I he van toelichting en daarbij behoorende bescheiden; de begrooting van de gas fabriek en waterleiding en ter goedkeuring de begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur. Al deze stukken worden gesteld in han- jden van de desbetreffende commissie ter fine van advies. B. en W, bieden ter vaststelling aan een concept-wijziging der gemeente-begroeting jvoor 1923. Do heer Loef vraagt hoe het komt, dat do post „bruggen en wegen" met f 200 is fcverschreden. De Voorzitter antwoordt, dat bij het 'opmaken der begrooting geen to ruimo be dragen worden uitgetrokken. Krijgt men dan eenigo tegenvallers, dan kan het ge beuren, dat men met het gevoteerde be drag niet kan rond komen. Zoo is dit hier [ook het geval. Het gevraagde bedrag is echter nog niet verwerkt. Vervolgens wordt tot wijziging der ge- |meente-begrooiting besloten. B. en W. adviseeren op het verzoek van het bestuur van den Middelbaren Handels cursus om voor 1924 een subsidie te ver- 'leenen van 40 pCt. der netto-kosten afwij- jzend te beschikken. Hierover ontstaat een langdurige dis cussie. De heer Brand maakt hiertegen be zwaar, om ook op culturcele zaken te be zuinigen. Mocht het voorstel van B. en W. worden aangenomen, dan kunnen de kin deren van de beter-gesitueerden' studeeren en anderen niet. De Voorzitter wijst erop,- dat men niet weet waar men aan toe is, Wat zullen de netto-kosten zijn. Ook hier treft men weder aan een automatische stijging der uitgaven. Spreker heeft de overtuiging, dat J wanneer deze subsidie wordt geweigerd, de Handelscursus toch zal blijven voortbe staan. De heer H o u d ij k zegt, dat deze cursus i vooral zijn nut heeft voor den kleinen mid- denstand, en ook voor de arbeiders. Allor- wege hoort men op kantoren en ook in eigen zaken den eisch van boekhouden. In het eerste jaar wordt 's middags les ge geven en naderhand alleen 's avonds. Zoo wordt het voor hen, die overdag weinig lijd hebben zoo gemakkelijk mogelijk ge maakt en vanzelf springt het groote nut ran dien cursus voor genoemde categoriën Jan in het oog. Na nog eenigo discussie wordt het voor stel van B. en W. vervolgens aangenomen. B. en W. bieden ter vaststelling aan een concept-verordening tot wijziging van het reglement van orde voor de verga-dering I ran den Baad der gemeente Boskoop. Conform wordt besloten. B. en W. stellen voor om te besluiten ■>ot opheffing van den cursus in Nederland- ^ehe, Duitsche en Engelsche Taal. De V oorzitter licht het voorstel toe en zegt,, dat er zich het laatste jaar slechts twee leerlingen hebben aangemeld. Voor den cursus is dus weinig animo. De heer V e r k ad e zegt nog steeds ant woord te verwachten op een door hem in een vroegere vergadering gedane vraag omtrent de mogelijkheid van Nijverheids onderwijs. Deze vraag stelt hij in verband mes dit voorstel weer opnieuw. Voor het overige lijkt hem het nut van vervolgonder wijs en van een talencursus zoo groot, dat verdediging van behoud van deze instellin gen niet noodig lijkt. Do heer Van Kleef zou dit punt van de agenda afgevoerd wenschen te zien en bij do begrootingsdebatten te behandelen zulks om het dan in verband te brengen met een ander punt op de begrooting. De Voorzitter vraagt wat tenslotte het nut van dezen cursus is. Het ant woord hierop is hoeveel leerlingen zijn er. Er zijn er haast geen. En dit is niet voor een jaar het geval, maar geregeld. B. en W. mecnen, dat dit voorstel thans