Burgerlijke Stand Leiden 20 October. Geboren: Cornelia d. van W. Meijll en EToost Andreas Cornells z. van A do Jong en M. Rosbeek Jacob z. van B. D. de Wit en H. Noordervliet iCatliarina Theodora d. van G. A. den Dub belden en H. M. Katbmann Gerritje d. van J. W. Vermeer en M. v. d. Plas. Ondertrouwd: M. den Os wedr. 50 B. A. v. Dissel jd. 28 j.A. F. v. jm. 26 j. en A. do Back wede. 33 j. A. D. E. Carp jm. en J. C. B. De- jienneijer jd. L. Moeno jm. 21 j. en M v. Leeuwen jd. 19 j. J. Bekooy jm. 26 j. en E. W. v. Halderen jd. 22 j. P. La- 'tervecr jm. 23 j. en A. v. d. Burg jd. 21 j. Overleden: T. Kraneveld m. 66 j. Overleden: Jan Brouwer 20 j. De jamfabriek van de f i t- ma Sipkes alhier, zal met ingang van 2-4 I October a.s. worden stopgezet. Ongeveer 40 personen zijn daardoor werkelios geworden. HELLEGOM. Voor het examen apo- ihekers-assistent slaagde o.a. E. E. Schelp zandalhi,er. SASSENHEIM. D s. G. v. dei Ven, Ghr. Ger. pled. te Lissse, hoopt Woensdag 24 Oct. des avonds 7 uur in de zaal vand enheer B. Hoogstraten te prediken. LISSE. Burger!. Stand. Geboren: Geetruida, d. v. J. J.' Verhaar en A. G. Jonkman; Martina Petronella, d. v. C. Kortekaas en J. M. van Diest; Theodorus Johannes, z. v. L. Kortkaas en A. C. Ko mijn; Cecilia, d. v. C. de Vos en E. Mo lenkamp; Petrus, z. v. M. Schoone en S. v. d. Klauw. Ondertrouwd: H. v. d. Jagt en J. Mijnders. Gehuwd: W. Warmerdam en A. W. den Barselaar. Overleden: Petrus Blok, wedr. van M. P. Berbee 76 jaar. Jacobus Biggel wedr. van A. Scholten 72 jaar. Woensdag a.s. zal het hoofd- slembureau zitting houden, ter voorzie ning in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. Biggel. Gemeenteraad Woubrugge. (Slot). De voorzitter leest een gedeelte van de notulen van P.. en W. voor, waaruit blijkt, dat bij de behandeling, subsidie te verleenen voor een noodbrug over de dwarswetering, geen voorwaarden waren gesteld. De heer Wisman blijft hij zijn i oordeel dat hij toch in dien geest had ge sproken. De heeï van 't Riet vedangt stem ming over het voorstel, waarna de voor zitter de breedvoerige discussie sluit en het voorsteï-Lieverse als het verstrekken de, in stemming hreDgt, gesteund door den heer Wisman, (f 100 subsidie W ver leenen zonder voorwaarden), hetwelk met 5 tegen 2 stemmen werd verworpen. Vóór stemden de heide wethouders, waarna ook het voorstel-Wisman hetzelfde lot onder gang- De voorzitter brengt ter tafel het punt: Reconstructie weg Woubrugge— Leiderdorp. Besloten wordt op het voorstel van Ged. Staten om die weg incluis bruggen en be diening over te nemen en de verschillen de, ook omliggende gemeenten, een be drag te laten storten, niet in te gaan, daar hpt bedrag te machtig voor de ge meente is, en de cijfers, welke de voorzit ter niet in openbare vergadering zal noemen, te groot zijn. Na de rondvraag sluit de voorzitter de vergadering en deelt mede dat de heer Boot nog iets voor de geheime ring heeft. GEMENGD NIEUWS Ernstige brand te Eindhoven. Gisternacht omstreeks drié uur werd de brandweer te Eindhoven gewaarschuwd voor een feilen fabrieksbrandwelke woed de in do sigarenfabriek van de firma W. Smulders en Go. Ter plaatse gekomen vond de brandweer de brandende fabriek reeds geheel in lichterlaaie. Direct togen de hrandweergasten aan het werk om nog te redden wat te redden viel. Enkele mu ren begonnen reeds