Burgerlijke Stand Leiden 7 September. Geboren: Petrus Johannes z. van J. Holewijn en A. M. Bomli Josef z. van H. P. Romanesko en C. E. Roman Su- zanna Maria d. van A. Labordus en S. M. Cans Arnolda Wilhelmina Antonia d. van C. E. v. d. Meerakker en A. M. Schee pers. Ondertrouwd: L P. v. Dam jm. 21 j. en J. E. v. d. Laan jd. 21 j. H. Kan bier jm. 23 j. en A. Brussee jd. 19 j. Overleden, J. F. Schnabel wedr. 62 j. M. J. v. d. Linden d. 9 mnd. J. Smit m. 60 j. M. M. Kouw m. 55 j. Nadat de voorstelling geëindigd was met de proclamatie van Prins Maurits tot zijne troepen, vroeg de burgemeester, be- hoorende tot de genoodigden, liet >voord en hield de volgende toespraak, Geachte feestgenooten. Al is het feost in vollen gang en enkel oogenblik mag ik zeker wel uw aandacht vragen voor iets dat niet op het program ■taat vermeld. Welk recht geaard Nederlander zou op dezen dag niet blijde zijn met het voor recht te mogen gedenken het 25-jarig re- geeringsjubileum van onze Koningin Wil helmina, die in lief en leed,en voorspoed en tegenspoed met Haar volk meeleeft. Ook de Rijnöburgers hebben behoefte daaraan uiting te geven. Als blijk dat ook wij als Rijnsburgers deelen in de feestvreugde van onze ge liefde Koningin, stel ik voor, H. M. onze gelukwenschen uit lller naam toe te zen den bij wijze van etn telegram. (Het hier op voorgelezen telegram namen wij gis teren reeds op.) Een hartelijk woord van dank richt ik aan allen die bijdroegen tot het welslagen van het feest. Aan do feestcommissie, die zich zoo ten volle aan het feest heeft gewijd en; een en ander zoo flink heeft geregeerd. Een hartelijk woord van dank aan de feestvierenden die tot nu toe blijk hebben gegeven, dit feest op waardige wijze te willen vieren en zeker mag ik wel op uw aller medewerking rekenen om het feest tot het einde toe goed en ordelijk te doen verloopen. Een hartelijk woord van dank komt toe aan den commandant van de Burgerwacht cn aan dc leden die op zulk een uitnemen de wijze de politio hebben bijgestaan, in zonderheid met de optochten. Gij hebt in dezen getoond, dat waar uw hulp wordt ingeroepen, gij ook ten allen tijde bereid gevonden wordt, mede do orde to helpen handhaven. Niet altijd wordt het werk gewaardeerd, dat verricht wordt in het algemeen be lang, zoo ook met wat do Burgerwacht doet. Gij allen de leden van do Burgerwacht hebt een verantwoordelijke taak en dio taak komt eerst ten volle tot uiting, wan neer het wettig gezag u oproept, om dat gezag daadwerkelijk te steunen en zoo noodig verdedigend op te treden. Op dit heugelijke feest van onze gelief de Koningin heeft de gemeente u een blijk van waardeering willen geven cn is mij verzocht uit naam van de gemeentcna- ren u dit te overhandigen, waaraan ik gaarne voldoe. Het staat in omhulsel hier voor u enj uit den vorm zult u wel reeds opmaken wat het is. Laat ik uwe nieuwsgierigheid echter niet langer op den proef stellen, ik ver zoek dan ook het geschenk te onthullen. Zooals u ziet is het een vaandel met in gouden letters „Rijnsburgsche Burger wacht". Dit vaandel mag ik u uit naam van de Rijnsburgers aanbieden als geschenk. Moge u daarin zien een blijk van waar deering van het Rijnsburgsche volk. Onder daverend applaus en een ,,Lang zal hij leven" van de muziek, jiam de heer G. Vos, namens do Burgerwacht het ge schenk in ontvangst waarna voorafgegaan door de muziek, do prachtvolle stoet van Prins Maurits, met het nieuwe vaandel aan het