academie-nieuws Burgerlijke Stand Leiden 1 29 September—1 October. Geboren: Janna d. van C. L. Groene- wegen en C. v. Schoonderwoerd den Bezemer Catharina d. van H. Dongel- mans en S. Zwart Daniël Jacobus z. van D. J. Fasseur cn J. C. Stouten. Sara Jacobe d. van A. Marijt en S. J. van Iter- S011 Hendrikus Johannes Petrus z. van H. Staphorst en A. Heijkoop Neeltjo d. van A. J. Marlijn en N. Stouten' Johan nes AnUvaius z. van J. den Hollander en E. Cavé Hillegonda d. van P. J. de Jong en M. Briër Willem z. van W. J. Briër en It. G. Hurink Agatha Maria. d. van A. H. Visser en E. G. Ie Noble Abi- gaël Wilhelmina d. van H. Swanenburg en H. Onderwater Davids Jacobus z. van J. v. Iterson en J. Wallaart David 7. van D. J. Bonnet en A. v. Staden. Ondertrouwd: L. Wielders jm. 28 j. en A. Bekooij jd. 32 j. J. P. v. Hove jm. 22 j. en C. Tisseur jd. 24 j. J. H. Pulle 36 j. en P. W. de Jong 28 j. L. A. Truijers jm. 20 j. en A. Bobbers jd. 18 j. G. Hendriks jm. 28 j. en F. H. T. Emans jd. 27 j. L. v. Egmond jm. 19 j. en E. Heijmans jd. 20 j. B. P. Kloc#tivijk jm. 18 j. en J. Batelaan jd. 18 j. H. J. B. Jühe jm. 28 j. en A. H. Hindel jd. 23 j. Overleden: A. Fiouw d. 60 j. O. L. van Helden el 65 j. - F. v. Dijk z. 44 j. J. van der Boog m. 50 M. C. G. J. Bentz d. 7 w. ALKEMADE. Inenting en herinenting. Op Zater dag 6 October a.s. zal 'de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en her inenting van de ingezetenen, die zich daartoe op dien dag bij de gemeente-ge- neesheeren-vaccinateurs aanmelden: in t openbaar schoollokaal te Oude-Wetering des namiddags 1 uur; in het Schoollokaal der R.-K. Par. JongensschooMe Roelof- arendsveen 4les namiddags 4 uren; in het schoollokaal der R.-K. Par. School te Rijpwctcring des middags 12 uren. In de afgeloopen maand zijn door d-e Rijks- en Gemeentepolitie •opgemaakt 15 processen-verbaal. In den loop van de a f g c- loopen maand zijn ter secretarie aange geven" Hnirslachtingcn: 1 varken; Bedrijfs- slachtingen: 10 koeien cn 0 varkens; Noods!achtingen4 koelen 3 varkens en 2 kalveren; Ingevoerd is 317 K.G. rund en v? rkensvleesch. Aan keurloon werd on Lx m. gen een bedrag van fJ 77.75. SASSENHSIM. Met de verbouwing van het Ned. Herv. Kerkgebouw is door de firma's Oudshoorn en Bakker een aan vang gemaakt. Met het oog op deze ver- houwing is het voorloopig niet mogelijk, hierin nog kerk te houden, waarom men besloten heeft,' het vergaderlokaal in „Concordia" voor dit doel in te richten. Drie hoornen, liggende aan de gedempte Oude Haven alhier, zullen van Gemeentewege publiek w'orden ver kocht. KATWIJK AAN ZEE. Met ingang van 1 October is de molk alhier met 2 cent opgeslagen zoodat do prijs thans 15 cent per liter bedraagt. Van den landbouwer J. v. if. M. viel Zaterdag een jong paard, het welk voor het eerst voor den wagen stond, neer; het dier was den anderen dag dood. Een schadepost. 