jnoente. Dat had plaats IJ. Zaterdagavond 9o stemming was er weer gauw in en dan gaat ook de beurs open. Het had voor de Oranjevereeniging f 206.081 opgeleverd, proficiat. Lucht-iemperatuur. 's Nachts 12 uur 12° C. (54° F.). 's Voormiddags 9 uur 16° C. (61° F.), 's Middags 12 uur 21° G. (70° F.), 's Namiddags 3 uur 21° G. (70° F.). Water-temperatuur, 's Voormiddags 9 uur 16J4° G. 1 's Middags 12 uur 16 Y° C. -< s Namiddags 3 uur 17° G. Licht op: <j Maandag 10 September 8.01. KATWIJK. Een verstoorde Zondagavond. Zondagavond is ons dorp, speciaal de Voorstraat het tooneel geweest van een opstootje, dat helaas niet Zonder bloedige gevolgen is gebleven. In den loop van den Zondag, die zooals bekend in Katwijk zooveel mogelijk rustig wordt gehouden-, deed het stellige gerucht de ronde, dat een 1500-tal S. D. A. P.'ers in de omgeving warén, die zich ten doel zouden hebben gesteld om de Jubileum feesten die vandaag stonden gehouden te worden, in de war to sturen. Do waarheid was, dat een vrij talrijke massa deelnemers aan den Soc. Dem. Jeugd dag zich in de duinen bevonden, die 's avonds weer zouden vertrekken, maar dit was niet bekend. Intusschen laat het zich voorstellen welk een indruk dit bericht maakte op de Katwijkers, inzonderheid op de jeugd, waar men zich spontaan voorbereidde op de te komen feesten, in verband waarmede het dorp reeds prijkte in een schitteren den Oranje-dos, en overal vlaggen, eere- poortcn en oranjedoek het nationaal ge voel toespraken. Juist waren in de kerken de avond godsdienstoefeningen aangevangen toen de roode jeugd onder het zingen van „do In ternationale" in yerschilende groepen het dorp doortrok. Voor, tusschen en achter hen voegde zich een deel van dc Katrwijksche jeugd die reeds van een en ander gehoord had, en, die, ten spijt van de betoogers onop houdelijk het ^Oranje Boven" lieten hoo- ren, wat de stemming er niet bepaald be ter op maakte. Nog erger werd bet, toen verschillende leden van do „A. J. C." zich niet weerhouden konden om voor de Groote Kerk gekomen, te schreeuwen: Weg met de Koningin, slaat 'r de kop maar in. Jongelui die zich in do kerk bevonden en het geschreeuw hoorden, begaven zich naar buiten, waar inmiddels reeds een kloppartij was begonnen tusschen betoo gers en meeloopende jongelui, van welke laatstenzich ©enigen minder verdien stelijk maakten door in het dorp de me- dedeeling te verspreiden dat er een socfrt van „oproer" was uitgebroken. Dit alles bracht de gemoederen hevig in beroering. Do een greep een mes, de ander een zweep, de derde sprong op de fiets om er nog vlugger bij te zijn en voort ging heb naar „Duinoord" waar oen wild tooneel plaats greep. De politie die inmiddels op het terrein was verschenen stond absoluut machteloos om het geweld te keeren. Steenien suisden bij tientallen door do lucht, slagen en stompen werden uitge- I deeld, vaandels aan de dragers ontnomen |S j en aan kleine stukjes gescheurd dio door de jeugd als „eere"-teekenen naar huis werden gevoerd, terwijl de roode betoo gers in een wilde jacht het dorp werden uitgedreven in de richting van Katwijk aan den Bijn. Bij de R. K. kerk kwam het nog eens tot een uitbarsting, waarna de „A. J. C." eenigszins met rust werd gelaten, tot zij in Rijnsburg, zij het dan eenigszins min der kwaadaardig, werden onthaald op on aangename uitroepen, wat soms met hand tastelijkheden gepaaid ging. Het droevige is o.a. dat eenige betoogers vrij ernstig werden toegetakeld, waarvan er naar verluidt een drietal, 2 jongens en een meisje, in het ziekenhuis te Leiden moesten worden opgenomen. Een