GERZON. DAMIES- KINDER- LINGERIE gure;&riÈ|ke Stand Leiden 5 Juni. Geboren: Hendrik z. van J. Heijmans en M. Molenaar Christiaan Simon Jo hannes Maria z. van C. J. W. Wijtenburg en P- M. L. A. Binkhorst Margaretha d. van J. Benning en J. M. SIoos Elisa beth Johanna d. van H. Lezwijn en A. C. gpek Catharina Jacoba Geortruida d. van F. Luijtjes en G. Jansen. Overleden: P. Otgaar z. 1G mnd. 6 Juni. Geboren: Jannigje d. van C. Plomp en N. Gelderblom - Jacoba d. van J. Schouten en J. Bon Lconardus Joseph i, van N. J. v. d. Meel en M. C. "Dirkse. Gehuwd: N. de Neef jm. en S. P. Spie renburg jd. B. J. A. Mom jm. en C. A. Sberings jd. I. Koolo jm. en J. C. v. Zonneveld jd. J. Kemerik im. en W. v. Leeuwen jd. J. Massaar jm. en L. M. Yalk jd. J. Laneel jm. en E. Sierat jd. A. J. Wansink jm. en G. Velthuijzen jd. M. I. v. Polanen jm. en J. Neuteboom jd, C: Kapaan jm. en W. Neuteboom jd. H. Swanenburg jm. en H. Onderwa ter j P- Overleden: W. Jansen z. 13 mnd. onafgebroken hebt gij Zondag aan Zon dag der gemeente het Evangelie des Kruises mogen verkondigen. Wees ervan, verzekerd dat de gemeente uw arbeid waardeert. Die waardeering wil zij uitspreken, o.a. door u een geschenk aan te bieden. Zij doet het met den wensch dat ge het zult beschouwen als een bewijs dat zij uw ar beid en toewijding op hoogen prijs stelt, I dat het u mag spreken van haar bef de jegens u en dat het u een aangename her innering aan dezen dag zal zijn. Bovenal is de gemeente dankbaar je gens God, die haar in u, zegt spr., zoo veel schonk. Moogt gij, geleid door den H. Geest nog vele jaren in ons raidden arbeiden, tot uitbreiding van Zijn Ko ninkrijk en tot verheerlijking van Zijnen Naam. Gezongen werd Psalm 103:1, waarna de heer G. Schoneveld voor den kathe der plaats neemt, en zich tot den jubilee renden leeraar richt namens den dubbe len kerkeraad. Het is 'een groot voorrecht, aldus spr., dat u, met voorbijgang van duizenden is te beurt gevallen. Ge hebt getrouwmakende genade ont vangen om 25 jaren in dit heerlijke ambt werkzaam te zijn: 25 jaar hebt ge den heerbjken Jezus-Naam mogen verkondi gen. Het was God die u daartoe de kracht en de gaven gaf, en de kci'keraad, zij houdt er zich van overtuigd dat gij met die ga ven hebt gewoekerd cn hobt gedaan wat ge geven kondt. De wijze waarop gij na het overlijden van Ds. Benkema hij do gemeente alhier werd beroepen, doet ons denken aan de zalving* vaïi Bavid, toen hij achter de schapen ging, en niemand op de gedachto kwam om hem den profeet Samuel voor te stellen. De gemeente heeft u niet begeerd, en het was slechts op het kantje af, dat gij verdt beroepen. De algemeene gedachte na het heengaan van Ds. Renkcma was: zoo'n dominé krijgen wc nooit meer. Gelukkig echter heeft de Heere niet ge daan naar de dwaasheid der gemeente. Hij heeft u vanuit het verre Zuiden hierheen geroepen, en gij hebt die roe ping opgevolgd. Hartelijk dank voor al het goede, dat wij in die 15 jaren van u genoten, ook wat de leiding'in den kerke- raad betreft, die door ons op hoogen prijs wordt gesteld. Er was wel eens een wolkje aan de lucht, zeker, maar men wist elkander steeds weer te vinden, en zoo zal het ook in de toekomst zijn. Worde het drievoudig snoer, dominé, kerkeraad en gemeente steeds hechter, en zij de Heere den lee raar met zijn gezin steeds nabij. Hierna wordt de jubilaris