STATEH-GEHÉKAftL TWEEDE KAMER. .Vergadering van gisteren. Hanze-crediet. Voortgegaan wordt met het wetsont werp Wijziging van hoofdstuk VIIB der Staatsbegrooting voor 1923 (Steun aan ïïanze-credietbanken). De Minister van Financiën heeft een wijziging aangebracht. De omschrijving van den begrootingspost luidt thans: Art. 138a. Uitgaven, voortvloeiende uit afloopende garanties, door het Rijk aan de Algemeeno Centrale Bankvereeniging voor den middenstand en de Nederland- sche Bank verleend ten behoeve van cre- dietwaardige middenstandsbedrijven, die ten gevolge van moeilijkheden, waarin middenstandscredïetbanken verkeeren, buiten staat zouden geraken hunne be drijven vGort te zetten. De lieer v. d. Waerden (S.-D.) repli ceert. Hij verklaart, dat de regeering ge heel en al is tegemoet gekomen aan zijn wensclien en al is het niet met geestdrift, zijn fractie zal vóór stemmen. De heer Van G ijn (V.-B.) meent, dat niet allo bezwaren zijn weggenomen nu de post geen memoriepost meer is en de Hanze uit de omschrijving is verdwe nen. 't Is thans eigenlijk een principieele beslissing geworden. De heer Duys (S.-D.) betoogt, dat het een gansch ander wetsontwerp is gewor den. Is de Minister nu zelf tevreden over zijn wijze van doen in de voorbereiding van dit ontwerp? Het blijkt nu maar, dat de opzet zeer overhaast is behandeld en dat het anders werd zoodra men verder over de zaak nadacht. Spr. keurt het af, dat de Minister de Kamer van 'één tot zes heeft laten praten, terwijl hij een ge- heel ander ontwerp bij zich had. Dat is geen manier van zaken-doen. Waarom heeft de Minister niet dadelijk zijn me- dedeelingen gegeven, zoodat de discussie daarmede rekening had kunnen houden/ Spr. vraagt of de Minister nog niet een verdere strekking aan zijn ontwerp wil geven, zoodat ook andere banken daaron der vallen kunnen. In plaats van midden- standsbedrijven te lezen: bedrijven, is spr.'s wensch. De heer Dresselhuys (V.-B.) staat niet meer zoo afwijzend tegenover het ontwerp als eergisteren. Er zijn echter nog eenige dubia, die spr. gaarne zag op gelost. Hij gaat de veranderingen in het ontwerp na, die naar zijn meening verbé teringen zijn. De lieer Marchant (V.-D.) verklaart zich vóór het ontwerp na de aangebrach te wijzigingen. Nu het woord Hamze-cre- diet is geschrapt, acht spr. dit geen be- zwaar meer. Hij vreest niet, dat voor an dere dergelijke ongelukken met banken uit dezen post zal worden geput. Do heer Kersten (St. GerefPartij) handhaaft zijn standpunt. De heer Schokking (C.-H.) gaat met het ontwerp mede, het beschouwend in het licht, waarin de Minister het eer-* gisteren heeft gepaatst. Hij wijst het ech ter als precedent af. De Minister van Financiën, de heer D e Geer, zegt toe, zoodra de gansche gestie in deze aangelegenheid vaststaat, daaTvan mededeeling te zullen doen aan de Kamer Aan het verzoek van den heer Duys om het woord middenstand te schrap pen, kan spr. niet voldoen. Het bezwaar van overschrijding van den post is be grijpelijk, maar iedere post kan te klein blijken. In dit geval zal men zeker niet over den post gaan, omdat de 4 millioen van de A. C. B. een vaste grens stelt aan de staatsgarantie. Dit ontwerp is een uitzonderingsgeval en zal geen antecedent zijn. Ieder geval zal spr. op zichzelf beschouwen. Spr. heeft zich een week lang geërgerd aan de wijze waarop dit ontwerp is geschreven en gesproken. Niets van hetgeen spr. gis teren heeft gezegd heeft hij van te voren anders bedoeld. Wat hij nieuw aanvoerde wist hij een week te voren nog