wel'bc- nandeld kan worden, zonder het te moeten Vastkoppelen aan andere subsidies. Het voorstel van B. en W. wordt vervol gens aangenomen. B. en W. stellen voor om, met iDgang van 1 Januari 1924 op te heffen de betrek king van congierge-bode van het gemeente huis en in het leven te roepen de betrek king van concierge van het gemeentehuis Op eenige vragen van de heeren v. d. Wolf en Boskraad antwoordt de Voor zitter, dat het de bedoeling is. dat de concierge enkel en alleen concierge zal zijn cn dan ook geen bode-diensten zal ver richten. Het isde bedoeling om de bode diensten aan de politie op te dragen, doch in geen geval mag er do politiedienst door geschaad worden, Hoe het precies met de bode-diensten zal gaan zal de practijk leeren. De heer Boekraad vraagt bij de rondvraag hoe het komt, dat op de begroo ting voor 1924 weer een post voorkomt voor bestrating van het gedeelte bij de Bulksche brug, terwijl er dit jaar reeds een post voor is uitgetrokken, welke boven dien overschreden is. De Voorzitter antwoordt hierop, dat het betreft het nieuwe gedeelte,dat door do demping van de nabijgelegen sloöt er bij is gekomen. Niemand meer het woord verlangend, sluit de Voorzitter de vergadering. UIT DE OMGEVING ALPHEN AAN DEN B.IJN. Burgerlijke Stand- Gebo ren: dochter van B. de Blanken geboren Russchenberg zoon van A. Boekhout geboren Van Essen dochter van L. de Kleijn geboren Struik dochter van J- C. de Meij geboren v. d. Ben zoom van H. Duivenvoorden geboren Burgmeijer dochter van H. S. Groene veld geboren Ram dochter van 3d. v. d. Stoel geboren Van Leeuwen dochter van H. de Graaf geboren Van Schie. Overleden: C. de Kleer, wedn. van A. Griffioen 67 jaar K. Nijhoff jd. 10 jaar T. Lagenveij, echtgen. van A. v. d Ham 60 jaar A van Dongen jm. 1 maand, wonende te Oude Tonge. GehuwdH. de Vogel, jm. 33 jaar en A. Donk jd. 31 iaax. J, W. Vergeer jm 30 jaar en B M. C. van Engelen jd. 20 jaar D. van Leeuwen jm. 22 jaar cn N. Uithol jd 20 jaar P. Smit jm. 27 jaar en J. de Groo't jd. 26 jaar. De Vlootwet-actie, Door een aantal ingezetenen dezer ge meente die het adres tegen de Vlootwet hadden geteekenid is heden aan de Twee de Kamer het volgende adres verzonden: Geven met verschuldigden eerbied te kennen Ondergeteekenden allen ingezetenen van Katwijk a. d. Rijn, gemeente Katwijk; dat zij door den alhier gevestigden Rijks ambtenaar bij de directe belastingen aan gezocht tot onderteekening van het peti tionnement tegen de Vlootwet waarvan 't ontwerp binnenkort door U in behande ling wordt genomen, daarbij door bedoel den ambtenaar zoodanig zijn voorgelicht, als zouden, de kosten uit de aanneming cn uitvoering van genoemd wetsontwerp voortvloeiende door de Nederlandsche bur gers in hunne belastingen moeten worden opgebracht en tot aanmerkelijke verhoo ging van dezelve aanleiding geven. dat zij in goed vertrouwen op de juist heid van deze voorlichting het petitionne ment hebben onderteekend; dat zij evenwel hierna overtuigd zijn geworden dat do door bedoelden ambte naar gegeven voorstelling der zaken als onjuist moet worden aangemerkt; weshalve zij U dringend verzoeken hunne onderteekening van genoemd peti tionnement als niet gedaan te willen be schouwen. Het adrea, door een dertigtal ingezete nen geteekend, geeft een duidelijk bewijs van de waarde die aan de petitionnement s- boweging kan worden toegekend. De vorige week slaag de te Amsterdam voor het examen van