in beweging te ko men, blijkbaar door den feilen wind. De commandant der brandweer, de heer Camille van der Harten, waarschuw de daarvoor, doch niet zoodra heeft hij de woorden „pas óp, want die muur staat zwak" uitgesproken, of daar stort te een groot stuk (9 vierk M.) van den voorgevel naar beneden. De commandant en eenige manschappen, die er onder stonden, vluchtten weg, doch werden be lemmerd door een schutting. Dientenge volge werd de commandant onder de puinhoopen bedolven en teen men hem er onder vandaan haalde, heeft hij, naar „De Crt." meldt, slechts enkele oogen- blikken nog geleefd; hij had een schedel breuk bekomen, terwijl do beenen op ver schillende plaatsen gebroken waren. De brandweerman, Joh. van Hout, 27 jaar, gehuwd, werd gedeeltelijk getroffen, doch bekwam toch ernstige brandwonden aan de beenen en heeft een paar ribben gebroken. Hij is terstond naar het zie kenhuis overgebracht; zijn toestand is aorgwekkend, doch niet levensgevaarlijk. De brandmeester H. Janssen, gemeente- opzichter, bekwam een niet ernstige 'ver wonding aan het hoofd en brandwonden aan de beenen. De overige brandgasten, alsook eenige politie-agauten liepen lichte verwondingen op; verschillenden hunner zijn wonder boven wonder den dood ontsnapt. Middelerwijl brandde de fabriek geheel uit. De aangerichte schade welke op f 50.000 wordt geschat, is ver zekerd. Verbrand zijn circa 200.000 siga ren en 35 pakken tabak. Het lijk van den brandweercomman dant, den heer v. d. Harten, is door de politie naar het ziekenhuis overgebracht. Omtrent de oorzaak tast men eigenlijk in het duister. De brand is vermoedelijk ont staan r.p de droogkamer, waar eeen kachel brandde en hoogstwaarschijnlijk zijn daar eenige quantums sigaren (vermoedelijk door opzwelling) tegen de kachel gevallen. Aan kwaadwilligheid wordt niet gedacht. De fabriek marcheerde den laatsten tijd goed en de kachel brandde dan ook dien nacht om eenige spoedbestellingen te dro gen. Bij informatie in het ziekenhuis bleek, dat de toestand van brandweerman v. Hout bevredigend is en niet levensgevaar lijk; commandant v. d. Harten is even eens gehuwd, en laat een vrouw met twee kinderen na. Het spoorwegongeluk bij Den Haag. Omtrent het ernstige ongeluk, dat Vrij dag omstreeks twaalf uur op de baan van de Electrische Spcor gebeurd is, verne men. wij nog het volgende: De electrische rein 339, die om 11.13 u. uit Sclievsning-en gekomen was, vertrok om 11.45, leeg, uit Den Haag naar de remise op Leidschentdam. Een paar honderd meter voorbij de halte Laan van Nieuw-Oost-Indië, vlak bij den driehoek die do lijnen uit Bot terdam, den Haag en Amsterdam daar maken, r.r- de bestuurder op 20 meter af stand tv. rnnen met gebogen hoofden tusschen ails op den trein toeloopen. De man deed wat hij kon, floot remde uit alle macht, zoo hard dat zooals nader- liand gebleken is, de beide Westinghouse- remmen defect raakten. De aanrijding was echter niet te voorkomen en de beide mannen werden door den trein gegrepen en vermorzeld. Teen do trein stilstond en bestuurder en conducteur naar do veron gelukten liepen, vonden zij in een grooten bloedplas niet anders dan dc brokken van twee menschelijke lichamen. Het moet een vreeselijk gezicht geweest zijn. Van de halte Laan af werd de Genees kundige Dienst gewaarschuwd. Voor deze was er echter niets meer te doen. De