niet. Spr. had liever eerst het woord gevoerd om de misstanden weg te nemen, maar er wa ren leden die liever eerst hun grieven wilden uiten. Vandaar dat hij gistermid dag heel laat nog zijn rede heeft gehou den. Art r De heer Kersten (St. Ger. Partij) verklaart, dat hij tegen het ontwerp zal stemmen. Het ontwerp wordt aangenomen met 74 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Kersten en Braat en mej. van Dorp. "~v De Kamer is op reces. v EERSTE KAMER. Vergadering van gisteren. P De Eerste Kamer heeft gistermiddag eenige minuten in het openbaar vergaderd ter afdoening van een tiental wetsontwer pen, die alle zonder beraadslaging of stemming werden aangenomen en waartoe behoorde de verkorting van den eerste- oefeningsfijd van de cavalerie van 18 tot 15 maanden. Heden 11 uur deed de Senaat nog af Wat dan afdoeningsgereed is en 10 Juli komt hij dan weer bijeen voor het Hanze-crediet en de militaire pensioenwetten. i Oranje cn Nederland. ,,'A'an H.M. "V J Zes ton gulden, ongejokt, Heeft zij extra opgeslokt." J - Een; ulevellenrijmpje? v- Neen, strijdmateriaal der communisten in Amsterdam. Op alle muren en schut tingen der stad .in grooto letters opge-: plakt; er onder Wijnkoop lijst 8. We weten nu eenmaal, dat, als het on ze Vorstin betreft, den revolutionairen broeders scoiaal-democraten, zoowel els communisten niets te grof is. Als „Het Volk" zich al. eens' verwaar digt over onze Koningin to spreken, waakt het zorgvuldig niet in de fout der „burgerlijken" te vallen en schrijft het bij voorkeur van de koningin (zonder hoofdletter). Als in de Tweede Kamier beraadslaagd wordt over een jubileum-adres aan de Koningin, durven Troelstra en zijn repu blikeinen noch voor, noch tegen te stem-» men ensluipen weg achter het groene klapdeurtjes naar de koffiekamer. Ziedaar, het Nederlandsche socialisme! Als wethouder Wihaut in Amsterdam waarnemend burgemeester is en de Ko ningin brengt een bezoek aan de hoofd stad, dan neemt deze sociaal-democraat een week verlof om geen gevaar te loopen zijn republikein sche gevoelens geweld aan te doen in het begroeten van Hare Majesteit. En, als diezelfde Koningin een bezoek brengt aan Christiania, doen heer Wi- hauts Noorsche partijgenooten mee aan de hulde voor onze Landsvorstin en zit ten mee aan een diner ter harer eere. Alleen ons Neerland bezit het privilege van 24 karaats-socialisme. 1 De historie herhaalt zich. Het is niet de eerste maal, het zal ook niet do laatste maal wezen, dat men een rekensommetje maakt van „wat de Oranjes ons kosten en hébben gekost." Het begon al kort na den afloop van den 80-jarigen oorlog, den strijd waarin heel het Oranjogeslacht zich gegeven heeft „met lijf en goed al te zamen." Behalve de buitengewone giften, de ver eeringen van provinciën en steden, de profijten der veldtochten, had het ge slacht Oranje ons in het tijdperk van 15851650 gekost „tweemaél hondert tonnen Gouts ofte twintigh Millioenen gulden," (juist geteld 19.699.758 gulden). Volgens de berekening van Jan de Witt. Alsof men de toewijding der Oranje vorsten, het bloed, dat te .Delft, Heiliger- lee en Mook was gevloeid, onder cijfers brengen kon! Toen, bij het begin van den vrijheids krijg, Willem van Oranje een leger op de been wilde-brengen, verkocht hij zijn ju- weelen, zilverwerk, tapijten enz., omdat de Hollandsche koopmanssteden hem in den steek liefén. En zijn eigen broeder, Jan van Nas sau, verkeerde vanwege de hulp aan ons volk verstrekt, in zulke benauwde om standigheden, dat hij geen brood en vleesoh op crediet