HET INFLATIE-GEVAAR. Nog steeds wordt door velen in ons land niet ingezien, dat de zorg voor een sluitend budget noodig is, allereerst met het oog op de breede massa van liet volk. op den kleinen man, zegt „De Standaard1 Wordt bet ter wille van bet sluitend budget noodig tot bezuinigingen over te gaan dan zijn er die klagen, dat men grooten sparen wil om de kleinen te tref fen. Niets is minder waar. Tocb valt bet velen moeilijk ondanks de rijke ervaring, die onze tijd in dit opzicht biedt, bier schijn en wezen te onderschei den. Het volgen van den scbijn is zoo uiterst gemakkelijk. Elke moeilijkheid wordt ontjveken. Voor bezuiniging wordt geen enkel offer vraagd. Men gaat alleen de bankbiljettenpers aan den arbeid zetten. De prijzen stijgen, maar de loonen gaan omboog. Er komt een scbijn van welvaart door de ruimte van het geld. Geen gemakkelijker regeeren dan door dit middel. Vooral voor regeeringen, die niet tegen den schijn durven ingaan,, die bet volk de waarheid niet durven voor houden. Zoo is de weg der inflatie. Maar bet einde is de wanhoop, waartoe het Duit- sche volk thans geraakte. Het wezen der zaak is, dat juist de groo ten en machtigen geholpen werden en de kleine man ten diepste werd getroffen. Opmerkelijk is, wat de correspondent van de „N. Rott.-Cour." te Berlijn onlangs schreef: De inflatie, aldus merkte hij op, kan alleen zoolang succes hebben als zijn minst een zeer groot deel der bevol king haar eigenlijk niet begrijpt en erin blijft loopen. Bij het Duitscho volk heeft het vier jaar geduurd voor het er in zijn geheel achter is gekomen. De inflatie, zoo gaat hij voort, wordt geliquideerd. Zij heeft intusschen dustrie en de banken rijk gemaakt. Alle groote banken staan er goed voor; zij zijn nauwelijks in minderen toestand dan vóór den oorlog. Dit is eenerzijds heuge lijk. Een land met een rijke industrie en rijke banken kan maar niet zoo te gronde gaan. Een schaduwzijde is, dat dit par tieel herstel is geschied ten koste van de rest der bevolking. Is het niet opmerkelijk, dat dit systeem, dat alleen de groot-industrie en het groot kapitaal dient, vier jaar lang kan werken, zonder dat de partijen, die z.g.n. het ka pitalisme bestrijden, op deze onder loozen schijn verborgen werkelijkheid de aan dacht vestigden. Wij mogen wel aannemen, dat deze ■partijen integendeel de inflatie hebben in de hand gewerkt. Door de eischen, die onder den druk der menigte, die niet be greep wat er gebeurde, steeds stelden. Het Duitsehe volk heeft thans de betee- kenis der inflatie verstaan. Maar onder ons volk zijn er nog velen, die er niet achter gekomen zijn. Toch is de werkelijkheid ook hier pre cies eender. Hij, die de noodzaak der bezuiniging, het brengen van offers ter wille van het sluitend budget afwijst, bevordert het ge vaar van de inflatie met dezelfde gevolgen als in Duitscliland gezien worden. Maar wie ondanks alle dom protest zijn best doet den valschen schijn der inflatie te keeren die werkt voor het belang van de breede massa van het volk, die beidt voor het heil van den kleinen man Bewijs voor deze stelling is niet meer noo- dic. De feiten spreken hun duidelijke taal GEMENGD NIEUWS Verdronken. Gisternacht '*8 een student, die met twee anderen in een kano in den Vliet aan het roeien was, door tot nu toe onbekende i;oi zaken verdronken. Het ongeluk vond -olaats bij de Geestbrugkade te Rijswijk. Doodelijk ongeval. Terwijl de landbouwer A. de B. te Ab coude j.l. Zondag per rijtuig naar de Kerk reed schrok het paard en liep van den stei- len berm naar beneden. B. geraakte hierbij onder den wagen en be.Vwam een schedel breuk en gebroken borstkas. Pastoor Stam, ijlings ontboden, diende den ongelukkige, die aanstonds buiten kennis was, de H. Olie toe. Op last van dr. K. v/erd B. per zieken auto naar het O. L. Vr. Gasthuis te Am sterdam vervoerd, alwaar hij omstreeks middernacht overleed. Overleden. De 82-jarige juffroitw Van Hoek te Geldrop (N.