzameling, zal zeker evenals het vo rig jaar niet zonder vrucht blijven, i— Zaterdagavond zagen voorbijgangers verdacht veel rook opstijgen uit de schoorsteen van het perceel Heerenstraat 72, bewoond door den B., temeer, waar na informatie bij de omwonenden bleek, dat de bewoners niet thuis waren. Toen na eenigen tijd wachtens het roo- ken niet was afgenomen, maakte do buren zich ongerust, die de bewoners en tegelijk den brandweer waarschuwden. Spoedig daarop arriveerden de bewo ners en een brandweerman, die bij een ingesteld onderzoek een brandje in den schoorsteen ontdekten, dat zonder buiten gewone hulpmiddeVn werd gebluscht. Gisteravond werd de woning van N., op de Uiterstegracht, aan de straatzijde opengevonden. Het bleek dat een ongewcnschte bezoe ker van de afwezigheid der bewoners had gebruik gemaakt, om uit een kast een bedrag van f 20.aan zilvergeld te ont heemden. Ten nadeelo van de bewoonster, Mej. S., werden Zaterdag van een perceel in de St. Jorissteeg eenige ruiten vernield. Tegen den dader, R. gcheeten, zal proces-verbaal worden opgemaakt wegens vernieling. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur word de 60-jarige timmerman, v. V., ter wijl hij de Korenbeursbrug passeerde, door de vrachtauto van den expediteur A. uit Noordwijk, aangereden. De man klaagde over lievige pijn in do knie en verklaarde zich niet verder te kunnen hegeven, weshalve hij per bran card van de politie naar zijn woning werd overgebracht. De schuld lag bij den getroffene zelf, daar de autobestuurder voldoende signa len had gegeven. Zaterdagmiddag had op de Turf- marktbrug een klein ongeval plaats. Een vrachtauto van de brandstoffen- handel der fa. B. en een wagen van den bierhandelaar de W., reden bijna tegelijk do brug op. De laatste meende nog te kunnen passeeren. Eekter bleek dit niet mogelijk: een aanrijding tusschen beide voertuigen had plaats, met het gevolg, dat de stuurinrichting van de auto defect geraakte, waardoor de auto niet voor- of achteruit kon. Eerst nadat de inrichting in orde was gebracht, kon hot verkqer zijn gewonen gang gaan. Mej. M. A. had gisteravond het on geluk uit te glijden over een bananenschil, waarbij zij viel, een een beduidende hoofdwonde bekwam. In do apotheek van de firma v. Drie- sum op de Mare, werd zij verbonden. BimaEiiL&Bap DE EX-KROONPRINS VAN WIERINGEN VERTROKKEN. Zooals wij Zaterdag reeds hebben ge mold is de ex-Kroonprins Zaterdag weer naar Duitschland teruggekeerd. Nader blijkt, dat dit vertrek, dat aan vankelijk oj) een vlucht geleek, tot in alle bijzonderheden was voorbereid. Om te beginnen heeft mr. J. B. Kan in de laatste weken herhaaldelijk op Wie- ringen met den ex-kroonprins geconfe reerd. Vrijdagavond kreeg schipper .Bays, van de Wieringer postboot, aan zijn wo ning onverwachts bezoek van burgemees ter Kolff, die hem meedeelde, dat hij den volgenden ochtend om halfvijf den ex- kroonprins naar den vasten wal zou moe ten brengen. De burgemeester voegde daaraan toe: „Gij moogt hierover met niemand spreken. Het is een staatsge heim." Terzelfdertijd werd door personeel van de pastore aan den chauffeur Veldman van de firma Bruul, die op Wieringen een auto-omnibusdienst exploiteert, te kennen gegeven, dat hij den volgenden ochtend het gezelschap van do pastorie naar de boot zou moeten rijden. Zaterdagochtend om halfvijf nam de kroonprins in de pastorie van zijn per soneel afscheid. Hij hield een kleine toe spraak en was zeer ontroerd. In gezel schap van zijn „persoonlijk geleider", majoor Müldner von Müblheim, en van zijn secretaris, den heer Berg, reed hij naar de aanlegplaats van de postboot, waar zich burgemeester Kolff en do bri gadier van de Wieringsche politie. Ad miraal, bij het gezelschap voegden. Allen begaven zich onmiddellijk in de kajuit van de postboot. Door het ongewoon vroe ge vertrekuur waren er geen andere pas-i sagiers. Ook stond er niemand aan den wal. De stemming van het gezelschap was zeer gedrukt. Vooral de kroonprins en majoor Müldner waren zeer nerveus. Al vorens de boot te verlaten, drukte de kroonprins den schipper de hand, zeide hem vaarwel en schonk hem als souvenir c-en portefeuille met inhoud en voorzien van een gekroonde W. overigens de derde van dit soort, die de kapitein in