hoofd, en met het Burgerlijk be stuur van Breda per wagen aan hot eind, nog geruimon tijd in optocht door do ge- moente reed. Nadat des -avonds nog aller belangstel ling was gevestigd op den Vliet, en de prachtige verlichting aldaar, terwijl er een gondelvaart werd gehouden, opgeluisterd door do zangveroenigingen, die ■in schuiten hadden plaats genomen-, liep het feest ten einde. Als besluit was er - een groot vuurwerk op het veilingsterrein aan den Voorhoutcr- w eg. Om 11 uur keerde langzamerhand do rust in de gemeente terug. Vrijdagavond had de verdeeling plaats van do prijzen. OEGSTGEEST, Inde Rehobot h-k a p o 1 aan do Willem de Zwijgerlaan zal morgen 9 September voorm. 10 cn nam. 5.30 uur Ds. H. C. van den Brink van Zandvoort optreden. KATWIJK. Aanbesteding. Gisteren had in het Gemeentehuis de aanbesteding plaats voor de levering der schoolmeubelen der te bou wen R.-K. School aan den Zeeweg. Inge schreven was als volgt: Joh. Verloop, Katwijk f 3875; J. F. Raar, Leiden f 3113; Gebrs. Huuske, Amersfoort f 2875; G. Haasnoot, Katwijk f 2872; W. A. v. Rijn, Zoeterwoude f 2799: Firma Hakkeling le Noorden f 2300. Door de heer Dieben, Maarsmansstecg Leiden was ingeschreven afwijkende van het bestek en teekening. Bleef daarom huiten beschouwing. Snijbloemen. Tegen do verwachting ia waren verschillendo soorten snijbloe men goed gevraagd gisteren. De aanvoer vras redelijk De eerste Grysanthen komen Tuinbouw. De groenten, vooral dc h'oemkool, blijft erg graag. Goedo prijzen lvorc.en besteed. Op 1.1, Woensdag zelf nog tot f 26..80. De kwaliteit is best Aard- appelenprijzen handhaven zich. KATWIJK AAN ZEE. Van een tweetal afge vaardigden der Chr. Oranjevereen. alhier, worden in Amsterdam hun portemennaie gerold. Men maakt zich a 1- hier ernstig ongerust over een der vaar tuigen van de trawlvisscherij, reederij P. do Best. Wji vernemen dat dit vaartuig 10 'dagen over tijd is. Men vreest dat het gedurende den hevigen, storm is veronge lukt. De schepen welke binnenvallen heb ben alle verlies van zeilen en veel averij. Een der schippers vertelde, dat do wind zoo hevig was, dat; hoewel met volle stoom werd gevaren, het vaartuig toch achteruit ging. Een en ander tempert hier wel de ambitie voor de to houden jubileumfeesten. De prijzen welke beschikbaar worden gesteld v©or het ringrijden, zijn te be zichtigen bij den heer C. den Duik Jzn., in do Zuidstraat alhier. Te Vlaardingen kwam de KW. 127 binnen met 25 last terwijl te IJmuiden binnen vielen de KW. 153 met, 26 last en de KW. 81 ook met 26 last haring, allenf met averij. Deze week werden als werkloozen alhier ingeschreven: 25 vis- schers 4 losse arbeiders, 1 kuiper, 3 op perlieden, 2 zeilmakers, 1 timmerman, 1 varensgezel, 3 dienstboden, 5 grondwer kers, 1 boekbinder, 1 machinist; totaal 47 personen. Tot onderwijzer aan de Chr. School van den heer Holtrust al hier is benoemd de her J. Dop te Bun schoten. BOSKOOP. De heer J. J. Koster alhier slaagde te 'sGravenhage voor het le gedeelte van het Notarieel examem ZOETERWOUDE. Ook voor onze gcmecn- te beginnen de feestdagen te naderen. Een rijk voorzien programma ligt gereed. Al leen dient nog vermeld te worden dat op 11 Sept. des avonds te 7 uur in de Ned. He,rv. Kerk de herdenking van het 25-ja- rig regeeringsjubüeum van H. M. de Ko ningin zal plaats hebben en dat D.V. als feestredenaar hoopt op te treden Ds. J. Nauta van Katwijk aan Zee, terwijl Ds. H. J. Honders een ipleider.td woord zal spreken. Do Chr. Zangvereen. „Zingt den Heer" heeft beloofd haar te waardeeren mede werking te zullen verleenen. Moge de invloed van dezen waardigen inzet der plaatselijke feestviering ook op den feestdag zelve merkbaar zijn. HILLEGOM. P r e d i k b. N c d. H e r v. Kerk voorm. 