het Politie-diploma, oaize plaatsgenoot de heer E. Rous. Door de Rijkspolitie werd alhier proces-verbaal opgemaakt te gen en-kei© winkeliers, wegens het voor handen hebben van inaten en gewichten, die niet aan den ijk voldeden. Zij die nog maten en gewichten hebben' die niet ge ijkt zijn met de letter a., kunnen dit als nog laten doen aan het ijkkantoor te Lei den. Men zij duB gewaarschuwd. KATWIJK AAN ZEE. Sedert de laatste ver- antwoording kwamen bij den voorzitter van het comité t-ot steun voor de nagela ten betrekkingen der omgekomen visschers nog de volgende giften in: NN. te Katwijk a. Zco f2.50; Door D. V. f2.50 en f 1. posten van A. Y. te L. f5.posten van W. T. v. Fd. H. te L. fl.50; van de Di rectie Leidsch Dagblad f 618.id. nagek. giften f 5.door Ds. V. J. Nu de ,oude kerk haar vol- toodïng nadert wordt de klok welke ruim 18 jaar betrekkelijk goed heeft geloopen door den heer Verlint to Katwijk aan Zee eens flink onder handen genomen. Door de af deeling Katwijk van den Bood van Geitenfokvereenaging in Zuid-Holland, werd j.l. Zaterdag bij het Zeehospitum een keuring gehouden. Er waren 80 geiten. Hiervan werden voor het register goedgekeurd 48 geiten, afge wezen 63; 26 waren lammeren en eenja rige ge-iten drie nog ndet voor keuring in aanmerking kwamen. Een viertal me dailles waren ter beschikking. In de afdee ling geiten-register verwierf de geit van den heer Varkevisser de medaille terwijl de heer Huisken niet wenschte mede te dingen. In de afdeeling ongehoornde witte gei ten, de geit van den heer Rijnsent. In de afdeeling wit gehoornde, ongehoornde en gehoornde bont die van den heer J. v. Rijn Az. Afdeeling lammeren de heer KI. Jonker. De keurmeester was de heer H. Roefit uit Hoogvliet die zeer te vreden was over het gehalte van wat ter keuring was aangeboden. Te IJ muiden kwa ffaen bin nen op 4 Octo ber dia- K.W. 75 van de ree der N. aPrlevüiet met 25 last. De K.W. 167 van de Maatschappij Nederland met 24 last. On 5 Ootober de K.W. 160 van N. Parlevliet met 26 last. 0^> 5 October alhier afslag geweest van 268 kantjes. V. H. Zuid f 2140-^f 20.40, 38 kantjes IJ. H. Zuid f 19.20,'268 jiautjcs S. H. 117.60—f 17.10 116.40, 11' karntjes M. K. f29 ea f21 per kantje. Do motörvracntlog- ger KW. 176 van de reederij Parlevliet alhier, is bij het binnenkomen te IJmui- den met groote kracht tegen den rolbrug over de klein© sluis gevaren. De brug is geheel ontzet en ernstig beschadigd. De logger bekwam oogenschijnlijk geen averij. NOORD WIJK. De prijs der melk is alhier met 1 cent per Liter verhoogd en gebracht op 14 cent. NOORDWIJK AAN ZEE. De laatste dagen schijnt er wat opleven te komen in het visscherij- bedrijf. Vele visschers ook. uit deze ge meente zijn nu weer uitgevaren ter ha- ringvisscherij, wat weer iets beloofd te word, Het is te hopen-, dat er meer le ven kont in dit kwijnend bedrijf. SASSENHEIM. Mevr. W. wonende aan de Zandslootkade alhier, had het ongeluk met een emmer water van de trap te val len met 't noodlottig gevolg, dat zij haar knie brak. Geneeskundige hulp werd direct ingeroepen. Door den geneesheer werd opname in het ziekenhuis te Leiden, nood zakelijk geoordeeld, waarheen de patiën te dan ook werd vervoerd. LEIDERDORP. - Naar wo vernemen zal in den a.s. winter in ons dorp een cursus in practische boekhouding worden, gege ven. Velen zullen; dit met genoegen verne men. De behoeft© aan oen good© adminis- stratie wordt meer