r IN ONZE ETALAGE VINDT U A.WAALS. Haarl.str. 132-136 -EXCELSIOR I PERNIX II--LV.0.1 GtMiMateliike Aankondiging, VSEMEtÜTELIJKE VISCHVERKOöi»,. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, Telef. 1225 is Zaterdag ver krijgbaar Schelvisch a f 0.110.19, Schol 0.15—0.36 en Kabeljauw 0.40 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 12 October 1923. Ontheffing sluitingsuur voor winkels. Burg. en Weth. van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen, ten aan zien van de door de Leidsche Missicver- eeniging georganiseerde tentoonstelling op 11, 12, 13 en 15 October 1923 in de Stads gehoorzaal, ontheffing is verleend van het sluitingsuur voor winkels, welke onthef fing geldig is tot 12 uur des n.m. N. C. DE GIJSELAAR, VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 12 October 1923, B, en W. van Leiden brengen ter alge meene kennis, dat dor hen vergunning is verleend aan: a. L. Lolkes de Beer, om rechtverkrij genden, tot uitbreiding van de inrichting voor het moffelen en vernikkelen van me taalwaren in het perceel Kerksteeg no. 2, Sectie I No. 2099; b. P. A. Bril, en rechtverkrijgenden, tot oprichting van een suikerwerkfabriek in het perceel Oude Rijn No. 90, Sectie H. No. 3422. AGENDA. VRIJDAG 12 October. Leiden. Ope ning der Tentoonstelling ten hale van de „Ramp Japan" in de- Lakenhal des mid dags te 2 uur. VRIJDAG 12 October. Sassenheim. Evangelisatie-samenkomst zaal Hoog straten. Aanvang 8 uur. Spr.: de heer D. Prins van Amsterdam. ZATERDAG 13 October. Leiden. Ghr. Korfbalbond. Kampioenswedstrijd: Pernixl Excelsior I; Permis III.V.O. II. Terrein Nieuwe Vaart. Aanvang 3M De avond-, nachts en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Oct. waargenomen door de apo theek van den heer H. J. M. Proot, Maars- manssteeg 17, Tel. 435. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. van maritieme middelen, waaraan geen enkele regiering zich zou kunnen onttrek- kenn. Minister Golijn zegt, dat mr. Troel stra iets over zijn persoon heeft gezegd. Het was niet de bedoeling een smet te wer pen op die persoon, maar een diskwalifi catie van zijn geschiktheid lag er wel in. Spr. vraagt alleen af to wachten welke voorstellen spr. zal indienen. De regeering verwacht in 1925 een slui tend budget te verkrijgen voor ons land. In Indië is de toestand niet ongunstiger dan die in Nederland en men verwacht, dat de begrooting voor 1923 reeds zal sluiten. Voor 1924 is een tekort geraamd van 22 millioen, maar spr. hoopt, dat de uitkomst gunstiger zal zijn. Hbt is moge lijk gebleken op de gewone uitgaven in drie jaar tijds 20 pet. te verminderen. De dienst van de Indische schuld zal van nu ',ot 1932 een hoogere uitgave eischen van 321 milioen. De cijfers die spr. geeft zijn iets gunstiger dan die in het rapport der Vlootwet, maar daarvoor geeft spr. een nadere uiteenzetting. De militaire uitgaven zijn gesteld op 35.433.000 gulden, waarbij nog niet zijn gebracht de kosten van den aanmaak van vliegtuigen, n.l. f500.000. Indië betaalt f 2.800.000 voor haar aandeel. De totale druk is dus 33.076.000 gld. Dat is als de Vlootwet niet wordt ingevoerd. Als de Vlootwet wordt ingevoerd heb ben er eenige mutaties plaats. De begroo ting wordt met diverse posten ontlast tot een bedrag van 12.390.000 gld. en wordt belast met 9.450.000. Er blijft dus een ver laging met 2.940.000 gld., waarvan af gaat een bedrag van 2.857.000 gld., dat Indië heeft te betalen. Er blijft dus een voordeel van 83.000 gulden als do Vloot wet in 1924 wordt ingevoerd. Voor de toekomst kan spr. niet dezelfde exacte cijfers geven, maar de Vlootwet- commissie beeft een nauwgezetten arbeid geleverd. Do conclusie is volkomen ge rechtvaardigd, dat