LUCHT-TEMPERATUUR. 's Nachts 12 uur 13° C. (56° FJ, 's Voormiddags 9 uur 15° G. (59° 's Middags 12 uur 16° CL (60° F.) 's Namiddags 3 uur 17° C. (62° F. WATER-TEMPERATUUR, 's Voormiddags 9 uur 20° C. 's Middags 12 uur 20° G. 'rlS Js Namiddags 3 uur 20° C. 'IM LICHT OP ~r" Donderdag 16 Augustus 8.54 uur. 2. Vaststelling gemeente-begrooting 1923. 3. Vaststelling heffingspercentage. 4. Verordening tap verbod. 5. Toeslag pensioen wed. A. Hogewoning C. Ter visieligging uitbreidingsplan. 7. Adres ontheffing hondenbelasting. Naar aanleiding van den geringen opbrengst van de alhier ge houden collecte voor de Jubileumfeesten, is door de* besturen van de Oranje-Ver- eeniging en de Chr. Oranjevereen. een ge combineerde vergadering gehouden, om opnieuw middelen te beramen, om het ge- Btelde doel te bereiken. Allereerst werd het vastgestelde pro gramma nader onder de oogen gezien, en besproken. De algemeene indruk was echter, dat daarop moeilijk kon worden bezuinigd en. dat het ook niet te royaal was opgesteld. Een eenvoudige berekening van de ver moedelijke kosten, deed een tekort con- stateeren van 6 a 700 gulden. Wel hoopt men, dat een gedeelte hier van gedekt kan worden door de opbrengst van staangeldheffingen, die door het feest comité aan het gemeentebestuur zijn ge vraagd. Maar toch bleef dan nog een aan zienlijk tekort. Langdurige besprekingen werden gehou den en allerlei middelen beraamd. De overtuiging bestond echter, dat de gemeente wel in staat was, meer te* doen en meer te geven, en verwacht werd dan ook, dat wanneer vete menschen nog eens bewerkt werden, men zeer zeker wél aan het benoodigd bedrag zou komen. Besloten werd dat in het begin van de volgende week, de bestuursleden zelf nog eens een rondgang zullen houden, en men_ hoopt dan betere resultaten te bereiken. OEGSTGEEvST. Verandering predikbeur- Iten. Zondag a.s. 10 uur, kerk, Dr. J. F. jBeerens, pred. te Utrecht; 10 uur, be waarschool, Dr. A. G. Pruys; 26 Aug. 10 iuur, Irene, Ds. J. C. H. Schollen, pred. te (Rotterdam; 10 uur, bewaarschool, de heer E. A. A. de Vreede, Teol. cand. KATWIJK AAN ZEE. To t gemeent e-w erkman is aangesteld do heer K. Schuitemaker al hier. Dinsdag had alhier op het strand, de tweede dag, het kinderfeest voor de kinderen van de logeergasten plaats. Weer werden vele wedstrijden om ..prijzen gehouden. Vooral trok de aan dacht de fortenhouw, waaraan door een groot aantal kinderen werd deelgenomen. 'b Avonds ha deen optocht met lampions plpats, vergezeld van het Katwijksch mu ziekcorps. De menschenmassa was enorm. De collecte gehouden ten hate vein de „oude kerk" in de Ned. Herv. kerk bracht Zondag ruim f 345 op hene vens een gift van f 25. Bij de f or tenwed strijd voor de kinderen op het strand was de strijd der kinderen zoo geanimeerd, dat deze zioh aan het oudere publiek mededeelde, want terwijl de golven de zandkasteclen beukten, bokste Dr. H. uit Utrecht zeer opgewekt men den heer van B. (algemeen leider van het strandfeest). Met den eersten slag had Dr. H. gewonnen spel, alleen zal wellicht de rechter nog uit moeten ma ken, of de slag fair was, of dat Dr. H. zal moeten worden gedisqualificeerd. Tusschen Wassenaar en Katwijk werd de wagen van den heer P. II. door een auto aangereden. It. werd van de wagen geslingerd en bleef bewus teloos liggen. Medische hulp was spoedig terplaatse. Het geval liep gelukkig goed af, want alleen de voet was opgezet. Per auto werd H. naar