Gemeentelijke Aankondiging. B. en W. yan Leiden; gezien het ver zoek van C. Dirkse, om vergunning tot oprichting van een sigarenmakerij en tabak sk er verij in het perceel Narmstraat No. 3; geven bij dezen kennis aan liet publiek, dat genoemd verzoek met de bij lagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede, dat op Za terdag den 6den October e.k., des voorra. te halfelf uren op het Raadhuis gelegen heid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmor gen 8 uur nemen de volgende huisartsen den dienst waar: Dr. Hovena Gróve, Rijn en Scfciekade 104, Tei. 1881. Dr. Jans8en8, Rapenburg 49, Tel. 970. Dr. Seret, Breeetraat 18, Tel. 581. Dr. Timmermans. Breestraat 8. Tel. 303. Dr. Weebers, Hooigracht 31, Tel. 369. De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 Sept. tot en met Zondag 23 Sept. waargeno men door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nienwe Rijn 18, Telef. 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. baar te setllen ten behoeve van de dem ping en rioleering van de Binnenvestgracht benoorden de Langegracht. Zij wijzen er op, dat de gracht sterk verontreinigd is en de demping ook aan het terrein der ge- meent e reiniging ten goede zal komen. Een kaartsysteem voor den Burg. Stand. B. en W. stellen voor tot hunne beschik king te stellen 10.500 gld. ten behoeve van de invoering van een kaartstelsel voor de bevolkingsadministratie- BINNENLAND Dc Postchèque- en Girodienst. Het regent nog steeds klachten over den chaos bij bovengenoemden dienst, die naar het schijnt door redelooze ambtena ren, tot groot ongerief van de radelooze rekeninghouders reddeloos gedesorgani seerd is. Dc Tele gr. schrijft er van: Het Haagsche dagblad „Het Vaderland" lieeft gisteren per aangeteekend schrij ven aan do directie van den Postchèque- en Girodienst de rekening opgezegd. En tevens een sommatie doen uitschrij ven, waaraan wij het volgende ontleen en: Op heden den 21sten September 1923, ten verzoeke van de Naamlooze Vennoot schap De Courant Het Vaderland, geves tigd. te 's-Gravenhage, heb ik deurwaar der gesommeerd: le. den Staat der Nederlanden, zetelend to 's-Gravenhage, etc.; 2e. den heer A. W. Kijmmell, direc teur van den Postcheque- en Girodienst, wonende te 's-Gravenhage, Hoogeweg 10, etc. aangezien door den eersten gesommeer de voor eenige jaren is ingesteld een post chèque- en girodienst, terwijl de tweede gesommeerde door hem tot directeur van dezen dienst is aangesteld; aangezien de strekking van dezen dienst, waarvoor op allerlei wijzen recla me is gemaakt en voor het toetreden waar toe op do ingezetenen van Nederland op verschillende wijzen pressie is uitge oefend, is om betalingen mogelijk to ma ken zonder het gebruik van baar geld en de aangeslotenen bij den postchèque- en girodienst van veel zorg, tijdverlies en last te bevrijden; aangezien dan ook in de reclamege- schrifteu, welke omtrent dezen dienst door de gesommeerden zijn verspreid, aan de aangeslotenen is verzekerd, dat zij eiken dag als er bij- of afschrijvingen hebben plaats gehad, opgave van hun saldo zouden ontvangen, zoodat zij steeds zouden weten hoeveel er bij het postkan toor ligt en over hoeveel zij kunnen be schikken; aangezien mijn verzoekster, die zich in goed vertrouwen op de haar gegeven ver zekeringen bij dezen dienst heeft aange sloten en wel onder no. 8297, heeft moe ten ondervinden, dat omstreeks 24 Aug. 1923 de voorschreven dienst, waaromtrent door de gesommeerden zooveel ophef is gemaakt, volslagen