kon krijgen voor zich en voor zijn kindexen. Een volk, dat zijn historie vergeet, is niet waard dat het bestaat. En wie den grooten Zwijger miskent, verliest het recht op den naam. van Hol lander. Waarvoor toch heeft hij zijn goederen veil gehad? Wias het om zich te verrijken'? In de bangste jaren van den vrijheids kamp, toen de zaak des vaderlands hope loos stond, werden hem de verleidelijkste aanbiedingen gedaan. Hij weigerde. Waarvoor heeft hij zijn zoon in gevan genschap gelaten? Waarvoor heeft hij zijn broeders ver loren? Waarvoor heeft hij zijn leven zoo dik wijls in gevaar gesteld? Wat loon had hij te wachten na zijn langdurige diensten en de bijkans volsla gen schipbreuk van zijn aardsch vermo gen? i Voor Godes Woord geprezen, Heb ik vrij onversaagd, '"V/1 'Als eens Held zonder vreezen, Mijn edel bloed gewaagd. Ziedaar 't antwoord, zegt de !N. Meer bode. Gemeenteraad Lisse, ^Voorzitter de Burgemeester. 'Aanwezig alle leden. De Voorz. opent de vergadering. De notulen worden ongewijzigd vastge steld. Allereerst komt ter tafel een verzoek om adha-esie aan het adres van het gemeente bestuur yan Smilde, betreffende de wet op de Rijksinkomstenbela-sting. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt dit voor kennisgeving aangeno men. j Het verzoek van de gemeente Wymbrit- seradeel om openbar© godslastering straf baar te stellen, heeft een bétere ontvangst. Besloten wordt het verzoekschrift aan H. M. de Koningin te steunen. Door de heeren A. H. Schrama, P. War merdam en J. P. Segers worden de geloofs brieven onderzocht, der nieuw gekozen raadsleden. Eerstgenoemde brengt rapport uit alles in orde te hebben bevonden, en adviseert- tot toelating, waartoe wordt besloten. Tot onderwijzeres aan de Openbare Bewaarschool wor'dt benoemd Mej. J. W. O. Ch. Muck op een jaarwedde van f 1250 met genot van vrij wonen. Volgens voorstel van B. en W. en de sociale commissie werden benoemd, de di recteur en de boekhouder-kassier van het gasbedrijf, tot directeur en boekhoud er- kassier, van het gas- en waterleidingbedirjf eerstgenoemde met een jaarwedde van f 3400, het genot van vrij wonen, het ge bruik van 1000 M3, gas per jaar ten laste van. het gasbedrijf en een.jaarwedde van f 600 ten laste van het waterleidingbedrijf met ingang van heden. Laatstgenoemde met een jaarwedde respectievelijk f 2200 en f 300. De lieer V e r d u i j n merkt op dat de heer v. d. Vliet ook tevens zal fungeeren als secretaris der commissie en dat de borgstelling van den heer van Berkel nu zal moeten verhoogd worden. Alsnu komt ter tafel een ontwerp van het buizennet voor de waterleiding. De voorziening van verafgelegen buurtschap pen wordt besproken, evenals het plaat sen van de brand kranen in verband daarmede word het ontwerp in handen ge steld van de commissie ter bestüdeering. Naar aanleiding van bezwaren van Ged. Staten tegen de consessies, welke verleend zijn aan de firma P. Beelen, L. van Grie ken en de R. K. armen, n.l. het vrijstellen van havengelden, zal nader overleg worden, gepleegd, terwijl het besluit werd genomen deze consessies in te trekken. Rij de comptabiliteitsbesluitenl, vraagt de heer C. Schrama of de rekening van den heer J. Zandvliet is herzien, daar de raad reeds een besluit heeft genomen deze rekening niet te voldoen. De Yoorz. licht dit even toe, waarna het besluit werd genomeni, deze rekening af te doen. Ingekomen was een verzoek van eenige landarbeiders, in verband met de landar- beiderswet, om een stukje grond voor een woning te kunnen bouwen. De heer