Dagblad voor Leiden en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS V, In Leiden en buiten Leiden t waar agenten gevettigd zijn Per kwartaal,....f2.50 Per week ..f,0.19 franco per post per kwartaal f 2.90 4 de JAARGANG. - DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1923 - No. 1048 Bureau: Hooigracht 35 Leiden Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 ADVERTENTIE-PRIJS Gewone advertentiën per regel 22cent. Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief, Bij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbeta ling van ten hoogste 30 woorden, worden dagelijks geplaatst ad 50 cent. De plannen van Colijn. r (siot.) Beperking van de uitgaven tot het meest noodzakelijke is in die gegeven om standigheden gebiedend eisch. Dat tot de noodzakelijke dingen ook de behartiging van de landsverdediging be hoort, behoeft voor wie de .dingen nuch ter beziet, geen nader betoog. Trouwens, -daaromtrent bestaat feitelijk ook geen" verschil van meening. Er is in ons land geen enkele politieke partij diie leger en vloot wil afschaffen. Ook de S. D. A. P. wil dat niet. Men bazelt wel in volksvergaderingen van „geen man en geen cent" en men doet het wel voorkomen alsof leger en vloot best gemist zouden kunnen wo-rden, maar in werkelijkheid is dat niets anders dan een speculatie op de domheid van de mas sa en volksbedriegerij van de ergste soort. Als de Sociaal-democraten de meerder heid behalen zullen ze er geen oogenblik aan denkeu ons land onverdedigd te la ten en onze landsgrenzen voor' ieder die ze wenscht to schenden open te zetten. Ook de Sociaal-democraten zullen on danks alle demagogisch getier van thans aan de nationale en internationale ver plichtingen eenigermate mc«eten voldoen. Dat blijkt in alle landen waar deze de Sociaal-democratische ministers voor een behoorlijk leger ijveren. Dat blijkt in alle alnden waar deze partij van het Kabinet deel uitmaakt. Dat is ook gebleken in o n s land toen in 1914 de Socialisten eenparig de möbi- lisatie-credieten goedkeurden en Mr. Troelstra met nadruk verklaarde, dat de nationale gedachte de nationale geschil len, behoorde te o verheer sch en. Land en zeemacht mogen niet verwaar loosd worden. En waar de Regeering nu eenstemmig van oordeel is, dat de Vlootwe-t in verhand roet de eischen van de volksverdediging een volksbelang van den eersten rang is, zullen we daarin hebben te berusten, wat te gemakkelijker gaat omdat de uitgaven voor ons land daardoor niet noemens waard zullen stijgen. Maar er zijn ook andere belapgen van niet minder beteekenis. Noodzakelijke voorwaarden voor het welzijn van ons volksbestaan is ook, dat de breede arbeiderslclase, die den onder bouw van de maatschappij uitmaakt, niet verder terugzinkt dan absoluut noodzake lijk is. Als de werktijd onder den drang der omstandigheden moet worden verlengd, dan mag dat vooral voor sommige bedrij ven worden betreurd, maar een levens kwestie is dat toch niet. Anders echter staat het met de werk loosheid die de laatste jaren schrikwek kende afmetingen aanneemt. En nu kan het niet anders dan teleur stellen, dat aan deze hoogst ernstige zaak in de troonrede niet de minste aandacht is geschonken. Wij kunnen niet aannemen dat dit een gevolg zou zijn van gebrek aan belang stelling van do zijde der regeering en dat zij niet alle krachten zouT willen inspan nen om* dit gevaar indien mogelijk af te wenden. Maar uit de troonrede bleek daarom trent niets. Wel werd aangekondigd dat do thans geldende steunregeling voor de werkloo- zen zal worden opgeheven. Dat is te ver staan in zooverre, dat deze regeling aan vankelijk bedoeld als verlengstuk van de werkloozenverzekering, langzamerhand een geheel ander karakter heeft gekre- gen. Maar toch is groote voorzichtigheid bier geboden en mag niet uit bet oog wor den verloren, dat