Dagblad voor Leiden en Omstreken. NIEUWE LEIBSCHB COURANT ABONNEMENTSPRIJS In LeicfMl en bulten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal ....f2.50 Per week f 0.19 Franco per post per kwartaal f 190 4de JAARGANG. - DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1923 - No. 1042 Bureau: Hooigracht35 - Leiden - Tel. Int. 1278 - Postrekening 58936 De millioenen-nota. Dg bezuinigingsplannen van Minister Colijn zooals die in de Millio.enen-nota zijn aangegeven worden döor heel de pers besproken. Onze ruimte is 'beperkt, maar toch wil len wij enkele pers-uitingen hier een plaats geven. De Standaard wijst er allereerst op, dat in deze nota de ernst van den toe stand onbeschroomd onder de oogen wordt gezien. „Er is niet getracht bestaande tekorten weg te redeneeren; evenmin zijn de cijfers te donker gekleurd. Een stijging van het tekort van 1923 op 1924 met ruim 60 millioen, zou zelfs de vraag kunnen doen rijzen of een ge raamde stijging van 116 op 140 millioen tekort voor het jaar 1925, dus slechts 24 millioen meer, niet wat te rooskleurig is; of men dus wel voorzichtig genoeg is ge weest met het dekkingsplan op 140 mil lioen te baseeren. Te voorzien is toch, dat de middelen lager zullen zijn dan over 1924^en dan is er niet heel veel voor stij ging van uitgaven over. Zal de rekening kleppen, dan zal wel heel streng gewaakt moeten worden tegen het klimmen der uit gaven. Dat de te treffen maatregelen niet mak zouden zijn, was la voorzien. Het wegwerken van een tekort van 140 millioen kan alleen geschieden door zeer buitengewone maatregelen, en de me?ste vrijwillige raadgevers, die zich tot ons blad hebben gericht, hebben van den om vang dier taak maar een zeer zwakke voorstelling. Een hunner sloeg voor een heffing i n eens van 140 millioen, maar hij vertel de er niet bij hoe het volgend jaar dam do 140 millioen gevonden moest worden. Dat - de Regeering ten slotte ongeveer 1/3 van het te dekken bedrag op de sa larissen der ambtenaren denkt te vinden, komt ons niet onredelijk voor, hoo hard het velen moge toeschijnen. De inkomens in het vrije bedrijf loopen al sinds 2 jaren hard achteruit. Dat de amb telijke groep het eenige volksdeel zijn zou, die dit niet zou ervaren, aan wie dit zou moeten voorbijgaan, kan ons niet op rede lijke wijze worden duidelijk gemaakt. Eindelijk wenschen wij er onze voldoe ning over uit te spreken, dat (le Regee ring, naar verluidt, de 30 millioen nieuwe belastingen nagenoeg geheel uit een hef fing op het gebruik van genotmiddelen denkt te vinden." Do Nederlander sprak zich nog .niet uit. De Maasbode waardeert de open hartige wijze waarop de zaken worden blootgelegd. „Wat wij intusschen noode hebben ge mist, zegt dit orgaan, dat is elke zinspe ling op eenig plan der regeering, om, voor zoover het in de macht ligt van een klein land. dat veel eer den algemeenen toe stand ondergaat dan dien te leiden, den toestand voor ous land ten goede te kee- ren. Ze heeft zich gehouden aan den n c- ga.tieven.kant. waar wij gaarno Had den gezien, dat ook het positieve werk niet achterwege waren gebleven." Het Centrum (R. K.) wijst er op, dat de Minister gedreven wordt door den eisch van harde noodzakelijkheid. „Wij moeten uit de impase der per manente en stijgende tekorten. Maar ééii ding heeft ons daarbij getrof fen en wel, dat de minister zijn bezuini gingen niet ook op ander gebied heeft ge zocht. dan de bovengenoemde. Verleden jaar zeicle do heer Colijn bij de behandeling der Staatsbegrooting, dat de financieels omstandigheden ertoe noop ten, ook op do departementen van Defen sie ie bezuinigen. Zonder dat zou men het beoogde doel niet kunnen bereiken. Deze opvatting vond bij velen instem ming. Maar die velen zullen zich thans ietwat teleurgesteld voelen bii bót