gemeentelijke Aankondiging. k BEMEENTELIiKE VISCHVERKOOP., Aan den gemeentelijken viscbwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.17— V 0.24, SCHOL a f 0.16—f 0.25—f 0.30, SCHAR a f0.13, MAKREEL f0.20, KABELJAUW a fOAO en TARBOT a Ï0.55 per pond. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester, Leiden, 4 Juli 1923. AGENDA. lederen Woensdagavond van 7J4— SM flur. Rechtskundig Bureau Chr. Beet Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van: Maandag 25 Juni tot en met Zondag 1 Juli waargenomen door de apotheek van den heer G. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18. Telefoon 523. De apotheek van het Ziekenfonds tot Eulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmor gen 8 uur nemen de volgende huisartsen den dienst waaT: Dr TTovens Gréve, Rijn en Schiekade 104, [Tel 1681. Dr. Janssens, Rapenburg 49, Tel. 970. Dr. Mulder, Watersteeg, Tel. 990. Dr. Nijkamp, Breestraat 171, Tel. 1241. Dr. Weebers, Hooigracht 31, Tel. 369. tevens medewerken tot het bestrijden van den woningnood en het verminderen van de werkloosheid in de bouwvakken; 4o. dat in de tegenwoordige tijdsomstandig heden het aantal credietaanvragen met solide dekking de hiervoor beschikbare middelen zeer belangrijk overtreffen en, voorts door de débacle der Hanzebanken het aantal solide aanvragen nog weder zal toenemen. De bedoeling is, dat ter-belegging van een deel der gelden van den Postchèque en Girodienst tegen behoorlijke rentever goeding, de noodige middelen beschik baar gesteld worden, teneinde in het al gemeen belang aan de toenemende vraag naar credieten te kunnen tegemoetkomen, daardoor tot vermindering van den wo ningnood mede te werken en tegelijker tijd voor de solide credietneaners der Hanzebanken de gelegenheid te openen, een nieuw crediet te bekomen. Lokaalspoor en autobussen. ïn Noordelijk Friesland vindt men bij na in ieder dorp autobussen, die geregeld rijden. De Friesche Lokaalspoor onder vindt daarvan groote schade. De inkom sten over de maanden Januari en Fe bruari j.l. zijn ongeveer 30 pet, lager dan in die maanden In 1922. Weer dure turf? Tengevolge van de koude weersgesteld heid is de bagger in het Weerdingerveen erf achterlijk en is de prijs stijgende. Van den toch reeds hoogen prijs van f 50 per stobbe, stijgt het nieuwe pro duct thans tot 65 en 70 gld. van het wei nige dat verhandelbaar is. Droogte en zon zijn noodig. De Tien Geboden van het Verkeer. De Apeldoornsche politie heeft aan allo hoofden van onderwijsinrichtingen en aan eigenaars of beheerders van localitei- ten, waarin veel publiek komt, ook aan fabrikanten, toegezonden een slap car.ton nen biljet, in twee kleuren bedrukt, met de op rijm gebrachte 10 geboden woor de veiligheid van het verkeer. Zij luiden: Voor alles, rijdt rechts van. weg en pad. En links langs den man, dien voor U gij hadt. Tn bochten, rijdt rechts en ziet voor U uit. [Laat tijdig steeds klinken, hel, hoorn of fluit. In *t midden des volks bij kruisweg of hoek, jGeeft richting van weg, rijdt kalm en rijdt kloek. [Houdt achter elkander, passeerend op 't pad, JCn. kruist gij, die rechts komt, den voor rang steeds had, ïn weif'ling zegt snel: ik stop en sta stil. Denkt: „veiligheid slechts, dat is wat ik wil". f Land- en Tuinbouwofngevallenw»t. 1 De Minister van Arbeid enz. heeft 'fcelet op art. 31 van het K. B. van 11 Juni 1923 tot vaststelling van een algemeenen ^naatregel van bestuur als bedoeld hij art. (00, derde lid, der Land- en