Groote Zomeruitverkoop WAALS. Haariemmerstr. 1S2®13ü Gsciteenïeiijke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP., Aan den gemeentelijken viscliwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is WOENSDAG verkrijgbaar ZUEDERZÈEBGT a f 0.48, SCHELVISCH a f 0.21—f 0.32, SCHOL a f0.22—f0.40, SCHAR a f0.18, ROODE POON a f 0.37 en TARBOT a f 0.52—f 0.58 per pond. J. C. VAN DER LIP, Weth. loco-Burgemeester. Leiden, 19 Juni 1923. AGENDA. lederen Woensdagavond van IA 8J4 uur. Rechtskundig Bureau Ghr. Best. Bond. Steenechuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Juni waargenomen door de Apotheken van de heeren: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594 en D. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschbeid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. WOENSDAG 20 Juni. Leiderdorp. Ghr. Muzieik-Ver. „Devote". Concert op liet plein der Ghr. School. Aanvang 8 mede door 24 korting per maand daarvoor aan te bieden. In verband met den wensch van den handel tot vroegtijdige levering voor den export inzonderheid naar Scandinavië, werd besloten de veilingen reeds op 24 Juli te openen. Geen salarisvermindering. In verband met de reeds vroeger ver spreide geruchten over een in te voeren salaris-vermindering voor militaire- en burger-Rijksambtenaren, kunnen wij thans mededeelen, dat het niet in het voornemen van de Regeering ligt voor- loopig tot vermindering van de salaris sen over te gaan, of daartoe voorstellen te doen. 1 De Ongevallenwet. Het bestuur der Rijksverzekeringsbank is voortaan bevoegd, do voorloopige bij drage, door werkgevers in de administra tiekosten te betalen, vast te stellen op een ander bedrag, indien zulk een bedrag naar zijn oordeel meer in overeenstem ming is met bet bedrag, dat als aandeel in de adininistratiekosten verschuldigd zal Wijken. Voorts zal het bestuur van een werk gever, een naamlooze vennootschap of een vereeniging, zoolang de vaststelling van diens voorloopige bijdrage nog niet heeft plaats gehad, voorloopige stortingen in ontvangst nemen in afbetaling op de voorloopige bijdrage. De tijdstippen en be dragen dier stortingen worden door dat bestuur bepaald. Deze besluiten zijn 13 Juni j.l. in wer king getreden. RegeerintgsJubiEeum van die Koningin. Het nationale huldeblijk zal op een na der te bepalen dag in de week van 17 —23 September aan de Koningin worden overgedragen. De Koninklijke familie zal daarvoor in Delft komen. Democratische Partij. In de jaarlijkscbe algemeene vergade ring van de Democratische Partij, die Zaterdagavond in Amsterdam is voort gezet, is met algemeene stemmen herbe noemd tot voorzitter prof. mr. J. E. Hee- res. Tot secretaresse werd gekozen me vrouw A. BordtlandSillevis te 's-Gra- Wijzicfing bijdragen werkfocteenkassen. De Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft aam de gemeentebesturen mededeeling gedaan van onderstaande circulaire aan de besturen der gesubsi dieerde vereenigigng met werkloozenkas: „Ik 'heb de eer U mede te deelen, dat fn den vervolge, bij wijziging van de bij dragen voor do werkloozenkas, bet sub sidie ten aanzien der gewijzigde bijdra gen slechts wordt verleend: a. bij definitieve wijziging en daarmede gepaard gaande verandering in het reglement, met ingang van een door mij te bepalen datum, vallende na dat deze verandering door mij is goed gekeurd; b. bij het door Uw bestuur gebruik ma ken van de reglementaire bevoegdheid om de bijdragen tijdelijk te verhoo- gen, met ingang van een datum, vallende op zijn vroegst veertien dagen, nadat mij door dit bestuur van het. besluit tot tijdelijke verbooging is kennis gegeven." Het weer