1 t j. on Pieterljo Willcnnjhtje ivort-encevcr jd. 58 j. Hendrik Baars jm. 31 j. en Maria Katkarina Fuchs jd. 21 j. s OEGSTGEEST. Afscheid Ds. Burner. V In het kerkgebouw der Ned. Herv. Ge- nieente alhier nam gistermorgen Ds. Bur ger, welk© zijn arbeid in dienst van de Zendingsschool neerlegt, en tot den dienst der Woord's terugkeert, afscheid van de Gemeente van Oegstgeest. Spr. hield een predicafie naar aanlei ding van 1 Joh. 4:2 en 3. Met nadruk werd er op gewezen, dat tenslotte alle kleinere verschillen wegvallen voor den grooten scheidslijn do antithese: Alle geest die niet belijdt, dat Jezus Christus in het vleesch gekomen is, die is uit God niet; maar dit is do geest van den Anti christ. Niemand dan Johannes,, do apostel der liefde trekt deze scheidslijn zoo scherp. Deze belijdenis is niet Roomsch maar echt christelijk. Spr. hield een beschouwing over de belijdenisgeschriften waarvan op de Dordtsche synode besloten was ze regel matig voor een bepaalden tijd opnieuw vast te stellen, doch waarvan door de ge hechtheid aan de oude klanken nooit iets is gekomen. In één punt komen echter alle ware be lijders van den Christus samen, dat zij gelooven, dat Jezus Christus in het vleesch gekomen is. Dit is een belijdenis die alle eeuwen door gegolden heeft en ook thans nog geldt en in de toekomst haar waarde be houden zal. Spr. ontwikkelde deze gedachte naar de volgende punten: 1. Geen Christendom zonder Christus; 2. Geen scheiding van den mensch Jezus en Christus in zijn Godheid; 3. Geen Christelijke leer, waar in de menschvergoding voorop staat, doch veel eer een uitroepen van den vraag: „Hoe kom ik van mijzelf verlost. Voor, tijdens en na de schoone predi king werd achtereenvolgens gezongen: Gez. 2:3; Ps. 199:3; Ps. 25:2 en,.7; Gez. 120:4 en Ps. 72:11. Vervolgens richtte de scheidende woor den van hartelijke dankbaarheid tot zijn collega Ds. Ruys, met wien het hem een hijzonder voorrecht was geweest samen te werken en bracht in herinnering de eigenaardige moeilijkheden welke de ge meente Oegstgeest voor den predikant mede brengt. Ten slotte bad spr. hem God's rijksten zegen toe. Den kerkcraadsleden bracht spr. dank voor de wijze waarop zij met hem heb ben samengewerkt, en richtte zich einde lijk uitvoerig tot de gemeente. Spr. achtte de band die tusschen de Nederl. Zendingsschool en de Gemeente van Oegstgeest bestaat, nog niet hecht ge noeg, wat aan de eene zijde verklaarbaar is, daar Indië geheel andere eischen stelt dan Nederland. Toch moet de verhouding beter «Errden dan zij reeds is. Dit kan geschieden in dien elk zich afvraagt: Zijn wij ons be wust een zendingsgemeente te zijn; ken nen wij onze roeping tegenover Indie en zijn wij ieder zendeling in eigen gebied. Met kracht wekie spr. op de zending, zoowel in eigen omgeving als in verre landen biddend ter hand te nemen, en legde er den nadruk op dat een christen die geen zending drijft een dood chris ten is. Spr. sprak zijn dank uit voor het vele goede in deze luttele jaren hier ontvan gen. en verzocht ook in den vervolge re kening te houden met den eigenaardigen toestand van Oegstgeest, dat geheel door Leiden wordt overvleugeld. De Gemeente beval spr. daarna Gode en Zijner genade aan. Ds. Ruys was de tolk der gemeente, toen hij den vertrekkenden ouderling- 1 eeraar op hartelijke wijze toesprak. Spr. herinnerde er aan hoe de zende ling-leerlingen Ds. Burger op de handen droegen, en