zijn woning vervoerd. Een 17-jarigc jongen Teèd op liet strand te paard, het paard strui kelde en kwam in aanraking met een daar juist passeerendc persoon op zijn rijwiel. Het rijwiel werd ernstig bescha digd, terwijl de man klaagde over pijn in den rug. De schade zal worden vergoed. Wenschelijk zou het zijn, wanneer het strand door zulk een menigte menschen jwordt bezocht, zooals hier in het seizoen, dat dergelijke ritjes op vleezen en stalen rossen niet tusschen het publiek werden toegelaten. Onder grootc bclangstel- ling der Katwijksche jeugd werd gister avond de brandspuit geprobeerd. Het materiaal werd in orde bevonden. Te IJ muiden kwam binnen de K.W. 59 met 27 last en de Iv.W. 164 met 31 last. i Aan de afslag kwam een partij volle haring welke werd opgehouden voor f 17.25 en de steurharing verkocht van f9.75 tot f7.50. QEEüEEÉ&jffi üiEEJÜS Spelen met lucifers. Tc Enschede is gisteren een vierjarig jen- gcnljc, dat spelende met lucifers brand wonden had opgeloopeu, aan de gevolgen overleden. De roofmoorden te Ubachsberg en Hoensbroek. Door den Officier van Justitie bij de 'Hcchtbank te Maastricht wordt een bedrag "van f 250 beschikbaar gesteld, voor dengene jhe een aanwijzing kan geven betreffende bovengenoemde moorden, welke aanleiding kan geven tot aanhouding en bestraffing van dc daders. Déze twee moorden zijn vermoedelijk door dezelfde personen gepleegd. Op z'n vader geschoten. Men meldt 6ns uit Breda: Bij een twist ten huizo van zijn vader te Princcnhage loste gister de 19-jarige de J. eenïge re volverschoten op zijn vader. Het slachtof fer bekwam een schotwond in de borst en een in de heup, doch werd niet levens gevaarlijk gewond. De dader werd door de marechaussee in verzekerde bewaring ge hrach't. Ernstig ongeluk bij het dorschen. Te Westerlee werden gisterenmiddag hij het electrisch dorschen bij den landbouwer D. Vinkers de arbeiders uit "Winschoten T. Nuningo, R. Schuur en Skating ernstig verwond en werd Jan Egges gedood. Brand. Te Wamel bij Tiel is de boerderij vanït. M. door onbekende oorzaak afgebrand. Het huisraad ging bijna geheel verloren, met groote voorraden hooi, gerst en erw ten en eenige varkens. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Bedaetae) „Ex Animo". Zeer geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij voer onder staande eenige plaatsruimte waarvoor onzen dank. Gedrongen door de lasterlijke geruch ten, in verhand met de deelname van de Chr. Zangvereeniging „Ex Animo", aan het Groot Nationaal Concours voor Zang en Muziek, gehouden le Katwijk aan Zee op 3 Aug. jJ. is het, dat wij de pen ter hand nemen ter onzer verdediging. Om tot den oorsprong dezej lasterpraat te komen, moeten wij melding maken van een incident, dat zich tijdens onze deel name aan den wedstrijd heeft voorge daan. Ons koor, dat het laatst van allen in de afdeeüng Gemengde Koren le Afdeeling zingen moest, stond op het podium om den kamp aan te vangen, toen mij, als voorzitter, verzocht werd bij de Jury te komen, waaraan ik voldeed. De Jury deelde mij daarop mede dat er onder de luisteraars menschen waren die „beweerden" dat „Ex Animo" met ge huurde krachten op het podium stond. Deze bewering werd geuit door enkele bestuursleden van de Leidsche ZangveT- eeniging „Zang Zij Onze Leus", welke vereeniging in zijn geheel onder de luisterenden bij de Jury-tent verzameld stond. Tot logenstraffing van dezen laster leg de ik tegenover de