den loop der jaren van den kroonprins heeft ont vangen. Het gerucht van 's kroonprinsen ver trek begon al gauw de ronde te doen op Wieringen en te Ewijcksluis, doch voor- loopig bleven de gebeurtenissen nog met de grootste geheimzinnigheid omhult. Een passagier die tegen achten mpt de post boot overvoer, vond in de kaju't een eend je sigaret voorzien van een gekroonde W, (het merk, dat de kroonprins al jaren rookt); hij stak het als souvenir bij zich. Toen hij den kapitein echter vroeg of hij den kroonprins had overgezet, hield deze zich van den domme. Uit latere berichten blijkt dat de ex- Kroonprins tot aan de grens fcege'eid werd, door burgemeester Kblff en dat bij bet overschrijden van de grens zich geen enkel incident voordeed. Wilhelm Jr. was in het bezit van een door de Duitsche regeeTing verstrekten pas, die roods m October was afgegeven. Ecu afscheidsbrief van den ex-fcreenprins De ex-kroonprins heeft, door b r-side ling van den burgemeester, het volgend schrijven „aan zijn Wieringer vr p;nlen" ger'cht. „Het doet mij leed dat ik slechts schrif telijk afscheid van u kern ncmc-n. Om geen onnoodigo onrust te veroorzaken, moet mijn terugreis naar Duitschland in alle stilte plaats vinden. Wanhopig, be lasterd en dakloos betrad ik in November 1918 het eiland. Hier vond ik rust en mensobelijke deelneming en kwam ik tot mijzelvcn. De wekenwerden maanden; de :v. tan den jaren. Reeds vijf lango jnren leefde i'; in uw midden. Gij boodt mij gastvrijheid in uwo woningen aan en liet mij doelen in uw vreugd en leed. Wij leerden elkander kennen, begrijpen en waardeeren. Nu het oogenblik gekomen is, dat ik van Wieringen afscheid neem, zou ik u allen gaarne nogmaals de hand wilFn druk ken en u voor alles danken, wat g'j mij gegeven hebt. Onemdig moeilijke jaren zijn het voor mij geweest, ver van het vaderland en gezin, maar zij zijn mij veraange naamd en dragebjk gemaakt door de vriendschap en het menschel:.ik medege voelen van de Wieringer bevo^ing. Zoo neem ik dus afscheid van u cn wensch mijn eiland van gamcher harte het beste toe voor de toekomst. Heb dank en tot ziens!" Een nota van de gezanten. De gezanten van Frankrjk, Be^iê, Engeland, Italië en Japan hebben Zater dagochtend kwart vóór twaalven aan den minister van buitenlandsche zaken, in opdracht van hun Tegeeringen, een nota overhandigd. Déze regeeringen spreken daarin het vertrouwen uit, dat de Neder- landsche regeering zich bewust is van de verantwoordelijkheid, welke zij op zich genomen heeft, toen zij aan den voorma- li gen Duitschen kroonprins een verblijf-» plaats heeft aangewezen, en tegelijkertijd, in verhand met de berichten, volgens wel ke de gewezen kroonprins op het punt zou staan Nederland te verlaten om naar Duitschland terug te keeren. verklaren overtuigd te zijn, dat de Nederlandsehe regeer; n? niet zal aarzelen, onverwijld alle buitengewone maatregelen van be- FEÖSL LETOM 6) „Familie van ons!"- riep ik op spotten- •aen toon uit. „Ze geven nog al wat om ons familie zijn! Wat voor goeds 'beeft vader er van ondervonden? Ik zeg je, Bernard, dat ik niet begrijp, waarom de Harrisson Todu's zoo rijk zijn en wij zoo arm. Hij kon vader toch wel wat helpen, als hij wilde, vind ik." „Ja, ik geloof, dat er iets geheimzin nigs achter zit," zei Bernard, „waar wij, jongeren, niets van weten; dit alleen heb ik wei eens gehoord. Heel lang geleden •heeft vader zijn ouden oom Kendle diep beleed:gd. Die was toen bet hoofd van de zaak cn daardoor heeft vader al zijn kansen verspeeld, anders zou hij van hem geërfd hebben." „Wie, vader?" „Ja" „Dan zouden wc dus heel rijk geweest *ijn." O, ja. schatrijk. Want hij had veel geld. Hij is dood, zooals je weet." ..Ja, dat heb ik gehoord. Wie beeft dat geld dan nu?" -.Neg niemand. Want liij hoeft een raar ding gedaan, voor hij stierf. Eerst nam hij al zijn geld uit de zaken, stak het in mijnondernemingen en brak alle verbin ding met zijn familie af. Hij was niet ge trouwd, zooals je weet. Toen is hij in het .buitenland gaan reizen en heeft allerlei badplaatsen bezocht, want zijn gezond heid was heel slecht, en daarna is hij op eens getrouwd." „Getrouwd? Op zijn leeftijd?" „Ja, het was al te gek en de Harrisson Todd's en al de andere familie was woe dend! Want