m Beginselen der Psychologie LEIDSCH EflEBEREHVEBVflEÜ Adverientiën G, v. LEEUWEN Ome lichaamsbouw htwi Dr. H. BAVINCK J. VAN LEEUWEN ACGODHTINTSKSNT60R L.V,"2 QEfirlEgaEfê MIEUWS Bijna levend verbrand. Ten huize van de alleenwonende 95- jarige wed. K. te Beverwijk viel een bran dende petroleumlamp om; de vrouw ge raakte daarbij in brand. De buren blusch- ten den brand in heb huis en rukten de vrouw de brandende ldeeren van het lijf. Jntusschen had zij zulke hovigc brand wonden aan een der armen gekregen, dat geneeskundige hulp meest worden ingeroe pen. Meisje levend verbrand. Terwijl de woonwagenbewoner S. te De- demsvaart met zijn vrouw afwezig was, wilde een dochtertje van 12 jaar pap van de kachel zetten, toen plotseling haar klee deren vlam vatten. In een oogwenk stond het meisje in lichte laaie. Omringd door vlammen vloog ze den wagen uit en den weg op. De brugwachter, die den hopeloo- zen toestand van neb meisje zag, wierp haar in de sloot, waarna de vlammen spoe dig doofden. Geneeskundige hulp was wel dra aanwezig, doch het meisje overleed kort daarna. Een 14-jarig zusje, dat pogin gen had aangewend, de vlammen te dooven bekwam ernstige brandwonden. Meisje overreden. Maandagmiddag wilde te 's-Gravenhage de tweejarige Maria van L. in de De Heem straat plofseling die straat ovorsteken. Zij liep daarbij tegen een paard, dat voor een wagen was gespannen, viel en kreeg een wiel van den wagen over zich heen. De kleine was onmiddellijk dood. Den be stuurder treft geen schuld. Onder een lift. Dinsdagmiddag is de 17-jarige arbeider 'A. van Tersel op een wollenstoffenfabriek te Tilburg door onbekende oorzaak onder een lift van 2000 Kg. draagvermogen be kneld geraakt. Met zeer ernstige kneuzin gen werd hij naar het gasthuis vervoerd. Hij is nog steeds buiten bewustzijn. De moord te Bocholt. Uit Weert wordt aan de Tel. gemeld: Dinsdagmiddag is het lijk van den ver moorden Timmermans per automobiel van Bocholt naar Weert overgebracht. Twee Belgische gendarmen begeleidden den wa- gentot aan de grens, waar het lijk aan de Nederlandscbe politie werd overgegeven, die het tot hier bracht. De begrafenis had gistermorgen onder groote belangstelling plaats. Van dc vermoedelijke daders is een ze kere K. van WeertAltwcert, gearresteerd Deze heeft echter nog niet bekend, terwijl Verhagen, die aan den moord medeplichtig zou zijn, voortvluchtig is, Hooibrand. Bij den landbouwer D. Beekendam te Berkum is de hooiberg afgebrand. Drie maal in één weck zijn in dit dorp hooiber gen uitgebrand. Door hooibroei geraakten drie hooiber gen, waarin ruim 80.000 Kg. hooi, toebehoo- rende en staande bij de boerderij van D. J. Beekendam in de Poepershoek gem. Zvvollerkerspel, in brand. De brand werd het eerst gezien door een aantal padvin ders uit Utrecht, die onmiddellijk, gehol pen door een aantal grondwevkes, het dak beklommen en met emmers water het be dreigde hoofdgebouw nat hielden, ondanks de hevige hitte tot een brandspuit uit Zwolle de taak overnam. Het hooi en boer derij waren verzekerd. Een locomotief op hof. Op onverklaarbare wijze is op het sta tions-emplacement te Doetinchem Dinsdag een locomotief in beweging gebracht en zonder bemanning in volle vaart de lijn opgegaan in de richting Arnhem. Gelukkig stond even buiten het station een goederenwagen op de baan, waarop de machine met groote kracht botste. De wa gon werd uit de rails geworpen en over de dwarsliggers voortgeduwd. Juist voor de spoorbrug over de IJsel kwam de wagon dwars te staan en ook de machine tot staan. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Ongeval met een „vliegfiets". Gisterenavond ongeveer 8 uur is aan den weg naar Rhoon, ten Zuiden van het vlieg veld Waalhaven, een vliegongeluk gebeurd, dat gelukkig nog goed is afgeloopen. De bekende vlieftuigbouwer J. D. Carley maakte mot een van zijn bekende kleine roode toestellen, welk toestel voorzien was van een motor en slechts 10 P.K., een proefvlucht boven het vliegterrein. Het toe stel vloog op zeer geringe hoogte, raakte plotseling in telegraafdraden verward, viel en kwam in een sloot terecht. Van het vliegveld was spoedig hulp ter plaatse. Het toestel was slechts zeer licht beschadigd en werd door monteurs van de K. L. M. weer naar het terrein teruggebracht. De heer Carley was niet gewond, doch klaag de over pijn in den rug. Door een auto van den Geneeskundigen Dienst is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij ter observa tie is opgenomen. Zijn toestand is bevredi gend. Hij is slechts licht aan een der rug wervels gekwetst. Toch achtten de doctoren het raadzaam dat de heer Carley, die te Rijswijk woont, voorloopig ter verpleging in het ziekenhuis blijft. Kermis-vechtpartijen. H Men meldt uit Oudorp (H.-H.):' Op de kermis te Oudorp is het tot hevi ge vechtpartijen gekomen. Een inwoner uit Langendijk werd door het slaan mot een glas den polsader doorgesneden en moest naar het St. Elisabeths-geaticht vervoerd worden. Een ander, S. B. genaamd, had een steek in den buik gekregen Een vechtpartij. Men meldt aan de ,.Msb.": In het hartje van Flakkee op een der drukste verkeerspunten heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad. Toen een achttal jongelieden, uit Dirks- land en Melissant, welke bijna allen lid zijn van de muziekvereeniging te Stellen dam, enkele dagen geleden terugkeerden van een te Stellendam gehouden concert, sprongen even voorbij het café Fortuin, welk café gelegen is tusschen de gemeente Stellendam egt Melissant., een lt-tal perso nen te voorschijn, gewapend met messen en stokken. Deze gewapenden grepen de drie voorrij ders beet, doch tot de ontdekking komen* de dat dezo hun mannen niet waren, lieten zij ze weer direct los. De anderen die ach teraan kwamen moesten het ontgelden. Een der aangevallenen een zekere L. K. had de tegenwoordigheid van geest over een draad te springen en in een weide aan de zijde van den weg zich t.e verschuilen, waar hij echter bewusteloos is blijven lig gen. In tusschen waren de anderen voor zoo'n overmacht niet bestand en op de vlucht geslagen, achtervolgd door een brullende bende, d'*e hen onder het loopen nog op slagen en trappen „tracteerden". Een der voorrijders welke op de vlucht was geslagen met achterlating van zijn nieuwe fiets, bleef bij de gemeente Melis sant wachten, of mogelijk een van zijn ka meraden de fiets zou medenemen. Een der aanvallers echter bracht het rij wel terug. Toen de eigenaar echter gereed stond er op te stappen en weg te rijden, kreeg hij onverwacht met een sfok zoo'n vervaarlij ken slag op zijn hoofd dat zijn hoed aan stukken werd geslagen en hij zelf een groote bloedende wond opliep. Om zijn aanvallers te ontvluchten reed hij, zekere J. K. van den steilen rijk af en waadde* door een moddersloot, waarin hj tot zijn midden in wegzakte, en kwam zoo doende terecht in oen aan den dijk liggen de boomgaard van den heer J. Hierdoor raakten zijn achtervolgers zijn spoor bijs ter. Zijn fiets had onder den aanval deer lijk geleden, terwijl bovendien zijn gouden ring ook zoek