-Br.) die j.l. Vrijdag brandwon den bekwam, is thans aan de gevolgen overleden. Hare gehuwde dochter die van schrik eene beroerte kreeg, en sindsdien de «praak verloor, is eveneens overleden. derlanJsche Keisvereemging en O. Boelema gemeenteraadslid te Winschoten. De vader der overledene dankte. Het gral vras geheel met bloemstukken gedekt. De moord te Giessen-Nicuwkerk. Hit do voorloopige hechtenis te Dordrecht zijn ontslagen het echtpaar K, uit h"* drecht. benevens de spoorwegarbeiders en M die, zooals gemeld, op last van den Officier van Justitie waren gearresteerd verband met den moord op den se-.nw achter Da Jong te Giessen-Nieuwkerk. - De gezonken baggermolen. Gisteren is te Urk aangebracht het lijk van een der verongelukte opvarenden den baggermolen, die onlangs op de Zui derzee is vergaan. Zaterdagavond is ook een lijk aange bracht. Beide lijken zijn door naastbe staanden herkend. Zij zqn van den molen- aas en den machinist. Ernstige brand. Gisterennacht zijn te Stein (Limb.) vier woonhuizen afgebrand, waardoor zes gezin nen dakloos zijn geworden. Ook eemg vee kwam in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend De huizen werden bewoond door de families Smeets, Van Muiken en Jetten. Verzekering dekt gedeel telijk de echade. Een brandstichter. In het grensplaateje Rhede heeft de po litie den Kederlander W. H. uit Bocholt gevangen genomen, toen hij op »«>raaK werd betrapt. Bij zijn verhoor bekende hij dat twee graanpakhmzen in die gemeen door zijn toedoen in 1920 door brand zijn verwoest. Inbraak in een pastorie. Men bericht uit Vein aan de „Tijd Zondagmorgen tusschen 1 en 8 uur, toen de weleerw. heer J. J. Schaars, rector van het gesticht „De Goede Herder op bet landgoed „Larenstem", alsook zijn hui houdster ter kerke waren, heeft men zich door het vernielen van een ruit toegang tot diens pastorie verschaft en uit een kast dn het studeervertrek een trommel met effecten tot een aanzienlijk bedrag gesto- Uit een portefeuille op liet schrijfbureau werd een bedrag van f 200 ontvreemd. Van de huishoudster werd eveneens een bedrag aan geld ontvreemd. De gemeente politie stelde dadelijk een onderzoek Militair vliegtuig verongelukt. Een B. T. A.-telegram uit Melilla meldt: Een militair vliegtuig is over den kop geslagen. Eén kapitein werd gedood, een luitenant zwaar gewond. De goede kamer. Een nijvere huisvrouw te Kaarden bezit een goede kamer, een kamer die, vo.gens oude-huisvrouwelijke gewoonte, te goed. is om te bowonen. Dezer dagen even hier binnengaand, trof ze met de stille, stof fige rust die gemeenlijk in „goede kamers heerseht, doch vloer, meube s, tapijt en gordijnen waren, in onafgebroken, krioelen- beweging. Millioenen vliegende mieren hadden de geheele kanier veroverd en -in donkerbruine kleur gezet. De zelve stond een oógenblik bewegingloos doch kreeg spoedig haar bezinning terug. Ze vloog naar het kippenhok en sloot haai kloek met tien kuikens in de kamer Binnen een «ur had dit reinigingsmiddel, zulk een uitwerking, dat een kan petro leum voldoende was voor do „na-lmhande ling." Valsche bankbiljetten. Er zijn valsche bankbiljetten van f 10 in omloop, welke o.a. de volgende kenmerken dragen die tot onderkenning van deze bil jetten van de echte kunnen leiden. Ie. de serieletters C.F.; 2e. de datum 18 November 1921; 3e. de vaalroode ondergrond van de voor zijde; 4e. do poovere druk; 5e. de figuurtjes aan weerszijden vr.n den slinger welke door den balk tusschen de woorden „Arbeid" en „Welvaart loopt, vertoonen een sterke afwijking van die op do echte biljetten; 6e. de gelaatsuitdrukking van de mannen figuur wijkt belangrijk af van die op de echte biljetten. Aangereden. Tusschen Heeze en Geldrop N.