Jury. op haar ver zoek, de navolgende verklaring op eere woord af: „Ik als voorzitter der Clir. Zangvereen. „Ex Animo" verklaar hier op mijn eerewoord dat „Ex Animo" staande op het podium, met geen gehuur de krachten nog personen die geen lid zijn zingt!" Do Jury dankte mij voor deze verkla ring en ik nam mijn plaats in het kcor weer in. Het toeken werd door de Jury geon.ven en het verplichte wedstrijdkoor werk werd gezongen. e .Nauwelijks was dit afgezongen en wachtte ons koor op het tweede toeken yan de Jury om haar vrije wedstrijdkoor werk te zingen, toen enkele bestuursleden van „Zang zij onze leus", ónder het af sluithek doordrongen en onder heftige g?- sticulatie's hunne beweringen herhaal den, welke zij eerst zoo bescheiden moge lijk, zonder hunne namen den Jury he kend te maken voor den aanvang onzer deelname tegen Je Jury haddeu geuit. De Jury zich van het ongemotiveerde en onbeleefde optreden van genoemde personen bewust zijnde, gelastte op niet zeer zachtzinnige wijze de ordeverstoor ders te verdvrijnen, hetgeen tea slotte ge beurde, terwijl van de zijde waar „Zang zij onze leus" stond, allerhande vriende lijke opmerkingen aan het adres van de Jury en „Ex Animo" gemaakt worden. Gelukkig had het koor niets geleden van de zenuwschokkende, emotie-verwek kende interrupties; het stond, daar stil berustend in het volle zelfvertrouwen van zijn eerlijkheidsgevoel, en wachtte gedul dig. Nadat de Tust weer wat hersteld was werd eindelijk1 het tweede leeken door de Jury gegeven en werd het vrije wed- strijdwerk gezongen. Hiermede nauwelijks klaar, was het den heeren Bestuursleden en den directeur van „Zang Zij Onze Leus", den heer Teljeur, nog niet genoeg. Zij drongen wederom onder de omheining door en begonnen opnieuw met de zelf verheffende lowering af te draaien. Het ging er zeer heftig aan toe; ten slotte toen de Voorzitter der Jury hun vroeg, hoeveel gehuurde krachten of niet-leden „Ex Animo", volgens hun beweren rijk was, werd hunnerzijds geantwoord: twee personen, „want", merkte de heer direc teur A. Teljeur op: „die eene man is lid bij mij op het mannenkoor. (Het Chr. Mannenkoor „Na Arbeid Kunst"). Dus dat wil zooveel zeggeu als: hij hoort aan mijn mannenkoor en mag van geen tweede koor lid zijn. En dit terwijl bewust persoon lid is van drie zangver enigingen te dezer stede. De Voorzitter der Jury antwoordde daarop aan onzen directeur en mij en voorts tegen elk die hot hoor en kon en wilde, hetgeen elk musicus en elk zang directeur met gezond verstand beamen zal, dat: „Al ware het, dat in het ergste geval twee gehuurde krachten of niet- leden meegezongen hadden, dit' op zulk een groot koor absoluut niets af of toe doet aan zijne prestatie wijl er schit terend gezongen was, terwijl de Jury de beschuldiging niet kon aanvaarden ge hoord do verklaring en getoonde^ controle- bewijzen door den voorzitter, waardoor „Ex Animo" in dezo niet do minste blaam trof! De uitspraak der Jury luidde dan ook, ongeacht het ongemotiveerde, zoo niet belachelijk protest van Bestuursleden en Directeur van „Zang zij onzo leus": le Zoodoende werd door den uitspraak der Jury, welke grooten bijval van liet aanwezige publiek uitlokte, de beschuldi ging van „gehuurde krachten" als on waarheid aangemerkt! Doch de maat van zangersvriendschap (door een zuster-vereeniging betoond) is daarmede nog niet vol genieten te oor- deelen naar de sagen en sprookjes of lie ver lasterpraat