Dagblad voor Leiden en Pmstreken. NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4üe JAARGANG. - DINSDAG 24 JULI 1923 N0| gg3 Bureau: Hooigracht 35 Leiden - Tel. Int. 1278 ^Postrekening 58936 ABOUSIIEHiENTSPRIjS In Leidon en buiten Lelden CJjg/ waar agenten gevestigd xijrt Per kwartaal f2.50 Per week...t::..rr.to.lg Franco per post per kwartaal tffïï*, f 2.90 V Een steile weg. Het zal voor do Rcgecring niet gemak kelijk zijn voor don heer de Geer een opvolger ie vinden. Het ambt van den Minister van Finan ciën is weinig begeerenswaard. In de gegeven omstandigheden' hóeft zulk een Minister de meest ondankbare taak die men zich denken kan. Toen dan ook het vorig jaar bij de be handeling van do begrooling de heer van Gijn liet doorschemeren, dat de heer de Geer toch eigenlijk als minister niet do rechte man op d* rechte plaats was, ver klaarde de minister f,aarne te zullen heengaan, wanneer de Kamer dit wèrisclite. „Juichend, zoo zcide hij, zal ik heen- I gaan. t. Voor mijn genoegen zit ik hier niet. f Behalve de zwaro zorgen en de ver- - antwoordclijkkeid, dio op zichzelf geen onoverkomelijke ramp zijn, omdat zij nu eenmaal do attributen zijn van het amht, zit ik in dezen tijd voortdurend in een geconcentreerd vuur van tegen strijdige verwijten. Dringend© smeekbeden of woedende brieven over door de bekrimping be dreigde zakelijke belangen worden op den voet gevolgd door klachten van pu blicisten uit bun studeerkamer, dat aan bezuiniging niets gedaan wordt. Het een a oogenblik ontvang ik een brief van een ontslagen ambtenaar, dien ik niet ken, wasrin hij zegt, dat op den dag des grooten oordeels reken schap van mij zal worden geëischt", het volgende oogenblik lees ik, dat de Regcering een hartstocht heeft om zich met onnutte ambtenaren te omringen. De weg van den Minister van Finan ciën is thans inderdaad een steile weg." Er zal wel niemand zijn die dit zal Tillen tegenspreken. Maar jufst daarom zal liet ver van gej makkelijk zijn een man to vinden die be-> proeven wil dezen steilen weg waarop hij door het parlement telkens aan do beenen getrokken wordt, te beklimmen en zich aan dit ondankbar© en. bijkans ho-^ peloozo werk te wagen. Temeer, wanneer naar dé overtuiging van de Regeering de Vloótuitgaven op oen hooger dan het thans geldende be drag geïmmuniseerd moeten worden. STADSNIEUWS CO-Jarig bestaan „Zchdagsschool Prediker". Er was reden, dat de driekleur gisteren' wapperde van het gebouw „Prediker". Zestig jaren in het bezit te zijn ge weest van een der „Scholen in wier schoot het evangelie- zout „VaA on- en bijgeloof een dierbre jeugd behoudt," voorwaar dat is wel een rede om te jui chen in de daden des Heeren en te roe- iben in Zijne weldaden. Juist gezien van 't bestuur van de Zon dagsschool der Christelijke Jongelings- vereeniging „Prediker 12:1a" dunkt liet ons dan ook dezen gedenkwaardigen dag feestelijk le herdenken. De feestavond van gisteren was niet alleen welgeslaagd, maar ook iets zeer bijzonders. Wij zouden haast geneigd zijn, de zeer groote opkomst (er waren ruim 800 per sonen) te wijlen aan liet keurige pro gramma, doch ook zonder dien zou de Tuime zaal vol zijn geweest omdat .Prediker" en niet het minst ook „de" Zondagsschool de liefde bezit van een groot cleel van Leiden's inwoners. Dit bleek ook wel uit do tegenwoordig heid van vele vooraanstaande personen waaronder wij opmerkten Mr. Dr. J1 Schokking en een der oprichters, de heer J. Burger. Wanneer allen een plaatsje bemachtigd hebben, opent de voorzitter, de heer F. Eikerbout, de bijeenkomst met het laten zingen van Ps. 103:1 en 9, gebed en het lezen van Luk. 18:1527. Vervolgens spreekt hij een. kort ope ningswoord. Er is reden voor een bijzondere feest viering, daar het wel een unicum is, dat oen Zondagsschool een jubileum kan vie- ren als dit. 1 Met ware