'Aan den heer Ir. de Y»it werd uitgereikt de Rozenprijs beslaande uit 2 mooie schilderijen, geschenk van den comman dant, den heer J. Zaalberg, behaalde in dezen "wedstrijd de bronzen medaille, ge schonken door den Bond van Ljcham. Oefeningen; den heer van Douveren wercl als bijzondere prijs een bloempot met plant aangeboden. Vrije baanwedstrijd: G. van Druten le prijs, G. van Klaveren 2e pr., W. Mulder 3e pr., van Breda 4e pr., G. Lubbe 5e pt., bestaande in geld. D>en heer Lubbe schonk voor dezen wed strijd een mooie bloemenkruis voor den schutter, die het meest constant schoot, Deze prijs veroverde den heer Hassel- bach. Tijdens deze vergadering werd door den heer B. J. v. d. Meene een inzameling ge houden voor de nagelaten betrekkingen van de vergane Katwijkscbe loggers welke opbracht f32.50. w; SASSENHEIM. Het negenjarig zoontje van den beer D. geraakte Donderdag avond te water. Door het kloekmoedig op treden van een knecht van de Motorree- derij Wesseling, die het kind in het wa ter nasprong, was het weldra op het dro ge gebracht. Geneeskundige hulp werd ingeroepen en spoedig waren de levens geesten wederom opgewekt. KATWIJK AAN ZEE. Het strand tusschen hier en Scheveningen zal Dinsdag, Woens dag en Donderdag onveilig zijn wegens het schieten met geschut en mitrailleurs. ALKEMADE. Bur g e r 1 ij k e Stand- Gebo ren: Anlje dochter van Teunis Los en van Gerritje Weststeyn Maria Cor nelia, dochter van An'tonie Loos en van Hele na Antonia Huigsloot Jacobus, zoon van Wilhelmus van der Star en van Maria Turk Leo Antoon Bertus, zoon van Leonardus Bak ker en van Maria Jacoha Stipdonk Antonius zoon van Teunis van der Veer en van Cornelia Kuipers Albertus, zoon van Teunis van der Veer en van Cornelia Cuipers. Huwelijken: Jan Wesselman met Cor nelia de Jong. HILLEGOM- Bouwen. Aan de Brouwerlaan zullen 14 Woonhuizen worden gebouwd, waar van 4 Winkelhuizen, voor rekening van den heer C. Zwaneveld te Schoten. Aanbesteding. Ten Gemeentehuize hebben ten behoeve van het Waterleiding bedrijf Hillegom—Lisse—Sassenheim— Warmond de volgende aanbestedingen plaats gehad: Bestek 2. Leveren, van gegoten ijzeren buizen en hulpstukken. Uitslag als volgt: N. V. v. d. Berg en Co.'s Metaalhandel, Amsterdam, Eng. fabrikaat f 24-6.110.46; N. V. Techn." Bureau v. G. L. Dahimann, Rotterdam, Duitsch fabrikaat, f 235.981.19 Handelsvereeniging „Baderus", Den Haag Duitsch fabrikaat f 214.523.90; N. V. v. d. Berg en Co.'s Metaalhandel, Amsterdam, Duitsch fabrikaat, f 210.401.08; N. V. Handel Maatschappij v.h. A. S. Montam, Rotterdam, Duitsch fabrikaat f207.951; Geveka en Go., Amsterdam, Duitsch fabri kaat f 197.335; N. V. Turness Handel- Maatschappij, Rotterdam, Eng. fabrikaat 220.38; R. S. Stokvis en Zn., Rotter dam gaf een totaal-prijs op, zoodat zijn biljet ongeldig werd verklaard. Bestek 3. Levering van afsluiters, brandkranen enz. Uitslag als volgt: G. de Ruiter, Amsterdam f 255.22; Techn. Bu reau Nierstrasz id f253.99; Fa. W. Kolk, Hengelo f22.523.75; N. V. v. d. Berg en Co.'s Metaalh., Amsterdam, f 20.899.47; Techn. Handel-Bureau, Th. de Groen, 's-Gravenhage f 20.119.50; Holl. Ind.'Han- dell-Mij., 's-Gravenhage, f 19.754.10; Handel-Mij. G. Halbertsma, Utrecht, f 18.483.32: A. L. G. Dehne, Halle a. d. J., f 18.372; R. S. Stokvisch en Zn. Rot terdam f 18.139.97; Amog. Hilpert, Neu renberg f 18.058; H. E. Oving Jr., Rotter dam f 17.717.88; Geveke en Co. Amsterd. f 17.385.80; Merren