constateerde dat ook in de ge meente Ds. Burger vele vrienden heeft gemaakt. De gemeente zong op verzoek van Ds. Ruys den vertrekkende toe Ps. 121:4. KATWIJK AAN DEN RIJN. Den heer G. de R., alhier overkwam Zaterdag 'n ernstig ongeluk. Hij kwam vanaf richting Noordiyijk fietsen toen even buiten Katwijk een auto hein achterop reed. De R. reed in het midden van den weg en week na een waarschu wing van den chauffeur juist den verkeer- den kant uit. De crauffeur trachtte nog hem te ontwijken en kwam daardoor ge heel over den berm in den slootkant. Jïij kon echter niet verhinderen, dat de R. on der den auto kwam, waardoor diens arm was gebroken en zijn been gekneusd. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Den chauffeur treft geen schuld, doch Bachus is niet geheel vrij te pleiten. -j*..— ALPHEN AAN DEN RIJN. B u i n r 1 i j I e Stand. Gebo ren: dochter van A. van Leeuwen geboren v. d. Mil zoon van A. G. Ankraa geboren Boekman zoon van A K. van Wermeskerke geboren van Jurhingha dochter van M- Bouthoorn geboren Kwant dochter van J- van Amsterdam geboren Waarts. Overleden: G. van Egmond jm. 19 jaar D. van der Wol ech'tg. van K. van Nood 68 jaar W van Leeuwen, wed. van J- Bosman 94 jaar M. Vreeken jd. 23 jaar M. Hilbrand jd. 10 dagen J- Spijker man wedn van J. Groenendijk 87 jaar. Gohuwd: J. Fokking jm. 21 jaar en H. Rasser jd. 20 jaar. BOSKOOP. De Boskoopsche Mïd- denstands- en de Pomologische veroeni- ging alhier, hebben op hunne vergaderin gen met algemeene stemmen eene motie aangenomen-, waarin krachtig aangedron gen wordt op de tot stand koming van den spoorweg GoudaBoskoop en Alphen, suit? iö varband met de bekende motie aangenomen d.d. 25 Juni door den Raad der gemeente Waddinxveen. De Jongedochtersver- ceniging „Tabitha" zal op Donderdag 12 Juli nam. van 28 uur een tentoonstelling houden in het gebouw „Salvatori" van' al le door hen gemaakte kleedingstukken. Burger 1. Stand. Geboren: Wenceslaus z. van J. J. Mathot en H. v. Lint Jeanne Lubberdina d. van A. Geers en P. v. d. Wolf Trijntje d. van P. C. Hoogerdijk en C. van Tol. Ondertrouwd: A. S. Kater en P. J. Colpa. Getrouwd: H. J. Berkade 28 j. en H. C. Hoek 30 j. Woensdag 11 Juli des nam. 2 uur zal er in het gymnastieklokaal der openbare school gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting. De Burgemeester van Boskoop brengt ter kennis van belangheb benden dat de vele aanvragen om een col lecte te houden hem in het belang der in gezetenen, er toe nopen, alleen een be paald getal aanvragen voortaan jaarlijks toe te staan. In verband hiermede worden do vereeni- gingen enz. die het voornemen hebben in liet 2e halfjaar van 1923 een collecte te houden, verzocht daarvan opgave te doen i-secretarie. WASSENAAR. Naar het Vad. verneemt, heeft de Kroon afwijzend beschikt op het beroep van de Eaagsche gemeente in zake het eindpunt van de tram Wassenaar Den Haag. De zaak is, dat de H. T. M. het eind punt van de tram aan de Koningskade bij den Dierentuin wilde hebben, en daar toe een lus leggen, zoodat de trams met twee bruggen over de sloot in de Boor- laan komen en zoo om kunnen rijden. Het rijk had voor de Boorlaan reeds ver lof gegeven. Er zouden daar hoornen voor vallen. De gemeente wilde de tram niet bij den Dierentuin aan de Koningskade laten komen, maar hij de Jan van Nas- saulaan op de sporen van lijn 7 laten overgaan, zocdat de lijn haar eindpunt kreeg aan de Koningskade