ICOUPONSl GERZON GemeeBiel"ke Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOQP., Aan den gemeentelijken vischwinkel,. Vischmarkt 18, tel. 1225, is WOENSDAG verkrijgbaar GRGOTE SCHELVISCH a 10.30, SCHOL a f0,16—f0.36, KABEL JAUW a f 0.40 en TARBOT a f0.55 per pond. J. _C. VAN DER LIP, Weth., loco-Burgemeester. Leiden, 12 Juni 1923. AGENDA. WOENSDAG 13 Juni. R ij n s b u r g Kerke li j k e Muzie k-U itvoering in de Ned. Herv. Kerk, aanvang 8 uur, onder leiding van Ds. G. M. Luteijn. DONDERDAG, 14 Juni. Leiden. Groot Nationaal Zang- en Muziek-Gon- cours, uitgeschreven door de Zang-Vcr- ceniging „Zang zij onze Leus", ojl „Den Burcht". VRIJDAG, 15 Juni. Leiden. Groot Nationaal Zang- en Muziek-Gon- cours, uitgeschreven door de Zang-Ver- eenïging „Zang zij onze Leus", op „Den Burcht". ZATERDAG, 16 Juni. Leiden. Groot Nationaal Zang- en Muziek-Con- cours, uitgeschreven door de Zang-Ver- eeniging „Zang zij onze Leus", op „Den Burcht". lederen Woensdagavond van 714—8 uur- Rechtskundig Bureau Chr. Best. Bond. Steenschuur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Juni waargenomen door de apotheek H. J. M. Proot, Maars- manssteeg 17, Tel. 435. De apotheek van het Ziekenfonds tot Hulp der Menschheid is steeds geopend, doch alleen- voor leden van dit fonds. L. E. Bik, leerling van den heer J. A. Christiaanse alhier. Bij het te 's-Gravenhage gehouden verlicht examen voor Ontvanger bij de administratie der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen, slaagde de heer P. M. Sontrop, adjunct-commies bij genoemde administratie ter Inspectie Leiden, le afdeeling. Het kan voor de(n) eigenaar (es) wellicht van belang zijn te melden, dat van morgen op den Hoogen Rijndijk het kadaver van een zwartbonte kat is ge vonden, die waarschijnlijk door de tram was overreden. Op den Morscliweg viel gistermid dag de 9-jarige Gerrit M. van een vrachtauto of waar hij was opgeklommen Hij bleek een ernstige hoofdwonde te hebben bekomen, en werd, naar bij een der omwonenden in huis te zijn gedragen, per brancard naar bet Academisch Zie kenhuis overgebracht, waar hij thans in observatie ligt. Verkiezing Eerste Kamer. Zaterdag heeft, naar Het Volk meldt, de Partijraad van de S. D. A. P. het advies aan de Statenfracties omtrent de candidatenlijsten voor de Eerste Kamer irastgesteld. Het luid voor de vier ver schillende kieskringen als volgt: Noord-Holand en Friesland: 1. H. Po lak; 2. C. PolhuisSmit; 3. F. M. "Wi- baut; 4. F. L. Ossendorp; 5. J. Kolk; 6. L. J. de Jong; 7. J. F. Ankersmit; 8. M. A. Reinalda. Groningen, Drente, Overijsel en Gelder land: 1. Mr. M. Mendels; 2. R. Stenhuis; 3. E. Rugge; 4. L. M. Hermans; 5. H. J. v. d. Vegt; 6. A. Langejan; 7. R. Yel- sink; 8. N. A. de Vries. Zuid-Holland: 1. H. van Kol; 2. C. Cra mer; 3. A. B. de Zeeuw; 4. F. L. Ossen- dorp; 5. P. Danz; 6. A. H. Heijkoop; 7. B. J. van Stapele; 8. W. Drees. Noord-Brabant, Limburg, Zeeland en Utrecht: 1. W. C. de Jonge; 2. P. Molt- makcr; 3. G. F. Lindeyer; 4. P. G. Gruys; 5. J. H. Paris; 6. L. Ondcrdijk. Chr. Bond in cte Kleeding-industrie. Naar we vernemen zal de jaarlijksche_ algemeene vergadering van den Ned. Chr. Bond van arbeiders en arbeidsters in de Kleeding-industric gehouden wor den op Maandag 6 Aug. a.s. in café „Neuf" te Rotterdam. Aan het jaarver slag van den secretaris ontleenen we, dat het ledental van 1623 tot 1073 terug liep. De