en de gezondheid. Drie dagen vóór midzomer en nog brandt de kachel. Het onderwerp wordt afgezaagd en wij komen er toe om te berusten. Lijdzaamheid is echter moei lijk en steeds wordt er gemopperd en gezucht. „Je wordt ziek van het weer", zegt „men". Heeft „men" daarin gelijk? Het Hbld. heeft het gevraagd aan den heer L. Heyer- mans, directeur van den Geneeskundigen Dienst te Amsterdam. Verleden jaar om dezen tijd, zeide bij, was het warm, er zijn tenminste warme dagen geweest. Er waren weinig zieken. Nu is het koud en bet ziekte-percentage is weer gering. De medici klagen steen en been, dat zij haast niets te doen heb ben. En ook do controleerende artsen der gemeente vinden weinig patiënten. De „gezondheidsepidemie" houdt nog altijd aan. Merkwaardig is het ook, dat er zoo .weinig verkouden menschen zijn. BIJ Groote Tricot Heerenpantalons 88 Jaeger Heerenhemden 1.4272 Heerenflanellen 96 Prima Drilboezeroenen 1.8272 Engelscli leeren Werkbroeken 3.49 Heeren witPiquc-overhemden 2.40 Huishoudschorten, pr. bont 1.2772 Dril Jongenspakjes met Matrozenkraag 1.70 Grijze Jongensblousen 1.25 Voile Kinderjurken 1.25 Wit Tricot Damestailles 32 Blauwe Handdoeken 23 2-pers. geschilderde Ledikanten 8.75 Groote wit-ijzeren Kinderledik. 6.50 Damast Kindermatrassen 4.65 Zwaar gevulde Hoofdkussens 88 Rood/zwart Karpetten 5.50 Gebloemde Karpetten 7.75 Closetmatten 4772 Slaapkamermatten 140 x 180 96 Tafelzeil, prima kwal., per el 75 Houten Raamgarnituren,compl. 1.59 Landhuisstof, in mod. streepen 59 Ribstof voor gordijnen 54 Gekleurde Zephirs, per el 1972 Gebloemde Voiles, per el 20 Moderne geyuite Stoffen, per el 45 Crêpe marocain, in mod. kleuren 83 Dubbel breed blauw Cheviot 88 Tropical, voor stofjassen en jongensblousen 29 Zwaar waschecbt Poolbont 29 Prima Luierstof, per el 22lfo Graslinnen, voor lakens, p. el 52 6/i wit Katoen j. schorten, sloopen 42 Geel Katoen, voor lakens 45 Mooie witte Katoen 2172 Bitss But kiuferiB tóe, wij mallen praciitise LUCKÏBSILQIS Een goede zijde van bet koude weer is, dat er baast geen muggen zijn. Zooals alle jaren is weer de strijd aangebonden tegen de larven van de malaria-muggen. Er zijn evenwel baast geen larven gevon den. Door bet gebrek aan zon en warm te is de muggeneieren-productie mislukt. Als het weer niet spoedig verandert, zal ook de tweede productie mislukken. De koude zal dus tot gevolg hebben dat naar alle waarschijnlijkheid de malaria dit jaar slechts weinig zal optreden. Iets minder gunstig dan met de overi ge ziekten staat het nog altijd met de ty phus, welke langer dan anders blijft heerschen. Wat de zuigelingen-sterfte betreft, hierbij is geen enkel nadeelig gevolg van het koude weer te vinden. De cijfers blijven zeer gunstig luiden. Diphterie treedt weinig op. Chr»-Historische Gemeenteraadsleden. Gisteren werd te Utrecht onder voor zitterschap van den beer J. R. S n o e c k H enkemans een drukbezochte verga dering gehouden van de Ver. van Chr.~ Historische Gemeenteraadsleden. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan do zeer sterke uitbreiding van bet aantal Christelijk-Historische ge meenteraad sleden De aftredende bestuursleden, de heeren Ter Haar, Oosterhoff en Knoppers, wer den bij acclamatie herkozen. Uit bet jaarverslag bleek, dat liet le dental is gestegen. Mr. dr. G. O. P. Baron Greutz, burgemeester van Ede, sprak hierna over Do autonomie der gemeen ten. Spr. ontwikkelde daarbij de volgende stellingen: lo. De Rijkswetgever is alleen geroe pen en bevoegd om regelend op te tre den: a. indien het wenschelijk is voor bet gehecle Rijk een eenparige regeling te treffen; b. indien de provincie of ge meentebesturen