SBBIS8M iOPRUIMINQl Qei^ieenieBêjke Aankoneiigóiige B. en W. van Leiden brengen ter alge- meenc kennis, dat door a. A. C. Bakker te Oegstgeest, een ver zoekschrift is ingediend ter bekoming van vergunning tot den verkoop van ster ken drank in het klein in het perceel Nieuwstraat no. 38 voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop; b. J. van Royen, Wed. van W. Verhoe ven te Leiden, een verzoekschrift is inge diend ter bekoming van vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein in perceel Hecrensteeg no. 1 voor gebruik ter plaatse van verkoop en elders. AGENDA. DINSDAG 10 Juli. Leiderorp. Ba zar Kinderhuis Voordorp. WOENSDAG 11 Juli. Leiderdorp. Bazar Kinderhuis Voordorp. lederen Woensdagavond van 7H8J4 uur. Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht-, en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Juli waargeno men door de apotheken van de H.H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502 en P. du Groix, Rapenburg 9, tel. 807. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmor gen 8 uur nemen de volgende huisartsen den dienst waar: Dr Havens Gróve, Rijn en Scniokade 104, Tel. 16S1. Dr. Kist.. Rembrandtstr. 21, Tel. 1202. Dr. Nijkamp, Breestraat 171, Tel. 1241. Dr. Rassors, Rapenburg 47, Tel. 1469. Dr. v. Voorthuijeen, Heerengracht 38, TeL 7. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargeno men door dr. Varekamp, Warmonderweg 22, Telef. 1916. daan doch desniettegenstaande hij de Eerste Kamerverkiezingen niet werd her kozen, heeft zich thans, volgens de „Ned.", aangesloten hij den Plattelan- dersbond-Braat. „De Zuidhoiiander". Het Christelijk Historisch weekblad de Zuidhollander is hij het b?gin van den vijfden jaargang niet onbelangrijk gewij zigd. In de plaats van Ds. Schweitzer te Maassluis heeft nu met Dr. Schokking en Prof. de Vries in de redactie zitting ge nomen Ds. I. Voorsteegh va-n Katwijk a. Zee. Als uitgeefster fungeert thans de N V. Korteweg en Stemerding te Rotter dam. In verband met noodzakelijk gebleken bezuiniging is het aantal edities voor Zuid-Holland beperkt. Het blad maakt in zijn nieuwe gewaad een uitstekenden indruk. De inhoud schijnt ons ondanks de uitbreiding van hét aantal rubrieken niet verbeterd. De oude Zuid-Hollander was pittiger. Maar dit slaat misschien mede in ver band met de noodzakelijke officieele me- dedeelingen van redactie en persvereeni- ging. Gaarne wenschen wij onze perszuster Op haar verderen levensweg alles goeds. Worde zij gezegend en tot een zegen ge steld, ons volk tot heil. Soc. Dem. wethouders. De Soc. Dem. raadsfractie te Almelo heeft in verband met het feit dat een be langrijk deel van de kiezers haar het ver trouwen heeft opgezegd, besloten geen ■wethouderszetel meer te aanvaarden. Te Deventer werd daarentegen door de Kiesvereen. besloten wel wet- houderszctels te aanvaarden. In verhand hiermede werd de volgen de motie aangenomen: „De vergadering van de afdeeling Dordrecht van de S. D. A. P., bespreken de de aanstaande wethoudersverkiezing; gezien de getalsterkte der verschillende partijen in den nieuwen raad, in 't bizonr der die van de S. D. A. P.; acht het, mede in verband met de ster ke positie, welke onze partij inneemt, in bet belang van de arbeidersklasse, dat de S. D. A. P. deel uitmaakt van bet kollege van B. en W.; besprekende de verschillende mogelijk heden waaronder de deelname al dan niet wenschelijk is te achten; spreekt als bare meening uit, do vor ming van het kollege uit twee soc.