in het honderd is geloopen, met dien verstande, dat zij se dert genoemden datum geenerlei afreke ningen meer heeft ontvangen, zoodat het haar geheel onbekend is, wie van haar talrijke debiteuren haar betaald heeft en wio in gebreke is gebleven; aangezien, enz., enz.; aangezien de schade, die zij als gevolg van een en ander lijdt, veilig op een be drag van f10 per dag mag worden ge steld; mitsdien terstond zoodanigen maatregel te tref fen, dat mijn verzoekster binnen drie maal 24 uren in het bezit is van een vol ledige en nauwkeurige opgave van alle sedert 24 Augustus 1923 te haren behoe ve ontvangen en gedane betalingen, met aanzegging, •dat mijn verzoekster bij gebreke van Voldoening aan deze sommatie de gesom meerden aansprakelijk stelt voor alle Öoor haar reeds geleden en nog te lijden Schade. Deze giro-chaos gaf aan Clinge Dooren hos het volgende niet-onvermakedijke Versje in do pen: 'k Had een tientje op de Giro, Maar. daar het zoon gierbocl was. Dacht ik: 'k neem mijn hééle saldo Lekker in mijn eigen kas. 'k Vroeg aan Post-éohec Giro: Stuur mijn saldo asjeblief. En ziet, na een dag of veertien Kwam er heusch een Giro-brief. Ha, dacht ik, dè-ar is mijn tientje En ik ging naar het loket. Gaf aan een der Girografen 't Girohierogliefbiljet. Eerst een bankbiljet van duizend! Toen nog negenhonderd pop! En toen kwamen nog twee tientjes En drie pop er boven op! Neg'tien honderd drie en twintig? En mijn saldo is maar tien??? 'n Giro-liefje had het jaartal Voor mijn saldo aangezien. De Koninklijke Familie te Delft. Wij hebben gisteren mededeeling ge daan van de overdracht van het Natio naal Huldeblijk aan H. M. dc Koningin in de Nieuwe Kerk te Delft. Na de rede van de Koningin klonk een „Leve de Koningin" en een driewerf „hoe ra" en werd, haar het „Dat 's Heeren zege op U daal" toegezongen. Terwijl het orgel en bet koperwerk onder leiding van den heer L. W. Schweitzer het „Komt, dankt nu allen God" inzetten, werd de vorste lijke familie door het gerestaureerde koor en den kooromgang rondgeleid, waarbij H. M. van haar bewondering voor het volbrachte werk getuigde. Ter herinnering hieraan is in den Noordhoek van het koor een gedenksteen aangebracht met de woorden: „In het jaar van het zilveren regeeringsjuhileum van Koningin Wilhel- mina werd deze gedenksteen door Hare Majesteit onthuld op den 21sten Septem ber bij het tot stand komen van het her stel van het koor dezer kerk". Nadat de Koninklijke familie weer had plaats genomen, klonken het „Ge lukkig Vaderland" en „O Heer die daer" uit Valerius' Gedenck-clanck, uitgevoerd door Dresdens Madrigaalvereemging. On middellijk daarna zetten orgel en koper weer in met Handels „Halleluja" en de vorstelijke personen verlieten de kerk. Na de Kerk hebben do Delftenaars der Koningin een waren, triomftocht bereid. De Koningin droeg een grjïze robe, waarover de hermelijnen mantel en een hoed met grijze veeren. De Prins droeg de admiraals-uniform, groot tenue, de Prinses een witte jurk met mantel en hoed van dezelfde klenr; de Koningin- Moeder was in donkerpaars toilet, waar over een zwarte mantel en een hoed met witte aigrette. H. M. de Koningin heeft na afloop van de plechtigheid te Delft aan den Voorz. van het Comité, den heer v. d. Voort v. Zijp, haar warmen dank uitgesproken voor het huldeblijk, Haar aangeboden door haar volk en hem verzocht dezen dank over te brengen aan allen in het land, die hiertoe hebben medegewerkt, aan de leider en arbeiders, die hun krachten hebben gegeven om de restauratie van het koor in zoo korten tijd zoo uitnemend te doen slagen. Voorts aan allen, die er toe hebben hijgedragen, dat de 25sten September geworden is tot een histori- schen dag, die voor H. M. onvergetelijk- zal blijven. Tuinderscredieten. Naar de Tel. meldt, heeft de liquidateur voor de zaken van de voormalige regee- ringscommissie voor Kweekerscrediet aan alle voorschotnemers een circulaire ge richt, waarbij hun wordt meegedeeld, dat in 't vervolg de rente om de 3 maanden zal worden geïnd. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat uitstel voor de betaling der rente niet kan worden verleend. Wanneer de beta ling daarvan achterwege blijft, zal er allo aanleiding bestaan, ernstig te overwegen, of het niet noodzakelijk is, het betreffende bedrijf te liquideeren. Alleen in zeer nood zakelijke uitzonderingsgevallen zal van dezen stelregel kunnen worden afgeweken. De proteststaking van het N. A. S.? Naar het persbureau Vas Diaz veT- neemt, wordt in de kringen van de he-> sturen van het N. A. S. ernstig overwo gen, om op den dag, waarop het ontwerp- Vlootwet in de Tweede Kamer in behan deling komt, een algemeene staking te proclameeren en dan tevens in Den Haag eene demonstratie op touw te zetten. Aan de Duitsche grenzen. Van regeeringswege zijn aan de gren zen maatregelen getroffen tegen over- strooming van ons land door ongewensch- te elementen uit DuifsChland, in verhand met de onlusten aldaar. Christelijk Historische Unie. Het dagelijksch bestuur der Christelijk Historische Unie heeft besloten, bet volle dige hoofdbestuur der Unie bijeen te roe pen tegen Vrijdag 19 October, te 's-Gra- renhage. Behalve de afdoening van eenige huishoudelijke aangelegenheden zal, zoo meldt de Nederiaan de orde worden ge steld de bespreking var» den n!ge:aeencn. politieken toestand, mede in verband met de staatkundige moeilijkheden, veroor zaakt door de economische bezwaren van dezen tijd. Zedelijke verbetering van gevangenen. Het Nederlandsch Genootschap tob ze delijke verbetering van gevangenen hoopt 12 November zijn 100-jarig bestaan te herdenken. De plaatselijke comité's zullen f 100.000 bijeenzrengen voor een fonds om het werk van het genootschap te kunnen voortzetten en uitbreiden. De werkloosheidbestrijding. ïn de Memorie van Toelichting op hoofdstuk X (Arbeid) der Staatsbegroo- ting wordt o.a. gezegd, dat de regeering zich voorstelt om als het noodig blijkt, aan sommige werkloozenkassen, die ver moedelijk in 1924 met het normale sub sidie-percentage van 100 pet. niet aan haar reglementaire verplichtingen zullen kunnen voldoen, ook in 1924 als in 1923 een hooger subsidie-percentage toe te kennen, nl. door toepassing van art. 4 van het werkloosheidsbesluit-1917. Een nieuwe post zal worden ingelascht ten einde te onderscheiden tusschen de uitgaven, welke voortvloeien uit het nor male subsidie-percentage van 100 pet. en die, welk© voortvloeien uit het subsidie percentage, voor zoover dit 100 pet. te bo ven gaat. Deze uitgaven worden respectievelijk geraamd op f3.600.000 en f 1.300.000, dat 13 f 1.000.000 minder dan voor dit doelpin 1923 wordt noodig geacht. Van het op art. 190 uitgetrokken bedrag van f 3.800.000 is een som van f 200.000 be stemd tot toekenning van toelagen voor administratiekosten, als bedoeld in art. 18 van het Werkloosheidsbesluit 1917. BUITENLAND ROERBEZETTING EN SCHADE VERGOEDING. Een nieuwe Conferentie. Draait Engeland? Reuter verneemt: Het is de meening van gezaghebbende kringen te