De afmattende warmte a a a a a LUCHT-TEMPERATUüR. ii i Ts Nachts 12 uur 16° G. (61° F.) ri I :s Voorm. 9 uur 18° G. (63° F.) 's Midd. 12 uur 21° G. (70° F.) e< 's Nam. 2 uur 22° G. (71° F.) WATER-TEMPERATUUR. f 's Voorm. 9 uur 2214° C. 's Midd. 12 uur 22'/s° C. h I 's Nam. 2 uur 23° C. a LICHT OP: 'j Zaterdag 11 Augustus 9.04. Na. het votum en de ngroetzegen. las >n spr. voor: Handelingen 20:173&, Gezongen werd r.u Psalm 103:1, na het eindigen waarvan De. B. zich tot de aan- wezige leden richtte. Zoo ie dan eindelijk, aldus spr., do ure aangebroken, waarnaar do mee sten uwer, 'korter of langercn tijd mét biddend ver langen hebben uitgezien. De ure n.l. dat het komen mag tot instilueering van een d eigen, zelfstandige plaatselijke Kerk, al- 0 leen in gebondenheid aan Gods "Woord, )en de 3 formulieren van Eenigheid die daarop zijn gegrond. Spr. geeft hierna een uiteenzetting van de beteekenis dezer plechtigheid die feiten d' lijk in twee gedeelten begtaat. Het eerste, a do bevestiging der ambtsdragers zal B plaats hebben onder leiding van de Kerk 11 van Leiden, die daartoe opdracht van de 11 Cassis heeft gekregen. De eigenlijke overdracht van het ge bouw zal plaats hebben onder leiding van 5" Bi'. Wirt»,.als vertegenwoordiger van de (jeugdige Kerk, van wie 't tweede gedeelte dezer plechtigheid nitgaat. 11 Wanneer spr. dan namens de Classis bevestiging der ambtsdragers zal 'e overgaan en daarbij het Woord bedienen: zal dit een kort woord zijn naar aanlei- 3 ding van Hand. 20:8 en in aansluiting B hiet deze plechtigheid, daar spr. den tijd ontbreekt er ver op in te gaan. De k»rk, zegt spr., is geen product van u de wereld, maar een Geboorte Gods. Het is slechts de almachtige genade v Gods die de Kerk op aarde vergadert en 2 in stand houdt. De wereld biedt uit zich zelf geen plaats voor de KeTk, omdat bei- IC der beginselen tegen elkaar indruischen. v Er zou zelfs- geen leven, voor de Kerk r' mogelijk zijn, zoo niet God haar een plaats gaf, waar Hij haar beveiligt. Onzichtbaar is de Kerk een lichaam met Jezus Christus als haar Eesig Hoofd, waarin de H. Geest woont en werkt. Y Zichtbaar openbaart zij zich in den goeden vorm, in plaatselijke, zelfstandige kaf ken, die met elkander in federatief a verband staan. s De Forma, de uitwendige vorm van de Kerk waarin zij naar buiten treedt, mag 12 alleen zijn gebonden aan het Woord a Gods. ;i Aan niets anders. 11 Het gezag van het Woord is onbeperkt in het Kerkelijke leven, en gaat ver bo- ven dat van alle ambtsdragers, al wil Christus die gebruiken om toe te zien»op de Kerk. Daarom draagt de ambtelijke roeping een uitsluitend bedienend karakter. De Opziener is niets. De Souvereiniteit van het Woord geldt alleen. De al of niet erkenning van deze waar- 1 beid was de aanleiding tot de reformatie van de 16e eeuw; tot do heerlijke refor- 0 bnaties van de 19de eeuw, waarvan spr. hoopt dat hij ér ook in de 20ste eeuw nog Y zal beleven; en die in beginsel er toe heb- ben geleid dat ook deze plechtigheid kon 1 plaats hebben. 