is Burgerlijke Stand Leiden 1—3 September. Geboren: Samuel z. van S. Pracht en C. Eduard Hendrik z. van G. H. Steen bergen en J. H. v. Brero Antonie z. van J. Midderham en 0. H. de Munnik Grietje d. van A. D. Stouten en S. Stik- kclorum Catharina d. van "W. F. Veld- huijzen en C. Kooien Hendrik z. van H. Buis en D. "Weeaa Leendcrt z. van Jj. J. L. Aalbersberg en E. H. C. D. Beijcr Adrianus Lodewijk Josef z. van S. v. a. Voorden en M. A. v. Sonderen Adri anus z. van F. Pison en E. Knijfr. Ondertrouwd: H. C. v. d. Werf jm. 28 j. en C. M. Pearquin jd. 21 j. Overleden: F. L. Wittenrood m. 52 j. M. A. Vorst-Strcijlandt v. 61 j. Lucht-temperatuur. 's Nachts 12 uur 10G. (51° F.). *s Voorm. 9 uur 11° C. (52° F.). 's Middags 12 uur 19K-° G. (67? F.)j, 's Namiddags 3 uur 15° G. (59° F.). Waïer-iempérafuur. 's Voormiddags 9 uur 15° G. 's Middags 12 uur 15° G. 's Namiddags 3 uur15'K G. Licht op: Dinsdag 4 September 8.17. Theodorus Johannes z. van H. J. Bakker en E. M. van Buiten Francis ca Wilhel- niiria d. van B. van der Ploeg en T. Bie lefeld Joannes Franciscus z. van J. W. Hoogenboom en G. Schoo. Ondertrouwd: Johannes Does jni. 28 j. en Maria van Haestrecht jd. 27 j. RIJ P-W ETERING. Thans is weer mond en klauwzeer uitgebroken onder het vee van den heer Th. W. Straathof alhier. Het is te hopen, dat deze besmettelijke ziekte spoedig moge worden gestuit. OUD-ADE. Naar wij vernemen breidt het mond- en klauwzeer zich nog meer en meer uit. Een nieuw geval is ge constateerd onder het vee van den vee houder J. Th. A. van der Geest. HAZEBSWOUDE. Burgerl. Stand. Bevallen: G. Hogen es geb. Burggraaf z. J. Wes- selink geb. Booij d. K. Reijneveld geb. Peters z. J. Quist geb. de Vogel d. N. van Leeuwen geb. van Tol d. G. G. Vogelaar d. Overleden: Levenl. aangeg. kind van N. van Leeuwen geb van Tol Levenl. aangeg. kind van G. G. Vogelaar. Op Koninginnedag werd dor do Harmonie van Hazerswoude, onder leiding van den Directeur, do heer -Polderdijk van Leiden, een goed geslaagde iiitvóèrihg gegeven in de muziektent in de Torenstraat. De belangstelling was groot van het publiek. Meer waardeering van de schoone muziek was echter wel gewenscht, inzonderheid van hen die door den Direc teur er herhaaldelijk op moesten worden 'gewezen, hoe hinderlijk zij zich gedroegen cn voor do muzikanten en ook voor de belangstellenden die gekomen waren om te luisteren. Een 3-jarig zoontje van den heer S. geraakte Maandagmiddag nabij de woning te water. Mej. B. het on heil ziende begaf zich te water om de kleine te redden; maar kon hierin niet slagen. De heer N. kwam te hulp en mocht 'het genoegen smaken beiden behouden op het droge te brengen. De schilder, sknecht 0. v. d. W. had het ongeluk na hét ver richten van eenige werkzaamheden aan een dakkapel van de fitterswoning door uitglijden naar beneden te vallen waar door hij zich aan het dijbeen 'bezeerde en genoodzaakt werd voo^loopig de werkzaam heden te staken. De heer A. v. L. reed per rijwiel het erf af bij v. d. M. en kwam ongelukkig in botsing met den wielrijder A. v. H., waarvan het rijwiel van eerstgenoemde de dupe werd. Met ,een in elkaar gedrukt voorwiel liep dit incident zonder verdere gevolgen af. Op de Goudsche land en tuinbouwtentoonstelling werden ver schillende bekroningen toegekend aan in zendingen van boom- en bloemkweekers uit onze gemeente. De heer G. Kersbergen behaalde de volgende onderscheidingen: 12 variëteiten van