Londen, dat, terwijl het communiqué aangaande de ontmoeting BaldwinPoincaró schijnt te beteekenen, dat Poincaré het Britsche wantrouwen ten aanzien van het eind doel der Fransche Ruhrbezetting heeft weggenomen, er reserve moet worden in acht genomen, totdat alle details bekend zijn. Men meent, dat, als de voorloopige be sprekingen bevredigend verloopen, een in- tergeallieerde herstel-conferentie de vol gende stap zal zijn. Er zal echter eerst nog veel erkenning van het terrein noodig zijn. Nader wordt nog gemeld: Te Londen wint de meening veld dat het geschil over de schadevergoeding thans over het doode punt heen komt en men verwacht binnenkort een verdere ont wikkeling in den gang van zaken. Deze opvatting is klaarblijkelijk gebaseerd ten eerste op den hartelijken aard der bespre kingen te Parijs tusschen Baldwin en Poincaré en ten tweede <rp de ontwikke ling van den toestand in Duitschland. ling van den toestand in Duitschland. Wat dit laatste punt betreft, heeft de toe stand in 'Duilschiand ongetwijfeld de laatste paar weken een groote verandering ondergaan. Engeland heeft steeds het stardpunt verdedigd, dat het lijdelijk ver zet in het beste geval een onvruchtbare politiek was, die nooit zou kunnen bij dragen tot het bereiken van een oplossing en het heeft metterdaad de laatste maan den herhaaldelijk deze meening aan de Duitsche regeering te kennen gegeven. Terzelfder tijd heeft men hier erkend dat er in verhand met den binnenlandschen politijken toestand groote moed noodig was voor een Duitsche regeering om te pogen een eind te maken aan het lijdelijk verzet. Men dicht thans Stresemann de bedoeling toe zulk een poging te willen ondernemen en men wenscht hier alge meen alles gedaan te zien om zijn taak te vergemakkelijken en tot een goed einde te zien komen. Een groote hinderpaal voor het tot stand komen van een rege ling inzake de schadevergoeding zou uit den weg zijn geruimd als dit geschiedt. De Fransche regeering zou zicb voldaan kunnen verklaren ten aanzien van een maatregel, waaraan zij groote beteekenis hecht, terwijl terzelfder tijd de ernstige druk op de baten van Duitschland en het ongemak waarin de bevolking van het Ruhr-gebied thans leeft, zouden worden verminderd. Inmiddels zal men, als men de oeeonomische resultaten van de Ruhr bezetting nagaat, tot de conclusie komen dat de Britsche raming van de waarde dier bezetting als productieve maatregel niet geheel ongegrond was. Dit echter zal de voldoening niet verminderen als de geheelo episode tot een einde wordt ge bracht. De toestand aan de Ruhr heeft sedert geruimen tijd de onderhandelingen over het vraagstuk van de schadevergoe ding in verkeerde banen geleid tot weder zijds nadeel van Duitschland en van dc geallieerden. Het vooruitzicht eener be ëindiging hiervan, samengaand met een openhartige uiteenzetting der Fransche oogmerken, zou, naar men hier meent, de besprekingen tusschen Baldwin en Poin caré ten zeerste hebben vergemakkelijkt, hetgeen schijnt te blijken uit het commu niqué dat hieromtrent, zulk een gunstigen indruk geeft. In deze omstandigheden neemt hier de neiging toe om deze offi- cieele verklaring letterlijk te" aanvaarden Het lijdelijk verzet schijnt volgen& sommige berichtgevers ten einde te loopen. Do Berlijnsche correspondent van de Daily Telegraph seint, dat hij van be voegde zijde vernomen heeft, dat de Duitsche regeering gereed is tot algeheele opgeving van het verzet in de Ruhr, indien dit noodig mocht zijn, doch nog hoopt op eenige concessie van Poincaró na diens onderhoud met Baldwin, ten einde de al geheele onderwerping te kunnen verber gen. Een der eerste dagen van de volgende week zal de regeering waarschijnlijk het lijdelijk verzet ophouden te steunen en Woensdag zal de Rijksdag in dit opzicht voor een voldongen feit komen te staan. Sovjethulp aan Japan. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Rus sische inschrijvingen voor 't Japansche steunfonds zijn geslaakt; eenige inschrij vers hebben hun geld teruggevraagd. Vol gens officieele mededeeling is (zooals reeds door ons gemeld, Red.) aan het Russische stoomschip „Lenin", dat me dicijnen voor de slachtoffers der aardbe ving vervoerde, gelast Japan weer to ver laten, daar men verwachtte, dat commu nis lisqji propagandamateriaal aan boord had. Ook aan de bemanning van een an der sovjetschip werd de landing verbo den. KORTE BERICHTEN. Bij de in den nacht van 20 op 21 Sep tember plaats gehad hebbende relletjês te Tsjirpan, waar de communisten het com missariaat van politie aanvielen, werd een twaalftal der belagers gearresteerd. Bij het plaats gehad hebbende gevecht ■werden zes communisten gedood. Te Starazagora werden vijf communis ten gedood en een tiental gewond, terwijl ook twee soldaten werden gewond. Zoowel te Starazagora. alsook te Nova- zagora is de rust hersteld. In de andere deelen van het land werd de orde niet verstoord. Gistermorgen is te Tarente het stoom schip San Marco aangekomen met de lij ken der slachtoffers van Janina aan boord, welke in tegenwoordigheid der autoriteiten en van een groote menigte zijn ontscheept en naar het station ge transporteerd voor doorzending naar Rome. Aan de Parijsche editie van de „Chi cago Tribune" wordt uit Madrid gemeld, dat een Spaansche vloot, uit zes kruisers en twaalf torpedo-jagers bestaande, be gonnen zou zijn de heuvels rond de baai van Alhucemas te bombardeeren. Gemeenteraad Lisse. Voorz. de Burgemeester. Afwezig de heeren Yerduyn en van Til. De notulen worden na lezing onveran derd vastgesteld. 1. Vaststelling van eene nieuwe instruc tie voor den Gemeente-ontvanger. Z.h.st. wordt deze vastgesteld. 2. Vaststelling van een nieuwe veror dening op de invordering van de plaatse lijke belastingen. Het voorstel wordt zonder discussie aangenomen. De heer A. H. Schrama vraagt hoe het mogelijk is, dat de plaatselijke deur waarder met twee agenten, bevel komt doen tot betaling, waar de aanslag al is voldaan. De Voorz. zegt dat dit wel op een misverstand zal berusten. De S e c r. toont daarvan de mogelijk heid aan daar er, naar hij zegt, hier veel inwoners zijn met dezelfde geslachts naam. De heer Kuipers vraagt een betere regeling voor de uitreiking der aanslag biljetten, wat de Voorz. doet zeggen, dat dit tot de competentie behoort van het Rijk. De heer Pijnacker doet de mede deeling, dat er zooveel mogelijk gedaan wordt, om de aanslagen op tijd uit te rei ken. 3. Voorstel van B. en W. tot verstrek king van bedragen aan de landarbeiders J. Broekhuizen, H. v. d. Vlugt, W. Sloot- beek en O. 'de Vries voor de stichting van 7)laatsjes ingevolge de landarbeidswet. De heer C. Schrama vraagt of J. Broekhuizen niet behoort tot de trans portarbeiders. Wethouder T r o m p zegt de vaststaan de term in den ruimsten zin genomen te hebben, waarop het voorstel wordt aange nomen. 4. Voorstel van B. en W. om uit 's Rijks kas een voorschot aan te vragen van Ï2.300 gld. tot uitbetaling van het benoo- digd bedrag aan genoemde arbeiders. Zonder 'nadere bespreking aangenomen. 