1 October kwamen van de afslag van de KW. 59 volle haring, noord en IJle haring zuid voor f 2240. Maatjes haring noord f 18.05 IJle haring f 18.80 en een kantje makreel f22.00 per karftjë. Dit vaartuig had 23 last haring. Zondag is binnen gekomen de KW. 25 met 22 last, welke in IJmuiden is afge slagen. Maandagmorgen is binnen geko men de KW. 101 m.et 23 last, waarvan 70 kantjes steurharing. Door id en .motors chipper 0. uit Noordwijk, die Zaterdag met zijn motor door het Uitwateringkanaal voer, werd aan -de dichtviescherij van den heer Starenburg ernstige schade aangebracht, doordat de fuiken en een paal werden stuk gevaren. De geboele schade bedraagt ruim f250.welke door O. zal moeten worden vergoed. Door B. en W. is Zater- clag het badseizoen officieel gesloten. Ook hier wordt door-de roode broeders druk gewerkt met het petitionnement tegen do vlootwet. Vele onkundigen, vooral vrouwen laten zich nog Pepraten en teekenen op do lijsten. Men zij gewaarschuwd GEÜEÜPEl NIEUWS. Treinbotsing. Gistermorgen zijn nabij Harfscrschcol (Geld.) twee passagierstreinen van de Gel- dersch-Overijselsche Stoomtram Mij., die uit Boreulo en die uit Deventer, door ver keerden wisselstand op elkaar gelocpen. Er werd vrij wat materieele schade aange richt, maar ongelukken kwamen niet voor. Do dienst was spcedig hersteld. Overreden en gedood. Zondagmiddag geraakte de bejaarde fa brieksarbeider S. te Oldenzaal onder een auto van den heer S. uit Deventer. Hij is naar het B. K. Ziekenhuis vervoerd en al daar overleden. Aanranding. Toen Zaterdagmorgen omstreeks 6 uur de heer Koene, chef der oliefabriek „De Vrede" te West-Knollendam, zich met het arbeidsloon van het personeel naar de fa briek begaf, werd hij aangevallen door een individu, die poogde hem le worgen. 4)aar deze aanranding in de nabijheid van de woning van den lieer Koene plaats had, Jioordo diens vrouw gerucht en begaf zich naar buiten. De aanvaller nam daarop de vlucht. De heer Kcfcne is er met den schrik afgekomen. Pogingen tot brandstichting. Een veldwachter te Schipluiden, ontdek te in den nacht van Zaterdag op Zondag, dat een hooiberg naast de woning van den landbouwer L. Arkestein aan den Dijkx- hoornschen weg in brand stond. Met be hulp van den eigenaar en de buren werd het vuur gcbluscht. Bij een hooiberg naast de woning van den landbouwer v. d. Geest werden lucifers gevonden. Vermoedelijk heeft men op bei de plaatsen met kwaadwilligheid te doen. Bunsingplaag. Sedert eenigen tijd werden in en onder de gemeente Tholen telkens kuikens ver mist, zonder dat het gelukte de(n) dader(s) op te sporen, ^hans blijkt, dat bunsings aan het werk zijn geweest. Deze week werd een exemplaar in de kom der gemeente ge schoten, terwijl verscheiden exemplaren zich zelfs op straat lieten zien. Op som mige hoeven komen ze van vier tot vijf stuks voor. „Hdbl." Ernstige mishandeling. .Zondagavond werd de politie te Purme- rend gewaarschuwd door zekere J. B. dat J. D. door C. P. was aangevallen.' Het kwam tot een vechtpartij. J. D. had om hulp geroepen. Op dit hulpgeroep was J. B. toegesneld en den broeder van J. D-, zij hadden samen C. P. met ijzeren staven en een mes zoodanige verwondingen toege bracht, dat opneming in het gemeentelijk ziekenhuis zeer noodzakelijk was. In het ziekenhuis bleek dat C. P. ongeveer negen verwondingen aan het hoofd had en hem met de ijzeren staven clric tanden uit de bovenkaak waren geslagen. De bovenlip was opengescheurd, de tanden uit de onderkaak waren door c|ï lip heengeslagen. In de lin kerbovenarm was een diepe snijwond toe gebracht terwijl in den rug vleeschwonden ontstaan waren. Het geheele lichaam ver toonde onde'rhuidsche bloeduitstortingen. Bij onderzoek door de politie is gebleken dat niet C. P. den aanvaller was, doch dat hij met voorbedachten rade is mishandeld. De daders zijn gevat en zitten in voorar rest. De toestand van den