Warmerdam vindt dit een! actueel onderwerp en noemt daarbij als plaats „de Zuidhoek". Men wordt daar door ontlast wan hooge bouwkosten. ,Uit de besprekingen blijkt dat het Rijk als max. f 3600 voorschot verleent tegen een rente van 4 voor de eerste 3 jaren. Ver volgens bij wijze van aflossing 5 4/5 Persoonlijk moet de aanvrager zelf on der meer over 10 van het bedrag be schikken en moet er 500 M2. grond bij de woning komen, terwijl de gemeente yoor 90 garant blijft. Weth. Tromp is er ook wel voor, daar de nuenschen meer geïnteresseerd zijn bij dezen bouw, maar het zal in deze gemeen te wel veel bezwaren opleveren daar de grond niet meer dan f 1.per M2. mag kosten en voor die prijs is hier niet veel te koop. Het verzoek wordt in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. Medegedeeld wordt dat benoemd is als kantoorbediende ter secretarie de heer J, Bulten en dat na aanbesteding de haven werken gegund zijn aan de heer van Loo- yen te Gorkum voor f 2397.—. De heer Segers informeert naar de af spraak met Sasseniheim voor het geval dat de motorbrandspuit dienst moet doen aldaar. De Voorz. zegt dat slijtage niet zal worden berekend. Alleen verbruik van ben zine en loonen. De heer Segers adviseert dan des naelits een telephoonverbinding tot stand te brengen, wat de voorz. doet zeggen, dat er des nacht een verbinding is mot Sassenheim. De heer S cli r a m a zegt dat de ingeze tenen evenveel moeten betalen voor de cokes als zij die uit andere plaatsen de cokes afnemen. De. heer Balkenende zegt dat de cokes zeer laag in prijs is, en noemt daar op eenige prijzen uit omliggende plaatsen. De heer Verduyn merkt hierbij op, dat allereerst in de gemeente wordt gele verd, maar waar de ingzetenien niet alles afnemen, ligt het voor de hand, de cokes buiten de gemeenteaf te zetten. Niemand meer het woord verlangende wordtde openbare ^vergadering gesloten. GEHSEHGIB B9EE9JÜS De vergiftiging ie Utrecht. Gistermorgen zijn te Utrecht op de Tweede Algemeeno Begraafpalats de twee door -vergiftiging om het leven gekomen kinderen van de familie Van Waveren be graven. Een grooto menschenmenigte had zich hij het Pathologisch Instituut opge steld. om het vertrek, van den, lijkstoet te zien. In twee lijkwagens, waarop eenige bloemstukken lagen, werden de lijkjes vervoerd. De vade-r -der kinderen volg de in een der famrlierijtuigen. Op het kerkhof waren honderden belangstellen den saamgestroomd, om van de droeve plechtigheid getuige te zijn. Nadat de kisten in liet graf waren neer gelaten, sprak een collega van den va- dèr eenige hartelijke woorden van troost, waarna een familielid namérus de ouders dankte voor de ondervonden deelneming en hulp in. de laatste dagen. De politie had uitgebreide maatregelen voor de orde genomen. MijhongeSuk. "Woensdag gebeurde op de Oranje Nas- sau-mijn II alweer een ernstig ongeval. Een vader en zoon, Angeles genaamd, wonende te Scaesb'erg, werden door af vallend gesteente getroffen op de 163 me ter verdieping in de .afdêeling A. Beiden moésten naai' het Jozefshospi taal te Herlen vervoerd worden. De toestand van den vader is ernstig. Hij verkeert in levensgevaar, terwijl do zóón als huiten gevaar is te beschouwen. „Volk". Trambofsintj. Gistermorgen kwart over 10 botsten bij Koedijk twee trams van de ïocaalspoor Alkmaar-Bergen tegen elkaar. Gelukkig waren in de trams bijna geen passagiers aanwezig. De machinist, Scheep maker geheeten, bekwam een verwonding aan zijn lip. Do botsing werd veroorzaakt door het feit, dat de van Alkmaar komen de