TuinhouWon- igevallenwet 1922 bepaald: De werkgever of de voor de nakoming l&er verplichting aansprakelijk gebelde /persoon, tot wien door den voorzitter jeener commissie van scheidslieden een schriftelijke kennisgeving is gericht, is (verplicht zorg te dragen, dat aan het lid jöf plaatsvervangend' lid, in die kennisge ving aangeduid, vrijaf wordt gegeven '(overeenkomstig de bepalingen; der vol- Igende artikelen. Aan leden of plaatsvervangende leden, JÖie, om de bijeenkomst een er commissie /van scheidslieden te kunnen hijwonen, /moeten reizen van elders naar de gemeen- (te,_ waarin de bijeenkomst wordt gehou- (den, wordt vrijaf gegeven van af 1 uur jvóór het tijdstip, waarop zij moeten af reizen om tijdig aanwezig te kunnen zijn, jtot 1 uur na het tijdstip, waarip zij, na 'jafloop der bijeenkomst zonder onnoodig [oponthoud vertrekkende, kunnen zijn te- irncrgekeerd. 1 Voor de toepassing van.de bepaling van jhefc eerste lid wordt aangenomen: lo. dat gereisd wordt op doelmatige Hvijzo, zooveel mogelijk met gebruikma king van openbare middelen van vervoer; 2o. dat afstanden van niet meer dan 5 kilometer te voet worden afgelegd; 3o. dat de heenreis geheel volbracht wordt op den dag, aan de bijeenkomst voorafgaande, indien die reis door het lid of plaatsvervangend lid, om tijdig in de bijeenkomst aanwezig te kunnen zijn, op dien dag moet worden aangevangen; 4o. dat de terugreis geheel wordt afge-i legd op den dag, volgende op dien, waar op de bijeenkomst is gehouden, indien de reis op den dag, waarop de bijeenkomst is gehouden, niet gehel kan worden ten einde gebracht. Aan leden of plaatsvervangende leden, die* de bijeenkomst eener commissie van scheidslieden kunnen bijwonen zonder daartoe van elders te reizen naar de ge meente, waarin de bijeenkomst wordt ge houden, wordt vrijaf gegeven van af 1 uur vóór den aanvang der bijeenkomst tot 1 uur na afloop daarvan. Verkiezing van Gedfep. Staten. Voor de verkiezing van Gedeputeerde Staten in Noord-Holland zal samenwer king plaats hebben tusschen de Prot. Christ, fracties en de fractie van den Vrijheidshond. De candidaten dezer frac ties zijn de heeren J. Douwea Jr. (A.-R.) en mr. dr. H. J. G. v. Tienen (Vrijheids bond). Het handelsverdrag met Tsjecho-Slowakije. Men meldt uit Praag aan de N. R. Crt.": De Senaat heeft de ratificeering van liet handelsverdrag met Nederland van de agenda afgevoerd in verhand met de in Nederland daartegén geopperde bezwaren, hoewel de commissies er voor waren. Nader seint men: De bladen zijn ten aanzien van de ver daging van de ratificatie van het handels verdrag gereserveerd. Bohema spreekt van een dreigenden handelsoorlog met Neder land. De onafhankelijke Tribuna verdedigt de verdaging en hoopt dat de Nederland- sche industrie zich ondertusschen bezinnen zal. Daartoe zal de draconische en gecom pliceerde maatregel ten aanzien van de be perking van den invoer van schoenwerk helpen. Wat vandaag voor de schoenen geldt, zal morgen een andere industrie ver langen. Een dergelijke politiek van be scherming voert zichzelf ad absurdum. Kindertoeslag ingetrokken. Do „Rsb." meldt, dat volgens een be sluit van den Ministerraad de kinderbij slag van het Rijkspersoneel, dat bezol digd wordt overeenkomstig den plaatse- lijken loonstandaard, met ingang van deze week wordt ingehouden. In de eerste plaats is hiervan het per- soneeQ, werkzaam hij het Staatshoschbe- heer, de dupe. VERKIEZING GEDEPUTEERDE STATEN. Ged. Stater» van Groningen. Men meldt ons