"T'aiaY OE Gemeentelijke Aaakondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOQP., Aan den gemeentelijken visch winkel yischmarkt 18 tel. 1225, is Zaterdag en voorzoover voorradig Zaterdagavond ver krijgbaar SCHELVISCH a 10.21 en SCHOL a f0.20 per pond. N. G EE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 27 Juli 1923. AGENDA. lederen Woensdagavond van 1%8 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Beat. Bond. Steensehuur 15. De avond-j nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 20 Juli waargenomen door de apotheek van den heer H. J. M. Proot, Maarsmanssteeg 17, Telef. 435. De apotheek van het Ziekenfonds tot Eulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. de verschillende vischerijplaatsen, in ver band met den ernstigen toestand in het Haringvisscberijbedrijf als gevolg van de ongekend lage prijzen die den laat- sten tijd voor het artikel gelden, waar door het bedrijf slechts onder' groote ver liezen kan worden uitgeoefend. De Amsterdamsche Scclaal-Democrat en. Naar „Het Volk" meldt 'heeft de afdec- ling Zaandam der S. D. A. P. in een huishoudelijke vergadering de volgende motie met algemeeno stemmen aangeno men: „De afdeeling Zaandam der S. D.A. P. enz. constateerende, dat punt 6 van het gemeenteprogram o.m. den eisch bevat van invoering van den achturendag en van den vrijen Zaterdagmiddag voor het gemeentepersoneel; constateerende, dat deze eisch is inge willigd door een groot aantal gemeen ten van ons land: is van meening, dat, zoolang het ge meenteprogram van onze partij dezen eisch bevat, het do plicht is van ieder sociaal-democratisch Taadslid voor in williging er van te ijvèren en in plaat-' sen waar hij is ingewilligd voor het be houd van het bereikte te strijden. kennis genomen hebbende van het feit, dat in Amsterdam de 45-urige werkweek van het gemeentepersoneel met de hulp van de sociaal democratische raadsfrac tie is veranderd ineen 48- urige werkweek, vaststellend, dat de invoering van de 48-urige werkweek beteekent het losla ten van den 8-urendag of den vrijen Zaterdagmiddag; is van meening dat geen enkele raadsfractie het recht heeft een reeds verwezenlijkten eisch van ons gemeen teprogram naar eigen goedvinden te niet te doen; verzoekt het partijbestuur de noodige maatregelen te willen nemen om het door het congres vastgestelde gemeen teprogram te doen eerbiedigen; roept de partijgenooten in alle plaat sen van ons land op den strijd voor verwezenlijking van de eischen van voornoemd program met kracht te voe ren, en waar zij reeds ingewilligd zijn, te verdedigen; besluit deze motie ter kennis te bren gen van het P. B. en te publiceeren in de partijpers; verzoekt alle afdeelingen in het land deze motie te bespreken en er adhaesie aan te betuigen." i Rotterdams burgemeester. Mr. dr. J. Wytema, de met vacantic in Zwitserland vertoevende burgemeester van Dordrecht, die daar benoemd schijnt tol burgemeester van Rotterdam, is 30 Mei 1871 te Appingedam geboren, studeerde te Groningen en promoveerde er in Juli 1895 tot doctor in de rechten en in Maart 1898 tot doctor in do staatswetenschappen op een proefschrift over Goederenprijzen en Muntwezen, in verhand met do waardever mindering van het geld na den oorlog van 1870. In Juli 1898 werd hij gemeente secretaris van Schiedam. Door zijn huwe lijk met de dochter van Schiedams burge meester, was hij genoodzaakt-volgens art. 97 der Gemeentewet, welke ook den twee den graad van bloedverwantschap tus- schtp burgemeester en secretaris uitsluit, ontslag te nemen. 