10 en nam. 4.30 uur Ds. J. C. V. van Bemmcl. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Cand. v. d. Weerd vain Kampen. Chr. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Leendienst. Burger 1. Stand. Bevallen: S. E. van Etten-Hulsebosch z. J. v. d. Akker-Vink d. D. Onck-Otte z. G. M. Veenman-Vink z. A. H. Heemskerk-v. d. Eist z. J. Warmedam-Veen d. Th. C. Hulsebosch-Dobbe z. A. M. Aan- geenbrug-Tibboel z. A. v. d. Weijden- v. d. Laan z. Ondertrouwd: W. Brouwer en G. I. E. 'Dutnall P. J. Mathot en J. M. Borst. Overleden: C. M. Lemmers v. 26 j. WOUBRUGGE. Bij de indrukwekken- de Huldebetooging Donderdag op den Dam to Amsterdam voor onze Vorstin, was ook ons dorp Vertegenwoordigd door afgevaardigden van de Chr. Oranjevereen. en onder de ontelbare schoone vaandels en banieren, wapperde van hier de „Prin- cevlag uit 1813" getooit met lauwerkrans en oranjeappelen, met het opschrift -,Het is gekeerdt, Want Godt regeert." Burger 1. Stand. Geboren: Hendrik Johannes z. van C. ,P. Hoogen- boom en M. J. A. Straathof Alida Mar tina Adriana d. van L. W. Hoogenboom en A. Th Rietbroek Adriapus Theodorus z. van J. A. Hillebrand en C. M. van der Ploeg Cornelis z. van W. de Graaf en -J. den Hertog. WASSENAAR. Van den landbouwer B. alhier is een koe, die op de rails dei trambaan liep, door een electr. tram aan. gereden, waarna het dier gestorven is. Pr e dikb., Ned. Her v. Kerk Dorp voorm. 10 en nam. 6.30 uur Ds. dc Vey Mestdagh. School Zijdeweg vcorm. 10 uur Ds. den. Hertog van 's-Gravenhage.' Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. v. d. Ecijcjen. Burger 1. Stand. Geboren: Helena Adriana d. van P. Werner en A. de Kier Wilhelmina Cornelia d. van L. Knelsch en W. C. Trumpie. Ondertrouwd: P. J. Remmcrswaal en J. P. M. van der Lans. i HAZERSWOUDE. Een zoontje van den heer J. R. kreeg van een paard een trap tegen het hoofd en een zoontje van den heer W. S. tegen het been, zoodanig, dat heide kinderen onder geneeskundige behande ling moesten worden gesteld. In de Ned. Herv. Kerk werd het Regeeringsjubileum van onze geliefde Vorstin herdacht door Ds. Luuring met een rede naar aanleiding van Ps. 21 vers 2. In de Ge :f. Kerk trad voor dit doel op Ds. Kouwenhoven van Leiden. Z.Eerw. spraknaar aanleiding van Ps. 66 vers 19 en 20a; aan het einde werd spontaan het Wilhelmus aengeheven. De jubileumfeesten zullen op het dorp worden gehouden op Maan dag 10 en Dinsdag 11 Sept. a.s. Aan den Rijndijk werden deze Oranjefeesten op 5 en 6 Sept. gehouden. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk half elf en half acht uur Ds. Luu ring. Geref. Kerk: half elf en half acht uur de Eerw. heer de Vries, Candidaat te Tzum. Do Gondel vaart aan den Rijndijk is uitmuntend geslaagd. Het weer werkte Donderdagavond daartoe erg mee. Vanaf de beide oevers van den Rijn sloeg een talrijke menigte* de prachtige sleep gade. De verlichting kwam uitste kend tot haar recht, en leverde een schoo- nen aanblik op. De Harmonie van Hazerswoude hield er de opgewekte stemming goed in. Er werd keurig geblazen. Na de gondelvaart ging men weer naar het feestterrein, alwaar de prijzen door de jury toegekend, werden uitgereikt. De 1ste prijs behaalde de heer de Jong; den 2en van den Berg, den 3en het per soneel van de fabriek Filippo; den 4en de Boer, den 5en Boers, en den éen Mej. En- gelberts. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand Gebo ren: Zoon van J. Sekeris geboren Knor zoon van Chr. Verburg geboren Habermehl dochter van E. W. 'Grobben geboren van Cap el dochter Van H. N. Bardelmeijer gebo ren Kooij dochter van B. J. den Hartog ge boren de Jong, dochter. Overleden: C. J. van Beerschoten jd. 3 jaar. Gehuwd:: H- van Doorn jm. 22 jaar en L. van Ofwegen jd. 20 jaar P. Verhoef jm 34 jaar en M M Wijfje jd 23 jaar. BOSKOOP. Door het in brand geraken van een lampion gemakte Don derdag de winkel van het sigarenmagazijn van den heer Binken aan de Ridderbuurt in brand. De brand die zich ernstig Het aanzien kon door toegeschoten, personen met em mers water gebluscht worden. De schade is evenwel zeer aanzienlijk. Assurantie dekt de schade, Zondag 9 September des voorm. 9.30 en nam. 6 uur hoopt in de Geref. Kerk op te treden ds. Boeijinga uit Saasenheim. In het gebouw „Salvatori"' voor de Con- fessioneele vereenaging voorm. 9.30 uur de heer Brusse uit 's-Gravenhage en nam. 6 uur de heer de Jonge van hier. QESfflENISO NIEUWS DE SPOORWEGRAMP BIJ HANNOVER. Naar wij vernemen is het derde slacht offer, mevr. Libot, eveneens overleden. De heer Libot maakt het, naar in een telegram aan de familie verluidt, vrijwel. Men vreest hier echter, dat dit slechts gemeld is ter geruststelling. De familie der betrokkenen, die gisteren to Hannover gearriveerd is,- zal morgen middag terugkeeren. Men weet echter niet, of zij de lijken der slachtoffers zal kunnen medebrengen, daar dit met vele moeilijkhe den gepaard schijnt te gaan. De LViitscjler Gödicke, die de reizigers vefgezelde is als door een wonder gespaard gebleven. Hij bevond zich niet meer in den trein, daar hij van Hannover naar Ham burg was gereisd. Vermoed wordt, dat hij onkundig was van het feit, dat het de Hollandsche trein was, die verongelukt was. Anders had hij wellicht spoedig bericht gezonden. In verband met de spoorwegramp, vertel de een landgenoot, die het ongeluk mede- maakte nog het volgende aan een corres pondent van de ,.Tel.": „In een coupé van den laatsten wagon, waarin ik zat, bevonden zich verschillende reizigers. Plotseling hoorden wij de locomo tief langdurig gillen. We vlogen naar het portier. Toen we naar buiten keken, zagen we niet ver verwijderd twee lichtende oogen uit de schemering op ons toekomen. Het waren de lichten van de locomotief van den Berlijnschen D-trein, die tegen 10 uur den Potsdammer Bahnhcf te Berlijn verlaat om via Brunswijk, Hannover en Minden naar Keulen te rijden. Deze trein was 10 minuten na den onzen uit Hannover vertrokken. Toen de reizigers het gevaar ontdekten, dat hun bedreigde, ontstond er een paniek. Men begon te schreeuwen *en iedereen trachtte zich te redden. Het was echter reeds te laat. Een verschrikkelijk ge kraak volgdeonze w/gen werd in de hoogte geheven, terwijl de locomotief van den Duitschen trein de achterste wagens van onzen trein over elkaar schoof. Allei? die in deze wagens zaten, werden gedood of gewond. Onze wagen was de eenige, die behouden bleef. Wij liepen sléchts enkele lichte verwondingen op. De reizigers uit de twee achterste wagens waren er echter ellendig aan toe. Onder de ruine klonken allerlei kreten van pijn en hulpgeroep naar boven. Spoedig waren artsen