toegesproken door br. Eempkes, als afgevaardigde van de kerk te Waddinxveen, als tweede standplaats waaj* Ds. Br. heeft gearbeid. Deze spr. herinnerde o.a. aan den strijd die onder leiding van den dominé werd gevoerd voor het Chr. Onderwijs. Spr. geeft Ds. Br. de verzekering dat zijn werk door de gemeente aldaar nog steeds in de herinnering voortleeft en nog met dank baarheid' wordt herda'cht. Spr. laat zin gen Ps. 61:1: In God is al mijn heil, mijn eer. De voorzitter leest vervolgens een tweetal brieven voor, n.l. één van do kerk van Houwerzijl, en één van de kerk van Axel waar de jubilaris ook is werk zaam geweest. De brieven vloeien over van dank voor al hetgeen Ds. Br. voor die kerken is ge weest, waarom hij ook hartelijk in de liefde en het gebed zijner tegenwoordige gemeente wordt aanbevolen. Van de predikanten Ds. L n t e ij n en Ds. de V r i e s, respect, van de Ned. Hcrv. Gem. en de Chr. Geref. Kerk ter plaatse zijn berichten van verhindering in gekomen, alsook van het hoofd der ge meente, den heer Bosschieter. Namens Deputaten van Art. 19 voor de part. Syn. v. Zuid-Holland waarvan Ds. Br. penningm. is, wordt hij toegesproken door Ds. W. Veder, die hem namens collega's hartelijk gelukwenscht met zijn jubileum, en hem verzekert van do waar deering en achting der mede-deputaten, tegenover wie hij zich steeds een hartelijk collega heeft betoond. Ds. J. J. Impeto sprekt namens de Classis Leiden der Geref. Kerken, na mens de genabuurde kerken zelve, en in het bijzonder namens do kerk van Lisse. Aangemoedigd door het voorbeeld van Paul us, die, hoewel wars van alle mensclivergoding, tocli met lof spreekt over den arbeid, zijner medebroederen, spr» den jubilaris namens de Classis hartelijk geluüwenschen met dezen dag en hem danken voor wat hij steeds voor de Classis geweest is. Door steeds een werkzaam aandeel te nemen in het werk, door een pakkend woord te spreken, en soms zelfs door de vergadering te leiden, heeft Ds. Br. het vertrouwen der Classis. Zij deelt van harte in de vreugde van dezen dag. Wat do Heere deen zal, aldus spr., we ten wij niet, maar spare hij u nog lang, kon het zijn in dezen kring, tot heil van Zijn duurgekockt Sion. In het bijzonder moet spr. den dank overbrengen van de gemente te Lisse, die in hoofdzaak door de toewijding en den ijver van Ds. Br. is geworden wat zij thans is. Spr. eindigt met de opwekking omf, vooral nu men zoo dicht in eikanders na bijheid mag arbeiden, elkander hartelijk lief te hebben. Ds. W. Bouwman uit Leiden compli menteert den jubilaris namens de redac tie der Leidsche Kerkbode, in wier arbeid hij steeds een levendig aandeel nam door zijn: Brieven van een vriend in Sion. In tegenstelling met vele andere brief schrijvers verstaat Ds. Br. de kunst om zijn gedachten to concenfrec-ren en zo in weinig woorden duidelijk uit te drukken, hetgeen zoowel voor een goede ruimtever- deeling als voor liet nuttig effect der brie ven van j#er gunstigon invloed is. Ook namens do Kerk, die er thans nog niet is, maar er eerstdaags toch hoopt te zijn, geeft spr. uiting aan haar waardee ring en dankbaarheid voor het zeer vele door Ds. Br. voor de instïtueering van de gemeente te Oegstgeest gedaan. Steeds heeft hij getoond een warm hart voor haar te hebben, en niets liever te willen dan dat zij spoedig tot openharing zou komen. Wanneer