was. Hij had een totaal aan flarden geslagen hoed en geheel gescheurde kleeren. De ergst toegetakeiden zijn B. K. en W. van der W., welke laatste zijn rechterarm niet gebruiken kan. Beiden zijn onder be handeling. De rijkspolitie is met het geval in kennis gesteld. Enkele daders zijn vermoedelijk bekend. De reden van dezen aanval is niet met zekerheid vast te stellen. Uit verschillende uitingen tijdens de vecht partij zou op te maken zijn dat het. niet anders is dan een soort naijver van de zijde van de leden van een muziekgezel schap te Melissant. Dat vermoeden vindt ook grond, omdat onder de aanvallers verschillende leden waren van genoemde vereeniging te Me lissant. Ecgerlijke nalatigheid. Een bejaard vrouwtje te Beverwijk ging op 23 Mei haar wettelijken plicht vervullen en stemmen op een der Candida ten voor den 'gemeenteraad. .,Komt uw man nog stemmen?" vraagt de voorzitter van stembureau I, burgemees ter Strick van Linschoten. De vrouw vraagt (natuurlijk ontdaan, of de burgemeester dan niet weet, dat haar man overleden is? Eenigen tijd later komt iemand van de secretarie vragen, waarom haar man niet is wezen stemmen en dezer dagen kreeg zij door de politie een proces-verbaal thuis gebracht voor haar op 31 December 1922 gestorven echtgenoot.. Het vrouwtje heeft nog vaak zitten grienen, door zooveel nal tigheid. (Het Volk. r BrutaaJ. Naar men aan dc „Avp." meldt, heeft F- voortvluchtige kapitein der mil. adm. K. U den Minister van Oorlog een schrijvende? h' toekomen, waarin hii r.ie.ftrWlfc zon vrii i i': toekomen, waarin hij meedeelt zoo vrij zijn geweest, zijn pensioen voor de eeisl 11 jaren mede te nemen. Het na dien ti_ mijn hem toekomend pensioen, schenkt hi V in dit geval aan den Staat. De inbraak te Duivendrecht. Naar de Tel. verneemt, heeft de goat resteerde J. B., die te Ouderkerk a. d. Am stel opgesloten is, verdacht van verschillet de inbraken, waaronder die, welke in de nacht van 2 op 3 Augustus te Duivendreeh werd gepleegd in het café van den ha? Spruyt, gisterenochtend bekend, zich aa laatstgenoemde inbraak te hebben schul dig gemaakt. Wat de te Wecsp en Weesperka-rspcl ge pleegde inbraken betreft, blijft hij noi ontkennen, daaraan debet te zijn. boe we reeds tal van aanwijzingen, welks de poli tie verzameld heeft, tegen hem pleiten. Gistermiddag is B. ter beschikking vai den Officier ^an Justitie gesteld. Een nachtelijke bokspartij. Men bericht uit Zwijudrecht aan de Rott In den afgeloopen nacht vervoegde ziel op het politiebureau een zekere P. uit Dor drecht, die mededeelde, dat hij ter hoogt? van de Rijsoordtsche steeg had gevochten met iemand, dien hij niet kende. De oorzaak van deze vechtpartij was aanrijding, waardoor een woordentwist on stond. Zijn tegenpartij, een sterke groot? kerel, begon te vechten en stompte P. ii zijn gezicht, waardoor deze hevig bloedde Vechtende waren beiden in de sloot raakt, waar de onbekende doorging stompen en zelfs P. wilde verdrinken. Be wusteloos was P. eenigen tijd blijven lig gen en is, nadat de onbekende zijns weegs was gegaan, uit.de sloot gekropen en heeft het bureau kunnen bereiken. Daar werd hij verzorgd en van droge kleeren voorzien, Wie was die onbekende sterke persoon, die volgens P. een woesteling was? Hij kwam uit de richting Dordrecht, kwam uit de richting Rotterdam. Een en ander had omstreeks 12 uur des nachts plaats. Met dank aan God be richten wij de voorspoedige geboorte van onzen Zoon JAN. J. J. KONING. P. KONING— V. ZWIETEN. Leiderdorp, 8 Aug. 1923. Ruimzicht. 