mishandelde is vrij ernstig. Aan zijn sterke constitutie is heb te danken dat hij niet is bezweken. Geheime jeneverstokerij. Ten huize van J. S. te Eceuwijk is een geheime jeneverstokerij in het klein ontdekt De commiezen uit Gouda hebben er een hoeveelheid alcohol en mout in beslag ge- nomen, benevens de toestellen waarmede de jenever gestookt werd. v INGEHOUDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Hooggeachte .Redacteur. Wo hebben in ons goede land loch een vreemds soort van vrijheid. Al dikwijls heb ik me afgevraagd: „is dit dan in bet land met zijn classieke vrijheid persé een vereischte?" Wanneer men toch in een openbars ver gadering revolutionairs heethoofden de menschen openlijk hoort aansporen (je anti-revolutiewet ten spijt tot opstand en geweld; wanneer om nu maar bij den laalsten tijd te blijven van rijks wege extra treinen worden beschikbaar gesteld, met reductie op de vervoerkosten, om revolutionaire demonstranten te bren gen naar de plaats waar men tegen de wettige regesring en tegen het wettig ge zag zal, fulmineer en; als onzen militairen wordt gevraagd of ze tegen een huldebe- tooging H. M. onze geliefde Koningin te brengen ook bezwaren hebben; als men bedenkt, dat zeer vele rijksambtenaren in werkelijkheid niets anders zijn dan revo lutionaire propagandisten; ziet m. h. d. r. dan vermenigvuldigen zich de gedachten en de vraag komt op uit het diepst van ons: „Waar gaan we heen?" Ook hier geldt het: ,Een huis tegen zich zelf verdeeld kan niet heslaan." 't Is als wanneer in 't particuliere leven een werknemer er .stelselmatig op uit is, zijn werkgever met alle mogelijke en on mogelijke middelen naar den ondergang te helpen. Of dan onze regeering moet volgen de handelwijze van socialistische regeerings- mannen .als Lenin, Nosko, Mussolini en anderen? Gacschelijk nie'. Die heeren toch dulden niet alleen geen revolutio naire elementen, maar ook de vrije geeste lijke uiting in het maatschappelijke en staatkundige leven wordt door hen ge smoord. Een bewijs van de ons bekende stelling, dat socialisme tot despotisme voert. Maar in de wering van de onder- mijners van het staatsgezag, kon onze re- goering hen toch wol volgen,-al behoefde dat dan niet op zoo'n hardhandige wijze te geschieden. Daar is b.v. de. socialist-despotist-pa- triotist-militairïst Mussolini, 'die ongeveer 12 jaren geleden het werk van Kropatki- ne „Do Grrote Revolutie" in 't Italiaansch vertaalde met het doel in Italië zelf de re volutie zoo spcedig mogelijk te verwerke lijken. En wat doet dezo hierboven nader aan geduide Mussolini als regeeringsman nu? Hij neemt hei door hem vertaalde boek in beslag en verbiedt den verkoop. Dezo ver- werper van alle gezag, duldt dus geen on dermijning van zijn gezag. En hier? Alle revolutionaire elementen vrij spel! De organen van den staat, on- dermijners van den fundamenteelen grondslag van den staat. Consequente menschen zouden althans eerst losmaken den hand welke hen met het overheids orgaan verbindt, alvorens het gezag van dat orgaan te ontkennen en te negeeren. Maar in stee van dat, brutale negatie! Ook thans zoo weer met de actie tegen de Vlootwet, 't geen ook weer in Uw blad van hedenavond duidelijk wordt aangetoond. Een ieder, die niet opzettelijk zijn oogen en ooren heft gesloten, weet nu wel reeds lang dat Vlootwet en bezuiniging met elkander niets te maken