bij de Javabrug LISSE. Mej. W. J. Gaspers alhier slaagde heden te 's-Gravenhage voor het examen Nijverheids-onderwijs Acte NA (ex. onder- en bovenkl.) NIEUW VENNEP. Ds. J. van Henten van Oldekerk is met algemeene stemmen be roepen tot herder en leeraar der Gerefor meerde Kerk alhier. SSEÜflENQO NIEUWS Ernstig auto-ongeluk. Gisterenmiddag heeft op den Arnhern- schen weg een zeer ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een mercedès-automobiel moest uitwijken voor een motor met zij span en kwam terzijde van den weg in mul zand terecht. Door de geweldige vaart slingerde de auto naar de overzijde, draai de om het eigen achterwiel en sloeg ver volgens om. De wagen vloog onmiddellijk in brand. Twee der inzittenden, de heer J. W. van S., hoofdcommies bij het departement van Buitenlandsche Zaken, en een Duitscbe dame uit Keulen werden terstond gedood. Twee andere personen, waaronder de chauffeur, bekwamen geen letsel. Ds wa gen werd geheel vernield. Motorongeluk. Zondagmiddag kwamen leden van de Amsterdamsche Indian-Club per motor langs den 's-Gravelandschen weg te Hil versum, toen ter hoogte van het Melkpad een vrachtauto naderde en het Melkpad opreed. De bestuurder van de vrachtauto gaf het sein, dat hij dit pad wilde oprijden welk sein niet begrepen is door den plaat sten motorrijder W. V. Het motorrijwiel kwam onder 3en auto. W. V., kwam vrij maar de duo-rijdster, mej. M. v. L. van Amsterdam kwam onder den auto, brak een rib en kreeg een niet-gevaarlijke wervelkolom-fractuur. Zij werd naar de R. K. Ziekenverpleging vervoerd. Doodelijk motorongeluk. Donderdagavond reed op den Haarlem- merstraatweg tusschen Sloten cn Halfweg de 39-jarige K. Blom, wonende Lange An- nastraat te Haarlem, per motorfiets in de richting Haarlem. Hij reed door een kuil, waardoor de motor over den kop sloeg en B. met het hoofd op de steenen terecht kwam. Hij werd in bevzusteloozcn toestand gevonden door den rijksveldwachter v. d. W. uit Sloten en werd met een passeeren- do 'auto naar het Gasthuis te Haarlem overgebracht, alwaar hersenschudding werd geconstateerd, waaraan hij Vrijdag is overleden. Kcclzuurflesch gesprongen. Zaterdagmiddag is in de Bilderdijk- straat in Den Haag, bij het gebouw van do openbare leeszaal, een koolzuurflesch die daar op een vrachtauto lag, gespron gen, vermoedelijk door de grootc hitte. Er zijn tengevolge hiervan verschillende ven sterruiten verbrijzeld; persoonlijke onge lukken zijn niet voorgekomen; slechts is een jongetje door glasscherven licht ge wond. Op de auto lagen nog vier andere kool- zuurflesschen. Na het ongeval werd de wagen, die in de felle zon had gestaan, met bekwamen spoed in de schaduw gezet AUTO-BANDIETEN TE ROTTERDAM. Op den Noordsingel te Rotterdam heeft Zaterdagmorgen een brutale overval en berooving plaats gevonden, die wat driest heid aangaat doet denken aan de krasse dingen van dien aard, welke in de groote buitenlandsche steden voorvallen. De 59-jarige looper A. de Jager van dc Coöperatieve ^Vooruitgang stond om streeks elf uur op den hoek Noorasingol Zomerhofstraat bij do tramhalte tegen over den zich daar bevindenden sigaren winkel. Hij had bij zich twee zakken spe cie, elk met f 500, alsmede een pak met voor f 70000 aan bankpapier. Een en ander had de man zoolang in het venster neergezet, het pak bankpapier bovenop, terwijl hij allebei z'n armen over het geld gelegd had. Hoe de berooving geschiedde, geeft