afd. Bussum, Enkhuizen, Hil- fersum, Hoorn en Nijkerk werden opgc- even. Tusschcnpersonen in den handel. Door het Bureau van Sociale Actie ten dienste van handels-reizigers en handels agenten in Nederland is een commissie ingesteld, bestaande uit de heeren: Prof. Mr. R. Kranenburg, Amsterdam; Mr. J. C. van Kempen, Bussum; Mr. G. Seret, Amlerdam; Abr. Staalman, Amsterdam; J. G. H. Bertranms, Bussum, die een rapport zullen hebben samen te stellen over de rechtsverhouding van den tus- schenpersoon in den handel en in ver band daarmede eene eventueel verlangde wetswijziging. Aan deze commisise zullen vermoede lijk een aantal leden worden toegevoegd. Landverhuizing naar California. De Directeur van het Informatie-bu reau van de Nederlandsche Vereeniging „Landverhuizing", Bezuidenhoutsche weg 97 te 's-Gravenhage, waarschuwt in het Algemeen belang een ieder om geen ge- ïoof te hechten aan de overdreven schoonschijnende voorspiegelingen over de kansen van slagen voor Nederlanders in Californië, welke voorkomen in artikelen onder het hoofd: „Uit het verre Westen" in de Oprechte Haarlemsche Courant. Dringend wordt ontraden zich met den schrijver van die artikelen in verbinding te stellen en op zijn raad te besluiten naar de Vereenigde Staten te trekken voordat men eerst nadere inlichtingen heeft ingewonnen bij genoemd Bureau. Veel schade in hei Westland. Ten gevolge van het barre en koode weer zijn tot nu de princesse- en snij- boonen op den koudeh grond mislukt. Reeds.de derde uitplanting is vernietigd. Wat nog van het boonengewas te velde overbleef heeft van den storm op 9 Juni- sterk geleden. De natuurteelt zal dit jaat buitenge woon laat aan den pluk komen, terwijl de aansluiting vij de glasteelt niet meer bereikbaar is, waardoor de boonen uit het glas zeer duur zullen blijven. De natuurkool is veel aan schifting on- dei hevig. De snede der asperges is door de koude onbeteekenend, terwijl de oogst 18 Juni reeds eindigt. In de warme tomaten- Pn druivenkas- sen moeten de vuren nog steeds gestookt worden, wat een buitengewoon yerschijn^ sol is. De hooge suikerprijzen. Het hoofdbestuur van de Nederland sche Vereeniging van Huisvrouwen heeft van den minister van arbeid, handel en nijverheid op zijn adres in zake de hoo- ge prijzen van suiker bet volgende ant woord ontvangen: Naar aanleiding van uw adres heb ik de eer u te berichten, dat het mij tot mijn leedwezen niet mogelijk is, maatre gelen als door u bedoeld le nemen. Het vaststellen van maximumprijzen moge gedurende den oorlogstijd een te verdedigen en zelfs noodig middel ge weest zijn, om te voorkomen, dat de consumenten van verschillende eerste levensbehoeften verstoken bleven, thans, nu van ingrijpende belemmering van aanvoer, als toen goldt, geen sprake is, en het economische leven niet langer staat in het teeken der distributie-voor schriften, kan do regeering dat middel niet meer te baat nemen. De omstandigheid, dat de hausse in de suikerprijzen zich deed gelden op een tijdstip, toen men er met den uitzaai nog mee kon rekening houden het 't ver schijnsel, dat de consumptie zich regelt naar den prijs van het consumptie-arti kel, opent het vooruitzicht, dat in af- zienbaren tijd vraag en aanbod zicli we der zullen dekken, en daarmede ook de kans op een voor de consumenten gun stiger prijsverloop zich zal voordoen. De sociale verzekering. Zaterdag heeft commissie XI uit den Hoogen Raad van Arbeid onder