j-SERISïS OMBMNt Fa. JAC. KROL Burgerlijke Stand Lelden 3 Juli. Geboren: Hendrik Jacobus z. van W. T. Gorreé en A. C. Eradus Gerardus z. mu O. Bieg.8tro.Uyi> en D. Stikvoort Eli sabeth Joh?.nna d. van P. de Viet en A. - Borstlap. Overleden: C. M. Sibbes wedr. 65 j. rich voorstellen, dat zal moeten geschie den. De voorzitter van de commissie voor den historische optocht deed verslag van haar werkzaamheden, waaruit bleek, dat zij do optocht, in alle onderdeelen uitge- werkt-, reeds op papier had, maar: De animo daarvoor bleek veel geringer, dan verwacht werd. Ook na herhaalde oproep gaven zich nog maar weinigen op. Na ©enige discussie werd met vrij alge- meeno Btcnimen besloten, gezien deze fei ten, hoezeer dat ook te betreuren mag rijn, den optocht te laten vervallen. In de plaats daarvan zullen dan nu, op voorBtel van dc commissie voor den optocht op den tweedien feestdag, enkele historische ta bleaux worden vertoond, in de voorberei ding waarvan bedoelde commissie nu voor zien zal. Het programma werd in verband hier mede eenigszins gewijzigd. Na ©enige bespreking werd nu definitief ie datum bepaald op Woensdag en Don derdag 29 en 30 Augustus a.s. Voor de in orde brenging van het feest terrein werd een commissie benoemd met den heer W. A. Boot als voorzitter. Een enkel woord werd ook gesproken over de financiën, waarbij het moderamen meende te moeten adviseeren, de bijdra gen zooveel mogelijk te regelen naar het inkomen. Een lijst, die circuleerde onder de aanwezige comité-leden, "bracht ©en be drag van f 273.50 op. Enkele leden van 't comité stelden zich beschikbaar in de ge meente met inteekenlijsten rond te gaan. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. De collecte voor het Nationaal Huldeblijk heeft te Hoogmade opgebracht f 59.50 en te Ofwegen f 13.75, te samen met Woubrugge de som van 176.85. GEMENGD NIEUWS Herinnering uit den Franschen tijd. Is er ooit een tijd geweest, waarin het geld zoo weinig waard was? zoo is men geneigd te vragen bij de recente noteerin- gen van vreemde betaalmiddelen. Honderdduizend Marken voor f 1.75, hon derdduizend Kronen voor f 4, een millioen Roebels voor f 0.75. en duizend Poolsclie Marken voor een kwartje 't haast te gaaf. Toch was er een tijd, waarin het (pa pieren) geld ook bitter weinig waard was, n.l. de Frahscho tijd, tóen het land over stroomd erd met de befaamde assignaten, welke in 1790 door een besluit van de Nat. Vergadering in Frankrijk waren uitgege ven. Ze hadden zoo weinig crediet, dat de gemeentekassen in Nederland daardoor danig in de knel kwamen en zich behelpen moesten met noodgeld en recepissen, die ook als vodjes papier beschouwd wer den. In het revolutiejaar 1795, waarin de na tie 100 millioen aan de Fransche schatkist offerde, werdx nog zooveel rekwisitie's ge houden, dat de Franschen zelve verbaasd waren over het voldoen aan hunne buiten sporige vorderingen, en een hunner, de Se- mouville, uitriep: „Dit land is onuitput baar!" Maar om aan die rekwisities te vol doen werden dan ook gedwongen leenin gen uitgeschreven, en ging een massa goud en zilverwerken de Bmeltkroes in. In Frankrijk zelf daalden die assignaten tot één 833ste gedeelte van de nominale waar de; 't laat zich denken, wat ze dan aan de Amsterdamsche beurs waard waren. En alels werd zoo duur, dat