po litie heeft de lijken eerst naar het wacht huisje gebracht en vandaar naar het lij kenhuis op de Algemeene Begraafplaats. Zaterdagmorgen vond het personeel nog gedeelten van do lijken, die men in den nacht niet- gezien had. De slachtoffers zijn do 32-jarige voor man J. Tukker en de 30-jarige metselaar Gerrit Hulsdom, beiden uit Utrecht. Zij waren in dienst van den aannemer Muck, die do lijn AmsterdamDen Haag clee- trificeert. De beide werklui behoorden tot do nachtploeg en moesten bij den drie sprong gaan werken. Hoo het mogelijk is dat het ongeluk gebeurd is, nu do beide slachtoffers dood zijn, is moeilijk te zeggen. Er zijn vele gissingen daaromtrent. Den bestuurder treft echter geen schuld. Hij heeft gedaan wat hij kon. Toen het ongeluk gebeurde regende het dat het goot. Daarom denkt, men, dat de beide mannen met gebogen hoofden tegen den wind en regen inliepen, en doordat juist oen goederentrein passeerde, den electrischen trein niet hoorden aankomen. Een andere gissing is, dat do beide man nen, die juist door een bocht liepen, ge meend hebben, dat do trein op een ander spoor reed De kolendiefstal te Roermond. Omtzent de kolendiefstallen te Roer mond verneemt de Tel. nog nader: De aangehoudene E. heeft thnns volle dig bekend verschillende wagens kolen, ten nadeele van de Staatsspoorwegen ont vreemd te hebben. Het zal echter moeilijk zijn, het juiste aantal vast i» otellen, daar de controle zeer lastig is, aangezien E. zoo als wij reeds mededeelden, de verduisterde hoeveelheden niet in het kolenpark, doch hij de losplaats liet opslaan, -vmwaar ze door de opkooper(s) verdez vervoerd werden. Dc kolenhandelaren A'., alhier, die men als verdacht van heling eerst op vrije voe ten had gesteld, is heden weer gearresteerd De politie stelt een onderzoek in bij par ticulieren, daar men vermoedt, dat E. op verschillende plaatsen kleinere hoeveelhe den kolen heeft verkocht, voorgevende dat de hoeveelheid, die hem als spoorwegamb tenaar bedeeld werd, te groot was,- vo?„r eigen gebruik. Naar men verder mededeelt, is reeds ko men vast te staan, dat het aantal ten na deele van dc Ned. Spoorwegen ontvreemde wagens steenkolen, minstens 20 bedraagt. Door een liftkoker gevaTIcn. Vrijdagochtend 'had de lG-jarigö Marie K., terwijl zij in de cacaofabriek der firma G. J. van Houten en Zoon, te Weesp, bezig was, zakken op een lift te plaatsen, het on geluk, doör den liftkoker te vallen. Het ongeluk geschiedde, doordat degene, die beneden dc lift bedienden, deze te vroeg deed dalen. Het meisje stootte liaaT lichaam op ver schillende plaatsen tegen de wanden van den liftkoker en viel ten slotte door het hekwerk van dc lift naar buiten, waardoor zij op den beganen grond liggen bleef. Wonderlijk genoeg bleek, dat het meisje niettegenstaande zij met het hoofd voor over omlaag gestort was, aan dat lichaams deel in het geheel geen letsel had opgeloo- pen. Zij had slechts twee wonden aan een der beenen. «Tel." Auto-botsing. Men meldt ons uit Muiden: Misleid door een dikke wolk van stoom van de Gooische tram botsten nabij het Merwedekanaal een vrachtauto en een personenauto tegen elkaar. Dc inzittenden van dc personenauto bekwamen vrij ernstige verwondingen en werden na uit bun benarden toestand te zijn bevrijd door een passeerende auto mee naar Amsterdam gevoerd. Beide auto's werden zeer ernstig