blijdschap kan terug gezien worden op wat achter ligt, omdat het doel bereikt is: het brengen van de kinderen tot Jezus. Do ouderen kunnen gewagen en getuigen van rijken zegen. Vele oud- Iccrlingcn bekleoden een leidende positie in Gods Koninkrijk. Te verwonderen is dit niet, want waar Jezus komt, daar zegent Hij. v Hot: „Looft, looft den Heere, mijne ziel", kan ook wel uitgesproken worden door den' heer Mazurol, die 50 jaren! lang. week in, week uit de jongste kinde- -ren beeft opgevoed tot den dienst van on- zon grooten Koning. Hartelijk wenscht epr. dezen jubilaris geluk. )-'■ Vervolgens heet hij in het bijzonder welkom Mr. Dr. Schokking, ouders, be gunstigers, de Cbr. Zangschool (dir. J. C. B. Hüner) en de mandolineclub „Espa- na" (Dir. A. Jordaans) welke laatsten hun medewerking zullen verleenen. Eén wemoodige druppel, zegt spr., mengt zich in den vreugdebeker het kortelings overlijden van den heer Du- pon, die 45 jaar onderwijzer was. Doch zelfs dit heengaan eindigt in den juichtoon, waar het verscheiden van God's kinderen een' verblijding is. Don wensen uitsprekend, dat deze feest avond met gepaste vroolijkheid mocht worden gevierd, opdat hij mocht uitloo- pen, tot eer van den naam des Heeren en! lot lange nagedachtenis eindigde spr. zijn met applaus begroet welkomstwoord. De mandolineclub voert na deze rede op buitengewoon verdienstelijke wijze een drietal nummers uit. i De feestredenaar, de hoor P. Mazu- r c 1, met daverend applaus begroet, be^ gint met te memoreeren het pas gehou den jubileum van „Prediker" zelf. Zelf gewoon steeds tot kinderen te spreken is het spr. moeilijk dit te doen tot het illuster gezelschap van thans. Waar spr. gevraagd is iets uit zijn herinneringen te vertellen, kan hij hieraan voldoen, want daartoe is slof te over. De Schrift zelf geeft een keur van her inneringen die als van zelf terug slaan op de Zondagsschool het „Eben Haë- zer" is ook hierop van toepassing. Aanvankelijk als een kleine loot uit de „Prediker"-stam gesproten een Zon dagsschool met 20 leerlingen bleek de knop vruchtbaar te zijn. In do grootste bloeiperiode telde de Zondagsschool ruim 600 leerlingen doch de teruggang (er zijn thans 350 kinderen) stemt niet tot droefheid, want er is nooit rede om te treuren als men ook elders profeteert al profe teerde héél het volk. Wat de uiterlijkheid betreft werd al héél bescheiden begonnen in het Spil- steegje. Later kreeg men een prachtig gebouw het Weeshuis. De Woei iram zoo toe, dat een tweede zaal bijgebouwd moest worden. Later kreeg men er ook het Schaften- hof aan do Middelste Gracht en hier kwam spr. voor het eerst in liet werk der Zondagsschool als assistent, waterput- ter..of hoe men het ook mag noemen. Op dé-"Zondagsschool gingen van allerlei: kinderen uit do heffe des volks en ook van de edelen, de burgers etc. Met genoegen herinnert zich spr. na men als Spijker, v. d. Hceven, Bonet, v. Vooren en Dr. Los. Weinigen zijn nog in het land der le venden. Er waren onder de onderwijzers ook helaas enkele dwaallichten, doch daar staat tegenover, dat van het werk van de groote merderheid rijke vruchten wor den gezien. Ongetwijfeld is het geven van Zon- öagsschoolonderwijs een heerlijk werk tuinknecht te zijn in 's Heeren wijn gaard. Doch zonder gebed loopt de arbeid op niets uit, en daarom, besluit spr., bidt voor de Zondagsschool maar bidt ook voor de onderwijzers. Na deze met krachtig applaus begroet te feestrede, werd het woord gegeven aan Mr. Dr. S c h o k k i n g, om op zijn verzoek een felicitatie tot de jubila rissen te spreken. Spr. maakt dankbaar gebruik van de uitnoodiging bem gezonden, daar er allo reden is om bij dit 60-jarig jubileum te-- genwoordig te zijn en te gedenken de weldaden Gods. Vooral ook als lid van. de commissie van toezicht wil spr. van zijn warme belangstelling in do Zon