hebben. Een ieder weel nu wel, dat het niet aannemen van de Vlootwet de oplossing van het pro bleem de *wegwerking Vail het enorme staatstekort geen haar vergemakkelij ken zou. En nu moet men de socialistische agita toren tegen deze wet hooren! Eén leugen- en lastercampagne tegen over deze aangelegenheid, welke spot met alle politieke moraliteit. Een opzettelijke vergiftiging van 'de. volksziel, om zich ele menten te verwerven die ruw ingaan te gen overheid en gezag. Een neerhaling dus van alle fundamenten waarop ons Staatsgebouw rust. En ook Rijnsburg heeft de twijfelachti ge eer, dat aan deze demagogische propa ganda hulp verkend wordt door een be zoldigden rijksambtenaar. Dag in. dag uit is deze in de weer. ter verzameling van handteekeningen. Ook hier dus een dienaar van de regeering een tegen stander van de regeering. Mijnheer de re dacteur, in welk ander land dan Neder land, kan men zulle e toestanden aantref fen? Noem mij er s.v.p. één! Met dank voor de plaatsing, Uw dw. abonné, A. C. DE WILDE. Rijnsburg l-10-'23. Goor. ,.Hct Volk" schrijft: in dc gemeente Gcoi Stelden cenige leden den. Baad daar voor Om.... den elfden October dc doodsklok tc lui'en Natuurlijk, cm het volk nog meer op to ruien, Zoo wetrdt dus niets ontzien, en alles er op gezet, Als het gaat tegen Ministerie, Colijn, en de vlootwet. Die leden waren (begrijpelijk!) van dc rooie garde, En scheuren liefst alle vlaggen en wimpels aan flarden. Nu! ik voor mij wil dit voorstel niet fnuiken, Mits!z© Troelstra cn cctosorten voor klepels gebruiken Voorts mijn compliment aan de bedoelde leden, Dat zc dc naam van hun plaats geen oneer aan deden. P. G. v. D. Lacfoaeirseliilke Oefening KORFBAL. Seriewedsirijden D. E. S. Heerlijk Korfbalweertje en pittige wed strijden. Tonego was zoo vrij geweest v.-eg te blijven, "waardoor D. K. G. een wedstrijd minder had te spelen. Excelsior wist maar net aan te winnen van Advendo (Haag 32). Het Leidsche Pernix had geen gemak kelijke tegenstander in K. V. R.. Eerst was er zelfs een achterstand en vooral de K. V. R.-dames traden resoluut op. Langzamerhand werkten de Leidenac zich heter in en groen-wit kreeg aan het eind zelfs een 51 nederlaag te slik ken. 0. D. I. bood den strijd aan tegen de Delfitsche roodbroeken en tvist in de tweede helft het eerste en cenige doel punt te maken. Excelsior verloor daarna regelmatig tegen D. K. G. (03.) De wedstrijd PernixO. D I. was vol afwisseling en spanning. Tot tweemaal toe wisten de Schiedammers de leiding te nemen, dcch de Oranje-Witten domineer den ten slotte (32). De eindstrijd tusschen het frissche D. K. C. en de vermoeide Leidenaars w'as niet de fraaiste maar wel de sensationeel ste. welke gespeeld werd. De Delftsche ploeg bestond voorname lijk uit „overgangers" (in de N. K. B.), en had niet het fijne dat als regel het korfbal kenmerkt. Tóch maaklo dit' twaalftal, behoudens een enkele .uitzondering, geen kwaden' indruk. Ook thans weer nam D. K. C. de lei ding met een ver schot. Zeer goed spel van 'de Leidsche aanval wordt gekeerd door slrafverdedigen en eersft na geruimen tijd komt de gelijk maker met een scherp schot. De nieuwe Delftsche verdediging "maakt wat veel gebruik van zijn kracht. Toch weet even voor het einde Pernix met een schitterend doeltreffend schot een keuri- gen aanval te hesluiten en daarmede de overwinning te behalen. De Leidsche spelers waren individueel goed, doch het verband ontbrak wel eens ook al door het ontbreken van een der spelers. De cenige invaller voldeed wel, doch moet meer snelheid en een (grootere maat verkrijgen. Een onjuist standpunt schijnt het ons, scheidsrechters van incdespelendo clubs te laten optreden. Vooral in dc laatste wedstrijd bedierf het abominabel slechte fluiten van een K. V. R.