Burgsriijke Stand Leiden 6 Juli. Geboren: Johanna Petronella d. van J. P. v. Noord en E. C. M. v. d. Yen Theodorus Hendricus Reinierus z. van J. v. d. Leek en J. Smits. Overleden: J. C. v. Houw-v. d. Berg oud 65 j. w. M. M. Verbiest-v. Zonneveld oud 61 j. w. J. Mulder oud 3 maand. z. C. v. d. Burg oud 55 j. w. E. E. v. Wou denberg oud 4 maand. d. M. do Wit oud 1 maand d. Ondertrouwd: T. Kerkhoven oud 25 j. jm. en S. M. E. Horree oud 23 j. jd. -r- L. Siebert oud 21 j. jm. en D. Vlieland oud 21 j. jd- -Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag voorm. 10 uur Ds. J. C. V. v. Bemmel. Onderwerp: De eerste marte laren van ons Protestantisme (tevejis Or gelfonds-collecte). Nam. 4.30 uur Ds. J. v. Ecmmcl. Gercf. Kerk. Zondag voorm. 10 uur Ds. J. v. Herksen; nam. 5 uur Ds. J. v. Herk- sen. Catoch. Zondag 11. Chr. Géref. Kerk. Zondag voorm. 10 uur Leesdienst. ALPHEN AAN DEN DU>>. -De uitslag van het gehou den eindexamen, aan de Chr. H. D. S. al hier is als volgt: Geëx. 9 candidatcn. Ge slaagd de dames H. E. v. d. Boom en A. van Kooten en do boeren V/. v. d. G'e- sen, L. W. Hildernisse, F. van Muiswin kel, S. W. Mimann en B. van Wijk. Een canuidaat werd afgewezen. HAARLEMMERMEER. Burger!. Stand. Geboren: Hendrik z. van P. Kinkel en G. Boef Hendrik z. van J. de Vries en G. Kniep Johanna Petronella d. van G. Loogman en E. Scliooóderwoerd Maria Hendrika d. van J. Bogaard en K. Slinger. Ondertrouwd: Aart Cornelia van Gameren 22 j. en Neelt.je Kooij 23 j. Jan Willem Uithol 39 j. en Hendrica van de Giesséri 45 j. Jan Visser 21 j. en. Her- manna Doeve 21 j. Getrouwd: Nicolaas van Schie 26 j. en Maria Cornelia Vastenhout 25 j. Je- remias Wilhelmus Wcsselius 30 j. en Jan- neke Jannigje de Blaeij 22 j. Overleden: Petrus Jongenelen 17 j., z. van C. H. Jongenelen en A. M. van Poe- cko Joliacn Wilhelm Markus 10 mnd., z. van B. Markus en M. J. Onkcnhout. BOSKOOP. -Zond a g 8 J u 1 i, d e s voor nr. 9è en des nam. 6 uur, hoopt in de Geref. Kerk op te treden Ds. Bouwman uit topilc Vc-or do Confessioneel-B vereeniging in het gebouw „Saïvatori" voorm. uur ds. Riemen s. uit Leiden. Nam. G uur ds. EI zin- ga, uit Nieuwkoop. KASERSWOUDE." De ijk en. li o r ij k van maten en gewichten zal voor onze gemeente plaats hebben op 16 Juli van voorm. 10—12 uur en nam. 12.30—2.30 uur voor de kom der gemeente, en Oosteinde en op 17' Juli van 11—2 uur voor het Westeinde en overi ge buurten. Op de in café Boers gehouden veiling waren aangevoerd 0319 eieren v aarvoor werd besteed voor kip peneieren f 5.25 a f 5.85 en eendeneieren f 5.30 h f 5.65 per 100 stuks, konijnen f 0.25 en eenden f 1.05 per stuk. De gehouden collecte voor den Gcwap-end.cn Denist heeft in onze gemeente opgebracht de som van f 24.94. Predikbeurten. Ned. Hcrv. Kerk voorm. half elf (Voorb, B.. A.) en nam. half acht Ds. Luuring. Geref. Kerk voorm. half elf en nam. half acht preeklezen. WOUBRUGGE. Naar wij vernemen is cr weder een geschil tusschen eenige cor poraties, nu niet het territorium van Hoog- made, van den heer Jhr. Wittert van Hoogland rakende, maar de wateren van de Hooge Heerlijkheid Esselijkwoude en Heer-Jacobswoude, waarover de heer Jhr. Boreel de Maurequault den sc-hepter zwaait, met name het „Padde of Polder gat." Te hopen is, dat het maar geen „paal-kwcstie" worde. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur Ds. de Bruin van Alphen aan den Rijn en nam. 7 uur (H. Doopsbediening) Ds. Jacobs van Hoog- made. Geref. Kerk voorm. 10 uur leerrede lezen en nam. 7 uur Ds. W. M. Ie Cointre. Burger 1. Stand. Geboren: Marrigje d. van J. Bol en P. van der Neut. Goliuwd: Jan Molenaar jm. 35 j. en E. Stigter jd. 25 j. Overleden: Margaretha Overes echt- genootc van J. A. Baak, 30 j. OUDE-WETERING. Predikbeurten. Zondag voorm. half tien en nam half zes Ds. J. Brouwer. Uit het verslag van de Boerenleenbank Oude-Wetering en om streken over 1922 blijkt dat het aantal le den op 1 Jan. 1922 bedroeg 138 en op 31 December 146. Het aantal spaarders op 1 Jan. 404 en op 31 Dec. 454. De spaargelden bedroegen op 1 Jan. f 159.790.26, op 31 Dec. f 209.091.84. Aantal voorschotten op 1 Jan. 76 tot een bedrag van f 107.525.27, op 31 Dec. 78 tot een bedrag van f 102.631.5G. Verstrekt werden in 1922 9 nieuwe voor schotten tot een bedrag van f 14.150. Be ken ing-courant op 1 Jan. 43 en op 31 Dec. 47. Crediet 1 Jan. f 74.325.80 op 31 Dec. f 89.833.68. Debet op 1 Jan. f 1465.95 op 31 Dec. f 1535.12. Er werden gehouden 5 be stuursvergaderingen en 17 gecombineerde vergaderingen van bestuur en raad van toezicht. Herkozen werden de aftredende bestuursleden P. Boeloffs en G. Boot. Tot kassier werd gekozen de heer Jos. Penning de Vries. De heer K. H. Veenstra slaagde gisteren voor het tweede gedeelte Van het notarieel examen. ROELOFARENDSVEEN. Gisteren geraakte het dochtertje van den heer v. A. tc water. De heer E. K. die het ongeval zag sprong gekleed te water en slaagde er in het kind te redden. Het land kwam met een nat pakje en den schrik vrij. Een woord van dank voor de kranige redding door den heer K. is zeker hier wel op zijn plaats. DE HANZEWET. Blijkens het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van hoofdstuk VII B der Staats begrooting voor 1923 werd algemeen ge klaagd, dat de leden over dit wetsont werp moeten oordeclcn, zoiider dat zij den eigenlijken inhoud en strekking er van juist konden te weten komen. Onderscheidene leden hadden tegen dit wetsontwerp ernstige bezwaren. Zij acht ten deze hulpverlcening een zeer gevaar lijk precedent, waarvan de consequentie zou zijn, dat de Staat niet onverschillig zou kunnen blijven, wannéér een nieuwe debacle in het bankwezen 'zou ontstaan. Deze Staatshulp brengt het gevaar met zich, dat sommigen, ook voor de toekomst daarop rekenende, bij hun bank politiek niet de noodige voorzichtigheid in acht zullen nemen. Dat ook reeds in 1914 en 1918 hot mid- deustaudscTediet is geholpen,, bewijs niets, aangezien een dergelijke maatregel door de abnormale gebeurtenissen van dien tijd word gewettigd. Zulke omstan digheden zi.iu thans niet aanwezig Andere leden wezen cr op, dat eea de bacle als deze, a's vervolg Op die van 19:14 en 1918. niet kon uitblijven, omdat het noodwendig uit bet middenstandscre- dietwezen moet voortvloeien. Hét veroor deelt wel op de duidelijkste wijze alle fi- nancieele .standsorganisaties. Deze leden meenden