en La Porte id. f 17.155.10; H. E. Oving Jr., Rotterdam, 2e aanbieding f 17.137.46; N. V. v.h. G. van Riekum, Wassenaar ongeldig ver klaard; Chaurobel Bruxelles fr. 262.082; Fav Verkoop en Zn. Hilversum, geen prijs opgegeven. Gunning aangehouden. WARMOND. Zelfmoord. Zaterdagavond was hier in bet cachot zekere W. uit Den Haag gebor gen, die gearresteerd was wegens het val- schelijk onderteekenen van quit-anties, waarop hij de laatste termijn van een aan- nemingssom van een huis ontvangen had. Hoewel voldoende gefouilleerd heeft de ongelukkige toch Zondag gelegenheid ge vonden zich van het leven te berooven, door middel van de ketting waarmede het pri vaatdeksel bevestigd is, en werd hij 's mor gens levenloos gevonden. Het lijk is gisteravond naar de barak vervoerd waar het gekist zal worden om daarna naar Den Haag te worden overge bracht, WASSENAAR. Te water. In de Pan tusschen Wasse naar en Katwijk week Zaterdagmorgen een auto teveel uit voor een fietser, die een groote mand met bloemen vervoerde. Het gevolg daarvan was, dat de auto in de sloot terechtkwam. Ook de fietser kon zijn stuur niet houden, met het gevolg, dat ook hij in het water terechtkwam. Persoonlijke on gevallen kwamen gelukkig niet voor. Motor-ongeval. Op den Katwijkschen weg kwam Zaterdagmorgen de heer v. d. B. alhier, met zijn motorijwel in botsing met een van tegengestelde richting komende aut-o. De heer v. d. B. werd van den motor geslingerd en bekwam behalve snijwonden in het gelaat, ernstige verwondingen aan schouder en arm. Dr. de Haan verleende voorloopig hulp, waarna de gewonde naar Leiden werd vervoed. WOUBDUGGE. i flftbraken. Zaterdagnacht is ingebro ken in het stoomgemaal van den polder Vierambacht en aldaar hét beste der aan wezige rijwielen ontvreemd. Dienzelfden, nacht brachten vermoedelijk dezelfde per sonen een bezoek op het erf van bakker O., waar de knecht, na het aanslaan van den hond, zag, dat twee personen zich verwijderden. Zondagnacht kreeg de landbouwer v. d. W. een ongewenscht bezoek en werd uit het zomerhuis ook daar de beste fiets ontvreemd en een lorgnet dat op dc tafel lag. De politie doet ijverig onderzoek. Aanbouw. Het landhuis aan do Woud watering van den heer B. nadert de vol tooiing. Een groot dubbel ijzeren hek is reeds op den dam geplaatst. Voor onze werklieden in dezen tijd een buitenkansje Ook dit gebouw moet een naam gegeven worden in overeenstemming met de histo rie van ons dorp. WOUBRUGGE. Heden is het 25 jaren geleden dat de heer W. Buntsina benoemd werd tot postbode en mocht deze trouwe en ijverige ambtenaar hier en te Alphen zijn dienstwerk verrichten. Ongetwijfeld zal deze dag voor hem niet ongemerkt voorbijgaan daar hij de hoogachting van alle ingezetenen heeft verworven en als opvolger van wijlen de heer Rcdcnbei'g reeds jaren dc functie van kerkelijke ont vanger vervuld. KATWIJK. Ook hier tracht men van reode zijde handteekeningen te krij gen voor het pertitionment tegen de „Vlootwet", En zooals dat bijna altijd gaat met het handteekeningen verzame len, zoo gaat het ongetwijfeld ook hier. Sommige principieel niet stevig genoeg staande merschen laten zich door mooie woorden bedriegen. Dat dit ook hier ge beurt kan bewezen worden. Doch laat dit voor onze Anti-Rev. lezers een waarschu wing zijn. Men zij op z'n hoede en teelcene niet. GEMEÜGO BSIEUttëS Treinverbindingen. Naar de „N. R. Gt.:' meld't, wordt er le Brussel aan gedacht, de