ieder afzonderlijk niet in staat zijn een afdoende voorziening te treffen; c. indien die lagere besturen daartoe wel in staat, doch daartoe on willig zijn. In verband hiermede worde art. 150 uit de Gemeentewet geschrapt; 2o. De Rijksregeering onthoud© zich ook om langs indirecten weg in andere gevallen dan boven aangegeven regelend op te treden, hetzij door uitoefening van het vernietigingsrecht, hetzij door het voorschrijven van modellen voor gemeen telijk© verordeningen, hetzij door het stellen van voorwaarden bij de toeken ning van subsidies aan gemeenten uit 's Rdjks schatkist; 3o. Bij de toepassing van art. 167 der Gemeentewet beperk© de taak van Gede puteerd© Staten er zich toe te beletten dat de plaatselijke strafverordeningen bepalingen bevatten welke in strijd zijn met de wet; 4o. bet stelsel der gemeentelijke auto nomie veonderstelt de financieel© zelf standigheid der gemeenten. Daarom is een herziening van de financieel© ver houding tusschen Rdjk en gemeenten een dringende eisch, ook en vooral in het be lang der gemeentelijke autonomie. Over deze inleiding werden levendige besprekingen gevoerd. Nadat nog enkele wijzigingen in het huishoudelijk reglement waren goedge keurd, werd de vergadering gesloten. BUITENLUI! BI DE BESPREKING OVER HET DUITSCHE AANBOD. Frankrijk trekt terug. Do Fransche regeering heeft Zaterdag j.l, de Belgische regeering een ontwerp-ant- woord op de Engelsebe vragenlijst doen toekomen. De „Etoile Beige" van Maan dagochtend schrijft, dat dit ontwerep ge ïnspireerd is door den oprechten wensch, tot een Britsch-Fransche-Belgische accoord te geraken. Voorts deelt bet blad mede, dat bet ontwerp in zeer hartelijke bewoor dingen gesteld is. Hieronder volgen eenige nadere bijzonderheden: Wat het lijdelijk verzet betreft, dient de Duitsche regeering een proclamatie uit to vaardigen, waarin aan d9 ambtenaren ge adviseerd wordt, dat zij hun plaatsen we der zullen innemen en hun tegenwerking zullen staken. Indien de Duitsche regee ring er van afzag het lijdelijk verzet voor te schrijven, zou Frankrijk in de plaats yan; 't tegenwoordig régime bet régime van „onzichtbare occupatie", zooals werd ingesteld op 11 en 12 Januari. Met de „onzichtbare occupatie" bedoelt men dan een zeer kleine bezetting, om de ingenieurs te beschermen. De Engelscho bladen verheugen zich zeer in dezen nieuwen Fransche toon. In een overzicht van den toestand, schrijft de „Observer": „Alleen indien er een schikking wordt getroffen, zal bet mogelijk zijn uit de im passe te geraken. Het denkbeeld, dat Duitschland zich onvoorwaardelijk moet onderwerpen ongeacht die voorwaarden, waaraan dit land zal moeten voldoen, zal geen enkele Duitsche Tegeering kunnen aanvaarden en dit zal ook geen enkele Britsche regeering van, Duitschland eiscben Wanneer men dit denkbeeld uitschakelt, is bet dus in de eerste plaats noodzakelijk, te weten, wat den Franschen premier, Poincaré, precies voor den geest staat. De Britsche regeering heeft,' zooals bekend, nauwkeurige inlichtingen gevraagd. Groot- Brittamiië beeft vorderingen, zoowel op Frankrijk als op Duitschland. Het heeft er daarom belang bij, dat de oorlogstoestand, welke thans feitelijk tusschen Duitschland en Frankrijk bestaat, zal worden beëin digd. Alvorens er eenige .stap kan worden ge daan, moet Groot-Brittaimië weten, welke voorwaarden Frankrijk precies stelt voor beëindiging van de bezetting van het Roer gebied, en op welke fwijze Frankrijk zich voorstelt, betaling der schadeloosstelling te verkrijgen. Indien vervolgt bet blad de voor waarden van Frankrijk zoo zijn, dat zij het vooruitzicht óp de lang verbeide on- derliandelingen