dan ook binnen eenigen tijd tot instelling der ambten zal worden overgegaan, zal dit naast aan Ged voor een groot deel zijn te danken aan de actie door Ds. Br. ontwikkeld. Namens de 12 Deputaten der Zending en de ambtsbroeders uit de naburige ker ken spreekt Ds. N. H. Koers van Noord- wijk aan Zee den Jubilaris toe. Spr. dankt den jubilaris voor de vele nuttige wenken, in engeren kring gege ven en voor zijn toewijding voor de zen dingszaak. Ds. Br. is zich ten volle be wust van den taak der tegenwoordige lee raren om het oude Evangelie in verband met de nieuwe tijden, aan het volk voor te houden. Steeds werden de broeders, wanneer zij in elkanders gezelschap ver keerden verkwikt door Ds. Br.'s heerlijk geloof s-op timisme. Namens het bestuur der Chr. H. B. S. bracht de heer dr. J. G. v. Es uit Leiden de hartelijke gelukwcnschen over. Hoezeer in de verleiding komende om een hartelijk persoonlijk woord tot den jubilaris te richten, zal spr. daarvan af zien; hij zal slechts de dankbaarheid van het bestuur vertolken die het koestert voor het geweldige werk waarvan Ds. Br. als voorzitter der vereen, de ziel was. Hoewel Ds. Br. zijn ambtelijken arbeid boven alles liet gaan, wist hij steeds ge legenheid te schoppen om de Chr. H. B. S. te dienen, op loffelijke wijze. Ook wanneer het er b.v. mét de finan ciën minder goed voorstond, wist Ds. Br. door zijn optimisme den moed weer te verlevendigen. De heer D. Zwaan sprekt vervolgens namens de verschillende rijpere jeugdor ganisaties, w.o. de J. V. op G. Gr. „Mijn Zoon Geef Mij uw hart", en „Pro Rege", de Jongedochtcrsvereeniging „Dient el kander dor liefde", de meisjesvereeni- ging „Ora Lahora Persefa", en de kna- penvereeniging. Namens de J. V. overhandigt spr. een geschenk, in den vorm van eenige studie bronnen, namens de Jongedochlersver- een. schemerlamp, en namens de knapen een prachtig schilderij. De meisjes veronderstellen dat dominéé wel geen druk gebruik van de schemer lamp zal maken. Zij weten wel dat hij daarvoor thans niet veel tijd heeft, maar wellicht leemt er nog wel eens een tweede predikant, en dan weet je het soms niet. De heer T. K r a 1 t richtte zich in hartelijke en van waardeering getuigende woorden tot don jubilaris namens de oud- calechisanlen. Toen Ds. Benkema was heengegaan, en de catechisanten onder leiding Yan ver schillende personen kwamen, was er ver schil van „smaak" ontslaan. Dat was echter spoedig, uit leen Ds. Br. kwam. Nu hebben, we, zeide de catechisanten onder elkaar, een dominee, die je door je liart heen kijkt. Spr. uit vooral zijn dankbaarheid voor de groote welwillendheid waarmee domi nee altijd zijn leerlingen had geantwoord, zelfs op de onmogelijkste vragen, wat aanleiding gaf dat men soms 2 uur cate chiseerde. Aan den arbeid van Ds. Br. is het te danken dat thans een geheel leger van jonge menschen gereed slaat om, onder wezen in het Geref. beginsel, dit uit te dragen op elk terrein van het leven. Vervolgens was het woord aan den heer J. Schoneveld Czn. die zich lot den jubilaris richtte namens de Ver. tót stichting en instandhouding v. d. School met den Bijbel, namens de Anti-Rev. Kiesvereeniging en de plaatselijke afdee- ling van „Patrimonium". Spr. wees op de oorzaak van de dank baarheid die de door hem vertegenwoor digde organisaties jegens Ds. Br. koeste ren, n.l. dat