het volgende relaas weer, een resumé der verklaringen van verschillende omstanders die door het voorvallendes verbijsterd wa ren en doordat alles razend vlug in z'n werk ging, niet snel genoeg ter hulp kon den komen. Op het gemelde tijdstip kwam uit de Zo merhofstraat heel langzaam een auto rij den, den Noordsingel W.Z. oprijdend, even eens in een heel langzaam tempo. Tegelijk kwam uit de straat een man geloopen, die hard naar den looper toe rende, dezen een stomp in het gelaat gaf en hem toen tegen den grond wierp, waar de man versuft bleef liggen, echter het pak bankpapier krampachtig omklemd hou dend. De roover ontrukte hem het pak echter en snelde ijlings naar de auto, Bprong op de treeplank en wierp het pak in den bak, terwijl hij zelf over het por tier klom en zich naast den chauffeur zette die direct vol gas gaf, waardoor een groo tc stofwolk ontstond, waarin de auto in vliegende vaart wegreed, naar den Berg weg toe, weldra uit het gezicht verdwij nend. De oude man was inmiddels door omstanders weder op de heen gebracht. De politie, die inmiddels werd gewaar schuwd, verscheen spoedig te plaatse en stelde een uitgebreid onderzoek in. Het nummer van de auto was 25014. Dit getal stond echter met knoeierige letters ge schilderd, zoodat het zeer vermoedelijk een gefingeerd nummer is. teneinde de po litie op een dwaalspoor te leiden. De auto was zwart gelakt, van een laag model met een vuil linnen kap, waarin aan den ach terkant een mica-ruit. De looper, wiens toestand thans vrij goed is, was ruim negen en twintig jaar in dienst hij de Coöperatieve Vooruitgang en brengt telkens geld van het kantoor aan de Schooterboschstraat naar de Am- sterdamsche Bank met de tram. Dit schijnen de roovers geweten te hebben. Vermoedelijk bespionneerden ze de gangen van de Jager al geruimen tijd en is het hun gisteren gelukt, hun slag te slaan. De politie heeft nog geen spoor. In verhand met de berooving van den 50-jarigen wissellooper van de Coöpera tieve Verbruiksvereen. „Vooruitgang" te Rotterdam door autobandieten zijn te Amsterdam gisteravond door de Techer- che gearresteerd twee mannen en twee vrouwen. Zij zijn hedenmorgen op trans port gesteld naar Rotterdam. Ernstige treinbotsing. Gisterenmiddag had aan het. station General Pa-pestrasse to Schöneberg eon hevige botsing plaats vueechs» tre-i nen van de ringlijn. Een locomotief en vijf wagons ontspoorden. Van de inzittenden werden drio personen zwaar en zestig licht gewond. Land- en Tuinbouw Bespuiting van aardappelen tegen de aardappelziekte. De Plantenziektenkundigen dienst te Wageningen schrijft: Aangezien in Zeeland de eerste ver schijnselen van de aardappelziekte (ver oorzaakt door de zwam Phytopathora in- festans) in het blad van eenige, voor die ziekte vatbare soorten, zijn waargenomen, verdient het aanbeveling, zonder verwijl de eerste bespuiting van het aardappelloof met Bordeausche of Bourgondische pap uit te voeren, of althans zoodanige maatrege len te nemen, dat een bespuiting zoo spoe dig mogelijk uitgevoerd kan worden. Daar do planten in ontwikkeling teil achter zijn bij andere jaren en dus ver wacht kan worden, dat zij ook lang zullen doorgroeien, zou het sterk optreden van de aardappelziekte zoowel in het blad als in de knollen ernstige afmetingen kunnen aannemen. Het voorkomen van een aantasting door bespuiting met de aangegeven middelen is daarom zeer gcwenscht. De bereiding