1 De Kerk van Leiden, zegt spr., zag u 2 noode gaan, maar voor u beteekent deze 1 ure een zegen en een. voorrecht. 2 Wij verheugen ons met u, zegt spr., en wenschen dat God u tot rijkere ont- 2 plooiïng mag brengen, tot bevordering 1 van de eere Zijns Naam; tot roem van z Zijn genade en tot verdere openbaring I van het kerkelijke leven. Stelle Hij u in i vele ©pzicliten tot een zegen; tot een ze- gen, ook voor de plaats uwer inworfing. Vervolgens gaat spr. over tot de beves- tiging der ambtsdragers, waarna hij voorgaat in gebed en laat zingen Psalm 138:1 en 3. De leiding gaat nu over in handen van de Kerk van Oegstgeest, bij monde van (haar oudsten ambtsdrager Br. Wirtz. Spr. leest voor 1 Kor. 8:2230, waar van hij inzonderheid de laatste woorden: „Hoor, Heere, en vergeel", als uitgangs punt kiest. Vooraf wordt gezongen Psalm 127:1 en 2. De bede: hoor Heere, zal de gemeente m de eerste plaats gaarne zien vervuld ten opzichte van den danktoon dien zij opzendt bij deze heerlijke gebeurtenissen, Dankensstof is er in velerlei opzicht f Wat het gebouw betreft allereerst voor den voorspoed die bij den bouw ervan mocht worden genoten, inzonderheid wat betreft de keuze van het bouwplan en daarin vanzelf van den architect, den aannemer en zijn helpers, die met elkan der een gebouw mochten daarsteïlén dat' er volgens deskundigen „zijn mag", van wege de eenheid die in de architectuur bleef bewaard en ook wat de uitvoering en afwerking betreft. Dat alles zoo voorspoedig is gegaan, zonder eenige stagnatie is te danken aan •de aangename samenwerking van de ver- 3-liiÜerjfe personen die er bij betrokken ~aren, als de architect, de bouwcommis sie, de aannemer, terwijl spr. ten slotte ■nok tot dankbaarheid opwekt jegens hen, die de commissie door hun stoffelijke bij- dragcAi in staat stelden de plannen uit te voeren. Toch, zegt spr., blijft er hij dergelijke gelegenheden iets over, dat geen mannen werk is. Het zijn soms juist kleinigheden, set zij op het gebied van de bekleeding ?)f iets dergelijks die er juist het gezellig karakter aan moeten geven. Spr. dankt rlaarom het klister-comité, dat zich in dit -ipzisht verdienstelijk heeft gemaakt door -4e vervaardiging van verschillende voor werpen, o.a. van een bekleeding voor den lessenaar, van de "gordijnen en de loo- pers. Sterk en soliede zijn niet de eenige eischen die aan een kerkgebouw worden gesteld; ook reinheid en gezelligheid zijn gewichtige factoren. Behalve genade, geniet de gemeente thans ook eere, o.a. hierin dat het dage- •lijksch bestuur der gemeente zich liet vertegenwoordigen door den burgemeester en een weth. die spr. hartelijk welkom heet, evenals den predikant der Ned- Herv. Gemeente, Ds. Ruys, die eveneens aanwezig is. Spr. richt zich ook tot Br. Blommen- daaï, een der vertegenwoordigers van de Kerk van Leiden, die bij de Oegstgeeste- naren een weemoedige, maar aangename herinnering achterlaat door zijn vriende lijke bezoeken ingeval zich in een nieuw lid in do gemeente vestigde, wie te ver welkomen de steeds met nauwgezetheid volbrachte taak van Br. Bloramendaal was. I Wel de laatste in deze rij, maar