dan ook, dat het middenstands; credietwezen zich zal moeten associeeren met het groot-bankbedrijf, wil het althans den middenstand niet voor niéuwe en herhaalde moeilijkheden plaatsen. Sommige dezer leden achtten een Staatstoezicht op het middenstandsbank- Jbedriv6, op grond van voorafgaande over wegingen, zeer gewenscht. Ook waren er ledén, die in het alge meen bedenkingen opperden tegen de op richting-van banken als de Hanzebanken Vele andere leden waren van oordeel, dat het groot-bankbedrijf de oorzaak is van de oprichting van het middenstands- bankbedrijf, wijl het eerste slechts zel den kleine credietcn, als voor den mid denstand noodig, wenscht te verschaffen. Men mocht naar het oordeel dezer le-, den de hier besproken instellingen niet te hard vallen over het volgen van" eèii politiek, welke achteraf onjuist is ge bleken, gelijk in de achter ons liggende jaren zoo menigmaal door instellingen en~~personeh Van allérlei "aard is ge schied: doch men moest naar liun mee ning veeleer de oorzaak van deze en andere rampen zoeken in het standpunt van non-interventie, hetwelk ten opzichte van ons bedrijfsleven door de regeering tot heden werd ingenomen. Bij een depressie in het middenstands kredietwezen, mag ook niet uit het oog worden verloren, dat de Postcheque- en Girodienst als een belangrijke concurrent van het bankwezen en vooral van het middenstandsbankwezen moet worden aangemerkt. Deze dienst toch observeert een belangrijk kapitaal uit handel en Industrie, hetwelk anders voornamelijk bij de middenstandsbanken belegging zou vinden. Om al deze redenen meenden de hier aan het woord zijnde leden, dat de regee ring terecht er toe wil overgaan hier steun te verleenen, hetgeen dan ook niet meer dan als haar plicht geacht moet worden. Vele leden, die oorspronkelijk ernstige bezwaren hadden tegen het voorstel, zoo als het was ingediend, zouden feicb, na de toelichting door den Minister in de Tweede Kamer en de indiening van het gewijzigd ontwerp, daarbij neerleggen. Naar hunne mcening mocht een derge lijke steun van Staatswege alleen ge boden worden, wanneer zonder dien steun een catastrophe te wachten was van uit- gebreiden omvang. Sommige leden stelden zich op het standpunt, dat men bij de beoordeeling van het voorstel, niet vragen moet naar wat er gebeurd is, maar het oog moet ge richt houden op wat er zoude geschieden wanneer dit wetsontwerp niet tot wet werd verheven. Zij achtten echter den steun, die nu wordt aangeboden, niet vol doende. De Regeering behoort, naar hun gevoelen, zich af te vragen of het niet noodig is nog andere maatregelen voor to stellen, waardoor wordt voorkomen dat groote groepen van ingezetenen verarmen Ten opzichte van do uitvoering van dit wetsontwerp wenschte men nog nadere inlichtingen. Men vroeg nadere inlichtingen omtrent de afbetaling van opgenomen credieten, bij de Hanzebank, waarvoor, het onder pand ten volle het opgenomen crediet dekte. Men meende dat in de meeste ge vallen het voor vele credietnemers niet anders mogelijk zoude zijn, credieten op te nemen bij de A. C. K., dan onder af betaling van zoodanig bij de Hanzebank opgenomen crediet, omdat voor dit laat ste crediet