5.8 O Witte LEIDSCME Wollen le tas, VERGELIJK ONZE PRIJZEN A. WAALS, tonMBtolijke Aankondiging. 'ÊFMEWUTFAIJKE VISCHVERKOOPV- Aan den gemeentelijken Vischwinkel Vischmarkt 18 (Telef. 1225) is Woensdag verkrijgbaar VERSCHE HARING a f 0.12 SCHELVISCH a f 0.09—f 0.18, SCHOL a f 0.16—f 0.33, KABELJAUW a f 0.40 en TARBOT a f 0.60 per pond. AUG. L. REIMERINGER, Weth., 1 loco-Burgemeester. Leiden, 9 October 1923. ontheffing van het sluitings uur voor winkels. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen, ten aanzien van den door het Comité ten bate van de Wijkverpleging van den Protestantenbond op 16, 17 en 18 October a.s. in het Nutsgèbouw te houden bazaar, ontheffing is verleend van het sluitingsuur voor winkels. AUG. L. REIMERINGER, Weth., loco-burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 9 October 1923. AGENDA. DINSDAG 9 October, Leiden. Sa menkomst ten bate van de restauratie der Marekerk. Sprekers: Dr. Riemens en Ds. Groot Enzerink. Zang van „Ex Animo". WOENSDAG 10 October. Leiden. Rede van. Ds. W. Bieshaar uit 's-Graven- hage voor deai Gereformeerden Bond. Onderwerp: „De bouw van Gods Kerk". Gebouw Prediker. Aanvang 8 nur. DONDERDAG 11 October Oegsh- geest. Unierede door Ds. I. Voor- steegh van Katwijk. School Morschweg. Aanvang half acht. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Oct. waargenomen door de apo theek van den heer H. J. M. Proot, Maars- manssteeg 17, Tel. 435. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. tikelen, hinnenkort mot 20 pet. verlaagd zullen worden. De vogelaar lokt. In een zeer druk bezochte vergadering van de afdeeling Middelburg van den Vrijz. Dem. Bond heeft mr. H. P. Mar- chant, lid der Tweede Kamer, een rede uitgesproken tegen de Vlootwet. Hij zeide onder meer, dat de katholie ken niet hang voor een kabinetscrisis moeten zijn; zij zouden dan toch weer een ministerie-Ruijs krijgen, met af- vlcerïng van minister Westerveld en wel licht ook van zijn collega van waterstaat. In verband met de debacle van den post cheque- en girodienst. Uit de Friesche bouwvakken. Gemeld is dat de Federatie van Frie sche Timmerpatroons het collectief con tract, dat 1 Januari eindigt, niet wenschen ie verlengen. De Moderne, Christelijke en Roomsch Katholieke Arbeidersorganisaties in de bouwbedrijven hebben thans medegedeeld, dat zij het huidigen contract wenschen ie bestendigen wat het loon betreft, doch met afschaffing der 4e loonklasse. Tevens wenschen ze doorbetaling van loon voor Christelijke festdagen en bij jedwongen verzuim door slecht weer. De Christelijke en Roomsch-Katholieke Bond vragen bovendien opneming van 5en kindcrtoeslagregeling in het collectief contract. Uitvoer van aardappelen naar België. De Plantenzdektonkundigien Dienst te Wageningen meldt: In verband met de Belgische bepalin gen op den uitvoer van aardappelen daar i© lande, kunnen voor aardappelen ge groeid tot op 5 K.M. afstand van Eist (O. B.) geen certificaten van gezondheid door den Plantenziektenkundi gen Dienst worden afgegeveq. Voor zendingen aardappelen gegroeid op een afstand tusschen*, 5 en 20 K.M. van deze plaats kunnen door de ambte naren van dezen dienst certificaten wor den afgegeven, na inspectie der zending. Arbeidstijd kalkzandsieenfabrieken. De Minister van Arbeid enz. heeft aan hoofden of bestuurders van kalkzand^ steenfabrieken in alle