uit Groningen: De provinciale Staten van Groningen hebben heden tot leden van Ged. Staten gekozen de heeren H. Schilthuis (V. D. aftr.) mr. R. Fokker (A.R.. aftr.), L. H. Mansholt (S. D. A. P. aftr.), H. Midden dorp (R K.), E. H. Ebels (V. B.) A. H. de Haan (V. B.). Als buitengewoon lid van Ged. Staten werd gekozen de heer J. H. Voerman (G. H.). Ged. Staten van Gelderland. Men meldt ons uit Arnhem: De Provinciale Staten van Gelderland kozen tot leden van Ged. Staten de heeren H. W. J. Sannes (V.B.), A. D. P. V. v. Löben Seis (A.R.), J. Kronenburg (R.K.), Jhr. mr. H. G. M. v. Nispen tot Panner- den (R.K.), H. de Liefde (G.H.) en mr. dr H. P. de Wilde (V.D.) Ged. Staten van Noord-Brabant. Men meldt ons uit den Bosch: Bij de heden gehouden verkiezing van leden van Ged. Staten werden alle aftre denden herkozen. SUBTENLAISD DE BELGISCHE REGEERINGS- VERKLARING. Onbevredigend. Waarom een crisis? ïn do Kamerzitting van gistermiddag beeft Tkeunis de regeeringsverklaring af gelegd. Er was groote belangstelling. Zoo ooit, dan moet de dag van gisteren er voor de strijdende Vlamingen wel een geweest zijn van hittere ontgoocheling. Ook thans is weer gebleken, hoe er met Vlaanderen wordt gespééld. Onder de mom van het algemeen be lang van geheel België zijn de belangen van Vlaanderen genegeerd zijn de Vla mingen met een kluitje in 't riet gestuurd. Vooral is dit uitgekomen hij de kwestie van de vervlaamsching der Gentsche Hoogeschool. Inplaats dat de Gentsche Hoogeschool Vlaamsch is geworden, zal het stelsel der tweeialÊsheid worden ingesteld. Te dien einde, zegt de officieele verkla ring, is in de vier faculteiten een twee voudig regiem ingesteld. Het eene iVlaamsch, het andere Fransch. Het eerste omvat twee derde Vlaamsche en een der de Fransche lessen, het tweede twee der de Fransche en een derde Vlaamsche lessen. Slechts een derde van het onder wijs zal in do beide talen gegeven wor den, wat toelaat de groote en bijna on overwinbare moeilijkheden en nadeelen van een algemeen© verdubbeling te ver-, mijden en eene rationeele inrichting van ket'hooger onderwijs te Gent tot stand te jbrengen. Do voorbereidende lessen voor den graad van burgerlijk mijn-ingenieur zullen te Gent ingericht en in het Vlaamsch gegeven worden; in de scholen van de burgerlijke genie en van de kun sten en manufacturen worden al de les sen verdubbeld ter oorzake- van het groot aantal Waalsche en vreemde studenten. Op die wijze wordt te Gent een belang rijk centrum van Fransche cultuur be houden. Alsof hieraan behoefte was! Practisch komt de regeling hierop neer, dat twee derden der lessen gegeven wordt in de Fransche taal. Vlaanderen is blij gemaakt met een doode musch. „Op het oogenblik moeten alle andere kwesties op de tweede plaats gebracht worden", zegt Theunis betreffende de her stelbetaling van Duitschland. Ook hier wordt dus de Buitenlandsche „vijand" op den voorgrond geschoven, om veel ongerechtigheid in het Binnen land te maskeeren. Onder hetzelfde motto wordt ook de verplichte diensttijd van 14 maanden „er door gehaald". In „vredestijd" (bedoeld wordt: indien de Rolbezetting is opgeheven) zullen vrijstellingen worden verleend, indien het ingelifd effectief per militie-lichting de 49.500 manschappen overtreft! "Waar blijven we in Nederland mét on ze simpele 19.000 manschappen. Ook bij het legervraagstuk is de taal kwestie ter sprake gebracht. De regeering zal een verzoeningsge zinde oplossing voorstellen, waarbij èn de taalrechten