hij in tegenstelling met vele andere collega's steeds op de vergaderin gen aanwezig is, en zich nooit onbetuigd laat waar het Staatkundige of Sociale ac tie betreft. Dg heer A. C. de "Wilde had, bij ont stentenis van voorz. en vice-voorz. naar hij zeide het voorrecht, den jubilaris toe te spreken namens burger-Pro Rege. Deze vereeniging vond in Ds. Br. steeds een warm pleitbezorger voor de geestelij ke belangen van onze jongens wanneer zij aan hun dienstplicht gingen voldoen. BdZOEKT onza Soeciale Afdeeling en Vooral brengt spr. in herinnering hoe Ds. Br. zich bij de in het vorig jaar ge voerde propaganda-actie heeft geweerd. Steeds vond men hem bereid om de jonge menschen te dienen met zijn raad, terwijl hij hen steeds gedenkt in het gebed. Als laatste spreker uit de aanwezigen kwam de beer Plooi voor den katheder, als vertegenwoordiger van het Chr. en derwijs van do Emuia- Juliana-schcol. Deze spr. beijverd© zich een zeer uitge breide definitie te geven van de verschillen de departementen, die 25 jaren door Ds. Br., in zijn kwaliteit als minister werden bestuurd. Dat den jubilaris dit Ministerschap van harte werd gegund bewees telkens de hartelijke lach bij liet maken van een of andere treffende vegelijking. Ten slotte, onder groote stilte, neemt de jubilaris zelf het woord. Spr. spreekt er zijn blijdschap over uit dat hem de gelegenheid wordt gebo den persoonlijk even te danken voor de overweldigende blijken van achting en liefde in deze dagen en in 't bijzonder in dezen avond ontvangen. Het was spr. reeds zoo groot in de da gen dat hij het beroep naar Rijnsburg aannam, en het is hem nog groot, dat God hem verwaardigde om deze groote gemeente te dienen: hem, den zondaar, die alles verbeurd heeft. Zooveel liefde van alle zijden maakt spr.'s hart blij, al valt het hem moeilijk, thans veel te zeggen. Spreker dankt dan de verschillende lichamen die zich deden vertegenwoordi gen, ook voor de stoffelijke blijken. Den kerkeraad voor het prachtig ameublement dat door zijn bemiddeling werd aangebo den, alsook voor hst biireau-ministre dat door de liefde van een andere corporatie spoedig op do studeerkamer zal prijken. Ook de jeugdigen van jaren dankt spr. hartelijk voor de liefde door hen betoond. Spr. uit zijn beste wenschen voor de noo- dige samenwerking en waardcering in de toekomst. Het comité, dat zoo keurig zorgde voor een goed verloop van dezen avond dankt spr., in 't bijzonder zijn voorzitter, den heer Pieper, op wiens woorden, dat God boven alles de eer toekomt, spr. van har te Amen kan zeggen. Zoo heeft spr. het ook thuis altijd ge leerd. Spr. herinnerde zich in deze ure, de fi guur van zijn kortelings overleden vader, die hier zoo gaarne tegenwoordig Jiad willen zijn. Hij was het middel door wien spr. werd voorbereid voor zijn levenstaak. Zooals hij het steeds heeft voorgehou den, wil spr. dezen avond al de blijken van liefde neerleggen op het altaar van Jezus Christus tot een liefelijke reuk, als dank voor al de liefde hem in de voorbij gegane jaren betoond. Zijn gade dankt spr. voor de trouw waarmede zij hem ter zijde stond in het moeilijk maar heerlijk werk. Door zwak heid kan zij niet alles doen wat zij gaar ne zou hebben gedaan, evenwel i,s zij hem tot grooten zegen geweest. Spr. verzoekt dan samen te zingen het laatste vers van Psalm 72: Zijn Naam moet