die in Leidens veste en daarbuiten de ronde doen. Dat er menschen zijn die hun eigen leed niet kunnen verzwijgen, kan ik mij levendig voorstellen, maar dat zij daarbij niet beseffen, wat elk weldenkend mensch gevoegelijk zal denken is mij onbegrijpe lijk. Het spijt mij dat een vereeniging, een zustervereen. die enkele maanden geleden zoo'n mooi grootsch Concours uitschreef, •ter verheffing der zangkunst en hare be oefenaars, personen onder haar Bestuur en leden telt die heel wat anders gedaan hebben in deze dan te arbeiden aan de zelfverheffende arbeid: De veredeling der zangkunst en hare beoefenaars. We willen over deze zaak verder niet luitweiden, wijl het ene alleen te doen is om het Leidsch publiek een recht over zicht dejr zaak te geven, opdat het zelve zal kunnen oordeelen wareneer deze of gene iets over „Ex Animo" heeft gezegd of nog te vertellen heeft en het"met ge zond verstand zal kunnen conslateeren of er waarheid of laster gesproken is of wordt. KAREL LEK, Voorzitter der Chr. Zangvereen. „Ex Animo". STADSNIEUWS „Prediker XI 1:1a." De Knapenvereeniging, onderafd. van genoemde vereeniging heeft Dinsdag en Woensdag haar jaarlijksch uitstapje ge maakt, ditmaal naar de heidevelden op de- grens van Gelderland en Overijsel. Dinsdagmorgen verzamelden, zich de deelnemers in het gebouw „Prediker" in de Janvossensteeg, om een zegen te vra gen over de reis die stond ondernomen te worden, waarna zij zich naar het station begaven om met den trein van 9.16 de stad te verlaten. Na een hoogst amusante reis werd Amersfoort bereikt, waar men voor het eerst uitstapte, en waar men de stad, met haar vele bezienswaardigheden, zooals de Koppelpoort, de wallen, de 0. L. Vron- wekerk enz. bezichtigde. Opnieuw ingestegen zijnde, kwam men te 12 uur in Apeldoorn aan, waar behal ve het Koninklijk palcis oqk Vele amuse menten, zooals de doolhof, een beurt kre gen. Te vier uur werd Apeldoorn verla ten, om naar het einddoel van de reis, het plaatsje Ernst aan den spoorweg Apel doornHa Item te stoom en, waar een heerlijke wandeling gemaakt werd, tus schen de rijpende korenvelden, en ver volgens naar de bekende „Heemhoeve", waar de jonge reizigers alles in de punt jes gereed vonden voor hun ontvangst, en voor de verzorging van den inwendigen mensch, die na de emotievolle reis om een versterking vroeg. Behalve op de noodige versnaperingen die ook onderweg Teeds waren genoten, weTden de toeristèn hier onthaald op het echte Geidersche tarwebrood dat de jon gens zich goed lieten smaken. Verschillende „boera's" werden uitge bracht op de beheerders en niet 't nSnst op den kok van „Heemhoeve", die voor een schitterenden ontvangst en een uitne mende regeling van een en ander hadden Na het eindigen van den maaltijd ging men ravotten in het heideveld, waar, de natuur ten spijt, alle vermoeidheid bleek l Eindelijk werd het tijd om te gaan .uitrusten vaji de „vermoeienissen" des daags. Het spreekt vanzelf dat het een iheelen tijd duurde eer de uitgaans-stem- jming zoodanig was ingetoomd, dat aan slapen kon worden gedacht. Het plan was den volgenden morgen jeen wandeling te maken in de omgeving, die dan ook werd aangevangen; echter jbarstte een regenhui los, en moest men jonder weg ergens bij een boer op het erf beschutting zoekep. Nu, dat kwam in or de. Het geheele gezelschap -begaf zich in de stal, waar, te miden van de varkens jen geiten de grootste pret werd gemaakt. jDe leiders verklaarden later niet te we- ,ten, wanneer de jongen6 meer pret had don gehad: den eersten of den tweeden dag. Toen de bui een beetje „o-vcr" was /werd de terugweg aanvaard naar „Heem hoeve" om daar onder verschillende amu sementen het verdero van den dag door to brengen; o.a. werden allen gekiekt, (mot een „lolly" in den mond. 