4 Juli 1903 werd hij daarop hoofdcommies aan de'Pro v. Griffie van Noord-Holland. In Aug. 1909 werd liij gemeente-secretaris van Haarlem, waarop in April 1920 zijn benoeming tot burge meester van Dordrecht is gevolgd. PR CV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Bij het voorstel tot do vaststelling van een verordening krachtens art. 2 der verenvret, vroeg de heer J. ter Laan of liet niet wenschelijk zou zijn, deze kwestie commissoriaal te maken. Na een ingesteld onderzoek zou dan alle gewenschte voor lichting gegeven kunnen worden. De heer Schokking deelde mede, dat de gedachte van den heer Ter Laan, aan leiding is, om deze kwestie nog eens nader te bezien. Bij de behandeling der artikelen diende de lieer Roetman eenigo amendementen in, die of verworpen, of na bestrijding ingetrokken werden. De ontwerp-vcrordening wordt daarna z. h. s. aangenomen. Vastgesteld worden vervolgens do tarieven voor verschillende .veren. De heer Roetman stelt voor het vecr^ AlblasserdamRidderkerk door dc provincie te dóen overnemen. Dit voorstel [wordt verworpèn. Na zeer uitvoerige besprekingen v-^1 het voorstel van Ged. Staten om van ambtenaren die na 1 Juli 1923 worden aan gesteld, te verhalen 3 pCt. voor eigen pen sioen en 5lA pCt. tot een maximum van f 3000 voor weduwen- en weezenpensioen aangenomen met 46 tegen 21 stemmen. Goedgekeurd z. h. s. wordk nog de wij ziging 1 van de provinciale hegrootiagen voor 1922 en 1923. De vergadering wordt verdaagd tot Vrij dagmorgen 11 uur. BUBTEHLABIP HET HERSTELVRAAGSTUK. Het antwoord aan Frankrijk en België. Heeft België voorkeur voor Engeland? Veel nieuws omtrent- de onderhandelin gen tusscheni Parijs eru Brussel aan do eiene en Londen aan de andere zijde is: er nog niet. Vast staat alleen dat tusschen de Fran- sche en de Belgische regeering nog druk onderhandeld wordt over het aan Enge land te zenden antwoord, maar omtrent het resultaat van die onderhandelin gen! tast men! nog steeds in het duister. Aan beschouwingen ïs er overigens geen gebrek. Naar het heet is er tusschen Parijs en Brussel in principe overeenstemming bereikt over den aard van het antwoord, dat begin volgende week verzonden zal worden. En dan is het weer de vraag of Engeland met dat antwoord accoord zal kunnen gaan. De Temps" ecii der toonaangevende Fransche bladen wijst er op, flat een groot deel van de onzekerheid, of Frankrijk, België en Engeland tot een accoord zullen komen, afhangt van de financieele eischen welke Engeland zelf zal stellen. Het blad herinnert er aan dat Engeland zich verplicht heeft tegenover Amerika het doen van 62 jaarlijkscho betalingen in dol lars, waarbij de koersfluctuaties niet te overzien zijn. "Wanneer al Frankrijk en België hun schadevergoeding onverander lijk vast zouden stellen, vervolgt het blad, dan nog zou men niet verder komen, want dan was de groote onbekende, de Engel- sche eisch nog niet bepaald. Zal Engeland de restitutie der pensioe nen eischen of evenals Frankrijk genoegen nemen met liet herstel van de schade? Zal het staan op betaling der geallieerde schulden, zoodat Frankrijk en Italië na tuurlijk gedwongen zullen zijn hun vorde ringen op Duitschland in haar geheel te innen?" Indien dit niet liet geval is dan zullen de Fransclien ook tegenover Duitschland meer gematigd kunnen optreden, waar uit echter nog niet volgt dat. zij het ook zullen willen doem Misschien echter dat het- feit dat Enge land bijaldien men niet tot overeen stemming komt betaling kan eischen en daardoor