tram to Koedijk op den wissel niet ge wacht heeft tot de van Bergen komende tram aldaar op het dubbel spoor was. Dat de botsing niet vermeden kon wor den is onbegrijpelijk. Een woonwagenbe woner poogde nog de aandacht van beide machinisten te trekken doch te vergeefs. De materieele schade is vrij groot. De balcons van en viertal passagierswagons werden versplinterd, terwijl een passa giers- en een goederenwagen uit de rails werden gelicht. De locomotieven liepen ook schade op, doch de machines bleven intact. Het reizigersvervoer werd gedu rende de stagnatie die drie uur duurde, ■door voprstappen onderhouden. In de volgende tram zaten bijzonder veel dag- je'smenschen en kinderen. Dat de beide trams zoo goed als zonder passagiers re den is wel een bijzonder gelukkige om standigheid. I De inbraak te Rotterdam. De heer L. Frehkel te Rotterdam, die yan zijn reis teruggekeerd is, heeft ge constateerd, dat er uit de kasten'ên het buffet een belangrijke waarde aan zilver is gestólen. Vooral het tafelzilver heeft biet moeten ontgelden. Voorts zijn gestolen eenigo zil veren servetringen, een gouden heeren en een gouden dames-horloge, een gouden tientje met den beeldenaar van Willem III een gouden vijfje met den beeldenaar van de Koningin, een aantal oude zilveren munten, o.a. van de O.-I. Compagnie, een antiek zoutvat van blauw glas, een antiek zilveren karaf, zilveren taartscheppen en een stel gouden manchetknoopen. Het ta felzilver is gedeeltelijk gemerkt L. F. R. W. of J. R. W. De heer Frenkcl is tégen inbraak ver zekerd. v Inbraken. Een dezer laatste nachten is te Delden ingebroken in de stoomwasscherij „Stijg- oerd" van Gebr. Ten Hoopen, die een half uur buiten de stad ligt, aan den rijksstraat weg DeldenGoor. Ontvreemd is een aan zienlijke partij waschgoed als lakens, sloo- pen, enz. Mede wordt vermist een onder deel van een auto. De werkmeester, die naast de wasscherij woont lieefb geen on raad vernomen. In denzelfden nacht is in de nabijliggcn- do fabriek van cementwerken, van Gebrs. Siemerink, een staaldraad van aanzienlijke lengte ontvreemd. Dat Delden wel een geliefdkoosd plekje is voor inbrekers blijkt dat eenige nachten te voren gepoogd is aan timmerman Z. een ■bezoek te brengen. Z. woont aan genoem den straatweg. Hij werd wakker door liet aanslaan van zijn hónd. Toen hij opstond zag hij twee personen staan voor zijn ge sloten werkplaats, die, toen ze hem gewaar werden, ijlings de vlucht namen. Malversaties. Vaai het Kassierskanloor Van der Loo de Jong en Ophoven te Bussum werd door de Bussumsche politie te Amers foort een procuratiehouder wegens mal versaties gearresteerd. Een. accountants onderzoek is ingesteld. Ernstigs ingewandziekte. Men meldt uit Ruinerwold aan „D« Stand.", dat zich daar ter plaatse ernstige gevallen van darmcatarrhe voordoen. In één gezin zijn 4 kinderen aangetast, een jongen van 8 jaar is reeds overleden. Onaangename verrassing. De heer P. Boonstra te Witmarsum had een kloek met elf kuikens. Des middags 12 uur stond, liij met enkele buren er naar te kijken. Men zal zich zijne verbazing kun nen voorstellen, toen hij twee uur later weer ging kijken en ontwaarde dat een duizendtal bijen do kloek en de elf kuikens gedood hadden. Url het jaar 1423. Iemand zendt aam de Ne der 1. hel votlgenJde uittreksel uit een kroniek vam liet jaar 1435 ter bemoe&igi(og ran hen, die dit jaar voor den oogst vreezen, en om te doen zien, dat bij God alle dingen mogelijk zajn. Toen men veertien honderd en nog vijf [en dertig jacreai Geschreven