Eeuwig Eer ontvangen. Hierna sprak de heer Pieper een kort slotwoord, en verzocht te zingen Psalm 89:8: Gij toch, Gij zijt hun roem, de kracht van hunne kracht De heer C. Schoneveld eindigde met dankgebed. Nadat allen, terwillo van de goede orde, eerst het kerkgebouw hadden verlaten, werd de gelegenheid opengesteld om den jubilaris persoonlijk de hand te drukken, waarvan door jong en oud een zeer druk gebyuik werd geiraakt. Behalve de genoemde sprekers merkten wij onder de aanwezigen op de predikan ten Ds. H. Meijering, Dr. Th. Ruys Jr., Ds. Boeyenga en Ds. M. E. Broekstra, broeder van den jubilaris, die thans met verlof in den lande is. Zondagavond zal Ds. Broekslra een ge dachtenisrede uitspreken. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gistermiddag werd door het zorgeloos sturen van een handwagen, door enkele jongens, die uit de Martha- stichting kwamen, een groote spiegelruit van het manufactnrenmagazijn der firma M. verbrijzeld. Gisteravond werd in het Burgemeester Visser-park een aanvang gemaakt met een voorgenomen reeks openluch tconcer ten Het Chr. Muziekgezelschap „Arti et re- ligionie" gaf onder groote belangstelling keurige muziek te hooren. Het ligt in de bedoeling elke week een dergelijke muziekuitvoering te doen plaats vinden. Ook zal getracht worden de zangver enigingen uilvoeringen in de open lucht te doen geven. KATWIJK AAN ZEE. Terwijl een 6-jarig kind met een brandend kaarsje speelde vatten op een gegeven oogenblik do gor dijnen viarn. Het vuur aar reeus den zol der had aangetast, kon met eigen midde len worden gebluscht. Verzekering dekt de schade. Gistermiddag was af slag van haring van de logger KW. 146 die ongeveer 4 weken in zee was geweest en 20 last besemde. Er werden 20 kantjes steurkaring opgehouden voor f 12.8011.33, 50 kantjes maatjesharing opgehouden voor f 19.9511.25, 1 kantje makreel opgehouden voor f 11.90. BOSKOOP. Aan het postkantoor alhier werd gedurende de maand Mei in gelegd f 4981.12 en terugbetaald f 5092.51. Het Iataste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4201. Aan het postkantoor alhier zijn terug te bekomen de volgende onbestelbare brieven: Mej. F. v. Vleuten, poste restante te Gouda en den heer C. Labee, zonder plaats van bestemming. flCftnEBBBE-BMEMWS LEIDEN: Geslaagd voor het candidaats- examen wis- en natuurkunde la E. de heer R. Leopold (Leiden); voor het can- didaats-cxanien rechten de lieeren J. N. Metz (Ginneken), R. J. J. Lambooy (Den Haag), Mej. A. A. Pfeiffer (Den Haag), Mej.^J. G. van den Broeke (Den Haag), Mej. E. J. Schouten (Den Haag) en Mej. E. Cramer (Rijswijk, Z.-H.). STADSHBEUWS j (Wal dankbaar mogen wij zijn, dat net j Iiier nog zoo koud is geweest!) Mej. de N., heeft bij de politie een klacht ingediend tegen den loopknecht van de firma L., die bij het postkantoor op een ruwe manier zijn rijwiel weghaalde waardoor het hare ernstig werd bescha- digd. Een soortgelijke klacht kwam in van den heer v. L., wien hetzelfde wedervoer. Het 3-jarig kind van een bewoner van den Haagweg kwam gisteren te gen een steenen paal te vallen waardoor het een hersenschudding bleek te hebben bekomen. Arme kleine! Zekere v. O., uit Hazerswoude heeft de politie alhier in kennis gesteld van vermissing van ziin rijwiel, dat vermoede lijk uit een schuur op zijn erf is ontvreemd. Van een tuin in de Waard