DE MODE f 26.50 A.WAALS HAARLSTRAAT 114 Gemeentelijke Aankondiging, Zitting Centraal Stembureau verkiezing Gemeenteraad. De Voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad maakt bekend, dat het Centraal Stembureau een zitting zal houden in het Raadhuis op Woensdag, 7 November a.s., des namiddags 4.30 uur. De Voorzitterf voorn. N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 3 November 1923. B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van: a. A. Dreef en W. M. Vreeken, om ver gunning tot het oprichten van een onder- grondsche bewaarplaats voor 1000 Liter benzine, met affapïnrichting, in de Nieuw straat, vóór het perceel Nieuwstraat no. 33, kadastraal bekend. Sectie I, nog 2033; b. de firma G. P. van Tol en Zn., om vergunning tot het oprichten van een tim mermans- en instrumentmakers werk plaats in het perceel Volmolengracht no.21 kadastraal bekend, Sectis B, no. 961; c. de N.V. „Acetylena" te Rotterdam, om vergunning to oprichting van een on- dergondsche bewaarplaats voor 2000 Liter benzine, op de Beestenmarkt, met aftap- inrichtmg in de- Steenstraat, op het trot toir vóór het perceel Steenstraat no. 55, kadastraal bekend, Sectio B, no. 1694. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie leged zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 17den November e.k., des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. AGENDA. WOENSDAG 7 November. Leiden. Filmavond Indie, van de Afd. Leiden van de Ned. Zendingsvereeniging. Stadszaal aanvang 8 uur. Kindervoorstelling immiddagB 5 uur StadszaaL Be avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 October tot en met Zondag 4 November waargenomen door de apotheken van da heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, en P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. BINNENLAND De Kabinetscrisis. Conferentie. Be Koningin heeft gisteren ten paleizc te 's Gravenhage ter conferentie ontvan gen de heeren dr. Nolens, mr. Rutgers, my Schokking, voorzitters van de R.-K., de A.-R. en Chr.-Hist. fractie in de Tweede Kamer. De voormalige Duitsche Kroonprins. Naar aanleiding van geruchten, dat de Duitsche ex-kroonprins het voornemen koestert ons land te verlaten, heeft het persbureau Vaz Dias inlichtingen ge vraagd hij den burgemeester van Wieriu- gen, den heer Kolf. Deze deelde mede dat de ex-kroonprins er niet aan denkt, onder de huidige omstandigheden naar Duitsch- land terug te keeren. Wel zou hij hem te kennen hebben gegeven het eiland Wie lingen te veriaten, om zich elders te ves tigen. Hij zon zich in de omgeving van Harderwijk willen vestigen, waar hij een kleine buitenplaats wil koopen. Yan den adjudant van den ex-kroon prins vernamen wij nog, dat laatstge noemde er niet aan denkt ons land te ver laten, om zich elders te vestigen. Alle be richten dienaangaande noemde hij on zin. wegen op wachtgeld worden gesteld. Bezoek van generaal Smuts? Naar de „N. R. Ct." verneemt heeft Generaal Smuls het plan, voor hij van de Britsche Rijksconferentie naar Zuid- Afrika terugkeert, twee dagen in Den Haag door te brengen, teneinde daar Ne- derlandsche vrienden te bezoeken. De Zuid-Afrikaanscho staatsman wil, zoo het eenigszins mogelijk is, Vrijdag 9 No vember weer naar zijn land terugkeeren, waar dringende zaken hem wachten, zoo dat liet nog niet volstrekt zeker is dat hij het plan van het Haagsche bezoek zal kunnen uitvoeren. Mocht het hem niet mogelijk zijn de volgende week reeds te rug te keeren, dan zal hij zonder eeni- gen twijfel van den gewonnen tijd in Europa gebruik maken om ons landte bezoeken. Volgens inlichtingen van het H d b 1. heeft het plan, dat generaal Smuts ons land zou bezoeken inderdaad bestaan, doch