alle zekerheid, die de debiteur geven kon, verpand was. Zou nu het cre diet bij de Hanzebank niet uit het nieuwe crediet kunnen worden, afgelost, dan zou voor deze credietnemers de Staatsgaran tie geen hulp bieden, en de gevolgen, die het wetsontwerp juist wil voorkomen, toch intreden. Dat daardoor de Hanze banken haar volle vordering zouden ont vangen, achtte men geen bezwaar, omdat dit toch ook bij executie het geval zou zijn. Gaarne zou men vernemen, of de Minister dit standpunt deelt. Bij het beoordeelen der credietvaardig- heid van den debiteur zal gelden aldus had men begrepen dat het veto van een der drie' partijen, de A. C. B., de Nederlandsche Bank en de Regeering, voldoende zal zijn, om het crediet niet te doen verleenen. Er waren leden, die meenden dat het risico voor den Staat te groot was. Men achttei een premier, risque van 30 pCt. voldoende, terwijl dan de volgende 20 pCt. door don Staat en den kredietgever ieder voor de helft zouden moeien wor den gedragen. Deze leden wezen er op, dat de prikkel van het belang voor de A. G. B. en de Nederlandsche Bank ge ring was, zoodat men moest vreezen, dat zij te gemakkelijk zouden adviseeren kre dieten te verleenen, die niet geheel go- dekt waren. Eenigo leden meenden dan ook. hun stem aan bet wetsontwerp nici te kunnen geven, als het risico van den Staat en de banken niet beter verdeeld was. Verscheidene leden, ofschoon de be denking beamende, dat de Staat meer ri sico op zich neemt dan noodig is, vonden echter geen vrijheid om daarom 't wets ontwerp te verwerpen^ als het bleek, dat op geen andere wrze viel te helpen. Eindelijk vroeg men, of er een eindter- mijn zou worden vastgesteld voor de Staatsgarantie. Nog werd een algomcere onmerking gemaakt over het feit, dat de Hanzeban ken ook kapitaal puften uit de beleggin gen der spaarbank. Men achtte het nood zakelijk, dat de spaarbanken aan een bij zondere wettelijke regeling worden onder worpen, en vroeg of de Regeering bereid was een zoodanige regeling te ontwerpen: aEMKHttP KISUMS Inbraak.' Gisternacht hebben dieven zich toegang verschaft tot het pand aan de Matlienes- serlaan te R'dam, dat bewoond wordt door den makelaar Jacq. M. P. Deze ver toeft op het oogonfclik in de Vereenigde Staten. De indringers zijn met een val- schen sleutel door de tuindeur aan de Gerrit Jan Mulderstraat binnengekomen, en ze forceerden vervolgens een W. G.- raam. In het huis is alles overhoop ge haald, kasten werden doorzocht een vi trines opengebroken. Er zal echter weinig gestolen zijn, daar do bewoner, alvorens naar het buitenland te vertrekken, zijn waardevol bezit in veiligheid heeft ge bracht. De inbraak is op- een zeer bijzon dere wijze ontdekt. Een tramconducteur van lijn 5, die gistermorgen met z'n wa gen uit do remise kwam, zag omstreeks zeven uur drie mannen het huis verlaten. De, conducteur mt is een oud-gevangenis bewaarder en herkende in het drietal beruchte boeven. Hij vermoedde zeer te recht een inbraak en deelde z'n bevindin gen aan do politie mede. Het door deze ingestelde onderzoek vrees uit. dat er wer kelijk was ingebroken. D<? daders zijn nog niet aangehouden. Vergeetothfa. Namens de N.V. vJifEtfTG. gov. aan