niet het minst gevoelt spv. behoefte zich tot Ds. Bouwman to richten, onder wiens leiding de Kerk van Oegstgeest geworden is wat zij thans is. Zoolang we echter nog geen eigen leeraar hebben, zegt spr.t nemen we nog geen afscheid van U, te vens hopende dat de Classis bïj het aan- fwijzen. van een consulent wel rekening zal willen houden met dien de gemeente te Oegstgeest als wijkpredikant van Lei den. heeft gediend. Het „vergeef" mag echter niet achter wege blijven, al was het slechts om wat wij ook hij dit werk evenals in het dage- Üijksche leven ondervonden, n.l. 't eigen '„ik" dat op velerlei manier tracht naar voren te komen. Spr. beveelt ten slotte het gebouw aan in de Gunst des Heeren, met de bede dat allen die in dit huis zullen, vergaderen het zullen ervaren, dat het een Huis Gods is. Spr. laat zingen Psalm 101: 1 en 2. Als afgevaardigde van de Classis treedt nu op D s. J. J. Impetft van Katwijk aan Zee, die de Kerk van Oegstgeest1, zoo- als zij voortaan heet, namens de Clas sis verwelkomt in de rij der Kerken. 1 Spr. hoopt dat haar werk zal strekken tot de Eere van Gods Naam, tot het wel zijn van Sion en dat zij met eere haar plaats zal innemen. i In een gloedvolle toespraak bepaalt spr. de Kerk bij de grond van haar roe ping, en bij de zekerheid van haar be staan, daar zij is gekocht met het Moed van Gods Eeniggehoren Zoon. Spr. be veelt de Kerk niet al haar behoeften en de gevaren die haar omringen aan in de zorg des Heeren, Die ze zal bewaren, als de appel van. Zijn oog. Nadat D s. P. W. Eskes vervolgens het woord had gevoerd namens .de Kerk van Leiden, deed D s. E. H. Broek stra dit namens de Kerk van Rijns burg. I Wel ligt in iedere scheiding 'n element van lijden, maar in dit geval wordt dit toch overstemd door een danktoon, voor de zegen die uit dit uittreden spreekt. In een tijdperk van 80 jaren toch is de Kerk van Rijnsburg van 17 leden uitge groeid tot 2200 leden. In dit geval zijn zij, zegt spr., van ons uitgegaan, omdat zij van ons waren. Spr. 'hoopt dat het uit breidingswerk steeds zal kunnen voort gaan, en als oudore zuster voegt de Kerk van Rijnsburg daar eenige waarschu wingen aan toe n.l. om eenerzijds niet te vervallen tot Intellectualisme, en ander zijds niet tot Mysticisme, welke geen van beide in de Geref. Kerk mogen worden geduld. Br. WiTtz dankt allen die de Kerk in deze samenkomst toespraken. Wel zul len er nog velen zijn, die iets hadden wil len zeggen, maar. „daar de rechtvaardi ge ook lijd en wijze zal kennen" stelt spr. voor om te eindigen in dankgebed, om daarna, staande te zingen het laatste vers uil den Avondzang: O Vader, dat Uw liefd' ons blijk' Hieraan werd gevolg gegeven, waarna pnder het spelen van het orgel (bespeeld door den heer Smink) de schare het kerk gebouw verliet. De Kerk van Oegstgeest was geïnsti tueerd; de Rehobath-Kapel ingewijd. Predikbeurten Geref. Kerk (Rehoboth-kapel) 10 uur Ds. Verhoef, van Zeist; 5.30 uur idem. Ned. Herv. Gem. (Kerk) 10 uur Ds. J. O. H. Scholten, van Rotterdam. LEIMUIDEN. Predikbeurten. Neder 1. Herv. Kerk Zondag voorm. 