5. Voorstel om aan den gemeente-op zichter een gratificatie te verleen en van 150 gld. voor extra-werkzaamreden bij de uitvoering van de havenslcotwerken. De heer Segers wijst op het gevaar om tegen een besluit in te gaan van de Soc. com. doch blijft bij zijn besluit om hem 200 gld. fe geven, al zal hij er geen voorstel van maken. Ook de heer Langeveid kan zich hier niet mede vereenigen, daar wij, al dus sur. nu een mal figuur maken naar aanleiding van de gehouden bespreking in de vorige vergadering. Het voorstel der Soc. com. wordt daar na aangenomen. 6. Vaststelling der Gemeenterekening dienst 1922. Van Ged. Staten was een schrijven ge richt aan den Raad, om 13.000 gld., zijn de l/10termijn, over te brengen op den dienst 1923. Hierdoor vervalt de compta biliteit. Aldus besloten. Ingekomen is een schriven van den heer Yerduyn waarin hij bedankt als commis saris der N.V. Electriciteitshedrijf Hille- gomLisseSassenheim, en van den heer J. M. van Til, waarin hij bedankt als lid van den Raad der Gemeente, wegens drukke werkzaamheden. De heer Warmerdam vindt het jammer dat de heer van Til geen tijd meer kan vinden, om zich te geven voor bet algemeen belang. We verliezen in hem een goed en humaan raadslid. (Ai re meen e instemmt^i). Medegedeeld wordt dat A. Bon in vas ten dienst is overgegaan van de gemeen telijke lichtfabriek. Ingekomen is een verzoek van „Hoba- ho" om voor hun gebouwen een trottoir aan te mogen leggen. Weth. Tromp vindt dit ook noodig evenals een band met hardsteenen bestra ting in de le HavendwaTsstraat. De heer Segers vraagt naar de naam van de straat loopendo van de School straat naar de le Havendwarsstraat. De Voorz. zegt dat aan die straat nog geen naam is toegekend. Ook zag de her^ S e g e r s'gaarne dat aan de autoriteiten van den Waterstaat een verzoek werd gericht om zoo min mogelijk te verstralen in het drukke sei zoen en te informeeren wat de reden, is, dat niet even als vroeger voor de helft tegelijk werd bestraal. De Voorz. zegt daar niet veel aan te kunnen doen en wat het laatste betreft is hem bij onderzoek gebleken dat i een o-oci] verband to houden de volle breedte teeelijk moet bestraat worden. Voorts vraagt de heer Segers of de Voorz. maatregelen wil nemen tegen de bookmakers op de hardraverij. De aanwezigheid van deze lieden was den Voorz. niet bekend, wel zijn bij do vorige draverij maatregelen genomen te gen enkele bookmakers in do Witte Zwaan, en die zijn dan ook opgeruimd, maar wat op de baan plaats grijpt, komt elders ook voor. De heer van Kesteren zegt, dat er zoo hier en daar overtollige lantaarns zijn welke niet branden terwijl er op andere plaatsen gebrek aan. is. Op verzoek van den V o o"r z. zal deze de plaatsen eens aanwijzen. De heer Kuipers vraagt een Iantaars. voor de bewoners der Zwarte Laan, en voor iedere dokterswoning 's nachts een brandende lantaarn, daar hem ïs geble ken dat hier veelal diepe duisternis heersebt. De Voorz. denkt aan een kleine sto ring wegens de feesten. Anders branden daar altijd lantaarns. Wegens verwarring vraagt de beei Kuipers eene nieuwe kuizen-numme- lijig voor de Wilhelminastraat. Deze zal plaats hebben, aldus do Voorz., als eventueel die straat zal worden doorgetrokken. De heer Segers zegt ten slotte nog dat hij schriftelijk een drietal vragen had gericht aan den Voorzitter, naar aanlei ding van de optocht van „Kindsheid", doch'zal echter op dit oogenblik niet aarn dringen op antwoord. Niemand meer het woord verlangende sluif de