niet minder dan een behoorlijke landsverdediging ook een be waren van de arbeidersklasse voor terug val in pauperisme, een landsbelang van den eersten rang is. Geen middel mag daarom onbeproefd worden gelaten om de werkgelegenheid te v-ergrooten, productieve werkverschaffing te bevorderen en de werkloozen voor alge- heelen ondergang te behoeden. Dat is óok een zaak die groote offers waard" is. Wat tenslotte de aangekondigde verte ringsbelastingen betreft, daartegen kan geen ernstig bezwaar worden geopperd. Wèl echter moet er nadruk op worden gelegd dat in de eerste plaats de weelde artikelen behooren te worden getroffen. Tot op zekere hoogte kunen daartoe de fietsen worden getroffen evenals de thee, maar er zijn toch andere artikelen die meer het karakter van weelde dragen. Voorts is het de vraag of thans ook niet aan verhooging van invoerrechten moet worden gedacht. Een matige en met bedachtzaamheid voorbereide verhooging van het tarief zal onze industrie sterken, de werkgelegen heid vermeerderen en tevens een bron van inkomsten worden, die b.v. voor de be strijding van de werkloosheid zouden kunnen worden aangewend. Het heeft de aandacht getrokken dat wel van bezuiniging sprake is, maar niet op de militaire uitgaven. Wij hebben echter goede hoop, dat ook de militaire departementen een belangrijk aandeel in de bezuiniging zullen leveren. Dit kan ook wel niet anders, temeer, omdat er verschillende departementen zijn, waar uitgezonderd de salarissen, de bezuiniging weinig baten zal afwerpen. De militaire departementen zullen dus ook moeten bezuinigen. En dat kan ook wel. Ieder die het militaire leven kent, weet wel hoeveel tijd hier nog altijd verlum meld wordt en hoeveel nutteloos geld wordt uitgegeven. Wij denken hier mede aan de rede het vorig jaar door den heer Colijn gehouden. Aan de verlofregeling. Waarom is het noodig dat jongelieden die enkele maan den in dienst zijn elk oogenblik gelegen heid hebben op 's Rijks kosten naar huis te gaan? Wij denken het klinkt menigeen mis schien wat vreemd in de coren en daar om komen wij er speciaal op terug aan de veldpredikers. En zoo zou meer zijn te noemen. Het mes moet er in. Als van de ambtenaren offers geëischt worden, dan moet het ook voor ieder dui delijk zijn dat die offers inderdaad niet vermeden kunnen worden. STUOSNSEUWSc DE UNIEDAG. Daartoe saamgeroepen door hst Lokaal comité hebben gisteravond zich velen van de Unie „Een School met den Bijbel" naar de Hooglandsche kerk begeven tot het bijwonen van den jaarlijkschen dank en bedestond voor het Chr. onderwijs. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van Ps. 118:1 en 7, waarna D s. M. J. P u n s e 1 i e, Ned. Herv. pred. al hier voorlas Deutronomium 6:1—8 en Marcus 10:1316, de onder wijsgeboden uit-de Heilige Schrift. Nadat daarna in gebed was voorgegaan hield Ds. Punselic een opwekkende rede. Er was, zeide spr., een tijd dat de Unie dag stond in het teeken van den strijd en er hing als t' ware kruitdamp in de ver gaderingen. Nu is er door de pacificatie verruiming gekomen en gevraagd zou kunnen worden of er nog reden is een Uniedag te houden. Er is zeer zeker reden, al was het al leen slechts om ons weer in te denken de taak ons ten opzichte van onze kinderen Doch er is meer! De strijd in de geeste lijke zóne woedt door. Indien we meencn met de pacificatie eT te zijn, dan is de zaak van het Chr. onderwijs verloren. Wij moeten ons vooral bezig houden met de pilncipieele beteekenis van Chr. onderwijs. De grondslagen moeten hecht en sterk zijn. Echte paedagogiek gaat terug tot de vraag waar de bestemming van den men sch, van het kind, ligt. Waar moet het heen met onze kinde ren? Opvoeding is niet alleen voeding. Man is nicht wasz nur man iszt. De opvoeding moet niet alleen op het systeem „kennis is macht" gegrond zijn. De