en meer gevoeld. Niet iedereen is in staat zijn belastingbiljet naar behooren in te vullen en niemand be taalt gaarne te veel. Aan onze jonge men- schen wordt thans eeni mooie gelegenheid aangeboden zich in dit opzicht te bekwa men. We twijfelen niet, of er zal een ruim gebruik van worden gemaakt. Burger 1. Stand. Bevallen: L. den Dool geb. de Vries z. M. C. v. d. Berg geb. Marcelis z. Ondertrouwd: Cornells de Graaf jm. 27 j. en Jacoba van Klaveren jd. 33 j. Overleden: Cornelis Straathof 15 m. Jacoba Koning 15 m. ZOETER WOTJDE. Gisterenmiddag bij het uitgaan der school passeerde juist dr. de Bruijne van Leiderdorp met zijn auto. Het 8-jarig zoontje van V. alhier klom er achterop en reed mee. Thuis aangekomen verliet hij de in volle vaart rijdende auto, met het gevolg dat hij zich zoodanig aan het gezicht en de beenten bezeerde, dat hij bewusteloos op den grond bleef lig gen. Door zijn moeder werd het ernstig bloedienide ventje opgenomen enj in huis gedragen. Dr. de Bruijne die spoedig ter plaatse was, nam hem onder behandeling en constateerde geen ernstige inwendige verwondingen; het gelaat en de beenien waren echter deerlijk ontveld en verwond. BOSKOOP. 'Aan liet postkantoor zijn terug te bekomen de navolgende on bestelbare brieven, waarvan de afzenders ombekend zijn: Wed. C. v. Leeuwen, Zoetermeer; L. Groeneweg, Boskoop; B. Schnieten, Bode graven; en D. A. Herold, Arbroath, Door Ged. Staten dezer provincie is aan de ingeschrevenen vopr den dienstplicht van de lichting 1924 M. v. Goes willigen, P. de Jong, en H. H. v. d.ë Werf, voorgoed vrijstelling verleend van den dienstplicht, zulks wegens broe- derdienst. Coöp. Vereeniging „De Boskoopschc Veiling". Er werden prijzen besteed als volgtRozen: Ophelia 60 80 ct» per bos; Golden Ophelia 6090 ct.; Sunburst 25 ct; Hadley 5090 ct.; Pr. de Bulgarie 2040 ct.; Columbia 4085 ct.; Mrs. Aaron Ward 1525 ct,; Kaiserin Aug. Victoria 25 ct. per bos. Buitenrozen 1020 ct per bos. Diversen: Dahlia's 1535 ct.; Chry santhemum 601.90; id. (tros) 4065; Gla diolen 10 et.; Asparagus 1025 ct. WOUBRUGGE. Zondag na de Gods dienstoefening in de Geref. Kerk sprak Ouderling Metselaar namens de gemeente zijn dank uit, dat Ds. Le Cointre voor het beroep naar Beetgum had bedankt. Dc gemeente zong staande haar leeraar de zegenbede uit Ps. 134:3 tcte. GEMENGD NIEUWS Kentering. In de mobilisatie en ook een paar jaar daarna was ten plattelande haast geen personeel ter Gemeentesecretarie te ver krijgen, met het gevolg dat de salarissen al hooger werden. Klerken met een salaris van f 1500 a f 2000 waren geen uitzonderingen. Sinds is het veel veranderd. Voor de be trekking van klerk ter secretarie van de gemeente Barradeel, salaris f 900 a f 1100, hebben zich thans 98 sollicitanten aange meld. Ongelukkig schot. Donderdagmorgen keek de landbouwer Henricus Wielders te Drumpt zijn buks na, waarmede hij musschen van het land wilde jagen. Plotseling ging een schot af en sloeg de buks tegen de maagstreek. Inwendig bloedend werd W. opgenomen. Zondagavond is hij aan de gevolgen overleden. Lijk aangespoeld. Aan het strand te Kijkduin is aange spoeld het in verre staat van ontbinding verkeerend lijk van den 20-jarigen H. M. W. Fahrner, wonende te Delft. Hij was, als militair in Waalsdorp dienende, bij het baden in zee verdronken op 15 Juli j.l. Geen vergiftiging. De officier van Justitie te Haarlem deelt mede, dat uit het onderzoek van