der miliciens èn de „hoo- gere" belangen des lands zullen geëerbie-. digd worden. Ten aanzien van de Buitenlandsche po-> litiek wordt de oude gedragslijn gevolgd. Ook hierin dus geen nieuws. Onwillekeurig vraagt men zicli af, waarom dan toch wel de regeeringscrisis heeft bestaan en het hooze vermoeden wint veld, dat deze crisis een kunstmati ge is geweest alleen bestemd, om aan de maatregelen tegen Vlaanderen een glimp van noodzakelijkheid toe te ken nen. Het is zoo goed: als zeker, dat het voor stel van Theunis door de toegevendheid van enkele Vlaamsche Kamerleden zal worden aangenomen, Om België's wille zal Vlaanderen weer eens verkocht worden door zijn eigen ver tegenwoordigers. Enkele vooraanstaande mannen uit de Vlaamsche beweging hebben het initiatief genomen om buiten het parlement om een krachtig veTzet te organiseeren tegen de verkapte verdubbeling die de regeering er wenscht door te halen. Heden zal over heel Vlaanderen een manifest worden versnreid, om tegen de nieuwe maatregelen te protesteeren. Een land dat tegen zichzelf verdeeld is kan niet bestaan! DE SCHADEVERGOEDING. De diplomatieke besprekingen ten aan zien van de schadevergoedingen zijn her vat. De Belgische gezaint had een onder houd van een uur met Giirzon om de Bel gische opvatting over den Roertoestand uiteen te zetten. Naar vèrluidt werden geen nieuwe gezichtpunten geopend, Gur- zon zette in zijn antwbofd hét Britsche standpunt nogmaals 'uiteen. Later be zocht de Fransche gezant Curzon. Te Londen was gister nog geen ant woord op de Engelsche vragenlijst ont vangen. Men verwacht aldaar, dat het nog wel eenige dagen zal duren, voor offi cieele stappen worden gedaan. Naar een Brusselsch blad meldt, wil de Belgische regeering een Fransch— EngelscheBelgische conferentie bijeen roepen, waarop elk land door twee mi nisters zou vertegenwoordigd zijn. Deze conferentie zou zich hoofdzakelijk moeten bezig houden met een grondige bespreking van het Roer-vraagstuk en de herstelkwestic. Te Parijs staat men zeer sceptisch te genover een dergelijke bijeenkomst. Hei bestuur van het Saargebied. De met groote belangstelling tegemoet geziene vergadering van den volken bondsraad over het Engelsche voorstel tot het instellen van een onderzoek in za ke het bestuur van het Saargehied bracht zooals verwacht een succes voor lord Ro bert Cecil, die door zijn zeer tactvolle ver dediging van dit voorstel den Fransch en gedelegeerde Hanotaux wist te bewegen •zich er hij neer te leggen. De volkenbondsraad zal thans beginnen met het hoeren van alle vijf leden der bestuurscommissie, die uitgenoodigd zul len worden persoonlijk tot dit doeleinde naar Genève te komen. Een voorstel van Br an ting om ook le den van den door de Saai-bevolking geko zen raadgevenden landraad te hooren werd op voorstel van Cecil aangehouden tot na afloop van het verhoor der be stuurscommissie. De "eheele discussie werd in het open haar gevoerd tusschen Cecil, Hanotaux en Branting. De gevolgen der Rosrbezetting. De ..Manchester Guardian" zegt, naar aanleiding van de redevoering die de voorzitter van de kamer van koophandel te Manchester heeft gehouden, Jat het le ger, dat Frankrijk in het Roergebied heeft staan, heteekent, dat er 50.000 ba jonetten in de teere machinerie van den wereldhandel steken. Het Roer-avontuur is hei toppunt van de politiek, die .Centraal-Europa in com mercieel -opzicht kreupel maakt. De rest van de wereld is gedwongen deze kreupe len op haar rug te dragen en