-man veel van de stemming. Aan het einde werden de prijzen uitge reikt. Pernix le prijs, zilveren lauwerkrans;' Z. K. C. 2e prijs, verg. Zilveren medaille; O. D. I 3e prijs, zilveren medaille. Jelgerhuis Swildens (Magelang); J. G Romijn le Delft en C. Reeling Knap te Den Haag; Doctoraal examen rechten de beer J. P. van Kesleren te Den Haag; Gandidaats-examen rechten Jkvr. E, v. Weideren Rengcrs te Den Haag; dc heeren H. Vlug te Rotterdam en M. M. van Praag te Den Haag; Candidaats-exaraen Roemaansche (aal- en letterkunde (Fransch) Mejuffr. H. C. Noy t<? Delft. STADSNIEUWS Opening Anatomisch Laboratorium. Hedennamiddag had de plechtige ope ning plaats van het Anatomisch Labora torium der Rijks-Universiteit alhier, voor heen gevestigd in een der medische ge bouwen aan de Zonneveldstraat, doch thans overgebracht naar een der lokalen van het nog niet geheel voltooid nieuw Academisch Ziekenhuis aan den Rijns- burgervreg. De plechtigheid vond plaats in do Col legezaal van het Laboratorium en werd bijgewoond o. a. door den Minister van Onderwijs, Dr. Mr. J. Th. dc Visser, dooi den Voorzitter van Curatoren der Univer siteit Burgemeester Jhr. Mr. Dr. de Gijse- laar en den Secretaris van het Curatorium door Voorzitter en Secretaris van den Senaat de Professoren Mrs. Krabbe en A. J. Blok, doop Voorzitter en Secretaris van de Medische faculteit, door vele hoog leeraren van elders waaronder werden opgemerkt o. a. Prof. Bolk van Amster dam, Prof. Van den Broecke cn Prof. Boeke van Utrecht, het Collegium van het Leidsch Studentencorps, het bestuur van de faculteit der medische studenten en verder een aantal genoodigden. De plechtigheid werd ingeleid door Prof J. A. J. Barge, hoogleeraar in de ontleed kunde met een toespraak, getiteld „De Leidsche Anatomie herdacht". Na dank te hebben gebracht aan allen, dié bij de overbrenging van de inventaris uit het oude Anatomische Kabinet naar hel nieuwe gebouw behulpzaam waren, besloot spr. zijn toespraak met de op merking, dat het hem gevaarlijk toeschijnt zijn auditorium deelgenoot te maken van de toekomstdroomen, die de ingebruikne ming van het nieuwe gebouw verwekken kan. Toch spreekt hij de verwachting uit, dat, wanneer eenmaal na langen, langen tijd ook dit gebouw den tol der verganke lijkheid zal hebben betaald en degene, die dan bij de opening van het dan nieuwe gebouw, het woord zal voeren, zich ver diepen zal in het verleden der Leidsche Anatomie, hij naar waarheid zal mogen getuigen, dat binnen deze. muren de ana tomie met ijver beoefend werd, tot bevor dering en uitbreiding der wetenschap, tot glorie der Leidsche Universiteit, tot heil van het Vaderland In dit vertrouwen, zegt spr., richt ik mij thans tot Z. Exc., den Minister van Onderwijs, K. en W., met het eerbiedig verzoek dit gebouw te willen openen. Hierna hield Mnister dc Visser de openingsrede: TELEGRAMMEN Nieuwe Duiische circulatiebank. BERLIJN, 1 October (V. D.). De Rijks raad heeft het wetsontwerp betreffende de stichting van een nieuwe