dagsschool doen blijken. Zelf ervaren op het gebied van het Zondagsschoolonder- wijs weet spr. hoe dikwijls deze een kor ten levensduur bezitten, mede door de sterke wisseling in het personeel. Daar om ook is het te meer gedenkwaardig hier van een 60-jarig jubileum te kunnen spreken. Wat is de reden, dat deze Zondags school zoo lang bestaat? Menschelijker wijs gesproken komJi dit door de onderwijzers en niet het minst is het te danken aan mannen als de heer Mazurel. Spr. richt zich speciaal tot den heer Mazurel, die, zegt hij, een levend adres is waaraan men' zijn felicitatie tot de Zondagsschool kan richten. Zonder menschverheerlijking mag toch ook niet vergeten worden wat God in liem aan de Zondagsschool heeft gegeven. Meestal is er sterke wisseling onder het personeel bij de Zondagsschool --en toch is vooral hier ook behoefte aan con tinuïteit. Het is van geen geringe beteekenis, dat een. 67-jarige nu nog kinderen van 6 jaar kan boeien. Die getuigt van een jong hart. Wan neer er liefde is op dien leeftijd aan kin deren le vertellen van het beste wat er op aarde bestaat, dan ligt daarin een ze gen van Hem die de jeugd vernieuwd als eens arends jeugd. 1 Er is een geweldige behoefte aan leer krachten. Er moet een geestelijke aan drift zijn zich' hiervoor to geven. Jongeren moeten tot dezen arbeid ge prikkeld worden door do oude garde. Daarom ie het, dat de herdenking van liet 60-jarig bestaan van do Zondags-: school haar hoogtepunt vindt in het gou den jubileum van broeder Mazurel een! voorbeeld voor anderen in het geven van belangeloozen arbeid. En ten! slotte wordt deze arbeid, al schijnt het soms van niet, toch pok wel gewaardeerd. v - Spr. acht zicb gelukkig, mede te kun nen deelen, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd den heer Mazurel te be noemen tot Ridder in de orde van Oran- je-Nasau.(D ave r end, I langdurig applaus). Oranje beteekent, zegt spr., trouw, en deze onderscheiding mag aanvaard wor den als een bewijs van waardeering van zijn trouw en als een herinnering aan Gods trouw. -i Deze hartelijke woorden werden door luid applaus der vergadering onder streept. Door den voorz., 'de heer Eikerbout, werd de heer Mazurel, namens de verga dering hartelijk gelukgewenscht met de ze Koninklijke onderscheiding; de woorden van Ds. Schokking waren er wel het bewijs van dat zijn arbeid door H. M. wordt gewaardeerd. Doch ook onder de collega's, de mede onderwijzers weet men wat de heer Ma zurel voor de Zondagsschool is geweest, en nog is. Zij konden dan ook den dag niet voorbij laten gaan zonder als blijk van sympathie èen stoffelijk blijk van hun vriendschap, in een enveloppe met inhoud aan le bieden. Natuurlijk kon de moeder der Zon dagsschool niet achter blijven, en namens de Jongelingsvereehiging Pred. XII:Ia werd bij monde van haren voorzitter, de heer C. A. A11 e r s, den jubilaris met enkelö welgekozen woorden eveneens een enveloppe met inhoud overhandigd. Maar nog was de huldiging niet ten einde. Namens de honderden ouders, die zeer zeker wel het allerbest woten, wat de heer Mazurel voor hun kinderen en voor hen zelf! is geweest, werd door Mevr. Questroo, eveneens met een vrien delijke felicitatie, cem schitterend elec- trisch ornament met kap aangeboden, als symbool van liet licht, dat <le jubilaris steeds heeft uitgedragen. Na deze grootsche huldiging sprak de heer Mazurel, zichtbaar ontroerd, enkele woorden van liartelijken dank. Indien spr. niet wist, dat in alles Gods aangezicht mot ons meet zijn, om te kun nen optrekken, zou spr. er niet klein on der kunnen blijven, en gaan denken, dat de Zondagsschool niet zonder hem kan. Spr. weet echter wel beter. Bijzonder dankt spr. voor de vereeren- do onderscheiding hem ten deel gevallen. Nu deze hem op zulle een wijze is gewor den verheugt hij zich daarin dubbel. Vervolgens