de ge- neesheeren gebleken is, dat de eierhande- laar uit Haarlemmerliede, wonende in de Haarlemmeiliedestraat, den natuurlijken dood is gestorven, zoodat er geen sprake van vergiftiging was. De weduwe, tegen wie in verband met uitlatinggen een onder zoek was ingesteld, is dus geheel onschuldig Smokkelen. De politie te Vlissingen heeft bij de haven een caféhouder aangehouden, di© 17 fles- schen Duitsche cognac vervoerde zonder be hoorlijk geleidebiljet. De man beweerde ze te hebben gekocht van onbekende personen maar er is alle reden om aan te nemen, dat cognac den la&tsten tijd door sleepbooten wordt binnengesmokkeld. ACADEBBIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen Geneeskunde de heeren: E. J. J. G. Renaud, Oegstgeest; J. Ris, Schiedam; J. G. M. van Walsem, Santpoort; Candidaats examen rechten de heeren: E. Ph. A. Verhaagh Maastricht; J. V. Rijp- perda Wierdsma, Nijmegen. Bevorderd tot Doctor in de Letteren en Wijsbegeerte de heer Jan Cornelissen, gebo ren te 's-Hertogenbosch, wonende te Leiden De promotie geschiedde na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld „De Geschiedenis van Bergen op Zoom" in de 15de eeuw". AANBESTEDINGEN Bij do heden door B. en W. ten Raadhuize gehouden aanbesteding van „het verbouwen van de Bank van Leening", waren ingeko men 13 inschrijvingen, t. w. van: C. Corver f 28350; C. J. van Valderen f 21995; A. G. Boekwijt f 21880; Th. G. Barthen f 21750; C. van der Vliet te 's-Gra- venhage f 20975; A. J. de Later en P, H. Meijer f 19975; W. Wamaars f 19000; R. Massaar f 18400; A. J. Vreeburg f 18877.77; J. 't Hart en D. van Aaren f 17665; C. L. Neuteboom f 17460; J. J. Biemen f 17181; J. -F. Marcélis en H. T. Heemskerk f 14743. Zooverre geen woonplaats vermeld, zijn de inschrijvers woonachtig te Leiden. STADSNIEUWS Bij het lessen van zakkeni cement uit een aan de Rijnkade liggende aak is gis termiddag een der werklieden, zekere W. v. d. S., achterover op do aak gevallen, doordat hij zijn evenwicht verloor. Hij werd binnengedragen in een kantoor waar bij onderzoek bleek dat hij eeru niet ernstige hoofdwond had bekomen. Overi gens klaagde hij ook over pijn in den rug. Langdurige geneeskundige behandeling bleek gelukkig niet noodig te zijn. Op de Lammermarkt hadden gister middag de gebrs. B. hevige twist, waarvan het voorwerp waseen vrachtauto, die beiden tegelijk schenen te willen besturen. Geyolg: dc auto bield geen koers en lever de ernstig gevaar op voor het verkeer ter plaatse. Teen het spel, dat begrijpelijker wijze veel belangstelling trok, lang genoeg had geduurd en eenigo ijzeren marktpalen waren gesneuveld, kwam de politic tus- schen beide, die de vrachtauto in beslag nam en haar op de gemeente werf depo neerde. In de bakkerij van de „De Blauwe Arend" trof een der arbeiders, D. v. 't Z. •genaamd, het ongeluk dat hij met den pink van zijn linkerhand bekneld raakte tus- schen een speculaasmachine, waardoor dit lichaamsdeel gedeeltelijk werd verbrijzeld. Hij werd in het naastbijzijne politie post huis verbonden, Een dienstpaard van de hier gedeta cheerde artillerie en bereden door den stukrijder T.s vertoonde gistermiddag op de Schrijversbrug eenige zonderlinge allures. Op een gegeven oogenblik nam het dier een sprong «en kwam terecht op een pas seer© nde auto van den heer O., met het gevolg dat een der spat borden het moest ontgelden. TELEGRAMMEN Opwinding ónder de arbeiders in het