heeft, w'al er toen is weder- [varen, Naar de oude schrijvers, die het schreven [im de Cronijk. Hoe koud het toen ook was, schier deze [eeuw gelijk. Half in Sprokkelmaand zoo heeft het toen: [begonnen, Dat men zag overdag geen schijnsel vam [de zotnne Zoo kon men weer den hemel merken Aan het schijnsel van cue maan en sterren Do wind was oost en koud, daar viel; op [alle wegen lm Maart, April en Mei, geen vocht, geen1 [dauw, geen regen, Geen wijngaard kreeg een spruit nog ook [het boomgewas, Het veild wasals verdord, en zonder [bloem of gras, Op Meitijd twee maal zes, naar de ouden [stijl gerekend Heeft bet gevroren, zoo die schrijver heeft [goteekend Zoo dik, dat daar heel wei een kraai kon [overgaan, En daarop met gemak cn zonder hinder [staan; Op St. Jamsdiag was het zoo koud, dat de [vrouwen, i) Het zonder vuur in de kerk miet konden [houwen, Daar wias geen koren, noch geen spruiten [op het land. Noch 'wasdom va«n hetgeen tevoren was [geplant,, 't Wanhopig volk dat dacht geen koren [te bekommen, Ploegden eeni en andermaal hun land en [akkers ommen, Daar, im het tegendeel het volk vam 't [joods geslacht, Die hebben weer de vrucht met Lijdza.arti- [heid verwacht En hoopten op hum God die 't alles doet [ten beste, En die ook zegen gaf, en overvloed ten [leste, Na Pi eter- en Paulus-dag kwam er ver andering 2) Tot vruchtbaarheid, alsof (ie hemel open' [ging. De koude die was weg, geheel en al [verdwenen De zon heeft overdag heel warm en heet [geschenen, En 's nachts heeft het met een bede zoele [lucht Geregend heel bekwaam op allo oogst en1 [vrucht, Zoodat in korten tijd, het gras en koren [groeiden En, als in Kanaan zelfs, van melk en [honig vlooiden, Zij kregen viervoud meer, van koren en [vam graam, Als ieder in zijn schuur, 'tevoren, had ..^aan; Men kon bemerken het wonderwerk dei, 1 [Heeren, Hoo haastig dat het kan in korten tijc^ [verkeeren. J) St. Jan. 24 Juni. s) Petrus en Paulus 29 Jumi. Land- en TuinSiouur De keuringsdienst van de Vereeniging „De Narcis". Het „Wkhld. v. BI. Crt." schrijft: „Ruim 1400 Narcissenkweekers hebben" zich aangesloten hij den onderlingon keu ringsdienst van de Vereeniging „De Nar cis", sedert kort „Groep van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur". Het beplante oppervlak dezer 1400 aan' geslotenen met Narcissen beplant, draagt juist gesteld 485.310 Rijnl. Roeden. Nog' een enkeling staat er buiten, zoodat een rond cijfer van een half millioen Rijnl. Roe niet onbereikbaar-geacht mag worden De controleurs beëindigen in deze da gen hun controle, d,w,z, ze maken hun eindrapport op over de kramen der aan geslotenen. Dit rapport gaat naar den ad ministrateur. Deze schrijft daaruit af do kaarten voor elke partij afzonderlijk, op' de kaart vermeldend den gezondheidstoe stand van de betrokken partij. Deze werk zaamheid is in vollen gang en dagelijks worden honderden kaarten gepost. De gegevens, die op de ingeleverde rapporten voorkomen, worden op allerlei wijze ge rangschikt en zoo een overzicht verkregen over den gezondheidstoestand van de Nar cissenteelt. De Vereeniging „De Narcis" doet voor de Narcissenteelt prachtig werk* RECHTZAKEN HAARLEMSCHE RECHTBANK. Deze rechtbank heeft veroordeeld: lo. Gr O., te Alkemade, gedetineerd; 2o. P. C. T., te A1 k e m a d e, diefstal door 2 vcrcenigde personen; No. 1 tot 5 weken gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis; No. 2 tot 4 weken gevangenis straf; K. D., te Haarlemmermeer, ge» detineerd, diefstal door 2 vereenigde per sonen, 2 maanden gevangenisstraf