Frankrijk in moeilijkheden kan brengen tenslotte de Franschen meer ge matigd zal stemmen!. Omtrent de houding van België loo- pen de meeningen nogal uiteen. De Standaaïd een te Brussel ver schijnend blad, zegt te hebben opgemerkt dat blijkens de uitlatingen ïn do Fransche pers, de Franschen over liet optreden) van Belgic niet geheel tevreden zijn. Men is er zich van bewust, schrijft het blad, dat België, wat do Roerbezetting be treft, natuurlijk meer naar het Fransche standpunt overhelt. Men voelt echter tegelijk, dat in andere aangeftgenheden er te Brussel een zeer duidelijk uitgesproken neiging bestaat om een vergelijk te zceken met Engeland. Mien wenscht in de Wetstraat niet to moeten kiezen tusschen do twee partijen. Kan men. in geval van hotsing afzijdig blijven, dan zal men het wellicht doen. Moet er volstrekt 'gekozen worden, dan zijn er heel wat kansen, dat met zijn v oo rkeur naar E n g eland laat gaan, want zelfs in do Roer- aangelegenheden zou een) houding moge lijk zijn, die Parijs niet gansch bevredigt. Men is er zich bij onze zuiderburen van bewust. Het blad haalt dan Fransche persstem men aan en besluit: Waar het allemaal op neerkomt is duidelijk genoeg. Hopen wo enkel, dat Brussel zelfstandigheidszin ge noeg zal aan den dag leggen om zijn eigen[ wegen! te gaan." DE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Ongeregeldheden te wachten? De communisten in actie. Uit Londen, wordt gemekl, dat de Engel- sche regeering ongeduldig begint te wor den in verband met het lang uitblijven! van het Fransch-Belgische antwoord. Afgezien van de vraag of dit ongeduld gerechtvaardigd is, is het toch zeer wel verklaarbaar. Want de toestand in Duitschland wordt met den dag slechter. En het zou kunnen gebeuren, dat ter wijl de dokters consulteeren; en beraadsla gen, de patiënt sterft, met het gevolg, dat verdere ongelukken niet uit kunnen blijven. In Engeland ziet men dat wel in. In een te Glasgow gehouden redo zeide Baldwin de Minister-president, dat de operatie, welke thans in tiet Roergebied plaats vindt, ten opzichte van den inter nationalen! handel precies hetzelfde is als of iemand éeni pemiemes in het uurwerk van een horloge steekt. Zoolang er niet eenigerlei vorm van fi nancieele stabiliteit in Duitschland kart worden verkregen, kan er voor niemand van Schadevergoeding sprake zijn. Dat is heel goed gezien. Maar zoover is het nog niet en soms zelf vraagt men zich af of het ooit zoover zal komen. Met de mark gaat het nog maar steeds in falende lijn. Men koopt er nu reeds drie üulend V? :- cén cent. Do toestand wordt voor velen onhoud baar. En in verband daarmee wordt ook do onrust grooter. Het behoeft geen betoog dat de Commu nisten van de gelegenheid gebruik maken om in troebel water te visschen. Hun invloed wordt bij den dag grooTer. In verband daarmede eischt de linker vleugel van de sociaal-demcfcratische partij een onmeedoogende opp o s i t i e tegen! het kabinet^Cuno, om op die wijze de arbeiders te weerhouden dat ze zich in massa bij de Communisten aansluiten Er wordt nu sterke pressie uit^oefend om een spoedige bijeienrocping van den Rijksdag te krijgen, waar het dan daar van kan men zeker zijn niet weinig zal spoken. En zoo wordt de internationale toestand al maar donkerder. Een lichtpunt bij dat alles is, dat de vrede van Lausanne deze week een feit is geworden al blijft het een ernstige schaduwzijde dat de Turk over heel de linie heeft gezegevierd, In Griekenland, zoo werd gisteren gemeld heerscht groote vreugde over het tot