openen, dan is er een keer punt in de Europeescbe politieke verhou dingen gekomen. De schadeloosstellings kwestie en bet vraagstuk van Frankrijk veiligheid zullen dan zeker tot oplossing worden gebracht. Uit de ascb der oude Entente zal dan een nieuwe Entente ver rijzen, welke aan de behoeften van den vrede beantwoordt. Er zal dan ook gelegenheid zijn,, een werkelijken Volkenbond te vestigen en uit de ervaring, welke wij in den oorlog op deden, zullen wij inderdaad die voordee- len kunnen trekken, welke ons naar wij hoopten en nog hopen ten deel zouden vallen." Een alleszins te behartigen uitspraak I DE KABINETSCRISIS IN BELGIE De Belgische koning beeft den afgetre den premier Theunis bij zich ontvangen en hem de vorming van een nieuw kabinet opgedragen. Theunis beeft zich de aan vaarding van deze opdracht nog yoorbe- bouden, totdat hij geconfereerd heeft met politieke persoonlijkheden van een oplos sing inzake kwesties van de Vlaamsche universiteit en militairen diensttijd te be spreken. Theunis heeft verklaard zich de moei lijkheden van zijn taak niet te verhelen. Daarom dan ook heeft hij de opdracht een kabinet te vormen, onder welks leden een zelfde opvatting bestaat omtrent de oplos sing der taalkwestie en bet militaire vraagstuk, nog slechts onder voorbehoud aanvaard. Het is mogelijk, dat nieuwe spoedvergaderingen der parlementaire fracties worden bijeengeroepen. Verwacht wordt, dat de voorbereidende besprekin gen voor de samenstelling der nieuwe re geering nog wel drie of vier dagen zul len duren. LAUSANNE. Te Lausanne doet in Turksche kringen bet gerucht de ronde, dat Ismet Pasja nieuwe instructies van zijn regeering zou hebben ontvangen, die de oplossing van de kwestie der betaling der Turksche staats schuld-coupons mogelijk zouden maken. De tekst van een bemiddelingsformule, waar mee Ismet zich zou kunnen vereenigen, zou ook bij zekere geallieerde delegaties met slechts een enkele uitzondering instem ming hebben gevonden. Men is algemeen van meening, dat de conferentie te Lau sanne deze week zal afloopen. De geallieerden beraadslaagden gis teren breedvoerig over den algemeenen toestand en namen er nota van, dat tot dusver geenerlei overeenstemming verkre gen is kunnen worden in zake de kwestie der coupons van de Ottomaansche schuld. Zij kwamen overeen de instructies hunner regeeringen af te wachten. KORTE BERICHTEN. H' Venizelos heeft een nieuwe nota aaiï de geallieerden' overhandigd, waarin ver-#. klaard wordt, dat Griekenland spoedig vrede met Turkije wenscht. De Amerikaansche minister van Fi- nantieën zal de economische omstandig heden van Europa op zijn reis naar ons werelddeel bestudeeren. De toestand in Bulgarije is weer volkomen normaal. Tusschen Mexico en Amerika is voor de zooveelste maal weer een een verschil gerezen, over het al of niet erkennen der Obregon-regeering. Een conferentie over de geschilpunten vindt te Mexico-City plaats. Een Britsch torpdojager heeft ©en Turksck transportschip in beslag genomen in de Zee van Marmora met 'n lading wa penen aa-n boord. De Britten hadden vernomen, dat Tur kije wapenvoorraden in Thracie trachtte te verplaatsen, wat verboden was, volgens de conventie to Moe-dania. Gisteren is de staking begonnen in de Noorsche papierindustrie, waarbij 84.000 arbeiders zijn betrokken. Griekenland sluit zijn begrootrng met een tekort van 2 milliard drachmen. „Buitengewoon gunstig" zegt de minister. UITBARSTING VAN DE ETNA. De beruchte vulkaan de Etna op ihet eiland Sicilië is in werking. Do uitbarsting van den vulcaan beeft in iden nacht van Zaterdag op Zondag plaats vond, werden er hevig© aa'rdsckok- (plats