b.v. een paar laar zen 20.000 livres (francs) kostte. Zou men niet zeggen, met het oog op de huidige prijzen in het buitenland, dat inderdaad „l3histoire se répète." INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie. nierbij deel - ik aan belanghebbenden mede, dat er gelegenheid beslaat om met den kindertrein, die 10 Juli a.s. naar Hongarije vertrekt, gratis, pakketten met levensmiddelen, kleeren én andere zaken uitgezonderd tabak, sigaren, sigaretten en alkohol'houdende dranken, te verzenden aan bepaalde adressen in Budapest en omgeving. Deze pakketten moeten van duidelijke adressen voorzien en goed te kantoeren. zijn, het liefst kistjes van niet grootore afmetingen dan 50 X 50 cM. of 00 X 45 cM., daar voor het gratis ver voeren van grootere pakketten tot Utrecht niet door ons kan worden ingestaan. De verzenders moeten aan de geadres seerden melden, dat zij hun pakket te Bu dapest hij de Liga moeten afhalen. Het is hot best dit in een aangeteekenden brief te schrijven. Do pakketten moeten thans bezorgd "worden bij den heer E. Th. Witte, Ra penburg 73a, Leiden (afgeven bij den portier van den Hortus, tusschen 9 uur t.m. en 6 uur n.m.) Ingevolge nieuwe bepalingen van de ffvederlamdsche Spoorwegen moet het Co mité tijdig opgave doen van de te ver senden pakketten, zoodat wij dezen uiter lijk reeds Vrijdag 6 Juli moeten hebben; of anders moet ondergetoekende op dien Saturn van het voornomen tot verzending Sn kennis gesteld zijn, met opgave van afzender geadresseerde en aantal stuks, •la dit laatste geval kan men dan de pak hotten nog tot en met Maandag 9 Juli bij iden heer Witto bezorgen, of Dinsdag 10 Haarl.sir. 144. Donderdagmorgen 9 isur. pgr* Zie hedenavond de étalage. Juli aan den trein; op aanvraag meld ik dan hoe laat de trein vertrekt. Namens de afd. Leiden en Omstreken, van het Centraal Comité voor Hongaarsche kinderen: D. M. VAN NES, Vreewijkstraat 8. LÊcfeareasBijke Oefening C. K. B. 2c Klasse (Noord.) Tonego II—Pernix II 7 Fernïx II speelde haar laatste com petitie-wedstrijd te Wassenaar. Het ge heel was voor de pauze aantrekkelijk. Vooral Tonego II liet zich van een heel goede kant zien. Na de rust namen de Leidenaars het spel geheel in handen. Door „eigenrwijzigheid" van enkele Per- nix-luidjes, de aanvoerder incluis, werd slechts met 71 gewonnen. Er hadden heel wat mooiere kansen benut moeten worden. De stand in deze afdeeling is tlians: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. gem. Pernix II 6 6 28—3 12 2.— V. E. O. II 4 1 3 8—12 2 0.50 Or. Nass. I 5 1 1 3 7—19 3 0.60 Tonego II 3—12 2—15 1 0.33 V. E. >S. I S. D. O. II Vriendschappelijk. Pernix I—S. D. 0. (L.) 5-4, Nu de competitie der Chr. Korfbal-Bond door het nog betrekkelijk geringe aantal deelnemende vereenigingen gedoemd is stil te staan, heeft het bestuur der L. C. K. C. „Pernix" gemeend haar twaalftal in training te moeten houden door een reeks friendly games. Zaterdagavond werd op het terrein Nieuwe Vaart een wedstrijd ge speeld tusschen Pernix I en S. D. O. (L.) Er was veel belangstelling. S. D. O. komt op met 4 dames waarom Pernix laat uit vallen. Pernix heeft een invaller. Vanaf het eerste oogenblik blijkt, dat S. D. O. een geduchte tegenstander is. Vooral de aanval is zeer snel. De invaller van Per nix speelt niet kwaad, doch mist