ze rekenden zoo vast op dat geld." „Zo hebben anders genoeg, dunkt me," zei ik op minachtenden toon. „De Harrisson Todd's? O, geld hebben de menschen nooit genoeg," zeide Ber nard met een zekere levenswijsheid, die hij van tijd tot tijd liet hooren, „en hoe rijker je bent, hoe meer je wilt hebben, weet je. Maar een maand of wat na zijn huwelijk is hij gestorven en toen. kwam het uit, dat liij zijn heele fortuin aan zijn vrouw had gegeven met de volkomen vrijheid, er mee te doeu, wat ze wilde." „En wat is zij voor iemand?" „Ze zeggen, dat zij een eenvoudige, hui selijke ouüerwetsche vrouw is, die zich volstrekt niet bekommert om de gewoon ten van de maatschappij en die wel niet veel van dat geld zal kunnen genieten, nu ze het eenmaal heeft. He, ik. wou, dat ze mij maar een flinke portie van gaf!" „Waarvoor?" vroeg ik wat scherp, want dat was wat nieuws in onzen tevre den, onbezorgden Bernard, om naar rijk dom te verlangen. Hij haalde diep adem en fluisterde mij zachtjes in het oor, „Dan zou ik Ida ten huwelijk vragen en de gelukkigste kerel zijn op de hecle wereld." Ik schrok en gaf een schreeuw. „O, Bernard, het is toch niet zoover?" „Ja," zei hij, „zoover is het met mij. Ik houd zielsveel van Ida en ik zal nooit gelukkig worden, als ik haar niet krijg." „Dan zal je nooit gelukkig worden," zei ik, „want ze zal nooit met een armen jongen trouwen, zooals jij. O, Bernard, begrijp je dan niet, dat zij met je speelt?" „Neen. dat ge^ot ik niet. Ik vertrouw haar volkomen." Toen kwam vader aan bet raam en riep ons binnen. Zoo werden we gescheiden en ik ging naar mijn kamer om over dio vreemde liefde na te denken, waarvan ik nog maar alleen gehoord en gelezen had, maar die nu onzen Bernard, onzen bes ten Bernard tot haar slachtoffer ge maakt had. Ik schreide om hem en om mij zelf en wenschte. dat wij weer kin deren mochten wordeD, want ik voelde instinctmatig, dat onze verhouding ::ooit meer zou zijn, zooals ze vroeger geweest was. Ik houd niet van de Harrison Todd's. God moge het mij vergeven, maar ik kan niet van ze houden, tenzij Hij mij een veel grooter deel van Zijn gebade schenkt dan Hij tot nu toe gedaan heeft. Zij zien op ons neer en ik voel, dat ze niet van ons houden, al houden ze den schijn op door nu en dan een statige visite bij ons te maken, omdat we nu eenmaal familie zijn. Hun bezoeken zijn, dat weet ik ze ker, gedwongen fraaiigheden en als wij een enkele maal bij hen gevraagd worden in hun groot huis, als er geen andere gasten zijn, dan zijn die uitnoodigiugen alleen om ons hun rijkdom te laten zien en' een soort bescherming over ons uit te oefenen. Want ze zijn niet altijd rijk geweest. Zo zij trotsch, wereldscli en ongelukkig en als ze denken, dat wij ze benijden, dan hebben, ze het heelemaal mis. Wij zijn ïn onze armoede veel gelukkiger dan I zij. want er is geen liefde onder hen en helaas! ook geen godsdienst. Een huis I zonder God! Is er iets vTeeselijkcrs op I aarde denkbaar? En toch heeft onze Rer- I naTd onze beste, vroolijke, eerlijke Bernard den rijken schat van zijn lief de vergooid aan een dochter uit zulk een huis! Maar is het werkelijk wel zoo? Is het geen jongensinbeeldinp? Als hij zo leert kennen, zooals ze werkelijk is, dan zal hij inzien, hoeveel zij te kort schiet bij wat ik zeker weet, dat zijn ideaal moet zijn. HOOFDSTUK III. Zij zat in een kamer van het Charring- Cross-hotel, een oude dame met een flink gezicht, met scherpe, heldere oogen en een zekere beslistheid en vastberadenheid in al haar bewegingen. Een zware regen 's nachts had da temperatuur opeens af gekoeld, zoodat er een vuur was aange-» legd in den grooten haard. Voor dat vuur is de oude dame nu geze ten, met haar groote vierkante schoenen op de kachelplaat en liaar zwarten rok, zorgvuldig om haar knieën heeneetrok-» ken. Ze heeft een ouderwetsch mutsje op en draagt een donkere, valsche vlecht l>oj: ven op hot hoofd, wat haar gezicht nog, onvriendelijker maakt. Elk oogenblik keek ze naar de klok, j blijkbaar verwachtte ze bezoek. Ze hoorli een stap in do gang en eT wordt geklopt, maar bet is een kellnor, die met een ser*; vet over den arm komt vragen, hoe mo* vrouw wenscht te dineeren. (Wordt vervolgd.) J

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1