Voorz. de vergadering. UIT DE OIWGEVIWG XIETJWE-Yv ETERING. Jubileumfeesten. (Vervolg). Klaagden we reeds gisteren over tiev slechte weer, bij de viering van bet re geeringsjuhileum, de tweede dag, beeft ons nog veel meer regen gebracht. De he vige buien van 's morgens vroeg hadden het feestterrein weldra in een modder poel herschapen. Gelukkig klaarde het weer tegen tien uur wat op, zoodat toch nog talrijke deelnemers aan het ringrij- den met tilbury kwamen opdagen. De uitslagen hiervan luidden: Dames: le prijs Mej. Remmerswaal; 2e prijs Dora Jansen en 3e prijs G. van der Meer. Heeren: le prijs J. Remmerswaal; 2e prijs J. Bos en 3e prijs C. Verwey. Des namiddags hadden verschillende volksspelen plaats. Daarvan luidden de uitslagen: Ringrijden met fiets (Dames): le prijs P. Klerks; 2e prijs G. van der Beer en 3e prijs A. Blonk. Ringrijden met fiets (Heeren): W. van Beek le prijs; 2e prijs G. J. Klerks en 3e prijs G. Straathof. Draadje knippen (meisjes: le prijs L. Cozijn; 2e prijs* A. Krofseh en 3e prijs D. Bouwmeester. Zakloopen (jongens): le prijs Th. van Haastrecht en 2e prijs P. Roeloffs. Tonnetje steken (jongens): le prijs J. Koek; 2e prijs C. Straathof en 3e prijs H. Bouwmeester. Slofloopen (vrouwen en meisjes): le prijs Mej. Klomp; 2e prijs Mej. P. Klerks en 3e prijs Mej. J. Akerboom. Bleef het weer op den dag nogal tame lijk goed, des avonds kwamen de buien los en stroomde het water letterlijk van den hemel. De stemming had hierdoor wel eenigszins te lijden, hetgeen zeer be- griioelijk is. Het vuurwerk dat tusschen de buien door werd afgestoken, kwam maar gedeeltelijk totzijn recht, evenals de openlucht, bioscoopvoorstelling. Vrij vroeg was alles afgeloopen en waren do verschillende feestvierders naar huis. Een woord van hulde aan het ijverige comité is zeer zeker ad Tem. I OEGSTGEEST. Predikbeurten. Zondag 23 Sept. in de Rehoboth-kapeï aan de "Wil lem de Zwijgeriaan: 's ochtends 10 uur en 's namidddgs 5uur Prof. A. J. Honig van Kampen. Predikbeurten. N e d.# H e r v. Kerk: Voorin. 10 uur (kerk) Ds. M. Ba- rendrecht van Auslerlitz. 's Avonds 6/4 uur (Irene) Ds. H. J. Honders van Zoe- terwoude. Voorm. 10 uur (Bewaarschool) de heer B. Arbs. VOORSCHOTEN. Predik b. Ned. Herv. Kerk Zondag vcorm. 10 uur Ds. C. van Wijngaar den von-Buursen. Nam. 5 uur Ds. Fortgens, Geref. Kerk. Zondag voorm. 10 en nam, 5 uur Ds. Kruiswijk. De Voorscbotenscbe Burgerwacht zal 27 September een onder linge schietwedstrijd houden op de banen te Katwjik. Onder een gedeelte van de winkeliers alhier is een^ beweging gaande om te komen tot verplichte win kelsluiting tc 8 uur. Een voorstel daartoe zal bij den Raad worden ingediend. Er is echter een groot gedeelte winkeliers die het bij de thans geldende 9 uur sluiting wil houden. Van beide zijden wordt druk gewerkt om handteekeningen te krijgen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Was de handel in sn ij- bloemen in de eerste helft dezer week buitengëwoon traag, gisteren was er weer eenige opleving .te cohstateeren hoewel de prijzen toch lang niet loonend zijn voor de kweekers. Behoudens enkele buitenge wone soorten brengen Dahlia's niet meer op dan f 0.50 tot f 1.60 per 100, Pompon- Dahlia's van f 0.40 tot f 1.20 per 100. Gladiolussen van f 0.50 tot i 0.90 per 100. Asters f 0.30—O.gO per 100. Was de verwachting dat met het koele weer de prijzen der groenten wel eenigzins zouden stijgen, tot heden is hiervan nog weinig of mets

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2