-Br.) is Zondagavond de 45-jarige ongeh. man Van Weert uit Leende, die zich daar per rijwiel bevond, door een auto uit Eindhoven aan gereden. De man sloeg tegen den grond en •overleed bijna onmiddellijk. Het spoorwegongeluk bij Hannover. Nog een slachtoffer. Wolff seint uit Hannover dd. 11 dezer: De Nederlander J. Arkema is gisteren in 2et ziekenhuis aan de verwondingen, opge- ioopen. bij het spoorwegongeluk bij Wunds- dorf, overleden. Het auto-ongeluk in Zuid-Frankrijk. Het stoffelijk overschc/t van den heer B. Bosker, bij Lourdes omgekomen, is naar .Winschoten overgebracht en werd daar gisteren ter aarde besteld. Gistere(\ is te Nieuw-Beerta de bij Lour des omgekomen Mej. Will Busscher, uit Winschoten, begraven. Aan het graf spra ken do heeren Harm Kraai namens de Nc- Tweemaal officier in de Oranje-Nassau-ordc Onder degenen die op 31 Augustus jl. een onderscheiding ontvingen, was dr. C. W. Jansen, directeur van de Senembah Maat schappij, die benoemd werd tot officier in de orde van Oranje-Nassau* Doch 22 jaar geleden ontving Dr. Jansen precies dezelfde onderscheiding! Wij herinneren ons, zegt de „Tel.", een overeenkomstige vergissing ten opzichte van nu wijlen den bekenden dr. C. E. Da niels, wien eveneens twee keer dezefde onderscheiding ten deel viel. Uit ouden tijd. Bij het verrichten van graafwerk ten be hoeve van de verbouwing van een boeren hoeve te Hei en Boeicop is onder den vloer der kaaskamer een steenen potje opgegra ven, dat 4 gouden en 140 waarschijnlijk alle zilveren munten bevatte. De jaartallen loo pen, voor zooverre te ontcijfer^p, van 14S1 tot 1503. Ofschoon hoog genoeg verborgen om den invloed van het grondwater te ontgaan, hebben de munten, waarvan vele met geweld van elkaar gehaald moésten worden, blijkbaar geleden door het over- stroomingswater, dat een 100 jaar geleden deze streek heeft bedekt. Art. 40 bezoldigingsbesluit. Het comité ter behartigng van tie alge- meene belangen van overheidspersoneel (A. C. O. P.) kwam bijeen ter bespre king van het verhandelde in de op 7 Sep tember gehouden vergadering der centrale commissie voor georganiseerd overleg ambtenaarszaken. Besloten werd do r. k., christelijke en neutrale organisaties van overheidsperso neel tot een nadere bespreking uit te noo- cUgen. - Ingezonden Mededeelingen REGEERINGSJUBILEUM EN S. D. A. P. Uit een artikel in Het Vaderland over bovenstaand onderwerp: „Om kort te gaan, de houding van de S.D.A.P. verschilde niet qualitaticf maar enkel quantitatief van die van de Commu nisten tegenover het Kroon jubileum. Het Volk kan wij wenschen ieder recht te doen nog altijd met de eer gaan strij ken, dat het iets minder goor was dan De Spelbreker, wiens soort humor het best door onze lezers zal begrepen wor den, als wij hun medcdeelen, dat onze Premier daarin versierd wordt met den naam van Jonkheer Beerenpantalon. Men heeft ons dezer dagen zoo dikwijls gevraagd, hoe het komt, dat de S.D.A.P., die toch mannen telt als Wibaut, Vliegen, Albarda, Schaper, van den Tempel, Ger hard, om deze slechts