Burgeriijke Slarïd Leiden 22 Juni. Geboren: Petronella Johanna d. van C. Geugjes en T. C. v. d. Water Anny d. van J. J. Uujé en M. Horree Adriana Johanna d. van H. J. v. Barneveld en W. J. Meershoek Henri z. van H. Cornet en J. E. v. d. Pol Anna Wilhehnina d. van J. A. Slewe en A. M. J. Gnoccky Maria d. van F. H. E. Guljé en V. J. M. Berger Thcodorus zs van T. v. d. Logt en J. Mieremet. Ondertrouwd: J. v. Soeren jm. 21 j. en H. Laven jd. 23 j. H. P. Olivier jm. 22 j. en J. M. Sieval jd. 22 j. Overleden: M. Walle-den Does v. 55 j. W. Verhoeven d. 1 w. J. Bro- kaar z. 5 j. Burgerl. Stand. Geboren: Marinus Cornelia en Adrianues Quirinua, zs. van G. F. van der Ploeg en.A. M. Tem- pel. b D o o r e e n zevental militie- plichtigen is vrijstelling gevraagd wegens broederdien st. Bij den heer v. d. M. te ïïoog- made is in den nacht van Donderdag op Vrijdag een rijwiel ontvreemd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Woensdag a.s. zal de Tuinb.ver. K. en 0. een ledenvergadering houden in de zaal H. Fennes. Voornaam ste punten der agenda zijn: Vaststellen datum aanvang veilen. Opzegging lidmaat schap Ned. Tuinhouwraad. Het keuren van aardappelen door den plantenziekte- kundigen dienst. Vooral in de laatste dagen der week is er met het oog op den Zondag, wanneer vele mensehen hun ka mer met „een bloemetje" willen versieren meestal meer vraag dan in het hegin der week. Ook nu is dat het geval. De aan voer blijft tamelijk, doch niet abnormaal, en de prijzen voor alle soorten redelijk. Voor Pioenen zelfs hoog, tot f 11.50 per 100. Voor de prijzen der andere soorten kunnen we gevoegelijk naar het vorige bericht verwijzen. LISSE. Naar men ons mede- deelde is alhier inbraak gepleegd in de R. K. Kerk. Vermoedelijk hebben een tweetal personen zich toegang verschaft door het Btuk slaan van een ruit. Daar juist de kerk werd schoongemaakt was alles wat eenige waarde heeft opgeborgen, zoodat niets wordt vermist. Een tweetal beelden wer den vernield en eenige klecdingstukkcn vertrapt. Al sedert eenige jaren wordt de kerk des nachts bewaakt, wat nu juist met deze schoonmaak tijdelijk was opgeheven. KATWIJK AAN ZEE. Uit de schoone eollee tie kunstwerken van den Katwijkscnen kunstschilder Arthur Fcudcl werd door het Leidsche Gemeentebestuur aangekocht een schilderstuk voorstellende „de Dahlia's". Dit schilderstuk zal geplaatst worden in het stedelijk museum „de Lakenhal" tè Leiden. Alhier is overleden onze oudste inwoner de heer D. Schaap, weduwnaar van A. Hus, in den gezegen- den ouderdom van 91 jaar en 11 dagen. Het winkel- en woon- huis, dat de vorige week in bod werd gezet door G. Bloot voor f 14.000 is thans afge mijnd door Jac. Dubbeldam voor f 16.400. Naar wij vernemen zal het perceel worden verbouwd en zal er een. bakkerij worden gevestigd. Aan de Gem. Arbeid s- beurs zijn deze week ingeschreven als werkloozen: 67 visscliers, 14 losse arbei ders, 12 kuipers, 4 opperlieden, 12 grond werkers, 2 zeilmakers, 1 boekbinder, 1 scheepstimmerman en 1 dienstbode, te samen 114 personen. Voor jongens die den leeftijd van 13 jaar hebben bereikt be staat gelegenheid om op Vrijdag a.s. tus- schen des avonds 8 en 9 uur ingeschreven te worden als leerling aan de Ambachts- tcekenechool voor den a.s. wintcrcursus. LEIMUIDEN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 100 uur Ds. v. d. Flier. Geref. Kerk voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur den welEerw. heer Polman. Onze plaatsgenoot de heer D. Z. was na afloop van zijn dagtaak met zijn patroon, den heer K. W., een poos je gaan visschen langs den Heerenweg in do Westpiassen. Zij hadden hun fietsen in hun onmiddellijke nabijheid tegen een dcomenhaag gezet. Een voorbijgaand in dividu wist hiervan gebruik te maken en er met een fiets van door te gaan. Alle moeite ook door de politie gedaan om den dief te achterhalen, heef tot op heden vruchteloos. Men zij dus bij vernieuwing gewaar schuwd om zijn fiets niet onbeheerd neer te zetten langs den weg. Een krasse baas. Dezer dagen meldde zich bij den land bouwer C. O. de 83-jarige T. B. aan, om gras te gaan maaien. B., durfde niet dadelijk op het aanbod in te gaan, en meende den maaier te moeten zeggen dat hij voor dat werk toch wel wat oud werd. Dat was echter niet de bedoe ling van den ander, die sterk aanhield, er zich op beroepende, dat het tot nog toe best was gegaan. „Nu, klonk het eindelijk, ga dan maar aan den gang, maar, zachtjes aan hoor!" Vreemd stond hij echter te kijken toen in 't werk bleek, dat de 83-jarige voor me nig 38-jarige niet behoeft uit den weg te gaan. NOORDWIJK. Tot agent van politie berden alhier benoemd de heeren J. Wa genaar te Oudkerk, Jac. Smit te Assen eni 'A. Plomp te Kockengen. NOORDWIJK AAN ZEE. Predikbeurten. Ned* Herv. Kerk voorm. 10 en nam, 5 uur Da. J. Vermeulen (voorm. Voorber. H. A.) Geref. Kerk voorm.l 0 en nam. 6 uur Da. 'Koers. ST&TEH-ee&ERA&L TWEEDE KAMER. Bezuiniging op militaire uitgaven. De pensioenkwestïe. De Kamer begon met de behandeling van het ontwerp, waarbij Minister Van Dijk een hoogst prijzenswaardigen stap in de richting van bezuiniging op de militaire uitgaven wil zetten, door den duur der cerste-oefening voor de cavallerie te ver minderen van 18 maanden tot 15 maanden. De discussies draaiden om een amende ment-K. Ter Laan, voorstellende een ver mindering tot een jaar. 't Bleef evenwel bij 15 maanden. De meerderheid der Kamer hield zich aan de meening van den verantwoordelijken Mi nister. Het amendement werd verworpen met 54 tegen 22 stemmen, die van de V.-D. en de S. D. A. P. De Communisten waren er natuurlijk weer niet. De rest van den dag kon worden besteed aan de wijziging van de militaire pensioen wetten, waarvan we er niet minder dan zes rijk zijn. De wijzigingsvoorstellen der Regeering heb ben in hoofdzaak ten doel de militaire pen sioenwetten in overeenstemming te bren gen met de gewijzigde burgerlijke pensioen wetten. Het eerst kwam de Militaire Weduwen- wet aan de beurt. Het ontwerp werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Volgden de Pensioenwet voor de land macht en de Pensioenwet voor de zee macht. Men is in de behandeling blijven steken. GEHENGB NIEUWS Kranig. Maandagavond. geraakte een 4-jarig kindje in de Binnenhaven te Den Helder te water. Ofschoon er onmiddellijk een aantal menschen kwamen toegeloopen, waagde geen van hen te water te gaan om het kind to trachten te redden. Plotseling komt de 18-jarige Frouwtjè Koorn, wonende Binnen haven 125a, aangcloopen, springt, zonder zich een oogenblik tc bedenken met klee- ren en al pardoes te water en weet het meisje, dat reeds zinkende was en eenige meters van den kant was afgedreven, onder water te grijpen. Met het geredde kind op