van Bordeausche pap ge schiedt door samenvoeging van kopervi triool en versch geblusckte kalk, beide in water opgelost, in zoodanige verhouding, dat op 100 L. Vloeistof aanwezig zijn li a 2 K.G. kopervitriool en 1 a 1 1/3 K.G. kalk (deze laatste hoeveelheid als ongebluschte kalk berekend.) Bourgondische pap wordt bereid uit 2 K.G. kopervitriool en 1 K.G. watervrije 8oda( sodex) op 100 L. water. Voor zoover noodig, zij er hier nog de aandacht op ge vestigd, dat twee- of driemaligo besproei ing, met tusschcnruimte van enkele we ken, ver de voorkeur verdient boven eenmalige besproeiing, daar deze mcerma- lige besproeiing eerst voldoende zekerheid geeft, dat ook de knollen vrij van ziekte zullen zijn. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen, en door de in ver schillende plaatsen gevestigde ambtenaren van di endienst, uitvoerige brochures en recepten zijn te Wiageningen verkrijgbaar. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. P. van Daalen, koopman te 's-Gravenhage, te Leiden handelende. Curator mr. Th. J. B. Steens- ma; J. A. van der Vegte te Voorburg. Curator mr. T. J. M. Bartels te Voorburg; IJ. van Duin te R ij n s b u r g. Curator mr. H. van Krimpen te Leiden; P. W. v. d. Klij, koopman te Wassenaar. Cura tor mr. J. J. Koeleman; A. L. Ouwerkerk cn zijne echtgenoot© M. C. H. J. de Ruiter fcoiden te Oegsgoest. Curator mr. H. J. van der Worm te Oegstgeest; Eerste Nederl. Onderlinge Verzekering Maat schappij Bestaanszekerheid van Land- en Tuinbouwbedrijf, gevestigd te Voor burg. Curator mr. J. van Kuyk. Vernietigd: Het faillissement van J. J. Wehn te Voorburg ACAUE^iE-NIEUWS LEIDEN. Na verdediging van een Academisch proefschrift, getiteld: „Rem- bourscredieten" werd heden bevorderd tot doctor in de Rechtsgeleerdheid de heer Mr. Johannes Adxiaan Dumon Tak, ge boren en wonende fe Middelburg. STADSNIEUWS Aan het in Den Haag afgenomen exa men voor leerares Lingerienaaien akte N a werd deelgenomen door mej. W. J. Cas- pers te Lisse, leerlinge der R.-K. Vak school voor Meisjes, Noordeinde 50, al hier, die het diploma verwierf. TELEGRAMMEN Dc conferentie te Lausanne. LAUSANNE, 9 Juli. (V.D.). Verwacht wordt-, dat de conferentie deze week zal eindigen. Ismet Pacha verklaarde aan de journalisten, dat tusschen de delegaties op alle punten overeenstemming is bereikt zoodat het verdrag thans spoedig zal wor den get eekend. Ballon verongelukt. NEW-YORK, 9 Juli. (V.D.). De Marine- ballon A. 6698, die Woensdag van Indiana polis vertrok als mededinger in den Natio- nalen Ballonnen wedstrijd, is aan het Erie meer gevonden nabij Port Stanley in Ca nada. De ballon scheen geheel leeggeloo- pen te zijn. Verschillende aanwijzingen duiden erop, dat dc bestuurders, luit. Roth en Null, een hevigen strijd gevoerd hebben om den dood te ontgaan. Heb ongeval schijnt veroorzaakt te zijn door een on weersbui, waardoor de ballon is lek ge raakt. Een noodlanding Unter o'en Linden. BERLIJN, 9 Juli. (V.D.). Zondagmorgen moest tengevolge van een motordefect een vliegtuig van het station Staaken bij Ber lijn, dat voor Breslau bestemd was, een noodlanding maken boven Berlijn. Het vliegtuig maakte een goedgeslaagde lan ding in „Unter den Linden" nabij de uni versiteit cn dc opera. De hitte te Parijs. PARIJS, 9 Juli. (VJ).). Een enorme hitte golf teistert op het oogenblid de stad Pa rijs. Voor het eerste sedert 30 jaar, heeft de politie verlof gegeven, dat kinderen mo gen zwemmen en baden in de Seine. Laatste uerseïaten O.