directe treinen AmsterdamBazel en BazelAmsterdam het heele jaar door dagelijks te laten loo- pen. Ook is het plan geopperd, een blok- trein in te leggen tusschen Brussel .en Amsterdam, zcoals er sedert eenige maan den een rijdt tusschen Brussel en Parijs. De administratie van de Belgische Spoor wegen meent evenwel, dat eerst de resul taten van deze proefneming dienen te worden afgewacht. Ned. Ver. van Kaashandelaren. Tot voorzitter der Nederlandsche Ver- eeniging van Kaashandelaren is gekozen de heep I. Th. L. Withof Kens, te Alphen a. d. Rijn; tot ondervoorzitter de heer B. Batelaan te Bodegraven. Zaterdagavond circa 9 uur is tusschen Maarssen en Zuilen een auto, waarin de directeur van de Utrechtsohe Beton-Mij., de heer Vemeulen. en nog drie andere Utrechtenaren, nabij de klap'brug geslipt, met het noodlottig gevolg, dat eerstge noemde werd gedood en de drie anderen ernstig werden gewond. B'j Renswoude is de heer H. uit Arn hem met zijn auto, waarin mede zijn echt- genootc en een logé waren gezeten, tegen een boom gereden. De heer H. en de logé werden uit de auto geslingerd, eerstgenoemde liep slechts een lichte verwonding op, terwijl bij de logé in wendige kneuzingen werden geconstateerd. De auto werd totaal vernield. Het auto-ongeluk bij Antwerpen. De overlevende slachtoffers van het auto ongeluk nabij Antwerpen zijn weder allen naar Tilburg terug.pkeerd. De heer Stevens bestuurde zelf den auto, welke hen terugbacht. Zijn toestand is even als dit het geval is met den heer v. Ger- wen, niettegenstaande diverse beschadigin gen, uitstekend. Ze kunnen hun bezigheden weer hervatten. De heer v. d. Velde, die het overigens zeer goed maakt, zal echter wegens zijn ge broken been, dat weder gezet werd, nog eeni gen tijd rust moeten houden. Bij hun terugkeer gaven zeer veel vrien den cn kenissen door het zenden van bloe men blijk van groote belangstelling. De poging tot treinroof. Omtrent de poging ott afpersing in den trein nabij Gorinchem wordt nog gemeld: Woensdagavond reisde de heer van der V., hoofdopzichter aan de suikerfabriek tc Gorinchem, met den laatstcn trein richting Dordrecht-Gorinchem. Er waren in dc cou pé, waarin zich de 'lieer v. d. V. bevond, al leen een man en een vrouw (Zaterdag werd abusievelijk gemeld, dat er zich alleen een vrouw in de coupé bevond). Die man deed, alsof hij de vrouw niet kende en hield zich slapende. Tusschen Baanhoek en Slie- drecht sprong hij plotseling op en beschul digde den heer v. d. V„ dat deze zijn vrouw aangerand had en daarem eischte bij geld. Gaf de heer v. d. V. dit niet, dan zou hij hem „afmaken". Toen de heer v. d. V. wei gerde, ontving hij een geduehten vuistslag op het voorhoofd. Middelerwijl was men Sliedrecht gena derd, waar het echtpaar uitstapte. De afperser is aldaar aangehouden. Inbraak. Men meldt uit Roermond aan dc „Msbd.": Te Roermond werd Vrijdagnacht inge broken in het onbewoonde kasteel .Hat- tem". Het hoofdgebouw werd van onder tot boven doorzocht. Daar het grootendeels reeds was ontruimd, wordt er niets vermist. De tuinman, die in een aangrenzend ge bouw sliep, was op het hondengeblaf wak ker geworden en zag een persoon per rij wiel de vlucht nemen. Henzelf den nacht werd ook diefstal ge pleegd in de woning van den heer C. te Maasniel. Hier had. de diéf zich laten in sluiten. Eenige bankbiljetten van f 10. eenig kleingeld en een armband werden ge stolen. Verdacht van den inbraak ln bet