Gemeentelijke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18, tel. 1225, is hedenavond verkrijgbaar ZUIDERZEEBOT a f0.40, SCHELVISCH a f0.20—f0.30, SCHAR a f0.12 en SCHOL a f0.15—f0.35 per pond. J. a VAN DER LIP, Weth., loco-Burgemeester. Leiden, 23 Juni 1923. AGENDA. WOENSDAG 27 Juni. Leiden. „Or gel-concert" te geven door Anton H. Tie- rie. Pieterskerk. Aanvang 8 uur. lederen Woensdagavond van 7K8H uur. Rechtskundig Bureau Cbr. Beet. Bond. Steensehuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Juni waargenomen door de Apotheken van de heeren: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594 en D. J. v. Drie8um, Mare 76, telef. 408. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmor gen 8 uur nemen de volgende buisartsen den dioDst waar: I)r P-iim'ss. Dapmbnre 59. Tol HflR. Dr. Niemer, Stationsweg, Tel. 506. Dr Si'.'ireuder. Hoourrachi 69, Tel. 3Gt. Dr. Veldhuiizen, Hooigracht 84, Tel. 617, De Geneeskundige1 Zondagsdienst te Oegstgeest wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargeno men door dr. Varekamp, Warmönderweg 22, tel. 1916. is geworden, hetgeen o.m. bleek uit een gevonden geheim kasboekje van den ex- directeur, terwijl ook bij de huiszoeking op Woensdag j.l. enkele voor Ingwersgn zeer bezwarende stukken in beslag zijn genomen. De prijzen der vacantiekaarten. Op dc vraag van den heer Schaper be treffende spoedige verlaging van de prij zen der vacantiekaarten heeft de minister van Waterstaat het volgende geantwoord: Do prijzen van de vacantiekaarten blij ven ver beneden de nieuwe verlaagde prij zen voor lange afstanden, zoodr>r reed3 bij de thans voor die kaarten bepaalde prijzen de reizigers over lange afstanden niet slechts eenigermate, doch belangrijk ge baat worden. Do verlaging bedraagt op 225 K.M. reeds ongeveer 30 pet., op 250 K.M. 35 pet., op 275 K.M. 40 pet., op 300 K.M. 44 pet., op 400 K.M. 53 pet., en kan dus niet als tamelijk gering worden voor gesteld. Al mocht het mogelijk zijn, door nog sterkere verlaging het gebruik van de spoorwegen verder te bevorderen, dan zou toch nog moeten worden betwijfeld, of de financieele uitkomst gunstiger zou worden, dan bij de vastgestelde prijzen. Verlaging toch is in beginsel slechts gerechtvaardigd, voor zoover met eenige zekerheid mag wor den aangenomen, dat het verwachte druk ker vervoer niet alleen het door verlaging prijsgegeven bedrag, doch ook de hoogere kosten van dab vervoer zelf ten minste zal goedmaken. De tegenwoordige toestand veroorlooft niet daaromtrent gunstige ver wachtingen te koesteren, zoodat het niet verantwoord ware tot verdere belangrijke tariefverlaging over te gaan. Ook de aan vankelijk ongunstige uitkomsten van de met het buurtverkeer genomen proef kun nen daartoe niet aanmoedigen. Werktijd in het bloembollenbedrijf. Aan hoofden of bestuurders van bloem- bollenpcllerijen in alle gemeenten des Rijks is vergunning verleend, dat arbei ders van 18 jaar of ouder, werkzaam bij het pellen der gerooide bloembollen, gedu- rendo het tijdvak van 25 Juni tot en met 18 Augustus a.s., in afwijking van het be paalde bij artikel 24 der Arbeidswet 1919, tien uren per dag cn 55 uren per week ar beid verrichten, onder voorwaarde, dat: le. de arbeidstijd van bedoelde arbeiders in zijn geheel is gelegen tusschen 7 uur des voormiddags en 7 uur des namiddags; 2e. een afschrift der arbeidsregeling, die tijdens den duur dezer vergunning voor de betrokken arbeiders zal gelden, aan het be trokken districtshoofd der Arbeidsinspec tie wordt ingezonden, voordat van de ver gunning