gemeenten des Rijks vergund, dat mannen in het tijd vak van 24 Oct. 1923 tot en met 30 Sept. 1924, in afwijking van het bepaalde hij art. 24 der Arbeidswet 1919, gedurende 10 uren per dag en 55 uren per week ar beid verrichten, onder voorwaarde, dat de arbeidstijd van bedoelde arbeiders in zijn geheel is gelegen hetzij tusschen 6 uur voorm. en 6 uur nam., hetzij lus shen 7 uur voorm. en 7 uur nam. Arbeidstijd steenbakkerijen. De Minister van Arbeid enz. heeft aan hoofden of bestuurders van steenbakke rijen, gelegen aan of bij de rivieren Rijn, Lek, Maas, IJssel (van Wester voort of tot de Zuiderzee), Linge en Merwede, vergund, dat in hunne onder neming door arbeiders van 16 jaren of ouder, gedurende het tijdvak van 1 April 1924 tot en met 30 Sept. 1924, in afwij king van het bepaalde bij art.. 24, eerste Rd, der Arbeidswet 1919, gedurende ne gen uren per dag on 50 urm per week arbeid wordt verricht; aan hoofden of bestuurders van steen bakkerijen, voor zoover niet boveq ge-i noemd, verrrmd, dat in hun onderne ming door arbeiders van 16 jaren of ouder, gedurende het tijdvak von 1 ApriÖ. 1924 tot en met 30 Sept. 1924, in afwij king van het bepaalde hij art. 24 der 'Arbeidswet 1919, gedurende 10 uyen per en 55 uren per week arbeid wordt t verrijchit, onder voorwaarde, dat de ar beidstijd dezer arbeiders in zijn geheel gelegen is hetzij tusschen 6 uur voorm. en 6 uur nam., hetzij tusschen 7 uur voorm. en 7 uur nam. („St.Crt.") Om de Vlootwet. Het katholieke weekblad „de Nieuwe Eeuw", dat een paar weken geleden, meen de te kunnen zeggen, dat de katholieke Kamerleden voOr de vlootwet zouden stemmen, schrijft thans: „Laat ons voorzichtig wezen. Het beraad is in vollen gang, zoo niet officieel dan toch officieus. De verantwoordelijkheid van het Kamerlidmaatschap wordt bewus ter, duidelijker, scherperWij zijn er niet zeker van dat, als de regeering niet met meer gegevens voor den dag komt, de geheele katholieke fractie als één man voor de Vlootwet stemmen zall Men weet wel, dat er in onze gelederen iets groeien de is, al houdt men geen kiezersvergade ringen en. al wordt de Algemeene Bond niet bijeen geroepen)!" Loonlijsten en rentekaarten. Mien meldt ons, dat jaarlijks ongeveer eeni millioen gulden verloren gaat doordat de werkgevers meerendeels (voor drie kwart, naar schatting) verzuimen, de loon lijsten en rentekaarten bij de Raden van Arbeid in te leveren. De heeren Walrave Boissevain, vice-voorzitter van de Neder]. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, P. H. van Groningen', voorzitter van het departement Deventer dier maatschappij, en G. S. de Clercq, algemeen secretaris, hebben nu aan de Raden van Arbeid bun medewerking toegezegd om aan deze geld verspilling een einde te ma-kenu Salarisvermindering bij door het rijk gesubsidieerde instellingen. Naar de ,,N. R. Crt." verneemt, zal aan instellingen, welke uit 's Rijks schatkist subsidie genieten, door de regeering de eisch worden gesteld van 1 Januari 1924 af de salarissen van het personeel dier in stellingen op dezelfde wijze te verminderen als waartoe voor de Rijksambtenaren is besloten. Do subsidiebedragen zullen dan met het bedrag der 10 salaris vermin dering worden verminderd. Aardappelen naar Engeland. In Friesland is bericht ontvangen dat de actie voor een invoerverbod van aardappe len in Engeland geen succes