de Vlootwet voor Ne derland geen nieuwe lasten meebrengt. Voor Indië staat het anders. Het totaal bedrag is zonder Vlootwet in 1924 23 millic-en en het eindcijfer wordt dan 31.550.000 gld. Na aftrek van het jaar- lijksch beschikbare bedrag is er' een stij ging van 3.350.000 gl. Dit bedrag stijgt geleidelijk tot het in 1929 is 18.350.000 gld Hiervan gaat af wat toch uitgegeven zou moeten worden voor materiaal, dat in aan bouw is en blijft er over ruim. 12 millioen gulden. Vervolgens geeft spr. nog eenige inlich tingen over de financiering van de kas- voorschotten, die zonder bezwaar kan ge- 3ckieden. Do heer Troelstra (S.D.) is aan het woord, maar spreekt heden. Do vergadering wordt verdaagd tot heden 1. uur. DE CRISIS IN DUITSCHLAND. Een gewichtige Rijksdagzitting. Nieuwe voorstellen. Do crisis-stemming houdt aan. De Rijksdag hield gisteren een uiterst ge- yichtigo Chr. Korfbalbond KAMPIOENWEDSTRIJD op Zaterdag 13 Oct. a.s,, Terrein Nieuwe Vaart. Entree 25 ct., Jongens 10 ct. OSST" Door het eindigen van den Zomertijd, zullen de wedstrijden niet om 4 uur doch om 3i/2 unr aanvangen Het kwam er op aan een belangrijk deel van het wetgevend gezag tijdelijk in handen van de regeering te stellen, maar de vertegenwoordigers van het Duitsche volk zagen er geen kans toe'dat klaar te spelen. De slag werd hoofdzakelijk acliler de coulissen gestreden en terwijl eenige af gevaardigden van uiterst links en uiterst rechts op een halfcirkel van leege ban ken een groot aantal snorkende volzinnen loslieten, zaten lnm collega's in de wan delgangen en het restur^mt met potlood en papier allerlei becijferiilgen te maken. Om de volmachten, waarom de kanselier gevraagd heeft, er door te krijgen, is het nocdig dat 2ao of wel 305 leden bij een stemming tegenwoordig zijn. Van deze moeten weer 2/3 voor zulk een voorstel stemmen om het doorgevoerd te krijgen. Bij den aanvang van de zitting werden de neuzen geteld en bleek de aanwezig heid van omtrent 370 afgevaardigden. Do tegenstanders der regeering hadden het dus in de hand door de zaal te verlatey een échec van hel Kabinet te bewerkstelligen. Zoodra hij dit geconstateerd had, ver liet de kanselier het rijksdaggehouw en begaf hij zich naar de woning van den rijksprosident. Een uur later keerde hij terug, ontbood do fractieleiders bij zich en deelde dezen, mede een door president Ebert getéekend besluit in den zak te hebben, waarbij de rijksdag ontbonden werd in geval de vol machten afgestemd zouden worden. Terzelfder tijd hielden de Duitse ii-na- tionalen en de socialisten partij-verga-* deringen, om over hun houding te be raadslagen. De eersten besloten bij eind stemming de zaal te verlaten, de anderen poogden nog eens voor het laatst maar tevergeefs den linkervleugel van hun fractie tot het steunen van de regeering over te halen. Tegen 3 uur begon onder intense span ning de stemming. De eerste van de hei de paragrafen kwam er door met 253 van de 351 stemmen. Bij de stemming over de tweede paragraaf bleek, dat de coali tie nog precies over de vereischte 306 stemmen beschikte. Bij de stemming van het geheel behoef de dus slechts één lid de zaal te verlaten, om hei volmachten-ontwerp schipbreuk te laten lijden. Op dat oogenblik nam de Duilsch-nalio- naal Schultz het woord, om nog eens over de draagwijdte te spreken van het be sluit, dat men op het punt stond te ne- Bnen. De verantwoordelijkheid daarvan was zoo groot, dat hij.van de groote coa litie verwachtte, dat zij tenminste in vol doenden getale aanwezig zouden zijn om de wet gestemd te krijgen. Dat bleek ech ter niet het geval en daar hij door het aanwezig blijven in de zaal aan het ver geven der volmachten medeplichtig zou zijn, had