10 uur Ds. v. d. Flier. Geref. Kerk, Zondag voorm. half elf pre- dicatie lezen en nam. half acht Ds. Sonne- vcldtN uit Zuid-Amerika, tijdelijk alhier. NOORDWIJK. Deze week zijn verschil- lende woonwagenbewoners nogal bezig ge weest in ons dorp. Daar- er pl.m. 15 liepen te venten en te bedelen en nogal lastig waren, zou de politie ze „opruimen". Dit ging echter niet gemakkelijk, zoodat en kele moesten worden opgesloten op het politiebureau. Daar kwam toen de heele troep op af; men trachtte binnen te drin gen wat dopr de politie werd voorkomen. NOORDWIJK-BINNEN. Kerkelijk Bericht. Zon dag 12 Aug. Ned. Herv. Kerk vjorm. 10 uur ds. van Baaien van de Kaag. NOORDWIJK AAN ZEE. Kerkelijke if cri'chten. Zon dag 12 Aug. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. J. Vermeulen, nam. .'5 uur ds. Joh. Stehouer van IJselmoude. Ger. Kerk 10 uur esn 5 uur Ds. Hagenbeek van Vlaar- dingen. WASSENAAR. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk (Dorp) voorm. 10 en nam. 6.30 uur Ds. de Vey Mestdagli. School Zijdeweg voorm. 10 uur Ds. B. Batelaan van Zeist, i Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur veroorzaakt slapeloosheid en een benauwd, onrustig gevoel. Een paar Mijnhardt's Zenuw tabletten nemen dit weg en bezorgen U een rustigen en verkwikkeuden slaap, Prijs per koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. 12808 Ds. de Bruin van Scheveningen. Nader vernemen wij dat het lijk dat gister is gevonden, dat van een schildersknecht uit Den Haag was Er werd niets geen geld meer bij hem ge vonden, terwijl de omtrek en het water geheel is afgezocht naar eten vermoedelijk wapeni zoo er althans van zelfmoord sprake moest zijn, maar er is niets gevonden. Bur ger 1. Stand. Geboren: Gerritje Aaltje d. van J. A. Hilhorst eni C. Oudshoorn Cornelia "Wilhelmina d. van J. F. Knijnenburg en Wl y. d. Meulen Elisabeth Mathilda d. van A. van Roö- yen en E. A. van Oosten Quirinus Jo hannes z. van H". A. Voorham en A. Brou wer Gerardus Leonardus z. van P. J. de Greef en H. Vogel. Ondertrouwd, L. Looijcnga en J. v. d. Waal. RIJNSBURG. De voorbereidende werkzaamheden voor een bloemententoon stelling in Flora op 4, 5 en 6 September 1923'vorderen goed. Thans wordt door de commissie een! jury gevormd, om de inzendingen te keuren. Donderdag was het aantal doortrekkende reizigers bijzonder groot. Aan de Sandtlaan rakte een tram propvol met reizigers defect, wat begrijpe lijkerwijze nogal stagnatie opleverde. Na ongeveer een half uur was de geregelde dienst hersteld. Ged. Staten hebbben aan S. van Egmond, op grond van broederdienst voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend. HAZERSWOUDE. De gehouden Uni "e-c o 1- lecte heeft in onze gemeente opgebraeht de som van f 269. Door het Hoofdstem- bureau is tot lid van den Gemeenteraad gekozen verklaard in de plaats van den heer L. C. v. Geest die bedankte, Mevrouw K. v. d. Meulen-van Beemen. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk voorm. half elf, de heer de Jonge van Boskoop en nam. half acht Ds. Luuriug. Geref. Kerk voorm. half elf en nam. half acht Ds. J. L. Schouten van Amsterdam. Doordat het paard achteruit liep geraakte de melkwagen van de heer Jac. van Leeuwen met gevulde melkbussen geladen, te water. Men mocht er echter in Blagen alles weer behouden op het droge te brengen alleen ging een groo- te hoeveelheid melk verloren. HILLÈGOM. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. A. G. H. Hooger- huizisn van Amsterdam en nam. 4.30 uur de Eerw. heer A. van Dijk, zendeling (col lecte voor dc zending.) Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Impeta van Katwijk. Chr. Geref. Kerk yoorm. 10 en nam. 5 uur Leesdienst. Naar men ons mee deel de heeft de Kerkeraad der Chr. Geref. Kerk een huis op de Van Endelaan aange kocht, teneinde dat te bestemmen voor pastorie. KATWIJK AAN DEN RIJN. T egel ij k met de komst van het meer wanne weer komt tevens een verlaging der snijbloemenprijzen. Daarbij komt dat vele cliënten wegens uitstedig- heid in de manad Aug. geen afnemgrs zijn. Het voornaamste artikel is op heden Pom pon-Dahlia's en Dahlia's. Dc prijzen van de eerste varieeren van f 0.50 tot f 1.10 per 100 terwijl de Dahlia's van f 0.50 tot f 1.40 opbrengen. Gladiolussen zijn nog eenigszins gevraagd. De prijs varieert van f 0.30 tot f 0.80 per 1Ö0. Dc aanvoer is op heden wel iets te groot. BOSKOOP. De heer B. Kramer, leeraar aan de Riikstuinbouwwniterschool alhier, slaagde te Utrecht voor het exa men Fransch M. O. acte A. De jubileumfeesten zullen alhier gehouden worden op 5 en 6 Sopt. Op het programma staat: een bloe mencorso, een allegorische optocht, een gondelvaart en gymnastiekwedstrijden. De gemeenteraad verleende een crediet van 100 gulden voor versiering van het raadhuis. Donderdagavond had dc uitreiking plaats van de prijzen aan de leden van de bijzondere vrij willigen land storm, welke prijzen behaald zijn bij de plaatselijke schietwedstrijd. De Voorzitter, de heer C. van Heesen, luitenant van Mechelen en het lid van de Gewestelijke Landstormcommissie, de lieer D. Baan, alsmede enkele leden hielden toespraken. De le prijs inktkoker aan D. van der Wolf; 2c prijs vulpen: aan L. van Hevelin gen, Je prijs lederen portefeuille aan M. do Jong, 4e pr. sigarenkoker aan H. Rede- geld, 5e pr. een klokje aan J. A. Straver, 6e pr. een scheerstelletje aan F. Oskam, 7e pr. een pijpenrek aan C. van den Hoek. De le extraprijs een plateelen aschbakje aan L. van Hevelingen, 2e extraprijs een koperen tabakspot aan L. vari Hevelingen. WOUBRUGGE. De landbouwer R. v. d. W. te Hoogmade reed met zijn voertuig voor de autobus alhier en bleek niet be hoorlijk te willen uithalen' waardoor ge vaar kon ontstaall voor de passagiers. Dank zij het beleid van den chauffeur werden ongelukken voorkomen. Een klacht is tegen genoemde landbouwer ingediend en proces-verbaal opgemaakt. Predikbeurte n'Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. Glas van Boskoop enl na£n. «7 uur Ds. Hartwiggen van Leiden. Gcrcf. Kerk voorm. 10 en. nam. 7 uur Ds. A. van den Berg van Nieuwerkerk a. d. IJsel. Gemeenteraad Valkenbnrg. Vergadering van 9 Augustus. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heer H. Binnendijk. i De notulen van de vorige vergadering worden zonder wijziging goedgekeurd. Ingekomen zijn eenige goedkeuringen van comptabilteitsbesluiten betreffende wij zigingen van de diensten 1922 en 1923; van de verordening op de leges-gelden, henevens een opgaaf van de raming der kosten van de Gezondheidscommissie en een medc&eellng dat aan de gemeente inge volge de gewijzigde wet van 1897 over het jaar 1923 f 1367.13* zal worden uitge keerd. "Waar reeds in geen jaren meer gebruik werd gemaakt van het herhalingsonder- wijs, wordt op voorstel van den Voorz. be sloten geen gelegenheid meer voor vervolg onderwijs te geven. De geloofsbrieven der herkozen en nieuw-gekozen leden van den Raad wor den in handen van een Commissie bestaan de uit de heem A. Notenboom en G. Barn hoorn, ter onderzoek gesteld. Bij monde van eerstgenoemde verklaart deze Commissie de stukken in orde te hebben bevonden, weshalve tot toelating wordt besloten. Een slaat model A, houdende betaling uit den post „onvoorziene uitgaven" wordt vastgesteld. Het betreft een bedrag van f 121, dat aan verschillende gemeen ten betaaald moet worden ingevolge art. 205, sub 8, der Lager Onderwijswet. In'behandeling komt de begrooting dienst 1924, welke naar de nieuwe voorschriften werd opgemaakt. Na eenige bespreking en wijziging van enkele posten wordt deze begrooting vast gesteld op een totaal bdrag in ontvang en uitgaaf op f26569.82. Alsnu komt ter tafel de rekening dienst 1922. Ook hiervan worden alle posten nage gaan en lokt hier en daar nog een enkele bespreking uit. Met algemeen e stemmen wo*dt ze als volgt vastgesteld: ontvangsten op den ge wonen dienst f 27638.07, uitgaven op den gewonen dienst f 25140.091, ontvangsten op den buitengewonen dienst f 5875.24 en uitgaven op den buitengewonen dienst f 5925.92, zoodat de gewone dienst sluit met een batig saldo van f 2497.971 en de buitengew. dienst sluit met een nadeeïig saldo van f 50.68. Waar over 1921 wegens het in den loop van het jaar benoemen "van een onderwijzer f 673 meer aan sala rissen werd uitgekeerd dan van het Rijk werd ontvangen, sluit de gewone dienst eigenlijk met een voordeelig saldo' van f 3170.971. Land» en Tuinbouw Veiling te L i s s q op 9 dezer, onder di rectie van Holland's Bloembollenhiiis. E.V.T. Cram. BriUant. I f 1.90; E.V.T. Keizerskroon f 4.80; E.V.T. Duchesse de Parma f3.80; E.V.T. La Précieuse f3.30; E.V.T. Couleur Cardinal f 4.20; E.V.T. Dia na f 2.60; E.V.T. La Belle Alliance f 3.10; E.V.T. Mon Tresor f 2.90; E.V.T. La Reine top. f 1.90; E.V.T. Gele Prins I f2.50; E. V.T. Fred. Moore top. f 3.30; E.V.T. Girise Grisdelin I f4.10; E.V.T. Goudvink top. f 4.10; E.V.T. La Reine Max. I f 2.80; E. V.T. Witte Zwaan f3.40; E.V.T. Prins van Oostenrijk f 3.60; E.V.T. Verm. Brillant f5.30: E.V.T. Proserpine I f6.90; E.V.T. Rose Luisante f 4.80; E.V.T. Rose Grisde lin f 2.60; E.V.T. Witte Due Max. f2.30; E,V.T. Chrysolora f2.70; E.V.T. Pink Beauty top. f 8.90; D.T. Murillo I f 2.80; D.T. Imperator Rubrorum top. f 