dé Ged. Botersloot te R'dam is bij de po litie aangifte gedaan, dat een bediende in don trein van Leiden naar Rotterdam een pakket met twintig gouden trouwringen, veertig zilveren hangers en tien paar zil veren scheppen heeft laten liggen. De be diende is Donderdagmorgen aan het Delftsehe Poort-station aangekomen, maar het pakket werd tot nu toe nog niet als een „gevonden voorwerp" bij de poli tie bezorgd. De gevaren der zee. Vanwege do Vereeniging Haagsche Wa terratten (H. W. R.), welke te Kijkduin is gestationncord, zal maandelijks in een duizendtal exemplaren gratis een bla-d worden verspreid, bevattende wetenswaar digheden, raadgevingen en wenken aan de strandbezoekers. Zondag a.s. zal het eerste zomernummer verschijnen, waarin o.a. een artikel voorkomt getiteld ..De gevaren der zee." De autobus. Nu de autobussen met massa's tegelijk onze wegen bevolken, is de wenschelijk- heid gebleken, dat ze zich organiseeren, d. w. z. de respectievelijke bezitters ervan Ook een eigen orgaan moest er komen en is er gekomen. Het eerste nummer van het maandschrift „De Autobus" is ver schenen per 1 Juli en blijkens het doopbe- richt stelt de redactie zich voor, daarin verscheidene tegelijk met het autobusver- keer ontstane problemen te bespreken. Natuurlijk begint het eerste het beste nummer reeds te sputteren over den toe stand van onze wegen en over de staats commissie voor weg en vervoer. De mysterieuse mijnmoord. "Wij hebben onlangs melding gemaakt van den mystcrieusen moord, te Glossop gepleegd op een zekere Hannah Calladine en haar twee kinderen, resp. 14 maanden en 4 jaar, wier lijken in ecu ouden mijn put werden gevonden. Later berichten wij, hoe do 62-jarige Albert Burrows als verdacht van den moord werd gearresteerd Ook van den moord, op den 4-jarigen Ton ny Wood gepleegd, werd hij verdacht. Ten slotte werd Burrows alleen in staat van beschuldiging gesteld wegens moord op Hannah Calladine en haar zoontje Al- bert. De uitspraak in deze droevige zaak is nu gevallen. De verdediger wees voor den aanvang der beraadslagingen van de jury op de mogelijkheid, dat Hannah Calladine nog in leven was geweest na den llden Januari 1920, den datum van den bewus- ten moord. Haar zuster had nl. een blauw kleedingstuk, dat in den mijnput gevon den was, herkend als zijnde aan Hannah verzonden in een koffer, die eerst den 15en Januari te Glossop was aangekomen. De jnry zou volgens den verdediger toch moei lijk kunnen aannemen, dat Burrows een speciale reis gemaakt had om het kleeding stuk in den mijnput te werpen, toen Han nah er reeds in lag. Reeds na verloop van 13 minuten deed de jury uitspraak en sprak het schuldig over hem uit. Burrows hoorde de uitspraak kalm en gelaten aan. „Ik ben niet hang om le sterven, maax ik ben onschuldig," zoo sprak hij. „Ik had die kinderen lief en de- vrouw ook. YLoo waar als ik hoop, mijn God te aanschouwen, ben ik onschuldig." Bijzondere politiebewaking was weer bij do overbrenging van den moordenaar noodig om liem tegen de woedende volks menigte te beschermen. Immigratie in de Ver. Staten. Do immigratie-ambtenaren hebben he kend gemaakt, dat de quota voor Juli van