stand komen van den eindelijken vrede Men heeft demonstraties gehouden, ter wijl de klokken luidden en do vreugdescho ten weerklonken. Het wegnemen van de voortdurende on zekerheid in den toestand zal voor den handel, de financiën, en' den arbeid veel profijt afwerpen. De drachme rees inniid- de lijk, zoodra het nieuws van den defini tieven jvrede binnenkwam. Uit Parijs werd daarentegen gemeld, dat in Griekenland de revolutie is uitge broken. Gelukkig is dit laatste bericht tot nu toe niet "bevestigd. De toestand in Ierland. Met betrekking tot den toestand in Ier land heeft Ormsly Gore, onder-secretaris van koloniën, in het lagerhuis verklaard, dat de regeering van den Ierschen vrij staat met nauwgezette goede trouw de artikelen van het gesloten verdrag was nagekomen. Do verbetering in den toestand in Ier land was zeer merkbaar, vooral in de laatste twee maanden. Het was bijna een wonder, dat de regeering van den Vrij staat, die het bewind had moeten overne men zonder hulp van militairen en poli tie, terwijl er groote wanorde heerschte, er in geslaagd was aan de winnende hand te blijven, schoon dit gepaard is gegaan met een vreeselijk verlies aan inenschenlevens en goed. De toestand is thans zeer veel verbe terd. Er is een politiecorps opgericht en de veiligheid is thans hersteld, terwijl het aantal misdaden ook beduidend is afgenomen. De jury-rechtbanken hebben hun werkzaamheden hervat. Gore moest erkennen, dat er nog steeds onverzoen lijke vijanden van de regeling in Ierland zijn, maar liij hoopte, dat dé regeering van den Vrijstaat er in zóu slagen de rust en orde te bewaren. Werkloosheid in Engeland. De industrieele groep uit het Engelsche parlement, bestaande uit een dertigtal con servatieve nijverheidsmannen, richtte een schrijven' tot Baldwin, waarin zij den na druk legt op haar ernstige bezorgdheid met betrekking tot de bestaande werkloos heid en de vooruitzichten voor den aan staanden winter. De brief wijst op de bestaande arbei dersonrust en het feit, dat het land den winter met anderhalf mil- lioen werkloozen tegemoet gaat. De groep stelt verschillende middelen tot verbetering van den toestand voor, waaronder plannen voor electrificatie van spoorwegen, uitbreiding der ondergrond- sche spoorwegera, het kanalennet en de havenwerken!. Do Russischo begrooting. Volgens de St. Petersburgsche Prawda sluit de begrooting van geheel Rusland voor het jaar 1923 met een tekort van 46 millioen gouden roebel. Van de 86 gouvernementen zijn. er slechts 7, welke hun begrooting zonder te kort wisten tfe sluiten. Er zijn enkele gou vernementen^ waarin de uitgaven de in komsten met 80 percent overtreffen. Volgens de mededeelingen van de spe ciale begrootings-commissie bedragen de inkomsten van het gouvernement St. Pe tersburg 164 millioen roebel (in banknoten 1923), terwijl de uitgaven 180 millioen roe bel beloopen. Het tekort van de begrooting van de stad St. Petersburg vindt zijn oor zaak in de groote uitgaven voor het her stel van de ha-vênss en van de stad zelf. Bovendien worden er ook groote. bedragen besteed voor de kindertehuizen en het on derwijs. „Geen oorlog meer." Gedurende de week-end zullen over ge heel Engeland ongeveer 150 hetoogingen plaats hebben uitgaande van de „Geen oorlog meer"-beweging. In Londen' zelf zullen rich van vier punten uit betoogin gen naar Hyde Park hegeven, waar van tien spreekgestoelten' door pacifisten het woord zal worden gevoerd. Naar dé ontwapening! Nabij Washington zijn proeven geno men met het grootste homvliegtuig, dat ooit werd geconstrueerd. Het gevaarte woog bijna 2000 kilo, was met 1000 kilo ontploffingsstoffen belast en mat 4 Meter. Van een hoogte van 1200 Meter neerge worpen, doen de ontploffingsstoffen een krater ontstaan van 21 M. in doorsnee en 8 M. diepte. Meer dan 1000 kub. M. aar de werd verplaatst. Het vliegtuig, dat ver genoeg van de plaats der ontploffing wasverwijderd, ontving door den luchtdruk een hevigen schok. 