525 Langs dezen weg betuigt het Bestuur der Ned. Herv. Zondagschool te Rijnsburg zijn hartelijken dank aan de Firma Gcbr. NOORT VAN NIEUWKOOP voor de wel willende beschikbaarstelling van een motorboot, waardoor onze kinderen het Zendings- feest te „Oud-Poelgeest" kon den bezoeken. 521 HET BESTUUR. Nieuwste modellen Riemveer Kinderwagens, van f 25 tot f 48. AdresZijd- gracht 35a, over de Broodfabr „Ceres". 519 Dr. H. NANNING's EEN HELDERBLIJVENDE KINAWIJN f2,60 PER FLACON. 5201 2,60 p.fl. bij Apoth. en Drog. I Door het in kracht van gewijsde gaan van de homo logatie van het accoord, is het faillissement van de Coöperatieve Tuinbouwvei ling „Alphen aan den Rijn en Omstreken", te Alphen aan den Rijn, geëindigd. 522 De Curator, Mr. G. H. E. NORD THOMSON. PRUSNOTEERING. Dik vet gerookt Spek 2,50 Mager gerookt Spek 2.50 Rauwe Reuzel 2.50 Zuiver gesmolten Reuzel 2.50 Zuiver gesmolten Rundvet 2.50 Alles per 5 pond. 7487 Vette Lappen, per pond 0.40 NOORDEINDE 37 - TEL. 715. MARKIEZEN 5805 ZONSCHERRIEN FABRIKAAT„SENFT" Vraagt inlichtingen H. TEN CATE BREESTRAAT3 HOOGENDIJK's WATERWELLEN met uitneembare filter, leveren het zniverste industrie- en drinkwater.Overal te ontbieden." Fa. HOOGENDIJK, Langeraar, Telefoon 61.1956 Adverteeren dcet verkoopsn. Goedkooper dan ieder ander merk 5?9s èn „ERA"-bons voor cadeaux, dat is je werk. Ook Uw nikkel en koper wordt reuzen fijn, Als ze met „ERA"-poetsexfract bewerkt zijn. Hierbij ook „ERA"-bons als bovenvermeld, Dus: prima waar -)- cadeaux voor weinig geld. Indien U in andere bladen adverteeren moet, draagt dit dan op aan de Administratie van de ftiëeuwe Leidschs Coufasif. Voor U brengt dit geen vorhooging mee, integendeel, het biedt U gemakken. Voor ons geeft dit voordeeien, waardoor de Chr. Pers ■anncieel wordt gesteund. Administratie N. L, Crt, de schokken van het loopen zooveel mogelijk moeten worden op gevangen. De wervelkolom is samengesteld uit wervels, die onderling, verbonden zijn en gesteund worden door kraakbeenige schijven. De. schedel met de daarin aanwezige teere deelen wordt gedragen door de wervelkolom. De wervel-tusschenschijven nu vangen alle schokken op, die zich. anders naar den schedel zouden voortplanten. Begrijpt gij, welk een nadeel het dragen van schoenen met harde leeren hakken meebrengt? De Long Lire Schoen, met veerkrachtige rubber-zool en-hak, brengt een ideale verbetering-, Verschillende doctoren zijn het er over eens., dat de Long Life Schoen een belangrijke vooruitgang is. HULSHOF'^ Bovendien zijn Long Life Schoenen onverslijtbaar. Zij duren minstens drie maal langer dan gewone schoenen en zijn door de bijzondere ventilatie in de zool zeer aangenaam in het drageni pp d De Long Life Schoen verlengt inderdaad Uw leven, i Long-ufePrima [ndiefóokriïbinnen 3 maanden versleien Verkrijgbaar' h 2sódrt$n^i life.. Exira grot is ha!vs..zo!en voor reparatie Verkrijgbaar te Loiden bij Firma PAANAKKER, Maarsmanssteeg; H. SIMONIS, Haarlemmerstraat; Noordwijk: IVed. H. BESTEBROER; Haarlem: Schoenen maatschappij „NOORD BRABANT", Lange Veerstraat 32; HMIegomII. v. d. HOOGT; Rijswijk: TH. BROUWER; Sassenheim: TH. BROUWER. 915S Bij J. H. KOK, ta Kampen, verscheen: 3999 DOOR Tweede herziene vermeerderde druk BEZORGD DOOR Dr. V, HEPP Royaal formaat - Prijs f 3.25 - Gebonden J 4.25 Verbuigingen en Transporfeb doos- he§ gebeeS© Genei, en Veevervoer OrBEfSGEN VAN INBOEDELS AANBEVELEND: 1330? Hesrsnsiraai 3 LEIDEN Tel. 1773 Steenschuur IS LEiDEM Teisf. 1593

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4