wordt gebruik gemaakt, en deze arbeidsregeling in de onderneming opge hangen. blijft, zoolang van de vergunning gebruik wordt gemaakt. Russische diamanten naar Nederland? Volgens do „Russpress" zijn de laatste dagen door bemiddeling van den Russi- schen diplomalieken vertegenwoordiger ie Berlijn, Krostinski, een gedeelte der „genationaliseerde" briljanten en andere cdelsteenen aan een Nederlandsch con sortium verkocht. Zij werden onder ster ke bewaking van de agenten der Sovjet- Russische politieke politie naar de Nc- derlandsclio grens vervoerd, waar zij door een vertegenwoordiger der Russi- echo handelsdelegatie te Londen in ont vangst worden genomen. De verkoops prijs bedraagt 20 millioen gulden. Deze «om zal door bemiddeling van de bekende Zweedsclie bankiersfirma Asckberg aan de Sovjetregeoring worden overgemaakt. Drielingen in de etalage. Mrs. Turner, de echtgenoote van een werkJoozen machinist te Middlesborough in 'Engeland, heeft onlangs een drieling ge kregen. Men berichtte dat aan den koning, die als cadeautje een kinderwagen en een: geldelijke bijdrage in de kosten zond. De Vrouw trachtte er echter nog een antra slaatje uit te slaan, en zette de baby's naast elkaar in de kinderwagen te kijk in de étalage van een winkelier te Londen. Groot was de toeloop en goéd was de re clame, welke de ondernemende handels man maakte, terwijl de trotsche moeder per uur 10 shilling opstreek. Doch actief was de politie, en toen de toeloop zoo groot was geworden, dat de straat werd versperd, trad zij op en verbaliseerde den winkelier. Deze heeft daarvoor thans een boete van 40 shilling gekregen. Slapie. Met ingang van 1 Juli a.s. zal dc afd. nettenvveverij der N. V. Katoenfabrioken •v/h Arntzenius Jan Rink en Co. wegens slapte in 't bedrijf worden stopgezet. Herziening d&r Sociale Verzekering. Verschillende leden van den Hoogen Raad van Arbeid, voor een groot deel vertegenwoordigers van organisaties van werkgevers en werknemers, hebben zich tot den Voorzitter van den Raad gewend met het verzoek de behandeling van het praeadvies van Commissie K I over de herziening der sociale verzekering in den Raad niet op 12 Juli a.s. maar later, zoo mogelijk in September of October, te doen plaats vinden. De voorzitter was van oordeel, dat hij eenigermate aan dat verzoek moest tege moetkomen, doch in verband met het groote belang, dat betrokken moet wor den geacht hij een spoedige vaststelling van het advies van den Raad, heeft hij de vergadering van den Raad ter behan deling van het praeadvies thans vastge steld op 26 en zoo noodig 27 Juli. De leden hebben dan zes weken tijd gehad om het praeadvies te bestudeeren. HET SCHADELOOSSTELLINGS- VRAAGSTUK. Een zakelijke oplossing. Nieuw is de oplossing niet. Men zal zich herinneren, hoe indertijd uit den Amerikaanschen hoek er sterk op aangedrongen werd, de groote politieke problemen van zakelijk" standpunt te bezien en op te lossen b.v. door het vormen van een commissie van financiers Het schijnt er nu heen te worden ge leid, dat de Intern. Kamer v. Koophandel voor dit wagentje zal worden gespannen. De heer mr. Arthur Balfour, voorzitter van de Association of British Chambers of Commerce vertoeft te Parijs, om een commissie van zakenlieden in Frankrijk te vormen. Deze commissie zal het schadeloosstel- lingsvraagstuk van een practiscb stand punt beschouwen en trachten op te los sen. Een Engolsche commissie is reeds be noemd, waarin zitting hebben sir Felix Schuster, Kenneth Lee en sir Josiah Stamp. De internationale kamer van koophandel zal deze