-Kfer den trein. Mevr. G. van O uit de van Aerroen- straat, die Zaterdagavond teen twaalf uur aan het H. S. M. station tc 's-Graven- hage uit den trein wilde springen alvo- Tens deze stilstond, viel tusschen het per- rooien de treeplank. Zij werd door het personeel uit dez netelige positie bevrijd, door het wegzagen van een stuk van de treeplank. Zij bekwam een wonde aan de rechter knie en klaagde over inwendige pijn. Door den Eersten Hulpdienst werd zij naar het Ziekenhuis vervoerd, waar ern stige inwendige kneuzingen werden ge constateerd. Haar toestand is redelijk wel Ds Brcekhuijc-affairc. De heer W. Broekhuijs heeft het vol gend schrijven gericht tot het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam: Het is volkomen onjuist, dat ik hot land heb verlaten. Ik woon Piet Heinsfraat 100 's-Gravenhage en ben thans in Amsterdam teneinde aangelegenheden betreffende „De Dag" te regelen" Het conflict tusschen den heer Schro der en mij is ontstaan door diens aankoop van een Gross-pers met veel te laag pro ductievermogen. Ik heb Zaterdag een schrijven gericht tot alle leden der redac tie, waarin voorstellen worden gedaan, doch ik vermoed, dat de hoofdredactie ue- ze brieven niet heeft doorgegeven. Een chèque van 5 duizend pond sterling is thans nog in het bezit der Schröder-com- binatie. Contracten door mij gesloten zul len worden nagekomen, voorzoover ze niet Tccds door dc mede-contractanten zijn ver broken. Het contract met den heer Schro der gesloten was eenige weken geleden vervallen door ccn overeenkomst mot de commanditaire vennootschap Dagblad „De Dag". Nu de geheelo redactie-staf de relatie met mij heeft verbroken, verschijnt het dagblad „De Dag" natuurlijk r. Tenein de mijn standpunt te verdedigen zal „De Dag" zoo vaak ik dit noodig oordeel ver schijnen. Het is onjuist wat de heer Scliröder aan dc N. R. G. heeft gezegd, dat gelden als zekerheidsstelling ten name van mij hij eenige bankinstelling zouden zijn gedeponeerd. Slechts eenmaal heeft een redactie-lid dit verlangd, doch ik heb dit met de meesto beslistheid geweigerd. Desgewenscht staat mijn schrijven aan de redactie te uwer beschikking. (Door zich los te maken van Broekhui js en diens om geving heeft de gehcele redactiestaf alle recht op schadeloosstelling verbeurd en vervalt natuurlijk mijn voorstel). De heer Schroder en ik hebben de afgeloopen week verscheidene telegrammen gewisseld die ik alle zal publiceeren. met f 826, IJM. 119 Mies cn Truus me? f 2327, IJM. 330 Maria Anna klein met f 1491, IJM. 90 Stormvogel met f 2213, IJM. 64 Penelope met f 1351, LJM. 116 Mea dows met f 1512, KW. 123 Robert William met f 698, de Deeneche motorkotlers: L. 14 met f 509, L. 55 met f 438, E. 69 met f 561,i E. 79 met f 587, E. 83 met f 452, E. 99 met f 571, E. 404 met f 721, E. 413 met f 951; de zeilloggersKW. 8 Pctronella Fierman met f 189, KW. 57 Motor II met f 196, KW.T 152 Agatha Maria met f 229, KW. 153 met f 160, KW. 60 Katwijk aan Zee VI met f 513, KW. 53 Jacoba met f 121 aan be somming. IJMUIDEN, 7 Juli. De stoombeuger VL. 86 Vooruit kwam heden van de beug- vaart aan de markt met een opbrengst van f 156. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 9 Juli. Veemarkt. Aanvoer: 336 Runderen; 353 vette kalveren, 494 schapen en Lammeren, 625 Varkens. Besteed per half Kg.: Koeien 37/4— 55—67H—60—62**; Vette Kalveren 505762J*64; Schapen 45 50; Lammeren 2736 per stuk; Varkens 3-4 —35—36 cent. APJISTERDAM, 9 Juli. Veemarkt 261 Vette Koeien lc kv. 1.201.35, 2e kw 1,15 1,25, 3e kw. 1.00; 20 Stieren 0,80—1,06 per Kg; 90 Melk- cn Kalfkoeien 300450;; 130 Vette Kalveren 2e kw. 0.700,74; 3e kw. 0,60 cn boogcr per Kg.; 53 Nuchtere Kalvren 1424; 41 Schapen 35—45: 48 Lammeren 2030; 656 Varkens lc kw. 90 94 cent, 2c en 3e kw. 8086 cent per Kg. 25 Paarden. ROELOFARENDSVEEN, 8 Juli. Veiling. Sla 2.50 per 100 krop, Sla 41 cent per stuk: Aardappelen 1,50 per 25 kilo; Aard beien 3055 cent per kilo; Peulen 3540 cent, Groene Peulen 55 cent, Peulen I 0.901.05,' Peulen II 0.500-70, Doperwten 1,G01.45 Doperwten II 1.351.40; Doperwten III80 cent, Capucijners 1,601,50, Tuinbooncn 1,00—0,85, Princesscboonen 235 per 1000, Augurken grof 5,004.40 per 25 kilo. Doorsneeprijs van 7 Juli met aftrok van veilingskostcn: Peulen 0.37, Groene Peuter-. 0.46, Peuten No. I 0.61, Peuten Extra 0921.01, Peuten No II 0,47; Doperwten 1,51, Capucijners 1,40, Tuinboonon 1-02. DELFT, 7 Juli. Kaas. Aangevoerd 40 sta pels komijne kaas. Prijs 0.55076 per kilo* TER AAR, 7 Juli. Veiling .,St Phccas" Jon ge Peulen 55 cent, idem I 39 cen-t, idem IT 40 cent, Doperwten 1.70, Capdoppers 1.25, Capucijners 1.30, Tuinboonen 1.10, Aard beien 1450 cent per kilo. Aanvoer 113 zak ken jonge peulen, 620 zakken peuten II, 15 - y,akken idem IT, 256 zakken Doperwten, 12 zakken Capdoppers, 3 zakken crpn ijnrrr» 37 zakken Tuinboonen. OFFICIF.F.LE BEURSN0TEER!N6. O.K. Nederland 1923 6% Nederland 1922 B. 5% Nederland 1919 4**% Nederland 1917 Nod. O-I., obl. 1919 6 Portugal Tabaksm. 1890 Ruel. 1906 frs. 500 5 Rusl. 1910 frs. 500 434 Koloniale Ear.k land. Nod Ind. Handelsbank Centr. Suiker Jargons A Jurgens B Oude Philips R S. Stokvis Am Hide cn Leather Am. Smelting en Bef. Anaconda copper Centr Leather Studebaker U S Steel Coirpania Handelever. A'dam. Dordtsche Petr Gee on H oil. Petrol. Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat. Rubber Koloniale Rubber Serba djadi Holland Amerika lijn a. Hol!. Stoomboot Kon. Roll. Lloyd Kon. Pakctvaart CpVopo.-nar» Unie Rott. Lloyd Kon NM Stoomboot T Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a Deli-Batavia Tabak Rrfi Cultuur Mij - H. IJ S Mij obl. 5!< H.IJ.S.M obi 1800C12 Mij. t. E. v. S. S obi. 5K Atnhison Topeba Erie common Kansas City Southern Missouri Kansas Texas South. Pacific Union Pacific Geld prol. 374 °/o Zicht: Londen Berlijn Parijs m Brussel Zurich Weenen Bom <3 9 Madrid Kopenhagen Christian™, V.K. 101 */u 01*/, 101V, 6 965/g S75/s 90 £8i/8 _SV4 153 1W4 1071/4 551/2 2347, 1037, 9374 347 1363/, 727, SSV8 2S3 8572 114»/, 11972 133 67, 2897, 26770 9715/16 83 9713/! 5 1026/8 llS/8 1974 917a 133 152 1131/, 104 941/j 1387, 77a 116 115 120 132 H7a Vtsscherijberichfen. IJMUIDEN, 7 Juli. Van do trawlvis- scherij kwamen heden aan den afslag do stoomtrawlers: IJM. 23A Joh.wnra Maria 31.G37* 0.0C08S/, 14 777a 12.07 43.50 00036 1 10.777a 8C.Ö0 44.70 41.40 67.50 2.551,8 V Telegrafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 9 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilut. Hoogste Baromcterst.771.3 Stockholm. Laagste Barometerst.755.0 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 10 .Tuft: Meest zwakke Oostelijke tot Zuidelijk© wind, helder tot licht- of halibcwolkt, droog weer, warm.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3