zijn fractie besloten de zaal te verlaten. Toen dit geschiedde, stelde de cen trumafgevaardigde Marx voor de slot- stemming te verdagen, waartoe onder da verend gelach en gejoel van de nationa listen en communisten werd besloten. Een en ander is wel een bewijs, dat de regeering zeer zwak staat. Of Strescmann's partijen bij een ont binding van den Rijksdag versterkt zou den worden staat te bezien. Misschien solliciteert Stresemann voor dictator, maar ook hierin kan hem wei nig succes worden voorspeld. Intusschen stijgt de economische nood. In verschillende plaatsen kwamen reeds onlusten voor en men vreest voor verdere conflicten. Bovendien komen de buitenlandsche kweslie's die om voorziening roepen, de toestand verergeren. Dit Berlijn wordt gemeld, dat de Duit sche regeering een geheel volledige nota voorbereidt over het geheele echadever- goedingsprobleem. Deze nota zal aan alle geallieerde mo gendheden worden gezonden via de com missie van herstel. Wat deze nota zal behelzen is nog niet bekend. Wellicht zal het als alle actie van het Kabinet-Stresemann zich tot angstkreten beperken. De Brifsche Rijksconferentic. De Britsche rijksconferentie hield zich gisteren verder bezig met het verslag van lord Curzon over den gang van zaken na den moord van Janina, en met het ver slag van lord Robert Cecil over het werk van den volkenbond. Deze twee verslagen werden in de middagvergadering verder behandeld. Hoewel geen communiqué is verstrekt, meent men te weten, dat de vertegen woordigers der Dominions bereid zijn den volkenhond zooveel mogelijk te steu nen. Dn mijnramp te Falkirk. Gelijk gemeld, hebben enkele duikers welke trachtten de afgesloten mijnwer kers te bereiken, geen succes gehad. De gangen waren een 250 voet onder den grond zoo nauw. dat zij van bun ap ■V -V 'V "V W W W V W -w w Molton Kinder Lijfrokjes. vanaf 10.60 Jaeger Tricot Lijfrokjesn f 1.30 Jaeger Tricot Dames-Onderjurken f 2.50 Zwaar gemoltónneerde Heerenbrooken 5657 f en Borstrokken f2.45 Bebe-Truitjes ia t-^T| Bebe-Braekjes is cent j IjpF Meisjes Flanellenvanaf f0.56 3 Witte jaens Meisjesfcroekenf0.49 Jaens Dames Pantalonsf0.91 Zware Molton 29 Cent - Schortenbont, per el f0.25 Gemoltonneerde Meisjesbrcekjes f0.98 Molton Dekens f0.75 Gestikte Dekens, prima vulling f6.50 pr Wiife Leidsche Wollen Dekens, j s.sol Gebloemde Wollen Dekens f7.20 W Uitsluitend verknopen wij solide kwaliteiten paraten geen gebruik konden maken. Tenslotte, toen zij een 30 voet waren voortgekropen, werd do opening zoo nauw, dat de duikershelmen zich er niet meer doorheen konden wringen. Achter uit-kruipend moesten de 30 voet weder om worden afgelegd en zulks in zoodanig zwart water, dat zij vcai het sterke licht van onze lampen niets bemerkten. Een interessante ontdekking der redders was, dat er visschen zwommen in de mijn. Ondanks alle moeilijkheden heeft men de hoop op redding nog niet opgegeven. Het is een wedstrijd tuöschen de redders- ploegen, wie 'het eerst doel zal bereiken. Eemerzijds werkt de pompploeg met energie elke minuut wordt 18.0000 liter water opgezogen, zoodat men hoopt, dat Donderdagavond (gisteravond) de weg vrij zal zijn, terwijl aan den ande ren kant een ploeg bezig is met het hak ken van een nieuwe schacht van 400 voet, door rots en steenkool, teneinde zoo do sectie te bereiken. Woensdagavond was een gang van 200 voet gegraven. Geen tekort! Nieuw-Zeeland behoort tot de benij denswaardige landen in de wereld, wier staatsfinanciën de algemeene malaise niet weerkaatsen. Volgens mededeelingen van den minister van Financiën ad interim bedroegen in de eerste helft van het loo- pende dienstjaar de slaatsontvangsten 021.525 pond sterling méér dan de uitga ven. Het