Engeland draagt den zwaarsten last, terwijl zijn katoen-nijverheid op haar beurt het •grootste deel van de last moet dragen. De voorzitter van de kamer van Koop handel wees er op. dat Indië. de grootste verbruiker van de Engélsich© kafoer en goederen is, doch ondanks het feit, dat er twee goed© moesons. zijn geweest, kan Indië niet koopen wegens het verlies van de markten van Centraal-Europa. De Boofwerkerssfakinq ?n Engeland. De wilde staking der bootwerkers te Hull, Grimsby, Cardiff en Bristol heeft zich thans uitgebreid tot. Londen en Til bury, waar duizenden bootwerkers staak ten. Het werk-ligt stil op eenige schepen, ge laden met vruchten en andere bederfe lijke waren van het vasteland. Latere berichten uit Hull melden, dat de bootwerkers daar hun beslissing handha ven om het werk niet te hervatten. Het personeel der fruitkooplieden laadt zelf de fruitzendingen uit. De immigratie in Amerika» Zooals wij reeds meldden, heeft in den nacht van 30 Juni op 1 Juli een rush naar Ellis Island" plaats gehad, waarbij twaalf schepen om strijd de aanlegplaats trachtten te bereiken, ten einde de immi granten, die zich op de schepen bevon den, op Amerikaansche territoir te bren gen, voordat het vastgestelde quotum be reikt zou zijn. De opvarenden van deze eerste twaalf schepen zullen wel, naar de „Chicago Tribune" meldt, de barakken van Ellis Island met een gerust liart kun nen binnentrekken, doclï anders is het ge steld met de immigranten die in den loop van den eersten Julidag de haven bereik ten. Als vaststaand wordt aangenomen, dat d© quota voor Azië, Afrika, Albanië, Griekenland, Palestina, Turkije en Syrië Teeds zijn bereikt, met het gevolg, dat verscheidene immigranten bevel zullen ontvangen, den Amerikaanschen bodem weer te verlaten. Alleen uit Engeland en Duitschland zullen nog landverhuizers kunnen worden toegelaten, daar de vast gestelde quota nog niet zijn overschre den. De „New York World" oefent scherpe critiek uit op de verordeningen in zake de immigratie, en dringt er op aan, dat er een amendement zal worden ingediend, ten einde te voorkomen, dat huisvaders van hun vrouwen en kinderen worden gescheiden. KORTE BERICHTEN. Gistermorgen vloog een militair vliegtuig, dat op weg naar Mainz was, ongeveer ter hoogte van Hauconcourt (Lotharingen) in brand, en stortte neer. De inzittenden, een sergeant-vliegenier en de bestuurder werden gedood. Do stad Duisburg is beboet met 20 milliard mark, omdat een Fransch schild wacht licht wérd gewond door een revol ver-aanslag. De stad Oberhausen kreeg 100 millioen mark boete wegens sabotage aan een telefoonkabel gepleegd. Door dé duisternis misleid heeft een Belgische patrouille vuur gegeven op een Belgischen soldaat en dezen gedood. De Koning en Koningin van België zijn naar Luzern vertrokken, waar de Ko ningin eenigen tijd zal vertoeven. Met groote plechtigheid zijn de bij den aanslag op den trein te Duisburg ge- doode Belgische soldaten te Crefeld be graven. Gemeld wordt, dat nog twee van de gewonde slachtoffers van den treinaan slag bij Duisburg zijn overleden. Drié Parijsche jongemannen van pl.m. 20 jaar hadden zich bij het zwem men te Issy-les-Moulineaux onderling verbonden door een lang touw. Plotseling zonken ze en sleepten elkaar mee in de diepte; hunne lijken zijn nog niet gevon- den. Het Amerikaamsche slagschip „Ma ryland" heeft den afstand van Norfolk tot Seattle (5900 mijlen) in 14 dagen 23 uren en 7 minuten afgelegd. Dit is wel het grootste