kwestie ter hand ne men en men verwacht, dat de Amerikaan- sche voorzitter van de Kamer binnenkort te Parijs zal komen in verhand met het nieuwe plan. De Brifsche Association werkt in dezen nauw samen met de In ternationale Kamer. Men hoopt, dat men zal komen tot de vorming van een nieuwe commissie, waarin een financier, een koopman en een expert op practisch eco nomisch gebied zitting zullen hebben. Met den practisch economischen expert wordt iemand bedoeld, die ondervinding heeft van belasting- en budgetaangsle- genheden. In de op mie van zakenmenschen is 't voornaamste 't tot stand brengen van een leening. Als een algemeene overeen komst op dit punt zou kunnen worden be reikt, zou een bevredigende leening uit gegeven kunnen worden met de Duilsche douane-rechten als onderpand. Do hef fing van een recht op den Duitschen uit voer was, naar men van. oordeel is, een fout, daar zij ten gevolge had, dat de ex port er door beperkt werd, zoodat de hef fing zichzelf nadeel toebracht. Voorts was het de lcooper in het buitenland, die betaalde, in plaats van Duitscliland. Bal four's indruk van de situatie is, dat men in zalcemkringen in Frankrijk en zelfs in politieke kringen een uitweg uit den hui- digen toestand met blijdschap zou be groeten. Inderdaad zoo langzamerhand be gint ook in Frankrijk het besef levendig te worden, dat een oplossing van het Roor-confHct gewenscht is. Of deze echter door financiers kan wor den gevonden? Wij vreezen, dat waar toch hij alle geschil een politieken onder grond wordt gevonden ook door middel van de diplomatie een oplossing moet verkregen worden. Wèl kunnen de financiers door hun ad viezen een slootje tot het herstel bijdra gen. Wat do politieke oplossing betreft, de den voor enkele dagen te Parijs geruch ten den ronde, dat een neutraal land als tusschenpersoon tusschen Duitschland cn Frankrijk zou dienst doen om tot een „wapenstilstand" te geraken. Quai d'Orsay sprak het evenwel gister ten stelligste tegen. Met de besprekingen tusschen de geal lieerden vlot het ook nog niet erg. Het Fransche antwoord op het Engel- scho memorandum zal eerstvolgende week verzonden worden. Veel „schot" zit er dus bij Frankrijk niet in. I Wellicht geeft men er den voorkeur aan ongemerkt te retireeren. Dan kan daartegen bij niemand be zwaar bestaan. DE UITBARSTING VAN DEN ETNA. De situatie is, ondanks het feit, dat de Etna nog niet geheel tot rust is gekomen, veel beter. Nu en dan schieten nog vlam men op, die mijlen ver in de omtrek zijn te zien. Deze vlammen hebben evenwel veel van haar sterkte verloren. De aard-, schokken zijn bijna geheel opgehouden, terwijl het gerommel in den vulkaan niet zoo hevig meer is. De explosies, die de latste dagen bijna voortdurend plaats hadden, zijn veel schaarscher geworden. Ongelukkigerwijze houdt de lavastroom nog aan. Hij vloeit langzamer doch ver nielt alles op zijn weg. Gedurende den nacht kroop de lavastroom tot dicht bij Linguaglossa, zoodat al is het oogen- blikkelijh gevaar blijkbaar geweken de toestand ernstig blijft. Het is nog niet zeker of deze plaats zal worden behou den. Volgens de „Gïornaïe di Roma" is do lava-stroom in een ander dal ge vloeid. De vreeselijke hitte heeft alles uitge droogd. Alle houten huizen en daken zijn door de hitte en droogte gescheurd. Wat de lavastroom niet verwoestte, werd veel al door de aardschokken vernield. Vele huizen staan op invallen. De toestand te Castiglione, het andere bedreigde dorp, blijft onveranderd. Hier staat de lava stroom bijna stil. De uit de kraters vloeiende lava is veel