kasteel en van de-zen diefstal is aangehouden en naar de gevangenis overgebracht de 21- jarige arbeider H. R. uit Geleen. Het kindertransport uit EEberfe!d-B?.rmen De Commissie, welke in de verschillende bladen een oproep heeft geplaatst, waarin voor eenige honderdtallen zwakke kinde ren uit ElberfeldBarmen in Chris telijke gezinnen plaats werd ge vraagd, kan meedeelen, dat er voor onge veer 400 plaats is gevonden. Naar alle waarschijnlijkheid kan het transport in de derde week van October in ons land worden verwacht. Wie nog een of meer van deze kleinen wil opnemen, melde dat vóór 3 October a.s. aan laatstondergeteekende. Er moet echter nog. geld zijn ter bestrijding van de kosten van vervoer. Als er ongeveer 500 kinderen komen, worden de transportkosten naar de ver schillende oorden van ons land berekend op phis minus £2500. Vcor dit doel kwam reeds in ruim f600.Er moet dus nog f 1900.worden bijeengebracht. Mogen we daarom nog eens aankloppen hij allen, die mede lijden met onze Duit— sche broeders en zusters en willen mede helpen, om aan de zwakke kinderen uit Elberfeid-Barmen de gelegenheid te geven, gedurende eenige weken in ons gastvrij land weer krachten te vergaderen. We vragen het ora Christus' wille! - Er zullen er zijn, de zelf geen kind kunnen opnemen, maar die toch gaarne iets willen doen voor dezen arbeid der barmhartigheid. Er zullen er zijn, rijk ge- zegenden, die nog wel iets voor dit liefde werk kunnen en willen afstaan. Mogen wc op spoedige toezending rekenen? Men vermelde er bij: Voor Elber feld; en men zende de bijdragen aan het adres van den laatstondergeteekende, De. G. Renting, te Winterswijk. H. COLIJN. A. W. F. FOENBURG. G. RENTING. Lichamelijke Oefening Kampreünie der C. J. M. V. Zaterdag heeft in „Oud Hortusziclit" de algemeene kampreünie der Leidsche G. J. M. V. plaats gehad. De- zaal die er met de frisschc bloemenversiering gezellig uitzag, was 'geheel bezet met oud-kam pers, die in den afgeloopen zomer de kam pen te Noordwijkerhout bezodht hadden. Nadat Ds. Gijsman, eere-voorzitter der Kampcommissie, den avond geopend had, .sprak do heer L. Brants een kort wel komstwoord, waarin hij wees op de groote plaats die het kampwerk in de vereeni- ging is gaan innemen. Daarna werden de kampverslagen der drie weken voorgelezen, waarbij allerlei oude kampherinneringen weer eens "wer den opgehaald, blijkbaar tot groot genoe gen van het aandachtig gehoor. Een trio uit do oud-kampers gevormd zorgde voor een muzikale afwisseling. Ondertusschen werd alles in gereedheid gebracht voor het volgende nummer van het program ma: de Kampfilm, een serie interessante lichtbeelden van de drie afgeloopen kamp jaren. Uit verschillende plaatjes bleek duide lijk hoe de kampen zich in een korten tijd hebben uitgebreid en verschillende komische kamptafreelen hielden de stem ming er in. Daarna werd gepauzeerd. Nadat de aanwezigen vergast waren op eenige pakkende liedjes, had de opvoe ring plaats van het tooneelstukje „Kamp geest en Kille", waarin vertoond werd hoe de Kampgeest .van de Kille (kamp woord voor: de maatschappij) twee maan den van het jaar, Juli en Augustus, voor zich komt opeischen. Het stukje werd vlot gespeeld en be loond met een hartedijk applaus. Hierna gaf het strijkje nog eenige num mers ten gehoore. Den heer T. .Voors sloot den avond met een korte toespraak waarin hij wees op de taak die wij in ons leven "hebben te vervullen, waarna