lezen der Mil lioenen-nota." Het Huisgezin (R. K.) meent dat het zevende leerjaar in geen geval mag worden opgeofferd. Voorts maakt dit blad bezwaar dat wel van bezuiniging spraLe is, maar niet van "opbouw. „De geesel der werkloosheid teistert ons land: dezen winter zal het nog erger worden. En nieuwe werkloozen zullen er hij ko men, naarmate de versobering in de openbare diensten haar beslag krijgt. Geen woord over werkverschaffing igcen kunstmatige maar die aan ons volk, dat werken wil, al het werk waar borgt, dat Ir er verricht kan worden. Wij blijven land en volk overleveren aan de valuta- en andere concurrentie van het buitenland. We zullen op deze manier onze rente niers behouden en het. aantal armen voortdurend vergrooten. echte armen, vermits de werkloozen in het vervolg on der de 'Armenwet zullen vallep." De N. R o 11. r f. (lib.) geeft nog slechts een voorloopige beschouwing en zegt: „Er is ontegenzeggelijk in, dat ons aanstaat," al zal ook ten opzichte van dio punten nog wel menige vraag moeten wor den gedaan. Er is ook in, waar ons gevoel van goede trouw zich tegen verzet hoe gaarne wij ook zouden wenschen, dat dit niet hot geval behoefde te wezen. AVat ons echter aangenaam treft in de nota is do eindelijke, ruiterlijke erken ning van den ellendigen staat onzer finan ciën, en van de noodzakelijkheid om tot zeer forsche maatregelen over te gaan. Wie geregeld van ons blad heeft kennis genomen, zal begrijpen, dat wij het niet op onzen weg achten te liggen, het, in ieder geval beter laat dan nooit doorge broken, bezuinigingsstreven te dwarsboo- men. Wij zullen bereid gevond.m worden, gelijk wij in do jaren die achter ons lig gen bereid zijn gebleken, onderscheidene maatregel le aanvaarden, ook; al erkennen wij, dat er groote "bezwaren aan verbon den zijn, zoo hij maar werkt in de rich ting van bezuiniging. Een grens moeten wij echter blijven stellen, en dat is die van billijkheid, recht en goéde trouw, omdat, naar ons inzien, wanneer de staat daarin niet voorgaat, de geestelijke belangen der bevolking, waarvan de Troonrede gewaagde, onher stelbaar zullen worden geschaad." De groote verdienste van dit Staatsstuk is volgens het Handelsblad (lib.) dat niet langer struisvogelpolitiek wordt gedreven. Na dan de verschillende voorgestelde maatregelen te hebben opgesomd vervolgt het blad: „Zelfs na al deze diep ingrijpende plan nen zal voorloopig nog geen sprake kun nen zijn van eenige verlaging der directe belastingen. Dit laatste is natuurlijk geen critiek op minister Colijn, wien de deso late toestand, waarin onze Staatsfinan ciën zijn geraakt, allerminst kan worden verweten. Wel ligt er echter een ernstige critiek in het plan, om onder deze omstandig heden voort te gaan met de behandeling van de Vlootwet, nu zelfs iemand van het kaliber van den heer Colijn, .ondanks do meest drastische voorstellen, op zijn beurt slechts een sluitend budget „in perspec tief" in uitzicht kan stellen. Het gaat hier waarlijk niet )in het eene millioen, waarmede de vloo'uitgaven in Nederland volgens dit ontwerp per jaar zullen worden verhoogd, maar tevens om de vele millioenen aan b e z u i n i- ging op de militaire uitgaven, welke ten gevolge van dit ontwerp achterwege zullen moeten blijven in een tijd, waarin op alle andere uitgaven tot het alleruiterste be zuinigd wordt." Do Volkskrant (R. K.) heeft niet den indruk dat Minister Colijn in zijn jaebt op bezuiniging op het goede spoor is, noch in zijn pogingen om het verbro ken evenwicht te herstellen een gelukkige hand heeft. Het blad denkt hierbij met name aan de werkloosheid en zegt: Vooreerst blijkt uit niets van eenige po ging of zelfs maar overweging, om aan do werkloosheid eenigermate paal en perk te stellen. Dit is focli een kapitaal belang, waarbij