te noemen, dat klein en misselijk gedoe met hare verantwoor delijkheid wil dekken. En ors antwoord daarop is altijd geweest: Zij zou liever niet willen, maar zij kan niet anders. Een sterke partij heeft dat alles niet noodig; het is slechts eene van de vele bewijzen van hare zwakheid, die haar dwingt ook •in deze de slechtste instincten van een volk in het gevlei te komen; de mensclie- lijke natuur is helaas zoo, dat maar al te velen met groote vreugde lezen, hoe wat boven hen staat door het slijk wordt gesleurd. Es liebt der Mensch das Strah- lende zu schwarzen, und das Erliabne in den "Straub zu ziehn. Al dat gemier tegen Oranjefeesten, al dat gezwets over die voorstanders van het constitutioneel Koningschap onder het Huis van Oranje, die zich steeds volgie ten met Oranjebitter, moet dienen om de droeve waarheid te verbergen, dat de S. D. A. P. eene principiecle actie voor de republiek niét aandurft. Een actie, waar- too natuurlijk ieder in Nederland, dank zij 'de doorwerking van onze liberale in stelling het volste recht heeft. Zoodra de S. D. A. P., die de republiek zegt tc willen, daarvoor ernstige actie zou be ginnen, zou ze haren achterban, die veel grootc-r is dan het leger zelf, maar daar achter loopt om redenen, die met het so cialistisch 'ideaal niets te maken hebben, verliezen En daarom onthoudt zij zich van zulke actie, aan den anderen kant do schotschrijverij druk beoefende, ook al opdat De Tribune van den -heer Wijnkoop Het Volk daarin niet-den loef zal afste ken." maakt, die door de houwers best worden genoemd. Ongetwijfeld is dit toe te schrij ven aan de omstandigheid, dat Duitscli land weer een der beste afnemers is ge worden, zoodat de vraag naar de Lan- gendijker groenten weer zeer groot is. Het minderwaardige goed, dat tot voor korten tijd weinig of niets opbracht, gaat weg voor ongekend liooge prijzen. Kaasconiröle-station Zuid-Holland. Het kaatecontrólev station Zuid-Holland heeft een tweetal brieven gericht aan dr. Swaving, die de Nederlandsche zuivel-in- dustrie op het Wereldzuivelcongres Amerika zal vertegenwoordigen, naar aanleiding van diens voorstel om op het geschikte oogenblik op het congres van Nederlandsche zijde de volgende resolutie voor te stellen: Volle melksche kaas is kaas, naar den eisch verkregen uit volle melk, waaraan geen vetdeelen zijn onttrokken, noch daar" aan zijn toegevoegd. Op grond van een behoorlijke bedrijfscontróle wordt zulks gegarandeerd, tevens, dat het vetgehalte in de wei steeds binnen normale grenzen blijft. Als tastbaar bewijs voor de deugdelijk heid dezer controle wordt gewaarborgd, dat de verhouding tusschen vet en eiwit in de droge stof van de volvette kaas nor maal is en dat derhalve het eiwitpercen tage nimmer hooger is dan het vetge halte." Met name in het tweede deel dezer con clusie vindt het kaascontróle-station aan leiding om te betoogen, dat het on verantwoordelijk zou zijn onzerzijds bij het congres aan te dringen op het vast stellen van een vast verhoudingscijfer tusschen vet en eiwit in de volvette kaas, terwijl aan de hand van verschillende cij fers getracht wordt aan te toonen, dat nooit het verhoudingscijfer het b e w ij s kan leveren van de bereiding uit volle melk. Lsstd« en Tuinbouw Ned. Tuinbouwraarf. Dezer dagen hield bet centraal bestuur van den Ned. Tuinbcuwraad in Den Haag do gewone vergadering onder voorzitter schap van mr. Dresselhuys. Voor do ge wone werkzaamheden aanvingen wenschte do voorzitter den heer II. Frenckens ge luk met do eer, die hem op 31 Augustus is ie beurt gevallen door zijn