leiding van den Minister van Ai beid, Handel en Nijverheid haar praeadvies vastgesteld omtrent de aan den Raad voorgelegde vraagpunten betreffende de herziening van de sociale verzekering. Dat praeadvies zal over enkele dagen, gepubliceerd worden. Het ligt in bet voornemen van den Minis ter, den Raad bijeen te roepen tegen 12 en zoo noodig 13 Juli ter behandeling van bet praeadvies. Uitvoer van paarden. In de laatste weken zijn in Friesland heel wat goede parden aangekocht voor uitvoer naar Duitschland, Letland, Italië, Spanje en Zwitserland. De beste soort werd voor de drie laatst- genoemde landen aangekocht. Waar ver leden jaar de uitvoer zeer klein was, werd er dit jaar ook biet zooveel gefokt. Nu vrij wel alle overtoljigo paarden in Friesland verkocht, zijn tegen goede prijzen, geeft dit ook den paardenfokkers weer moed. Principiëele dienstweigeraars. De heer Van Zadelkoff heeft den Minister van Justitie gevraagd, of het hem bekend is dat principieele dienstweigeraars tegenwoordig, na hun straf te hebben on dergaan, opnieuw voor bet feit van do wei gering worden, gcplaatet en bij volharding ten tweeden male worden veroordeeld, ter wijl ze voorheen hun straf onafgebroken ondergingen. Voorts heeft hij verzocht, de vroegere wijze van berechting weer in te voeren. Zakelijke bedrijfsbelasting. Naar gemeld wordt, hebben van de par tijen, die te 's-Gravenhage aan de a.s. raadsverkiezing deel zullen nemen, thans do navolgende de afschaffing van de zake lijke bedrijfsbelasting op haar gemeente lijk urgent program staan: Vrijheidsbond, Anti-Rev. Partij, Chr. Hist. Unie, Midden standspartij, Democratische Partij, Partij voor volkswelvaart. Afschaffing van strijkgelden. Het bestuur van den Nederland schen Bond van huis- en grondeigenaren en bouw ondernemers heeft aan de Eerste Kamer verzocht, het wetsontwerp tot afschaffing van de hoog- en strijkgelden te verwerpen Het acht de strijk- of plokgelden zoowel in het algemeen belang als in het belang van de gegadigden. BUITENLAND RONDOM HET OUITSCHE AANBOD. Verzoeken eischen. De kwestie waar alles om draait. Het komt wel zoo ongeveer uit, wat wij voorzien hadden ten aanzien van de ge beurtenissen, die na het Duitsche aan bod zouden plaats vinden. Frankrijk is geheel geretireerd, en zal als laatste stroohalm om 2ijn mee ning vast te houden, aan Engeland voor stellen, dat de gealieerden aan Duitsch land zullen verzoeken" het lijdelijk ver zet niet meer te sanctioneeren. Dit al of niet opheffen van het lijde lijk verzet is feitelijk de kwestie waar IM0R6EN LAATSTE DflGl EXTRA LA6E PRIJZEN yiilUUIlUllIMU[UllUlilllllllllliUllUUii:;ilUlül21!U!lllUl!!^^ momenteel alles om draait. Meer en meer blijkt, dat ook België zich meer tot de Engelsche opinie aan getrokken voelt. Zooals men weet, werden op 25 Mei j.l. door den Belgischen gezant te Pa rijs de Belgische herstelplannen aan de Fransche regeering overhandigd. Het zijn deze documenten welke door een ontijdige publicatie, in de Fransche pers tot groot ongenoegen van de Belgi sche regeering openbaar werden gemaakt met het doel ze alvast onmogelijk te ma ken. België heeft daarop te Parijs gepro testeerd en zijn plannen van naam ver anderd, door die voortaan te bestempe len als „mémoires techniques". Thans, hoewel wat laat, heeft de Belgische re geering aan haar gezanten te Londen en te Rome opdracht gegeven, deze tech nische nota aan do Engelsche en