afgesneden rozen, zil veren medaille, 2e prijs; 6 idem, zilveren medaille, le prijs; 6 idem, zilv. med. lo prijs; 6 gele en oranje, zilv. med. le pr.; 6 Polyantha5 zilv. med., le pr.; 25 bloe men van één soort Polyantharozen van den vrijen grond, zilv. med., le pr.; 25 bloemen van één soort Buitenrozen geen Polyantharozen, verg. zilv. med., le pr. De heer A. A. den Hooglander behaalde den 2en prijs, zilv. meel, :met 4 maal 25 stuks Gladiolen. Wethouders. In de heden gehouden gemeenteraad werden tot wethouders her kozen de heeren P. F. Veelenturf (R.-K.) en D. de Bruin IJzn. (A.-R.). RIJNSBURG. In de Raadszaal alhier werd gisterenavond de laatste maal ver gaderd door de besturen van de Chr. Oranje-Vereeniging en de Oranje-Yereeni- glng alhier. De laatste regelingen voor de jubileum feesten zijn getroffen, en is definitief het programma vastgesteld. Het nummer mastklimmen is door ge brek aan deelnemers vervallen, terwijl, omdat daar nogal animo voor bestond, prijzen beschikbaar werden gesteld voor een etalagewedstrijd. Nogmaals werd de wenschelijkbeid be toogd, dat het gewone publiek niet met do to houclen optocten zou meeloopen. Een verzoek aan de burgerij zou daartoe worden gedaan, in de Iïoop, dat ieder hieraan gehoor zou geven. Wat betreft de kinderoptocht, hierbij zal de Burgerwacht, assistentie verleenen. Het besluit om alleen kooplieden tce té laten, die biertoe vergunnihig hebben van bet feestcomité, met uitsluiting van alle overigen, vooral ook van muzikanten, ker misreizigers, acrobaten e>.d., zou in de plaatselijke bladen per advertentie worden bekend gemaakt. Na de daarin aangebrachte wijzigingen ziet thans het feestprogramma er uit als volgt: Woensdag 5 Beptember 10 uur Dank en Bidstond in alle kerken; 1? pur Scliool- kinderfeest; 3 uur ballekruleh voor meisjes vaa 1315 jaar; 3i uur Muiltje loopen vcor meisjes van 1416 jaar; 4 uur Ton netje steken voor jongens van 1416 jaar; 5 uur Naar den trein voor jongens van 13—16 jaar; 8 uur Feestelijke bijeenkpmsb in de Herv. Kerk met muziek. Feestre denaar Ds. Hagen, Geref. Pred. te Delft. Donderdag 6 September 8 uur Saluut schoten van den toren; 8i uur Zang en muziek; 91 uur Keuring Bloemencorso van auto's rijtuigen, fietsen, Sportkarren, kin derwagens, poppenwagens, enz.; 10 uur Keuring Vakoptocht; 11 uur Groote Op tocht; 2* uur Boegsprietloopen voor jon gens van 16 jaar en ouder; Kunstrijden op de fiets voor jongens van 16 jaar en ouder; 's midd. Inneming van Breda en intocht van .Prins Maurits, uit te voeren door do Rijnsfeurgsche Burgerwacht, daar na Optocht van de burgerwacht met mu ziek enz.; 8'* uur Gondelvaart met zang. De Ver. Veilingproduc- ten „Rijnsburg e. o zal met het oog op de Jubileumfeesten veileni a.s. Woensdag middag 12 uur. Zooals een advertentie in dit nummer meedeelt, houdt de veiling- vereen. „Flora" in haar veilingsgebouw alhier op 4, 5 en 6 September een bloemen tentoonstelling. Na de storm van de vorige week, rees een oogenblik twijfel, of de tentoonstelling wel kon doorgaan, maar wie heb voorrecht mocht hebben, de tentoonstelling te aan schouwen, kan zich den twijfel niet inden ken. Het puikje van het puikste op bloemen- gebied i3 daar te vinden, en hoewel we hier in het bloemenland wel met bloemen bekend zijn, was wat we daar te aanschou wen kregen, een openbaring. Niemand verzuime daarom deze tentoon stelling met een bezoek te vcreeren. De keurige indeeling was