zou er van zijn afgezien. Ontslag bij dc spoorwegen. Naar „Do Msb." verneemt zal weder om een groot aantal jonge ambtenaren werkzaam bij de Nederlandsche Spoor- Patrimcnium. De Gewestelijke organisatie Tan Pa trimonium in Zuid-Holland denkt Woens dag 21 Nov. a.s., 's middags 2 uur, in „Concordia", Kipstraat 18l) te Rotterdam liaar algemeene vergadering te houden. Behalve mededeelingsn over de hande lingen van 't bestuur sedert de M. gehou den jaarvergadering hoopt de heer C. Smeenk, lid der Tweed Kamer, te spreken over: „Onze huidige sociale-economische positje". On deze rede. rclgt bespreking. Hulp voor Duitschland. Volgens de Vossischo heeft graaf Ka- nitsch, de nieuwe minister van landbouw, door middel van de Ufag een openlijken oproep aanhet Hongaarsche volk gericht om het hongerende Duitschland met le vensmiddelen te hulp te snellen. Van zijn kant heeft do Amerikaansche society of friends het plan opgevat dezen winter 2 millioen Duitsche kinderen te voeden. Polen en Sovjet-Rusland. De „Reichspost" bevat een uitvoerig artikel over den toestand in Polen, waar in o.m. het volgende gezegd wordt: „Do moeilijke toestand in de huiten- landsche politiek van Polen heeft de heide leiders van de nationale democratische partij Korfanty en Demroski de verplich ting opgelegd, de verantwoordelijkheid van de verdere moeilijkheden waarin Po len zal geraken, op zich te nemen. Polen is met sovjet Rusland in min of meer moeilijke verwikkelingen geraakt. Sovjet-Rusland verlangt van Polen vrijen doorvoer van waren naar Duitsch land, klaarblijkelijk om de Duitsche com munisten te hulp te komen. Lichaamsoefeningen stopgezet. Men schrijft aan het Hdbl.: Plotseling en op korten termijn, mol ingang van 1 November, zijn alle Rijks- oefencursussen op het gebied van lichaamsoefeningen stopgezet, voorloopig voor den tijd van drie jaar. Duizenden bij duizenden jongens en meisjes uit den arbeidenden stand vooral zullen nu verstoken zijn van hun twee uurtjes gymnastiek, spel, lichte athletiek of soms zwemmen per week: gratis en onder deskundige leiding. Leeraren in lichamelijke oefening M. 0., die met deze cursussen hun kost ver dienden, werden gewoon op straat gezet, zonder wachtgeld of eenige vergoeding. „De cursussen zijn opgedoekt, dus tl kunt nu ook gaanl" Onder hen zijn hoof den van gezinnen, die por fiets van dorp tot dorp in hun rayon reisden, om aan do diverse cursussen les te geven. Geen gemakkelijke taak hij alle weer en wind. En thans eensklaps is alles uit. Aan den Minister van Onderwijs is een adres gericht waarin op den noodtoe stand dezer onderwijskrachten gewezen wordt en maatregelen gevraagd worden om dezo slechtoffers althans tijdelijk te helpen, door hunne cursussen voorloopig te laten voortduren, tot zij een andere heirekking hebben gevonden. 't Is te hopen dat de Minister zich over deze menschen zal ontfermen, die.' door de bezuiniging in eens hun bron van bestaan missen. Nog geen maand te voren wist men van niets af, dat dreigde en had men dus geen tijd elders rond te kijken. Plotseling komt de falalo tijding op nog fataler termijn! BUITENLAND De politieke crisis in Duitschland- De coalitie uiteengespat. Alferwege Jobstijdingen, Wat nu? Het tempo, waarmede Duitschland den chaos tegemoet marcheert is weer aan zienlijk versneld. Uit alle richtingen ko men ten minste jobstijdingen binnen: De separatisten in het Westen zijn on der openlijke toelating der bezettende machten weer an het werk getogen en heb ben o.a. het raadhuis te Aken voor de zooveelste maal bezet. De brandweer heeft geprobeerd, hen eruit te spuiten, maar de heeren hadden het gevaar voorzien en bij tijds den toevoer van water afgesneden. In Beieren