verminderd en de aschregen is eveneiVs veel geringer. De dikke rook is opgetrok ken, zoodat liet thans mogelijk is, den toestand bij helder daglicht te zien. Alles ziet zwart. Het is of op zeer uitgebreide schaal getracht is een asphaltplaveisel te maken, waarover straks een stoomwals zal trekken. Door de straten der dorpen ziet men nu eens in den lichtenden gloed der weer oplaaiende vlammen dan in het zwart van den aschregen voortijlende vage schaduwen, die met deuren, vensters stukken van daken en steenen beladen, alles wat nog te redden is in veiligheid pogen te brengen. De als woedende dui vels werkende kerels zijn fascisten, die zelfs de rails opbreken, om het ijzer te behouden, een kostbaar metaal voor bet land van Italië. De uitbarsting van den Etna verkeert in een stadium van afneming naar het schijnt. Bij de omwonende bevolking wordt de hoop weer levendig. De aangerichte schade wordt tot op het oogenblik geschot op 70 millioen. KORTE BERICHTEN. De Fransche Senaat verwierp met 177 tegen 115 stemmen het door de re- gecring gevraagde crediet van 235 mil lioen francs voor het leger in Syrië, doch nam het door de financieele com missie voorgestelde crediet van 220 mil lioen aan. De Ullstein-dienst meldt uit Mann heim, dat het in de nabijheid van deze stad tot oen gevecht tusschen Duitscbe politie en Fransche soldaten, die bij een bank gelden in beslag kwamen nemen, is gekomen. Hierbij vuurden de Franschen op de Duitsche politie, waardoor een Duilsche politiebeambte werd gedood. yDe internationale spoorweg-unie is te Praag bijeengekomen ten einde te be raadslagen over de valuta-kwestie. Aan de bijeenkomst - wordt deelgenomen door vertegenwoordigers van Duitscliland, Frankrijk, België, Engeland, Italië, N e- d e r 1 a n d, Oostenrijk, Noorwegen, Roe menië, Estland en Polen. Uit Bochum wordt gemeld, dat de bezettingstroepen een aantal vooraan staande leden van dc nationalistische or ganisaties, zijnde in totaal 50 personen, hebben gearresteerd. Naar men uit Berlijn meldt, over weegt men, in verband met den lagen stand der Poolsche mark, den invoer van groote hoeveelheden aardappelen uit Po len, dat nog groote voorraden bezit. In de derde week van Juni zijn de prijzen in Duitschland tengevolge van de markdaling weder met 26 pet. gestegen. Theunis schijnt met de katholieken en liberalen in België tot een accoord te zijn gekomen inzake de aanvaarding der portefeuilles voor een nieuw ministerie. Volgens de laatste berichten zou hij als er tenminste injniddcls geen kink in den kabel komt, heden aan den koning gaan mededeelen, dat hij diens opdracht voor de samenstelling van een nieuw kabinet officieel aanvaardt. Hoe president Harding reist. President Harding gaat met vacantie, om echter tevens een aantal politieke re devoeringen të houden. Of hij tot rust zal komen na den inspannenden arbeid van het afgeloopen jaar, valt te betwijfelen als men het reisprogram leest. De presi dent gaat 15.000 mijl afleggen, naar Alas ka en terug. Behalve zijn echtgenoote zullen 56 vrienden hem verzeilen, behal ve nog de drie secretarissen van den pre sident, zes detectives, 22 journalisten en vijf bioscoop-operateurs. Het gezelschap zal in een extra-trein uit tien wagens bestaande dit rumoerige uitstapje ondernemen. De rechten der minderheden in Hongarije De Hongaarsche regeering heeft ter uitvoering van de in het vredesverdrag van Trianon vervatte verplichtingen inza ke do bescherming der minderheden, een verordening uitgevaardigd, waarin o.a. wordt bepaald, dat alle Hongaarsche staatsburgers, zonder