niet alleen financieele, maar ook moreelo overwegingen zijn betrokken. Bezuinigen, besparen, afknijpen hier en daar, kan bij manier van spreken ieder een. Maar aan ons land en aan ons volk al het werk verzekeren, dat hier gedaan kau worden, is een heel andere en veel mooie re taak. Het heeft z'n moeilijkheden, het zal sommige artikelen wat duurder maken, maar-vergt hetgeen minister Colijn gaat uitvoeren geen offers? Wij vreezen maar, dat al do voorgeno men versoberingen het aantal werkloozen, ook onder de hoofdarbeiders, nog zal ver grooten en dat zóo de ellende in tal van gezinnen, nog zal verergeren. En al die werkloozen zullen niet meer een steunregeling ontvangen, welke hun waarde als mensch onaangetast laat, maar naar den arme worden verwezen. Het is hard, en meer dan dat. Het Volk tenslotte om daarmee te eindigen, heeft zooals te verwachten was voor de bezuinigingsplannen geen goed woord. Al de voorgestelde maatregelen worden zonder meer afgekeurd. i En het tekort dan, zal men vragen. Maar daarover bekommert dit orgaan zich niet. Het wil onrust verwekken, de arbeiders in beroering brengen en dat kan niet ge makkelijker dan door het voor te stellen alsof al die bezuinigingsmaatregelen fei telijk overbodig en alleen aan willekeur te danken zijn. Zou de Regeering den weg volgen door Het Y o 1 k aangewezen, dan zou zij het .tekort nog met vele tientallen millioenen moeten vergrooten. Daaruit volgt echter, dat aan het oor deel van dit orgaan niet de minste belee- kenis kan worden gehecht. STADSNIEUWS. ADVERTENTIE-PRIJS ^Gewone advertentiën per regel 22K cent» ^Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief» £33ij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbeta ling van ten hoogste 30 woorden, worden dagelijks geplaatst ad 50 cent. DE L.A.W.E.T. De enorme toeloop van kinderen voor toegang tot het kinderfeest in den Foyer was oorzaak, dat onmogelijk aan alle kin deren toegang verleend kon worden. Op veler verzoek heeft het bestuur na afloop der tweede voorstelling nog een extra- voorstelling voor de vele wachtende klei nen laten geven. Het enthousiasme der kinderen was zeer groot. De heer Kellen- bacli oogstte met de vertooning van zijn poppenspel veel succes. Alle kinderen wer den met fraaie, geschenken bedacht. Voor do kinderfeesten van a.s. Zaterdag heeft het bestuur maatregelen getroffen om ge drang en teleurstelling te voorkomen. De toegangsbewijzen geldig voor de Tentoon stelling en één voorstelling van het kin derfeest zullen Zaterdagochtend van 9 tot 12 uur aan de Gehoorzaal a 60 cent plus stedelijke belasting verkrijgbaar ge steld worden. Er worden voor elke voor stelling niet meer kaarten verkocht dan de ruimte toelaat. Waar het onmogelijk is tijdens den duur der Tentoonstelling meerdere kinderfeesten to organiseeren of die voor lageren prijs toegankelijk lo stel len heeft het Lawetbestuur besloten op Zaterdag 29 September a.s. in de groote zaal der Stads-Gehoorzaal extra Kinder feestvoorstellingen te geven. Deze kinder-feestvoorstellingen, waarin eveneens Kellenbach's Poppenspel ver toond zal worden en ook aan alle kinderen geschenken zullen worden uitgereikt, zul len tegen 25 cent plus stedelijke belasting toegankelijk zijn. Door de enorme drukte 's middags tijdens het kiud.crfeest was het bestuur niet bij machte de. extra-geschen ken voor de 5500e en GOOOe bezoekers uit to reiken, ook het 250e bezoekende kind van het kinderfeest kon hierdoor het door den heer Blrouwer beschikbaar gestelde geschenk niet gegeven worden, 's Avonds was de toeloop naar do L.A.AV.E T. groo- ter dan ooit te voren. Dauk zij eenl goede regeling door de politic was er thans van ernstig gedrang hij deii ingang geen sprake. De drukte in de L.A.W E.T.