krijgen de troepenconcentra ties op de Thiiringsche grenzen een steeds dreigender aanzien. De „Vorwarts" spreekt in dit verband van „dreigend oorlogsgevaar" en zin speelt op een naderenden burgeroorlog. In Saksen hebben zich tegen het verbod van generaal Muller nieuwe proletarische honderdschappea gevormd. In de omge ving van Bautzen trekken deze 's nachts het platteland af, boerderijen en landhui zen, plunderend. Thüringen Avordt ook roerig en protes teert beurtelings tegen de rijksregeering of roept haar bescherming in tegen het uit Beieren dreigende gevaar. De geldmarkt is meer ontwricht dan ooit tevoren en de mark is wederom in enkele uren tijds meer dan 100 gedaald. Volgens „die Zeit" aarzelt de soeialis- tischo bond van Duitsche beambten, als protest tegen de voorgenomen opruiming van 25 der beambten, tusschen staking on lijdelijk verzet. Do vereenigingen van werknemers maken van deze gelegenheid gebruik het dubbele loon van vóór den oorlog to eisehen. De werkgevers willen niet meer dan 2/3 van dat loon uitkeeren, zoo-dat hier een scherpe strijd te wachten staat. Het groote maar niet onverwachte ge beuren is het uiteenvallen der coalitie. Na den geheelen dag gisteren met al lerlei vergaderingen doorgebracht te heb ben, heeft Slresemann veklaard, den cisch van de socialisten niet te kunnen aanvaarden. Bij een daaropvolgende zitting van do roodo fractie is het besluit genomen, den drie ministerspartijgenooten te verzoeken, uit de rcgecring te treden. Deze hebben aan dat verzoek onmiddellijk voldaan en op het oogenblik bevindt zich de rijkskan selier bij president Ebert, om met dezien te bespreken wat nu te doen slaat. Door het aftreden van de sociaal-demo cratische ministers is nu ook do machti gingswet komen te vervallen, waarvan paragraaf II zegt, dat de wet van kracht blijft, zoolang de tegenwoordige politieke samenstelling van het kabinet duurt. Het nemen van do noodige maatregelen zou daardoor onmogelijk zijn geworden, zonder den utendcringstoeetand. E Bovenstaande Mantel in prima Velour de laine met ecliten Bontkraag, moderne zijsluiting rug, en manchetten met bies je gegarneerd, 130 c.M. lang Deze aanbieding is bene den elke concurrentie LEIDEN 14074 MM———BB—I De regeering staat voor de noodzakelijk heid onmiddellijk in ie grijpen in de economische en financieslc verwarring, welke een gevolg is van den nieuwen van van de Mark. De toestand is op het oogenblik uiterst verward. Niemand weet wat uit dezen toestand, zal te voorschijn komen. In rechtscko kringen spreekt men van toetreding van de Duitsch-Nationalen tot do regeering, die daardoor een burgerlij ke coalitie-regeerfng zou worden met een uitgesproken tendens tegen het socialis me, of, zooals het tegenwoordig heet, te gen het Marxisme. En wat nu? Nog meer gevaren dreigen. In de bladen te Gohurg wordt een op roep gepubliceerd, welko een licht werpt op de rol, die de regeering van Beieren in den opmarsch tegen Thüringen speelt. De Beiersche regeering heeft een ge deelte van het „Jungdeutsche Sturmregi- menl" opgeroepen. In deze oproep wordt o.a. gezegd: „Wij moeten van de werkgevers te Co- burg en omgeving verwachten, dat zij de opgeroepen arbeiders onmiddellijk vrij geven voor do vervulling van hun plicht tegenover het vaderland". „Tevens verwachten wij van alle werk gevers, dat zij niét alleen da plaatsen van clö opgeroepen arbeiders zullen openhon den tot na hun terugkeer, doch ook dat zij waar dit eenigszin mogelijk is, met het oog op het feit, dat deze arbeiders hun duren plicht tegenover het vaderland gaan vervullen, do loouen zullen doorbe talen". Volgens de „Vorwarts" genieten de lei ders der troepen den steun van allo offi- cieele