-dem. en twee anti-rev. vertegenwoordigers de beste oplossing te achten, enz. Ter toelichting diene, dat de nieuwe gemeenteraad zal bestaan uit: 9 soc.-dem. 8 anli-rev., 4 roomsch-katli,, 4 zuinig- Gem. Beheerders, 3 ch.-hist. en 3 vrij- heidsbonders. (Totaal 31). :"i !Wr. Rfitr=ers blijft Gedeputeerde. Mr. V. II. Rutgers (a.-r), die in de zit ting van de Provinciale Staten van Zuid- Holland van Woensdag is herkozen als lid van het college van Gedeputeerde Sta ten, doch toen deze lienoeraing in beraad wensebte te houden, heeft thans verklaard 'de benoeming te aanvaarden. Het handelsverdrag met Tsjecho- Slowakijc. e De correspondent van de „N. R. Crt." te Praag meldt: Officieus wordt meegedeeld, dat de re geering heeft toegestemd in een verhoo ging van de hoeveelheid in te voeren groen ten volgens het handelsverdrag met Ne derland, van 1000 tot 7000 ton. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Mr. V. H. Rutgers (A.-R.), die in de zit ting van de Provinciale Staten van Zuid- Holland van Woensdag is herkozen tot lid van het college van Gedeputeerde Staten, doch toen deze benoeming in beraad wenschte te houden, heeft thans ver klaard, de benoeming te aanvaarden. mmYEmLMm DE BESPREKINGEN TE LONDEN. Een schriftelijk antwoord? Hefc blijft duister in de politieke calei doscoop. De gezanten van Italië, België en Frank rijk zijn gistermiddag ieder afzonderlijk door lord Curzon op bet ministerie van buitenlandontvangen. Men vermoedt, dat de besprekingen lie pen over bet vraagstuk der schadevergoe ding en over de Roerbezètting, In Britsche officieele kringen blijft men 't stilzwijgen bewaren over hetgeen behan deld is. In verschillende Engelsche bladen wordt gemeld, dat waarschijnlijk een schriftelijke mededeeling over de bespre kingen van het Roervraagstuk en dat der schadevergoeding van Parijs te Londen zal worden ontvangen. In dit vérband spreken de bladen de hoop uit, dat indien een dergelijk docu ment ontvangen wordt, bet een vooruit gang zal beteekenen in de richting van een overeenkomst, over de opvattingen, die de ze week door den Fransclien gezant'aan lard Curzon zijn bekend gemaakt. De commentaren in de bladen wijzen al gemeen op den wensch naar samenwerking der geallieerden. Het gevaar van verder uitstel wordt voort durend overal gevoeld, in het bijzonder met betrekking tot de economische gevol gen daarvan voor Engeland en het vaste land in het algemeen. Krampachtig wordt aan de Entente vast gehouden, en sommige landen-vereenigin- gen trachten de publieke opinie in deze richting te houden. De Association France Grande Brctagne richt een oproep tot de openbare meening in de beide landen, waarin gezegd wordt, dat twee zulke groote landen als Engeland en Frankrijk, verbonden zoowel in vredes- als in oorlogstijd, nimmer meer uit elkan der mogen gaan. Zij zijn door zoovele ge meenschappelijke herinneringen en belan gen verbonden en geen enkel verstandig mensch en niemand, die te goeder trouw is zou er ooit aan moeten denken, ze te verdoelen cn de onzalige gedachte koeste ren hén tegen1 elkander op te zetten. De onvergankelijke en geheiligde band, welk© hen samenbindt, is een waarborg voor de Europeesche beschaving." De associatie brengt de pogingen in her innering van taliooze vertegenwoordigers van den Britschen handel en industrie om een program op te stellen, dat in overeen stemming is met Frankrijks eiscben. De