het werk van de tentoonstellingscommissie, bestaande uit de heeren C. Yiauen cn Willy v. Eg- mond van Oegstgeecó; P. Heemskerk Johz. van Rijpsburg cru A. R. Ovcrvclde en P. v. d. Meer te Noordwijk. De heeren hebben alle eer van hun werk, 'waarmede zij toonden, geen onbekenden op het gebied van bloemententoonstellin gen te zijn. De inzending is in een woord schiterend. De jury, bestaande uit do heeren E. Th. Witte en J. G. Ballego te Leiden; P. van Delft en T. v. Egmond te Oegstgeest eh J Braun te Noordwijk, heeft een moeilijk werk to verrichten. De onderstaande medailles -zijn beschik baar gesteld: Door de veiling-vereen. ïlora Rijnsburg 1 groote gouden; id. 1 kleine gouden; P. v. Delft Oegstgeest '1 kleine gouden; Ver. Flora Rijnsburg 2 verguld zilveren; T. Kralt Rijnsbv.rg 1 verguld zilveren; J. Heemskerk Oegstgeest 1 verguld, zilve ren; de Ned. Dahlia-Ver. 1 zilveren; Gebr. Blase Rijnsburg 1 zilveren; W. v. Egmond Azn. Rijnsburg 1 zilveren; S. Brussec Rijnsburg 1 zilveren; Ver. Flora Rijnsburg 4 zilveren; id. 6 Bronzen; N. Bos Katwijk aan den Bijn 1 bronzen. De tentoonstelling is een! bezoek over waard. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren dochter van C. H. de Heij, geb. Pxin, i "dochter van G. Nierman geboren Kos ter, .Amsterdam dochter van E. Belt geboren Zaal zoon van M. E. Ham geboren De Vlie ger zoon van G. Roos geboren van Veen dochter van C. M. Stoppelenburg geboren van der Wolf zoon van J. de Jong geboren Kersbergen, zoon van L. van Laarhoven ge boren PJug dochter van P. Domburg gebo ren Van der Meer zoon van H. van Donk geboren de Vos dochter van E. Talman ge- -boren Van der Meulen dochter van G. van Dijk geboren Zuijdam dochter van J. Stof fer geboren Kluinbaar. Gehuwd: H. ter Wal, 23 jaar en P. den Hartog 26 jaar C. van Of wegen 24 jaar en M. Windhorst, 22 jaar. Overleden: J. P. do K waas ten iet, 7 maanden D. Huisman 16 jaar C. Wijs man, eebtgen. van W. van Rijn, 69 jaar. HILLEGOM. I li de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeente raad werden benoemd tot wethouder de heeren J. H. M. Balvers (R. K.) en P. de Vreugd (C. H.) LEIDERDORP. In d e h e d e n gehouden Raadsvergadering werden benoemd tot wethouder de heeren G. A. de Bruyne (aftr.) en M. P. Splinter. GEMEENTERAAD LEPDEN Vergadering van den Raad der gemeente Leiden op Dinsdag 4 Sept. 1923. De heeren Huurman en Splinter zijn we gens verblijf in het buitenland afwezig. De V o o r z. opent de vergadering. Daarna worden de voorgeschreven eeden (beloften) afgelegd. De V o o r z. neemt dan het woord en wenscht de leden geluk met hunne zittings- hamc. Hij spreekt de hoop uit en het ver trouwen dat allen de belangen der Ge meente naar hun beste weten zullen behar tigen. De notulen van de vorige vergadering worden vastgesteld. D'e V o r z. deelt mede, dat op 31 "Aug. een telegram van hulde aan H. M. de Ko ningin is verzonden en zegt vervolgens, dat het hem nu in deze dagen van feestviering de Raad vergadert, een behoefte is namens het oyergroote deel der bevolking zijii blijd schap over het Regceringsjubileuni en zijne beste wenschen voor de verdere Regcering van H. M. de Koningin aan te bieden. Onder de ingekomen stukken is een be richt van den heer Filippo dat hij zijne be noeming tot gemeente-ontvanger aanneemt. Benoemingen. De heer Witmans vraagt het woord voor het afleggen van een verklaring. Hij deelt mede dat de Dem. fractie heeft be sloten