N.V. voorheen A. WAALS COUPONS HAARLEMMERSTRAAT 132-136 mm nnrni/nnnr turn# mm STUKGOEDEREN. SIWWEÜLHiaSB Het jubileum van de Koningin. Oranje-a pp els uit Pretoria. Bij gelegenheid van de troonbestijging van de Koningin, is in het burgerpark te Pretoria een oranjeboom geplant, die, na omgeven te zijn met een passend ijzeren hek, aan het gemeentebestuur van Preto ria werd overgedragen. Nu deze oranjeboom vruchten is gaan dragen', kwam bij het gemeentebestuur van Pretoria het plan op, aan de Konin gin ter gelegenheid van haar zilveren re- geeringsjubileum een kist oranjeappelen aan te bieden, geoogst van dezen boom. Dezer dagen is nu door bemiddeling Tan den Nederlandscben consul-generaal tc Pretoria een kist met oranjeappelen, verzonden uit Kaapstad per stoomschip Rielfonlein, ten paleize van do Koningin aangekomen, als geschenk van het ge meentebestuur van Pretoria. Hare Majesteit, heeft dit geschenk, zeer waardcerende de aardige gedachte die daaraan ten grondslag ligt, gaarne aan vaard. Nooduilkeering gemeenten. De Regeering heeft aan de Gedeputeer de Staten der provinciën bericht, dat zij wegens den toestand van 's lauds finan ciën geen voorstellen aan de Staten-Ge- neraal kan doen tot het doen van een nooduitkeering aan de gemeenten over .1923 en volgende jaren. Kei Hcoq Militair Gerechtshof. Naar de „Tel." verneemt, bestaat bij de Regcering het voornemen, met. ingang van 1 Jan. 1924 het Hoog Militair Ge rechtshof van Utrecht over te brengen naar Den Haag. Deze maatregel zou dan worden geno men uit een oogpunt van bezuiniging. Bij informatie te bevoegder plaatse deelde men aan het „U. D." mede, dat hoewel offficieqj hieromtrent nog geen bericht ontvangen was, de mogelijkheid \an overplaatsing zeer groot is. De Amslerdamsche wethoudersverkiezing. Donderdagavond is in Bellevue een huishoudelijke vergadering gehouden van rle Federatie Amsterdam der S. D. A. P. ter bespreking van de verkiezingen van wethouder?. Naar wij vernemen, heeft de vergade ring besloten tot aanvaarding van een compromis met de Chr. Hist. Unie en den Vrijheidsbond. In den nieuwen raad zou- len dus volgens dit compromis tot. wet- nouders worden gekozen 3 soc.-demncra- ten. 1 Vrijb. Bond, 1 Chr. Hist, en 1 R.-K. Gean conversie van Staatslesningen. Het ..Handelsblad" vernam van de meest bevoegde, zijde, dat van conversie der 6 pet. leeningen absoluut geen sprake is Uitvoer van harinfl met regeeringssteun. Bekend is, dat de regeering. .steun zal verleenen bij de pogingen van onzen ha- ringhandel, de hoofdzakelijk ten gevolge, van valutamoeilijkheden, verloren afzetge-. bieden zooveel mogelijk te herwinnen. Nu is evenwel aan de regeering ook een ge bied als verloren geraakt opgegeven, dat wellicht voor enkele .plaatsen in ons land verloren gegaan was, doch uit andere plaatsen intensief werd bewerkt, met nam» IJmuiden. Dat is het Roergebied. Ten einde dit gebied, dat als verloren geraakt aan de regeering was opgegeven, weer te veroveren en den uitvoer daarheen weer mogelijk te maken, werd in een vergade ring, den lOden dezer te 's-Gravenhage ge houden, besloten, 1200 ton haring naar dat gebied te zenden, waarvoor de regce ring onder bepaalde voorwaarden steun zou verleenen, indien op deze niet-bewaar- bare haring verlies zou worden geleden. In deze vergadering, uitgeschreven door het hoofdbestuur der Reedersvereeniging voor de _N.ed.erI. haringvisscherij,' waren ook uitgenoodigd vertegenwoordigers van de vereeniging van haringhandelaren te Maassluis, Vlaardingen, Scheveningen, Katwijk en IJmuiden. De vergadering werd verder bijgewoond door een regeringsvertegenwoordiger. Door een samenloop van omstandigheden (ziekte en verlof) en mede doordien de convocatie voor die vergadering eerst twee dagen tevoren werd ontvangen, was IJmui deu niet op die vergadering vertegenwoor digd,. en zoo werd niet ter kennis van den regeeringsvertegenwqprdiger gebracht, dat het zenden van haring naar het Roerge bied, met regeeringssteun, niet noodig was, en dat daarmee particiilierc belangen ern stig dreigden geschaad te worden. Door een groote haringexportfirma to IJmui den werden n.l. gedurende de voorafgaan de drie maanden ettelijke wagons haring met goed succes bij te goeder naam en faam bekend staande importeurs ge plaatst. Deze firma heeft zich daarop in over leg met bet bestuur der IJmuider Visch- bandelvereeniging, tot do regeering ge wend om onder overlegging van vracht brieven aan te toonen, dat zending van baring met regeeringssteun naar 't Roer gebied niet de aangewezen weg was om den vrijen uitvoer van haring te bevor deren. In een daarop gevolgde vergadering, den 23sten dezer gehouden in Den Haag, welke ook door een regeeringsvertegen- woordiger werd bijgewoond, en waarin IJmuiden vertegenwoordigd was, - is over dezo aangelegenheid uitvoerig van ge dachten gewisseld. Toen kwam ook dui delijk aan liet licht, dat het doel van deze zending in hoofdzaak was onrmming van hij do reederijen aanwezige haringvoorra- den met regeeringssteun. Het te zenden kwantum werd toen van 1200 tot 800 ton teruggebracht, en er werden zoodanige be palingen vastgelegd, dat de belangen van de handelaren niet te zeer konden worden geschaad. Met groote erkentelijkheid werd de door de regeering geboden steun aanvaard, 0.98 1.95 O.I31/2 1.121/o Zeer voordeeüge van aSIe Wil Flanel, ralper el Wil Ksloen, vara! BL211)2 Per el Geel Ka oen, renalBHÊI, pet el Ges! Keper, vanaf 9.18 per el Prima Pellenv Luiersvana'0.221/2 per el Graslinnen v. Lakens vanaf P.52 per el maar de handel was over het algemeen van meening, dat die steun meer succes zou kunnen hebben, indien deze kon wor den aangewend voor nieuwe gebieden als Rusland, de randstaten, enz. en, kati het zijn, door faciliteiten bij den opslag van bewaarbaro baring in den vorm van cre- dieten, goedkoope tarieven, consulaire me dewerking, enz'. Er zal geen uitvoer van baring met re geeringssteun meer plaats hebben, alvo rens daaromtrent meer overeenstemming is verkregen tussehen de belanghebbende reederijen en' handelaren; de uitzending van 3000 ton naar de Oostzeehavens is Voorloopig opgeschort. UIT DE OBSGEVIWG BOSKOOP. Boskoop en de Koningin. Nadat gisteren de Koningin, vergezeld van den Prins en de Prinses, in de Re sidentie haar intocht had gedaan, ont ving zij de commissie uit Boskoop onder leidfng van den burgemeester den hesr P. A. Colijn. en verder bestaande uit den heer J. H. van Straaten van Nes, den man onder wiens bekwaam hoofdtoezicht, dagen achtereen aan het tot standbrengen Van den bloemen-i en plantenhof 'was ge werkt, mej. N. van Gelderen, de heeren C. Ph. Moerland?, 't Hart en Van Geme- i-en. - Deze commissie was gekomen om Hare Majesteit Boskoop's geschenk aan te bie den en burgemeester Colijn deed dit met de volgendewoorden: „Majesteit! Ons valt heden de -groote eer te beurt u to vertolken de gevoelens van Boskoop's, burgerij, vam eene bevolking die in. ver eeniging met zoo vele anderen blij her denkt, dat U in God's gun'it gedurende het vierde eener eeuw ons Land en Volk- hebt mogen besturen. Hóe eervolook, en hoezeer deswege door ons op prijs gesteld, gemakkelijk valt het volbrengen -«an deze taak niet, omdat de buitengewone genegenheid je gens, en de verknochtheid aan U en Uw Koninklijk Huis, .zooals die in de plaats onzer inwoning gevonden wordt, zoo