Egypte, Turkije, Palestina, Syrië, Alba nië en eenige andere kleine.landen reeds vol zijn. ACAD£flg£-E3IEüWS LEIDEN. Na verdediging van een aca demisch proefschrift, getiteld „Over de parthogenese der digesticleucipenie "bij kindereu, werd lieden bevorderd tot Doc tor in tie Geneeskunde, Mejuffrouw Chris tine Jacoba Wijckerheld Bisdom, geboren te Malang, wonende te 's-Gravenh3gc. Geslaagd voor het: Candidaats-examen in de rechtsgeleerd heid (oud-academisch Statuut) de heer F. W. van Hugenpoth tot den Berenclsuw, Den. Bosch. Doctoraal examen Indische Studiën: de heer F. II. Visman, Amsterdam; Candidaats-exaincn Ncdcrl. Letterkunde de heer H. C. Waisvisz, Den Haag. Doctoraal examen p'r.armacie: de heer P. H. Drielsma, Rotterdam. Examen Hebreeuwsche taal- cn letter kunde en Israëlietisclie oudheden, dc hoe ren: J. van Woerden, Locsduinen en D. G. Hccvors, Den Haag. Candidaafcs-cxamcn Godgeleerdheid, dc heer A. V/, M. Odé, Schiedam. Gandidaats-cxamen wis- en natuurkunde La. F. de heer F. J. F. M. Candri, Den Haag, La. E. dc hccrcn J. Boov, Ocgst- geesfc en R. P. Dikshoorn. De .bevordering gisteren van den lieer J. P. Mulle? tot Doctor in dc rechtsgeleerd heid, geschiedde met het praedicaafc cum lande. Geslaagd voor het: Kandidaats-exa men Godgeleerdheid de hoeren E. D. Spelberg (Amersfoort) en J. H. Mulder (den Haag). STADSNIEUWS Excursie Necl. Journalistenkring. Hedenmorgen om half elf arriveerden een dertigtal journalisten van den Led. Journalistenkring, waarvan verscheidene met hunne dames hier ter stede, voor het maken van een excursie. Die uit de rich ting Amsterdam arriveerden met een k-var tier vertraging tengevolge van het dérail lement. van een trein nabij Leiden, waarvarr de hecren. Journalisten dcfcèu keer nu oens weinig notitie namen. Toen allen waren aangekomen sprak de voeizittcr van do Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, tic lieer Ch. van Spall, de hecren cn dames toe in de "le klasse wachtkamer van het station, daar toe welwillend dcor dc directie beschik baar gesteld. Door de hecte stralen ging het toen naar het historische stadhuis, waar de heeren en dames onder dc poort, waarop te lezen staat „De groote pers" naar bin nen ging. Hoe het stadhuis aan dat op schrift kwam, verklaarde dc burgemeester Jhr. N. C. de Gijselaar, die hen ontving in dc koele kamer van B. en W. Het is nl. nog een herinnering aan den tijd toen daar de groote lakenpers stond en het heeft dus met liet krantenbedrijf niets te maken. Desniettemin was het voor de heeren journalisten een aangenaam entree. De burgemeester vergezeld van de beide wethouders Bots en Mulder en den secre taris van Sfcrijen verwelkomde z'n gasten met een geestig en gemoedelijk spceclije. Hij noodigde de heeren uit bij hun bezoek ahn deze stad, eens een kleine ..Abstcchcr" te maken naar de thans zoo druk bespro ken Mare, om met eigen oogen te zien en to oordeelen den toestand zooals deze nu is en zooals hij worden zal na dc dem ping. Dc hecren zullen dan zien, dat van een „zich spiegelen van de Marekerk in het lieflijke water" geen sprake is cn dat een mooi aspect aan dc dwingende cischcn van het verkeer moet worden ten achter gesteld. Spreker prees