overschot over het eerste half jaar bedraagt 50 pet. meer dan voor het geheele jaar werd geraamd. Vergeleken met een jaar geleden bedroegen over de zelfde periode in het voorgaande jaar de inkomsten ruim 500.000 pond sterling méér, de uitgaven 400.000 pond sterling minder.. Aardbeving. Op het observatorium van Ukkeï bij Brussel heeft men eergistermorgen om 7 uur 16 min. 32 sec. een aardbeving waar genomen, die zich ten Noorden van IJs land moet hebben voorgedaan. KORTE BERICHTEN. Te Keulen hebben gistermiddag plunderingen plaats gehad. In den loop van den avond werden nieuwe samen scholingen uiteengejaagd. Te Elberfeld is de politie alarmbereid. Tot onlusten is he<t echter nog niet geko men. Te Berlijn zelf hebben vele winkeliers hun zaken gesloten, wijl zij bij de stijgen de opwinding in verband met de steeds hooger wordende prijzen plunderingen vreezen. Bon vrij brood, kost heden 250 millioen mark In het hartje van het drukke winkel- kwartier te New-York heeft een sensatio- neele roofmoord plaats gehad. Vier gewa pende zoovers vielen een politie-agent aan, die een bankemployé vergezelde en schoten hem neer. Een der roovers werd tijdens het korte gevecht door den agent doodelijk getroffen, doch de drie andere ontkwamen in een auto met een buit van ongeveer 30.000 gulden. Uit Duluth wordt gemeld, dat in de Noordelijke gedeelten van Minnesota, Wisconsin en Michigan hevige bosoh- branden woeden. Door een ernstige ontploffing in de kelders van een pakhuis te Antwerpen, waar chemische stoffen waren opgesla gen, is aanzienlijke schade aangelicht aan alle naburige huizen. De oorzaak der explosie is onbekend. Een man werd licht gewond. Tengevolge van de verscherping van den s takings toestand in Oppor-Silezië heeft Polen over Kattowitz den uitzonde ringstoestand geproclameerd. Kattowitz, Koenigshütte, Myslowitz en omgeving zijn zonder licht. De kranten zijn niet verschenen. KERK EU SCHSOiL NED. HEBV. KEEK. Beroepen. Te Gravckerk: L. A. v. Lijssen te Erkum. Bedankt. Voor ZwammerdarnG. Gro'otjans Tlizn., te De Meern; voor Amei- de eni TienhovenA. J. W.' v. ïngen te Hat tuin. GEREF. KERKEN. Bedankt. Voor Oudcga, (W.): A. J. Bouma tg St. Jacobi-Parochie. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen. Te Patterson (New-Jefsy, Noord-Amerika): J. O verdij in te Gouda. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Het afscheid van D s. M. M. Horjus van de Geref. Kerk van H. I. Ambacht is bepaald op 4 November en zijn bevestiging en intrede te Rijssen op 18 November. Be vestiger is 'Ds. M. B. Parlevliet, van En ter. Het afscheid van D s. C. M. H u i z i n- ga te Hoogersmilde^ is bepaald op Zondag 4 Nov. a.s. en zijn bevestiging en intrede te Scharnegoutum. op 11 November. Be vestiger is Ds. J. H. A. Bosch, van Nij- verdal. Emeritaat. Aan D s. J. van der Vegt. predikant bij de Chr. Geref. Kerk te Harderwijk is, ingaande 1 Nov. a.s. om gezondheidsrede nen op zijn verzoek eervol emeritaat ver leend. Ds. J. J. Koopmans. f Gistermorgen is ds. J. J. Koopmans, predikant der Geref. Kerk van Raams- domkervccr, dood gevonden op den weg naar Drimmelen. Ds. Koopmans was den avond tevoren op bezoek geweest en is waarschijnlijk op weg naar het station, loopende tegen den sterken wind, door een haat veria mining getroffen en overlef/i. Ds. Koopmans bereikte den leeftijd van C4 jaar. In 1886 te Heerjansdam in het ambt bevestigd zijnde, vertrok hij in 18S1 naar Naaldwijk, van waar hij in 1896 naar Heinbenszand ging. Vijf jaren later ver wisselde hij deze standplaats met Grijps- kerke, totdal. hij van 1916 te Raamsdonk kwam, welke gemeente hij tot nu toe diende. Gemeenteraad Katwijk. Vergadering van Donderdag 10 October nam. 3.10 