den arm zwom zij naar den kant. Hbld. De hiite-golf in Amerika. Omtrent de phenomenale hitte, welke over geheel Amerika thans heerscht, wor den nog de volgende bijzonderheden uit New-York gemeld: In het Oosten en midden-Westen wees de thermometer eergisteren 96 gr. in de schaduw, een temperatuur, welke sinds Juni 189-3 niet werd bereikt. Vooral eeliter te New-York en in de voorsteden moet do hitte ontzettend zijn geweest. In hot groote centrale station werd de electrische trei- neii-dienst gedurende enkele uren stopge zet. De atmosfeer, welke in het gebouw heersclite, was verstikkend. Een gedeelte der rails was krom getrokken, terwijl op sommige plaatsen de isolatie der electri sche draden was gesmolten. In verscheidene katoen-spinnerijen en ijzerfabrieken is do arbeid stopgezet De brandweer in voortdurend in actie, om met besproeiingen nog wat koelte te bren gen. Wat het aantal slachtoffers betreft, geven de berichten nog de volgende cijfers: Te New-York zijn 5 personen overleden, &ter\yijl er 20 wegens uilputting naar het ziekenhuis worden overgebracht. In Ohio zijn 20 personen tengevolge van de hitte gestorven, te Chicago 15, te Boston 9 en le Philadelphia 5 personen. Groote brand in een Zweedsche houtzagerij. De grootste houtzagerij ter wereld te Kastet in de nabijheid van Gefle is giste ren door een grootten brand vernield. De schade wordt geraamd op 3 millioen kro nen. De houtzagerij te Kastet behoort aan de Korsnaes.A. S. INGEZONDEN fBrnben verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie! Mag ik een bescheiden plaatsje in Uw blad, tot het maken van een kleine be merking op de correspondentie vanuit onze gemeente gisterenavond'? Bij voor baat vriendelijk dank. In bedoelde correspondentie toch lees ik o.m. dat de Zondagsschool alhier bijna 40 jaren bestaat. Wanneer ik me niet ver gis is deze bewering niet juist, zoodat Ds. Israël waarschijnlijk niet genoegzaam is op de hoogte gebracht. Voor mijn en veler bewustzijn staat het vast, dat de nu nog bestaande Zondag school is opgericht vóór bepaald ongeveer 55 jaren in de timmermanswerkplaats van nu wijlen den heer Jac. Spreij, en voor zoover mij en anderen bekend, nimmer is opgeheven. Velen zullen zich met mij dezen voor trekker met nog vele anderen, dankbaar gedenken. Hoogachtend, Uw. dw. N. P. SLEGTENH0RST. Koudekerk a. d. Rijn. 2161'23. Voor de kinderen in het Roergebied. Tot en met 15 Juni j.l. kwamen bij de Nederl. Centrale van Vacantiekinderen te Leiden totaal in f20.572.94, speciaal voor het Roergebied. Het aantal kinderen, dat in de families hier te lande kosteloos geplaatst kon worden, bedroeg zevenhonderd, terwijl 450 tegelijk in onze verschillende tehuizen en kolonies worden verpleegd. Dat de Duitsche kinderen in het Roer gebied in steeds toenemenden nood en on der versomberende indrukken geraken, begint langzamerhand de hcelc beschaafde wereld te beseffen; dat echter ook voor een groot aantal Nederlandse he kinde ren in de Roerstreek liefst directe overbrenging en huisvesting in families of tehuizen in Nederland een levenskwes tie is, schijnt zelfs hier te lande niet vol doende to worden ingezien. Wij hebben den toestand dezer kinde ren laten onderzoeken en deze voor ver trek voorbereiden. Wij hopen hartelijk spoedig talrijke aanvragen te ontvangen van families, die zulk een kleine landge noot voor eenigen lijd