betreu renswaardig geval van Zondags ontheili ging, dat met het echte beginsel niet over eenkomt. Intusschen kan dit muisje voor sommigen nog wel een staartje hebben. Men meldt nog aan de Leidsche Crt., uit Katwijk a. d. Rijn: De centrale socialistische- jeugdorganisa tie was gisteren op „wandeling en de jon gelui kwamen van hun tocht over Wasse naar ook Katwijk even aandoen. Het is van tamelijk algemeene bekendheid, dat Katwijk niet op zulke bezoeken is gesteld De bodem is niet groeizaam voor het socia lisme. Ware het alleen bij het bezoek ge bleven, het zou wel met een „sisser" zijn afgeloopen. Doch Katwijk aan Zee viert vandaag en morgen Oranjefeest en de aan gebrachte Oranje versieringen en de Oranjclintjes die de kinderen droegen waren voor de bezoekers blijkbaar wat een roode lap voor een stier is. Men kon er niet afblijven. Het gevolg opgewondenheid bij de inwoners en een kleine botsing. De eerste groep werd "uitgeleide gedaan. De tweede groep volgde even later, weer en kele honderden. Ook dezelfde aanleiding om de gemoederen warm te maken. Weer een kleine botsing en minder hartelijk uit geleide. Te Katwijk aan den Rijn aange komen, socialistische liederen zingend en de vaandels ontplooid, werd door een groepje van 8 jongelieden het Oranje boven aangeheven als tegenmanifestatie. Een lichte aanraking, nog niet met doel om te knokken, had tot gevolg dat er een hevige vechtpartij ontstond, waarbij de Katwq- f. *®rs w<d klop kregen doch niet van ein digen aard. Van de vele Amsterdammers die slaag kregen waren een drietal ernstig verwond. Een kreeg met een van de Am- Merdo-mmers afgenomen stok zoo'n hevigen klap op het hoofd dat hij bewusteloos in eenzakte en hevig bloedde. In een voorbij gaande auto opgenomen werd hij, daar dr. H. alhier niet thuis was, naar Leiden ver voerd. Nadat het gevecht geëindigd was trok men verder. Later volgde weer een club, later nog een. De eerste werd weg gebracht onder het zingen van Oranje boven tot de grens Katwijk-Rijnsburg. De tweede hadden het nog minder aangenaam Op minder zachtzinnige wijze werden de stokken, vaandels en banieren van eigenaar verwisseld en in flarden gescheurd. Geen enkele bleef gespaard. Een kleine groep vond het wijselijker in haast de tram te nemen. De collecte, op a.s. Dinsdagavond in de Ned. Herv. gemeente, alwaar een feestrede zal worden gehou den door Ds. Jansen, Veldprediker uit Den Haag, is ten bate van de Saksische noodlijdende predikanten. Voorzeker een goede gedachte. Het was te verwachten dat Katwijk aan £ee, dat zulke aangename herinneringen bewaart aan de persoon van H. M. de Koningin, en dat iedere ge legenheid aangrijpt, om uiting te geven aan zijn liefde voor ons Vorstenhuis, zich ook bij de 'Jubileumfeesten kranig zou houden. 1 De verwachtingen zijn echter nog over troffen:. 't Is Oranje, en niets anders dan Oranje wat den bezoeker, die vandaag ons dorp aandeed, tegenschittert. Prachtige eerepoorten, smaakvolle ge velversieringen met sparregroen. Oranje doek, en bloemen, benevens duizenden Oranje-lampions, die langs de gevels en dwars over de straten zijn gespannen, ge ven het dorp, en inzonderheid de hoofd straten een indrukwekkend feestelijk aan zien. Reeds vroeg in den morgen waren van daag duizenden op de been om te genie ten van den aanblik van den gecostumeer- den optocht, die, samengest. uit smaakvolle versierde groepen op wagens, afgewisseld door versierde fietsen en voorafgegaan door de gespierde leden van de M. G. V. „Hercules" een prachtig geheel gaf te aanschouwen, dat bepaald indruk maakte Terwijl de