uiterst moeilijk onder woorden valt le brengen. Ook wij gevoelen evenals elk Nederlan der, hoe sterken nationalen band door en in het Oranjehuis om ons-aller-hart is gelegd; ook wij danken met geheel Uw volk voor de zegeningen ons in verleden en heden in Uw Doorluchtig Huis ge schonken, want het was toch altijd weer een Oranje die in 'tijden van donkeThpid aan de spits van ons volk trad en dat volk naar betere toekomst leidde. - Toch welt er uit ons hart nog een bij zondere danktoon op, als wij denken aan de belangstelling voor Uwe Majesteit een en andermaal ten opzichte van 'Boskoop, en Boskoop's Cultuur betoond, een mede leven Uwerzijds met on?, dat hoezeer ook,, toch hooit ten volle door ons kan wor de" gewaardeerd. Het was die bijzondere belangstelling uwerzijds, welke ons den moed gaf Uwe Majesteit op dezen dag onk op bijzondere wijze onze eerbiedige hulde te- brengen en wij danken TT dat we in de gelegenheid werden gesteld aan dit ons voornemen ge- - volg te kunnen geven. "Wij hebben voor die hulde een vorm en. een plaats mogen kiezen, v;elk'e ons zoo. bijzonder lief is, een vorm waaruit niet alleen het willen on het kunnen, maar ook het hart van onze nijvere bevolking spreekt. Majesteit, wij brengen U producten van eigen bodem, door bekwame hand' geteeld cn verzorgd voor ons doel met meer dan gewone liefde, bloemen en planten, welke wij ook zien als voortbrengselen van God's heerlijke schepping. Wij hebben deze keur van bloemen en planten mogen gebruiken om aan deze vorstelijke woning met haar vele, voor U treffende Qtf liefeilike herinneringen, een bijzondere aankleding te geven, passend bij deze voor U en voor Uri volk zoo vreugdevolle dagen. Majesteit, wij vragen TT eerb'edig na mens Boskoops burgerij deze buide wel fo willen aanvaarden, en doen dit met de bode dat God Almachtig U snare voor Uw Huis en voor Land en Volle tot-in ho-v -n ouderdom, opdat het Nederlandsche Volk zoozeer aan U verknocht, nog vele jaren moge dpelen in de zegenrijke vruchten van Uw liefdevol en wijs bestuur." F. M. de Koningin beantwoordde deze rede a's volgt: Mijnheer de Burgemeester. Ik hen ten zaerste getroffen door hel Zuo smaakvol'e. gesahenic mij door Boskoop's burgerij aangeboden, waardoor mijne wo ning in een waar lustoord is veranderd; het geeft een treffend beeld van de vaar digheid, van liet willen en kunnen van Boskoop s nijvere bevolking. Ik verzoek u aan allen, die nicrloe bij brachten en medewerkten, mij.i w\rne dank over te brengen voor dit geschenk en bovenal voor de toewijding en liefde, de moeite eintijd aan het kweeken en ver zorgen en aan het alhier opstellen van deze kunstige versiering besteed. Terwijl ik u de verzekering geef van mijne voortdurende oprechte belangstel ling in Boskoop's nijvere bevolking, spreek ik de hoop uit, dat het mij gege ven moge zijn eenmaal uwe gemeente tot haar ouden bloei te zien térugkeeren. KOUDEKERK. Het programma voor het alhier te houden jubileumfeest luidt als volgt 5 Sept.: 's avonds 8 uur Uitvoering van Zangverenigingen op bet feestterrein van G.Dorrepaal. 6 Sept., Voorm. 9 uur Opening der fees ten op het feestterrein met muziek, Voorm. 