4,_. De Belgische mijnwerkers. De gemengde commissie van" werkge vers en arbeiders in den mijnbouw is gis teren le Brussel bijeen geweest. Er werd besloten, dat wegens de stijging van het index-cijfer de loonen van de mijnwer kers met ingang van 5 Augustus met 5 pet. zullen verhoogd worden. KORTE BERICHTEN. Londen wordt bedreigd door een staking van opperlieden in de bouwvak ken. De organisatie heeft tegen Maandag de staking aangekondigd indien niet voor dien tijd een loonsverhooging van 3Yi pence per uur wordt toegekend, welke de arbeiders te Liverpool ontvangen, ofndat de werkgevers uit de nationale federatie zijn getreden. De „Temps" verneemt uit Riga, dat alle Russisch© strijdkrachten gemobili seerd zijn in verband met een opstand in Turkestan. Rosetta Ward, oud 16 jaar, is te Hackey (Engeland) gestorven aan bloedvergiftiging eni tuberculo se, tengevolge van een prik van dc naald harer naaimachine. Haar broeder en zuster trachtten baar leven nog to red den door transfusie van hun bloed, doch niets mocht baten. i De commissie ter bestrijding van de gevolgen van den h o n g e r s n o o d 1 werd in Rusland ontbonden. Tezelfder- tijd werd een commissie tot wederopbouw van den landbouw en ter voorkoming van hongersnood ingesteld.. Deze commissie zal voortdurend voeling houden met de buitenlandsche vereenigingen tot steun aan Rusland. Te Portland (Staat Oregon) is dezer, dagen in den ouderdom van niet minder dan 125 jaren overleden, de. eenig over gebleven volbloed Sioux-Indiaan. Het aantal werkloozen in Zweden neemt gestadig af; het bedroeg in Ja nuari 11. ongeveer 55,500 en wordt thans geschat op 20.000. Het geschil "in de ijzerindustrie en de bezetting van do Roer zijn thans de meest ernstige factoren in de Zweedsche industrie. De kosten voor het levensonderhoud in Oostenrijk zijn in de laatste maand, zooals de ambtelijke indexcijfers aan- toonen, 5 pet. naar beneden gegaan. De prijsdaling heeft vooral betrekking op de voornaamste levensmiddelen. XEfSK EN SCHOOL*^ NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Nieuw-VennepJ. H. H, van van Becm to Marken (eiland,) Bedankt. Voor Hagestem: C. J. v. d. Graaf to Kockenge; voor Scharnegoutum: C. M. Luteijn te Rijnsburg. CHR. GEREF. KERK. Beroepen. Te GoudaG. W. Alberts, cand, te Apeldoorn. Alg. Synode. Ned. Herv. Kerk. VIII. Prof Knappert brengt rapport uit over het verzoek van de Vereoniging van Vrij-, zinnige Hervormden in Nederland, „dat de Synode besluite alle Kerkeraden der Ned. Herv. Gemeenten.- aan te schrijven, opdat deze de kerkvoorgdijenl hunner gemeenten bewegen een evenredig deel der kerkelijke inkomsten aan de georganiseerde minder heden, welke hun verlangen daartoe te kenaien geven, te restitueeren, ter 'tege moetkoming in de voorziening hunner godsdienstige behoeften. De meerderheid der commissie meent, dat aan het verzoek behoort te worden vol daan, omdat het een eisch van eenvoudige recht vaardigheid is, waarvan alle groepen in oDze kerk, óveral, waar zij georgani seerde minderheid zijn, voordeel kunnen; trekken. Een lid der ccmmisise achtte het