beschadigd. Ongeval. De heer Brand, houthandelaar te Wouw, die bezig was mét de cirkelzaag had daar bij het ongeluk, toen hij wat kort op de zaag kwam, dat de veiligheid juist los raak te en deze met geweld in het aangezicht werd geslingerd waardoor een groote won de ontstond. In het ziekenhuis te Breda werd hem heelkundige hulp verleend. De heer B. heeft een zijner oogen moeten missen. Overreden en gedood. Het driejarig jongentje van Wensink, dat gisteren in den vooravond voor de ouder lijke woning in de Alexandrinalaan te Apeldoorn speelde, werd door een op hol geslagen paard omvergeworpen. De beide wielen van den wagen, waarvoor het hol lend dier .gespannen was, gingen het ventje over het lichaam. Het kind was on middellijk dood. Een beestmcnsch. Men bericht uit Bakel aan dc Tijd: In het belang der veiligheid van zijn vrouw en zeven jeugdige kinderen hebben do marechaussees uit Helmond A. do W. in verzekerde bewaring genoïnen. Dit heer schap dreigde niet meer of minder dan zijn vrouw en kinderen om het loven te bren gen, hetwelk dezen noodzaakte het huis te verlaten en hulp te zoeken. De dronken woesteling bedreigde licn meermalen en was in zijn verregaanden staat van dron kenschap een beestmensch. De vrouw en haar zeven kinderen hebben nu de woning weder betrokken. Duizend gulden gestolen. Door den caféhouder D., wonende in het Bassin te Maastricht, is uit een blik ken kist een bedrag van f 1000 vermist. Het geld in Hollandsch en Fransch bank papier was geborgen in een binnenkamer achter het café, die door een gang in ver binding staat met de buitendeur. Het ver moeden is gevallen op twee jongens, die een tijdlang in de nabijheid zijn gezien. De recherche heeft de zaak in onderzoek Nijmegen zonder water. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur is een groot lek ontstaan in de hoofdbuis van de waterleiding te Nijmegen, waardoor de ge- hcele stad zonder water zit. Van gemeen tewege wordt met behulp van sproeiauto's de bui gerij zoo goed <m kwaad als het gaat van drinkwater voorzien. Het was in de heele stad een aanhoudend gesleep met emmers om uit de Waal en elders wasch- water te lialen, hetgeen dikwijls tot ver makelijke tafereélen aanleiding gaf. DE KACHEL. Toen ik jou een poos geleden Op dien wonderwarmen dag, Stil en eenzaam en verlaten Voor het laatst nog even zag. Toen jij daar, door elk vergeten, Treurig in een hoekje stond, In het zwart, met harde trekken Om je vastberaden mond,,, Op dien warmen zonne. Zondag Had ik niet één blik voor jou, Ik liep onverschillig langs je Daarvan heb ik n u berouw. Tóe vergeef mij! Kom weer bij mij! Zonder jou, dat kan ik niet! Alles 6taat voor jou gereed weer: Turf en hout en anthraciet. „Tel." CLINGE DOORENBOS. Uit het Sociale Leven Uit de texKefindustrie. In de vergadering van de afd. Ensche dé van den Nederl. Chr. Textielarbei- dersbond „Unites"' werd het schrijven der Twentsche .Werkgeversvereniging behan deld. Na een breedvoerige bespreking werd met bijna algemeene stemmen besloten, om het advies van het hoofdbestuur op te volgen. Dit advies hield in, dat wajmeer do werkgevers hij hun besluit volharden, verzet zal worden geboden. AANBESTEDINGEN Bij de Zaterdagmiddag door de hoeren Gebrs. Proper gehouden aanbesteding van het stucadoorswerk ten dienste van de in aanbouw zijnde Christelijke H. B. S. voor jongens