uur. Voorzitter de heer J. H. d© Waal Male- fijt, burgemeester. Afwezig met kennisgeving de lieenen P. Meerburg en D. C. v. Leeuwen. De Voorzitter opent de vergadering met gebeiA De notulen der voorgaande vergaderin gen 'worden vastgesteld. De V o o r z. doet hierna, mededceling van eenige ingekomen stukkien w.o. eenige besluiten van Ged. Staten betreffende goedkeuring van raadsbesluiten. Worden voor kennisgeving aangenomen. Voorlezing geschiedt van een besluit van B. en W. Van Leiden inzake door de bui tengemeenten aan die gemeente te vergoe den kosten van bet daar gegeven Gym nasiaal Onderwijs. Do kosten door Kat wijk te betalen bedragen over bet tijd vak Sept.. '22Jan. '23 f 109 vooir 3 leer lingen wat dan neerkomt op f 109 p. leer ling en per jaar. Een schrijven van gelijken aard is ont vangen aangaande de Gem. H. B. S. te Leiden. Voor dit onderwijs bedragen de kósten over 9 leerlingen f 595.04. Van het Ministerie van Financiën is bericht ontvangen dat wegens den benar- dem toestand waarin 's lands financiën verkeeren, dit jaar aan de gemeente geen extrfu-noqduitkeering kan worden gedaan. Hiermede zal dus bij het opmaken der begrooting moeten worden gerekend. Een protest-schrijven van de deelne mers aan de te Leiden gehouden meeting in verband met de te Katwijk plaats ge had hebbende gebeurtenissen, kan niet in behandeling worden gen/omen, daai* bet niet omd er teekend is. Van den directeur van #den keurings dienst to Leiden is een kennisgeving ont vangen dat D. v. Duijn-te Katwijk aan Zee is verfóaliseerd wegens bet ten; ver koop aanbieden van melk die een te hoog v/atergehalte had. Omtrent deze zaak is nog geen uitspraak gedaan. Van denzelfden dienst is ingekomen een verzamelstaat van de in het afgeloopen jaar in de gemeente Katwijk plaats ge had hebbende keuringen van eet- en drink waren. De V o o r z. merkt hierbij op, dat dit overzicht niet zoo'n gunstig beeld geeft als dit wel eens het geval geweest ia. In totaal werden 7836 keuringen verricht, w.o. 219 in winkels en 344 naar aanleiding van opgezonden monsters. Spr. noemt verschil len de gevallen van overtreding der wa renwet; o.a. waren 76 monsters van on deugdelijke samenstelling wegens over- jaring. In 1924 zal de gemeente een bedrag van f 1759.10 in de kosten van de keurings dienst te Leiden hebben bij te dragen. Van het bestuur van het Reizend Drank- weermuseum is ©en aanvrage om subsidie ingekomen. B. en W. stellen voor, in verband met den fihancieelen! toestand der gemeente op het verzoek afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Vervolgens komt aan de órde het yoor- stel om over te gaan tot voorloopige vaste stelling van do gemoen.tereken.ing over 1922, overeenkomstig het advies van de Comm. v. onderzoek. De ontvangsten bedroegen in totaal f 1.064.177.95 do uitgaven 941.146.88J Batig saldo f 123.031.07J Deze bedragen kunnen ajs volgt gesplitst: Gewone rekening: Ontvangsten f 672.662.59} "Uitgaven 559.085.92 Saldo Buitengewone rekening: Ontvangsten Uitgaven f U3.536.67J f 291.355.30} 281.860.90} Saldo f 9.494.40 De rekening wordt aldus vastgesteld. Vaststelling van do verordening op de heffing van schoolgeld vcor het gew. L., het U. L., en het Vervolgonderwijs als mede op de heffing daarvan. De concept-verordening is samengesteld geheel overeenkomstig de nieuwst© wets bepalingen, zoodat er weinig over valt to spreken. Evenwel wcnsckt de Voorz. uiting te geven aan zijn gevoelen dat de nieuwe heffing niet geheel billijk is. Vooirjaeen mocht niet meer schoolgeld, worden gehe ven, dan de kosten van het onderwijs aan den betrokken; jcerling bedroegen. Vol gens deze heffing echter zullen sommigen 12 x f 6.f 72.per jaar en per leer ling hebben te