is dezer dagen een partij bloemkool, toebehoorende aan den tuinder W., ontvreemd. In de v. d. Werffstraafc liepen gister middag eenige jongens elkaar achterna toen de achterste opeens tegen een aldaar staand motorrijwiel opliep. Hij kwam ern stig te vallen met het noodlottig gevolg dat hij een been brak. Het bestuur van de Korfbalvereni ging IX O. S. kwam dezer dagen tot de onaangename ontdekking dat van het clubhuisje op het terrein aan het Wilhel- minakanaal eenige planken waren gefor ceerd, blijkbaar met de bedoeling om daarbinnen een kijkje te nemen. Ook was de vlaggestok van bet gebouw tje vernield. De politie doet onderzoek. taaiste tferëcftten BEZOEK VAN DEN KONING VAN NOORWEGEN. (Vervolg 2de blad.) Men seint ons: Alvorens de residentie ie verlaten bracht koning Haakon, vergezeld van onze Ko ningin en den Prins, een bezoek aan het Vredcs-paleis. Bij het wegrijden van het paleis bewees een eere-wacht van grena diers de militaire eer, speelde dc koninklij ke militaire kapel het Noorsche volkslied en werden de vorstelijke personen harte lijk toegejuicht. In het vredespaleis werden de hooge bezoekers ontvangen en rondge leid door het voltallig bestuur. Op de rond wandeling door do zalen trok vooral de Japansche zaal zeer de aandacht van ko- jiing Haakon. Precies halfelf heeft koning Haakon per Hollandschc Spoor de residentie verlaten. De Koningin en de Prins vergezelden den hoogen gast naar Rotterdam voor het be zoek aan de Maasstad. De reis daarheen werd gemaakt in den koninklijken trein, die. van het vorstelijk paviljoen vertrok. Het vertrek uit de Hofstad droeg een offi cieel karakter. Kanonschoten werden ge lost, militaire eer werd bewezen en hoog geplaatste burgerlijke en militaire autori teiten, onder wie minister-president Ruys de Beerenbrouck, minister Van Karnebeek en de burgemeester, deden de vorsten uit geleide. TELEGKfii^EKi De onlusten te Leipzig. LEIPZIG, 7 Juni. (V.D.). Over de onlus ten wordt nog gemeld: Bij een door de vakvereenigingen georganiseerde duurtede- monstratie hadden hevige straatgevechten op de Augustusplatz plaats. De politiepos ten werden overweldigd en mishandeld. Bij een schietpartij tussehen politicverslcrkin- gen en demonstranten werden volgens tot nu ingekomen berichten 6 personen gedood en 37 zwaar gewond, waaronder 15 politie agenten. Het aantal dooden cn gewonden is echter veel grooter. De politie-president heeft samenscholingen vex-boden. Slachtoffers van de hitte. LONDEN, 7 Juni (V. D.). Uit Washing ton wordt gemeld, dat de hitte-golf in de Ver. Stalen reeds verscheidene slachtof fers heeft gemaakt. Ruim 60 personen móesten in het ziekenhuis opgenomen wor den, omdat ze door de warmte bevangen waren. KSARKTBERI6HTEN LEIDEN', 6 Juni. Veiling. Bloemkool I 2r —28.40, Bloemkool II 14—16.80, Salade 3.50—6.20, Wortelen 15.60—23,20, Rabar- ber J 1,20—1,60; Radijs 2,80—3,40, Selderie 4-905.30, Prei 2.202.40; Komkommers 1410 alles per 100; Spinazie 2633 «ra P stelein 3235 per 100 Kg.; Peulen 39-- 43 cent en Aardbeien 6374 cent per pond. GOUDA, 7 Juni. Kaas. Aanvoer 276 partijen. Aanvoei' matig. 