exacte wetenschappen vormen geen raensch, maar geven een verlies aan geluk. Onze eigen tijd geeft de vruchten te zien van de natuuropvoeding. Het humanisme het eerbied hebben voor den mensch brengt ook do juiste vorming niet. Het ontplooien van de gaven die er in het kind schuilen door zelfopvoeding is cultuur, maar wij moeten nog wat hooger dan de cultuur gaat. Een confesso onder ons is, dat het wezen van den mensch hoven liet stoffelijke uit gaat, tot het Hoogere is gericht. De zedelijke wetten van het menschdom wijzen er op. Boven de cultuur staat do Religie. Zoodra een mensch met de Hoogere we reld in aanraking komt, staat hij midden in .het conflict de zonde. Religieuse opvoeding zal moeten vinden de verzoening van het conflict. Ten koste van alles moeien onze kinde ren tot de verzoening worden geleid door het: Er ruischt langs de wolken een lief lijke naam, Die Hemel en aarde vereenigt te saam. De religieuse opvoeding moet zijn een christelijke opvoeding. Niet een „opvoeden voor den hemel", alleen mag onze paedagogiek inhouden het pad naar de eeuwigheid loopt door den tijd, het aardsche mag niet ver waarloosd worden. De christelijke opvoeding moet bezig zijn met alles wat de aardsche dingen op hooger peil brengt. Christelijk is niet sufferig maar verhel derend. Niet „op zich zelve" zooals realist en humanist meenen maar naar de eeuwige maatstaf moeten jvij de aardsche dingen aanschouwen. Een welwillende neutraliteit tegenover de religie is ook op school mogelijk. Daarom vragen we van de school ook meer. Wij danken. God dat; we voor de christe lijke school nu plaats hebben, maar de groote vraag blijft of onze kinderen hun bestemming bereiken zullen. Laat ons, beëindigde spr., de kinderen den weg wijzen naar Boven, ook door liet Chr. Onderwijs, en God zal het ons wel doen gelukken. Gezongen werd daarna Gezang 77:4, waarna D s. H. Thomas, Geref. Predi- dant alhier, den kansel betrad. Het is, zeide spr., een wijdschc eere, de gedoopte kinderen voor te bereiden tot krijgsknechten Gods. Naast den dank klinke evenwel het Kyrie eleison, Heere, erbarm u onzer. Do hlcei van het Chr. onderwijs staat en valt niet met de unie-collecte, maar wel met gezamenlijken dank en gebed. Be vraag: Zal ons Chr. onderwijs een toekomst hebben zal er van afhangen of we dn flanken en bidden volharden. De zegeteekenen zijn voor den Heero en dus: dank, dankt nu allen God. Onze geloften zullen wij den Heere be talen in het midden vr.n Zijne voorhoven. -Het is in den Naam des Heeren dat wij de vijanden verhouwen hebben. Indien de dank versterft is het met Chr. onderwijs gedaan. De geschiedenis der vorige eeuw blijve bewaard onder ons na zaat. Spr. ging deswegen geschiedenis voor het onderwijs in forsche lijnen na in de kuiperijen van Kappeijne en de roerende proclamatie van „Patrimonium" in de prachtfiguren Groen van Prinsteren en Kuyper en de Savornin Lohman en ande ren. Altijd weer moeten we terug tot de ge schiedenis. De geschiedenis van de Unie heeft een zegen in zich, Het onderwijs drijft op ons gebed en daarom komen wij daarop telkens weer terug. Het volmaakte: Bijzondere school regel openbare school uitzonderin, heb- benwe nog niet bereikt door er is stof tot danken te over. In kort bleef spr. siaan bij de Leidsche geschiedenis van het chr. onderwijs, waarin ook weer uitkomt het: „Wij gedenken lioe voor dezen Ons de Heer heeft gunst bewezen". Bidden wij, eindigde spr. om den geest onzer vaderen en stellen wij geen vleesch tot onzen arm en laat de heilige geest drift bij ons ontvlammen. Nadat gezongen was Ps. 123:1 werd in dank en smeekgebed voorgegaan. Tot slot werd gezongen Gez. 69:5. De bij den uitgang gehouden Unie-col lecte bracht op f179.68. Opening Rusthuis der Geref. Kerk. (V ervolg.) Na het houden van zijne, rede gaf de voorzitter het woord aan