mei; aftrek- preventieve hechtenis; H. V., te Ha arlemm ermee r, dief stal door 2 vereenigde personen, 10 dageu gevangenisstraf; A. Sch., te Aalsmeer, gedetineerd, valsche verklaring onder eedo afleggen, tot 7 weken gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. Personen te Leiden gevestigd. Mej J. Siebersj dienstbode, Gr oenbovenstraat' 5 M. J. Akk<?rmans en 'gezin, kantooiiKd., Boérhaaveslraat 6 Mej. M. van It oei jen, dienstbode, Walersteeg 3 M van Bartelen en gezin, boerenarbeider, 0. Havenstraat la T. Pellenkof, Kaiserstraat 18 G. de.--Jong, eteemverker, Catharinaslraat 5 B. F. "VVer- enbroek, Breeslraat 65 Mej. G. Küsenberg, dienstbode, Breestraat 54 Mej. C. A. M Bobben, winkeljuffrouw, Noordeinde 44 M. Siegenbeirn, .textielcbemiker, Rapenburg 13 Mej. M. J. L. Schreiber, verpleegster. Heeren straat 6 H. van Vliet en gezin, boekhouder, Iteerenstraat 10 S Anholts, Haarlemmer straat 289 Mej. C. Welz, dienstbode, Haar lemmerstraat 267B Mej. A. M. Versclioor, hulp in do huishouding, .Rijnsburgerweg 3 1 G. W. Lensvelt en gezin, Zoetorwoudsehcsin- gol 4-8D SP. Visser en gezin, Rijn- én Scl.ie- kade 39B J. Breedveld en gezin, arts, Maria' Gondastraat 47 K. F. Aronds en gezin; Hoo- gewoerd 142 Mej. M. S. E Biober, huishoud ster, Oude Rijn 7 Mej. M. E Meijers, juf frouw van gezelschap, Witte Singel 26 Mevr A. OtterKokkelkoren, cosluumnaaisler, J. W. Frisostraat 39 Mevrouw G. van Sloóten W'iggers en gezin, De Laat de Kantérslraa: 1' Mevrouw J. J. ,v. d. VoetVan Krimpen, Kastanjekade 16 Mej. J Bleijenberg, buffet juffrouw, Breestraat 152 J Rüijter, kaasma ker, St. Aag-tenstra'at 20 J. J. Bekooij, kan toorbediende, G. Doustraat 45 Mevrouw M. P. van Muidenv. Oosterom, H. Rijndijk 178 Mej. C. Perrin, Haarlemmerstraat 125 M. Dirkzwagr, caud. rechtsambt, Rapenburg 13 J. M. Rui j Iers, kellner, Nieuwst ra at..£9 Mej. C. J. Frceke, dienstbode, Brandewijnstec-g 23 K Stroosma, slager, Hooge Rijndijk 29 R. Nieuwónhuijzen, kellner, L. Vrouwenstoet? no. 16. Personen uit Leiden vertrokken. J. C. Hollants, Den Haag, Westein-de 174 J. Glok, Den Haag, Saakkadc 87 Mej. A. M. G. Martens, Dordrecht, Vest 69 R J G. Willebrand, Amsterdam, Haarlemmer Hout tuinen 12 huis Mej. A. M. Wcsterbos, Nis- telrode (N.-Br.) G W R Overdijkink, Bent- heim, Rest. Station J. G. Buddingh do Voogt, Arnhem UtrccMsch est raat 45 Tb. M. Omtzigt, Zoelerwoude, Hooge Rijndijk L 100 Mej. M. van Harskamp, Hazerswoude, Rijn dijk B 45 G. H. Ruisch, Dordrecht, Krom hout 19 rood Mej. S. M. Vrij, Heemstede, Mr. Lottélaan -28 P. v d Toorn, Wassenaar, JDuinweg 3 Mej. H. M. A H Klomp, Schoro (Z.), bij Ds. J L Klomp Mej. Fr. C. van Mï'l, Zoetenvoude, Hooge Rijndijk 177 Mej. A. M. van Kost-eren, Heemstede, Doodweg 21' A. Schouten, Katwijk, Waaigat 18 Mej. M. Spoelstrn, Voorschoton, Rijndijk 15 Prof. W. v. d Vlu-gt, Ocgstgecst, Willi el min apark 28 Ysbr. P. Visser. Rotterdam, Afrikaan dor pi. 12 Wed. G H Kokxboorn, geboren v. Leeu wen, Den Haag Pr Mauritsplein 17 P Pot)- De vent er, Singel straat 20 ,7. D. Smit. Dort Haag, v. d. Venneskraal 144 D. G de Ridder. Den Haag, Klimopslraat 142 M. A. W. Cf Elshof, Rijswijk (Z.-H.), ITeoronwcg 36 B. Rolbijns, Welsrijp (Fr.*), bij de ouders C- J. Seegoler, Tcteringen, bij do oudera -- 1'.". vaut- Vioten, Delft, Oost-Singel 20 J. Wondergonv St. Laurent, Noord weg B 13a v. è.- Ak ker, Amsterdam, Cerduurbaan 109 huis G. E. Bouwman, Stadskanaal, hij J. Z. Drenfh •'Wed. J. DirkscLa-man, Don Haag, Teijiery straat 43.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6