zouden willen op nemen. Eet kost ons slechts een telegrafisch bericht aan onze Centrale in Essen om met de a.s. kinder! reïnen van 29 Juni en 3 Juli ook deze Nederïandsche kinderen over te laten komen, waardoor menig ouderhart van eene drukkende zorg zou worden bevrijd en dankbaar gestemd door de liulp der landgenooten. Voor onze tehuizen hebben wij hoog noodig niet slechts geld mar ook kinder- kfeeren, beddegoed en levensThiddelen. Dr. M. Nieuwenhuisv. Uexkull,, voorzitster, Leiden. Mej. J. Böhl, Hoofdbestuurs-secreta- resse, Leiden. „Ons Eiland". Dr. L. P. Krantz, penningmeester, Leiden, Postrekening 37220. Leiden, 22 Juni. Mijnheer de Redacteur! Zoudt u zoo goed willen zijn en onder staande regelen in uw blad opnemen? Bij voorbaat onzen dank. Aan alle lezeressen en lezers van dit blad. Ongetwijfeld ligt hij U allen nog versch in 't geheugen, het gehouden Concours vor Zang en Muziek op 14. 15 en 16 Juni alhier. De eerste reden om dit Concours hier uit te schrijven is wel geweest, dat zooiets in geen 20 jaar heeft plaats ge had, en de tweede, zeker niet minder: de verheffing der schoone kunst, de Muziek. Nu hebben wij lot onze vreugde kunnen constaleeren, dat het doel wat wij beoog den, bereikt is. "Wij kunnen gerust ver klaren, op muziek- en moreel gebied iets gepresteerd te hebben. Meer hebben wij niet verlangd, behoudens dan er ook fi nancieel te kunnen komen. Had het ons doel geweest er veel geld aan te verdie nen, dan zouden wij er een „kermesse d'étó" of anderzins aan verbonden heb ben. Dit nu vónden wij allerminst op zijn plaats, en ook waarschijnlijk daardoor, cn door het meer dan slechte zomerweer,, zijn er zoo weinig bezoekers geweest, dat wij ons zien geplaatst voor een tekort van eenige duizenden guldens. Dit feit, in verband gebracht met alle werkzaamheden gedurende een klein jaar verricht, om het Concours te doen plaats hebben, stemt niet prettig. Echter hebben wij den moed niet verloren! Bij den storm buigt het riet zich. en heft zich daarna weer op! Op ouzq>; ledenvergade ring j.l. "Woensdagavond, is1 spontaan be sloten te blijven staan en alle verplich tingen, trots deze zware last, na ie ko men. Heel onze Vereeniging is daarvoor gemobiliseerd om dat te hereiken. Nu is onze beleefde vraag: Wie wil ons daarin mede helpen? Welk rechtgeaard muziek liefhebber zou voor de prestatie, die wij verricht hebben, niet iets willen missen? Komt gij allen, abonné's op dit blad, zon dert persoonlijk slechts de waarde van 1 dubbeltje voor ons af, en wij zijn er! Ze ker, er wordt voor veel en velerlei ge vraagd, doch geef deze ééne maal aan hen, die getracht hebben, de veredelende invloed der muziek hier wat dieper te laten doordringen. Mochten er soms on der U zijn, die meerdere inlichtingen wenschen, dan worden die zeer gaarne verstrekt -door den Secretaris, den heer J. J. v. d. Kamp, v. Speykstraat 10. U, mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend verblijven wij Hoogachtend, A. GROENEVELD, Voorz. J. J. v. d. KAMP, Secr. W. F. BONTJE, Penningm. van het Uitv. Comité van ..Zang zij onze leus". FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: P. Koene, aannemer, le P ij n a c k e r. Cur. mr. A. de Gidts. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het: Doctoraal examen rechten: Mep A. M. E. G. Indemans (Maastricht) en de heer H. J. Biegel, Gorkiun. Voorbereidend examen ter verkrijging van de akte van bekwaamheidvoor het geven van Middelbaar Onderwijs in Ned. Indië van de Javaansche taal de heer G. Boswinkel en de Maleische taal de heer W. J. de Wilde. Lichamelijke Oef estitig Speelterrein voor de jeugd. Onder de voorstellen die a.s. Maandag in den Raad van Leiden zullen worden be handeld, is er één, waaraan wij wat meer aandacht zullen schenken in deze rubriek. B. en W. stellen n.l. voor het groote grasveld gelogen aan den Hoogen Rijn dijk als speelterrein voor de Leidsche jeugd beschikbaar te stellen. Op zidh zelf is het 'n prijzenswaardig feit, dat de gemeente naast de geestelijke en verstandelijke óók de lichamelijke op- voedig behartigt. Bedenkelijk echter wordt de zaak, in dien men averechts optreedt. Dit is ons inziens bij dit voorstel hot geval. Indien we de stukken goed lezen be looft er ten minste van „opvoeding" geen sprake te zulen zijn. We lezen letterlijk: „Voorloopig is het de bedoeling tot het terrein, zooals het daar ligt, een ieder toe te laten en het derhalve te bestemmen voor het o n g e- reglem enteerde spel, zonder eenig toezicht, teneinde de jeugd aldaar naar hartelust te kunnen laten ravotten." "Wat dit in de practijk beteekent? Dat er oen vrijgevochten land wordt gevormd, waar voor 90 pet. personen bo ven do 18 jaar bezit van nemen, om (la ten we do afgezaagde term mogen gebrui ken) achter een bal aan te hollen, zich de beenen ongelukkig te schoppen en de Rijndijk onveilig te maken. De eigenlijke jeugd mag toezien,of het goed gaat. Om de maat vol ie meten zullen de kosten van dit paedagogische werkstuk voorloopig" circa vierduizend gulden be dragen. Hierbij komt nog, dat onze Christe lijke raadsleden indien het voorstel door hen wordt gesteund, zullen hebben goed te keuren, dat do dag des Heeren door dit ongcreglementeerdc bedrijf zal worden ontheiligd. De geheele gestie van B. en W. te de zen aanzien, doet ons denken aan het voederen der leeuwen in Artis. Het - vlcesch in casu de f4000 wordt via de tralies in het bereik der liefhebbers gebracht, die dan verder maar moeten zien wat zij er mee deen zullen. Negatieve opvoedkunde anders kun nen wij het voorstel van B. en W. niet bestempelen. Wat er dan wèl kam worden gedaan? Laat men het terrein doen belieeren door de Ned. Bond voor Lich. Opvoeding, met dn bepaling, dal 's Zondags geen in gebruikname wordt gesanctioneerd. Dan is men tenminste zeker, dat er éénig toezicht is, en de Zondag .niet moedwillig ontwijd. Zit bij B .cn W. de bedoeling om iets te doen voor de L. O. dan zou het wel licht aanbeveling verdienen de onder des kundige leiding staande of in elk geval geordende vereenigingen welke deze wen schen te bevorderen, te steunen of (en) aan hen het genoemde terrein volgens rooster af te staan. Niet naar de bandeloosheid maar naar de orde moet ons vo-lk en vooral ook onze jeugd worden geleid. Men versta wel, dat wij niet laakcn, dat B. en W. een schuchtere stap doen om de Lich. Opvoeding der jeugd ter hand le nemen indien deze bedoeling voor zit. juichen wij het van harte toe. Doch tegen het toelaten van ongeregle menteerd spel zonder eenig toe zicht. Zondag en in de week komen wij met klem op. Moge hiertegen ook in den Raad een waarschuwende stem worden gehoord! STADSNIEUWS Geen hypnotische of suggestieve demonstraties. De burgemeester heeft bepaald, dat