5.20; D.T. Salvalor Rosa I f4.20; D.T. Theeroos top. f 3.70; D.T. La Candeur f 3.40; D.T. Vuur baak f 5.30; D.T. Mr. v. d. Hoeff I f 6.75; Dw. Prof. Rauweuhoff f 5.40; Dw. Bar- ligon f 5.50; Dw. Bar. de la Tonnaye f 2.80; Dw. Marconi top, f 2.Dw. Naulicas I f2.10; Dw. Rev. Ewbank f2.10; Dw. Pride of Haarlem f 2.50; Dw. Sieraad v. Flora I f3.90; Dw. Clara Bult top. f2.20; Dw. Wm. Copland I f 4.50; E.N. Poêticus Or- natus dw. f2.65; E.N. Bic Emperor dw. f 6.50; E.N. Golden Spur dw. f 7.60; E.N. Bic. Empress f 5.75; E.N. Barri ftonspi- cius dw. f 4.50; E.N. Bic. Dick dw. f 6. E.N. Bic. Victoria dw. f 7.50; E.N. Sir Wat kin dw. f 7.25; E.N. Poêticus gewoon f 1.80; E.N. Glory of Leiden dw. f 5.75; D.N. Albo Pleno Odorato dw, en r. f 3.80; D.N. Von Sion top. f 5.D.N. Von Sion dw. I f4.20. Alles per 100 stuks. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. Vis Azn., tuinder, Ter-Aar; cur. mr. G. A. Fijn van Draat, 's-Gravcnhage. Wed. A. W. C. Kranenburg, Voor schoten; cur. mr. W. de Clercq, Leiden V ernietigd: het faillissement van P. H. de Lange te W oerden. STADSNIEUWS Paardenarts le kl. dr. E. C. H. A. M. Bemelmans, van liet artilleric-paardeu- depót, wordt 15 dezer overgeplaatst bij het 6e rcg. veld-artilleric alhier. -7- In de Stedelijke Werkinrichting werden deze week opgenomen: 136 vol wassen personen, en 10 kinderen; totaal 146. Programma van liet Concert in het Kooi- park, Dinsdag 14 Aug. 8 uur: 1. „Kreutzritter", marsck, Sousa. 2. Ou verture „La Dame Blanche", Boieldien. 3. Laura Wals, Millöcker. 4. Balletmuziek uit „Le Prophéte", Meijerbeer. 5. Polonaise, - Chopin. 6. „Ueber Land und Meer", Wals, Gringl. 7. Spcenhofmarsch, Gcijp. MARKTBERICHTEN LEIDEN, *10 Aug. Veiling. Bloemkool I 2 29, Bloemkool n 1417, Salado 1,50— 4,Wortelen 914, Andijvie 1.204. Kroten 2.603.80, Komkommers 311, alles per 100: Snijboonen 7899, Heoren- boonen Stok 6377, Idem Stam 5669, Postelein 612, Spinazie 916, alles per 100 Kg.; Perziken 2—20 cent, Meloenen 3068 cent por stuk; Tomalen A B en C 1943 per 100 Kg. 11 Auf. Beter. De prijzen van boter op >le heden gehouden markt waren als volgt: prima fahrieksboter 1.75 Mi prima boerenbo:c- 1.601.75 per Kg. Aangevoerd: 5/3, 12If 86/8 en 19/16 vaten, wegende 2460 Kg. Handel goed. Eieren. Totale aanvoer 5410 stuks. Dr prijzen waren: Kipeieren 7.508,50, Eenden; eieren 7.608,40 per 100 stuks. Handel flink. Turfmarkt van 68 Aug. Aanvoer: 340.006 stuks Lange turf, prijs 1011; Korte turf geen aanvoer en noteering. TER AAR, 10 Aug. Veilinp „St Phccas Frincesseboonen 8.80, Snijbooneu 5-76", per 10 kijo; Augurken per 25 kilo: Fijn ƒ12.15. Fijnbasterd 6.50, Basterd 4-30, Grof 305, Komkommers t.50, Stek 1.60, gele Kom*- kommers 611 cegt per stuk. Aanvoer: - 21 manden Fijn, 22 manden Fijnbaslerd, 51 man den Basterd, 130 manden Grof, 15 uanden Komkommers, 3 manden stek- Veil'mg „God zij met Ons". Augurken per 25 kilo: Fijn 12.20, Fijnbasterd f 6-5Q, Basterd f 4.20. Grof 3.20, Stippel 1.50, Komkommers 1.70, Snijboonen oer 10 kilo 5,81, Princesseboonen 9,10, Dubb Stam- prinoessen 6,Aanvoer: 20,5 manden Fijn, 16 ménden Fijnbasterd, 23 manden Basterd, 43 manden Grof, 3 manden .Komkommers, 106 zakken Snijboonen, 1 zak Princesseboonen, 4 zakken Dubb. Stanvprincessen. KATWIJK ad Rijn, 10 Au?. Veiling Due of York phr 25 K.G 1,101,40: Eigenheimers per 25 K.G. 1,101,40; Peen per 100 bos 9.4013,10"Aanvoer 770 x 25 KG Due of York; 290 x 25 KG Eigenheimers: 2300 bos peen. ROELOFARENDSVEEN. 