onderscheid van ras, taal of religie voor de wet gelijk zijn, en gelijke Hongaarsche staatsbur gerlijke rechten genieten, 't Behooren tot een der minderheden kan nimmer iemand uitsluiten van de openbare ambten. Deze verordening treedt in werking op den dag der afkondiging. De minister-president graaf Bethlen zal voorts in de Nationale Vergadering een wetsontwerp indienen, betreffende de verplichte taalkennis voor de minderhe den bij het bekleeden van openbare amb ten. Een moedige vrouw. De dochter van generaal Broessiloff, de bekende commandant van het roode leger en vroeger opperbevelhebber van het keizerlijk Russische leger, is te Mos kou door de bolsjewisten geëxeoulserd. Mej. Broessilof was schuldig bevonden aan bet verborgen van gewijde vaten uit een der Grieksch Katholieke Kerken te Moskou. Zij bad deze taak op zich ge nomen, om de vaten niet in banden der bolsjewisten te doen vallen. In verband met de verdiensten van haar vader voor het roode leger, werd mej. Broessiloff medegedeeld, dat een verzoek om gratie zoo zij een derge lijke petitie indiende gunstig zou ont vangen worden. Doch zij antwoordde, dat zij geen genade uit de bebloede han den der moordenaars van bet Russische volk wilde aannemen. Daarop werd zij doodgeschoten. yiT DE OMfiiGEVENG KATWIJK AAN DEN BIJN. AI eenige dagen zien. we hier voor de winkelruiten oranjebiljet- ten prijken, welke ons mededeelen dat de volgende week een bazaar van de Chr. Zangvercen. „Soli Deo Gloria" alhier, ge houden zal worden. Het belooft volgens het programma interessant te worden. Dinsdagavond 7 uur opening door den Wel Ed heer Joh. Yooys waarbij de zangver- oeniging verschillende zangnummers zal uitvoeren. De Woensdagavond belooft zeer interessant te worden daar 't strijkorkest „Jong Holland" uit Leiden, directeur Th. H. Polmann, zijn medewerking zal verlee- nen. Wij dit orkest reeds kennen, zullen dit met blijdschap vernemen, we kunnen dan ook een ieder aanraden dezen avond zeker niet voorbij te laten gaan. De Don derdagavond zal waarschijnlijk ook wel aantrekkelijkheden met zich brengen. Ook zullen een pop en een sprei verloot wor den. Do firma v. Nelle zal weder gratis koffie cn thee schenken wat zeker een doelmatige reclame is voor genoemde fir ma, maar ook de gezelligheid voor do ba- zaarbezockers, verhoogt. Vrijdagmiddag en -avond zal dezelfde firma haar beroemde film vertoonen. De toelichting daarbij wordt gegeven door den vertegenwoordiger voor deen omtrek, de Weled. heer Bink, hoofdvertegenwoor diger van bedoelde firma. De netto opbrengst van een en ander komt ten bate. van het orgelfonds van reeds genoemde Zangvereeniging. Wij wensehen de vereeniging veel succes. ALPHEN AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk vcorm. 10 uur Ds. de Bruin en nam. 7 uur (Bed. II. D.) Ds. Veldhoen. Evangelisatiegebouw voorm. 10 en nam. half 7 uur Ds. Lekkerkerker van Delft. Oudshoornsche weg voorm. half 11 uur Ds. Baar van Alkmaar. Martha-Stichting voorm. 10 uur Ds. Voors. Geref. Kerk (Raadhuisstraat) voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Schouten. (Hooftstraat) voorm. 10 uur preeltlezen en nam. half 7 uur Ds. Wienfjes. Chr. Keref. Kerk voorm. 10 en nam. half 7 uur preeldezen. De heer v. Donk, onder- wijzer aan de openbare M. U. L. O.