-Stad zelf was overweldigend, doch gezellig. Aan de 6500e bezoekster, Mej. R. Boekeo, Hoo- ge Rijndijk 175 te Zoeterwoude werd een prachtige mand fruit, aangeboden door de Firma J. H. Philipsen, uitgereikt. Aan do 7000e bezoekster, Mej. Greta do Vrind, Nieuwe Rijn 92, een electr. schemerlamp Mej. A. Thisjsen, Musschenbroekstraat 11a •was als 7500e bezoekster do gelukkige, die de prachtige zilveren vaas met in scriptie, door de Leidsche Middenst. Ver- eenigingen aangeboden, had in ontvangst to nemen. Te kwart voor elf uur werd de lijst van programma-nummers, waarop geschenken werden toegewezen bekend gemaakt. Het bestuur had nog een 18-tal fraaie ge schenken extra beschikbaar gesteld. Er hebben zich gisteren 1850 personen laten inschrijven. Aan de(n) 80C0e bezoeker (ster) wordt een mooi schilderij uitgereikt, ook voor elke volgende 500e bezoeker (ster) zijn extra geschenken beschikbaar. De .10000e bezoeker (ster) ontvangt een bon ter waad de van Vijftig Gulden tot aankoop van een geschenk naar eigen keuze. Het bestuur heeft den Burgemeester van Katwijk in do gelegenheid gesteld heden cn morgen voor de weduwen en weezen der omgeko men visschers van de loggers K.W, 152 en K.W. 46 op de L.A.W.E.T. te laten col lecteeren. Bazar J. C. G. O. B. De eerste in de rij der bazars welke in het komende seizoen op het programma staan, is gistermiddag geopend. Met jeugdig enthousiasme heeft de J. C. G. O. B. dit steeds in trek zijnde propa gandamiddel voorbereid, en we kunnen wel zeggen, dat de ruime Prediker-zaal er alleraardigst uitziet. Mooie bloemen op de tafeltjes cn een aardig theetentje in een hoek van de smaakvol aangekleede zaal geven een fees telijk cachet en niet minder is dit het ge val met de tafels en tentjes waarop ver schillende bazar-artikelen ten verkoop prijken. Men moet wel koopen als men eenmaal binnen is, en men zal er ook geen spijt van hebben dit te doen. daar men verze kerd kan zijn van goede waar tegen een bazar-prijsje en bovenden nog de weten schap mederaagt een uitnemend doel to steunen. Vermelden we ten slotte nog, dat er meerdere attractie's zijn als: sjoelbak, grabbelton, schilderijententoonstelling enz. en we twijfelen niet of èn vandaag èn morgen, stroomt de zaal van Pred'ker vol. Do toegang is vrij. Zooals gezegd vondt gistermiddag de officieele opening plaats. De voorzitter van het bezarcomité. de heer G. de Moed, riep met een kort wcord de aanwezigen het welkom' toe en memoreerde de geweldige energie, waar mee vooral door de dames deze bazar is voorbereid. Meer in 't bijzonder noemde bij in dit verband Mej. Loubert, die de vervaardi ging der handwerken leidde. Haar werd onder applaus der aanwezigen oen keuri ge bouquet aangeboden. Na den wensch te hebben geuit, dat het beoogde doel mocht worden bereikt gaf spr. het woord aan D s. P. N. K r u ij s w ij k van Voor schoten. Deze begon, nadat in gebed was voorge gaan, met de opmerking, dat wat hier be reikt is, vrijwel volmaakt is. Misschien niet uit technisch oogpunt, maar naai' den geestelijken maat gemeten. Toegewij- do liefde heeft deze bazar tot iets goeds en grootsch gemaakt. Toch moeten we verder zien dan deze bazar zelve en haar beschouwen als factor van het leger der drankbestrijding en meer speciaal als bescheiden doel in den arbeid in Gods Koninkrijk. Iedere zaak moet men in zijn verhand zien. Daarom waarschuwt opr. de al te groote optimisten voor teleurstelling. Op zich zelf moge deze .bazar niet veel ople veren, als steen in het groote gebouw der drankbestrijding, dat over de geheele we reld is opgetrokken, heeft ook deze arbeid zijn waarde. Men hoedde zich voor over schatting eenerzijds en uitdooving van de hoop anderzijds. De geschiedenis der J. 0. G. O. B. moge met veel zuchten geschreven zijn, fo/h stemt het tot hartelijke