aan den Rijnsburgerweg waren ingekomen 12 inschrijvingen t.w. van: L. M. Tangel, den Haag f 18.000, le Rotterdamsche Bouwcombinatie te Rot terdam f 12.650; Jac. Grama en J. Le- get f 11.670; Th. D. J. Welling f14.600; Gehrs. van Lient, den Bosch f 10.400; J. P. Berg, den Haag f 11.450; G. Kraié, Noordwijk aan Zee f9885; J. van den Berg f9400; - M. A. Cosier, den'Haag f 8987; J. A. Graaf mans f8390; J. de Bent f 8500; P. A. Brugman en Go. f 66.56. Eén biljet werd van onwaarde ver klaar d. Zooverre geen woonplaats vermeld, is deze Inden Door dé architecten, de lieeren B. N. A. 1^. Cusell en J. N. Munnik werd heden aanbesteed het bouwen van een woningphn, bevattende 85 woningen op een terrein van do Fisherslr. te 's-Graven- hagc, namens de Woningbouw-vereen. „De Goede Woning". 't Laagij was ingeschreven door de firma A. J. Vreeburg alhier voor a. f236.497; b. f225.795; c. f 1000.— STADSNIEUWS Ds. Groot Enzerink. Naar wij vernemen is dc toestand van Ds. Groot Enzerink achteruitgaande. De hoop op herstel is thans zeer gering; Een melkrijder van dc melkinrich ting „Do Landbouw" passeerde heden middag met zijn wagen dc hcncdenzijde van den Beestenmarkt, toen dc wagen in aanraking kwam met een hoop steenen die daar in verhand met de plaats gehad hebbende bestrating is géstavi omieerde Do wagen kantelde om met het gevolg dat melkkannen, -flesschen èn eieren heel of stuk door elkaar op den grond terecht kwamen. Daar van de hóeveelheid melk het grootste gedeelte reeds was ver kocht, was het hiervan verloren gegano niet zoo veel, maar het overige was on bruikbaar. 't Was voor den slijter gben moedge vend begin voor deze week. Zaterdag 20 October heeft de Socic- tas Philologica Lugdunu-Traiectina hare 49e bijeenkomst alhier gehouden, onder voorzitterschap van Prof. Dr. J. J. Hart man. Dr. C. Brakman voerde het woord over eene plaats uit het geschrift „de viris illustribns" van Gennedius, waarin deze spreekt over het léven en werken van den priester Salvianus, die zich in 424 na Chr. teruggetrokken had op een eilandje in de nabijheid der tegenwoor dige stad Cannes. Dr. C. W. Vollgraff sprak over de bekende delpkinlie hymne, ter eer evan Dionysus, die volgens, spr. de "wijzigingen weerspiegelt, die in den cul tus te Delphi waren aangebracht op last van Alexander den Gróote. Ten slotte sprak Dr. van Eek over „Stierenbloed als vergif bij de oude Grieken". Met behulp van een plaats uit de Ridders van Aristo phanes werd door spr. aangetoond, dat „stierenbloed" (evenals thans drachcnhlut of Liekbfraumilech) slechts een naam was voor een bepaald soort wijn, waarin ver gif gemengd werd. TELEGRAMMEN DE RIJNLAND-REFUBUEK. Uitbreiding der beweging. PARIJS, 21 October (V. D.). Afdeclin- gen gewapende separatisten trekken door het noordelijk gedeelte van de Belgische zóne naar het door de Britsche troepen bezette gedeelte van het Rijnland. "Ver wacht wordt, dat daar de beweging zal worden uitgebreid. De Belgische hooge commissaris stelde de onderteekenaars van de proclamatie aan de bevolking van Aken in kennis, dat de Belgische auto riteiten een strikt neutrale houding zullen aannemen, doch dat zij, indien er wan ordelijkheden plaats hebben, hun verant woordelijk stellen. De toestand te Aken. AKEN, 22 October (V. D.). Alle bladen zijn verboden totdat een censuur zal zijn georganiseerd. De Schupo heeft verklaard dat zij een neutrale houding zou aanne- nem. De mogelijkheid bestaat, dat een ge deelte der politie in dienst zal treden van de nieuwe autoriteiten. Het ligt in het voornemen der separatisten do beweging uit te breiden naar Dieren, Eifel, Cohlenz, Duishuig cn Dusseldorf. 