brief van Pius XL Bij de behandeling in de Kamer van den Pauselijken brief, herinnerde Poincaré er aan, dat Jonnart zich onmiddellijk met Gasparri in verbinding beeft gesteld en cr op wees, dat de bezetting van bet Roer gebied aan de wenschen der betrokken Ian den beantwoordde. Gasparri wees op bet moreele doel van den brief en voegde er aan toe, dat, indien Duitschland zijn goeden wil toonde er aanleiding zou zijn dc betalingscapaciteit van Duitschland te onderzoeben, terwijl dan tevens een even- tueele ontruiming van bet bezette gebied zou kruinen worden overwogen. De Paus verzekerde Jonnart, dat hij door zijn be roep, op de katholieke wereld uitsluitend beoogde een beroep te doen op den geest van rechtvaardigheid en menschlievend- heid. Jonnart wees nogmaals op de rechten van Frankrijk en de leugencampagne der Duitscho regeering. Inzake de misdaden gepleegd in het Roergebied en bet Rijn land verklaarde dc Paus, dat hij deze mis daden ten zeerste afkeurt en voegde er aan toe, dat, indien Duitschland geen po gingen deed om het vertrouwen van zijn scblildeischers waardig te zijn, zijn brief geen doel meer zou hebben. Poincaré voeg de er aan toe, dat de brief van den Paus de rechten der geallieerden erkent tot het nemen der garanties en herinnerde aan den afschuwelijken aanslag, die kort na de afzending van den brief tegen de Belgi sche soldaten werd gepleegd, welke daad ook door den Paus,, werd afgekeurd. Trou wens, voegde Poincaré hier aan toe, hoe waardig de autoriteit ^waarvan deze brief uitging ook is, toch heeft deze g e e n en kel recht om bemiddelend op te treden in de bin- nenlandsche en buiten- landscbe politiek van F r a li k r ij k. Zonder twijfel komt de these van den Paus van ©enige geallieer den zeer nabij, doch de onze is het niet. Poincaré constateerde verder, dat de Pau selijke brief do rechtmatigheid van de be zetting niet betwist-, doch alleen aanbe veelt de lasten van deze bezetting voor Duitschland lichter t© maken. Ten slotte stelde Poincaré vast, dat de Paus in we reldlijke zaken niet voldoende gezag bezit. Beter uitgedrukt ware misschien nog: „in 't geheel geen wereldlijke macht be zit." Wat niet weg neemt, dat Poincaré toch wel eenigszins bevreesd schijnt te zijn voor den moreelen invloed van den Paus en zijn schrijven! De meening van senator UnderwaM. i Senator Underwood, aan wien een zeer goede kans wordt gegeven bij de verkie zingen m 1924, na zijn terugkeer uit FOTO-ATELIER F». M. BOMGENAAR ALLEEN GEVESTIGD MSEilWE RIJ6I 4®. Uitsluitend Is'1» klas uu Vakkundig werk Specialiteit in Vergrootingen. Europa een verklaring gepubliceerd, waarin bij er op aandringt, dat de Ver. Staten bun hulp zullen verleenen bij het herstel der wereld. Hij beschuldigt de Amerikaansche regeering ervan, dat zij niets doet, dat zij „geen politiek heeft ten opzichte van de zaken van Europa, niet den moed der overtuiging bezit. Terzelfdertijd echter veklaart Under wood zich tegen het toetreden der Ver. Staten tot het Internationaal Gerechts hof. De fevcnsmlddelcnvoc^ziening van Duilschland. Do verzorging met levensmiddelen in het bezette gebied begint tengevolge van de belemmering van het verkeer ernstig te worden^ Vooral aardappelen zijn schaarsch. Uit het feit, dat de verkeers- belemmering overal tegelijk in werking is getreden, leidt men af, dat deze reeds sedert lang is voorbereid en dat de aan slag op de Rijnbrug slechts als voor wendsel heeft gediend. KORTE