Roergebied. BERLIJN, 9 Oct. (V. D.) Uit het Roer gebied wordt sterke opwinding onder de arbeiders gemeld over den aanslag van de mijneigenaren, welke de arbeiders dwingt tot den arbeidstijd van voor den oorlog terug te keeren. Alle massa-vergaderingen der mijnarbeidersbonden in het Roergebied uitgezonderd de communisten, roepen de arbeiders op verder te arbeiden zooals tot nu toe. De haven van Saloniki. ATHENE, 9 Oct. (V. D.) Tusschen Grie kenland en Yougo-Slavië is ober een stem ming bereikt over de haven van Saloniki Yougo-Slavië zal 50 jaren vrij over de haven kunnen beschikken. Geen geparfumeerde dames in het Vaticaan. ROME, 9 Oct. (V. D.) De Pauselijke op- per-hofmeester heeft instructie ontvangen geen vrouwen in het Vaticaan toe te laten welke geparfumeerd zijn. - Laatste Berichten Philips bekroond te Parijs. Do N.V. Philips Gloeilampenfabrieg te Eindhoven heeft-, naar hare directie mede deelt, ter gelegenheid van de Pasteurten toonstelling te Parijs voor hare fabrikaten in het bijzonder voor de Argenta- en Zon- lichtlanipen de grand prix ontvangen. Bovendien werd haar een diploma, een grand prix toegekend ter gelegenheid van de Exposition Culinaire tc Grenoble. Ongeluk bij het vuurwerk. Bij het afsteken van het vuurwerk, giste ren te Alkmaar, bezweken de luiken van een kolcnschuit, waarop een aantal perso nen stond. Verschillende personen vielen in de steenkolen en werden licht gewond. Vele dainestasclijcs worden vermist. Visscherijberichfen. VLAARDINGEN, 8 October. Binnen van de haringvisscherijVL. 85 met 38 last; VL. 90 met 9 last (schade vleet); VL. 209 met 24 last; VL. 203 met 38 last; VL. 208 met 37 last; VL. 112 met 34 last; VL. 211 met 34 last; VL. 196 met 35 last; VL. 147 niet 23 last; VL. 47 met 25 last; VL. 49 met 26 last; VL. 160 met 27 last; VL. 70 met 25 last; VL. 27 met 25 last; SCH. 108 met 27 last; MA. 76 met 27 last; MA. 18 met 26 last. Heden werd betaald voor: volle haring Noord f 20.4021.40, idem Zuid f 1819.60, matajesharing Noord f 17.2017.60, steur- haring f 14.10—17, ijle haring f 19, alles per kantje. IJ MUI DEN, 8 October. Heden kwa men van Lerwick hier binnen het Engel sche stoomschip Ratapiko, hetwelk 230.000 K.G. haring aanvoerde. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Ootober. Veiling. Bloemkool I 914, idem II 4.206.50, Andijvie 1—2.40 Salade 0,70—1,80, Wortelen 6—8.50, Kom kommers 49, Kroten 2.804.20, Roode- kool 1—14, Gelekool jf 11—15, Groeaekool 3.705.80, alles per 100. Snijboon en 124$ Heerenboonen 2434, Uien 55,60, Post^S. lein 36, Spinazie 418, Tomaten 1—4[ alles per 100 kilo. LEIDEN, 9 Oct. Vette Varkenmarkt Aan-v gevoerd 260 vette varkens, prijs per K.G. levend! gewicht 0.87f 0.86. Handel vlug. AMSTERDAM, 8 October. Buitenlandsché gianen. V. A. G. condities. Mais Amerikaansch mixed f 230, Dec.Jan 192, Jan,ApriN'^ levering 191; La Plata disponibel 194, stoo- raend 189, ladend-geladen 187, October— December-levering 188. Gers D^nau aangekomen 174. Lijnkoeken S K, disponibel, 12.40, Ameri-» i kaansch, disponibel, 12.10. AMSTERDAM, 8 October. Binncnlandsche gionen. Nwe. tarwe 8.5012, rogge 8.5C— 9.25, W. gorsl 8—8.50, kaas 8.50—10.50^ duivcbooncn 1920, paardeboonen 11— 11,50, gr. erwten 22.5023.50, vale erwten 28—32 alles per 100 Kg. ROTTERDAM, 8 October. Bïnnenl. granen. Tarwe met tamelijk ruim aanbod. Nadat begin markt de puiksle partijtjes voor hooger prijs waren, uitgezocht, moest later