betalen, hoewel de kosten gemiddeld f 35.f 40.per leerling bedragen. Spr. ziet hier voor sommige ouders een extra belasting in. De heer R. Ouwehand weth. acht deze meening niet voor consequente toe passing vatbaar, daar z. i. do heffing op het zelfde beginsel berust als die van den H. O., die ook progressief plaats beeft. De Voorz. constateert groot verschil tusschen den H. O. en de schcolgeldhef- fing, daar in het laatste geval alle kosten, alleen door ouders van schoolgaande kin deren worden bedragen. Evenwel, de wet gebiedt, dus er valt niet aan te verande ren. Do verordening wordt ov nxstig bet voorstel vastgesteld. Benoeming van een onderwijzeres bij heb L. O. te Katwijk aan Zee. Op do vordracht van B. en W. komen voor: 1. Miej. M. de Wijs, Rotterdam; 2. Mej. J. Metselaar, Gieterveen; 3. Mej. H. H. G. Meerburg. Met 12 van de 13 st. wordt be noemd Mej. H. H. G. Meerburg, en wel met ingang van 15 dezer. 1. Stem uitge bracht op Mej. de Wijs. Voorstel om een rekening-courant te openien bij de Bank van Ned. Gemeenten, mede in verband, met de ontreddering van den post-chéque- en girodienst. In antwoord op een vraag van den heer Hou waart of niet kan worden voor zien in de thans ontstane behoefte aan oen middel om belastinggelden, te giree- ren, deelt de Voorz. mede dat de Bank van Ned. Gemeenten relaties heeft met de Rotterdamsche Bank, die op baar beurt weer in verband staat met do Nederland* sche Bank, zeedat wellicht langs dezen weg belastinggelden zouden kunnen wor den overgemaakt. B. en W. zullen in deze richting, een po ging doen. Het voorstel wordt aangenomen. Bij de rondvraag dringt de heer v. d. Zwan aan op plaatsing van een lan taarn bij de splitsing van den Callcoweg, terwijl spr. tever.s in overweging geeft den weg, die toegang geeft tot de nieuwe huizen bij de tol, te verharden en dus voor het gebruik met voertuigen in gereed heid te brengen. De Voorz. zegt toe deze zaken in de eerstvolgende vergadering van B. en W. onder do óogeu te zullen zien. De heer J. v. d. Perk vraagt het woord naar aanleiding van een der ingekomen stukken volgens hetwelk voor iedere leer ling uit deze gemeente aan het Gymnasium te Leid eneen som van f 109 's jaars moet worden betaald. Spr. geeft in overweging te trachten eeü deel van dit hooge school geld van de ouders, die het over 't alge meen best missen kunnen, gerestitueerd te krijgen. De Voorz. antwoordt dat deze ver houding haar oorzaak vindt in de nieuwe wetsbepaling. Betalen is dus helaas de boodschap. Niemand meer liet woord verlangende, sluit de Voorzitter hierna de vergadering met gebed. UIT DE ©HGE¥lüSs OEGSTGEEST. Unierede. In het gebouw van do Chr. School aan den Hooge Mosehweg, trad gisteravond Ds. I. Voorsteegli van Katwijk aan Zee .op, met een rede,, gewijd aan do be-i langen van de Unie: „Een School met den Bijbel". De voorzitter van het bestuur der school, de heer T. van Egraond, open de het samenzijn met het laten zingen van Ps. 25: 4 en 6, en gebed, waarna hij voorlas den 78sten Psalm. In een kort openingswoord gaf spr. verbolgens een verklaring van het feit dat de traditioneele Unie-Collecte niet werd gehouden. Evenwel blijven de ga ven noodig, als was het slechts voor onze oud-strijders, van wie er velen het niet al te ruim hebben, en die toch ten volle aanspraak hebben op den steun der ouders. Vervolgens gaf spr. het woord aan .us. Voorsteegh. Er is, aldus spr., in het Chr. Onder* wijs, het werd meermalen uitgesproken, inderdaad veel veranderd. Wij staan op gewijden grond, als we spreken over het Christelijk onderwijs. We leven dn een tijd dat men triumfbo- gen opricht vcor gevallen strijders, maas

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2