snelheidsrecord, dat tot nog toe ooit door een slagschip gehaald werd. De „Ullstëindienst" meldt uit Agram: De leider der boerenpartij Raditsj heeft verklaard, dat de partij, indien de regeering te Belgrado haar den oorlog verklaart, daarop zou antwoorden met de mobiliseering van haar speciale organi saties. De partij is ieder moment gereed om den strijd te aanvaarden. UIT 0E OTOEVBÜS VOORSCHOTEN. Burger 1. Stand. Geboren.' Adriana Maria d. van J. A. Mens eni W. C. van der Kroft. Overleden: G. Alter geb. Bromet 92 j. J. van der Lijke geb. Le Clerq, 80 j. NOORDWIJK. Benoemd is alhier tot agent van politie B. A. Witjes te Gen- dringen. Voor de betrekking van commies ter Secretarie dezer gemeen te hebben zich 70 sollicitanten aangemeld. Dus nu maar uit te zoeken! Yan het krankzinni- gergestickt dat hier in de klei wordt ge bouwd, is het eerste paviljoen met beamb tewoningen zoo goed als klaar. Nu zal men ook spoedig, naar we vernemen, be ginnen aan een 2e paviljoen en scholen voor 80 zwakzinnige kinderen. BOSKOOP. De Burgemeester van Boskoop verzoekt namens de familie, wo nende te Boskoop, opsporing en bericht van Willem van Leeuwen, van beroep boomkweeker, geboren te Boskoop den 13en Februari 1896. Zijn signalement luidt als volgt: Lengte pl.m. 1.65 M.; haar blond, op scheiding gekaptoogen: lichtgrijs; neus: plat; lippen iets vooruitstekend; kin: ge woon; kleur: gezond; gekleed in grijs ge spikkeld sportcostuum, wolachtig met dito pet, gummi-regemjas; overhemd beigekleur met dito boord; zwarte rijgschoenen met zwarte fietskappen; das: zelfstrikker zwart met rood© strepen; zwarte sokken. Hij droeg bij zich een bruin lederen por tefeuille, inhoudende papieren van Gebr. Hendriks te Zoeterwoude en van hemzelf, benevens papieren geld en portemonnaie met inhoud. Van Leeuwen heeft op 29 Juni 1923 te Boskoop met medeneming van zijn motor rijwiel, genummerd H 29129, merk New- Hudson, zijn woning verlaten en is niet teruggekeerd. Het laatst is hij gezien Zaterdagmorgen aan den Lagen Rijndijk, gemeente Leider dorp. Vermoedt wordt., dat hem een ongeluk is overkomen. Dinsdagmiddag had er aan den Zijdeweg alhier een zeer ern stig ongeluk plaats. De heer A. de Rooij, uit deze gemeente reed met zijn motorrij wiel over genoemden weg. Plotseling kwam van achter een wagen een jongen dwars over den weg loopen, met gevolg dat deze jongen werd aangereden, wat echter nog best afliep, anders was het evenwel gesteld met den heer de R. Deze reed in flinke vaart tegen een muur op een bleef bewus teloos liggen. De ontboden geneesheer con stateerde dat een zijner beemen gebroken was. Het motorrijwiel werd gedeeltelijk ver nield. Bij het te Rotter dan» gehouden M. IJ. L. O.-examen zijn ge slaagd voor diploma A: D. J. J. Melchu* Zevenbergen, P. Bakhuizen, A. L. Gulde- mond, W. van 't Hof, N. F. Mesman, O. IX v. d. Vis en N. A. van Wilgen allen alhicc hier. HAARLEMMERMEER. Burgerl. Stand. G e b o r.e ng Lena Aartje d. van H. van Vuren en M. Bart Cornelia dv van P. Terlouw en Nr B. Versteeg Hiltje d. van M. van Daaleit en H. Terpstra Johannes z. van J. Ver hoef f en J. Visser Theodorus Anthonius z. van J. Gladpootjes en C. Smit Adri» anus Anthcnius d. van A. J. Bontje en M A. Nieuwenhuijzen Bernardus Hendri- kus z. van J. J. Broxterman en W. Blok ker. Overleden: Johannes van der Beek 55 j., geb. met J. M. Weenink Trijntje Brouwer 60 j., wed. van M. Bogaarts. ALKEMADE. Politie. In de afgeloopen maand zijn door de Gemeente- en Rijkspolitie alhier