personen en instellingen. Volgens de „Vorwarts" genieten de lei ders der troepen den steun van alle offi cieel© personen en instellingen. Tot overmaat van ramp komt uit het Rijnland bericht, dat daar de toestand weer veel is verslechterd. Vijftienhonderd Rijnlanders, Donder dagavond uit Koblenz, Crefeld en Duis burg gekomen, belegerden gistermorgen liet stadhuis van Aken. Brandweerlieden, Schupo's en communisten verdedigden zich verwoed en wierpen hommen, gevuld met zwavelzuur, op de aanvallers. Verschillende deuren van het stadhuis werden met dynamiet door de separatis ten vernield. Het raadhuis werd ernstig beschadigd; in de beroemde kroningszaal vielen stee- nen en kogels. Do wacht van het raadhuis werd gear resteerd en in auto's weggevoerd. Er zijn drie dood en en zeven gewonden. De sepa ratisten trokken na hun overwinning zin gende door de stad. Doch do wonderen zijn dc wereld nog niet uit To 1 uur gistermiddag kwam als een donderslag uit helderen hemel, in het re- geeringsgebouw het bevel binnen van den Belgischen plaatselijken commandant, de openbare gehouwen te verlaten en de wa pens uit te leveren. Hij handelde op bevel van den Belgischen districtsgedelegeerde te Goblenz en eischic dat vóór vier uur alle gebouwen ontruimd zouden worden. De separatisten konden onder beschutting der bezetting de stad verlaten, doch moest dé wapens uitleveren. Als een koud waterstraal kwam dit ul timatum voor do overwinnaars en als 'n loopend vuurtje deed het bericht de ronde onder de bewoners van Aken, waarvan de meesten in angstige spanning den dag doorbrachten. Tegen tweo uur verzamel den zich de separatisten voor 't regeerings- gebouw. Het raadhuis en het regeerings- gebouw werden door hen ontruimd en Belgische gendarmen bezetten de gebou wen. Vele karabijnen zijn uitgeleverd en werden door een Belgischen vrachtauto Weggebracht. Daaronder is een klein machinegeweer, dat in een regeeringsge- bouw gevonden werd. De gevangenen zijn door de Belgische bezetting vrijgelaten. Verwarde toestanden te Dürcn. Sedert Maandag 22 October heerschen te Düren zeer ongeregelde toestanden. Een bende van ongeveer 400 man heeft de openbare gebouwen bezet, deze benden bestaan voor het grootste gedeelte uit vreemde elementen o.a. uit Polen, die uit Opper-Silezië zijn overgekomen en voorts uit elementen, die als arbeiders in Fran- schen dienst op het station hebben dienst gedaan. Leider is oen zekere Cardum, die langen tijd in de gevangenis heeft ge zeten, terwijl een kleine oliehandelaar met name Glevinghaus zich tot hoofd van do z.g. politie heeft opgeworpen. Er heerscht een ware terreur. Dc bur gemeester is zoodanig gewond, dat .hij thans te Keulen in een ziekenhuis ligt. Overal worden goederen opgeëischt, waar voor waardclooze requïsitiehonS worden afgegeven. Op 27 October deed de burgerij een poging om aan dezen toestand een einde te maken, doch toen verschenen terstond gekleurde Fransche troepen, die de be volking uiteen joegen en tegenover het stadhuis machinegeweren opstelden. Do z.g. separatisten hebben ook ge tracht in het nabij gelegen plaatsje Heim- biich levensmiddelen op te vorderen. Daar do boeren echter krachtig tegen stand boden, moesten zij aftrekken, doch den volgenden morgen kwamen zij in versterkten getale terng en hebben toen vreeselijk huis gehouden. Zij geven thans ook op eigen houtje noodgeld uit, dat na tuurlijk in het geheel geen waarde heeft en dwingen de winkeliers om voor dit geld goederen te leveren. In geval van weige ring worden de winkels eenvoudig geplun derd. Gaat de conferentie toqh door? Ondanks alle pessimisme der laatste dagen blijkt het, dat de onderhandelingen oyer den tekst van de ontwerp-uitnoodi- ging