's Avonds werd de terugreis aanvaard, leu kwam men over Apeldoorn, Amers foort en Utrecht weer te Leiden aan. Ge durende den reis had do trein steeds ge daverd van het zingen der jeugdige reizi gers, die zich uitstekend haddon var- maakt. 1 In „Prediker" werd hot gezelschap .weer ontbonden. Leiders waren de heeren iL. Questroo, A. Kelderman, G. de Moed en J. Koet. Nog lang zullen de knapen zich het uitstapje, en vooral de prettige ontvangst op „Heemhoeve" herinneren. De officier van gezondheid 1ste klasse. H. Veenstra, uit het garnizoen Amster dam, wordt met ingang van 16 Augustus voor den tijd van drie weken alhier gede tacheerd. Do res.-officier van gezondheid 2de klasse J. C. Bentrop, werkzaam bij den Mil. Geneeskundigen Dienst alhier, wordt met ingang van 25 Augustus in het genot gesteld van groot verlof. TELEGRAMMEN Chaotische toestand in Beieren. MUNCHEN, 16 Aug. (V. D.). Sinds gister is ae toestand in de in staat van beleg verklaarde streek verergerd. Uit de geheel provincie worden berichten ont vangen over brandstichtingen en plunde ringen. Uit het bezette gebied. CREFELD, 16 Aug. (V. D.). De politie heeft 3 auto's aangehouden, welke gesto len textielgoederen ter waarde van 5 mil liard mark vervoerden. Bulgaarsche ex-ministers veroordeeld. PARIJS, 16 Augustus (V. D). Naar do bladen melden, heeft de Bulgaarsche krijgsraad 4 ministers van het voormalige kabinet-Stamboulinski ter dood veroordeeld. Twee werden tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld en drie anderen ieder tot 5 jaar. Laatste féepichien De auto-ramp te Saint Sauveur. Omtrent de auto-ramp nabij St. Sau veur kan nog worden medegedeeld, dat de heer Le Fèbre, lid van het dagelijksch bestuur der Nederlandsche Refisvcreeni- ging, heden ochtend met een aantal fami lieleden der slachtoffer» naar Lourdes is vertrokken. Verschillende families stellen er namelijk prijs op, dat het stoffelijk overschot van hun op zoo treurige wijze om het leven gekomen verwanten naar Ne derland wordt overgebracht. Daartoe zul len dan ook te Lourdes de noodige stap pen worden gedaan. Voorts kwam heden ochtend bij het centraalbureau der Neder landsche Reisvereeniging een telegram in van mr. Van der Flier, den voorzitter vap het Hoofdbestuur, meldende, dat deze gisteren uit Zwitserland naar Lourdes was afgereisd. De heer Le Fèbre en de zijnen kunnen Vrijdag a.s. ter plaatse hunner bestemming zijn. Do voorzitter van het Centraalbureau, de heer A. Pieters, blijft hier te lande met het oog op de vele regelingen, die nog te treffcn zijn. Deze was vlak voor het onheil uit Parijs teruggekeerd, waar hij een ge zelschap van 350 reizigers had rondge leid, Nog geheel vermoeid van dezen in- spanneüden arbeid, ontving hij vlak na zijn aankomst hier te lando de tijding van de ramp, die hem nacht en dag aan het werk-zette, ten einde de verschillende familieleden in te lichten en alle noodige maatregelen te nemen. Voortdurend wer den nog telegrammen gewisseld met de bloedverwanten en autoriteiten, ter nadere regeling van de ter aarde bestelling. Talrijk zijn de blijken van deelneming, die