32 auto's met ge wapende separatisten verlieten Aken met bestemming voor Duisburg. Botsingen ie Mainz en Duisburg. MAINZ, 22 October (V. D.) Heden ochtend vroeg kwamen hier separatisten aan, die trachtten de stad binnen te ko men. Er ontstond een schietpartij, waar na do separatisten zich huiten de stad terugtrokken. Ook te Duisburg heeft een hotsing met de separatist plaats gehad. Communisten gearresteerd. BERLIJN, 22 October (V. D.) In Stuttgart zijn in den nacht van Zondag vele communisten, die aanspoorden tot algemeene staking, gearresteerd. Een rooveroverval. BERLIJN, 22 October (V. D.) Zater dag overviel een rooverhende het kantoor van de Duitsch-Amerikaansche Petroleum Mij. te Spandau en nam 900 milliard mark mede. Dc verkiezingen in Oostenrijk. WEENEN, 22 Otober. (V.D.) De verkie zingen in Oostenrijk zijn rustig verloo- pen. Zij toonen voorloopig een overwin ning aan voor de sociaal-democraten en een débacle voor de groot-Duitschers. Een onruststoker. BERLIJN, 22 October. (V.D.) Het Rijlcsweermiriisterie heeft opnieuw het orgaan der communisten „Bote Faline" verboden, daar het blad in de uitgave van Zondag weer aanspoort tot bewapening der arbeiders en de politieke algemeene staking proclameerde. De Rote Fahne is heden toch verschenen met een oproep tot algemeene staking. Laaisïe Berichten De „Amsterdam". De directie van de Kon. Ned. Stoom boot-Mij. heeft een telegram ontvangen, meldende, dat de eerste pogingen om het gestrande s.s. „Amsterdam" vlot te krijgen mislukt zijn. De lading wordt thans ver werkt. Voorbereidingen worden getroffen om de lading ook te werpen. De beman ning is in welstand. Brand. Hedenmorgen brak in 't huis v. den heer Meinel te Purmerend plotseling brand uit, die zich ernstig liet aanzien, daar het lang duurde voor de stoomspuit present was. Daar de brand in het bovengedeelte wocd- do heeft men van het meubilair veel kun nen redden. Het geheele huis is uitge brand, terwijl de belendende pcrceclen veel waterschade kregen. Dootielijk ongeluk te 's-Gravenhage. Hedenochtend, ruim 8 uur had op den Schenkweg, ter hoogte van de Ternoot- slraat een ernstig ongeval plaats. Juist toen do stoomtram naar Leiden wegreed, schrok het paard van den vrachtwagen, bestuurd door den 55-jarigen koetsier T. Sch. uit de Jacob Calsstraat. Het paard drong achteruit, zoodat de wagen legen de rijdende tram botste. Door den schok viel S. van den bok en geraakte onder de locomotief. Hij werd op slag gedood. Per auto van den Gem. Geneeskundigen Dienst is hij naar het Politieposthuis Tlieresiastraat vervoerd. Den machinist treft, naar het politie-onderzoek heeft uitgemaakt, geen schuld. Het slachtoffer was gehuwd en Iaat vrouw en kinderen Visscherijberichfen. IJ M UID E N, 20 October. Heden kwa men va-n dc trawlvisscherij hier aan den; afslag de stoomtrawlers IJM 101 Gcrbrig met' f 1792; IJM. 177 Emma met f2622; IJM. 103 Dolfijn met f2503; IJM 13 Christina Catharina met f1235; IJM. 261 Pan met f2520 ;IJM^ 70 Zeehond met f2971; IJM. 244 Delfland met f 19S6; IJM. 427 Derika VII met f3210; IJM 