en spoorwegperso neel ter plaatse, zoodat dadelijk hulp ver leend kon worden. De op elkaar gereden wagens werden opgevijzeld, ten eiude de slachtoffers onder de overblijfselen van de spoorwagens vandaan te halen. Het was een geluk, dat de Duitsche trein niet met volle snelheid reed. Do gevolgen zouden anders niet te overzien zijn ge weest." Wicn de schuld van het ongeluk te wijten is, zal nog onderzocht moeten worden. Men beweert, dat de machinist van den Duit schen trein de botsing niet heeft kunnen voorkomen. In het algemeen heeft het be vreemding gewekt, dat men de twee trainen zoo spoedig achter elkaar heeft laten ver trekken. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: P. Cleff, Papelaan, Voorscholen, cur. mi-, J. G. Bcrgsma. Lichamelijke Oefening KORFBAL. C. K. B. Na een vrij langdurige zomerslaap be gint de Chr. Korfbalbond met hernieuwden moed zijn arbeid voort te zetten. De competitie is door het voortdurend uitstel aan een der vereenigingen verleend nog niet beëindigd. Terwijl voor 1 September j.l. do wed strijd S. D. 0. (K.) IPernix I was vast gesteld is deze, nu weer op verzoek van laatstgenoemde vereeniging uitgesteld. Voor 8 September staan nu op het pro gramma de wedstrijden S. D. O. ITonego I en Tonego II—V. E. O. II Wat eerst genoemde wedstrijd betreft verwachten we een uiterst gering kracht- verschil. Indien de „leeuwen van Wassenaar" in de afgeloopen vast-periode staag hebben geoefend konden de punten wel eens niet in Katwijk blijven. Veel valt er,, gezien de lange vacantie, niet te voorspellen. De tweede klasse wedstrijd wordt een overwinning voor V. E. V. II. Weinig of niets wordt nog vernomen van den wedstrijd Noord-Zuid welke in deze maand zal worden gespeeld. Het verdient zeker geen aanbeveling dezen wedstrijd uit te stellen. Uitpropagan distisch oogpunt is de maand September ideaal. Zal de wedstrijd in Leiden gespeeld worden of in Delft? We vragen slechts! PADVINDERIJ. Leidsche C. J. M. V. Padvinders. Oefeningen en mededeelingen: Zaterdag 8 September: aantreden 2 uur hij de Ambachtschool, marschoefening, leider den heer J. van Holten. Alle patrouil les voltallig present. Oefening voor 3e Klasse. Woensdag 12 September: 's namiddags 7 uur slnipoefening, aantreden bij het Kruit huis, leider de vaandrig. Nieuwe leden kunnen zicli doen in schrijven hij den hoofdleider, Rijndijk 146 hij do Haagsche Schouw. STADSNIEUWS Frof dr. G. Kalff t. In allen eenvoud, doch onder groole belangstelling heeft vanmiddag le Noord- wijk aan Zee de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van Prof. Dr. G. Kalff, hoogleeraar in de Ne- derlandsche letterkunde, aan de Rijks universiteit alhier. Voordat het stoffelijk hulsel in de groe ve was neergelaten, herdacht Prof. Dr. J. W. Muller Sr., namens den Leidschen Academischen Senaat en de Faculteit van Letteren en Wijsbegeerte alhier, den ont slapen hoogleeraar. Spr. wees op diens groote verdiensten voor de letterkunde, die de overledene heeft, op zijn vele weten schappelijke werken, op zijn gezelligen omgang met zijn collega's en zijn toegan kelijkheid, voor de student. Programma van het Concert in het Kooipark op Dinsdag a.s. te 8 uur. No. 1. Caroline, marsch, Scotto. 2. Fes- tiool, ouverture, Leulner. 3. „La Honsarde" wals, Ganne. 4. Balletmuziek uit „Faust", Gounod. 5. „Moines et Soldats", Gillet Geijp. 