9*12 uur: Ringrijden met fiet sen op het dorp; Nam. 1—6 Volksspelen op het feestterrein, zooals: mastklinunen, boegspriet-loopen, hardloopen, en gecostu- meerd loopen; Nam. 3—6: Kmgrijden met paard en tilbury op het dorp; Nam. 6—7 uur-: Uitreiking der prijzen op het feest terrein; 's Avonds 710: Gezellig samen zijn op het feestterreiA met muziek; 's Avonds 10 uur: Vuurwerk af steken op bet land van den beer Anfo. van Egmond. De muziekvereeniging is 6 September den geheelen dag-ter besohikking van de feestcommissie. Op het terein zal een C.on- cuihptietent geplaatst worden. G Oi cl u r.:e n d o- e- m a a n cl Augustus zijn alhier ingekomen: Arend Troost van Voorschoten —- Samuel Beukel- man van Pijnacker. Ver-trokken: Geertrrada van Hee- ringen naar Hazerswoude -Neeltje Dor»- repaal naar Benthuizen Gerrit Schel- lingerhoudt naar LeiderdorpAntje Vcr- gurst met gezin naar Alphen aan den Rijn Hendrika Schellingerhoudt naar Leider dorp Geertje Spruitenburg naar Alphen; aan den Rijn Christina Maria Peters naar Alphen aan den Rijn. Dinsdamorgen 93 uur komt de Raad dezer -gemeente in openbare vergadering bijeen. Predikb. Ned. Herv. Kerk Zondag voorm 10 uur en 's avonds 63 uur Ds. Israel. Wcensdag 5 Sept. 's morgens 10 uur dank em bidstond ter gelegenheid van het jubileum van H. M. do Koningin door Ds. Israel. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 6.30 uur Ds. Essr, Missionnair dienaar te Poerbo- linga. Woensdag 5 - September voorm. 10 uur dank- en bidstond ter gelegenheid van het jubileum van H. M. de Koningin door Ds. Haspers. NOORDWIJK-BINNEN. Pre dik b. Ned. Herv. Kerk voorm. 1D uur Ds. van Haaf ten. Het gemeentebestuur heeft voor de te hóuden etalagewedstrijd een medaille beschikbaar gesteld. NOORDWIJK AAN ZEE. Predikb. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. J. Vermeulen (voorm. bed. H. Doop.) Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 3.30 uur Ds. Koers. NOORDWIJK. A.s. Dinsdagmiddag te 2 uur komt do gémeenteraata m openbare vergadering bijeen ter installatie van de jiie.uw gekozen leden» SASSENHEIM. Burger 1. Stand. Geboren: Nicolaas Johannes z. van P. Q. Korpers- lioek en J. Varénhorst Aafke d. van L. van Biezen en S. A. Kricger Cornelia d. van J. G. van der Hoek en W. van der Zon. Overleden: Sophia Maria Wowijs 6 mnd., d. van H. Wowijs en S. van Capel. Ingekomen: B^ Jansen en gezin, Hoofdstraat 169 van Hillegom H. A. Fössen, Rusthoflaan 9 van Den Haag J. H. van der Maat, Klinkenberg 13 van Zoeterwoude Mej. A. M. Streven, Hoofd straat 107 van Schoonhoven. Vertrokken: J. H. Kuipers, van Rijksstraatweg 6 naar Wassenaar Mej. M. C. den Hollander, van Warmonderdam 25 naar Oegstgeesb Mej. P. Leemans, van Mennewcg 11 naar Schoten. De Raad dezer g e- nieento vergadert op Maandag 3 Septem^ bcr a.s., c!es namiddags 8 uur. Tc behandelen onderwerpen, ingekomen stukken en mcdedeelirgen. Drinkwatervoorziening» Comptabiliteit 1923. Afscheid Raadslid en wethouder Roest. Idem vergadering op Dinsdag 4 September a.s. des namiddags 7.30 uur. Te behandelen onderwerpen Installatie gekozen raadsleden. Verkiezing wethouders door aftreding van de heeren B. T. Roest en W. War- naar. Ingekomen stukken en mededeelingen. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning 1922. HAZERSWOUDE. Burger 1. Stand. Gehuwd: L. Looijenga 28 j. en H. J. v. d. Waal 27 j. R. Meirik 30 j. en M. A. Bogerman 24 j. Het voorloopig po- gramma voer den Historischen Optocnt voor de a.s. Jubileumfeesten is als volgt: Groep 1, van de oudste bewoners van ons land; Claudius Civilis met eenige Bata vieren te paard. Eenige Romeinen tc paard. Groep 2: Graventijdperk: Floris V met eenige tijdgenooten te paard. Groep 3: De Republiek der Vereendgde Nederlan den. Graaf Jan van Nassau met zijne zo men. De Stadhouder. Oranje Vorsten. Eenige zehelden. Groep 4: Fransche tijd. Prins Willem van Oranje met eenige hu zaren te .paard. Groep 5, Het Koninkrijk der Nederlanden. De drie Oranje-Koningen met eenige tijdgenooten!. Groep 6: Praal wagens. De Nederland sche Maagd met de elf próvinciën. UH DE JEUGD VAN KONINGIN WILHELMINA. Een Afrikaansch blad gaf oniaivgs Je volgende jeugdherinnering aan onze