de Ita- liaansche regeering te overhandigen. Voor deze laatste bevat zij natuurlijk niets nieuws meer, doch deze gestie van de Belgische regeering bewijst eens te meer, dat men hier de hoop nog niet heeft opgegeven, het ententebloc, dat door de Roerbezetting een geweldigen knak heeft gekregen, weer aaneen te lijmen, m.a.w.: België, hoewel nog niet openlijk er voor durvende uitkomen, gaat gelei delijk inzien, dat het- met Frankrijk al leen niets van zijn overhaaste wandeling naar de Roer te verwachten heeft. De Engelsche Kabinetsraad is gisteren bijeengekomen voor een bespreking van het Duitsche memorandum.De inzichten van Frankrijk dienaangaande werden #aan de Britsche regeering hedenmiddag door den Franschen gezant meegedeeld. Van Britsche zijde is nog geen bepaald voorstel gedaan tot het bijeenroepen van een intergeallieerde conferentie, wel wordt een zoodanig voorstel verwacht. Naar verluidt zou het de bedoeling van Poincaré zijn, dat de geallieerden, waar onder Engeland, onmiddellijk een nota aan Duitschland zullen zenden met den eisch, (lees verzoek) dat het lijdelijk verzet aan de Roer wordt opgeheven. Poincaré, zoo heet het, acht dit een nood zakelijke inleiding voor een intergealli eerde bespreking van de herstelkwestie. Het is daarentegen de opvatting van de Britsche regeering, dat zulk een be spreking moet gehouden worden, voordat stappen ondernomen worden, als door Poincaré zijn voorgesteld. Het treft voor Frankrijk gelukkig, dat juist toevallig twee Fransche officieren in het Roergebied bij een vechtpartij zijn gedood. Men sloeg daar te Parijs thans reeds de munt uit, dat dit is geschied, door de „zwakte" van de Engelschen. Enfin, deze politieke vossenstreken zul len toch wel heel weinig in dc vredes- wijngaard bederven. Verder alleen nog dit nieuws dat de Japansche regeering lietnieuwe Duitsche aanbod ook al een aanmerkelijke vooruit gang noemt. Cuno heeft wel succes. DE REVOLUTIE IN BULGARIJE. Bijna geen tegenstand. De oorzaak van het vlotte verloop. Nadere berichten uit Sofia bevestigen do revolutie of beter dc omwenteling in Bulgarije. In het geheelc land werd de nieuwe regeering met vreugde begroet. Het nieuwe Kabinet heeft een procla matie tot de troepen gericht om deze te danken voor do verleende huljf. Stojentsjef, de nieuwe minister van koophandel, heeft aan een medewerker van het Berliner Tageblatt het volgende medegedeeld over den loop der gebeur tenissen: Om 10 uur rs avonds trad het militaire comité ter voorbereiding van den staats greep in actie. De partijpolitie van Slam- boelinski pleegde vrijwel geen verzet en werd ontwapend. Uit het feit dat alles zoo vlot van stapel liep, blijkt wel hoe onte vreden het gansche volk was. Stamboe- linski scheen zich geen rekenschap te geven van de stemming, flie bij de bevol king en in liet leger heerschte. Nergens in het land heeft zijn garde zich tegen het nieuwe régime verzet. Uit tal van steden is reeds bericht ontvangen, dat de nieuwe regeering aldaar is erkend. Koning Boris stond geheel buiten de be weging. Het nieuwe kabinet beslaat uit drie neutralen, vijf burgerlijke en een soc. dem. minister. Macedonië heeft niets mei de beweging te maken. De nieuwe regee- Ting wil in vrede met alle volkeren, in het bijzonder met Zuid-Slavië, leven. Tc Sofia wappert overal de nationale vlag. De meeste zorg baart de nieuwe re gering de houding, welke door Servië zal worden