BERICHTEN. Te Boedapest zijn gearresteerd elf commimistenleiders, die er van worden beschuldigd, door Bela Kun geteekende brieven te hebben verspreid, waarin deze laatste bet proletariaat aanspoorde, op nieuw de macht in handen te nemen. De organisatie zou zijn vertakkingen over het geheele land hebben. To Pbilippopel kwam het tot een bloe dige botsing tusschen militairen en anar chisten. Twee anarchisten werden gedood, terwijl de overigen, allen min of meer zwaar gewond, in handen der militairen- vielen, Volgens een bericht uit Rome, beeft de Curie aan de nuntius te Parijs en te Brussel opdracht gegeven zich tot de re- gceringen. van Frankrijk en België te wen den met het verzoek, de maatregelen in verband met den jongsten. aanslag niet te verscherpen, aangezien daardoor de toe stand steeds erger, en de verbittering slechts grooter kan worden. Het trampersoneel en dat der auto bussen. te Barcelona lieeft zich bij de tran- fmnvtarbeidersslaking" aangesloten. Uit Angora wordt bericht, dat de Turksche regeering zich tot eigenares heeft verklaard van alle verlaten of afgebrande gebouwen" te Smyrna. Dientengevolge eisebt zij voor laatstgenoemde van de ver zekering-maat schappijen de uitbetaling der verzekeringssommen. De Bey van Tunis. Sidi Mohammed el Habid, dc Bey van Tunis, is gisteren van Tunis naar Frank rijk vertrokken. De Bey voert kostbare ge schenken met zich mede, waaronder een zilveren koffieservies, werk van zilversme den uit Tunis aan Millerand. De Bey zal van twee zijner zoons en verscheidene hoo- ge dignitarissen vergezeld zijn. Aardbeving in China. Eenige weken geleden heeft in China een ernstige aardbeving plaats gevonden. Volgens nadere berichten, die thans zijn ontvangen, werden de eerste schokken te Dawo waargenomen. Tal van huizen in dit district liepen ernstige schade op. Daarbij bleef het evenwel niet. Nog meerdere schokken volgden en, de verwoesting, wel ke zij aanrichtten, was in dit gebied zeer aanzienlijk. Sommige dorpen werden zelfs geheel met den grond gelijk gemaakt, waarbij meer dan de helft der inwoners om het le ven is gekomen. De schokken kwamen vrij plotseling, juist op bet oogenblik, dat de dorpelingen hun middagmaal gebruikten. Dat verklaart het groot aantal der slacht offers. In de zone, die het ergst van de aardbe ving heeft geleden was de verwoesting on beschrijfelijk. Geen buis, geen muur en geen boom is er meer overeind gebleven. En deze totaal verwoeste streek strekt zich uit over een afstand van veertig mijl. Brok ken steen, hoopen kalk en gebroken en versplinterde houten halken toonen aan, dat hier eertijds flink-gebouwde buizen stonden. Thans is de geheele streek één woesternij. De bodem vertoont diepe scheuren; van de heuvels zijn zware blok ken omlaag gestort. Men neemt aan, dat ongeveer de helft van de bewoners uit het geteisterde ge bied het leven heeft verloren. De gebrekki ge verbindingsmiddelen tusschen dit afge legen gebied van Ohina en de groote kust plaatsen zijn waarschijnlijk de oorzaak er van geweest, dat- deze catastrofe zich vrijwel onopgemerkt door de overige we reld, heeft kunnen voltrekken. Kenmerkend voor de Tibetaansche zeden is wel, dat kort na de aardbeving had plaat-s gehad, Tibettaansche rooverbenden op het tooneel van cje ramp verschenen, die tal van overlevenden vermoordden en dingen van waarde, die niet vernield wa ren, roofden. Fascisme in Spanje? In Spanje heerscht een ernstige politieke agitatie