kwam de Chr. Zangschool aan het woord. Dit ruim 100 leden tellende kinderkoor bracht allen in verbazing door de wijze waarop het zeer zeker niet gemak- kelijko muziekstuk „De zegepraal van het Christendom" werd uitgevoerd. De solo-paTtijen, meerendeels door jeugdige krachten gezongen, werden eveneens zuiver en con am ore ten gehoo- re gebracht. Het dankbare publiek was gul met applaus, bloemen werden aange boden etc. De eenig nog in leven zijnde oprichter van „Prediker XII: Ia, de heer J. Bur ger, vervolgens het woord verkrijgende, herinnerde aan het ontstaan van de Zon dagsschool, en haar zwerftochten van het eene lokaal naar het ander, te beginnen bij het lokaaltje in de Spilsteeg, waar juffrouw de Ziet les gaf. Deze eeuw is genoemd: de eeuw van hot kind en dezd betiteling is juist. Elkeen legt zich toe op het kind en' thans niet alleen meer wij met onze Zon dagsscholen, doch ook socialisten en communisten' met hun jeugdvereenigin-» gen. De heillooze gevolgen van de dema gogische opvoeding worden' wel aan schouwd in Rusland en Duitschland. Daarom moet met temeer kracht wor den voortgegaan, en kan met temeer blijdschap de vruchten van het werk on zer Zondagsschool worden herdacht. De tijdon zijn voor de belijders van 3e- zus Christus donker het schijnt wel of we inderdaad geloofsvervolging tegemoet gaan. Indien wij onze kinderen niet opvoe den in de vastheid van het geloof, zullen; zij afvallen. Daarom, zegt spr., bidt voor de Zondagsschool, en niet het minst ook voor de onderwijzers en assistenten, op dat zij gesterkt mogen voortgaan hij het verrichten van hun gezegonden arbeid. Na de pauze, die zich door zijn gezel ligheid en korten duur kenmerkte, bracht de mandolineclub „Espana" weer enkele welgekozen nummers ten gehoore. Vooral de „Mandolinisten-parade" van Huber en de „Valse Espagnole" werden zeer goed uitgevoerd. Behalve het krachtig applaus was dan ook het fraai geborduurde oranje-lint aan de spelers aangeboden alleszins verdiend. De zangschool kreeg het leeuwendeel na do pauze door het alleraardigste zang-i stuk „In 't Bosch" (van A. H. Amor.y). Do kinderen hadden hier bijkbaar op ge studeerd, want het geheel was bijzonder mooi. Ook de Messo-sopraan paste zich goed bij de anderen aan. Het publiek was ook nu weer gul met applaus. Rest ons nog een kleine huldiging te vermelden. Namens een oud-lid van de Jong-Ver., do heer v. Zoelen, thans in Indië vertoe vend, werden aan de Zondagsschool een tweetal schilderijen in gouden lijst aan geboden voorstellende: „Jezus voor Pila- ;tus" en „De teruggang van Golgotha". Het was reeds vrij laat geworden, toen de voorzitter in zijn slotwoord kon wij zen op een welgeslaagden feestavond, waarna de heer P. Mazurel in dankgebed voorging. Inderdaad mag men dankbaar in her innering houden deze met gepaste vreug de gevierde fees'tvergadering. Woensdag a.s. genieten, zooals wij be reids hebben gemeld, de kinderen der Zondagsschool D.V. een pleizi er tocht naar Vogelenzang. Misschien dat velen die gisteravond genoten hebben, hiervan alsnog blijk van willen geven door een fiinke gift voor de kinderen? r. -v De heeren J. G. Rallego en E. Th. Witte alhier zijn benoemd tot leden van de jury op de tentoonstelling voor Land en Tuinbouw, welke van 27 Augustus tot 1 September te Gouda zal worden gehou den. i De heer v. cl. M. heeft aangifte gedaan van zijn rijtuig to zijn getrokken, op straat geworpen1, en mishandeld te zijn. De politie zal beslissen wie in deze trek- partij aan het Langste eind zal trekken. Er schijnt eien misbandelingsgeest boven Leiden te hangen. Nu weer heeft zekere v. d, B er zijn beklag over inge diend, dat hij en zijn vrouw door J. D. zijn geaffronteerd. Tot wederopzegging is toegelaten als privaatdocent in de. faculteit der genees kunde aan de Rijksuniversiteit d r. H. H. O. Roys, arts, te' 