Ds. Gijsman in dankgebed voorging. Voldaan over het genotene keerden alle huis waarts, blij dat ook deze avond getoond heeft dat de banden, in het kamp gelegd, hecht zijn. STADSI1IEIIWS HET TAPVERBQD TE LEIDEN. De Procureur-Generaal van den Hoogen Raad heeft heden geconcludeerd tot ver werping van het beroep van Maarten Kulk to Leiden tegen het vonnis van de Recht bank te 's-Gravenhage, waarbij hij was veroordeeld tot f 1 boete wegens overtre ding van de Leidsche verordening inzake het tapverbod. Volgens deze verordening was aan houders van voor publiek toe gankelijke localiteiten, waarvoor vergun ning of verlof was verleend, verboden, na Zaterdag 10 uur en gedurende den Zon dag sterken drank aanwezig te hebben of te schenken in hoeveelheden minder dan 3 d.L. Repliranl had echter zijn bediende jenever laten gebruiken, waarvoor hij tot f 1 boete werd veroordeeld. Tegen dit von nis is cassatie ingesteld op grond van dc overtreding, dat h*t betrekkelijk art. 3 B van de verordening, zich niet bepaalde tot de huishouding der gemeente en dus onverbindba'ar worden verklaard. De Pro cureur-Generaal overwoog echter, dat uit den aanhef van dit artikel, en eveneens uit de aangehaalde sluitingsuren, voldoen de duidelijk blijkt, dat het verbod alleen van toepassing is, op de localiteiten in dc gemeente Leiden. De uitspraak werd be paald op 29 October. Kennis ie Macht. Aan de volgende leerlingen werden di ploma's uitgereikt: Nederlandsch en Handels correspondentie: Dames: M. M. Coljée, E. M. Devilee, M. F. J. van Ginkel, J. E. Koet, jonkvr. B. A. v. d. Poll; heeren: J. A. Karstens, D. Ketting, K. H. v. d. Plas, F. L. Th. du Pon en P Vogelenzang. Fransche Handelscorres pondentie: Dames: A. v. Es, H. Kooreman; heeren: J. F. Boogaars, P. B. de Koning, G. G. Masa en G. J. E. Poortman (met lof). Engel sc he Handelscorres pondentie: Dames: E. C. Jonk, M. J. Noé, M. W. v. Rijkom, G. M. Segaar, J. Spierenburg en J. M. Verstraaten; heeren: G. Blöte, J. F. N. v. Os en F. C. J. Otto. Duitsche Handelscorrespon dentie: Dames: C. M. Arnoldus, G. C. Bink, A. v. Duijn, H. Kooreman, G. C. H. Marks, M. J. Noé, M. N. v. Rijkom, J. Spieren burg, G. M. Segaar (met lof), J. M. Ver straaten (met lof) en E. V/alle; heeren: H. Geenjaar, G. Knotter, J. F. van Os (met lof) en F. Verhoeven. S c h r ij v e n. Dames: W. Jungerius, A. Molenaar, M v. d. Velden en J. de Zwart; heeren: J. J. Binnenkamp, M. L. Brittijn, M. Faas, P. N. Kriek, J. Leugering, A. Martijn, W. v. Venetiën en P. H. J. Winkel. Boekhouden enz. Heeren: P. J. Bergers, H. E. Chris- tiaanse, G. van Kooij, K. Mokkenslorm, J Taffijn, G. Verra (met lof), H. M. van Wel en H. Zaalberg. Algemeene Handelskennis. Dames: C. C. Bink (met lof), M. M. Col jée, S. P. Golpa, A. de Koning, G. C. H. Marks, M. J. Noé, G. M. Segaar (met lof) N. Spruit, J. M. Verstraaten (met lof) en D. S. v. Well; heeren: A. v. Bemmel, J. J. v. d. Berg, G. W Brands (met lof), P. N. Brouwer, A. G. Goddijn, G. P. de Gunst, Th. J. v. d. Heijden, J. v. Houwe- lingen, D. Ketting, F. Knotter, P. P. dc Koning (met lof), P. N. Kriek, J. de Lange, W. F. van Leeuwen, P. G. Lotte, G. Oosterlee, J. F. N. van Os, F. C. J. Ot to, F. L. Servaas, B. M. v. d. Sijs, E v. d Veen, J. Verwer, P. Vogelenzang en Tjib- bo Wiersma. Stenografie. Dames: H. H. Breukemeijer en C. C. H. Marks (met lof); heeren: P. Boogaards en H. Th. La Rivière. S.tonotypie. Dames: M. A. v. Hooidonk en