Ko ningin: Vroeg in haar lewe het Prinsessie egler 'n groot verdriet gehad, sy het haar dier bare Vader deur'die dood verloor- Deiir sy dood het Prinsessie. Koningin van Nederland gewörd. Omdat sy nog te jong Was om te regeer het haar Moeder, Koningin Emma, dn haar plek dife regee ring waargeneem. Koningin Emma is 'n bale godsdiensti ge, verstandige vrou, en sy het haar dog- •tertjie van kleins af geleer dat nederig heid en godsvrug die kostelikste juwele is in die kroon van 'n koningin. Dit kan ons uit baie klein anekdote uit die kinder- dae van Koningin Wilhelmina si en. Eendag was Koningin Emma besig met gewigtige staatsake toe daar aan die deur geklop word. „Wie is daar?" vra Koningin Emma. „Die Koningin.van Nederland", ant woord 'n trotse stemmetjie. „Dan het ek geen tyd vir Hare Maje steit'-', antwoord Koningin Emma kortaf. Die kleine „Koningin" voel dadelik wat haar moeder met die streng, koel ant woord bedoel, en gaan beskaamd weg om bietjie later terug te kom en weer te klop, saggies. j,Wie is daar?" vra Koningin Emma weer. „Wilhelmina", antwoord sag 'n bedees de, huiwerigestemmetje. „Nou ja, Wilhelmina mag altijd binne kom", sê Koningin Emma; verheud dat haar dogtertjie die les in nederigheid so gou geleer het. Prinsessie het opgegroei tot 'n goeie, voorbeeldige-Koningin, wat alom geëeT en gerespekteer word, omdat sy van kinds been geleer het dat „rijkdom en eer en leven het loon is van nederigheid met de vreezè des Heeren". Ons Babbelhoekje. CLARA MARTENS. Daarop verliet zij het huis en spoedde zich naar de woning van den burgemees ter. Gelukkig was hij thuis en kon liaar da delijk ontvangen. n Toen zij hem alles verteld had vroeg hijMevrouw, weet u ook den naam van de kermisreiziger, die uw nichtje gesto len heeft. Jawel burgemeester, zei Mevrouw van Dijk, bij heet orefa.no. Dan zal ik hem en zijn vrouw onmid dellijk laten gevangen, nemen, zei de bur gemeester. Gaat u nu maar naar huis, dan zult u er morgen wel "verder van hooren. Stefano en zijn vrouw waren nog druk in de tent bezig teen daar een veldwach ter cn twee agenten binnenkwamen, die hem zeiden dat zij hem en zijn vrouw bei den mee moesten nemen, omdat zij zich schuldig hadden gemaakt aan kinderroof. Hoo ontstelde zij, maar er schoot hen niets anders over dan gewillig mee te gaan daar verzet niet zou baten en van ont vluchten geen sprake kon zijn. Den volger den morgen werd ben door den burgemeester een scherp verhoor af genomen, waarop zij een volledige beken tenis aflegden. Eerst bekende Stefano alleen de ont voering van Clara Martens, maar be waarde hij omtrent Anita een hardnekkig stilzwijgen. Maar toen de burgemeester hem zcitïc, dat dit zijn straf slechts kon verzwaren, deelde hij aangaande Anita het volgende mede: Als driejarig kind hadden zij Anita, uit den tuin van het huis harer ouders, in do stad R. meegenomen. Zij was het kind van de heer en mevrouw Willems. Toen zij Anita meenamen wist zij nog niet haar familienaam, maar zei alleen ik heet Anita ik ben moeders kind. Stefano dacht ook niet dat zij zich iets van haar ouderlijk huis kon herinneren cmdat zij er nooit over sprak. Jarenlang hadden z!j met Anita in het buitenland vertoefd, en nimmer meer iets van haar ouders gehoerd. Toen zij den bekentenis hadlen afge legd, werden zij naar hun cellen terugge- bracht. De burgemeester begaf zich naar het huis van Mevrouw Dijkstra om haar een en ander mede te deelen en ook de kinde ren verschillende dingen te vragen. Toen Anita hoorde, dat ook zij bij haar ouders was weggenomen, zeide zij niets anders dan,5Ziet ge wel, mijn droom komt uit." Kom eens hier meisje, zei de burge meester. Weet je je niets