snelheid en moet zich nog bij de overigen aanpas sen. De oranje-wit aanval krijgt vooreerst door goed middenvakspel van S. D. O. niets te doen. De groen-witte aanval des te meer, en het verwondert ons dan ook niet van deze zijde" het cerate succes te zien boeken. Door goed verdedigen blijft het voorloopig bij 10, doch een fraaie door braak bezorgt de gasten een tweede doel punt. De wisseling brengt een beter mid denvak voor Pernix. De aanval lieeft ech ter weinig geluk en groen-wit weet zelfs na een algemeen offensief ten derde male te doelpunten. Pernix bemerkt uit een an der vaatje te moeten tappen en na hard nekkig opbrengen vliegt het eerste tegen- punt door den mand.Het veldspel der oran- je-witten laat veel te wenschen over. Her haaldelijk plaatst men in handen van den tegenpartij, die van deze vriendelijkheden goed gebruik maakt. De verdediging weet echter een fiasco te voorkomen. Na een schitterenden aanval weet Pernix de ach terstand te verkleinen. Na de rust duurt het niet lang of de ge lijkmaker komt. De oranje-witten komen er meer en meer in, en kennen nu heb spel van hun tegenpartijders. De aanval is pro ductief en weet de stand op 53 te bren- gen» Hiermede denken we het einde te zien komen, doch één minuut voor het ein de weet S. D. O. liet verschil zoo klein mo gelijk te maken. Ons verslag eindige niet zonder te hebben gememoreerd de correcte houding der S. D. O.-ploeg, die er zich van bewust was tegen een christelijke vereeni- ging te spelen. Gaarne zagen wij, dat het bestuur van Pernix nu het initiatief neemt tot het spelen van propaganda-wedstrijden in andere gemeenten. Misschien kan in dien tijd de prikkel draad-omrastering worden verwijderd? Meineed? Mevr. G. G., te Leiden, was beschul digd van meineed in de échtscheidingspro- cedure van den heer en mevrouw v. It., al daar, in welke procedure mevr. v. R. eische- res was. Er werden vier getuigen a charge (onder wie de eischeres uit de echtscheidingspro cedure) en vijf getuigen a décharge ge hoord, waarna de officier twee maanden gevangenisstraf eischte. De verdediger, mr. Spaargaren pleitte vrijspraak. De rechtbank ging een oogenblik in raad kamer en wees onmiddellijk vonnis. Zij sprak beklaagde vrij wegens gebrek aan bewijs. AGADEMIE-NIEUWS LEIDEN: Geslaagd voor het candidaats examen rechtsgeleerdheid, nieuw acade misch statuut, mej. Hulsinga, (Bosch en Duin, Utr.), en de heer J. H. Bennebroek Gravenkorst, (Den Haag). Eindexamen Ned.-Ind. administr. dienst de heeren L. A Uljée (Den Haag), P. A. Emanuel (Leiden) S. Kortleven (Maassluis). Doctoraal exa men rechtsgeleerdheid de heeren Dr. J. de Jong (Den Haag), A. Maclaine Post (Haarlem). Candidaats-examen wis- en natuurkunde mej. J. M. Gieken (Don Haag"), de heer H. Scliilp (Leiden). Candidaatsexamcn rechtsgeleerdheid (nieuw academisch statuut) de heer W. A. Semeijns do Vries van Doesburg (Den Haag). Candidaatsexamen klassieke lette ren mej. J. L. van Dam van Isselt, Den Haag) (cum laude). STADSNIEUWS Gisteren werd door den Caféhouder L. alhier uit het Kanaal Rijn-Schie, onder de Lammebrug opgehaald een scheepsanker, waaraan pl.m. 25 Meter zwaar staaldraad, een en ander had. blijkhaar nog maar kor ten tijd te water gelegen, en wekt 't ver moeden dat 't ergens is ontvreemd, en tot later order aldaar te water