der geallieerden aan de Vereenigde Staten, om aan een conferentie van des kundigen deel te nemen, een bevredigend verloop hebben gehad. Heden wordt de uitnoodiging verzon den. Zij is kort en beknopt en omschrijft de taak der internationale commissie als volgt: het instellen van een onderzoek naar de hetalingscapaciteit van Duitsch land, ten einde de sommen te verkrijgen, door dit land krachtens het verdrag van Versailles verschuldigd. Het woord „tegenwoordige", dat Poin- caré voor „hetalingscapaciteit" wenschte te plaatsen, komt dus in de aangenomen formule niet voor. Men verwacht, dat de Vereenigde Sta ten hun vertegenwoordigers de volgende week zullen benoemen. Een gevecht met smokkelaars aan de Spaansch-Portugeesche grens. Uit Puy wordt gemeld, dat een bende door Portugeescbe gendarmes achter volgde smokkelaars over de Spaansche grens vluchtte, vanwaar zij schoten los ten op de gendarmes, die het vuur be antwoordden. Spaansche gendarmes namen de Portu- geesche gendarmes in hechtenis en namen hun de wapens af. Ontwapening? Meer dan 70 oorlogschepen van de At lantische vloot zullen Zaterdag bij wijzo van inleiding tot de wereldreis van de Engelscke marine hij liet Nab-Light voor de premiers van de dominions en dri^T-j, honderd genoodigden aan de revue deeK nemen. Deze armada vormt do grootste oorlogsvloot, die men ooit gezien heeft. De beste stuurlui.,.? De beslissing van den Raad van Onder zoek door, het Amerikaansche ministerie van Marine ingesteld tot opheldering van het verloren gaan van de negen torpedo jagers, die e-enigen tijd geleden bij de kunst van Californië strandden, werd be kend gemaakt. De Raad schrijft de stranding toe aan slechte navigatie en foutief oordeel door drie officie eren aan den dag gelegd. De Raad stelt verder voor, deze drie officieren, waaronder kapitein Watson, de commandant van het torpedojagers- eskader, voor een marine-rechtbank te dagen, onder beschuldiging van strafbare onbekwaamheid hij de uitoefening van zijn taak. Acht andere officieren zullen worden vervolgd wegens nalatigheid hij de uit oefening van hun plichk. De waarde van de verloren gegane schepen wordt geschat op 13 millioen Dollar. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN ZEE. Door den aannemer L. Guijt zal een perceel op den hoek Sluisweg- Hessenstraat geheel hernieuwd worden. Het nieuw te bouwen perceel zal ook een winkelhuis bevatten. Het oudeijkkantoorteLei- den is met ingang van 1 November opge heven. Nu deze plaats onder het district "s-Gravenhago is gekomen moeten ook daarheen de gewichten worden gezonden. Dc garnalenvisscherij die deze week weder werd uitgeoefend was niet loonend, daar do vangst zeer gering was. Dc stand, der werkloosheid ia deze week als volgt, visschers 18, losse DE TIEN TEGENSTEMMERS. Ruijs' Kabinet stond vijf jaar pal, Tien „vrienden" brachten het ten val Het tiental liet zijn leiders staan: Wat gaat hun Ruys of Nolens aan? Zij kiezen liever Troelstra's zij, Dan boeten ze immers fier en „vrij"? En democratisch nog daarbij. En d' Oude prijst hun kloek bestaan: Zoo vrijheidslievend, zoo humaan! Maar heim'lijk lacht hij om hun waan, Hij houdt wel van zoo'n vrijheidsspel, De winst is hem, dat weet hij wel. En als hij eens de baas zal,zijn, Dan komt voor „vrijheid" „vrijheids-i schijn". Ruys' Kabinet stond 5 jaar pal, Tien dwazen brachten liet ten val. H. arbeiders 6, opperlieden 1, zeilmakers 2, grondwerkers 3, letterzetters 1, kuipers 1, dienstbodes 1, nettenboetsters 1, timmer lieden 2; te samen 36. Donderdagmorgen kwam een jongen, v. P. geheeten, bij de remise, terwijl hij achter een auto wegliep zoo danig ih aanraking met de stoomtram, dat hij met een diepe hoofdwonde