opgemaakt 29 processen-verbaal, waaron der verschillende wegens overtreding der Politieverordening. Verlof. Bij Burgemeester en Wethou ders is ingekomen een verzoek van de 's-Gravenhaagsche Melkinrichting De Sier kan om verlof voor verkoop van alcohol vrijen drank in de localiteit genummerd A 100, alhier. Vleeschkeuring. In den afgeloopen maand zijn ter secretarie aangegeven de Arolgende bedrijfs- en noodslachtingen. Bedrijfsslachtingen10 koeien, 7 var kens, 1 varken beneden 50 Kg. en 1 geit. Noodslachtingen: 4 koeien en 1 schaap. Ingevoerd werd 793 Kg. rund- en var- k&svleesch. Totaal werd aan keurloon ontvangen een bedrag van f 167.—. Burgerl. Stand. Geboren: Job Gerardus z. van H. Duivenvoorden en C. H. Borst Martinus outer z. van G. Koek en M. J. G. Riet-broek Petrus Cornelia z. van J. Th. Juffermans en A. M. Heemskerk Johanna Barbara d. van J. van Berkel en C. Hogebocm Johan nes Theodorus z. van B. van der Meer en: A. M. KockMargaretha Geertruida d, van F: Schoonderwoerd en J. M. van SchieMaria Louiza d. van J. M. Bijen en A. A. Veldhuijzen Wilhelmus Cor nell's z. van J. Borst en J. van den Berg Adrianus Nicolaas z. van C. Th. van der Voort en A. M. Hoogenbooru. Overleden: Leonardus Kouwenhoven 9 mud. Cornells Heemskerk 71 j. Gevestigd: C. van der Hoorn van Ter Aar M. Los en eehtg. van Haarlem mermeer F. A. Tiem en gezin van Reeu- wijk L. Bakker van Woubrugge M. M. van Vliet van Warmond J. van 't Hart van Noordwijkerhout R. G. Kuyer van Haarlemmermeer A. van der Hulst van Woubrugge A. M. Rietbroek van Naaldwijk M. J. Juffermans van War mond O. Deck en M. Kleinbub van El- chesheim Oh. H. M. de Jong van 01- dienzaal. Vertrokken: C. C. Voerman naar 's-Gravenhage A. C. van der Aar en kind naar Sassenheim M. Kraan naar Pijnacker Wed. J. Ligthart naar Bos koop J. Willebrands en gezin naar Gel- dermalsen W. G. Hoogenboom naar Voorhout C. J. Disseldorp naar Wou brugge C. Th. Reeuwijk naar Castricum G. C. den Hollander naar Boskoop G'. de Bubr naar Rotterdam P. Rijns burger naar Leiden H. P. de Wit naar Aalsmeer J. Koek en echtg. naar Sas senheim J. M. van Kins naar Leiden. SASSENHEIM. Burgerl. Stand. Geboren: Anna Hendrica Maria d. van P. W. Stem man en H. A. Smit Alida Geertruida en Petronella Maria 2 d. van J. A. A. v. d. Geest en M. Berg. Ondertrouwd: Hermanus van der Voort 39 j., wedr. van A. M. .Tijssen en. Maria Haver 30 j. Cornells. Vis 30 j., wedr. van G. J. Mohle en Petronella Ma ria Glasbergen 30 j. Gehuwd: Peter Staring 24 j. en Pie- tertje van der Heiden 21 j. Ingekomen: A. Vliem en gezin, Oude Haven 7 van Apeldoorn J. Eist geb. Hoek, Tijloosstraat 32 van Oud- en Nieuw Gestel Mej. A. F. E. M. Süter, Hoofdstraat 140 van Halsteren C. A. Balkenende, Florisschoutenstraat 32 van Rotterdam. Vertrokken: Mej. M. A. Groenen van Hoofdstraat 49 ia ar Bodegraven M. Lindgreen geb. de Vries van Akkcre van Hoofdstraat 42 naar Rotterdam D. van Iterson en gezin van v. Heemstrastraat 21 naar Oegstgeest A. Hevenaar van Zuil- hofstraat 10 naa-r Voorhout Mej. D. n. Overvliet van Tijloosstraat 15 naar Haar lemmermeer H. P. Zwetsloot en gezin van Hoofdstraat 121 naar Lisse Mej. M. Th. Berg van Klinkenberg '13 naar War mond E. Guldemond van v. Heemstra- straat 25 naar Leiden. WOUBRUGGE. Maandagavond verga- derde opnieuw bet voltallig feestcomité. Eér werd o.m. vastgesteld, dat elké sub commissie, voor 1 Augustus aan bet mo- deramen zal doen toekomen een uitge*

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2