circulatie bank, die de marken op goudbasis zal uitgeven, goedgekeurd. Het gebeurde te Dusseidcrf. DUSSELDORF, 1 October1 (V. D.). Do commandant van de Fransche troepen heeft 4 hooge ambtenaren en 12 leden der veiligheidspolitie doeji arresteeren onder beschuldiging van medeplichtigheid aan de Zondag plaats gehad hebbende onlusten. De Fransche troepen hebben bevel gekregen de orde te handhaven. Fransche patrouilles doorkruisen de stad. De ramp in Japan. WASHINGTON, 1 October (V. D.). Een officieel bericht uit Tokio aan de Japan- sche ambassade stelt het aantal bekende dooden op 103.000, het aantal gewonden op 125.000. Vermist worden nog 235.000 personen. 1.068.000 personen hebben To kio verlaten. Zaterdag hebben nieuwe schokken plaats gehad in do omgeving van Taïto(?). Men vreest voor het verlies vhn vele menschen- levens. Ook in de omgeving van Shirzuko ten Zuiden van Tokio hebben aardschok ken plaats gehad. Communistisch complot ontdekt. PARIJS, 1 October (V. D.). De Fran sche politie heeft een communistisch complot ontdekt, dat ten doel had deser ties in het leger te veroorzaken. MARKTBERICHTEN CORRESPONDENTIE. Wegens overvloed van ePpic moest het vervolg van de Leidsche Gemeentebegroo- ting overstaan. „Oom Felix" verzoekt ons aan de jon gelui van het Babbelhoekjc mee ce doe len, dat de raadsels j.l. Zaterdag verkeerd werden afgedrukt. Ze zullen nu a.s. Zaterdag opnieuw worden opgegeven. LEIDEN. Geslaagd voor het Docto raal examen Geneeskunde de bccren J. H. LEIDEN, 1 Odt. Veiling. Sla 0.60— 3.— Peen "5.50—8.—; Bloemkool 7— 12; Andijvie 0,602.10; ScvWerij 1 1.50; Prei 11.30; Groene kool 2.50 4.alles per 100; Uien 45.50; Peen 3.80—5.50; Stambc'onen 10—15; Stok- booncn 1828; Snijbooncn 15—30 Aardappelen 2.505.50 alles per 100 K.G. LEIDEN, 2 Oct. Vette VarkcnsmarkL Aan gevoerd 347 stuks; 325 vette varkens, prijs per K.G. 0.880.84; 22 licht soort, prijs per K.G. 0,840,82 Handel vlug BODEGRAVEN, 2 October. Kaas. 288 wagens 1st© soort 5558, 2de soort 5053, Con trole 52—60, Zware 62. Handel vlug. KATWIJK AAN DEN RIJN, 1 October. Vei ling. Eigenheimers per 25 Kg. 1.301.50; Uien per 100 Kg. 5.205,00; Peen per 100 bos 4—6; Bloemkool I per 100 8.20-10.20; Rocdekooï per 100 67.50; Gelekool'per 100 1011.20; Aanvoer: 80 maal 25 Kg. groote Aardappelen, 2000 Kg. Uien, 1200 bo6 Peen en 8500 Bloemkool. ROTTERDAM, 1 October. Buitenlandse;* Gra nen. Stemming kalm. Rogge Pacific disponibel 10-50. Western No. 2 disponibel naar kwali teit 9.109.35. Pcrtorsburger disponibel 9.4C Zuid-Russische disponibel f 9A0. Gerst. laplala disponibol 177, G2/3 k. Do- na u Jisponibei 178, Zuid-Russisch disponibel 19, 62/3 1-. Donau stoomend 175, 69/70 Do- nau s-toomend 188, 60/1 Tunis—Algiers stoo mend 165. Haver. Canada No. 3, disponibel 10.75 55/6 k. Fransche disponibel 10.50, Belgische dispo nibel 10.40. Boekweit per 2100 Kilo's Petersburger dispo nibel 9.40. Mais per 2000 Kilo's Lapla'ta aangekomen 185, idem s-toomend 184, Witte Novorossisk disponibel 192, Bessarabische 188, Galfox stoomend 187, witte Zuid-Afrikaansche dis ponibel 190, diio stoomend 193, ge'c Zuid- Afrikaansche stoomend 184. AMSTERDAM, 1 October. Uinnenlandsche Grr.ncn. Nieuwe tarwe 10.50—11.50, roege 9, wintergerst 8.25, bever 8A010, dui- veboonen 20, paardeboonen 1111.50, groe ne erwten 22—23, vale erwten 262S allot per 100 Kg. ROTTERDAM, 1 October. Binnenl. granen. Tarwe