optocht werd ontbonden wa ren reeds honderden samengestroomd op het feestterrein op de Mierenweida, waar verschillende spelen, zooals ionsteken, harö'oopen met hindernissen enz., plaats vereen, terwijl elders e«:n r; crijderij rtp versierde fietsen, voor meisjes werd ge- houder. (Wordt vervolgd) ïn de volgende week zal op Dinsdag en Woensdag het strand van Scheveningen tot Katwijk onveilig zijn wegens het schieten met geschut en op Donderdag tot het Wassenaarsche Slag wegens het schieten met mitrailleurs. De collecte gehouden in de Geref. en in de Ned. Herv. Kerk, gehouden tijdens de Jubileumrede, ten bate van het Katwijksche Groene Kruis, bracht resp. ruim f 29 cn f 116 op. v LEIDERDORP. F Jubileumfeest. Het programma van de feèsten ter ge legenheid van het 25-jarig regéeringsjubi- leum van H. M. de Koningin op Woens dag a.s. is thans verschenen. Dit programma, een boekje van 30 bldz. in kleurigen omslag, maakt een Hin ken indruk en doet veel goeds verwachten Aan den eigenlijken feestdag gaat vooraf een bijeenkomst in de Geref. Kerk, waar de beide plaatselijk predikanten, Ds. Woudstra en Ds. Tichelaar het woord zullen voeren en waar de Zangvereeniging onder leiding van den heer J. Snel ver schillende liederen zal zingen. Wij wagen niet teveel als we voorspel len dat de kerk Dinsdagavond te klein zal blijken te zijn. Het feest wordt geopend Woensdag met klokgelui onmiddellijk gevolgd dpor koraal en zang door de Harmonievereeni- ging „Devote" en Koor, onder leiding van den heer Noordanus, op het terrein van den heer J. W. Koning. Om 10 uur volgt een kinderoptocht door het dorp, waarhij de kinderen tevens zul len worden getracteerd. 's Middags te 2 uur wordt een Natiö- na al-Historische optocht gehouden, bestaande uit een zestal groepen die ver schillende tijdperken uit de geschiedenis afbeelden. Deze groepen worden voorafgegaan door de Optocht-commissie en de chr. Muziek- vereeniging „Athalia" uit Leiden, en me de begeleid door liet Muziekgezelschap van Leidsche Politie. Aan het slot volgen nog een mitrailleur- af deeling, de -Vrijwilige Landstorm Lei- derdorp-Zoeterwoude en een schitterende P7*.»'kt wagen, gewiU a*n den v.ede. Do optocht, aan welks voorbereiding veel zorg is besteed, belooft schitterend te worden. Van 7Y tot 9Y uur volgt een gondel vaart en dan tot slot een 'groot schitte rend vuurwerk, uit niet minder dan 21 nummers bestaande. Er is reden om de verwachtingen om trent dit feest hoog te spannen. Belangstellenden wordt aangeraden zich spoedig in het bezit te stellen van een programma, waarin alle bijzonderheden zijn aangegeven. Dc onderlinge schiet- wedstrijd van de Vrijwillige Burgerwacht alhier op 4 dezer gehouden te Katwijk is als volgt verloopen: le prijs G. den Brooü, 2e pr. J. Vermèij, 3e pr. G.' de Ko ning Jzn„ 4e pr. F. Zandbergen, 5e pr. A. Schenau, 6e pr. K. van Winkel. RIJNSBURG. In den nacht van 31 Augustus op 1 September 1923 werd le Voorhout ontvreemd het navolgende paar dentuig: 3 zwart lederen werk hoofdstel len waarvan 1 met koper gemonteerd; 1 dubbel span touw-leidsels; 1 bruin dek kleed met koperen ringen; 1 geheel tuig bestaande uit borst, schoft en brock; 1 span zwarte leidsels; 2 paardendekens; 2 losse koperen oogen. Na ijverig© nasporingen mocht het den rijksveldwachter .W. J. y, d. Burg en den gemeentevledwachter W. v. Veen alhier in samenwerking met een gemeenteveld wachter van Voorhout gelukken de goe deren te Js-Gravenhage in beslag te ne men. De beide daders A. v. d. K. en II. de M. wonende alhier zijn aangehouden en in bewaring gesteld. KOUDEKERK. Het