bewus teloos bleef liggen. Bij Dr. Steenmeyer ingedragen werd daar do eerste hulp verleend, B i j den mandenmaker A'. heeft het personeel het werk neergelegd. Van de zijde van het personeel deelde men ons mede dat A. voor de derde maai het loon wilde verlagen, waardoor het loon beneden het plaatselijk loon in dat •vak zou komen te staan. Een der vlugste vaklieden zou daardoor zelfs met over-i werk nog geen f20 per week kunnen ver dienen. A. kan op deze wijze de manden heneden de prijs zijner concurrenten aan bieden. Be stakers zijn georganiseerd. Deze week werd er gepost. Aangekomen mandeniakers keerden bij het vernemen van dezen Ioonstandaard. allen weer te rug, zoodat het A. nog niet gelukt is nieuw personeel te krijgen. NOORD WIJK. Bij het correspondent schap van de arbeidsbemiddeling waren in de afgeloopen week 54 personen in-» geschreven als werkzoekende. Predikbeurten. Ne cl. Hcrv. Kerk: voorm. 10 uur Ds. J. C. V. van Bemmel (collecte Orgelfonds); nam. 4.30 uur Ds. J. C. V. van Bemmel (H. Doop). Geref. Kerk, voorm. 10 uur Ds. J. van Herkscn (H. Avondmaal); nam. 5 uur Ds. J. v. Herksen (Nabetrachting). Woens- J dagavond 7 Vi uur Ds. J. van Herksen I (Dankuur). Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Zwiep.^ Woensdag Dankdag v. 'h. gewas; voorm. iO uur en nam. 7 uur Ds. Zwiep. Donderdagavond 7 uur hoopt voor de Ghr. Geref. Jonge!. Ver- eeniging op te treden Ds. Salomons van Bussum. N00RDWI.JK-3INNEN. Predikbeurten. Ned. Hcrv. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5.30 uur ds. v. Haaften. NOORDWIJK AAN ZEE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam 5 uur ds. J. Vermeulen. Voomi. bed. H. Doop. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. Petersen, Legerpredikant. HILLEGOM. De Raad dezer gemeente hoopt, op Vrijdag, den 9 November a.s., des namiddags te 2 uur hijeen te koipen ter behandeling van de volgende onder-; werpen: 1. Vaststellen der notulen van de vo-? rige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeenteverslag over 1922. I 4.. Aanbieding verelag Volkshuïsves-ï ting over 1922. 5. Rooilijn ijzeren hek voor de St. Johannesschool aan de Mariastraat. 6. Plaatsen van eene afsluiting J. Gerritsen voor zijn nieuw gebouwde per- ceelen aan den Stationsweg voor de rooi-» 7. Verzoek van de Commissie van Toe-i zicht op den Tuinbouwwintercursus om beschikbaarstelling van een lokaal voor den cursus 1923/24. 8. Verzoek van A. C. Thiirkow en J. de Geus, onderwijzers, om hen het gebruik toe te staan van een schoollokaal voor een kinderzangkoor. 9. Vaststelling begrooting Burgerlijk 'Armbestuur over 1924. 10. Verzoek van den afgetreden wet houder H. Veldhuijzen van Zanten om in het genot te worden gesteld van pen-» cioen. 11. Verzoek van het onderwijzend per-» soneel der openbare school Yoor U, L. 0. tot aanwijzing van een plaats ver-van gêné hoofd. 12. Verordeningen op de heffing en in vordering van schoolgelden. 13. Aankoop terreinen te Hillegom en te Sassenheim voor de watertorens der waterleiding. 14. Regeling bezoldiging Vorvolgon^ derwijs. 15. Verzoek van het R. K. Kerkbe stuur van St. Joseph om' een subsidie van 1100.— als bijdrage in kosten vervolg onderwijs, cursus 1923/24 voor eigen reJ kening. 16. Verzoek J. G. Vennekool en 3 anj dere onderwijzeressen aan do 0. School voor G. en U. L. O. om vergoeding voor het geven van onderwijs in de nuttig® handwerken buiten de gewone schooluren over 1920, 1921 en het eerste kwartaal 1922. 17. Voorstel van Burgemeester et Wethouders tot onhewoonbaarverklarin? van de daarin aangewezen woningen. 18. Reclame Hoofdelijke Omslag, P* mitief kohier, dienst 1921/22.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2