dankbaarheid, dat die werk van jonge menschen nog staat, terwijl reeds zooveel, ook op het gebied der drankbestrijding, is weggevaagd. Men zou kunnen zeggen, dat er een na- deelige kant aan dezen bazar zit. Voor volwassenen is het een schande in de schuld te zitten. Waar echter jonge menschen door. intensieven arbeid in een tekort geraken is dit veel meer een eer. Het tekort-spook moet den nek om wor den gedraaid opdat de propaganda weer met hernieuwden moed kan worden aan gevangen. Het is noodzakelijk, zegt spr., een goede bazar met gebed te openen. Waar men niet voor kan bidden daar kan men ook niet voor werken. Spr. eindigt dan oolc met de hoop uit ie spreken, dat dit resultaat van noeste vlijt en liefde met God's besten zegen moge worden bekroond opdat hierdoor het uit nemend doel, de bestrijding van den groo- ten drankvijand, moge worden bereikt, en verklaart de bazar voor geopend. Na het uitspreken van deze woorden werd door allen een bezoek gebracht aan de stands. Vooral 's avonds was het aardig druk. Met nadruk wekken wij al onze lezers en lezeressen op een bezoek aan deze bazar te brengen. Prof. Kamerlingh Onnes. Morgen, 21 Sept., wordj prof. dr. H. Kamerlingh Onnes, hoogleeraar in de proefondervindelijke naturknde en meteo rologie aan de Universiteit te Leiden, 70 jaar. De dag zal op verlangen van den hoogleeraar zonder eenig officieel hulde betoon voorbijgaan en wordt slechts in intiemen kring herdacht. Vereen, van Onderwijzers. Op Donderdag 27 Sept. a.s. zal in de Stadsgehoorzaal een vergadering worden gehouden van de Vereen, van Onderwij zers en Onderwijzeressen in de Inspectie Leiden. AVegens periodieke aftreding van de heeren G. Biezeno, B. J. van de Meene, J. M. Vos en N. van Oosterhout moeten vier bestuursleden worden gekozen. Door het bestuur worden voorgedragen de heeren: 1. C. P. Paardekooper te Zoe terwoude en J. J. Smit te Voorschoten. 2. G. J. Wansink te Lisse en C. van der Zwet te Leiderdorp. 3. H. van Lienden en N. J. Swierslra beiden te eLiden. 4. J. van Noord te Oegstgeest en D. Bakker te Katwijk. De Eerw heer J. van Well te Venlo zal voorts een lezing houden over „Kruis- lyriek", waarna de heer A. T. J. Por ti e 1 j e te Amsterdam een voordracht met lichtbeelden houdt over het onder werp: „Over instinct en ondervinding bij do dieren". Ter afwiseling zal door schoolkinderen uit do Marthastichtiag to Alfen a. d. Rijn onder leiding van den heer J. Tuinman worden gezongen.- - 'Aan D. Tesko, studentenoppasser alhier, is door H. M. de eere-medaille in brons, verbonden aan de _Orde van Oran- je-Nassau verleend. 'Aan den Gemeenteraad wordt voor gesteld definitief te benoemen resp. tot leeraren in de Nat Historie en de Oude Talen, de heeren Dr. W. H. van Seters en J. R. Wartena. Vcorts wordt voorgesteld do-tijdelijke benoeming van de heeren W. \rreeken en J. J. Aralkenburg te verlengen. Ateor de benoeming van een buitenge woon geneesheer aan de gestichten Ende geest enz. wordt voorgedragen de heer H. C. Jelgersma alhier. In verband met de periodieke aftreding ding van de heeren Dr. Weebrs en Prof. Hesseling als curatoren van het Gymna sium wordt de volcende aanbeveling aan geboden: le. Dr. W. Th. M. AVeehers on Dr. J. A. J. Barge en 2e. Dr. D. C. Hossc- l ling en Ds. J. P. ATogel. Aroor de benoeming van twee leden van do plaatselijke schoolcommissie, wegens het bedanken van de heeren Mr. A. L. Hermans en J. B. Meynen, worden aan bevolen: le. do heeren J. C. Boertee ca R. G. M. Hueber en 2e. A. Couvco P.Jzn. en Ds. Af. J. Punselie. Gisteravond hield de afd. Leiden van „Patrimonium" .een goed bezochte verga dering, die, daar de voorzitter ongesteld was, werd geleid door den heer H. G. de Jong. Na de gebruikelijke opening deelde do waarn. voorzitter mede dat de voorzitter en de