bij de wethoudersverkiezing blanco te stemmen. De motieven hiervoor zullen zoo noodig nader worden bekend gemaakt. Aan de orde is thans: 2. Benoeming van vier Weihouders (va catures: de H.H. W. Pera, J. A. Bots, A. Mulder en Mr. J. C. van der Lip). In de vacature Pera worden uitge bracht '30 stemmen waarvan op den heer Reiminger 19, op den heer Pera 1, den heer v. Stralen 1 en 9 blanco. De heer Reimeinger verklaart deze benoe ming aan te nemen en brengt zijn dank aan dé leden die hem hebben gestemd. Hij hoopt de verwachtingen niet te beschamen. In de Vacature Bots worden uit gebracht op den heer Sanders,20 stemmen, en 10 blanco. De heer Sanders neemt zijne benoe-, ming aan. In de vacature Mulder worden uitgebracht opd en heer Mulder 16 stemmen op den heer Pera 2, op mevr. Stoppelaar 1, op den heer v. Stralen 1 en 10 blanco. De heer Mulder neemt zijn benoeming aan. In de vacature v. d. Lip worden uitgebracht op den heer .Meijnen 15 stem men, op den heer Wilbrink 1, op den heer v. Stralen 2 en 12 blanco. De heer Meijnen verklaart zijnebenoe ming aan te nemen. 3. Benoeming van drie leden van de Commissie van Financiën en uit dezen van den Voorzitter (vacatures: de H.H. B. J. Huurman, J. F. X. Sanders en J. Splinter Gzn.). Gekozen worden de heeren Huurman, Spendel en Van der Wal. De laatste met 16 stemmen tegen 7 op den heer Splinter en 6 blanco. Tot voorzitter wordt aangewezen de heer Huurman met 21 stemmen tegen 4 op den heer v. d. Wal en 5 blanco. 4. Benoeming van twee leden van de Commissie van Fabricage (vacatures: de H.H. J. Splinter Gzn. en «T.. F. X. San ders). In de vacature Splinter worden gekozen de heer Splinter met 24 stemmen, tegen 2 op den heer Pikaar en 4 blanco, In de va cature Sanders wordt gekozen de heer Oost dam met 17 stemmen tegen 3 óp den heer Wilbrink, 4 op den heer Pikaar, 2 op den heer Groeneveld en 4 blanco. 5. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis (vacatures: de heeren Th. C. F. Stijnmaü en J. Wilbrink). In, de vacature Stijnman wordt gekozen de heer Bergers met 17 stemmen, Er waren verder verspreide stemmen uitgebracht. De heer Wilbrink wordt gekozen met 25 stem men. 6. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Marktwezen, (vacatu res: de heeren J. Wilbrink en T. Groene veld). De heeren Wilbrink en Groeneveld wor den herkozen resp. met 26 en 29 stemmen. (Wórdt vervolgd.) Gemeenteraad Koudekerk. Vergadering van heden. Aanwezig alle leden. Voorzitter de burgemeester, de heer Oeberius Kapteijn. De vergadering wordt geopend met ge bed. Door alle raadsleden wordt de eed van zuivering en de eed van trouw afgelegd. De V o o r z. wenscht de herkozen leden en meer speciaal ook het nieuwgekozen lid, de heer Corts, met hun benoeming geluk en spreekt den wensch uit, dat allen naar hun beste weten de gemeentelijke belangen mogen beartigen. De notulen, worden daarna gelezen en goedgekeurd. Ohder de ingekomen stukken meerdere goedkeuringen van genomen raadsbesluiten door Ged. Staten. Verder een missive van den minister van O., K. en W. dat de vergoeding voor het vervolgonderwijs is vastgesteld op f 480. Do Stemming voor wethouders geeft tot resultaat, dat gekozen worden in de vac.-Reijneveld: de heer D. Reijneveld met 4 stemmen tegen 2 stemmen op den heer D. Dorrepaal terwijl 1 stem in blanco wordt uitgebracht. In de vac.