is geworpen waarom L. 5t heeft opjgeborgen en dc rechtmatige eigenaar een en ander aldaar kan terug krijgen. Op 11 Juli a.s. hoopt mej. H. Koster den dag te herdenken, waarop zij voor 123^ jaar in dienstbetrekking kwam hij de familie Mingelen aan de Hoogewcerd. Het zal de jubilaresso op dezen dag voor bewezen trouw en aanhankelijkheid zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. De „Theemiddag", welke heden ten bate van Wijk VIII der Ned. Herv. Ge meente werd gehouden ,is een succes. Gelokt door het schoone zomerweer be gaven zich ruim twee honderd personen naar „Irene" (Haven 4G). Een deel van het kinderkoor gaf enkele nummers ten beste, er was Orgel- en Viool-Muziek, Voordrachten werden gehouden kort om, 't was er gezellig. Ook voor heden avond is een goed programma .opgesteld. We verklappen verdere niets. Men ga maar eens een kijkje nemen. De heer J. Meijer alhier is bestemd voor den Indischen Dienst als controleur 2e klasse bij den Post-, Telegraaf en Telefoon. TELEGRAMMEN Fort In de lucht gevlogen. BOEKAREST, 4 Juli (V. D.). Maandag is het fort Catela in de lucht gevlogen. Een arbeider liet bij een munitietransport een granaat vallen, welke ontplofte. De overige munitie werd aangestoken. Het fort werd in een ruïne veranderd. Tot nu toe zijn 6 dooden en 7 ernstig gewonden geborgen. Een milliard voor tramgeld! BERLIJN, 4 Juli (V. D.). Gisteren werd voor de eerste maal door de Berlijn- sche tram meer dan 1 milliard mark op één dag ontvangen. Westhofen bezet. DUSSELDORF, 4 Juli V.X}.) Volgens herichten uit Duitsche'bron- hebben de Fransche troepen de stad Westhofen ten Noorden van Hagen bezet. Verschillende stedelijke overheidspersonen werden gear resteerd. Politieke moordenaarsbende ontdekt. WEENEN, 4 Juli (V. D.) De Weensche politie heeft een organisatie ontdekt, welke zich ten doel stélt, be kende politieke en economische perso nen uit den weg te ruimen. De nationaal- socialist Hittler uit Beieren staat in ver binding met deze organisatie. Talrijke personen zijn gearresteerd. Wapens wer den in beslas: benomen. Laatste Ueriichten VERKIEZING GEDEP. STATEN. Provinciale Staten van Zuid-Holland. Vergadering van heden. De V o o r z. stelt aan de orde de verkie zing van 6 leden van Ged. Stöten. De heer J. ter Laan (S. D.) betoogt de wenschelijkheid en de billijkheid van de vertegenwoordiging van de S. D. A. P. frac tie in het Dag. Bestuur der provincie. Spreker herinnert aan de verkiezing van de leden van Ged. Staten in 1919, toen de rechtsche partijen niet op principiëele gron den, doch om practisclie bezwaren een zetel aan de S. D. A. P. hebben geweigerd. Toen heeft de fractie zich alleen bepaald tot een protest, doch nu wenscht spr. het standpunt der fractie uiteen te zetten, wel ke toch sterk en invloedrijk genoeg is, om aan het bestuur der provincie deel te ne men. Daarom meent de S. D. A. P. althans 1 zetel te mogen opeischen. Met opzet ge bruikt spreker juist het woord „opeischen omdat hij zich geheel wenscht te plaatsen op 'het standpunt van het recht. Wij wenschen geen zetel bij de gratie der andere partijen, maar cischen een zetel op grond van de uitspraak der kiezers. Uit een onderhoud, dat spreker had met een der rechtsche fractieleiders meende spreker tc mogen opmaken, dat bij die partijen de be doeling voorzit, om de zittende leden van Ged. Staten te herkiezen. 