meer van je ouders Ie herinneren 1 Neen mijnheer, antwoordde Anita. Nu we zullen clle pogingen in het. werk stellen om je ouders te vinden, beloofde de burgemeester. HOOFDSTUK VI. -Clara's terugkeer In het cuceriijk huls. Dokter en Mevrouw Martens, met Adolf hadden, den middag doorgebracht, in het bosch, nabij hun dorp. Zij waren bij de vijver geweest en ook op de plek waar Adolf Voor het laatst met zijn zusje had gespeeld. Vol weemoed had mevrouw van haar Clara gspreken, van wie zij maar niets hoorden. Ja, had de dokter geantwoord, het is heel moeilijk om geduldig te zijn, als men. iets vurig verlangt, maar Amelie, moed gehouden, wie weet hoe gauw wij haar weer terug hebben. Bij hun thuiskomst vond Mevrouw een brief van haar zuster Jcsien in de huis kamer, die dé dienstbode daar had ncer- Eindelijk, zei mevrouw, terwijl zij den brief open scheurde, ik dacht al een paar malen, Wat duurt het lang eer we iels van Josien'hooren. 't Zal me benieuwen of zij eens gauw komt. Mevrouw las vlug den brief <en gaf hem daarna aan Kaar man övèr. Morgen komt Josien, zei ze, maar lees ©ehs'wat ze'verder èchrijft. Heerlijk, zei Adolf,' dat tante Josien komt. ï)e dokter gaf den brief aan zijn vrouw terug. Be-grijp jij er iets van, vroeg hij, wat zij bedoelt met die groote verrassing en dat wij oris üioéten verheugen op morgen? Neten, zei Mevrouw, ik kan niet raden wat ze bedoelt. En diep in haar hart was de vraag, maar zij durfde hem niet uit te spreken. Zou Josien misschien iets van Clara gehoord hebben? Maar niets vermoedde zij er van dat zij was aan den vooravond van den dag, warop zij haar geliefd kind zou trrug ontvangen. Den volgenden morgen scheen ceh warm zonnetje over het dorpje B. 't Scheen bij na als was het nog zomer, hoewel men reeds in October was. Moeder, vroeg Adolf aan het ontbijt, gaan-wij tante Josien van den trein ha len? Neen Adolf, dat kan niet, antweorddo Mevrouw. Tante heeft verzuimd te schrij ven met welke trein zij komt, dus kan zij evengoed voor als- na den middag komen. Hoe vreemd is dat van Josien, vervclgae zij tegen haar man, anders schrijft zij ai- tijd met welken trein zij komt. Och, antwoordde de dokter, misschien nicet zij onderweg nog ergens uitstappen. Ik geloof dat zij in A. nog vrienden heeft w'onen. Misschien wil zij daar een bezooc afleggen, en weet zij zoodoende niet pre cies met welken trein zij aankomt. Dat kan, zei Mevrouw, maar 'k/ hcop maar niet dat zij zoo erg laat kemt. 'Na het ontbijt fing ieder zijns weegs. Adolf naar school, de dokter naar zijn zieken en Mevrouw aan haar huishoude lijke bezigheden. Omstreeks twaalf uur stapte can het kleine station te B. een dame uit, met tyvee meisjes. ;t Was Mevrouw Dijkstra met Chr. a cn Anita. .Wjit .wa ren, die meisjes veranderd. Niemand zou in haar meer de kermiskin deren herkend hebben. De bruine virf die zij beiden cp rclr.at "en handen hadden gehad, was gch'cel ver wijderd. 't Had wel veel moeite gekost, maar nu was het toch geheel weg. Ook waren zij weer behoorlijk, zoca.s gewone kinderen gekleed cn t leed geen twijfel of Clara zou onmiddellijk door haar ouders herkend worden. Nu meisjes, zei mevrouw Dijkstra, na moeten jullie hier een half uurtje wachten. In dien tijd zal ik Clara's ouders voorbe reiden op haar komst. Na een half uurtjo^ moet jullie mij volgen. Dan kernen juli door de achterdeur het huis binnen. Je weet Clara, die staat ovc.dag aliijd open:. Op je teen-en loopen -jullie door dc gang binnen en blijven voor de huiskamerdeur staan, tot die opengedaan wordt en jullie zien dat je binnen kunt kemen. Zoo gezegd, zoo gedaan. (Slot volgt)

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 7