en er loopen geruchten over een mogelijken militairen staatsgreep, schrijft J de Madrileensche correspondent van de I „Daily Chronicle". De woorden „revolutie" 1 en. „fascisten" liggen ieder op de tong. Deze staatsgreep zou moeten dienen om de socialisten te vernietigen en degenen te straffen, die verantwoordelijk worden ge steld voor de débacle in Marokko. Maar de militaire en revolutionnaire elementen, aan wier hoofd generaal Aguilar staat, be schuldigen de regeering van gebrek aan doortastendheid bij de vervolging van de officieren en politici, wie men ten laste legt, dat zij bun plicht niet hebben ge daan. Laatstgenoemden voeren over bet geheele land een krachtige propaganda. Het voorbeeld der fascistische beweging in Italië heeft grooten indruk gemaakt in de Spaansehe militaire en reactionnaire kringen. Zal generaal Aguilar de Spaan sehe Mussolini worden? Enkele dagen geleden moet in zijn wo ning een bijeenkomst van hooggeplaatste officieren en vrienden hebben plaats ge vonden en naar verluidt moet generaal Aguilar bij die gelegenheid hebben ge zegd: „Sommige politici doen pogingen mij uit mijn functie van president van het Hoog Militair 'Gerechtshof te verjagen. Maar ik zal niet heengaan en indien zij hun pogingen niet opgeven, zal ik mij aan het hoofd van het leger plaatsen en hen allen uit den. weg ruimen," £68 SCHOOL Brief van Ds. van Andel. (Slot.) 3e. D r i n i. In het liulphospitaal van Djckja te Tjandi Scwoe wo.rdt met véél ijver en be kwaamheid het Evangelie verkondigd. Ds. Pos doopte daar in Januari 15 volwasse nen. Een van hen was een Chinees uit het dorpje Blimbing, vlak over de Solosche grens. Deze Chinees heeft het Evangelie verder gedragen en in bet dorpje Drini komen tegenwoordig gerpgeldl 15 a 20 men- schen samen onder leic|mg van de goeroe s Indjil uit Klaten, Eerst werden ze van uit Tjandi Sewoe verzorgd, maar ze vroegen zelf bij Solo te mogen behooren, vermoede lijk, omdat de politie telkens hun samen komsten verbood. Twee weken geleden kwam 's Zaterdagsavonds zeven uur tele fonisch bericht van Mitra uit Klaten, dat de politic de Zondagsamenkomsten te Drini verboden had, daar de politie het druk bad met toezicht bij een feest in een naburige plaats en nu de Christelijke sa menkomst niet kon bijwonen. Solo heeft bij wijze van uitzondering nog niet bet vrij recht van vergaderen; alle vergade ringen staan onder politie-toezicht. In den regel is voor Christelijke bijeenkomsten een kennisgeving aan de pólitie voldoende, en worden deze verder vrijgelaten. De po litie van Drini echter scheen haar tegen woordigheid bet eerste vereisclite voor een Christelijke godsdienstoefening te achten. Wij beklaagden ons aanstonds bij den As sistent-Resident der betrokken afdeeling, en twee uur later kwam het bericht, dat de zaak in orde was. Gisteren hebben, wij Drini een bezoek gebracht. De afstand is 50 K.M. Bij zulke bezoeken bewijst de auto onschatbare diensten. Er waren Behalve de Chinees ne gen Javaansche gezinshoofden uit Drini en enkele andere dorpjes, allen aanvankelijk overtuigd van de waarheid van het Chris tendom. Geen hunner is nog gedoopt, en daarom trof ons te meer de uitnoodiging, het stuk gronds te gaan zien, waarop zij een kerk hopen te bouwen. Zij zijn vol ver- Avaebting A7an groote uitbreiding van de Christelijke Kerk in die streek. Wij- heb ben ons zeer A'erblijd over bun geloof en bun groote verwachtingen. 