't Komt hem echter voor, dat 'n dergelijk standpunt in strijd zou zijn met recht en billijkheid en dat het zou zijn een misbruik maken van de meerderheid. Waar het provfhciale bestuur voor een groote taak staat, waarvoor ook hij de S. D. A. P. groote belangstelling bestaat, stelt sprekers fractie grooten prijs op een zetel in het college van Ged. Staten, om daarin de invloed, de opvatting en de begeerte der S. D. A. P. duidelijk te kunnen maken. De heer Schouten (A.-B.) verklaart, als voorzitter van de rechtsche statenfractie,# dat de rechtsche Statenleden gevoelen in deze omstandigheden en gelet op alle daar voor in aanmerking komende factoren, dat medewerking moet worden verleend aan de herkiezing van de aftredende leden van Ged. Staten. De heer J. ter Laan acht dit een zeer §mKse mmsm belangrijke kwestie, welke ook naar buiten moet treden. Spreker vraagt daarom: Wat zijn toch die omstandigheden? En welke zijn die bij zondere factoren, die hierbij in aanmerking moeten worden genomen? De afgelegde verklaring van den heer Schouten bevredigt spreker niet en zij zaï niemand kunnen bevredigen. Het komt spr. voor dat die verklaring dan ook niet anders is dan een uitvlucht. E enige stemmen: Ze weten niet, wie uit het college moet! De heer Col tof (C. P.) merkt op, dat- hij niet zonder bevreemding den heer Ter Laan heeft hooren zeggen, dat de bezwaren 4 jaren geleden niet van principieelen, doch van practischén aard waren. Spreker had juist den indruk, dat het principieele be zwaren zijn geweest, waardoor de S. D. A. P.-fractie uit het College van Ged. Staten is geweerd. Spreker vraagt daarom, of cr inderdaad in de houding van de verschillen de fracties in dit opzicht verandering is ge komen. Ook spreker is van oordeel, dat dc heer Schouten, zich niet op zoo'n eenvoudige wijze van deze belangrijke kwstie had mo gen afmaken en hij vraagt met den heer Ter Laan een nadere verklaring. Ten slotte deelt spreker mede, dat zijn standpunt ten aanzien van de verkiezing van leden van Ged. Staten sinds 1919 geen wijziging heeft ondergaan. De heer Schouten ontkent niet de be langrijkheid dezer zaak doch hij heeft zich thans alleen willen bepalen tot Jfc afleggen eener verklaring. Spreker is op het oogen blik dan ook niet bereid de gemaakte op merkingen tc beantwoorden, en hij is evenmin bereid in nadere beschouwingen te treden. De lieer Ter Laan merkt op, dat, wan neer de heer Schouten lietdebat niet aan durft, daarmede de zaak, welke hij voor staat veroordeeld is. De heer Schouten: Daarmede krijg je mij niet in het debat, (gelach). Een 8 tem: Wie moet er uit? De heer Ter Laan blijft op grond van de uitspraak der kiezers het recht der S. D. A. P.-frac.tie op een zetel verdedigen. Daarna wordt gestemd. In de vacature-Limburg worden uitge bracht 78 stemmen, waarvan 1 blanco. Hiervan worden uitgebracht 66 stemmen op mr. J. Limburg, 7 op Schaper, 1 op Visser van IJzendoorn, 1 op Braat, 1 op De Graaf en 1 op v. d. Hout. De heer J. Limburg (V.-D.) is dus gekozen, die de benoeming aanneemt. In de vacature-Von Fisenne worden uil- gebracht 77 stemmen, waarvan 3 blanco. Hiervan verkrijgen Von Fisenne 52, Scha per 18, Braat 1, De Graaf 1, Kersten 1 en v. d. Höüt' 1, zoodat gekozen is de heer Von Fisenne (R.