hetCentraalbureau reeds mocht ont vangen. Ouder de ingekomen brieven en "telegrammen bevinden zich sympathie-be tuigingen van de Nederlandsche Arbed- ders-Reisvereeniging en van do Amster- damsche Reisclub. Een der leden deed het aanbod een bijdrage voor het reddings werk te schenken. De directeur vau het Centraalbureau der Nederlandsche Reisvereeniging, de heer A. Pieters, heeft het denkbeeld geopperd, dat ter plaatse van het onheil een gedenk- teeken zal worden opgericht. Do leden der Nederlandsche Reisvereeniging, die hier aan willen bijdragen, kunnen zich reeds thans wenden tot het Centraalbureau, Ko- 'ningin Emmakade 46, Den Haag. Ontploffing in Palembang. Anela meldt uit Weltevreden: Op een boorterrein van de Bataafsche Petroleum-Mij. in het Palembangsche, lieeft een explosie plaats gehad, waarbij *3 inlanders werden gedood en'6 gewond. De Europeanen bleven als door een won der gespaard. De schade is aanzienlijk. Visscherijberichlen. IJ MUIDEN, 14 Augustus. Heden kwa men van de trawlvisscherij hier aan den' afslag de stoomtrawlers: IJM. 327 Victo ria met f 1686; IJM. 322 Bruinviscli met f 11G4; IJM. 135 M.R. Ommering met f 1511; IJM. 42 Flamingo met f 2120; IJM. 244 Delfland met f 1503; de motorkotters L 325 met f 1651; E. 78 met f 1334; H. F. 277 met f 500; do zeilloggers KW. 115 Noordzee II met f 238; KW. 172 Jacoba met f 247; KW. 107 Neerlandia met f 230; KW. 110 Gijsbert Kerel van Hogendorp met f 243 aan besomming. OVLAARDINGEN, 14 Augustus. Bin nen van de haringvisscherij VL. 196 met 35 last. VLAARDINGEN, 14 Aug. Alhier zijn binnengekomen de stoombaringloggers VL. 112, 34 last; VL. 73, 33 last; VL. 196, 35 last. Aan den afslag werd besteed voor volle haring f 16.8018.80, matajesliaring f 6.50 9.30, ijlharing f 14.80 per kantje. MARKTBERICHTEN GOUDA, 16 Augustus. Kaas. Aangevoerd 191 partijen. 1ste soort 3842, 2de soort 30 36, Rijksmerk 3244, Zwaardere 45. Boter. Weiboter 3090 cent. Eieren per 100 stuks 66.75. Vee. Vette Varkens 3637 cent per half kilo; Magere Varkens 3510 cent per half Kilo; Magere Biggen 1218 per stuk; Zuig lam mor en 3040; Nuchtere Kalveren 14 20. KATWIJK AAN DEN RIJN. 16 Aug. Vei ling. Due of York per 25 Kg. 1.401.60: Eigenheimers per 25 Kg. 1,401,80, Peen per 100 bos 6,9011,20; Aanvoer: 6G0 maal 25 Kg. Due of York; 190 maal 25 Kg. Eigen heimers; 2800 bos Peen. R0EL0FARENDSVEEN, 16 Aug. Veiling. Meloenen 0.121.10 per stuk, Snijboonen 4.70—5.90, Snijboonon II 4.20, Stek 2.90 3,30, Stek II 2.20, Prineosschoon en 0.80 C,Idem zonder draad 7.20, Dubbclo Stam 4.80, Wagonaarsboonen 4,alles por 10 kilo; Augurken Fijn 11.30-13.20, Fijn bas terd 6,40—3.70, Basterd 4.05— 3.90, Grof 3.003.20, Grof II 2.30: Bommen 1.45 1,65, Stippel 1,601,70, Aardappelen 1.05 1,25 por 25 Kilo. DELFT, 16 Aug. Vee. Vette Koeien le kw. 325—500, 2e kw. 200—325; Kalfkoeien le kw. 325500, 2e kw. 225325: Vaarkoeicn le kw. 27o375, 2e kw. 175275; Magere Varkens 1805: Nuchtere Kalveren 10 26; Biggen 1226; Paarden 150350; Rundvleesch per kilo 1.251.151.Aan voer: 176 Runderen, 3 Paarden, 1 Vette Kal veren, 67 Magere Kalveren, 120 Schapen of Lammeren, 503 Varkens, 621 Biggen, 8 Geiten of Bokken, 4 Veulens. Boter. Aanvoer 160/8 en 4/16 wegende sa men 3280 kilo. Prijs 1.802.per. Kg. ALPHEN AAN DEN RIJN, 15 Aug. Veiling per 100 Kg.: Heerenboonen 5863, Snijboo nen 5163, Postelein 1419, Aardappelen 66.30, Tomaten A 44; Per 100 bos: Peen 6.10—12.50, Kroten 5.20—6.