4e. voordrachten voor volwassen Javaansche en Chineesche. jongelie den. Op onze scholen wordt de Bijbelsche Ge schiedenis verteld, maar de geloofsleer wordt niet opzettelijk onderwezen. Na overleg met de schoolhoofden en den Hol- landschen Kerkeraad hield ik gedurende twee maanden wekelijks voordrachten over den Ohristelijken godsdienst voor de oude re leerlingen der scholen, een voor jon gens, een voor meisjes. Ze werden door 16 meisjes en 37 jongens bijgewoond. De aanvrage om den doop van de zes Ckinee- zen, het aflegen van belijdenis van de negen meisjes, en do aanvrage om den doop van een Ja\-aanschen jongen en twee Javaansche meisjes staan met die voor drachten in A7erband. Het zijn de eerstelin gen onzer Hollandscke scholen. Het voornemen bestaat, aanstonds na de groote vacantie weer met een reeks wekelijkscbe voordrachten te beginnen en die gedurende liet schooljaar voort te zet ten. De voordrachten Avorden met de grotoste belangstelling aangehoord, en ele A-ragen worden daarna gedaan. 5e. Javaansche Dienaren des Woord s. Op onze laatste vergadering van missio naire dienaren des Woords werd OA'er dit onderAverp een inleiding geleverd. De slot som was dat het dringend noodig is, dat zoo spoedig mogelijk de Javaansche Ker ken, tenminste sommige, een eigen dienaar des Woords beroepen en tot volle zelfstan digheid komen. Alle missionaire dienaren des Woords betuigden daarmede hun in- Btemming. Aan drie broeders werd opge dragen, de A'olgende vergadering voor te lichten over de verdere voorbereiding van 3ze zaak. Het is heerlijk, dat de toestanden in die richting drang op ons gaan uitoefenen. God de Javaansche Christenen zoo rijk begaven met geloof en liefde, dat zij een zelfstandig kerkelijk leven kunnen gaan leiden, en ook aan zoovele broeders als er noodig zullen blijken te zijn de noo- dige gaven van inzicht en toewijding schenken AToor het ambt van dienaar des Wioords. Ik hoop, dat ook Gij aan de rechte voor bereiding van deze hoogst belangrijke zaak zult medewerken door Uw gebed. Met hartelijke blijdschap vernemen we uit de Gereformeerde Kerkbpde van Delft, met hoeveel liefde en wijsheid de zaak der Zending in het midden der Gemeente be- hartigd Avordt. En met veel dank ontvan gen we geregeld de vijf exemplaren van. die Kerkbode ter verspreiding. We zouden het op prijs stellen, als we van al do Ge reformeerde Kerkboden in Zuid-Holland- Noord, enkele, of tenminste één exemplaar geregeld mochten ontvangen. Uw meele ven met ons werk, zooals dit uit Uw Kerk boden blijkt, kan ons sterken, Uw ijver spoort ons tot ijver aan. Met vele hartelijke groeten van ons bei-, den, en met den wensch, dat de Heere U allen zegene, Hoogachtend, i Uw dienstwillige broeder, H. A. VAN ANDEL.' UIT PE OBBGEVIBB HIJNSBUBG. D s. G. M. L u' t c ij n, Ned. Herv. pred. alhier ontving een beroep naar Sckarnegoutum. Gistermiddag moest- even buiten deze gemeente een vliegtuig dalen, waarbij het eenigszins beschadigd werd. Na de noodige herstellingen te heb ben ondergaan, kon het des avonds de reis voortzetten. Onder vele blijken van belangstelling herdacht gisteren Mevr. v. Meurs alhier haar 25-jarige loopbaan als verloskundige, waarvan de laatste 3 jaren» als gemeente-verloskundige alhier. 