de Nederiandsehe pers als zeer objectief cn onpartijdig, in tegenstel ling met het buitenland dikwijls. Ook met- de plaatselijke pers zijn B. cn W. zeer be vriend en tusschen hen bestaat een werke lijk aangename verstandhouding. Verder wenschte dc burgemeester allen een prettigen dag. De lieer D. Hans, voorzitter van den journalistenkring dankte den burgemees ter recht hartelijk voor de bijzonder vrien delijke ontvangst. Jaarlijks organiseert de kring zulk een excursie en zoodoende komt men in verschillende steden. "Wij ge voelen echter een zeer bijzondere eerbied en waardecring, aldus spr., een soort wij ding, nu wij slaan in het stadhuis van deze sinds eeuwen wereldberoemde stad, die zoovelen van haar inwoners tot de on sterfelijkheid heeft zien geraken. Ook is den journalisten van buiten niet onbekend, hoe hier tusschen den burge meester persoonlijk en do burgerij een hechte band bestaat van verecring en vriendschap. Spr. sprak de hoop uit, dat Leiden nog vele jaren onder leiding van burgemeester De Gijselaar, in bloei moge toenemen. (Klinkend applaus). Welkome ververschingen werden aan geboden en het historische gebouw werd bezichtigd. Daarna werd de lunch gebruikt op den Burcht, welke als „oudste bezienswaardig heid" van Leiden natuurlijk ook terdege geïnspecteerd werd. Te i uur begaf jmen zich naar do I a- kenlial, waarvan vooral het nicawe ge deelte, geschonken door wijlen mr. C. D. Pape, bezichtigd werd. Te twee uur begon de boottocht naar de Meren, waai* de zeilverceniging „De Kaag*' allen in de gelegenheid stelde een tochtje te roeien of te zeilen op dc wijde plassen. Een idejile ontspanning bij deze hitte. Visschersjfeeïjchisiï. VLAARDINGËN, 6 Juli. Binnen van. de béugvisscherij verschvaart VL. 207 met 68 kantjes kohn aatjes cr. 4 ton visch cn van de haringvis scherij VL. 97 met 41 last (3c reis), IJM. 33 met 20 Jast. VLAARDINGËN, 6 Juli. Heden werd betaald voor volle haring f IS20 per kanljc, maatjes haring f "8.901G per kant je, kolmaaljcs f 30.1013 per ton, £outc- visek f 79.90—81.40 per ton. IJ MUI DEN, 5 Juli. -Heden kwamen van de trawlyisschcrij hier aan den afslag* de stoomtrawlers: IJM. 374 Derika. VIII met f 148G; IJM. 324 Amalia met- f 1370, IJM. 323 Wal visch met f 1158, IJM. 139 Julie Streiff met f 1412, IJM. 114 Gerbervli- na. Johanna met f 19S4, IJM. 325 Gloria met f 1579, IJM. 74 Pcscidon met f IS 10, IJM. 57 M. C. Klein ir.et- f 1138; dc motor- kot Iers E. 497 met f 1212, E. 428 met f 1297, E. 62 met f 1233, E. Ill met f 1345, E. 4.*>9 met f 12000, E. 526 met f 788, -E. 396 met f 915, L. 125 met f 1088, KW. 49 Dirlc met f 238, KV/. Sf) Holland TX met f 349, IvW. 97 Var. der Dryn van Maasdam.met f 293, KW. I Landbouw cn. Zeevaart I met f 251 cn KW. 57 Motor II met f 787 aan besom-, ming. !J MUI DEN, 5 Juli. Van de bcugris- sclicrij kwam hier aan den afslag de stocmbcuger VL. 106 Eendracht V met een be: •:mniing van f 340. ÜSHRKTSERSCHTEE LEIDEN, 6 Job. Veiling. J>V nikccl I i—9 Bloemkool II 24, Salade 24, Wortelen 813, Ecm kom mors 9li, Selderie J '..20 1.60, alles per 100; Spinazie 40, Poste lein 59, Doppers 1517, Cspurijrer» 18-20, Peulen f 5—18, Aardappelen 0— 8.50, Tuiuibooacn 913, Aardbeien GO72, alles per 100 kilo; Perziken 213 cent per stuk. 7 Juli. Ecfcr. Dc prijzen van b er op 4* heden celvdudca markt waren als v pri ma fabrieksbeJer controle 1.G0 p?r Kr.: pri ma boereubolcr 1.501.60. Aaueeiocr.! 