-Dorrepaal wordt deze her kozen met 6 stemmen tegen 1 op den heer H. v. Egmond. Dc beide benoemden nemen bun be noeming. aan. De V o o r z. feliciteert hen en zegt dat hun benoeming een goede verstandhouding waarborgt. Hij spreekt den wensch uit, dat God hen nog kracht moge verleenen, om de belangen der gemeente te dienen, gelijk zij dit nu reeds zoo vele jaren hebben gedaan. Twee obligatie's worden uitgeloot (60 eii 70.) De gemeenterekening 1922 wordt aange boden. Het batig saldo op *den gewonen dienst is f 7.6S0.99* en op den buibengewonen dienst f 1553.18, alzoo f 9234.17* totaal. In de commissie tot bet nazien der re kening wofrden benoemd do heeren v. d. Berg, v. Egmond en de Jong. Bij de rondvraag wijst dc heer v. d. Berg op een gevaarlijke knolstoof in de L'agcwaard, waarop de Vocrz. voonric- ning toezegt. Do heer d c. Jon g informeert wïo do gevel van dc dokterswoning meet schoon maken, waarop de Yoorz. antwoordt dat dit niet van gemeentewege geschiedt. De heer de Jong zou verder gaarne meer lantaarns werden ontstoken, waarop de V o o r z. overweging toezegt. De heer v. E g m o nd vraagt cf een be rekening is gemaakt van de kosten voor de Waterleiding in de Lagewaard, v,-aar- voor nog geen gelegenheid is geweest. De V oor z. besluit de vergadering met oen enthousiast woord te wijden aan het Regeeringsjubileum van H. M. onze ge liefde Koningin cn spreekt den 'wensch uit, dat Haar Troon bevestigd moge blij ven onder Gode's zegen. De heer Corts stelt voor een telegram var. gclukwensc-h te zenden waartoe met algemoenc stem yen wordt besloten. De V o o r z. sluit hierna de vergadering. AAI$eESTE03gJGEf£ Vanwege de directie der N. T. M. werd lieden aanbesteed: a. het bouwen van een tramhuisje aan den Kerkdam te Was- senaar, van den electrischen tramweg Den HaagWassenaarLeiden, en b. het bou wen van. een wachthuisje aan den Midden weg te- Wassenaar' voor boven genoemden tramweg: Laagste inschrijvers: a. G. J. H. de Troe te Wassenaar en P. J. Gijsman te Leiden, beiden voor f9985; b. P. J. Gijsman, te Leiden f 8830. TELEGRAMMEN DE AARDBEVING. IN JAPAN. LONDEN, 4 Sept. (V. D.) Voortdurend worden nog telegrammen ontvangen met bijzonderheden over de vreeselijke ramp, dio centraal Japan heeft getroffen. Of schoon het nog niet mogelijk is, een vol ledig denkbeeld te krijgen van den om vang van de aardbeving, is reeds voldoen de bekend om aan te toonen, dat dit de grootste en. ergste aardbeving in de histo rie is. In Yokohama is de haven geheel vernield. Hier wordt het aantal dooden op 100.000 geschat. Volgens een officieele schatting zijn te Tokio meer dan 150.000 slachtoffers. De volgende steden zijn ge il eel verwoest en van den aardbodem ver dwenen: Kamakura, Yokosuka, A tame, Ito, Amakusa, Imoshima en het kleine eiland dat voor vacantieoord dienst doet en geheel door de zee is opgeslokt. Het belangrijkste gedeelte van Tokio is verwoest óf door de aardbeving óf door brand. Maandag woedde de brand nog in alle hevigheid voort. Het keizerlijk paleis schijnt aan geheele verwoesting te zijn ontkomen, doch het arsenaal is in de lucht gevlogen. Duizenden moeten bij deze ont ploffing het leven hebben verloren. Het Grieksch-ltaliaansch conflict. ROME, 3 Sept. (V. D.). De opwinding in Italië over het geschil met Griekenland is een weinig geluwd en langzamerhand worden de berichten over deze kwestie op de eerste pagina der blader^ verdrongen door de telegrammenover de aardbeving in Japan. Het Italiaanschc volk wacht thans op de vólgende stap, welke of door Athene of door Genève moet worden ge daan. Trambotsing te Praag. PRAAG, 3 Sept. (V- U). Gisteren heeft een ernstige botsing plaats gehad, lus- schen 2 tramwagens. 