—, Uien 1.902.Per 100 stuks: Kropsla 1,20 2.20, Komkommers 36-60, Bloemkool I 15.10—21.30, Bloemkool II 5.20—10.50, Bloemkool III 3.204,Savoyekoo! 15, Roodekool 11, Meloenen 2456. TER AAR, 14 Aug. Veiling „St. Phocas'. Princess eboonen zonder draad 7.30, Snijboo- nen 5.70, Stek 1.10 per 10 kilo; Augurken per 25 kilo: Fijn 12.15, Fijnbas: erd f 5.55, Basterd 3.80, Grof 2.90, Idem II 2.35, Komkommers 1.35, Stek 1.15, Dubbele Stamprocessen per 10 kilo 4.30, idem En- kele 5.50. Aanvoer: 9 zakken Princessen zen- der draad, 47l zakken Snijboonen, 43 manden Fijn, 48 manden Fijnbasterd, 128 manden Bas terd, 214 manden grof, 14 manden idem IT, 26 manden komkommers, 16 manden Stek. Veiling „God zij mef Ons". Augnrken per 25 kilo: Fijn 12.20, Fijnbasterd 5.40, Bas terd 3.80, Grof 2.85, Komkommrs 1.35, Stippel 1.45, per 10 kilo Princessobooosn 8.60, Bubb. Stamprincessenboon«m 4.90, Snijboonen 5.18, Stek 2,10, Roode Pron- kers 1.50, Aanvoer 37 manden Fijn, 36 man- den Fijnbasterd, 37 manden Basterd, 108 man den Grof, 8 manden Komkommers. 1 mand - Stippel, 6 zakken Princesseboonen, 3 zak Dub bele Stamprinces&en, 187 zakken Snijboonen, 2 zakken Stek, 2 zak roode Pronkers. BOSKOOP 15 Aug. Veiling. Rozen: Ophelia 4048 ct., Golden Ophelia 4050 ct., Sunburst 27 ct., Hadley 41 ct., Pr. de Bulgaria 2228 ct., Butterfly 28 ct-, Kai- serin Aug. Victoria 37 ct., Polyantharozeni poulsen 30 ct., BuitenTozen 2040 ct., Dahlia's 3290 ct, Gladiolen 1036 ct., Phlox 36 ct., Margriet 48 ct., Asters 38 ct., Gips 6 ct., Clematis' Prins Hen drik 20 ct.» Anjers 10 ct., Delphinium 10 ct,, alles per bos. Fruit: Morellen 30 ct. per 5 ons. SS7/g 393/4 OFFICIEELE BEÜRSNOTEERiNG. V K. I 0.11. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A B. 5% Nederland 1919 41A% Nederland 1917 Ned. O.-I., obl. 1919 6 Portugal Tabaksra. 1890 Ruel. 1906 frs. 500 5 Ru el. 191Q frs. 500 4^ Koloniale Bank a and Ned Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jurgens A Juryen» B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref Anaconda copper Centr Leather Studebaker U S Steel gew. Ootcpania HandeJever. A'dam Dordtscbe Gecons Holl. Petrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rnbber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Serbadjadi Holland Amerika lijn a. Hóll. Stoomboot Kom Holl. Lloyd Kon. Paketvaart Scbeer^anrf Uni» Rott. Lloyd Kon- Ned. Stoomboot I Mar.Cy.C.N.Vot.Tr. a Deli-Batavia Tabak Heli Cultuur "Mij H. IJ S lüi obl. VA n.IJ.S M obi. 1900P12 4 Mij. E. t. S. S obl. t'A Aldhlson Topcla Erie common Kansas City Southern r.ansas vjut ouumwu Missouri Kansas Texas South. Pacifio Union Pacifio Geld prol. 2*/i 4HÜT Wisselnoteeringcn (Amsterdam) 133 Zicht: Londen 9- Berlijn Parijs '.y a Brussel Zürich Weenen w Rome Madrid a Kopenhagen Cbristiania 3 3£ 11.617s '-/f - O.00C03 5L. '13.9372 11.441/, 46.02V, ,1 0 0035»/,; 10.871/, 4 84.55 ,2 47.40 if KM? 1 42.30 3£ kJRL'W £7.80 Stockholm 67.S0 New-York jrj'. - - ö47g Praag ^V' 0.— Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 16 Aug. 1923, medegedeeld door liet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut to Dc Bildt. Hoogste Baroxncterst.772.0 St. Mathicu. Laagste Barometerst.744.7 Stockholm. Verwachting tot den avond van 17 Aug.: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Zuid westelij kc wind. half- tot zwuarbe- woikl, aanvankelijk weinig of geen regen,

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3