-K.), die de benoe ming aanneemt. In do vacature-Kolkman worden uitge bracht 77 stemmen, waarvan 4 blanco. Hiervan zijn uitgebracht 51 op Kolkman, 18 op Schaper, 1 op v. d. Hout, 1 op Ker sen, 1 op Braat en 1 op De Graaf. De heer mr. Kolkman (R.-K.) is dus gekozen, die de benoeming aanneemt. In de vacature-De Wilde worden uit gebracht 77 stemmen, waarvan 1 blanco. Hiervan verkrijgen De Wilde 54, Scha per 18, v. Hout 1, Braat 1, Do Graaf 1, en Kersten 1 stem. De heer De Wilde (A.-R.) neemt zijn benoeming aan. In de vacature-Rutgers worden uitge bracht 75 stemmen, waarvan 2 blanco. Hiervan verkrijgen Rutgers 42, Scha per 18, v. Hout 1, Kersten 1, Braat 1 en De Graaf 1 stem. De heer Rutgers (A.-R.) is dus geko zen, doch deze verklaart de henoeming in beraad te willen houden. In de vacature-Schokking worden 51 stemmen op den heer Schokking uitge bracht. (Het aflezen van dc andere uitge brachte stemmen ging verloren, omdat aan de perstafel een commissievergadering werd gehouden.) De heer mr. Schokking (G.-H.) is gekozen en neemt de benoeming aan. Hierna is aan de orde verkiezing van een buitengewoon lid van Ged. Staten. In de vacature-Visser van IJzendoorn worden uitgebracht 68 stemmen, waarvan 13 blanco. Hiervan verkrijgen Visser van IJzen doorn:47, Schaper 4, v. d. Hout 1, Braat 1, Kersten 1 en Van Voorst Vader 1 slem. De heer Visservan IJ zendoor n (V.-B.) neemt de benoeming aan. Daarna wordt overgegaan tot 't trekken der afdeelingen. ^isscherijbepichten. VLAARDINGEN, 3 Juli Binnen van de haringvissckerij VL. 46 met 25 last cn BL. 47 met 4 last. Deze lataste kwam bin nen voor eene andere (Hollandsche) vleet. IJMUIDEN, 2 Juli. Heden kwamen van de trawlvisscherij hier aan den afslag de stoomtrawlers IJM. 18 Azalia met f 2089, IJM. 147 Henriette Else met f 2278, IJM. 365 Holland VI met f 1959, IJM. 45 Perseus met f 2015, IJM. 10 Jasqucline Cla sine met f 2893, IJM. 344 Delfland met f 1638, IJM. 327 Victoria met f 2125, IJM. 130 Eendracht II met f 22S2, dr. Ehren- baum niet f 2242, en de zeilloggers KW. 43 Landbouw en Zeevaart II met f 117, KW. 44 Dirk met f 517, KW. 45 Neptunus met f 189, KW. 46 Mercurius met f 200, KW. 116 Johan Reindcrt met f 210, KW. 143 Van Limburg Stirum met f 681, KW. 155 Holland II met f 215, KW. 142 Jacob met- f 368, KW. 20 Maria Cornelia met f 368, KV.7, 4S Cornelia Marinus met f 944, KW. 19 Dirk met f 189, KW. 148 Aric met f 196, KW. 5 Huibertha Gerarda met f 232, KW. 47 Noordzee V met f 522, KW. 21 Twee Gebroeders met f 385, KW. 87 Katwijk aan Zee III met f 241 aan besomming. IJMUIDEN, 2 Juli. Van de beugvis- scherij kwamen hier aan den afslag de sloep MA. 54 Toos met f 1867 en de ino- torbeuger KW. 64 Holland V met f 1040 aan besomming. MARKTBERICHTEN TER AAR, 3 Juli. Veiling „St Phccas". Jon ge Peulen 2.30, idem I 1.33, idem II 1,15, Doperwten 2.26, Capdoppers 2.66, Capuci}- ners 2.70, Tuinboonen 1.30, Aardbeien 29 tot 40 per 100 Kg. Aanvoer: 198 zakken Jon ge Peulen, 1196 zakken idem I, 4-4 zakken idem II, 832 zakken Doperwten I, 8 zakken Capdop pers, 7 zakken Capucijncrs, 186 zakken Tuin- boonen. TER AAR, 3 Juli. Veiling „Ged zsï met Ons". Jonge Peulen 2.25, idem I L35, idem II 1.15, Capdtoppcrs 2.70, Doperwten I 2.25, Tuinboonen 1.33, Aardbeien 5342 per 100 Kg. Aanvoer 254 zakken Jon go Peulen, idem 609 zakken I, 44 zakken idem II, 5 zakken Cap doppers, 298 zakken Doperwten I, 84 zakken Tuinboonen. KATWIJK AAN DEN RIJN, 3 Juli. Veiling. Due of York 1.602, Peen per 100 bos 8.10 -10.00. Aanvoer: 480 maal 25 Kg. Due of York en 4500 bos peen. VOORSCHOTEN, 3 Juli. Vrije veiling. K»p- ojoen per 100 «tuks 6.206.80; ecndeie.'e» por 100 stuks 6.50; Kippen per -.tuk O.if, 1.