secretaris gemeend hadden voor hunne functie te moeten bedanken. Dit besluit vindt mede zijn norzaak in hel weinige medeleven der leden. Na breedvoerige bespreking van dei toestand der vêreeniging en de oorzaketi van den achteruitgang werd overgegaai lot stemming, met het resultaat dat tc voorzitter gekozen werd de heer R. Zui d e m a, die de benoeming voorlcopi' aanvaardde. Tot secretaris werd gekozeL do heer T. de Haan, Mauritsstraat 77. Nadat devoorzitter een woord vat, dank had gebracht aan de heeren d* Graf en Wassenaar voor bet vele door l.efe in het belang van „Patrimonium'' ver- richt, werd do vergadering door den heer Zuidema met dankzegging gesloten. Op verzoek van het comité voor de restauratie van de Marekerk alhier zal do Chr. Zangvereen: „Ex Animo" hare tl- willende medewerking verleenen op Dinv dagavond 9 October a.s. bij een te houde* bijeenkomst in de Hooglandsche Kerk. Het gemeengde koor zal er een 5 h 6-ta.' koorwerken ten gehooro brengen en zoo mogelijk zal dan ook door de mannen- koorafdeeling reeds een nummer uitge voerd worden. Onze stad zit. momenteel weer midden in de zegeningen van den lieven Groentijd. A'oor de Sociteit „Minerva" op de Bree- straat ontwikkelden een sectie groenen gis teravond een geheel vuurwerk-programma, bestaande uit één groot zevenklapper-num mer. Helaas werd minder gelet op do ge schiktheid van het terrein, zoodat do mees te zevenklapper-attributen neerkwamen op, voorbijgangers en inzittenden van auto's en rijtuigen. Ten slotte nam de ordeverstoring zulle een omvang dat do politie zich genood, za-akt zag het intellectueele gezelschap met gebruik van wapenen binnen do bescher mende muren van „Minerva" de drijver. Gistermorgen is bij de haven een paard, dat voor een wagen van de „N« Ar. Koekfabriek „De Bij" stond gespannen, doordat bet ergens van schrok, te water geraakt en verdronken. Op bet Kort Galgewater werd een kruiwagen met cake anagereden door oen hondenwagen, met het betreurenswaardige gevolg, dat een groot deel van do smaak- volel lading op de vieze straat terecht kwam en aldus bedorven was. De schade word gedeeltelijk vergoed. Op de Breestraat werd een wielrijder aangereden door een vrachtauto, waardoor zijn voertuig van achteren ernstig werd be schadigd. Daar hij zelf schuldig was aan het onge val, komen de kosten voor zijn rekening. Op dc Amsterdamschc Tuinbouw- en Bloemententoonstelling worden aan ver scheidene onzer stadgencotcn onderschei dingen toegekend. De Hortus verkreeg op een groep groot o sierpalmen een verguld zilveren medaille, met succeslintengouden medaille met. lof der jury en met een pv- nls'vccniuns een zilveren medaille. De firma AV. Veen zag een groep van minstens 50, in potten gekweekte, bloeien de vaste planten bekroond met een zilveren! medaille plus f 10, en een buiten liet pro gramma ingezonden groep planten met een ergiüd zilveren medaille. Óok de Dalilia-kwcekers lieten zich niet onbetuigd. Aan een inzending van do fa. J. G. Ballego werd oen kleine gouden me daille toegekend, terwijl een inzending van Jan ICriest Jzn. op gelijke wijze werd be kroond. Dc Fa. Gebr. den Older verkreeg een zil veren modaillc, terwijl dc fa. J. Glasbergen twee harer inzendingen bekroond zag raeb resp. oen verguld-zilveren medaille en een getuigschrift van verdienste. Aroonvaar mooie successen'. BINNENLAND Dc belaslingplQnr.cn van de regeeiing. Be parlometairo redacteur van de Stan, daard verneemt l,ct volgende naar aan. leiding van de passage in de Troonredo, dat der Staten-generaal verschillends ■wetsontwerpen zullen worden aangeboden tot het brengen van wijzigingen in bot belastingstelsel: Het ligt in de bedoeling van minister Colijn, vooreerst alleen to Itomcn mol

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1