onge- "wenscht aan het verzoek te voldoen, omdat hij een dergelijke stap tot oplossing van het richtingsvraagstuk ongewenscht oor deelde. Prof. A a 1 d e r s is tegen, de conclusie der meerderheid. Wel acht hij een dergelijke regeling een zaak van billijkheid en recht vaardigheid, maar men moet het plaatse lijk regelen. De Synodo heeft met geen minderheden en meerderheden te rekenen. Prof. Knappert daartege/jover wijst er op, dat, men wel degelijk weet van meer derheden en minderheden en een feit is het, dat er niet voorzien wordt in de be hoeften van -vrijzinnige minderheden en hij is van oordeel, dat zulk een aanschrijving van de Synode uitgaand grootera moreelen invloed zou uitoeférjen. De Secretaris is het eens met prof. Aal- ders. De voce-president gevoelt er vë'el voor, maar vreest, dat er misbruik van een der gelijke aanschrijving kan worden ge maakt. Hij wil het plaatselijk regelen. De lieer Eilerts de Haan zegt, dat in het verzoek iets 'is, wat niet juist is. Het spreekt van kerkelijke inkomsten, daaron der zijn ook de inkomsten van kerkelijke goederen en dat is niet bedoeld, men heeft alleen liet oog op den- hoofdelijken omslag. Door eene regeling als de Vrij zinnig Hervormden willen, komt er een geest van toenadering en verzoening. De heer Van JPaassen oordeelt ook, dat de zaak plaatselijk moet geregeld worden. De Synode zou zich moeten richten tot de Kerkeraden, die niets over de kerkelijke inkomsten te zeggen hebben. Hij kan er daarom niet voor zijn, een dergelijk schrij ven van de Synode te laten uitgaan. De heer Te WSnkcl zegt, dat dit een zaak van beheer is, waarin men zich niet moet mengen. Ook wordt men onbillijk tegenover niet-georganiseerden. Men gaat een weg van willekeur op. Hij zou willen, dat deze zaalc eens geheel cn al principieel werd geregeld. De beer Tammens acht het wel eene zaak van rechtvaardigheid, maar 't moet plaatselijk geregeld worden. De President wijst er op, dat er niet alleen rechtzinnige epi vrijzinnige groepen zijn, maar ook een groote groep van on verschilligen. Daardoor kan er een groote verwarring ontstaan. Hij wil ook* dezen weg niet opgaan. M'et 10 tegen 8 stemmen wordt het ver zoek van dc hand ge\vezen> Bericht is ingekomen dat dr. J. R. 'Cal-, lenbach te Rotterdam zijno Benoeming als' predikant-lid van de Alg. Synodale Com missie heeft aangeniomen, dat jhr. mr. A. K. C. de Brauw te Den Haag zijne be noeming tot oudlSlfog lid dier commissie niet aanneemt, en dat jhr. mr. Frank K. van Lennep te Vorden de benoeming als secretaris-ouderling lid aanneemt en dsi. M. Hefting te Eist de benoeming tot lid van het Bestuur van bet opvoedingsge sticht „Valkenheide" aanneemt. Wegens bet bijeenkomen van eerue Syno- dus convocata wordt de zitting gesloten, Synodaal getuigenis gevraagd. Door de classis Harderwijk der Geref. kerteni is bet volgende voorstel aangeno men: „Do Classe Harderwijk, ziende op den nood der tijden en bet droef gemis aan verootmoediging voor God onder de volke ren, verzoekt de Generale Synode een ge tuigenis te doen uitgaan tegen den antï- christelijken geest, die zich meer en meer in de wereld openbaart, en dit te doen ter plaatse, waar zij het noodig -oordeelt." Unie van Chr. Onderwijzers. De beeren P. Zwitser te Rotterdam en J. M. v. d. Repe te Delft zijn herkozen- als leden van het hoofdbestuur der Unio van Christelijke onderwijzers.