04 Peter D met f4179; IJM. 19 E. T. met f3464; IJM. 330 Maria Anna Klein met f3375; IJM. 125 Derika XII met f2200; IJM. 272 Derika XV met f2534; IJM. 179 Holland III met f2488; IJM. 64 Penelope met f2672; IJM. 4è Verauo mot f2603; HD. 76 Insulindc met f 1963; PG. 337 met f1346; HH 129 met f1610; cn de zeillog- gers KW. 112 Vertrouwen met f405; KW. 170 Willem en Lcendert met f450; KW. 57 Motor II met f659; KW. 17 Prinses Juliana met f522 en SCH. 259 Clasina met f60 aan bessemming. IJMUIDEN, 20 October. Van do haring wssch en j kwamen hier binnen 5 stoomdrifters met tezamen 2150 manden vexscho haring. Geveild werd de vangst van den stoomdrifter LT. 114S Neverthe less vcor f 1665. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 22 October. Vee. 237 Vette Koeien le kw. 1,181,22, 2e kvr. 1,00 1,16, 3e kw. 80-95 cent; 60 Melk- ca K«lf- koeien 300450; 84 Vette Kalveren le kw, 8598 cent, 2e kw. 7585 cent; 48 Nuchtere Kalveren 1423 per stok; 122 Schapen 40 —50; 66 Vette Varkens: Holl. le kw. 0,94— 0,96, 2e en 3e kw. 0,920,94, Vette Varkens 0,82. ROTTERDAM, 22 October. Vee. Aanvoer: 320 Bunderen, 222 Vette Kalveren, 1768 Schapen en Lammeren, 1050 Varkens. Per half Kg.:' Koeien 4214521455571460 cent; Ossen 47145055 cent; Vette Kalveren .62147214 808214 cent; Schapen 4045 cent; Lam meren 2638 per stuk; Varkens 381041 cent. DELFFT, 20 Nov. Kaasmarkt Aange voerd 30 stapels komijne kaas. Prijs per kilo 0.90—1.10. OFFICIEELE BEL'RSNOTEERiNG. Nederland 1923 8% Nederland 1922 B. 5% Nederland 1919 414% Nederland 1917 Nod. O.-I., obl. 1919 6 Portugal Tahaksm. 1890 Rush 1906 fre. 500 5 Rusl. 191Q frs. 500 4% Koloniale Bank aand Ned. Ind. Handelsbank Centr. Snik er - Jnrgens A Jurgens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Rcf. Anaconda copper Contr Leather Studébaker U S Steel gew. Compania Handelever. A'dam DoTdtsche Pofr Gecone. Holl. Petrol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber "Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Serbadjadi Holland Amerika lijn a. HoH. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Paketvaart Unie Rott. Lloyd Kon Ned. Stoomboot T MaT.Cy.C.N.Vot.Tv. a Beli-Batavia Tabfck Bel» Cnltnor Mij H. IJ S. Mij nil. 5K H.IJ.SJM obl. 1900H2 Mij. t. E. t. S. S obl. 5S4 Atchison Topcka - Erie common Kansas Oily Southern Missouri Kangas Terns South. Pacific Union Pacific Geld prol. 2V.i Wisï'ólnoteeringen (Amsterdam! V.K. 997/g 99"/g Wis 961/4 «71/2 164V„ 164 118'/, 118 llSVs 55'/, 56 56 2641/, 260 601/s 60 76 16i/4 16 lCOty, 101 911/2 92 111/2 ïsi/, 470 470 336 127 34S1/4 3481/, 24 1411/2 139 72 86 286 S4 30i/« 21 1141/4 315 1071/2 109 120i/o 120 1S9 138 «5/3 287 285 284 283 09»/« 971/g 99 IOIV4 15 14'/, 19 892/8 133 132 Zicht. Londen Berlijn Parijs BruBsel Zürich Weenen Rome Madrid Kopenhagen Chrietiania Stockholm New-York 11.541/, per milliard 0.09 35 00 32.88 45.65 0.0036 11.47V, 34.35 44.75 39.35 67.25 2.56V4 Telografificli WeerbêricM volgens waarnemingen verricht in den mor- gen van 22 Oct. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De BildL Hoogste Barometerst.758.8 Biarritz. Verwachting tot den avond van 23 0jt: Matige tot krachtige Zuidwestelijke tot Westelijke wind. zwaarbewolkt tot be- trokken met tijdelijke opklaring, regen- - buien, zelfde temperatuur,

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3