-school hoofd de heer Gaillaird, is benoemd tot hoofdonderwijzer aan de openbare school te Zevenhuizen. Burgerlijke Stand. Gebo ren: dochter van W. H. J. v. d- Bosch ge boren van Halm dochter van Ch. v. d. Neut geboren De Graaf zoon van C. Kok geboren Turkenburg zoon van C. van Beerschoten geboren Aanljes zoon van M. van Staveien geboren Braatn zoon van M. Kroft geboren Bakker zoon van C. Hoogervorst geboren Boot dochter van C. Blom geboren Bogerd. Ovcrucden P. Bouthoorn jd 2 jaar M. Snikkers wedn. A. v. d Willik 81 jaar. Gehuwd: G van Gapel jm 29 jaar on P. J. Redegel-d jd 21 jaar M. v. d. Velden jm 32 jaar en K M. Kooij jd 27 jaar Gvd Mik jm 29 jaar en J Tuinman jd 26 jaar C. Vis jm. 23 jaar en W. H. de Bruin jd. 24 jaar HAZERSWOUDE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. half elf en nam. half acht Ds. Luuring. Geref. Kerk voorm. half elf en nam. half acht Ds. Meijering van Katwijk. KOUDEKERK. De heer J. C. Oeberius K a p t o ij n is door H. M. de Koningin opnieuw benoemd tot burgemeester dezer gemeente. RIJPWETERING. Donderdagmiddag bad bij het uitgaan der school een jongen de on voorzichtigheid het zoontje van den heer H. een duw te geven, juist toen een hooi wagen passeerde met het gevolg, dat de jongen een der wielen van de wagen over het been kreeg. Het ventje liep een zoo beduidend beenblessuur op, dat de dok ter opname in het ziekenhuis noodig achtte. ALKEMADE. j— Naar wij vernemen is het het gemeentebestuur mogen gelukken de geldleening, groot f39.000.tot dekking van de kosten van het vernieuwen van do brug over de Ringvaart te Nieuwe- Wetering onder de ingezetenen te plaat sen. Bij Burgemeeser en W et- houders is ingekomen een verzoekschrift van P. Zoetemelk to Rijpwetering voor den verkoop van sterken drank in het klein voor het personeel kadastraal be kend gemeente Alkcmade, sectie D No. 1778. Dezer dagen kregen een tweetal opgeschoten jongens twist over een meisje. Dat de wraaklust nogal groot was bewees wel het feit, dat de een den ander een zakje peper in de oogen trachtte te werpen. Gelukkig kwam het grootste gedeelte der peper op de kleeren terecht. De zaak is den politie in handen gegeven. OEGSTGEEST. Predikbeurten. Irene. Zondag voorm. 10 uur Ds. J. Riemens. Bewaarschool. Zondag voorm. 10 uur do heer S. A. G. Bakker. HILLEKOM. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 en nam. 4.30 uur Ds. J. O. V. van Bemmel. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. J. van Herksen, (Cat. Zondag 9.) Chr. Geref. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur Leesdienst. Tot diakenen in de Geref. Kerk alhier zijn gekozen de heeren J. Schenk en A. Verweij. Burger 1. Stand. Bevallen: E. v. Gameren-Hopman z. C. W. Witte- man-Meskers d. H. C. Zonneveld-den Hollander z. A. M. de Boer-Boot d. Ondertrouwd: G. B. Bouma en M. Pardoen A. Kokkelkoren cn O. v. d. Aar Getrouwd: A. Sallier en A. J. Korte A. Huisman en J. A. Granneman. Overleden: P. Mens vr. 10 mnd. SASSENHEIM. DE BOLLENPELTIJD. Een circulaire aan de patroons. Tot de patroons in het bloembollenbe drijf is de volgende circulaire gericht: Het is de overtuiging van ondergetee- kenden, dat de tijd, die nu aanstaande is in het tuinbouwbedrijf, n.l. de z.g.n. „schuurtïjd" of „bollenpellentijd" voor do in dat bedrijf werkzame jongens en meis jes zeer gevaarlijk voor de zedelijkheid moet worden genoemd. Deze overtuiging steunt op een onder vinding van jaren, zoodat een poging tot verbetering der toestanden noodzakelijk mag heeten. Zoo is het meer dan ergerlijk te verne men, dat er tijdens het werk gesprekken worden gevoerd, er op aangelegd de on schuld der jeugd geheel en al weg te ne men; dat er liederen worden gezongen, waarvoor menig volwassene zich schaamt ze te moeten hooren, en'dit alles vergezeld, ja wij mogen zeggen, doorweven met