'Van do zijde van het gemeentebestuur, toonden B. en W. der gemeente belangstelling in hot heugelijke feit, waarbij Mevr. v. Meurs door den burgemeester hartelijk werd toe gesproken. Ook van andere zijden maakten velen hun opAvachting. OEGSTGEEST. Zondagmorgen te 10 u r hoopt Ds. A. Burger in de godsdienst- oefening in Het Groene Kerkje afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gem. alhier. KATWIJK AAN ZEE. Op een avei 1 and tusschen Noord wijk en Katwijk daalde gister middag twee A'liegtuigen, van het vlieg kamp te Soesterberg. Van een der vlieg tuigen was de motor defect. Nadat door militairen een nieuwen motor was aange bracht, kon men des avonds om 9 uur Aveer opstijgen. Den landbouwer J. v. d. Marei trof deze week een ernstige schade. Een beste koe, welke des morgens nog 9 liter melk had gegeven, werd ziek en stierf na enkele uren. Een dezer dagen was voor dezelfde koe nog f 400 gebeden. Het kindje van dén heer P., dat deze week in een emmer kokend Avater aucI, is in het ziekenhuis te Leiden aan de bekomen brandwenden overleden. Alhier werd deze week opgericht een geitenfokArereeniging, ten doel hebbende hét geitenras te verbeteren, Als bestuursleden werden gekozen de hee- ren W. D. Huiskens, J. C. Ippel en EI. Jonker. A a n het arbeids b e in i d d e- Üngsbureau werden deze week als v?erk- loos ingeschreven: 39 vissehers, 9 losse arbeiders, 11 kuipers, 3 opperlieden, 3 grondwerkers, 2 zeilmakers, I boekbinder, 1 varensgezel, te samen 70 personen. Naar wij vernemen zal door de afdeeling „Katwijk" van de veree- niging tot afschaffing van de alcoholhou dende dranken omstreeks 27 Juli een anti- alcoholtentoonstelling worden georgani seerd in het voormalig tentoonstellingsge bouw. Door de heer en leden van de Katwijksehe reddingsbrigade werd onder leiding van den beer W. Wassink van Noordwiik de eerste zwenioefening ge houden in Rijnlands uitwateringskanaal. Naar wij vernemen zullen ook doze week de damesleden zwem onderricht ontvangen. Gisteravond had de eer ste uitvoering van het Katwiik's Muziek korps plaats in de tent aan de Boulevard. Er was veel belangstelling cn het Was in tegenstelling met A'orige uitvoeringenta melijk rustig, hetgeen den muziek ten goede kwam. NOODWIJK AAN ZEE. 1Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. Ruys van Dug-> teren van Leiderdorp; nam. 5 uur. Ds. J. Vermeulen. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5 uur Ds. Koers. Wegens uitbreiding van de Geref. Kérk zijn tot ouder lingen gekozen J. Hoekstra en D. M. Pas schier en tot diaken A. Perfors. De feesten voor het a.s. re- geeringsjubileum zullen alhier worden gehouden op 6 en 7 September. LEIMÜIDEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag v.m. 10 uur Ds. v. d. Flier. Geref. Kerk. Zondag v.m. half elf en n.m. half acht uur Ds. van Nes xhin 's~Gravenhage. Gisteren waren eenige kinderen in de Drecht gaan baden. De 4- jarige K. de Gr. ging echter te ver en zonk naar de diepte. Gelukkig waren er in de nabijheid ook grooteren', en begaf K v. H. zich te water om de kleine te red den wat hem ook gelukte. HILLEGOM. HetR. K. raadslid M. isDon- derdag als verdacht van zedenmisdrijf met een 9-jarig meisje, naar het Huts' van Bewaring te Haarlem overgebracht, Naar men ons mededeelt heeft de ver-» dacbte volledig bekend. Pogingen worden aange wend om te komen tot oprichting van een kransje voor Duitsche dienstmeisjes die te Hillegom in betrekking zijn. De bedoeling is bet organiseeren van gezellige avondjes. Tevens zal voor bun geestelijke belangen Avorden gezorgd. Ver schillende dames hebben bun medewer king toegezegd. i-

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2