1ste soort 5255, 2de soort 4851; Rijksmerk 4855, Zwaardere 58 Boter. Redelijke aanvoer, handel redelijk. Goeboler 7585 cent, Wei bol er 7090 cent. E'eren. Handel redelijk, aanvoer redelijk. Prijzen 56 per 100 stuks. Vee. Vette Varkens, redelijke aanvoer, handel matig 0,370,39 per pond; Magere Varkens, handel stug, 0,45 per pond; Magere Biggen 2030; Lammeren goede aanvoer 1823; Nuchtere Kalveren 1015. ALPKEN AAN DEN RIJN, 6 Juni. Veiling. Per 100 Kg.: Spinazie 23,3030.90: Poste lein 28—32; Per 100 bos: Radijs 2.90— 3.70, Rabarber 4,10, Peen 132C; Per 100 stuks: Kropsla 2.003.60, Komkommers I 1718, Komkommers II 1113, Bloem kool I 2437, Bloemkool II 1923; Per 100 pond: Aardbeien 74, STQMPWIJK, 5 Juni. Eisrenvetling. Aan gevoerd 4561 kippeneieren, die werden ver kocht voor 6.056,95 per 100 benevens 434 eendeneieren, die 6G.55 opbrachten de 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 7 Juni. Veiling. Kropsla 3.404.80 per 100 krop; Aardbeien 20-26 cent per doosje; Peen 8 cent per bos; Bloemkool 17 cent per stuk; Peulen 5.70 G.70 per 10 kilo. Doorsnee-prijs van 6 Juni met aftrek der veilingskosten: Peulen 5,94 per 10 kilo. VOORSCHOTEN, 6 Juni. Veiling V. P. V. Kipeieren per 100 stuks 6-206,90; Eendeic- ren per 100 stuks 6,206,50; Hanen per stuk 0,80Iy55; Duiven per stuk 0,30 0,40. BOSKOOP, 6 Juni. Veiling. Coöp. Vereer i- g'ng «De Boskoopsehe Veiling." Er werden prij zen besteed als volgt: Bloemen: Rozen, lsre soort 1,101,75; idem 2de soort 40SO een:* Pioenen 6475 cent; Gladiolus 1.25; Pyrs- thrum 514- cent; Violieren 1.40Campa nula 1521 cent; Papaver 2329 cent; Bal- rozen 2527 cent; Lupinen 15 cent, Aspara gus 2de soort 23 cent; Leeuwenbekken 65 ceirt: Elle-Poulsen 1c soort 0,80i.35: Lathyrus 26 cent, alles per bos van 10 stuks. Rhododen drons per tak 8 cent. Fruit-: Aardbeien por 5 ons 70 cent. QFRCIEELE BEÜRSKOTEERING. O.K. Nederland 1923 6% Nederland 1922 A 13. 5% Nederland 1919 VA% Nederland 1917 Nod. 0.-I-. obl. 1919 6 Portugal Tabalcsm. 1890 RxmI. 1906 frs. 500 5 Rusl. 19IQ frs. 500 K% Koloniale Bank aand. Ned Ind. Handelsbank Ccntr. Suiker Jurgens A Jurgens B Oude Philips B S. Stokvis ....f.. Ara Hide en Leather Ara. Smelting en Ref. Anaconda copper Centr Leather Studebaker U S Stee! gew. Compania Handelsver. A'dara. Dordtsche Potr. G-econe. TToil. Fetrol Koninklijke Olie Orion Amsterdam Rubber Deli Bat Rubber Koloniale Rubber Serhadjadi Holland Amerika lijn a. IToll. Stoomboot Kon. HolT Lloyd Kon. Pakclvaart C»l,rcrnv».rl Unie Rott. Lloyd Kon Stnrvmbnol I Mar.Cy.ON.Vct.Tv. a TVli-BatnviaTabak nol» 6n'!n"T Mij t!. IJ S. Mij obl. sK H.IJ.S.M obl. 19001*12 Mij. t. E. v. S. S obl. b'A ■\trhison Topeka Erie common Kansas r.?»v Southern Mips on ri Tem' South. Pacific Union Pacific - I*- J Geld prol. SVVVc Wisselnotccringen (AmstertfaxvD Zicht. Londen 11.7'R/o Berlijn n.or^7/g Parijs 16 T9 Brussel Zürich 45.97'/., Wcencn 9036 - Rome 1X95 Madrid 33.60 Kopenhagen 46.00 9 Christiania 42.50 Stockholm 67.90 New-York 2,"4'Vi« 02 7/16 10-8/g 963/. lCO'/tt 288/4 4®/j5 3V2 1033/4 1173/8 2613/4 464V4 359 HSV2 379 31V2 35P 4 807/s 93 295 IOM/4 213/4 1158/4 I25I/0 l37'/4 81/2 303 263 97 S6'/2 93'/., 1 6"/i 1^'is 21Vh 747/u 1 167' 1191/, 6*1/2 29 10 i/2 121/, 470 879 1Ü01/2 116 124 140 1CV4 Telegrafisch «Jeerbsricht volgens waarnemingen verricht in clen mor gen van 7 Juni 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut tc He Biidt. Hoogste Earometerst.769.7 Scillv. Laagste Earometerst.: 747.5 Haparanda. Verwachting tot den avond van 8 Juni; Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 3