^ Uit het Sociale Leven Uit de textielnijverheid. Op aanstichting van het hoofdbestuur van den textielarbeidersbond De Een-; dracht hebben de gecombineerde hoofd besturen der textielorganisaties eens ver gadering gehouden ter bespreking van den noodtoestand waarin een groot deel der textielarbeiders thans ver keert. De werkloosheid breidt zich meer en meer uit: honderden zijn werkloos en nog meer hebben slechts een deel van de week werk. De vier textielarbeidersorganisaties hebben dientengevolge de uitkeering uit de werkloozenkassen belangrijk moeten inkrimpen. Blijft de tegenwoordige toestand be-; stendigd dan is het de vraag of de werk loozenkassen in staat zullen zijn cle te-; genwoordige, al sterk ingekrompen uit-: keering te handhaven. Dreigend arbeidsconflict. Do textielarbeidersorganisaties „Dc Een dracht", „St. Lambertus" en „Unitas" te Winterswijk, hebben tegen 30 Juli een sta king aangekondigd bij de firma J. H. Meijerink en Zonen, die de richtloonen te rugbracht van f 26.50 tot f 24. LEIDERDORP. Gisteravond hield'de Lew derdorpscke Christelijke Oranjevereeni-. ging in Gebouw „Irene" een spoed- eischende vergadering naar aanleiding van een ingekomen schrijven vaji den Bond van Christelijke Oranjevereenigin- gen in' Nederland, waarin de.vereeni- ging werd verzocht om deel te nemen aan de huldebetooging te Amsterdam op 6 September a.s. Met algemeene stemmen werd tot deel name besloten, aan welk besluit de grootst mogelijke bekendheid zal worden gegeven onder de leden, opdat men in grooten getale zal kunnen optrekken. Tot Maandag 30 Juli a.s. zal bij de bestuurs leden gelegenheid zijn zich op te geven. Besloten werd vSorts, om voor iede- re(n) deelnemer(néemster) een hondsin signe te hestellen, dat door de belang hebbende zelf zal worden betaald. De vergadering droeg een gezellig ka rakter, en door den voorzitter met gebed geopend, werd zij door den heer Mol met dankgebed gesloten, nadat gezongen was Psalm 84:3. KATWIJK AAN DEN RIJN. Met het minder w a t m e weer gaat het wel iets beter in den snij- bloemenhandel. Toch' zijn fle prijzen, zoo als dit trouwens in den regel cm dezen tijd het geval is, niet loonsnd. Gepelde Bodesia's brengen van f 0.17 tot f 0.25 pei 100 op. Korenbloemen) f 1.20 tot f 1.40 per 1000, Sosbiosa f 0.10 tot f 0.13 per 100, Rid dersporen in verschillende kleuren van f 3 tot f 5 pet 100 bos. Margarieten en Gènto- ria's hebben bijna geen waarde. Roode An jers f 0.10 tot f 0.13 per 100. Gladiolussen gaan van f 0.45 tot f 0.55 per 100. Doordat er de laatste dagen eenigen vraag naar vroege aardap pelen voor export is, zijn de prijzen vaó dit product iets opgeloopen. De prima kwa liteit' kan weer 6 cenif, zegge zes cent per Kilo opbrengen. De prijzen der bospeen zijn bijna* geregeld zeer bevredigend ge weest. Dit product is althans nog winst gevend. Jammer dat. zoo'n klein getal tuin ders «dit artikel hebben aarT to bieden. Om misverstand te voorkomen zij gemeld dat de tweede "vei ling van droge/ bloembollen door de -vei" lingvereeniging „Bloembollenteelt" niet zooals in een! bericht van dezer dagen was vermeld, wordt gebonden op Zaterdag 4 Augustus doch Zaterdag 2S Juli. KATWIJK AAN ZEE. Gistermiddag is d reddingsboot weer ter oefening in zeo ge weest. Er was veel belangstelling op het strand, vooral van do-zijde der badgasten. Ondanks do hoogo zee dio c-r stond is do oefening uitstekend geslaagd. Deze we'ck- werd va n- wege dc strandovango.lisatio weer twee maal oen! stranuprediking gehouden., De belangstelling voor dozo wijze van evangc- liseeren is buitengewoon groot. Ondanks het stormachtige weer cn do regen wat'

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2