gehad, heeft. De invoer blijft vrij. Geen comité-generaal. De parlementaire redacteur van de Stand, meldt: Dezer dagen werd in de bladen gemeld, dat de Regeering voor de Vlootwet in openbare behandeling komtt, er prijs op stelt aan de Kamer in comité-generaal verschillende niededeelingen te doen, waar om zij de behandeling der Vlootwet urgent blijft achten. Naar wij uit goede bron vernemen, is van een dergelijk voornemen bij de Re geering niets bekend, en is dus het be treffende bericht geheel uit de lucht ge grepen. Een te hooge rang., Bij K. B. is vernietigd het besluit van den Raad van Arbeid te Breda van 10 Maart 1923, houdende wijziging van het reglement der verplichtingen en rechten voor de ambtenaren en beambten-, onder geschikt aan dien Raad, voor zoover bij dat wijzigingsbesluit is ingesteld de rang van referendaris. Aan de overwegingen ontleenen wij, dat de taak der Raden van Arbeid mede brengt, dat de werkzaamheden veelal van gelijksoortigen en over het algemeen van betrekkelijk eenvoudigen aard zijn. Aan den leider van die werkzaamheden be hoort, tenzij de omvang van een Raad van Arbeid daartoe aanleiding mocht geven', geen hoogere rang dan dien van hoofdcom mies te worden toegekend. De qmvang van den Raad van Arbeid te Breda vor dert geen ambtenaar in een hoogeren rang dan dien van hoofdcommies. Het geven van uitzicht aan de ambtenaren van den Raad van Arbeid te Breda op den rang van referendaris zou verwachtingen wek ken, waarvan de vervulling voor de fond sen waaruit de kosten vo-or de uitvoering der arbeidersverzekering worden betaald, zwaardere lasten zou medebrengen, dan is te rijmen met de eischen van een zui nig beheer. BUÜTENLAND DE CRISIS IN DUITSCHLAND. De icestand geconsolideerd,, Wat doet Stinnes? Uit den Rijksdag. Er komt weer wat meer rust. Zooals te verwachten was heeft de Rijks dag de ontweTp-machtigingswet goedge keurd. Deze luidt: lo. De Rijksregeering wordt gemach tigd, die maatregelen te nemen, en zulks wel op financieel, economisch en sociaal gebied, welke zij gewenscht en noodzake lijk acht. Daarbij kan van de grondwettelijk vastgestelde rechten afgeweken worden. De machtiging strekt zich niet uit tot de regeling van den arbeidstijd, de in krimping van do renten cn ondersleunin gen van verzekerden en rentetrekkendem van de sociale verzekering en van de kleine renteniers. De uitgevaardigde verordeningen moe ten ten spoedigste ter kennis van den Rijksraad en den Rijksdag worden ge bracht. Zij moeten, indien zulks door den Rijksdag geëischt worden, terstond wor den opgeheven. 2o. Deze wet treedt in werking op den dag van afkondiging. Zij treedt huiten werking bij de wisseling van de Rijksre geering of bij verandering van haar par tij-politieke samenstelling, doch in ieder geval uiterlijk 31 Maarts 1924", vanaf 2983 Haariemmerstr. 132-136 Met deze wet wordt do regeering vrij wel „carte blanche" gegeven. Bij de debatten is het nochthans warm toegegaan. Voor het einde der zitting zouden alle partijen aan het woord zijn geweest. Ge durende de debatten greep de rijkskan selier na een rede van graaf Westarp in en betoogde nogmaals de nutteloosheid om tusschen de geallieerden, Engeland en Frankrijk verdeeldheid te brengen. Ds. Lutlier, de tegenwoordige minister van financiën, heeft dn een persgesprek reeds van enkele nieuwe plannen zooals de invoering van een