benoeming tot ridder in do Orde van Oranje Nas sau. Ook do heeren jhr. G. F, v. Tets te Zeist en E. Th. Witte te Leideif, alle voor mannen uit de tuinbouworganisatie, wenseht de voorzitter geluk met hun be noeming tot* ridder in dc Oranje-Nassau- orde. In behandeling wordt nu genomen liet wetsontwerp tot wering van voor planten schadelijke dieren en van plantenziekten bij in- en doorvoer van droge bollen, nollen en wortelstokken van bloemge wassen. De bollenkweekers, die bij dit etsontwerp het meeste belang hebben, hopen dat de Kamers geen bezwaar zul len maken en het wetsontwerp aannemen. De «dooling -oor .'et c* ."««iiLlik is alleen den invoer van narcissen aan een strenge controle te onderwerpen. Mocht het echter bh'jken dat ook andere gewassen dienen gecontroleerd te worden, dan is dat, inge- olge deze wet, aanstonds mogelijk. Uit de nadere mededeelingen van onzen gezant in Washington blijkt dat ons rachtig optreden succes heeft gehal. Het invoerverbod; van eetbare vruchten en groenten in Amerika is niet uitgestrekt t ons land, daar wij duidelijk hebben ngewezen dat do gevreesde Fruit Fly in ons land niet voorkomt. Opgemerkt wordt dat ons handelsver drag met Duitschland spoedig afloopt. Lr dient bijtijds onderzocht to worden of het nieuwe verdrag wel behoorlijk met «e belangen van den tuinbouw wordt re kening gehouden. Ook deze zaak zal in studio gencmen en daarvan op de volgen vergadering rapport uitgebracht wor den. De wenschelijkheid werd uitgespro ken reeds nu te ageeren tegen een nieuwe loering van den zomertijd in hot vol gende jaar. Gurcfigcr toestanden. Uit Langendijk wordt aan de T e I e- r a a f gemeld De prijzen der tuinbouwproducten zijn de laatste dagen aanmerkelijk gestegen Waren de toestanden hier langen tijd ge drukt, hierin is thans een gunstiger wen ding gekomen; er worden prijzen ge- j INGEZONGEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) RECHTZAKEN Zendingssteun in natura. De propaganda voor het streven van Z. I. N. gaat onvermoeid voort. Door een milden gever daartoe in staat gesteld, heeft 't comité cartons laten drukken, die heel beknopt t' doel omschrijven en te vens opwekken tot steun aan de Zending, 't Hoopt dat deze netjes uitgevoerde car tons een plaatsje aan den muur zullen vinden in gebouwen van Jongedochters- én Jongelingsvereenigingen, in wijkge- bouwen, diaconessenhuizen, enz. Aanvra gen kunnen vrienden der Zending richten aan ondergeleekende of aan een der an dere comitéleden. 't Aantal schapen, dat resorteerende onder ons comité voor de Zending wordt geweid, groeit gestadig aan. Op 't oogenblik worden er te Leiderdorp zes. te Koudekerk twee of drie, te. Noordwijker- hout vier en te Oegstgeest ook vier ge weid. Hoe zouden de getallen groeien, wanneer niet enkel zulk een beperkt ge bied hare weiden opende voor dit werk van liefde. Ook heeft ons comité behoefte asn geld om de koopsom voor te kunnen schieten. Op ons schrijven aande afdeelingen van de twee groote Chr. Onder wijzer svereeni- g.'ngen kwam tot opheden geen bericht binnen, maar hiertegenover staan andere dingen, die. doen hopen, dat onze arbeid n?et vergeefsch is. 