dc meest grove vloekwoorden en verwen schin- gen. Ondergeteekenden dringen er daarom ten zeerste bij u op aan, de meest geschikte middelen ter hand te nemen om dit alles behalve denkbeeldig gevaar te keeren. Het zij aan uw beleid en goeden wil overgela- ten, hoe dit doel te bereiken; doch één ding staat vast: Zonder medewerking van de patroons zal iedere actie, uitgaande van de arbeiders, ten doode zijn gedoemd, doch evenzeer is 't waar, dat zonder mede werking van de arbeiders, ieder streven van de patroons in die richting onvrucht baar moet blijven. Waar heiden samen werken, daar moet het succes verzekerd zijn. Wij sporen daarom u in deze aan tot gemeenschappelijke samenwerking, waar van alleen de overwinning in den strijd tegen godsdienstloosheid en zedenbederf te verwachten is. Wij meenen op uw aller krachti.gen steun en sympathie voor deze meer dan goede en noodzakelijke actie te mogen rekenen cn wij dachten hiermede het ini tiatief cener doelmatige .bestriidrog te heb ben genomen. Overtuigd van uw eller medewerking, J. H. A. THUS, Pastoor. A. H. BOEIJINGV Pred. Ger. Kerk. P. H. VERHOOFSTAD, Kapelaan. W. G. KRIJKAMP, Pred. Herv. Gem. Sassenheim, 21 Juni 1923. Door het Gemeente be- stuur van Sassenheim is gisteren aanbe steed het bestraten van het Ocsthaven- terrein buiten levering van straatklinkers, waarvan de uitslag is als volgt: 1. P. van Egniond J.Wzn. te Rijnsburg en P. Snoe- ker te Leiden voor f 2840; 2. J. Lindhorst te Bodegraven en J. Versluijs te Oude wa ter f 2700; 3. L. Kievit te Haarlem voor f 2680; 4. H. Bunschoten te Hillegcrsberg voor f 2062; 5. S. J. Morel te 's-Graven- liagc voor f 2252; 6. D. Schouten te Scho ten voor f 2224; 7. B. Leffers te Zand voort voor f 21S0; 8. A. van Dijk te Utrecht voor f 2163; 9. Joh. Potman to Haarlemmermeer voor f 1985; 10. H. S. de Reus te Vel zen 1 voor f 1937; 13. P. Dekinga te Amsterdam voor f 1748; 12. G. A. van Strien te Raamsdonk voor f 1728; 13. A. Wouden berg te Ameide voor f 1575. Een biljet van onwaarde. Burgerl. Stand. Geboren: Alida d. van A. Bergman en M. C. Floor Maria Helena d. van W. de Ridder en D. E. Hogendorp Catharina Rendrica d. van W. Krom en H. J. Murk. Gevestigd: P. van de Kamp en ge zin, Teijlingerlaan 41 van Ncordwijk Mej. W. H. Kouvenhoven, Tijlcosstraat 12 van Leiden A. den Boer, Hoofdstraat 170 van Bergschenhoek C. Smit, Tijlcos straat 1G van Texel J. A. v. d. Voort en gezin, Hoofdstraat 23 van Noordwijk Mej. A. Onderwater, Rijksstraatweg 8 van Noordwijk A. A. J. Koppers en gezin, v. Heemstrastraat IS van Warmond. Vertrokken: I. Coorn, van Hoofd straat 55 naar Hillcgom. WOUBRUGGE. Het Noordeinde van ons dorp is zeer verfraaid door een twee tal landhuizen; het eerste op de plaats, waar wijlen dë heer Klaas Kempcnaat3 zich vestigde, doch nu ten behoeve van den heer M. herbouwd door do heeren Gebr. Stigter, wien het werk tot eer strekt. Niet minder fraai is dc tweede villa, het meer uitgebreide heerenhuis, van wijlen den heer Jan van Dam, dat Gebr. van Lu iing zeer solicde daar stelden cn waar de familie T. straks haar intrek zal nemen: 't is voor oudheidliefhebbers een genot daar te vertoeven. Zeer ad-rem verkreeg dit landhuis den naam van ,,'t Huis ter Woude"; met ,,'t Huis Dc Boe" en „'t Huis Ter Aar", be waard het schoon verleden van ons dorp. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag voorm. 10 uur Ds. Beekenkamp van Leiden. Nam. 7 uur Ds. Honders van Zocterwoude. Geref. Kerk. Voorm. 10 cn nam. 7 uur Ds. W. M. le Cointre.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2