's-Gravenhage, om on derwijs te geven in de wetenschap der lichamelijke opvoeding. I GEMEENTEZAKEN. Schojeigeld verordening. In de laatsteRaadsvergadering deelde de wethouder van Onderwijs mede, dat hij nog enkele zaken liet Onderwijs ra kende, voor zijn aftreden hoopte te rege len. Eén daarvan betreft blijkbaar het schoolgeld. Bij den Gemeenteraad is althans een voordracht ingediend tot wijziging van de verordening tot heffing van het schoolgeld voor het lager- en. uitgebreid lager onderwijs. Die voorstel vindt zijn grond in de ver anderingen onlangs in de L. O.-wet aan gebracht. Een der meest belangrijke wijzigingen in de wettelijke bepalingen is wel deze, dat het 2de lid van art. 66 is verval len. Dat lid luidde als volgt: „Indien „meer dan één leerling uit hetzelfde ge- ,.zin gelijktijdig eene school van dezelfde soort bezoekt, wordt het schoolgeld voor „den tweeden leerling met twintig, den „derden met veertig, den vierden met zes- „tig en den vijfden met tachtig ten hon- „derd verminderd en is voor de volgende „leerlingen geen schoolgeld verschuldigd". Tot de schrapping van dit lid is men over gegaan om te kunnen komen tot vereen voudiging van de schoolgeldheffing. In de practijk toch, aldus B. en W., is geble ken, dat deze bepaling aanleiding geeft tot veel omslag en onkosten en dat zij tot aanzienlijke vertraging in het opmaken der schoolgeldkohieren leidt. Hoewel men naar de meening van B. en W. ook na de wetswijziging de vroegere bepaling betref fende do vermindering van schoolgeld voor meer leerlingen uit één gezin zoude kunnen handhaven, zijn de daaraan ver bonden bezwaren van dien aard, dat wij het zeer gewenscht achten een meer een voudig stelsel van schoolgeldheffing in te voeren. Om die reden hebben zij een schaal ontworpen, volgens welke het schoolgeld voor ioderen leerling uit het zelfde gezin gelijk is en volgens welke het schoolgeldtarief per kind lager wordt naar gelang van de grootte van hel gezin. Waar bovendien het belastbaar inkomen (na kinderaftrek) grondslag vormt voor de heffing, wordt, naar de meening van B. en W., in voldoende mate met de grootte van de gezinnen rekening gehou den. Door de vereenvoudiging van de heffing kunnen de kohieren eerder worden vast gesteld, zal de inning dus meer normaal kunnen plaats hebben en zal hot aantal oninbare posten geringer worden. Bij het ontworpen tarief zijn 5 groepen van gezinnen genomen, n.l. gezinnen met 1, 2, 3, 4 en 5 cn meer kinderen. Het te genwoordige tarief voor het gewoon lager onderwijs gaat voor belastbare inkomens van f 10.800 en meer tot f 120. Naar do meening van B. cn W. kan wel iets hoo gor worden gegaan. Het ontworpen tarief gaat dan ook in maximum bij een belast baar inkomen van f 14000 en meer tot f 140. B. en W. brengen in herinnering dat do Raad bij de behandeling van de tegen woordige schoolgeldregeling do volgende motie aannam: „Be Raad verzoekt aan „Burgemeester en Wethouders eene na- „dere regeling te ontwerpen, waardoor het „mogelijk wordt aan de schoolgeldplich- „tingen met oen inkomen beneden f 2000 „wekelijksche betaling te veroorloven". De bezwaren aan de wekelijksche inning van het schoolgeld verbonden zijn destijds voldoende in het licht gesteld. Nu B. en W echter gebleken is, dat velen maandelijk- sche betaling zeer bezwaarlijk vinden, achten zij het wel gewenscht betaling per week mogelijk te maken. Afgescheiden van de vraag, of het wettelijk mogelijk ia om de hoofden van scholen met de inning te belasten, schijnt hen dit, nu bijna alle hoofden met het onderwijs in eene vaste klasse zijn belast, niet wenschelijk. Ook blijven zij het een bezwaar vinden, dat de leerlingen bij betaling van het school geld aan de hoofden onmiddellijk zouden weten wie van hen tot de armslen behoo- ren. Bovendien stuit men op het bezwaar, dat het