1-3, 11/6, 91/8 cn 11/16 vaten, we-énde 2255 Kg. Handel goed. Turviardd van 1 Juli tot en roet 7 Juli. Lange en Kor'c Turf genu aanvoer 11 gcea 110- tcering. Eieren. Totale aanvoer 81Ê8 stuks. Re prijzen waren: Kipeïeren 55^30, cn E n.- doacicren 5.60?— 6,per 100 -stuks. Handel 6lsfcfcf. ALPHEN AAH DEN RIJN, Jut:. Veb-nc. Per 100 Kg.: Spinazie 10—13, Tivub -n-wt 10, Peulen 10—20, Doperwten IS—19; Postelein 610, Aardappelen 711; Per 100 4>r.s: Peen 8—10, Andijvie 1,60—1.90. Per 100 stuks: Kropsla 2.2143.60, Kom kommers 811, D!oomkool 38, Heeren boon en 3138, Snijboorren f 3234. Pct 100 pond: Aardbeien 2630: KATWIJK AAN DEN RIJN, 6 Jul;. Veiling Dnc of York per 25 Kg. 0.601-30. Peen per 100 bos 5.70—7.60 Aanvoer 1120 maal 25 Kg Due of York cn 5600 tos Peen. Handel (raag. TER AAR, 5 Juli. Veiling „SL Phocrs". Jonge Peulen 1.19, idem I 66 ccn't, idem II 60 cent, Doperwten 1-70, Tu'mboonen 1.40, Capneijners 1.55. Aanvoer: 304 zakken Jon ge Peulen, 1296 zakken idem I, 33 zakken idem IT, 1401 zakken Doperwten, 114 zakkeir Tuinboon en, 40 zakken Capneijners. Veiling „Ged zij met Ons." Jonge Peulen 1.47, idem I 75 rent, idem II 65 cctff, Aan voer 727 zakken Doperwten, 94 zakken Tuin boon en. ROELOFARENDSVEEN, 7 Juli. Vailing. Peen 6 cent per bos; Bloemkool 25 cent per stuk; Aardappelen 1.40f.65 per 23 Kilo; Drielingen 60 ceivt idem; Aardbeien 2850 cent per kilo; Peulen 40 cent, Groene Peulen! 6045 cent, Peulen I 7^05 cent. Extra geu len 1.101.Peulen II 50GO cent. Dop erwten 1.601.70, Doperwten If 1-35, Ca pneijners 1.4-51.00, Tuinboonen 1,05— 1,15 per 10 Kg. Doorsneeprijs van 6 Juli, met aftrek van voilingskosten: Peulen 0.57, Groer.o Peulen 0.74, Peulen No. I 0.97—1.06—1,36, Pen- Ion No IT 0.65, Doperwten 1,60, Capneij ners f 1.31. Tuinboonen f 1,12. BOSKOOP, 6 Juli. Veiling. Rozen: Ophelia 42 ct,v Golden Ophelia 30—55 et., Sunburst 33 et.. Hadley 15 et., Pr. de Bul garia 23 ct., Columbia 28 cl.. Butterfly 40 et., Mac Keiler 25 ct.. Mrs Aaron V/ard 19 ct-, Kaiseriii Aug. Victoria 30 c.t., Polyan- tharozen Poulsen 1055 ct., Dahlia's 40 ct., Gladiolen 43 ct-, Lathyrus 17 ct.. Phxran 23—44 ct-, Violieren 35 ct., Py re thrum 5 ct., Campanula 6 ct„ Anjers 6 ct-, Delphi nium 10—20 ct-, Asparagus 1030 et.. Phlox 10 ct.. Duizendschoon 10 ct„ .-lies per bos; Buitenrozen in pot 20 ct„ Lel ie's 3 et. per stuk. Fruit: Aardbeien 20—34 ct. per 5 ors. TeSegrstfech Weerbertcht volgens waarnemingen verricht in den mop gen van 7 Juli 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Dc Bildt. Hoogste Barometers!.771.5 Kopenhagen Laagste Barometers!.7G0.3 Blacksod Verwachting tot den avond van 8 Juli: Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind, helder tot lichtbewolkt, droog behoudens geringe kans op onweer, warm weer in het Noordoosten, in het Zuidwesten toenemende bewolking, droog behoudens toenemende kans op onweer, later koeler.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3