voor ongeveer vorige wcekprijzep worden afgegeven, 12 12.40, uitgezochte partijtjes "begin markt erbo ven betiaald, afwijkende 10,5011.50. Rogge 9.7510.25. Gerst. Chevalier 1111,40. Ha ver 910.40 Erwten Kleine groene prijshou dend 2123,50. Kroonerwbn 2023. Schok' kers lager en niet geheel te ruimen 1923.50 alles per 100 Kg. ROTTERDAM, 9 October. Veemarkt. Aan voer: 1432 Magere Rundei en, 693 Vette Runde ren, 183 Paarden, 25 Veulens, 3 Ezels, 130 Vette Kalveren, 259 Nuchtere Kalveren, 862 Slachtkalveren, 511 Schapen en Lammeren, 38 Varken6 cn Overloopers, 194 Biggen, 13 Bokken. Per half Kg.: Koeien 4042K505557/4' 6214 cent; Ossen 50555760 cent; Stieren 42145054 cent; Vette Kalveren; 62^267/tl70758090 cent; Per stuk: Melkkoeien 350500; Kalfkoeien 375475; Stieren 200—520; Pinken 150—250; Gras- kalveren 55140;; Vaarzen 250325; Werkpaarden 200350; Siachipaarden 100 —200; Hitten 200—300; Veulens 50—80;' Biggen 1222;; Overloopers 3045; Nuch-« tere Fokkalvoren 2540; Nuchtere Slacht- kalveren 1520; Biggen per week 23. UTRECHT, 8 October. Paarden. Aan de be den gehouden paardenmarkt alhier waren 1000 paarden en veulens aangevoerd. De prijzen waren als volg*: Weeldepaardea 400—500, werkpaarden 200350, oude paarden 100 200, 1/4-jarige veulens 150300, 2-jarige veulens 200350, jonge veulens 60125, hitten 150—30. HAZERSW0UDE, 8 Oct. Veiling. Afge voerd 1444 kippeneieren, per 100 stuks P.fiO 11.70; 54 eendeneieren, per 100 stuks 7.50 8.45; hanen per stuk 0.751.15; kip pen per stuk 0.801.15; eenden per sink1 0.70. 0FFICIEELE BEÜSSNOTEERiNG. Nederland 1923 6Nederland 1922 B. 5% Nederland 1919 Nederland 1917 Ned. O-I., obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rusl. 1906 frs. 500 5 Roel. 191Q frs. 500 AX Koloniale Bank rand. Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurerens A Jurgens B Oude Philips R S Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr Leather Studehaker U S Steel gew. Compania Handelsver A'dam Uordtscho Petr. Gecons TToil. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber SeTbadiadn Holland Amerika lijn a. HoH. Stoomboot Kon. Foil. Llord Kon. Paketvaart ^rbopp^nnr» Unie Eott. Lloyd Kon Ned. Stoomboot T Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Deli-Batavia Tabak UeH Cultuur Mij H. IJ S Mij obl. 5M H.IJ.S.M oil. 1900/M2 Mij. 1. E. v. S. S obl. 654 Atobiwn Topeba Erie common Kansas *C.ity Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 33/4 V.K. 99 9815/16 SS'5/io 941/2 Si1/,» 965/,6 871/f 158V, 1171/4 119 53V2 5-M/2 250 693/4 821/2 1001/2 1281/4 3351/2 91V2 29 l/s 791/2 113 104 II6V2 137l/2 7%6 293 2831/4 94 75»/e 151/4 1561/. Uil/, 601/, 181/, 981/, 450 i) 335 24 143 79 17 -v 8Va 1 112 v 1041/a 1171/2 1S71/2 290 I 135 Wiaselnoteeringen (Amsterdam! Zicht. Londen 11.5£3/1# Berlijn. per milliard 1.75 Parijs 15 32i/a a Brussel Zurich 45.55 Weenen O.OOS53/| Rome i 11.60 Madrid 34.45 Kopenhagen 44.75 Chrietiania 39.95 Stockholm 67.40 New-York 2.543/f r Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 9 Oct. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Institnnt te De Bildt Hoogste Barometerst.769.7 Biarritz. Laagste Barometerst.: 716.8 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 10 Oct.? Meest krachtige, later afnemende Weste lijke tot Zuidwestelijke wind, zwaarbewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, regenbuien, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3