net mogelijk zou zijn om aan de hoofden der bijzondere scholen, over wie de Gemeente geen zeggenschap heeft, die inning op te dragen. Volledigheidshalve merken zij op, dat thans alle schoolbestu ren de inning van het schoolgeld aan de gemeente hebben overgedragen. Gaat men voor de betaling per week tot f 2000 inko men cn wordt vrij algemeen van het recht om per week te betalen gebruik ge maakt, dan zal dat voor den Gemeente ontvanger neerkomen op een aanzienlijko vermeerdering van werkzaamheden. Wil men wekelijksche betaling mogelijk maken en daartoe bestaat, gelijk gezegd, wel aanleiding, dan wordt naar de meening van B. en W. het best aan de bezwaren tege moet gekomen door het schoolgeld langs de huizen der schoolgeldplichtigen met een inkomen van minder dan f 2000, die het verlangen tot wekelijksche inning ken baar maken, vanwege den Gemeente-ont vanger te doen ophalen. Natuurlijk zijn ook aan deze wijze van' inning bezwaren verbonden en zullen daarvoor onkosten moeten worden ge- maakt. Hoewel B. en W. het niet mogelijk achten een ©enigszins juiste raming van kosten te maken, moet naar hun meening op een uitgaaf van pl.m. f 6000 per jaar worden gerekend. Bij deze global* raming is er op gerekend, dat het aantal onin bare posten door liet ophalen van het schoolgeld zal verminderen. Hoewel het bedrag der koslen niet on-, aanzienlijk is, is dat bedrag, aldus B. en W., toch niet zóó hoog, dat alleen op grond daarvan van het ophalen der school' gelden moet worden afgezien. Wordt de-»! ze meening door den Raad gedeeld, dan' is het niet noodig en ook niet gewenscht' daartoe al dadelijk de verordening te wij-, zigen. Indien de verordening niet gewij zigd wordt, is het toch wel mogelijk bij wijze van proef het schoolgeld wekelijks te incasseeren. Wekelijksche betaling is dan een gunst en geen recht. Blijkt deze wijze van inning te voldoen, dan kan de' verordening naderhand op dit punt wor den gewijzigd. Blijkens het in de Leeskamer ter inzage gelegd advies kan do Plaatselijke school commissie zich met het ontworpen tarief niet vereenigen. Immers is zij van mee ning, dat de voorgestelde heffing met te hooge bedragen begint, dat in de midden klassen de bedragen voor u. 1. o. te hoog zijn en dat in maximum voor het gewoon lager onderwijs niet hooger dan f 100 moet worden gegaan. Bovendien zou de Oom- missie de degressio niet bij 5, maar bij 6 kinderen wenschen te doen ophouden. Werd aan den wensch van do Commissie voldaan, dan zouden dus geheel nieuwe tabellen moeten worden ontworpen. Ter nadere toelichting van de voorge stelde tarieven, merken B. en W. op, dat' zij zich bij het ontwerpen van de tabellen tot taak hebben gesteld om bij een geheel ander stelsel van heffing, dan het bestaan de, toch een tarief te verkrijgen, dat in totaal vrijwel dezelfde opbrengst zoude geven als het bestaande. Do resultaten van uitgevoerde proefbe- rekeningen hebben aangetoond, dat het ontworpen tarief aan dien eisch beant woordt. Zij vestigen er de aandacht op, dat vergelijking van het thans geldende met hot ontworpen tarief doet zien, dat' gezinnen met weinig kin deren naar het ontwor-, pon tarief iets meer moe-, ten betalen, dan naar het bestaande, cn dat het nieuwe tarief voor groote gezinnen niet hooger en, in vole gov allen gunst i- gor is dan hot tegenwoor digc. Y/aar nu het tegenwoordige ta rief naar onzo mooning zeker niet te hoog is, meenen zij, dat er mol het oog op het bovenstaande zeker geen roden is om do degressio lol 6 kinderen uit lo strekken en aclilcn zij ook overigens ver laging van het ontworpen tarief niet gc- wensch t. In liet bijzonder voor het u. 1. o. acht do Ci.mmissio het oöfirorpen tarief te hoog. Zij merkt o.a. op, dat in.de middenklas sen liel verschil niet hel tarief voer Gym-

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1