Huldigingsfeest» in ons dorp behoort weer tot het verleden. Begunstigd door prachtig weer deed het fanfarecorps van Woubrugge Donderdag morgen te half 10 in ons dorp zijn intrede om vervolgens naar het feestterrein to trek ken. Vanaf de muziektent opende de heer van Doornik met een toespraak het feest. Verder werd de dag doorgebracht met ringrijden en volksspelen. Ook de illumi natie cn de versiering was in ons dorp prachtig. Een woord van dank, aan het fanfarecorps van Woubrugge met zijn di recteur is zeker hier op zijn plaats voor de vele en schcone muziek door het corps ten gehoor© gebracht evenals aan de bei de zangvereenigingen alhier die zich den eersten avond reeds lieten hooren. Er heerschte een aangename en prettige feeststemming en de leden der feestcom missie kunnen dan ook met aangename voldoening op hun werk terug zien. Hulde ook aan den heer G. Dorrepaal Azn., die naar wij vernamen belangeloos het schitterend gelegen feestterrein heeft afgestaan, eveneens den heer Ant. van Egmond voor het door hem op gelijke wij ze beschikbaar stellen van een terrein voor het als slotnummer afgestoken en goed geslaagd vuurwerk. HAZERSWOÜBE. Burger 1. Stand. Ondertr.: P. Th. Pont 21 j. en J. Straver 22 j. J. Versbergen 36 j. en A. Schaap 36 j. P. A. Ruis 23 j. en L. E. Meskemper Ohmstede (Duitschland) 20 j. Aan den Historischen 0 p- tocht zal door 111 personen worden deel genomen, waarvan 22 dames. BOSKOOP. Vr ij dagavond brach- ten de beide muziekrerecuigingen te dezer plaatse een serenade aan den heer Bur gemeester dezer gemeente en aan den heer J. H. v. Straaten v. Nes welke sere nade werd aangeboden door de feestcom missie 1919. Er was veel publiek op de been, dat uit volle borst de Yaderland- scbe liederen meezong. Omtrent de hieron der verloren voorwerpen zijn inlichtingen tot bekomen aan het politiebureau: 2 hee renrijwielen, 4 portemonnaies met inhoud, 2 beursjes met geld, 1 zilveren Zeeuwsche broche, 1 zilveren broche, 1 gouden ring, 3 ceintuurs van damesmantels, 1 kleine sleutel, 1 huissleutel, 1 roozenkrans, 1 zil veren armband,1 jongénspet en 1 dames hoed. Aan hét pos tlik a n t o o r alhier werd gedurende de maand Augustus ingelegd f 5968.02 en terugbetaald f 4198.70 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje dradgt het nummer 4227. B u r ge r 1. Stand. Geboren: Ant-honius z. van J. Houtman en M. A. Vlasman Jansje Adriana d. van A. C. P. Spa en A. J. Smith. Getrouwd: J. G. Boer 21 j. en J. Kranenburg 24 j. De twee feestdagen zijn weer voorbij en de# Boskoopers kun nen trotsch zijn op hun feestvieren; alles liep in beste orde si. Het weer was boven aller verwachting zeer mooi, zoodat alles allegorische optocht, volksspelen, gondel- vaart, zoowel versieringen als illuminaties uitstekend tot haar recht kwamen. Duizenden menschen, zoowel van buiten als uit onze gemeente, waren samenge stroomd om een en ander van nabij gade te slaan. Het geheel werd besloten met een schitterend vuurwerk. De gehouden straat- verkoop van vlaggetjes ten bate van „Pro Rege" heeft in deze gemeente f 61.58 opgebracht, NOORDWIJK AAN ZEE. Vrijdag heeft ons dorp het feest van Donderdag voortgezet. Het weer was 's morgens al mooi, dus beloof de de dag heel goed te zullen worden. Om negen uur kregen we eenige num mers van ons Chr. Kinderzangkoor ^Ex celsior" dir. de heer J. Verloop, te hooren. Heel goed werd er gezongen, we hebben daar werkelijk genoten en boewei het nog vroeg was, de belangstelling was gewei dig. Hierna had de keuring plaats van do versierde fietsen welke deel zouden nemen aan het