nieuwen geldstan- daiard melding gemaakt. De invoering van de Neumark, zou werkelijk nog maar een kwestie van enkele dagen zijn. De openbare meening let evenwel op deze nieuwigheid niet meer, noch op de situatie tusschen Beieren en het rijk, noch op de staten van beleg. Stinnes onderhandelt te Dusseldorf. dat is wat allen bezighoudt. In geheel Duiltschland verkeert men in spanning wat de groot-kapitalist daar uitspookt. Ook in het buitenland interesseert men zich levendig daarvoor. De beteekenis van Stinnes' bezoek aan Dusseldorf en zi jn onderhoud met Krupp en Degoutte is nog eendgsz/ins in het duister gehuld. Sommige kringen zien hierin heit begin van de samenwerking tusschen het Framsche en Duitsche groot kapitaal, waarvan reeds eerder sprake is geweest en welke in Engeland zooveel on gerustheid had verwekt. De rijksregeering heeft al haar aan dacht geconcentreerd, op hetgeen in mid- den-Duitschland plaats' heeft. Zoowel in Saksen als in Thüringen zijn de socia listen en communisten het eens gewor den. In heide landen wordt tegen de fas cistische elementen de strijn aangebon den en de organisatie der socialistische Humdertsclia.ften aangemoedigd. Het i-s natuurlijk, dat deze tegen Beieren ge» richte maatregelen d< or dit land niet rus tig zullen worden aangezien, zoodat een wedstrijd in bewapening dreigt te ont staan. Stresemann heeft de premiers van Saksen en Thüringen, Zengner en Frö- lich naar Beriijn ontboden. In den Rijksdag. hebben de partijen elkaar geducht aan den tand gevoeld en er is wel wat opmer kenswaardigs los gekomen ook. De sociaal-democraat Breüscheidt wees er op, dat zijn partij ook thans nog het opgeven van den passieven tegenstand goedkeurde, hoofdzakelijk om weten schappelijke en financieel© redenen. Wij hoopten door het opgeven van den tegen stand met de geallieerden tot onderhan delingen te komen. De door Guno ver wachte hulp van Engeland is uit gebleven Actieve tegenstand zou in het beste geval nog dwaas heroisme zijn. Podncaré vindt in zijn overmoed altijd nieuwe voorwend sels, om den chaos in Duitschland verder om zich heen te laten grijpen. De wijziging van den arbeidstijd hij de huidige werkloosheid noemd© hij onzin nig Er kan dus heel wat verwacht worden van de sociaal-democratie! "Weliswaar werd hier gesproken voor de tribune, maar eenigszms zal deze laat ste uiting toch in practdjk moeten ge bracht worden. Afgevaardigde Bell (centrum) wees er op dat de rijksdag de regeering moest steunen en het parlement door de goed keuring der volmachten zich zelf niet uit schakelde. Wij mogen verwachten, dat in de kringen der groot- en schaver-indus trie de grondgedachte van het gemeen schappelijk .welzijn dieper zal doordrin gen. Hij drong dan aan op een definitie ve oplossing van het slandaardvraagstuk en wees er op dat de arbeidsprestatie moest toenemen. Aan liet einde zijner rede verklaarde hij dat de Rijnlanders trouwe Duiitschers zijn en het zullen blij ven. Graaf Westdarp zette uiteen, dat 't par lementarisme schipbreuk had geleden. In Duitschland kan slechts tegen de sociaal democraten geregeerd worden. Op de vraag van Stresemann, hoe aai den Rijksdag dan een meerderheid voor de machtigingswet te vinden zou zijn, in dien de sociaal-democraten in de opposi tie zouden zijn gekomen, riep graaf Westarp: „Dan moet de Rijksdag entbonden gorden!" Bijzonder