't Wordt weer tijd om te herinneren aan de winterbehoeften der Zending- school te Oegstgeest. Wij hopen, dat landbouwers, tuinders en handelaars ons ook dit jaar zullen verblijden met allerlei giften aan boonen, uien, kool erwten, peen en vooral niet te vergeten aardappelen. Verleden jaar is 't comité in staat gestel^ door giften bij haar tot dat doel ingeko men, nagenoeg de geheele winterprovisie aan aardappelen te verschaffen. De Secretaris Z. I. N. H. SCHILP, Morschweg 94 Leiden. Vcrantv/ccrding van giften. P. C. G. te O. f 10; Mevr. D. to 's-Gr. f25; voor autotocht door bloembollen streek op verzoek overgemaakt aan Sala- tiga-Zending f 44.06 N. N. voor autotocht f 6: F. to D. f 12; Mej. B. te O. opbrengst r.aailoon f 12.45; J. D. te O., opbrengst catechetisch onderricht f 32.56; V. D. te O., een jong geitje, fam. R. te L. f3.50 op- biengst konijn. Jong. Chr. Geheel-Onth.-Bond. L. S. Reeds lang bestend er in bovengenoem de vereeniging het plan tot het houden van een bazaar tot delging der tekorten, zoodoende zijn wij als jonge menschen eendrachtelijk aan het werk getogen om de verschillende goederen bijeen te bren gen en ziet het resultaat is, dat wij ook door medewerking van dames en heeren die onze vereeniging een goed hart toe dragen, gereed zijn om enzen bazaar op te zetten. We zullen dit nu deen op 19, 20 en 21 September a.s. in het gebouw „Prediker" in de Janvcssensteeg. Tot zoover zullen wij de bekendmaking onzer plannen aan uoverleggen voor bijzonderheden verwij zen wij u echter naar tie advertentie in do bladen van IS September en de rond te bezorgen strooibiljetten. Wij verblijven inmiddels met minzame groeten namens de Bazaarconirnissie J. C. G. .0, B. afd. Leiden. G. DE MOED, Voorzitter. C. VEERMAN, Secretaresse. A. OUDSHOORN, Penningm., Sieboldstraat 34. P.S. Aan het adres van den Penningm. worden nog gaarne giften zoowel in geld als natura voor 15 September a.s. inge wacht. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er zijn 40 zaken voor de openbare zit ting. Fr. A. IJ., to L e i d e n, die vorig© week^ terecht stond voor het werpen van vuilnis in de Heerengracht, en dit ont kende, omdat hij enkel een mandje had uitgespoeld, kwam andermaal voor, alsook nu do verbaliseerende agent. Deze laatste legde verklaringen af, dat beklaagde een mandje met rotte uien- in het water had geworpen en niet had uitgespoeld. Beklaagde kwam hier heftig tegen op, waarop nog al3 getuige a, decharge werd gehoord Jac. v. Egmond tlio gezien had, dat beklaagde het mandje geleegd had op een daarvoor bestemde plaats bij het pakhuis van Dirkse en darna het mandje in de Heerengrapht uitgespoeld. De Ambtenaar hield zich aan de ver klaringen van den agent van politie en eischte f 1.of 1 dag. H. S. K., te Leiden, wiens zaak vo rige week ook was aangehouden om den verbalisant te liooren, en die terecht stond voor zingen/ zonder vergunning, bleef bij zijn ontkentenis volhouden, ook nadat de verbalisant gehoord was. Deze ond het bovendien nog erg vervelend, dat altijd hetzelfde liedje gezongen werd. Eisch f 1.of 1 dag. P. BI., J. J. M. en J. F. BI., die vorig© week terecht stonden voor het loopen in hooiland aan de Maredijk t© Leiden, stonden ook weer voor, waarbij mej. Bi- zot eigenares van het land en verbalisant waren gedagvaard, de eerste niet versche- e>en. De verbalisant vroeg, op de vraag, of op de kade geloopen hadden, of hier- mede een dijkje bedoeld was, omdat de beklaagde beweerden dat zij op „de kaai" gebleven waren. De verbalisant was ech ter van meening dat dit alles tot het hooiland behoorde, en was ook niet van meening, dat de polderkade vrij beloopen' mochten worden. De niet verschenen getuige mej. Bizofc zal nogmaals opgeroepen worden, waarna do eisch gesteld zal worden. KI. v. d. PI., visscher te Katwijk aan Zee, heeft op verboden grond g© loopen, met nog een jongen. Beklaagde heeft het gedaan doch het verbod was hem niet bekend. Hij is er ©en meter of( tien in geweest, om