6. Dollarwals, Foil. 7. Klepper- marsch, Mor^s. Gistermiddag isop de Hoogl. Kerk- graclit een straatlantaarn vernield door dat een vrachtauto er tegen aanreed. Te half elf gisteravond is de hooi schelf staande op het erf van den land bouwer Molenkamp aan den Warmonder- weg in brand geraakt Onmiddellijk rukte de autobrandspuit uit Leiden aan, met behulp waarvan uit breiding van den brand kon worden voor komen. TELEGRAMMEN HET ITALIA A NSCHGRIEKSCHE CONFLICT. ROME, 7 Sept. (V.D.) Gemeld wordt, dat een der groote mogendheden aan drang op de Grieksche regeering uitoefent de Italiaansche eischen onder protest te- aanvaarden/ Dit bericht is evenwel nog niet bevestigd. DE FIUME-KWESTIE. ROME, 7 Sept. (V.D.) Uit Belgrado wordt gemeld, dat de Joego-SIavische re geering voorstelt de Fiume-kwestie Ier arbitrage voor te leggen aan den president van Zwitserland. Dit bericht voorspelt nadere moeilijk heden. Mussolini wil geen bemiddeling of arbitrage aanvaarden. Hij houdt vast aan het verdrag van Rapallo, dat door Joego slavië is aanvaard. De leider der fascisten meent, dat thans het oogenblik is geko men, om een einde te maken aan de Fiume- kwestie, welke reeds jaren hangende is. Visscherijberichten. IJMUIDEN, 6 September. Heden, kwamen van de trawlvisscherij aan den afslag de stoomtrawlers IJM. 29 Zeeleeuw met f 2586; IJM. 134 Gerberdina Johanna met f 1447; IJM 42 Flamingo met f 1656; IJM. 1 Swift met f 2102; IJM. 106 Reiger met f 2617; IJM. 74 Poseidon met f 1863; IJM. 131 Eendracht II met f 2249; IJM. 109 John Brown met f 2570; IJM. 150 Kamperduin met f 169; IJM. 340 Java met f 73; HD. 76 Insulinde met f 1131 en dc loggers KW. 92 Prins Hendrik met f 121; KW. 110 Gijsbert Ivarel van Hoo- gendorp met f 324; KW. 155 Holland II met f 584 aan besomming. ^ARKTBEHaCHTEifg LEIDEN, 7 Sepf. Veiling. Bloemkocl 1/14 23, Bloemkool II GII, Salade 2.00 3,50, Andijvie 0,601,70, Kroten 45, Komkommers 29, Wortelen 6.7012.60, Roodekool 1217, Groenekool 36, alles per 100; Snijboonen 2254, Heercnbooflea Stek 3846, Heerenboonen Stam 1924, Spinazie 1113, Postelein 710, Tomaten CC, C, Ben A 1156; Augurken fijn fijn, fijn, fijnbasterd, Basterd cn Grof 1163; Bom men 913, alles per 100 kilo. Perziken I19 cent en Meloenen 2763 cent per stuk. Eieren. Totale aanvoer 5671 stuks- Dt prijzen waren Kipeieren 7.159.15, Eenden eieren 7.508.20 per 100 stuks. Handel matig. Boter. De prijzen van boter cp de hoJen gehouden markt waren als volgt: prima fa- brieksboter conlrolo 2.10; prima boerenholer 2.102.25 per Kg. Aangevoerd 4/3, 11/6, 75/3 en 25/10 va'ten, wegende 2225 Kg. Handel goed. Turfmarkt van den 38 Sept. Aanvoer: 330.000 stuks Lange Turf, prijs 1011, Korte turf nihil, prijs 1213 per 1000 stuk?. ROELOFARENDSVEEN, 7 Sept. Veilng. Aardbeien 16 cent in doozen; Snijboonen 1.35 2.65, Extraboonen 4.10, Boonen I 1-75 3.70, Boonen II 1.75, Stek I 2535 'cent, Stok II 15 cent, Princesseboonen 2.901.05. idem I 1,551,25, idem LE 2.10, Princesse boonen zonder draad 2.50, Dubbele Stam 2.25, Pronkboonen appelbloesem, 1.25, Bon te Pronkbcomen 1.20 alles per 10 Kg. Augur ken Fijn 7.90—18, Fijnbasterd I 7.30—8.20 Basterd 7.60—7.80, Basterd II 5.80, Grof 5.80—6.—, Grof II 1,20, Bommen 1.20— 4.40, Stippel 4,35—4.53, Aardappelen 1,50. Dooraneesprijs van 7 Sept. met aftrek van veilingskosten: Snijboonen 2.29, idem Stek 27 cent, Princesseboonen 2.74, idem no. I 3,11, Fijn 16.5616-3414.34-12J50— 13.527,27, Fijn basterd 9.56, idem no II 6,98, Basterd 7,09, Grof 5,4-3, Bommen 3,91, Stippel 44)9. 