18 personen werden gewond, onder wie 1 ernstig. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 September. Vette VarkensmarkL Aangevoerd 309 «tuks. Vette Varkens 289 stuks 0,84Qj82; Licht soort 20 stuks. Handel vlug. Vrije Paardenmarkt. Aangevoerd 138 stuks Luxe of Rijparden 300450; Werkpaarden 175—300; Slachlpaarden 120—225; Hitten 100—300; Veulens 70—120. Handel rede lijk. BOSKOOP 3 September. Veiling. Ophelia 3050 ct., Golden Ophelia 4005 ct.} Sunburst 30 et., Hadley 2543 ct., Pr. de Bulgarie 28 ct., Columbia 21 ct., Butter fly 20—40 ct., Mac Keiler 21—26 ct„ Mis. Aaron Ward 25 ct., Kaiserin Aug. Victo ria 30 ct., Mme Jules Bouche 2938 ct., Polyantharozen poulsen 25 ct., Buitenro zen 1540 ct., Statice 28 ct., Lelie's 45 ct., Dahlia's 3075 ct., Chrysanthemum 150 ct. Gladiolen 20—30 ct., Anjers 11 ct., Delphi nium 15 ct., alles per bos. ROTTERDAM, 3 Sept. Buitenl. Granen. Be richt van de makelaars Hagenbeek en Van der Schalk. Stemming vast. Rogge. Pacific disponi bel 10, Petersburger dito 9, Western No. 2 naar*kwaliteit 8.609.10. Gerst. 49 pd. Mal ting aangekomen 166168, di'to sloomend 167, Canada No. 3 dito 711, 6263 kg. Dcnau disponibel f 175, 6061 kg. Zuid-Russi- scho aangekomen 173, 6061 dito stoomend 170. Haver. Canada No. 3 sloomend 10.60 —10,75, dito No. 2 ladend-geladen f 11* B°- nau disponibel naar kwaliteit 9.209.30. Mais per 2000 kg. La Plata disponibel 192195, dito spoedig gewacht 190, dito sloomend naar aankomst f 188ëï86, di'to ladend-geladen 183, witte platte Natal aangekomen incl. baal f 190, di-to sloomend incl. baal 195, Galfox stoo mend f 186188, Bessarabiscbes spoedig ge wacht 192. ROTTERDAM, 4 Sept. Veemarkt Aanvoer: 1'20 Magere Runderen, 598 Vetle Runderen 207 Paarden, 54 Veulens, 230 Vette Kalveren 192 Nuchtere Kalveren, 821 Graskalveren. 300 Schapen en Lammeren, 65 Varkens, 469 Biggen 6 Bokken. Prijzen per half Kg-: Koeien 4042/4 h2%556062/4 cent; Ossen 4550 52145557J4 cent; Stieren 40455052$^ cent; Vette Kalveren 606567/4—72/* cent, Melkkoeien 300—460; Kalfkoeien 330—450 Stieren 250—510; Pinken 150-210: Slacht kalveren 60—140; Vaarzen 203—320, Werk paarden 250350; Slachlpaaardcn 100 200; Hifi en f 200oöÖ; Veulens f 6090; Big gen a 22—23: Overloop c-rs 2-4—3G; Nuchtere Fckkalveren 2555; Nuchtere Siachtknive- ren 2023: Biggen per week 1.753.25. RCELOFARENDSVEEN, 4 Sep'. Veiling. Meloenen 446 ccr.l; Snijboonen 1.551.75, Snijboonen I 3.754.10, Snijboonen 11/1.05, Stek 3550 cent, Stek II 10 cent, Princesse- kconen 3.053-25, Jonge idem 3.75, idem li 2.15240, idem zonder draad 3.35. Dub bele Stam 2.55, idem zonder draad 2.70, Witte Pronkboonen 1-75, alles per 10 Kg. Au- gnrken: Fijn 14.10—19.—, Fijabaslerd 9,50 9.60, Fijnbasterd II 7.10, Basterd f 7.30 7.60, Basterd II 5,70, Grof 5.50—5,90, Grof H 4.—, Bommen 4.154.60, Stippel 4.05 4.25, AardappcTen 0,602.alles per 25 Kg. Doorsneeprijs van 3 Sept. met aftrek van veilingskosten: Snijboonen 2.13, Idem Stek 0.65, Princesseboonen 2.75, idem zonder draad f 3.27, Fijn 16.47—15.18, Fijnbastervl 8.18, Basterd 67 J, Grof 5.10, Bommen 3.75, Sitippd 3,62. KATWIJK AAN DEN RIJN, 3 Sep: Veiling Eigenheimers per 25 Kg. 1,501,70, Poen per 100 bos 5.908,50, Bloemkool I per 100 16.4024.Roodeko'ol per 100 10.90— 12.Aanvoer: 300 maal 25 Kg gre te'aardap pelen, 800 Bos Peen, 3400 Bloemkool. HAZERSWOUDE, 3 Sept. Veiling. Kippen eieren 4759 stuks, prijs f 7.557.95 en Eenden ieren 43 stuks 6.60—6.80 per .100 stuks; Ha nen 0.251.15 per stuk; Kippen 6595 cent per stuk. BODEGRAVEN, 4 Sept. Kscs. Aanvoer 400 wagens. 