den voorzitter van den algemeenicn, kerke- raad der Geref. Kerk, Ds. H. J. Kouv»en- hoven tor aanvaarding van het Rusthuis en ter installatie van de directric^, Mej. A. v. Mazijk. Spr. wees op den rijkdem waarin de Ge- ï'cf. Kerk zich mag verheugen. Waarschijn lijk zullen zij die de geldmiddelen hebben te beheeren dit niet zonder aarzelen toe stemmen, maar dat kan spr. niet schokken in aijn overtuiging dat de Geref. Kerk rijk is. Om dit te motiveeren bracht spr. in herinnering hoe £0 jaren geleden het Juf frouw-Maashofje werd geopend. Nadien gewerd der Kerk een waardevolle bezit ting in het Schachtenhofje. Zien we thans op dit schoone Rusthuis, dan doorstroomt een dankbaar gevoel ons. Het is geen kapitaal van eenigo duizen den, die aan do stichting van dit gebouw ten grondslag ligt, maar allcon -do liefde en de offervaardigheid der gemeente zijn de bronnen, clie in de geschiedenis van het kerkelijk leven wel betrouwbaar zijn ge bleken en op welke ook dit Rusthuis is aangewezen, klaar dit is ook voldoende, doch mits de Heere zijn zegen over dio middelen wil gebieden, en daarom kunnen wij zelfs met blijmoedig vertrouwen de toe komst tegen gaan. Boven alles echter hoopte spr. dat de be woners van het Rusthuis zullen begiftigd worden met geestelijke zegeningendat zij, voor het velo dat zij in de wereld moesten loslaten, Gods nabijheid in den grijzen ouderdom zullen mogen ervaren en dat zij vanwege bun frisschc geloofs kracht nog aan jongeren ten voorbeeld zul len mogen worden gesteld. Bovenal zijn wij met dankbaarheid ver vuld jegens God, maar daarbij erkennen wc het werk dat menschen verrichten. Werd tijdens de behandeling van de ver- bouwingsplannen wel eens gesproken van een onrusthuis, thans meende spr. te kun nen constateeren dat allen eenstemmig zijn in hun oordcel over het resultaat. Daarna bracht spr. dank aan do diaconie, in het bijzonder aan do Ruslhuisccmmissic cn voorts aan do zustervereeniging. Vervolgens ging spr. ever tot dc installa tie van do directrice, Mej. A. v. Mazijk. Spr. hoopte dat zij in het besef van eigen, zwakheid zal vertrouwen cp Hem dio al leen kracht naar bclrocfto kan geven, cn dat zij gesterkt mogo wjrdcn en clkcu morgen met nieuwe opgewektheid haar niet gemakkelijke taak zal voortzetten. Mej. v. Mazijk dankte hierop Ds. K., do Rusthuiscomm. en allen met wie zij aan vankelijk reeds samenwerkte voor de vrien delijko wenschen. daarbij den wensch uit sprekende dat een aangename samenwer king mocht worden verkregen, ook met het personeel, dat spr. opwekte om niet al leen tot trouwe plichtsbetrachting, maar ook ,om door een vriendelijken omgang zooveel mogelijk den levensavond der ouden te veraangenamen. Spr. eindigdo met de verwachting uit te spreken dat zoo doende in afhankelijkheid van Gods zegen bereikt zal worden, dat ©en goede reuk van de inrichting uitgaat. Als presidento van de zusterve.voendging sprak nu Mevr. Vros-Yonkenberg, die dc Rusthuiscomm. o.a. verzekerde van den steun van de* zustervereeniging, die door middel van de bekende busjes werkzaam is de gaven der gemeente in te zamelen. 0.a. schonk zij 'n voor de tafel van do con versatiezaal oen passend kleed. Spr. hoopte dat door aller modewerking de inrichting steeds meer het gestelde ideaal zou nabij komen. De voorzitter heette nu hartelijk welkom den burgemeester der gemeente, Jhr. Mr. Dr. N. C. do Gijselaar, welke daarna een enkel woord sprak. Het doet het gemeente bestuur genoegen, aldus spr., in dc gelegen heid te zijn om de opening van dit schoo ne gebouw, dat voor zulk een nobel doel zal worden gebezigd, bij te. wonen. Er is tegenwoordig veel noodig, en vele instellingen kloppen deswege aan om steun bij do overheid. Het mooie van dit werk is juist, dat het zonder dien steun, en geheel en alleen door de liefde tot stand kwam. In dc stichting -van dit Rusthuis, aldus spr., hééft God de Heere niet alleen de Ge ref. Kerk gezegend, maar geheel do stad onzer inwoning .Behalve een sieraad toch, is het gebouw een nuttige instelling dio werkelijk ten voorbeeld kan worden ge steld. Het woord was nu aan den vertegen woordiger van de Geref. Kerk van Oegst- geest, de beer H. Wirtz Czn., die do be teekenis van het woord „Rusthuis" uit paedadogisch oogpunt verklaarde en er als zoodanig aan herinnerde dat de rust in dit huis geboden, niet moet worden op gevat als een „dolce farniënte" maar als een verandering van werk. Namens do Kerk van Oegstgeest bood spr. enkele boekwerken aan. Vervolgens sprak een afgevaardigde van de Rusthuiscomm. der Geref. Kerk van Rotterdam, die hartelijke wenschen uitte voor de voorspoedige exploitatie van het Rusthuis en der bestuurderen wijsheid en: kracht-van Boven tcewenschte. De voorzitter bracht hierna hartelijk dank aan allen die zich in, voor de go- meento en voor de commissie in zoo moed gevende en verblijdende bewoordingen hadden geuit, warna Ds. H. Thomas do plechtigheid beëindigde met dankgebed. Na do thee te hebben gebruikt werden de aanwezigen vervolgens groepsgewijzo door de commissieleden rondgeleid ter be zichtiging van het schoono gebouw. Van do gelegenheid tot kcsteloozo be zichtiging van het gistermiddag geopende Tehuis voor Ouden van dagen ,aan de" Hooigracht, is gisteravond oen zeer druk gebruik gemaakt. Door de leden der Rusthuis^pmmissie werden de bezoekers (sters) rondgeleid nadat aan ieder bij den ingang een biljet was uitgereikt waarop oenige duidelijk photo's van het gebouw voorkomen en waaraan oen geperforeerde strook gehecht was, welke men kon invul len voor een vrijwillige bijdrage. Allen waren vol lof over de inrichting, cn betuigden in allerlei vorm hunno groo te ingenomenheid over do totstandkoming van het Rusthuis. De 3-Odober-herdenking. De ons toegezonden feestwijzer voor do 34e feestviering van den 3en October be zit de eigenschappen volledig en handig te zijn. Verder is de opzet al zéér eenvou dig; het papier had iets beter kunnen zijn. Evenwel, we zeiden het reeds, bet handige boekske bevat alle gegevens voor do feestviering en deze zijn niet weinigen. Een geschiedkundige verhandeling, ver lucht met de afbeelding van de drie sche pen waarin Prins Willem op 23 Septem ber 1577 zijn intocht binnen Brussel deed en welke zijn ontleend aan de „Declara tie van Houwaert", verhoogt do waarde van den feestwijzer, waaraan wij enkele gegevens ontleenen. Op grootsche en waardige wijze belooft dc ontzet-herdenking op 3 October a.s. te worden gevierd. Het Leidsch Politie-Mu- zick-Gezelschap zal reeds te 7 uur 's mor gens van den torentrans van het stadhuis de reveille blazen. Do iaarlijksch terugkeer endo uit voorin van Koraal-muziek in den tuin van het laboratorium belooft dit jaar bijzonder be langwekkend te worden. Een tiental num mers zullen onder leiding van den heer C. B. Duyster worden uitgevoerd, waar onder het door den dirigent geïnstrumen teerde „Oranje boven!" Idien al wat zin gen kan, zingt, dan belooft dit deel van het programma, dat te 8 uur zal aanvan gen bijzonder goed te slagen. Aan het Zoeklicht Leiden, 17 Sopt. '.23. Ik heb zoo'n idee, dat do Socialisteo ondanks de geweldige demonstratie van j.l. Zóndag toch niet al te gerust zijn om trent hunne volgelingen. Was dat wèl het geval dan zou er geen reden zijn om zoo alleronbeschaamst to liegen als de laatste dagen in „Het Volk" gedaan wordt. Dinsdagavond deed het Kamerlid A. B. K.