10 Aug. Dcersncc- pVijs met aftrok van veilincskosten: Snijboonen 5.81, Idem Stok 3,46, Princesseboonen' 7ƒ,4, Augurken: Fijn 11.47It,04, Fijnbas terd 6.07, Basterd f 3.79, Grof 2.75, Bom men 1-35, Stippel 1-47 ROELOFARENDSVEEN, 11 Atur. Vc'ling Aaidboien 20 cent por doosje en 30 cent per k?lo: Meloenen 4760 rent por stuk; Peulen! 1.80, Snijboonen 4.80, Snijboonen Stek' 3.403.80, Princesseboonen 7.607-30, Dubbele Stam 6,50 alios per 10 kilo;. Augur ken per 25 Kilo: Fijn 11.4012.00, Basterd 6.306.20, Basterd f 4.10—4.20, Grof 2,90 3.15, Grof II 2.95, Bommen 1,351,40, Stippel 1,70. Aardappelen 1.05-1.10 en Drielingen 70 cent per 25 Kg. ZOETERWOUOE, 9 Aug. Veiling Zorn en Vlijt. Aangevoerd 600 kipeieren prijs 7,30— 8.50, en 13 ecndcieren 8.per 100 stuks. ALPHEN AAN DEN RIJN, 10 Au-. Veiling. Per 100 Kg.: Tuinboonen 2.20—3.90, Peulen' 27, Doperwten 1620, Hecrenboonen 54 67, Snijboonen 5072, Postelein 1621, Aardappelen 5.206,90, Tomaten A 725; Per 100 bos: Rabarber 0,700,80, Poen' 5.70—12,60, Kroten 5—5,30, Uien 1,40— 2.30; Per 100 stuks: Kropsla 2.60—3.20, Komkommers 38, Bloemkool 6.3p27,30, Roodekool 910, Meloenen 2056. LOOSDUINEN, 10 Aug. Groentenvpiling. Bloemkool 1ste soort f 16.6023.90. Rijen kokommers 1ste soort f 3.905.20, gele f 6.709.20. witte f 4.6a6.30; perziken lste soort f 1218, alles per 100 stuks; meloenen 1954 ct., alles per 100 stuks; aardappelen f4.406.10 per ICO K.G.; stamprincessen 5984 c., snijboonen 84 94 v. per K.G.; tomaten lste soort f 28.70 35; 2de soort f 12.6025 per 50 K.G.; postelein f 0.580.71 per 6 K.G.; spinazie 4565 c. per 4 K.G.; salado lste soort f2.102.90 per 100 krop; andijvie f2.10 4.70 ner 100 struik. BOSKOOP, 10 Aug. Veiling. Rozen: Ophelia 3211 ct., Golden Óphclia 39tl ct., Sunburst 20 ct., Hadley 3139 ct.. Pr. de Bulgarie 1923 ct., Mrs Aaron Wxirc* 15 ct., Kaiserin Aug. Victoria 15 ct., Mme Jules Bouché 10 ct., Clematis Prins Hen-: drik 50 ct., Lelie's 38 ct., Polyantliarozen poulscn £0 ct-. Buitenrozen 1540 ct., Dah lia's 3050 ct., Gladiolen 2136 ct., La thyrus 4ct„ Pyrcthrum 10 ct., Anjers 10 ct., Delphinium 10 ct., Asparagus 2S cL, alles per bos. WiSï*elnoteeringen (Amsterdam1! Zicht. Londen 11.611/ Berlijn 0.000053/* Parijs f 1 4 43 4 Brussel 1140 Zurich 4 5.15 Ween en 00351' Rome 10.75 Madrid 34.65 Kopenhagen 46.521/2 Christiania 41.25 Stockholm r 67.55 New-York 2.5 S'A» Praag 0.- Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 11 Aug. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.7.70.1 Scilly. Laagste Barometerst,: 750.1 Valdersund. "Vierwachting tot denovopd van 12 Aug-.: Meest zwakke veranderlijke wind, half tót zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3