vond, weiden er hevige aardschok ken waargenomen. Er hebben zich vijf giicuwe kraters gevormd, waaruit enorme [massa's lava stroomen. De omliggende pijnboom-wouden en de ibosschen bij Linguaglossa zijn geheel verwoest. Van de inwoners beeft zich een paniek meester gemaakt. In wilde vlucht gingen zij alle richtingen uit. De (lavastroom heeft reeds een breedte van ,300 Meter bereikt. Er is geen kans op (redding meer. Sol-daten en brandweerlieden zijn naar de plaats des onheils geijld om te redden wat nog te redden valt Zij helpen de be volking have en goed, voor zoover dit .«enigszins mogelijk is, in veiligheid te brengen. Er d-oen zich hartverscheurende tooneelen voor. De lavastroom verwoest alles wat. menschenhanden in den loop der eeuwen hetbben gewrocht. De stad Catania is door een nieuwe uitbarsting van den Etna verontrust. De iaanblik, welken de vulcaan oplevert, is verschrikkelijk. Van tijd tot tijd stoot de ivulcaan donderende geluiden uit. De hoeveelheid la'va©vetreft reeds die •van het jaar 1919. De nieuwe kraters zijn ontstaan tusschen de Montano Rome en de Montano Bianca. De lavastroom heeft naar drieëerlei richting een uitweg ge zocht, namelijk in de richting vian Lin guaglossa, van Vasto-Tessiano en in do Tichting van de in 1911 ontstane lavala- gen. De schade is enorm. In alle dorpen heerscht een onbeschrijfelijke paniek. Op Sicilië zijn in alle dorpen diensten voor de verleening van hulp aan de in- >woners georganiseerd. De wildste ge ruchten, door slachtoffers der catastrofe verspreid, deen de ronde, l Door de vluchtende inwoners wordt iedereen en alles onder den voet geloo- pen. In de ziekenhuizen van de naburige steden worden bij voortduring personen, die in het gedrang kneuzingen en wonden 'hebben opgeloopen, binnen gebracht. KEftK Eli SCJltööOiL Bruinisse, Twijzel, Altqrveer, Jutrijp- Hommerts en Krabbendam, J. H. Don-;, ner, cand. te Goes. Voor Oostkapell'e, H. H. van Kapel cand. te 's-Graven-; hage. t CHR. GEREF. KERK. Aangenomen: Naar Sliedrecht, T* A. Bakker, te 's-Gravenhage. Bedankt: Voor Kampen, G. Wisse, te Arnhem. Voor Vlissingen J. To1s-j ma, to Zeist. Bevestiging Intrede Afscheid. m Zondag nam D s. D. van L u 11 e r- velt afscheid van de Ned. Herv. Gem.! te Blauwkapel met een predikatie over '1 Joh. 10:16. Na het zingen van Ps. 138:2 en 3, sprak Ds. Luttervelt een woord tot dé mededienaren des Wooicls, Ds. de Lindi van Wijngaarden en Ds. Klomp, waarna spr. afscheid nam van Kerkeraad, nota-' beien, bestuur der Chr. Schoolvereni ging en zooveel anderen die door hun. diensten zich aan hem verplicht hebben. Spr. eindigde met de woorden: De geest des Heeren wone rijkelijk in uwe huizen en uwe harten. Cand. -N. A. C. SI ote maker de 1 Bruine, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Bergentheim, hoopt .- Zondag a.s. 24 Juni zijn intrede te doen. Ds. H. W, Laman. De toestand van D s. H. W. Lam n van Assen-, die te Leiden wordt verplr <d, is, hoewel langzaam vooruitgaande, /an dien aard, dat van terugkeer van den pa tiënt voorloopig nog wel geen sprake zal zijn. F. Letfinga. f In den ouderdom van 62 jaren is te Amsterdam na een langrurig lijden, nog plotseling overleden do beer F. L e 11 i n- ga, oud-hoofd der Christelijke School aan de De Wittenkade. Vereen. Chr. Yoérb. Univ. Onderwijs. Onder voorzitterschap van den lieer Van Hoogstraten kwam Zaterdag te Utrecht de Vereeniging voor Ghr. Voorb. Univ. Onderwijs in algemeene vergade-: ring bijeen. Rekening en verantwoording werden goedgekeurd. Jhr. Quarles van Ufford werd tot bestuurslid herkozen. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Valkenswaa-rd, P. v. d. Eist, te Vaals. Bedankt: Voor Driel (toez.), J. Brinkhorst, te Ingen (Betuwe). GERE. KERKEN. Beroepen: Te Spijk (Gr.), J. de Waard, te Bunschoten-Spakenburg (A.) To Suameer, E. Douma, cand. te 's-Gravenhage. Te Alblasserdam, J. D. Boerkoel, te Velsen. To Uithuizen, H. H. Sohoemakers, te Kampen. Aangenomen: Naar Maassluis (B.), F. W. H. Bramer, te Hoogoveen. Naar Molenaarsgraaf-Brandwijk, J. H. Donner, cand, te Goes. Naar An- del (N. Br.), H. H. van Kapel, cand. te 's-Gravenhage. Bedankt. Voor Stad aan het Ha ringvliet, Joh. S. Langen, te Waarder. Voor Raard c. a., J. D. Speelman,'te Sel- lingen Voor Apeldoorn: P. G. de Bruijn. te Oudewater. - Voor Moerdijk, Gemeenteraad Hazerswouiie. Vergadering van Maandag 18 Juni j.l. Voorzitter de burgemeester, de heer v. d. Meulen. Afwezig de beer Schrier. De V o o r z. ©pent de vergadering met gebed. De notulen worden gelezen en goedge keurd. Onder de ingekomen stukken een mis sive van den commissaris der Koningin, waarin tot zetter wordt aangewezen de beer N. J. Kapteyn. Verder divers© goedkeuringen van ge-# nomen raadsbesluiten. Rekening en verantwoording der ge-» zondheidscommissie te Alpben a. d. Rijn worden goedgekeurd. Het aandeel in de begrooting 1924 is voor Hazerswoude. De beer Offringa nam zijn benoe-t ming tot lid van de commissie tot we-# ring van schoolverzuim aan. Het verzoek om adhaesie van den ge meenteraad van Smilde aan haar adres tot het heffen over het gemiddeld inko^ men der drie voorafgaande jaren, wordt, op voorstel van B. en W., van de hand gewezen. Een ander lot onderging een verzoek om adhaesie aan een adres van den ge meenteraad van Wymbriseradeel om een algemeen vloekverbod in het leven te roe pen. De Voorz. merkte op, dat de -plaatse lijke gemeentetjes in dezen niet het laat-# ste woord moeten hebben, en dat des we-# gen een algemeen Rijks-vloekverbod zeer gewenscht is. Besloten wordt, overeenkomstig het voorstel van B. en W., om adhaesie te betuigen. De afd. Zuid-Holland van do Holland-?, sche Maatschappij van Landbouw ver-7 zocht om aan de Openbare School den „ouden tijd" te handhaven. Een „volksstemming" onder de ouders der kinderen had tot resultaat, dat met groote meerderheid vóór den ouden tijd werd gestemd. (404). De heer v. d. Bos vindt het eigen aardig, dat de klok om 12 uur (zomer tijd) wordt geluid. De arbeiders op het laud vinden het miserahei, na het luiden van de klok nog een uur te moeten werken, (gelach). De Voor z. vraagt onder hilariteit of de lieer v. Dam er en voorstel maakt, om een uur, later te luiden, waarop ontken nend wordt geantwoord. Een proces-verbaal van. de stommin-, gen wordt voor kennisgeving aangeno men. Plint 2. Nadere aanvulling en wijzï-* ging der overeenkomst met Boskc-op in zake het waterleidingsbedrijf. Heeren arbiters hebben meerdere con-: ferenties gehad met de gemeentebesturen van Boskoop en Hazerswoude en deden; het voorstel, niet in to .gaan op de acte i van compromis van 27 December 1922 doch de zaak in een minnelijke schik king te regelen. Beide partijen stelden hun eischers en1 heeren arbiters deden daarna -een tus schen voor stel. i Dit voorstel werd door B. en W. der beide gemeenten aangenomen. De voorz. liclit de overeenkomst toe waaraan wij het volgen do ontleonen: 'f* De minnelijke schikking houdt in' hoofdzaak is, dat Boskoop een tweedej persleiding mag leggen in de wegen vuni deze gemeente, mits het daarvoor j&c.r-'i lijks aan deze gemeente betaalt 12 A ct.* per strekkenden Meter, wat neerkomt op;J ongeveer f 1000 per jaar. Deze gemeente zal voorts moeten goed^l vinden, dat Boskoop behalve de reed#

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2