angenomen. De Servische gezant bracht een bezoek aan de nieuwe regee ring ten einde informaties in te winnen, hoe dc nieuwe regeering staat tegen over de, onder afgezette regeering tus- schen Bulgarije en Servië gesloten over eenkomst. De „Kölnische Zeitung" heeft een tele gram uit Sofia ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat de Bulgaarsche grens aan den kant van Jocgo-Slavië gesloten is. Aan het Bulgaarsche grensstation Dragoman worden alle reizigers door officieren, die tot de revolutionnairen beliooren, aan een streng onderzoek onder worpen. Na de revolutie is gisterenmorgen vroeg de eerste trein aan het Joego-Slavische grensstation Zaribod aangekomen. Later wordt nog gemeld, dat tijdens de revolutie Zaterdag behalve de 80 gen darmen nog 5 politiebeambten zijn ge vallen. Omtrent den toestand te Sofia verneemt de" „Voss. Ztg." nog het volgende: Den geheelen Zondag trokken scharen komitadji's door do stad. Zij geven op duidelijke wijze aan hun vreugde over het optreden der nietfwe regeering uiting. De te Kustendil en Petritsj verzamelde komitadji-benden marcbceren naar Sofia op, ten einde de regeering tegen eventu- eelo aanvallen van de zijde der tegen standers te beschermen. Uit Belgrado wordt gemeld, dat aldaar een gerucht loopt, dat Stamboelinski voornemens zou* zijn, zich met zijn aan hangers tegen den koning te kecren. Naar verluidt, zou Stamboelinski overwegen, met zijn aanhangers naar Sofia op te marcheeren. DE CONFERENTIE TE LAUSANNE. Ismed heeft den leiders der geallieerde delegaties te Lausanne een nota toege zonden, waarin hij verklaart, dat Turkije na rijp beraad, en overeenkomstig dé her haaldelijk door de regeering en de nati onale vergadering van Angora afgelegde verklaringen, slechts kan toestemmen en een betaling der coupons in Fransche francs of in Turksch geld voor een waar de overeenkomend met de tegenwoordige waarde van den frank Algemeene werkstaking in Opper-Silezië. Het congres van bedrijfsraden in Op per-Silezië, te Gleiwitz gehouden, 'heeft Zondag j.l. met algemeene stemmen be sloten, in Opper-Silezië de werkstaking te proclameeren. De Iconen der havenarbeiders te Hamburg Uit Hamburg wordt gemeld: Volgens een nieuwe loonregeling krijgen de ha venarbeiders aldaar met ingang van 15 Juni a.s. een loonsvcrhooging van 100 De Russische beer danst naar de pijpen van Engeland. De avondbladen van gisteren melden, dat de nieuwe Russische nota aan Groot-Brittannië in zeer verzoeningsge- zinden geest is opgesteld. Met de bedra gen, welke door Groot-Brittaamië van Sovjet-Rusland geëischt worden in ver band met de aanspraken der Britsche onderdanen, wordt genoegen genomen. Voorts verklaart de Sovjet-regeering zich beyid, haar gezanten terug te roe pen van die plaatsen, waar het voeren van Communistische anti-Britsche pro- bewezen is. De jacht op 'dranksmokkelaars in Amerika Volgens een dagbericht werden een Fransch en een Britsch schip, die tus- schen een dranksmokkelvloot lagen, be schadigd door schoten, afgevuurd door een knstwachtkotter op smokkelbooten, welke een waarschuwingsschot voor den boeg hadden genegeerd. KORTE BERICHTEN. Volgens de „Indépendanee Beige"' werd Zondagavond een Belgische schild wacht, die op post stond in de buurt van den tunnel Gemmerich, op de lijn AkenTongres aangevallen en met een steen geworpen. De schildwacht riep „assistentie" in van 'n naburigen post. De aanvallers