(leerekooper) een poging om het peti tionnement tegen de Vlootwet aan te be velen. En daarbij achtte hij het ncodig aan de „bewusto" arbeiders wijs te maken, dat alles wat de Regeering denkt bezui nigen op salarissen, inkrimp'.ig vaa diensten enz. en alles wat ze denkt te winnen door nieuwe belastingen, noo dig is om de Vlootwet le bekostigen. Dat is natuurlijk van A. tot K. gelog'1 „In klaren eenvoud" zooals A. R. Y. zegt. Dus niet in een oogenblik van o; - winding, maar welbewust en opzettelijk Dat doet zelfs A. B. K. niet voor z'n pleizier. Hij is nooit erg kieskeurig in de keuze van zijn strijdmiddelen, maar zó o fatsoenlijk is hij toch*wol, dat hij liever waarheid spreekt dan opzettelijk als volksbedrieger te fungeeren. Maar hij heeft blijkbaar geen keus. Hij is in z'n ziel overtuigd, dat als hij het volk naar waarheid voorlicht, het petitionnement een mislukking wordt. Hoe zwak moet een zaak staan, die door zulke middelen gediend moet worden. En hoe onheteekenend is een op zulk een wijze tot stand gekomen petit:orr>e- ment. OBSERVATOR. Een geheel nieuw nummer is de wed strijd voor versierde vaartuigen, welke wordt! opgeluisterd door twee muziek corpsen. Het punt van samenkomst en de vaar route vindt men uitvoerig in den feestwij zer vermeld. Niet minder dan 26 vaartui gen zullen voor een prijs mededingen. Tg half 10 zullen vanaf het waaghoofd meer dan duizend duiven worden opgela ten, een ongekend schouwspel, dat oen mooie herinnering vormt aan het beleg onzer stad in 1574 toen de toezegging van hulp door den Prins en zijn aanmoedi ging "cm vol te houden door postduiven werd overgebracht binnen de beuardo veste. Een 3 Octobor-viering zender haring, wittebrood en hutspot is ondenkbaar. Daarom zal dan ook de uitreiking dezer feestgave aan 2176 personen ook dit jaar weer een aantrekkelijk deel van dc feest viering vormen. Do bespeling van het carillon en het springen van de fontein op de Visch- markt zijn vaste nummers op het pro gramma, die veler instemming en waar deering genieten. Voor hen die zulks noodig achten zijn de „volksvermakelijkheden" de ker-* mis op het Schultersland een goedo „vulling" van de morgenuren. Het glanspunt van de feestviering is ook thans weer het middagfeest. Bij do vorige herdenking is het houden van een open-luchlspet op het terrein van de pro- incie aan den Hoogen Rijndijk zeer in den smaak gevallen en daarom 'S hieraan ditmaal bijzonderen zorg besteed Wij deelden voor geruimen tijd reeds mede, welk historisch tafereel dit jaar zal worden voorgesteld n.L de ..Intocht van Willem I, Prins van Oranje binnen Drns- el". Feitelijk bestaat de middagfeestvicring uit 3 stukken: Landing van den Prins aan den Vilvoorder Poort; het landjuweel en do intocht in de jubelende stad. To twaalf uur vertrekt de Prins met ge volg in drie historisch getrouwe statie- vaartuigen van do Kweekschool langs ver schillende wateren, in het programma ge noemd. Deze flottille wordt te land ge ëscorteerd door jonge edelen te paard. Even later vertrekt de burgerij van Brussel in opfocht roet Muziekcorpsen cn speelwagens naar de "N ilvoorder poort, waar de princelijke flottilje te ruim 1 uur aankomt, begroet met saluutschoten en Tei-zang. Daarna heeft de officieel© begroeting plaats van magistraat en burgerij, waar op de Gilden, getooid met de attributen van hun ambacht, paradeeren en na af-» loop zich ter zijde van de poort opstel- Ie11' i De jonge ede'en uit 's Prinsen gevolg, die de reis te paard langs den oever van het kanaal Antwerpen—Brussel hebben medegemaakt beantwoorden de httentio der Gilden door het houden van ruitor- spelen, waarin zij buitengewone vaardig heid bezitten. Potsenmakers van het type Tul Uilen spiegel houden de burgerij bezig, wan neer de miteTS op een ver verwijderd gedeelte van het terrein excerseeren Alsnu is het woord aan do Rederiikors waarvan de „Keizer", Hauwacrt, Zijne Hoochevdt in een alleszins lezenswaardig epiloog ..zeer haTtelvck willecomme oin beterswille" toeroept. Daarna wendt hij zich tot de zeveulien 1 provinciemaagden, en spreekt:

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1