scherp viel Stresemann graat Westarp aan op rijn bewering dat men het den landbouwers waarlijk niet kwa lijk kon nemen, dat zij weigerden het waardeCooze papieren geld. als betaalmid del aan te nemen. Stresemann noemde de woorden van graaf Westarp catastrofaal De landbouwer, aldus Stresemann, is evenzeer verplicht dit geld als betaalmid del te aanvaarden, als d© Duitsche arbei der en beambte verplicht is, bet als loon aan te nemen. Het ware wel te wenschen, dat de heer Stresemann ook van een catastrofale 8- urendag-ziektc der sociaal-democraten gesproken had. Maarhij moet die roo- den te vriend houden, en dus Ingediend is de volgende motie: „De Rijksdag aanvaardt de verklaring der regeering en spreekt haar vertrou wen in de regeering uit." Stresemann magst ruhig sein. Hoe lang? DE ENGELSCHE RIJKSCONFERENTIE. Twee stroomingen. De conferentie, van vertegenwoordigers van ale deeüen van het Britsche expe- rium is aangevangen. Naar het schijnt bestaan er in de con ferentie twee stroomingen. Een ervan, in hoofdzaak ver tegen woor- diigd door Canada en Australië, wenscht dat het Rijk zich zooveel mogelijk zal onttrekken aan politieke actie en de daar mee gepaard gaande verwikkelingen eri zich vooral, zoo niet geheel zal toeleggen op d© bevordering van den handel tus schen de verschillende deelen van het Britsche gemeenehesl. Daartegenover is bijv. Smuts van mee- ning, dat het bekleeden van een belang rijke poritte in het wereldhandelsverkeer wel degelijk samenhangt m'et de stabili teit in Europa. Deze verschillende gezichtspunten zul len natuurlijk hun invloed doen gelden op eventueel© beslissingen aangaande de buitenla.nd.sche. politiek van Engeland en die van het rijk. Met vermoedt, dat de be sprekingen aangaand© de huitenlandsche politiek nog verschillende zittingen in be slag zullen n©men. De eerstvolgende zit ting zal eerst Donderdag plaats hebben, omdat Baldwin naar' Schotland vertrekt. Men acht het niet zonder beteekenis, dat Curzon voor het begin der conferentie een langdurig onderhoud had met Smuts en dat laatstgenoemde na afloop der mid- dagzattnig ook met Baldwin confereerde. Russisch geld. Naar de correspondent van de „Daily Mail' uit Riga meldt, werden de millioe- nen, die Duitschland. in 1917 aan de bols- jewiki leende voor het financieren van de November-rcvolutie in Petrograd nu met interest terugbetaald. Dezelfde Zweedsche bank, die indertijd het Duitsche geld aan Lenin en Trotsky overbracht, heeft nu het Russische geld aan de bolsjewistische handelsdelegatie te Berlijn overhandigd, teneinde daarmede de Duitsche communis ten! in staat te stellen de voorbereidselen tot den burgeroorlog te financieren. Een hooggeplaatst ambtenaar, zoo schrijft de correspondent-, deelde mij me de, dat de bankier, die de geld-affaire ver zorgt, de zelfde Olaf Aschberg is, aan wien destijds, in 1918, door Engeland en Amerika een visum werd geweigerd. Een derde van de geheele bolsjewistische strijdmacht, is thans op de westgreiri ge concentreerd. Het Fascistisch leger. Naar de „Times" uit Rome verneemt, heeft generaal de Bono aan premier Mus solini een rapport voorgelegd over de situatie van het nationale leger. Dit rap port bvat tevens voorstellen tot reorga nisatie van de militaire macht. Tot nog toe was, gelijk bekend, het leger een oqi- derdeel van de fascistische partij. Volgens de nieuwe