J. A. v. d. Made. Machincschrijven. Dames: J. M. G. Bakker, L. Goemaat, J. A. v. d. Made, G. C. H. Marks, M. Oudshoorn, M. M. Ouwerkerk, E G. G. v. d. Pijl, S. A. de la Rie, M. W. v. Rij kom, A. Verboog, J. M. Verstraaten; hee ren: J. v. d. Berg, E. Binsbergen, N. W. den Dopper, W. Eduard, G. van Kooij, N J. Moonen, W. Mulder, J. F. v. d. Nat, F. C. J. Otto. T. J. Wiersma en C. Zand bergen. ¥ELEGRAIÜI«ES1 DE SEPARATISTEN-AGITATIE. BERLIJN, October. (V.D.). Volgens een semi-officieelo mededeeling is de toestand na de afkondiging van den uitzonderings toestand tot nu toe zonder ernstige onlusten gebleven. Aangenomen wordt, dat deze maatregelen ook verder het Rijk tegen on lusten zullen beschermen. De berichten over de uitroeping van de Rijnlandsch^ repu bliek bleken niet waar. De voornemens der separatisten werden verijdeld door de hou ding van de bevolking, die zich in groote meerderheid verzet tegen het streven van de Rijnlanden. KEULEN, 1 October. (VJ).). Te Keulen had gister een demonstratie tegen de af scheidingsbeweging plaats. De menigte was nauwelijks tc overzien. Het was een groote tiouwbetooging voor het Rijk en het wordt den separatisten niet toegetaan op te tre den namens de Rijnlandsche bevolking. In het algemeen kan worden geconstateerd, dat de stemming der arbeiders vooral bij de communisten scherp tegen de afkondiging van de Rijn-Westphaalsche republiek is. DUSSELDORF, 1 October. (V.D.). Vol gens de tot nu toe bekende gegeven werden gisteren bij de tengevolge van de separatis ten betooging plaats gehad hebbende on lusten 16 personen gedood en eenige hon derden gewond. Hieronder zijn 12 separa tisten. De juiste cijfers zijn evenwel nog niet bekend. Het politiebureau is door do "^Fransche militairen bezet. BERLIJN, 30 September. (V.D.) Stre- semann heeft verklaard uit Münclicn de finitief de verzekering te hebben ontvan gen, dat de Beiersche reactionairen, niet aansturen op het uitroepen van de mo narchie. Een verbetering in de betrekkin gen tusschen Berlijn en Müncbep wordt geconstateerd. In politieke kringen is men niet optimistisch over de mogelijk heid van een overeenkomst met Frankrijk In het geheele Rijk heerscht groote span ning. De regeering hoopt evenwel den toestand meester te kunnen blijven. In Saksen wordt de toestand ernstig geacht. Tenzij Stresemann Dinsdag in den rijks dag kan komen met het bewijs van een spoedige hervatting 'der formeele onder handelingen en dat de kwestie van do Duitsche souvereiniteit iu het Roergebied De briiiantendiefstal te Berlijn. BERLIJN, 1 October. (V.D.). Dc voor korten tijd te Berlijn plaats gehad hebben de diefstal van brillanten ter waarde van vele billioenen marken ten nadeele van een Amerikaansche familie is opgehelderd door de arrestatie van den Russischen vorsten dochter Theodora Sorochowitch. spoedig zal worden geregeld, wordt zijn positie précair en de coalitie in gevaar geacht. Visscherijberichten. IJMUIDEN, 28 September. Van de trawlvisscherij kwamen héden hier binnenj de stoomtrawler» IJM. 107 Zeehond met' f2G06; IJM. 330 MA. Klein met f1859;' IJM. 1 Swift met f2443; IJM. 80 Hasekamp met f 1387; IJM. 175 Trio met f2337; PG, 312 met f3753; OR. 14 met f2005; de zeil- loggers KW. 33 Machiel met f439; KW. 107 Neerlandi amet f 526 aan besomming, i -i MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 1 Ot-lobtr. Vccmcrkl 434 Vette Koeien le kw. 1.201.30, 2e kw. 1,10 1»20, 3e kw. 0,95—1,—; 30 