kwamen ten getale van vijf man terug en losten revolverschoten op den schildwacht. De wachtpost beant woordde het vuur, waarop de aanvallers de vlucht namen. Er is een onderzoek ingesteld. Te Dortmund zijn twee Fransche onderofficieren vermoord en deswegen tweo honderd inwoners als verdacht ge vangen genomen. Een bericht wordt gelanceerd, dat er in Rijnland een volksstemming zou worden gehouden, over het al of niet blijven bij Pruisen. In het nummer van „l'Oeuvre" van Zondag, welk blad in verband met het fascisme in Frankrijk den minister van oo-log Maginot al Maginolini noemt, ver telt de hooföredaucteur Gustave Téry, dat hij in de laatste 48 uur zes dreigbrieven heeft ontvangen van de „apaches du roy" In den laatsten wordt eenvoudig aange kondigd, dat men zijn huis in brand zal steken. Dc president der Poolsche republiek heeft het ontslag aanvaard van Pilsudski als chef van den geneij^en staf, die vervangen wordt door Sfönislas Haller. De bondsraad ontving een nieuw telegram van Tschitscherin betreffende den moord op Worovski. De raad be sloot niet le antwoorden. Het telegram herhaalt de beschuldigingen tegen de Zwitschersche autoriteiten, met name te gen den bondsraad en eischt slatisfactie en schadevergoeding. De Engelsche regeering weigerde gisteren in het Lagerhuis iels te zeggen over do schadeloosstelling. KERK EM scnmL NED. HERV. KERK. Drietallen te AmsterdamEerste drietal: 1. J. van Duyvenboden, Rotter dam; 2. G. A. Pott, Oud-Beierland; 3. G. de Vries, Stedum. Tweede drietal: 1. G. v. Dijk Az„ Lisse; 2. G. A. den Hertog, Die- men; 3. N. G. Veldhoen, Alphen a.d. Rijn (allen candidaten der Gezamenlijke Vrien denkringen). Beroepen: Te LettelberlEnumai il (toez.), D. Siemelink, cand. te Groningen. Aangenomen: Naar Oudenbosch, N. H. Kuiperij te Dordrecht. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Bergum, J. II. Kuiper, te Winsum Tc Anjum, E. v. d. Laan le Ulrum. Te Nederhorst den Berg, E. i Doiuna, cand. te 's-Gravenhage. Te Op- i einde-Nijega, P. v. d. Spek, cancT. te Voor- burg. j CHR. GEREF. KERK. f Tweetal: Te Oud-Beijcrland: H. Bies- -f ma te Groningen en D. Dricssen te 's-Gra- venzande. Beroepen: Tc Dokkum, "W. Vos to Dragten. Aangenomen: Naar Rotterdam (2de pred. pL), N. Bijdemast, te Doe-sBurg. Bedankt: Voor Gouda, J. A. ltiekel, to Zaandam. 'b Bevestiging, Intrede, Afscheid. Ds. J. Petri te Eek en Wiel hoopt Zon- dag 1 Juli a.s. van zijn Gemeente afscheid te nemen en bij de Ned. Herv. Gemeente van Dordrecht intrede te doen op Zondag 8 Juli d.a.v. Als bevestiger tredt op Ds. ,T. A. Hoek, van Nijega en Opeinde. Dr. D. H. Th. Vollenhoven. Dr. D. H. Th. Vollenhoven, prei bij da Geref. Kerk van 's-Gravcnhagc, is in zoo verre weer hersteld dat hij aan den Kerke- raad een brief heeft geschreven, waarin hij zijn aanmerkelijke vooruitgang meldt en mededeelt, dat er uitzicht is op algeheel herstel. Oefenaars. Door de classis Utrecht van Keref. Ker ken is aan den heer J. C. Franso te Utrecht toestemming verleend om in de Kerken der classis een stichtelijk wooH tr mogen spreken. Door de classis Briellc van Geref. lvcrken is aan den heer J. van der Lugt te Berkel na onderzoek verlof gegeven als oefenaar op te treden, uitsluitend voor de Kerk van Melissant. Geen handopening. Het classicaal bestuur (Ned. Herv. Kerk) van Utrecht heeft den kerkeraad te Zeist doen weten dat de handopening voor den beroepen predikant niet