ringsteken. Hadden den vorigen dag de leden van de Jury een moeilijke taak bij de rijtui gen, hier niet minder met de fietsen. Er was over het algemeen veel werk van ge maakt. Mevr. van Panhuijs, Mevr. Ruys en Mevr. Reepmaker komt wel dank toe voor haar arbeid. De prijzen werden als volgt toegewezen: lo prijs Neeltje Marbus, 2e pr. Chanina Waal, 3e pr. Annie Exter, 4e pr. Maartjo van der Niet, £c pr. Neeltje Plug, 6o pr. Jaantje Brederode, Troostprijs Neeltjo Passchier. Het ringsteken liad den volgenden uit slag: le pr. Neeltje Marbus, 2e pr. Neeltje Plug, 3e pr. Jo van Kan, 4e pr. Jo Beuk, 5o pr. Anna do Witt, Troostprijs Tina Beuk. Ook hierbij was do belangstelling enorm. 's Middags waren cr volksspelen op het strand. Het begon met tobbesteken. Het weer donkerde even, zoodat do jongelui die van een nat pak vrij kwamen, toch wel wat nat werden van den regen. De prijzen wonnen: le pr. Mart van den Berg, 2o pr. Klaas Hermans, 3e pr. Piet Bcdijn, 4o pr. Ario Hoek, Ee pr. Hein van Rijn, (ie pr. Dirk van Rijn, 7e pr. Bert van Schie. Dit spel viel zoo in den smaak, dat ©enige ouderen de lust niet konden wetfrstaan ook eens te steken, zoc- dat van he*i er ook velen nat „afkwamen." Zakloopen bracht dc volgende resulta ten: le pr. Teun van Duin, 2e pr. Adriaan van Rijswijk, 3e pr. C. Barnhooorn, 4o pr. L. van der Hulst, 5e pr. Mart. van der Putten, 6e pr. Engelbertus Brijdëe, 7o pr. Herman van Rijcwijk, 8e pr. Jan Roos. Turfrapen had als prijswinners, le pr. Marie van Boelen, 2e pr. Sijtje Spaander man, 3e pr. Rika Passchier, 4e pr. Pietje Barnhoom, 5e pr. Marie Putten, 6e pr. Neeltje Hoek, 7e pr. Jansio van der Meu- len, 8e pr. Truus van Riel, 9e pr. Neeltje van de Raad, 10e pr. P. Brederode, 11. Coba Plug, Coba Barnhoorn, 13e pr. Gre- tha Werr, 14e pr. Marie Casper. "s Avonds ging de muziek weer door 't dorp cm de menschen op te halen. Een groote menigte was dan ook op het strand en op de Boulevard. Om half tien werd het feest met een schitterend vuur werk op het strand, besloten. Een woord van dank heeft het bestuur van de Oranjevereendging wel verdiend voor het organiseeren van zulk een feest. In 5t bijzonder mag wel hulde worden ge bracht aan do Gebr. van Beveren voor hun goede hulp op deze dagen. Noordwijk aan Zee heeft waardig Jubi leumfeest gevierd. «aEIÜENSD NIEUWS Uif het Sociale Leven Dreigende uitsluiting. De dircclic der Kon. Vereen Tapijt- fabrieken te Deventer maakte Zaterdag aan haar personeel bekend, dat ingaande 22 September allo arbeiders en arbeid- eters, uitgezonderd de hazen, zullen wor-» den ontslagen, wanneer alsdan de staking te Hilversum niet geëindigd is. Laatste berichten Branden. Zaterdagmiddag is vermoedelijk ten ge volge van het ontploffen van een petroleum gas toes tel, brand uitgebroken in het hou ten restauratiegebouw op het V. O. C. voet balterrein te Rotterdam. Doordat, wegens den grooten afstand, de spuiten eerst vrij lang na het uitbreken van den brand ter plaatse aanwezig waren, kon het vuur in het droge hout gretig om zich heen grijpen. Toen de brandweer arriveerde vond zij slechts smeulende puinhoopen, Met twee stralen werd het vuur daarop gedoofd. Het gebouw was verzekerd, de inventaris niet. Zaterdagavond brak te Haaksbergen brand uit in een café. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen, zoodat wel dra het café één vuurzee was. Een aan grenzende woning ging eveneens in vlam men op. De spuiten uit Erbergen, Enschedé en Hengelo boden hulp. Malaise Het vorige jaar werden de Bredasche belastingbetalers verheugd door de mede- deeling, dat f 300.000 door de gemeente zou worden teruggegeven. Thans, ruim een jaar later, na herhaalde oproepingen, ligt nog n f 80.000 bij den ontvanger onafge haald. „Msbd". Het ongeluk met een browning. Dc marechaussee Mol, van de brigade Zevenbergen, die zich deze week bij onge luk met een browning in den buik trof, is aan de bekomen verwonding overleden. Ontploffing. Zaterdagochtend heeft in de bakkerij van de firma A. Slegt, aan de Nicuwehavon te Gouda, een ontploffing plaats gehad, die ernstige materieel© schade heeft aange richt. Terwijl het personeel van 14 man aan het werk was, klonk plotseling een hevige knal, gevolgd door het geraas van het neerstorten van puin en balken. Een der twee in bedrijf zijnde heeteluchtovens bleek ontploft te zijn en wel met zulk een kracht, dat een stevige muur van c.a. 50 vierk. M. oppervlakte wegsloeg, waardoor oen verdieping met bergplaats van blikken trommels, vaten en kisten, zakken meel en bloem, omlaag stortte. Onbegrijpelijkerwijs is van het personeel niemand gedeerd; slechts werden allen door stof en roet overdekt. Ook de in de bakkerij aanwezige voorraden brood en deeg werden onder een dikke laag vuil be dorven. Van belendende perceelen werden schuur tjes, kippenhokken en schuttingen wegge slagen, terwijl tal van ruiten in de om geving zijn gesprongen. D^lelijk na de ontploffing ontstond brand, die echter terstond werd gebluscht. Het perceel waarin de ontploffing plaats had, was vier jaar geleden nieuw gebouwd en was verzekerd. -\ A f" Geheimzinnige moord. De-politie te> Manchester houdt zich met een geheimzinnigen moord bezig, op een 14-jarigen jongen, Percy Sharp gehceten, gepleegd. De politie heeft de hulp van Scotland Yard ingeroepen en de detectieven zijn nu naar Northcnden (Cheshire) gezonden, waar de jongen in het Carr's Wood ver moord werd. Percy Sharp stond in de rij voor de ar beidsbeurs te Manchester, toen hij door een welgekleeden, ongeveer 45-jarigen man met donker© schitterende oogen werd aange sproken, die hem mee nam in de richting van het boscli. Niets meer werd van den jongen verno men, totdat een arbeider, die het boscli passeerde, kreten hoorde en Percy Sharp aan den zoom van het bosch vond met door stoken borst. Een leger van detectieven cn politie-be- ambten poogt den misdadiger op tc sporen. Dc boschbranden in Zuid-Frankrijk. Dc boschbranden beginnen weer hevig te woeden. De wind breidt het vuur uit, dat het hevigst woedt in dó Monies d/Albcres. Het plaatsje Banyuls staat in brand. Te Reines, Oms, Castclnau cn Boulcter- nero worden groote bosschcn door hevige branden bedreigd. «ft Valsche Duitscho bankbiljetten. Tn verschillende plaatsen aan de Holland sclie grens zijn thans in omloop vervalschte Duitsche banknoten. De vcrvalscliing be staat hierin dat men om den schijn van een hoogero waarde te geven de werkelijke waardecijfers in het biljet ovordrukt inct een aanzienlijk hooger cijfer, Noodlottige brand ie litersum. V. D. meldt ons uit Zwolle: In den nacht van Zaterdag op Zondag is omstreeks half één door onbekende oor zaak brand uitgebroken in de woning van H. A. Z. te Ittersum bij Zwolle. Deze woning is geheel afgebrand. Een zekere Knippenberg, die een kamer van deze woning had gèhuurd, kwam in de vlammen om. Zijn lijk is op last van den burgemeester naar het lijkenhuis vervoerd Droevig ongeluk. V. D. meldt uit Wijk aan Zee: Zaterdagmiddag warén eenige kinderen aan het spelen en werd het twee-jarig zoontje van den werkman S. een wortel gegeven. Een stuk van den wortlo schoot het kind in de keel en kon zelfs door den plaatselijken arts niet worden verwijderd. Terstond werd het kind per auto overge bracht naar het Gasthuis te Haarlem al waar het direct werd geopereerd. Doch spoedig daarna overleed het jongetje. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 10 Sept. Veemarkt. Aanvoert 447 Runderen, 309 Vette Kalveren, 69 Schapen» 902 Varkens. Koeien 4042 Y52 Y5560 62Y cent; 0s6cn 455052Y5557Y cent; Stieren 42Y52 Y55 oent, Vette' Kaivcxerr 606567Y72Y75 cent; Schapen 4045 cent; Lammeren 2838 per stuk; Varkens 38—40—41Y cent. AMSTERDAM, 10 Sept. Veemarkt Aange voerd: 445 Yet te Koeien le kw. 1.161.34, 2e kw. 1,10—1,20, 3e kw. 0,S2—0,96; 20 Stie ren; 100 Melk- en Kalfkoeien 300475; 95 Vette Kalveren le kw. 6486 cenit, 2e kw. 70 82 cent; 35 Nuchtere Kalveren 1924; 119 Schapen 4048; 43 Lammeren 32—38; 505 Vette Varkens HoH. le kw. 1—1.12, 2e en 3e kw. 0,981,Overzeesclie en Gcider- ache 1,02—1,04; 22 Paarden 150—250. DELFT, 8 Sep'- Kaas. Aangevoerd 31 stapels komijnekaas. Prijs 0,751.per kilc. R0EL0FARENDSVEEN, 10 Sept. Veiling. Meloenen 1—35 cent; Aardbeien 19—21 cent per doosje; Snijboonen 2.302,65 idem II 1.05—1.65, idem Stek 35-10 cent, Princesse- booncn, 2.802,95, idem II 1.50,dem zon der draad 3.15, idem Stek 0,901,alles per 10 kilo. Augurken Fijn 13.2014.90, Fijn basterd 9.409,50 Basterd 7.60, Grof 5.90; Bommen 2.703,90, Stippel 4,60, alles per 25 Kilo, Doorsneep rijs van S Sept. met af! eek! van veilingskostcn: Snijboonen 1.93, idem' Stek 27 cent, Princesscboonen 2.61, idem zonder draad 2-96, Fijn 16.0513.62 13.4310.297.366,16, Fijnbaslardi 9.G6, Basterd 7,08, Grof 5,55, Bommen 3.68, Stippel 4.19. TER AAR, 8 Sept. Veiling „SL PHoces". Augurken per 25 kilo: Fijn 15,40. Fijnbas- -terd 10.50, Basterd 7.40, Grof 5,gC, Stip pel 4,55, Komkommers 4,per 10 kilo: Princsseboonen 3-95, idem II 2.60, idem III 1.60, Snijboonen I 3.55, idem II 1.70, idem III 80 cent, Stek 32 cent, Snijboraen Ex tra 4,50, Witte Pronkboonen 1.40, Veiling „God zij met Ons". Prir.cesse- boonen mooi 4.idem I 3.80, Snijboonen I 3.23, idem II 1.90, idem III 1.10, Stek 35 cent, Witte Pronkboonen 60 een*. Spekboo- nen 2.alles per 10 kilo; per 25 kiio Au gurken: Fijn 15.70, Fijnbasterd f 10,50, Basterd 7-30, Grof 5,80, Stippel 4,55, Komkommers 3.80, Aanvoer: 4 zakken mcoie Princesseboonen, 31 zakken idem I, 297 zak ken Snijboonen, 43 zakken idem II, 8 zakken idem III, 97 zakken Stek, 13 manden Fijn, 5 manden Fijnbaslerd, 6 manden Basterd, 5 man den Grof, 4 manden Stippel, 1 mand Kom kommers. LOOSDUINEN, 8 September. Groenten- veiling. Bloemkool le srt. f 11.1018.20, rijen komkommers lo srt. f 4.806.10. gelö 6.408, green© kool f 35.50 per 100 stuks; aardappelen f 35, stokprincessen f 2736, snijboonen f 3255, spekboonen f 2427 per 100 K.G.; tomaten lo srt. 21.70—26.10 per 50 K.G.; postelein 35—65 ct. per 6 K.G.; spinazie 1630 ct. per 4 K!G.salade 1 srt. f 4.10—6.10 per 100 krop; peen lo srt. f 8.709.10, selderij t 1.80—2.10 per 100 bos; andijvie f 1.80— 3.50 per ICO .struik. Wisjfelnoleeringen (Amsterdam") Zich tl Londen Berlijn Parijs Brussel Zurich Wccnen Rome Madrid Kopenhagen Chrisliania Stockholm New-York 2 4.25 11.65 j 45.75IA 0035% 11.02 Va 34.15 46.30 •'.J.20 i ^Telegrafisch Weerbericht Völsc:'.« wMrnemingen varricatli'. pn "'°r gen van JO 1928. jnrjogt-aeeld dooi- het Kon. Ked. Meteorologisch i Iiisiitnnt te Pv Ihldt. Iloogsle Bftioioeterst. Tfc.O V oenen. Laagste Baromwet»'.; 7V.K Rat-eranda. Verwachting iot den nrov.' var. Moestïwikkc vorandorih.kf .vin.;, ueve.'f? tot lmlfbewolkt, veftwg of ?«•»'- r.eervag, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3