Stieren 0,90— V l.oö"; 90 Melk- en Kalfkoeien 325—350; 84 T Vette Kalveren 2e kw. 0,920,96, 3e kw. 0.820.86 25 Nuchtere kalveren 1426; 1 102 Schapen 4050; Lammeren 3045; 4020 Vette Varkens le kw. 1.021.04, 2e en J 3e kw. 0,941,Overzeesche en Geldersche 1-021.04; 35 Paarden en 5 Veulens. ROTTERDAM, 1 October. VaemarkL Aange voerd: 372 Runderen, 307 Vette Kalveren, 1288 Schapen en Lammeren; 842 Varkens. Prijzen per half Kg.: Koeien 4042K5052K57 62K cenit; Ossen 4550555759 cent; Vetto Kalveren 606567K75—77/4 cenlt; Schapen 0.400.43; Lammeren 2536 per stuk; Varkens 4-244 cent. DELFT, 29 Sopt. Kaasmarkt. Aangevoerd 27 Stapels komijnc kaas. Prijs f 0.941.07 per Kg LOOSDUINEN, 29 September. Groenten, veiling. Bloemkool le soort f3.505;. idem 2e soort f 1.602.10; rijen komkom mers le soort f3.104.20; idem 2e soort f 1.102.10; gele komkommers f3.104.80; witte komkommers f 1.903.50, alles per 100 stuks; roode kool f2.803.70 per 100 K.G.; savoye kool f3.506.50; perziken f9 12, beide per 100 stuks; salade le soort f 1.802.10idem 2e soort f 0.801.20 per 100 krop; peen le soort f4.506.20; idem 2 esoort f2.203.80, prei f2.803.10, radijs 50GO ct., knolselderij f 1.701.90, bleek selderij f 2234, selderij f 0.901.30, peter selie f0.701; kroten f22.20; alles per 100 bos; andijvie fl.102 per 100 struik; andijvie 10—20 ct. per ben; spinazie 1732 ct., per 4 K. G.; postelein 1229 ct. per 6 K.G.; komkommerstek 1645 ct.; per kist; booner.stek f925; stokprinsesseboo- nen f 1731, stamprinsesseboonen f 6.60— 16; snijboonen f2951, alles per 100 K.G.; tomaten le soort f67.20; iedem 2e soort f3.905.40; idem 3e soort fl.403.20 per 50 K.G.; pronkboonen f47.80; Duitsche prinsesscboonen f816 beide per 100 K.G.J druiven le soort 6874 ct., idem 2e soort 5062 ct. per K. G. "meloenen 1238 ct. per stuk. Nederland 1923 0% Nederland 1922 A B. 5% Nederland 1919 4/4% Nederland 1917 Nod. O-I., obl. 1919 Portugal Tabaksm. Ruel. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1910 frs. 500 AY, Koloniale Bank aancL Ned. Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgens A. Jurgens B Oude Philips R S. Stokvis Ara Hide en Leather Am. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr. Leather Studebaker U S Stee! gew. Coftpania Handelsver. A'dam. Dordtsche Petr. Oecons. Holl. FetroT. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Dell Bat. Rubber Koloniale Rubber Serhadiadi Holland Amerika lijn a. Holl. Stoomboot Kon. Holl. Lloyd Kon. Pakeivaart «pWnvaari Unie Rott. Lloyd Kon Ned. Stoomboot T Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Dpli-Batavia Tabfik Oeli Cnltnnv Mij H. IJ S. Mij obl. 5Yt H.IJ.S.M. obl. 1900/'12 4 Mij. t. E. v. S. S obl. 5/4 Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri Kor,<:a* Toxn« South. Pacific Union Pacific Geld prol. 83/4 o/„ Wis^lnolceriugen (Amsterdam"! Zicht. Londen Berlijn. Parijs Brussel Zürich Weenen Romd Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-York 11.52 Va O.OOOnoOOVa 3 5.49Va 13.16 45.40 O.oosóVi 11.05 35.40 45.45 40.50 67.45 -'.541/a Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor- gen van 30 Sept. 19*23, medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Riidt. Hoogste Baromclerst.772.0 Biarritz. Laagsto Baromclerst.: 742.0 Seydisfjora. Verwachting tot den avond van ol Sept.! Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk droog weer, koeler.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3