plannen zeer waar schijnlijk mede in verband met de jong ste conflicten tusschen Mussolini en den uitvoerenden raad, zal het leger geheel van de partij als zoodanig gescheiden worden en een eigen organisatie krijgen. Overigens is er geen twijfel over, aldus do Romeinsche corespondent, of het is Mussolini's bedoeling om de groep fascis ten tot een zuiver politieke partij te her vormen. De symptomen zijn te duidelijk. KORTE BERICHTEN. Maandagavond werden door de uni versiteit van Georgetown (V. S.) ernstige aardschokken geregistreerd cp een afstand van vijfduizend mijl. Gistermorgen heeft zich in de Griek- schè kerk te Chicago (V. S.) onder den dienst een drama afgespeeld. De echtge noot© van den priester Strutinsky doodde met revolverschoten den dienstdoenden priester Sletzuk. Na haar arrestatie ver klaarde zij, dat Sletzuk haar echtgenoot had. beschuldigd, zich kerkfondsen te heb ben toegeëigend. Dc Franscke baggermolen „La Nor- mandië" is vergaan. Naar de Daily Chro nicle meldt, bestond de bemanning uit vijftien Nederlander^. Men heeft tevergeefs naar eenig spoor van hen gezocht, zoodat gevreesd wordt, dat allen zijn omgekomen, De Grieksche vluchtelingen van Kor- foe hebbeni eenparig het aanbod afgewe zen, waarbij Mussolini 2 milliocen lire ter beschikking stelde van de vluchtelingen van Korfoe alsmede van de kinderen, wier ouders doo-r het Italiaansche bombarden- ment werden gedood Uit Boedapest wordt geseind, dat aartshertog Fra-nz Joseph, zoon van aarts hertog Joseph, zich heeft verloofd met prinses Anna, dochter van Friedrich August, gewezen koning van Saksen. In een circulaire, dor den Spaanschen minister van Binnenlahdsche zaken .gericht aan de civiele autoriteiten-, worden o.a. maatregelen voorgeschreven, betreffende de reglementeering van handelswinsten op de eerste levensbehoeften. Een hoogere winst dan 14 netto» zal als ongeoorloofde winstneming worden be schouwd. Volgens vertraagde berichten uit Checstu trokken Thibetannsche troepen"; den 21sten September do grens over eri;' rukten op Cbincescli 'grondgebied op. Zij verdreven do Chineezen uit het grensdis trict ten Zuid-Oosten van Bataoig. Een benide met 300 geweren hooft den' 29sten September oen aanval gedaan op het kamp Meliaris, 90 K.M. ten noorden van Tomboektoe. In het gevecht, dat twee; uren duurde, werden 60 man gedood. Do gouverneur-genoraal van West-Afrï- ka heeft alle maatregelen genomen om oen tegenaanval te ondernemen. KERK EOS SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen. Te AmsterdamJ. Duy- venboodien te Rotterdam cn Jz. Schuma- cher te Ulseni, graafschap Bentheim. Aangenomen. Naar Oyen (toez.)J. W. Samberg, cand. te Leiden; naar Ever- dingen: H. N. Fruijt te Erichem. Bedankt. Vooa- Hoek van Holland A. Buurman te Garijp; voor Enter (toez.):! J. Ronge te Hoog-Blokland; voor Ommen C. J. Meijer te Harlingen. 'I GEREF. KERKEN. Beroepen. Te Heerenveen: W. Steu nenberg te Heemse; te Oosterend-Hij- daard: H. de Zwart, cand. te Hallam; tel Dedemsvaa-rtJ. S. Schaafsma. te Gassel- ternijeveen; te Almkerk: P. de Jong te Scho'onebeek. CHR. GEREF. KERK. Bedankt. Voor Kornhorn: R. E. Slui ter te Assen. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt, Voor Werkendam: A. Ver hagen te Middelburg. Bevestiging, Intrede, Afscheid. Candidaat G. W. Alberts hoopt 2 December bij de Chr. Geref. Kelk te. Zutphen zijn intrede te doen. Als beves tiger zal optreden Ds. L. Baas, van De Teuge. Wegens zijn vertrek naar Scherpen- zeel nam D s. L. v. Loon afscheid van do Geref. Kerk te Aaria-nderveem. In een predikatie, naar aanleiding van 1 Cor. 15 58, wees bij de gemeente met ernst enl Idem op haar roeping. Aan het einde vanl dien dienst werd de scheidende leeraar toegesproken door den heer Van Winkel namens kerkeraad en gemeente en door Ds. Wientjes van Oudshoorn namens de genabuurde kerken en als consulent. Een grooto schare vulde het kerkgebouw. Na des morgen© bevestigd te zijn door Ds. P. Nomes van Delfshaven, met oen predikatie over Gal. 6: 15 en 16, deedi des avonds Dr. D. J. v. Katwijk, ge komen van Zwammerdam, zijn intrede bij de Geref. Kerk van Schipluiden, spreken de over Efeze 2: 810. Cand. J. N. B i e g e r, van Vaals, hoopt D.V. Zondag 21 October a.s. bij de Evang. Luth. Gemeente van Stadskanaal intrede te doen. Ds. P. Groote, pred. t© Amsterdam zal als bevestiger optreden. Ds. J. Ph. Eggink, van Velsen overgekomen, deed Zondagavond, na des morgens bevestigd te zijn door Ds. H. W'. Creutzberg, van Den Haag, met een woord uit 2 Tim. zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente van- Delfshaven, waarbij hij tot tekst had 1 Joh. 3: 16. Het kerk gebouw aan den 's-Gravendijkwal was stampvol. Ook Prof. Dr. A. J. de Sopper^ van Leiden, woonde de plechtigheid bij. D s. A. de Geus, pred. der Geref. Kerk te Lemmer, hoopt Zondag 25 Novem ber a.s., wegens ingang van eervol emeri taat, afscheid van zijn Gemeente to nemenl en tevens zijn 40-jarige ambtsbediening te herdenken. Na in Medemblik cn Wolvoga te hebbcni gestaan, deed Ds. de Geus IS November 1894 intrede in zijn tegenwoordige Ge meente. Ds. D. E. J. Hupkes. Ds. D. E. J. Hupkes van Warnswerd, die Zondag in de Ned. Herv. (Geref!) Evan gelisatie te Boskoop, twee predikbeurten had te vervullen, werd des morgens ern stig ongesteld. Ambtsjubilea. D s. W. S i e d e r s, em.-pred. der Ge ref. Kerk van Vlaardingen, viert D.'v. Woensdag 10 October a.s. zijn 55-jarig ambts j ubileum. De jubilaris aanvaardde in 1868 het pre dikambt te Axel, vertrok in 1871 naar Herwijnen, welke standplaats hij in 1S73 met Enkhuizen verwisselde. In 1880 deed hij intrede te Vlaardingen, waar hij, na» meer dan 40 dienstjaren, kort geleden» .eervol emeritaat verkreeg. Ds. Sieders was langen; tijd de oudste dienstdoende predikant der Geref. Ker ken. Ds. A. Tap, Ned. Herv. pred. te Schiedam, hoopt Zondag 28 October a.s. te herdenken dat hij 40 jaren geleden de Evangeliebediening aanvaardde. Voor zijn; tegenwoordige standplaats diende hij ach tereenvolgens de Gemeenten Hall (18s3— 1888), Baambruggo (18881891) cn Game ren (1s91—1894.) Hospitaalkerkschip terug. Zondag keerde het hospitaalkerkschip „De Hoop" van een kruistocht onder de haringvisschors van de Noordzee in de ^Binnenhaven van IJmuiden terug. Gemeenteraad Boskoop. (siot). B. en W. stellen voor om de vergoeding voor het plaatsvervangend hoofd der open bare school in to trekken. Hiertoe wordt besloten. B. en W. stellen voor om te besluiteni' tot onderhandsche verhuring van het gras land bij het pompstation der waterleiding te ïïazerswoude. Hiertoe wordt besloten. B. en W. bicden ter vaststelling aan de gemeenitebegrooting voor 1924; met insrno-

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2