1st soort 47—50, 2de soort 4044 Controle 4255, Zwaie 56- Handel vlug. TER AAR, 3 Sept. Veiling „St. Phocas". Princessboonen 3.45, idem II 2.40, Wage naars 90 cent, Spekboonen 1,80, Witte Pronk boonen 1.70, idem Roode 80 een'. Stek 62 cen"t, Snijboonen 2-53, idem II 1.80. idem III 1.10, alles per 10 kilo; Augurken per 25 kilo: Fijn 12.80, Fijnbastrd 8.20, Bastefd 6-20, Grol 4.95, Aanvoer: 85 zakken Prin- eesseboonen, 13 zakken Witte Pronkers, 9 zak ken idem Roode, 170 zakken Stek, 1172 zakken Snijboonen, 46 zakken idem II, 12 zakken idem III, Augurken geringe aanvoer. Veiling ,,Gc4 zij met Ons." Augurken Grof 5Ü0, Komkommers 3.48, Princesseboonen zonder draad 3.63, Dubb. Stauiprinecssen 2.70, Snijboonen mooi 3.60, idem T 2.62, idem II 1.60, idem III l.tO, Stek 62 cent, Witte Pronkboonen 1.60, Rijnische Spek boe nen 70 cent, Spekboonen 1,70, Aanvoer: 20 zakken Princessen zonder draad, 1 zak idem Dubb. Stam-pr., 31 zakken mooie Snijboonen. 30 zaskken idem II, 4 zakken TIT. 75 zakken Stek, 10 zakken Witte Pronkers, 13 zakken idem Roode k 70 cent, 4 zakken Spekboonen. Augur ken aanvoer gering. OFFICIEELE BEURSNOTEERING. Nederland 1923 6% Nederland 1922 B. !i% Nederland 1919 4!4% Nederland 1917 Ned. O.-I, 1919 6 Portugal Tabaksm 1890 Rual. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1910 frs. 500 4*4 Koloniale Bank aand. Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgeus A Junrens B Oude Philips R S. Slokri? Am Hide en Leather Am. Smelting en Bef. Anaconda copper Centr Leather Stndebaker U S Steel gew. Cotcpania - Handelsver. A'dam. Dordtsehe Petr OeconF. Holl. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rnbber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Serbadjadi Holland Amerika lijn a.' Holl.-Stoomboot Kon. Holl. Llord. Kon. Pakctvaart ^cbeeoTsar' Vnie Rott. Lloyd Kon. Ned. Stoomboot I Mar.Cy.C.N.Vol Tv. a Deli-Batavia Tabak Deli Cnltnur Mij H. TJ S. Mij obl. 554 H.IJ.S.M. obl. 1900/*12 4 Mij. t. v. S. S obl. 554 Atchison Topeka Erie common Kansas City Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 2V< VK. O.K.' 9918/i6 997/s 94 - 96V, - Si»,'. 3V, - 144 145 1151/, 115 1US 54 57 24S>/, -50 en/. 61Vi 831S/„; 221/1 111'/, 1V2 95'/, 96 W| 7 4133, 416 fel/4 341 346 26 155 157 74 75 65/s 7 108 109 1021/2 104 114 115 132s/4 132 7?/< 306 303 23D/2 283 95 78V« 95 IS'/ic 93"/w 13S 14i/t Wisi'dnoteeringcn (Amsterdam-) Zicht: Londen Berlijn Parijs Brussel Zürich Weenen Boma Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-York 11.1 0.0CC02 14 321/2 11.78 45.S2Vt 003Ó3/4 10.8 li/, 84.05 46.00 41.20 67.50 LV54Va Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mer- gen van 4 Sept. 1923, medegedeeld dóór het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilflt. Hoogste Barometerst.772.8 Biarritz. Laagste Barometerst: 746.0 Vcstmauocr. Verwachting tot den avond van5Sopt. Meest matige, wellicht aanvankelijk krachtige Westelijke- tot Noordwestelijke wind, aanvankelijk zwaarbewolkt ot ne- trokken, waarschijnlijk met eenigo regen, later opklarend, zelfde temneratnv.r.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3