8 Sept. Meloenen 436 cent; Sn'Jbooncn 2.152.05, Exera Snijboonen 4,Snijbco non Stek 24r—40 cent, Princesseboonen 2,70 —2.75, idem I 3.70—3,40, idem U 1.75, idem zonder draad 3.203,25, Dubbele Siam 2.552,Wille Pronkers 1,15, Appelbloes 1,20, alles per 10 kilo; Augurken Fijn 6,70 —18.10, Fijnbasterd 10,60—10,40, idem II 6.80, Basterd 7.70, idem II 5.30. Grof 66.20, Bommen 4, Stippel 4.55, Aard appelen 1,951,45. KATWIJK AAN DEN RIJN, 6 Sept. Veiling Eigenheimers per 25 Kg. 1.401.50, Uien per 10O Kg. 44.40; Peen per. 100 bos 4 4,80; Bloemkool I per 100 18.40—20.70; Roodekool per 100 10.8012.Aanvoer: 220 meal 25 Kg. groote aardappelen; 5000 Kg. Uien, 800 bos Peen, 3900 Bloemkool. ALPHEN AAN DEN RIJN, 7 Sept. Veiling Per 100 Kg.: Postelein 811, Heerenboonen 2741; Snijboonen 3045; Uien 2.60— 2.90; Per 100 bos: Peen 10.10—11.30, Kroten 1.403.20; Per 100 Stuks: Meloenen 22—51 Komkommers 610.80, Bloemkool I 19-40 —20.20, Bloemkool II 13.3014, Savoyekool 12—13, Roodekool 8—9. TER AAR, 6 Sept. Veiling Si Phceas" Princesseboonen 4,08, idem II 2.80, Wage naars 80 cent, Roi.de Pronkboonen 50 cent, Sndjboonen I f 3.46, idem II 2,10, idem Ifl 55 cent, idem Extra 4.50, alles per 10 kilo;- Augurken per 25 kilo: Fijn A 19.70, idem I 17,70, Fijnbasiterd f 10.40, Basterd 7.50, Grof 5.95, idem II 4.25, Stek 4.30, Kom kommers 3.70. Aanvoer: 67 zakken, Pvineés- seboonen, 5 zakken idem II, 15 zakken Wage naars, 855 zakken Snijboonen I, 95 zakken idem II, 4 zakken idem III, 25 zakken idem Extra, 1/4 mand Fijn A, 75 manden T, 35 manden Fijn basterd,44 manden Basterd, 11 manden Grof, 1 mand idem II, 19 manden Slek. 8 man den Komkommers. Veiling „Gcd zij met Ons." Princeste- boonen 4.10, idem Extra 4.50, Dubb. Stam prince6een 2.60, Snijboonen Extra, 4.70, Snijboonen I 3.69, idem II 2.34, idem III 1.20, Stek 28 cent-, Witte Pronkers 1.10, idem Roodo 50 cent, Spokboonen 1.80, aiiea per 10 kilo. Augurken per 25 Kilo: Fijn 17.30 idem Extra 19.50, Fijnbasterd f 10.40, Bas terd 7.50, Grof 5.95, Knorrels 4,30, Kom kommers 3,55. Aanvoel1: 21 zakken Prtnces- senboonen, 8 zakken idem Extra, 1 zak Dubbele Stamprincesscn, 6 zakken Snijboonen Extra, 440 idem I. 94 zakken idem II, 6. zakken idem III, 127 zakken Stek, 22 manden Fijn, 2 man den idem extra, 10 manden Fijnbasterd. 8 man den Basterd, 12 manden Grof, 4 manden Knor- rels, 3 mandon Komkommers. 'b Maand-ags zal voortaan brj beide veilingen geen veiling meer van augurken worden ge houden. BOSKOOP 7 Sept. Veiling. Konen: Ophelia 3050 ct., Golden Ophelia 3455 et., Sunburst 2030 ct., Had ley 3050 ct., Pr. de Bulgaria 2030 ct., Columbia 16 ct.. Butterfly 3055 ct., Mac Keiler 40 ct., Mrs Aaron Ward 1525. Kaiserïn Aug. Victoria 2030 ct.^ Mme Jules Bou- chó 2832 ct., Polyautharooaen poulsen. 33 ct., Buitenrozen 2040 ct., Dahlia's 4'3 ct-., Gladiolen 1530 ct., Lelie's 4590 ct., Staticc 44 ct., Asters 1015 ct„ alles per bos. Wis^elnotecriugen (Amsterdam"! Zicht. Londen t 11.54l/i Berlijn 0.000T.07 p Parijs 14 17 m Brusse! H/iï'/j New-York 2.54V^ Telegrafisch Weerbericht Yolgens waarnemingen verricht in don mor gen van 8 Sept. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.771.1 Croydon. Laagste Barometerst: 748.9 llaparanda.. Verwachting tot den avond van 9 Sept. Aanvankelijk zwakke veranderlijke, later toenemende wind uit Westelijke richtingen, meest half of zwaar be wol let, waarschijnlijk weinig of geen neerslag, iets warmer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3