kan worden door gezonden, voordat de kerkvoogdij heeft voldaan aan den door den Raad van Be heer gestelden aanslag in de Algemeene Kas. De geestelijke nood in de Drentsche venen De vereeniging „Geestelijke en maat schappelijke zorg", die zich ten doel stelt te arbeiden aan den geestelijken .r/:hter- stand van de bewoners der Drentsche Venen en de nooden te behartigen, die in de maatschappelijke en gezinstoestanden blijken te bestaan, heeft in de laatste maanden aan twee Hervormde Evangelisa ties en één Hervormden Kerkeraad t. w. Klazinaveen-Noord, Barger-Compascuum en Schoonoord, reeds verschillende subsidies kunnen toekennen tot gezamenlijk f 3300. Onder de bijdragen zijn verschillende be langrijke giften, ook van H.M. do Koningin de Koningin-Moeder en den Prins. Een plan tot instelling van wijkverpleging en kinderverzorging op eenigszins uitge breide schaal, is op initiatief der vereeni ging in samenwerking met andere lichamen reds in een gevorderd stadivm be_ reiding/ WSfchslfftgavond 13 dezer z8j v>" nen-« komst plaats hebben in samenwerking mêt de Herv. predikanten, in de Groote Kerk te Rotterdam, om het belang en de moge- lijkheden van den ondernomen arbeid ook1 daar nader bekend te maken. Vermoedelijk,^ zal een dergelijke samenkomst ook weldra» ie Amsterdam plaats hebben. Congres voor Inwendige Zending! Op het congres voor inwendige zending' dat van 1921 dezer te Amsterdam zal worden gehouden zal dr. J. Th. de Visser "i Dinsdag 19 Juni in de Nieuwe Kerk spre- ken over „De geestelijke nood, die tot.^ inwendige zending noopt." Woensdag 20 Juni zal dr. O. Norel „me- Z thoden van evangelisatie" bespreken, waarna prof. dr. F. W. Grosheide de „lit- j teratuur voor evangelisatie" zal behande- i Icn. Mr. A. de Graaf zal spreken over „be- strijding der onzedelijkheid", dr. J. van l der Spek over „bestrijding van het drank- misbruik" en de beer G. C. Peeterman i over „reclasseering." H. Donderdag zal ds. Barger „de ontwikke- 4 lingsgang in het diaconessenwerk" nagaan, J de lfeer J. R. Snoeck Henkemans en ds. W. W. Meijnen zullen den „Christelijk philantropischen arbeid in het belang van het kind" behandelen en ds. B. Wielenga zal spreken over „inwendige zending en de Europecsche crisis." Een kostbare Bijbel. De koning van Italië heeft Donderdag 1.1. den beroemden bijbel van Borgo d'Este ontvangen dien hij aan zijn volk ten ge schenke geeft. Dc koning kocht dien bijbel eenigen tijd geleden tc Parijs voor 3.000.000 francs. Het werd wordt beschouwd als het mooiste op het gebied van illustratie- en miniatuur- kunst en werd in dc jaren 145000 voor hertog Borgo d'Este van Ferrara gemaakt •door do bekwaamste kunstenaars van zijn tijd. De bijbel, die uit twee doelen bestaat, bevat honderden miniaturen van een heele pagina en 1.400 kleinere. UIT BBE OMGEVING OEGSTGEEST. Morgen zal hier lusschcn 9 en 11 uur voorm. ten gemeentehuize j gelegenheid worden gegeven tot herijk van maten en gewichten. i iY' LEIDERDORP. In de vergadering van Ged Staten van Zuid-Holand is gisteren j behandeld het beroep van den heer «T. C. j Koorn, voorheen onderwijzer aan de open- bare lagere school te Leiderdorp tegen het besluit van den raad dier gemeente, waar- j bij aan genoemden onderwijzer ongevraagd f eervol ontslag werd ontleend wegens op heffing van zijn betrekking. Het beroep werd toegelicht door den

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2