bramen te zoeken. De visscherij geeft zoo weinig verdien sten, dat zulks noodig is. Er loopen er honderden en net de eerste keer dat hij er kwam wordt hij gegrepen. Eisch f 1.of 1 dag, waar nog wel wat van af zal gaan zegt de Kantonrechtei\ Doodslag te Woerden. De rechtbank te Utrecht heeft gisteren behandeld de zaak van M. S., oud 18 jaa:, kappersbediende te Woerden, beklaagd va»i doodslag op B. van Maren aldaar. Het O. M. eischte zes jaren gevangenis straf met aftrek van de voorhechtenis. Mr. J. A. Rosenveldt, de verdediger vaD beklaagde, vroeg een aanmerkelijk lichtere straf. Uitspraak over acht dagen. Personen te Leiden gevestigd. Mej. M. Czerwonka, dienstbode, Witte Re* zona1!raat 103 Mej. J. G. Immink, Pelikaan straat 24 G. Hulst, Nieuwsteeg 7 A. J. J. Kraaijesteijn, korporaal veldart., Prinses Wil' helminas'traat 27 Mevr. R. SlrunkRinderj mann, Zoetcrw.singel 13 K. Reiz, beambte N. S., Haverzaklaan 7 Mej G. II. Nijhof, apotheker, Wi-tte Singel 69 A. den Os en gezin, paardenslager, P K. Choorsteeg 21 J. J. Smit en gezin, zadelmaker, Oranjegrackt 7 D. Sonneveld en gezin, Kraaierstraat 7 Mevr. W. Ph. van Loenenv. d. Wa', Aca- 1 ciastraaf 9 Mej. C Mensing, dienstbode, Oude Singel 118 D Moolen en gezin, incasseer-der Hcerens'traat 124 Mevr. J. Meijers, Witte Laan 6 Mej. F. Kluge, dienstbode, Oegst- gcesterlaan 41 G. L. Bremsgeest, kantoorbe diende, Hoogl. Kerkgrac'.rt 42 Mej. H. Bu- dig, dienstbode, Hoogstraat 12 F. K. Stein en gezin, bankwerker, Utr. Jaagpad 27 N. Polane, hoofdbrievenbesleller, N. Beestenmarkt 7a A. A. Overwater, arts, Maresingel 65 Mej. G. D. M de Moxce, winkelierster, Bree- straat 10 M H. RosenbaumVoorzanger, Rijnsburgersingel 4-5 J. P. A. M. Peute, schilder, Varkensmarkt 28 Th. B H. van Meurs, modelmaker, Poelgeeststraa't 10a E. E. van der Kam, Maredijk 84 M. W. C. Goudappel, Breeslraat 89 Th. Burgerhout en gezin, loodgieter, Tulpens-traat 10 Mevr. H. GcoimanDoudorff, Nanniestraat 78a H. Spilker en gezin, timmerman, Mcidóornstraat 45 C. L. Mol!, Brees-traat 41 Mej. P. C. J van Mervennée, verpleegster, Academisch Ziekenhuis. Personen uit Leiden vertrokken. P. Kuiper, Leiderdorp, Dorpstraat 122 Mej. M. J. Janusch, Dordrecht, Singel 40 Mej. E Blom, Zoeterwoude F 80 F J. dé Vries, Alkmaar, Westervveg 100E Jobs de Kok, Schiedam, St. Ludwineslraat 86 J. W. Dijkman, Amsterdam, Sparrcw-eg 12 Mej. C. J. van Dongen, Lisse, bij de ouders J. de Vries, Amersfoort, H. van Viandenstraat 20 G. Zorijn, Ams-terdam, Zoefers-traat 18 J. W. v. d. Reijden, Oegstgeest, de Kempenaer- straat 09 Mej. C. M J Aquina, Ams-terdam, Spuistraat 200 Mej C. W. Kooij, U!ft (0.), Gestich't de Voorzienigheid G. S. Bijlevèld, Amsterdam. Bankastraat 4III Mej. E. de Brabander, Scheveningen, Pr. Yv7iliems'traat 25 H. C. Jos, Voorschoten, Papelaan 9a J. H. Droste, Den Haag, L. Houts-traat 18 Mej. E. de Waal, Rotterdam, Berg-.veg 81 Wed. P, de Gooijer geboren Glazenmaker, Haarlem, Po- 'terslraat 7 Mej. 0. J. van Eek, Amsterdam Pieter de Hoogkstraat 18b Mej. E. F. Hoe- gee, Den Haag, v. d. Lissestraat 23 Fr. Heus, Duinen, bij Jan Stol-te Chr. Hooij- kaas, Noordwij-k, bij Stutterheim Boulevard Wed. van der Lelie, -geboren van Reijn, Den Haag, Tamarindestraat 35 Mej. A. H. M, Magel, Den Haag, Westeinde Liefdegesticht W. M. van Kampenhout, Amsterdam, Rokin 143 A. H. Ringer, Den Haag Galileastraat 56 M. J. van Erp, Taalman Kip, Rotterdam Adrien Milderstraat 92a Chr. J. B. du Croo Gorinchem, Vissckersddjk A 261 J. de Jonge Zuidwolde, prov. Groningen. i

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6