—Eenden per stuk 0,700,"£- Ratios .er stuk f 0,430,70; Konijnen pc: 6iök 040 C.50 Sla 23 per 300 stuks. WOERDEN, 4 Juli. Kaas. Aangevoerd 484 partijen, lo kw. 0.400,45, 2e kw 0.36 0-39 Met rijksmerk 0,450,50 Handel traag. AMSTERDAM, 4 Juli. Veemarkt 32f. Vette Kooien 1 kw. 0.78—0.83, 2e kw 0,72—0,78, 3e kw. 0,660.70; 62 Nuchtere Kalveren f jö —23; 465 Vette Varkens, Holl le kw. O/.iO— 0.93, 2e en 3e kw. 0-880,90; Overzeeschè en Gcldersche 0,800.82. ROELOFARENDSVEEN, 4 Juli. Veiling. Sla 2.per 100 krop; Bloemkool 78 cent per stuk; Peen 12 cent per bos; Aardappelen 68 ©ent per kilo; Aardbeien 4460 cent per Kg. Peulen 1.101.20, Groeno Peulen 1.451.50 Peulen I 21.85; Peulen Extra 2,50; Peu len II 1.101.20, Doperwten 2-252.15, Cai pucijnrs 2,552.85, Tuinboonen 1,251,30 pcr 10 Kg. Augurken grof 6.90 per 25. Kg. Door sneep rijs van 3 Juli met aftrek van vei- Engskoslcn: Peulen 1.17, Groene Peule* 1.72, Peulen No. I ƒ2.18, Peulen Extra 2.48, Peulen No. II 1,15, Doperwten 2,16: Capucijncrs 2.61, Tuinboonen 1.48. 0FFICIEELE BEÜRSNOTEERING. V.K. O.K. Nederland 1923 - y.# 101 «1G 6% Nederland 1922 A -Ol1^ B. 101ii16 5% Nederland 1919 96ï/2 4/4% Nederland 1917 -SS5/s Ned. O.-L, obl. 1919 6 99»/4 Portugal Tabaksm. 1890 t-8V< Ruel. 1906 frs 500 5 Bual. 1910 fr8. 500 4X Koloniale Bank aand154 Ned Ind. Handelebank 1201/g Centr. Sniker 107J/< Jurgens A. 56 Jureens B 55ty< öude Philips 237ty? R S. Stokvis Am Hide en Leather Am. Smelting en Ref. 58 Anaconda copper 84 Centr Leather 23Vg Studebaker 103Va U S Steel gew. 90V4 Compania 10 Handelsvcr A'dam4328/4 Dordtsche Petr Gerons. Holl. Petrol107V< Koninklijke Olie 3518/4 Orion 29 Amsterdam Rubber 136 Deli Rat Rubber 67 Koloniale Rubber 88 Serbadjada 265 Hólland Amerika lijn a. 86 Holl. Stoomboot Kon Holl Dovd ?\h Kon Pak et va art <3„Vorn*-onr» Unie 8 Bott. Lloyd1221/4 Koti NM Stoomboot I Mar.Cy.C.N.Vot.Tv. a 6% TVli-Batavia Trbfik £93 Pot; Onltni'1- "M ii ~ba H. IJ S Mij obl. bYo 978/4 H.TJ.S.M obl 1900/M2 4 82*/4 Mij. t. E. v. S. S obl. 5K 97W/i6 Aiebison Toneka Erie common - Kansas CUv Southern r..«- W /if> Missouri Tronen Texas* South. Pacific Union Pacific 1^6 Geld prol. Ss/4 0/0 Wisselnoleeringen (Amsterdam") 154i/t 1201/, 551/, 2S5 21 102 931/, 1014 433 3491/r 2S 13614 19 1161/, 120 132 m Zicht. Londen ll.CC Berlijn o.ooi 514 Parijs 15 211/, Zürich 44.60 Weenen 0 OCr-(ii, Rome 11.121/, Madrid 36.25 Kopenhagen 44.60 Christïauia 41.50 Stockholm 67.50 New-York WEV, Telegrafisch Weerfcepicht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 4 Juli 192", medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut tc De Bildt. Hoogste Barometcrst.766.SIIamhurg; Laagste Barometerst.751.0 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van Juli: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke tot Oostelijke richtingen, licht- tot half- bewolkt, droog weer, warmer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3