met tamelijk aanbod hoeder verkocht, 11.7512.25, afwijkende 1011. Rogge 1010.25. Gerst. Chevalier onveranderd 10,7511.25. Haver 910,50. Erwten, klei ne groene, kalm gestemd, naar kwaliteit van 2123; kroonerwlen 2023; schokkers kal-» mer 2124, alles per 100 kg. ROTTERDAM, 2 October. Veemarkt. Aanvoer 1282 Magere Runderen, 662 Vette Runderen, 24-J Paarden, 36 Veuieens, 170 Vette Kalveren, 293 Nuchtere Kalveren, 989 Graskalveren, 277 Schapen cn Lammeren, 43 Varkens, 662 Biggen, 4 Bokken. Per half Kg.: Koeien 4042M50 52/^57Yï62cent; Ossen 455055 57Vi cent; Stieren 4550521456 cent; Vette Kalvern GO6567J472J475 cent; Melk koeien 350480; Kalfkoeien 325450; Stie ren 195—540; Pinken 150—240; Graska'- ycren 60145; Vaarzen 280310; Werk paarden 200350; Slachtpaarden 100175; Hitten 200300; Biggen 5080; Ovcrloo- pers 1224; Biggen per week 1.752.75; Nuchter Slacktkalveren 1519; Nuchtere Fokkaiverou 2640; Overloopers 30- on 1224. BOSKOOP, 1 Oct. Veiling. Soun: Ophelia 3045 ct., Golden Ophelia 4060 ct., Sunburst 25 ct., Hadley 40—60 ct., Pr. Bulgarie 20 ct., Columbia 35 ct., Butter fly 28 ct., Mrs Aaron Ward 20 ct., Kaiserin Aug. Victoria 25 ct.. Mmc Jules Bouché 20 ct., Potyanbliarozen poulsen 1520 ct., Buitenrozen 1020 ct., Dahlia's 1032 ct., Chrysanthemum 3070 ct-, idem tros 30 ct., Gladiolen 10 ct-, Asparagus 1020 ct., alles per bos. OFFICIEELE BEÜRSNOTEERING. Nederland 1923 6% Nederland 1922 B. 5% Nederland 1919 klA% Nederland 1917 Ned. O.-L, obi. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Rush 1906 frs. 500 5 Rush 1910 fre. 500 4X Koloniale Bank aand. Ned. Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jargons A Jureen» B Oude Philips 3. Stokvis Ara Hide en Leather Smelting en Bef. Anaconda copper Centr Leather Stndehaker U S Steel gew. Compania Handelsver. A'dam. Dordtsche Petr. Gecon«. Holl. Petrol. Koninklijke Olio Orion Amsiordain Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serbadiadi Holland Amerika lijn al Holl. Stoomboot Kon. Hell. Lloyd Kon. PakctvaaTt ^cbeen—»ar' Unie Rott. Lloyd Kon NM. Stoomboot I Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Deli-Ratavia Tabak Del' Cnltimr Mij H. IJ S. Mij. obi. 534 H.IJ.S.M obi. 1000/'12 4 Mij. t. E. v. S. S obh 5A Atchison Toncka Erie common ^Kansas City Southern Missouri Kioeas Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 3S/4 Wisïfclnotceringen (Amsterdam") rtEKlNb. V.K. O.K. 993/16 W1G 99S/lfi 921/4 S2S/4 96%, - 871/, T5/i6 1545/g 1361/, 1165/g 116 1171/2 51"/e 49 52 248 250 59is/16 59 18 18 ÏOIV, 99 911/2 91 IIV4 10 4478/4 455 12ÓV2 II 3581/4 365 26 158% 147 76 2931/2 8OV4 82 171/a 17 8 SVa 111 311 104% 105 117 117 137 IS? 7>Vic 288 288 282 282 948/8 70% - 101 141/4 147a 191/4 135 135i/a - i Zicht. Londen Berlijn. Parijs Brussel Zürich Weenen Rome Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-York 11.55/4 0.0000007 15 21 12.95 45.45 0 00358/4 11.471/j 34.17 Va 45.S0 40.30 07.45 2-541/a Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 2 Oct. 1923, medegedeeld door het Ron. Ned. Meteorologisch Instituixt te Dc Bildt. Hoogste Baromctcrst.76S.8 Scillv. Laagste Barometerst: 744.0 Valdcrsund. Verwachting tot den avond van 3 Oct.; Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Noordwestelijke wind, zwaarbewolkt tot betrokken, weinig oi geen regen, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3