er hier ter stede in den vervolge geen open bare hypnotische of suggestieve demon straties of daaraan gelijk te stellen voor stellingen mogen worden gegeven. Het Raadslid, de heer Heemskerk, heeft een amendement ingediend, om bij punt 23 sub b der agenda van a.s. Maan dag het woord w c g telkenmale tc veran deren in slraa t, dus te lezen Kager- straat, Vroomstraaf, Braassemerstraat. De hoer J. J. Versluys alhier slaagde te Amsterdam voor het Candi das t sexam en-Med i c i j n en TELEGRA EHIHEH De hittc-golf in Amerika. NEW-YORK, 23 Juni. (V.D.). Gemeld wordt uit midden-wcstelijko en oostelijke gedeelten van Amerika, dat door de gewel dige hittegolf, die in het land heerscht een groot aantal personen gedood is en talloo- ze menschen zijn flauw gevallen. De uitbarsting van den Etna. BERLIJN, 23 Juni. (V.D.). Uit Rome wordt gemeld, dat do koning op zijn terug tocht verklaard heeft, dat de uitbarsting niet zoo vreeselijk is geweest als in het be gin vermoed werd. De aangerichte schade wordt door den burgemeester van Lingua- glossa op 70 millioen lire geschat. Laatste siseiaa©hi©ira EEN HUISGEZIN VERGIFTIGD. Twee doodcu. Hedenmorgen bleef op het schellen van een familielid een woning in de Adelaar straat gesloten. Men wist met behulp van ladders door de achterramen binnen te komen en vond den man, de vrouw en de beide kinderen, een meisje van 3 cn een jongen van 6 jaar, als levenloos in de slaapkamer liggen. De man lag op den grond, de vrouw bij het bed van hun zoontje, Nadat door de politie, onder lei ding van commissaris Dammers een on derzoek was ingesteld, constateerde dr. Verhoef hij de kinderen den dood. Het ouderpaar, bijgebracht door toepassing van kunstmatige ademhaling, werd in nog half bewusteloozen toestand naar de kli nieken vervoerd. De voorraden etenswaren en het gevonden braaksel werden ter onderzoek meegenomen. Men vermoedt, dat het gezin op een of andere tot nu toe onbegrijpelijke wijze is vergiftigd. De toe stand der ouders is redelijk wel. Het treurig nieuws, dat hun beide kinderen reeds zijn overleden, heeft men hun nog niet medegedeeld. Brand. Men meldt ons uit Sliedrecht: Hedennacht ongeveer half twee brak ver- moedclijk door de lamp cener broeduiacki- ne brand uit bij den kapper P. T. te Gies- 1 sendam. Do eigenaar kon zich redden. Het huis is uitgebrand. lfisscherijberichten. IJ MUI DEN, 21 Juni. Heden kwamen van de trawlvisscherij hier aan den afslag de stoomtrawlers IJM. 482 Schiedijk met i f 2917, IJM. 143 Balder met f 3221, IJM. 201 Johanna N. Klein met f 1962, IJM. 261 1 Pan met f 2009, IJM. 45 Perseus met f 2259, IJM. 80 Hasekamp met f 1490, IJM. 116 i Meadows met f 1753, de sleepboottrawler IJM. 166 Marie met f 1385, en de zeillog- gers KW. 38 Bertha met f 599, KW. 126 met f 410, KW. 69 de Vrouw Jannetje met j f 532, KW. 54 Anna met f 530, KW. 153 met f 532, KW. 60 Katwijk aan Zee VI met 1 f 902 aan besomming. IJMUIDEN, 21 Juni. Van de beugvis- scherij kwamen Jiicr aan den afslag de stoömbeugers: VL. 86 Vooruit met f 642, VL. 156 Koningin Emma met f 655 en VL. 207 Uranus met f 571 aan besomming. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 2u Juju. Veiling. Bloemkool 1/13 —22, Bloemkool II 6—11, Salade I 2.20— 3.30, Salade II 1.201.60, Wortelen 9— 18.50, Komkommers 713, Rabarber 1- 1.60, Selderie 3.20—L20, Pieterselie 3A0 4.50 alles por 100; Spinazie IS23; Peu len 3744, Doppers 4849, Postelein 1619, Aardbeien S284, Aardappelen 1012, allés per 100 K>r. - 23 Juni. Eieren. Tolale aanroer 7831 stuks. De prijzen waren: Kipeieren 5.40 5.90, en Eendeneieren 5.256.20 per 100 stuks. Handel matig. Boter. De prijzen van boler op de heden gehouden mark! waren ais volgt: prima fa-» bricksbotcr controle 1.60, prima boereaboier 1.701.80 en goedo boerenboter 1-50 1.65 per Ivg. Aangevoerd 6/3, 12/6, 104/8 en 17/16 vaten, wegende 2850 Kg. Handel goed. Turfmarkt van 18 Juni tot en met 23 Juni. Lange cn Korte turf geen aanvoer. Prij zen Lange turf 10,5011 en Korte turf 9.5010 per 1000 stuks. BOSKOOP, 22 Juni. Veiling. Rozen: Ophelia 75 ct., Golden Ophelia 95 et., Sun burst 60 ct., Hadley 8090 ct., Pr. de Bul- garie 46 ct., Columbia 65 ct., Butterfly 75 ct., Mrs Aiiron Ward 43 ct., Mme Jules Bouchc 47 et., Polyantharozen 80ICO ct., per bes; Stem rozen 39 ct., per stuk; Gla diolen 65 ct-, Lathyrus 11 ct„ Pioenen 40 65 et., Pyretiwum 8ct„ Campanula 915 ct., Papaver 18-^-30 ct., Anjers 510 ct., Del phinium 35—55 ct., Irissen 610 ct., Aspa ragus 50 et,; Lelies 4—9 ct., alles per bos. Fruit: Aardbeien 74 ct. per pond; Sui- kerboonen 47 et. per honderd. Bij het einde van de laatste samenkomst ter gelegenheid van de Theologische Schooldag le Kampen decldo Prof. Dr. H. Bouman mede, dat de volgende Schooling waarschijnlijk reeds in 1927 zal worden gehouden, ter gelegenheid van de inge bruikneming van de nieuw opgebouwde school. De lieer H. Colijn gaf toezegging daarbij tc zullen .optreden. TER AAR, 22 Juni. Veiling „St Phocas". Peulen 4,05, Doperwten 4,Capucijners 2.75; Aardbeien 5864 ceut per kilo; Bloem kool I 14—20, idem II 7,50—10, idem III 47 per honderd. Sla 2,5 cent per krop; Postelein 19 cent por kilo; Aanvoer 886 zakken Peulen, 7 zakken Doperwten, 10 zakken Capu cijners, allen a 10 kilo. Veiling „Gcd zij mst Ons". Peulen 3.S8, idem I 3.40, Tuinbonen 1.90, alles per 10 kilo; Aardbeien van 4456 cent per pond. Aan voer 298 zakken Peulen, idem 33 zakken I, 1 zak Tuinbooncn. ROELOFARENDSVEEN, 23 Juni. Veiling. Peen 9 cent per bos; Aardbeien 712 cent por doos; Aardbeien.3550 cent per kilo; Peu len 32.80; Peulen I -f 3.403.50; Peulen II 2.50; Doperwten 4.403.70; Capucijners J 3.10. Doorsneeprijs van 22 Juni met aftrek van veilingskoslen: Peulen 3.14, Idem No. 1 3.57, Idem No. II 2.9S, Doperwten f 4.38, Capucijners 3.11, Idem dunne 1,93. ALPHEN AAN DEN RIJN, 22 Juni. Veiling. Per 100 Kg.: Peulen 3444, Doperwten 37 Postelein 1721; Per 100 bos: Rabarber 3.10—4, Peen 12—19, Andijvie 3.10—4; Per 100 stuks: Kropsla I 2.804.70, Kom kommers I 1012, Komkommers II 6S% Bloemkool I 24—28, Bloemkool II 11—16, Bloemkool III 27; Per 100 pond: Aardbeien 52—02. Wissolnotcéringen (Amsterdam) Zicht. Lonuen Berlijn 9 Parijs Brussel Zurich Weencn Rome Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-York 11.753/2 0.W21 15 SO 13.49 45.SÓ 87.81 Telegrafisch Weerbericht volgens w aarnemingen verricht in den mor gen van 23 Juni 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut to I)e Bildt. Hoogste Barometcrst.: 773.8 Valentin. Laagste Barometcrst.: 737.2 liaparanda. Verwachting tot den avond van 24 Juniï Zwakke tot matige Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weing of geen regen, zelfde temperatuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3