Gemeentelijke Aankondiging, GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP., Aan den gemeentelijken Vischwinkel Visehmarkt 18 (Telef. 1225) is Zaterdag verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.20— f 0.32, SCHOL a f 0.18—f 0.22 en TARBOT a f 0.70 per pond, TONG a f 1.20. J. C. VAN DER LIP, Weth., loco-burgemeester. Lei'en, 1 Juni 1923. -■ .H SLUITING WEGEN VOOR VRACHTAUTO-VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat zij, ingevolge artikel 27bis van de Verorde ning op liet rijden, met ingang van 1 Juli 1923 de navolgende wegen gesloten hebben verklaard voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen (belialve personen- motorrijtuigen met ten hoogste 8 zit plaatsen), met gummi wielbanden ledig zwaarder dan 1700 K.G., met andere dan gummi wielbanden ledig zwaarder dan 100 K.G., of met wielbelasting boven 1300 K.G.: a. Stationsweg, Steenstraat, Haarlemmer straat, Haven; b. Morschsingel, Rijnsburgersingel, Ma- rcsingel, Heerensingel; c. Turfmarkt, Oude Vest, Oude Singel; d. Oude Heerengracht: e. Prinsessekade, Kort-Rapenburg, Ra penburg (beide zijden), Steenschuur (Noordzijde); f. Noordeindsplein, Noordeinde, Bree- straat, Hoogewoerd, Plantage, Hooge- Rijndijk; g. Witte Singel; li. Jan van Houtkade, Plantsoen, Plan tage. Het gesloten zijn van bovengenoemde wegen zal door waarschuwingsborden worden aangeduid. Ontheffing van het rijverbod kan wor den aangevraagd door middel van daartoe ten Stadhuize (bodenkamer) verkrijgbare formulieren. Burgemeester en Wethouders voornoemd: J. G. VAN DER LIP, Weth., lo. burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 Juni 1923. AGENDA. lederen Woensdagavond van 7M—8M nur- Rechtskundig Bureau Chr. Beet. Bond. S'eenechïiur 15. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Mei tot en met Zondag 3 Juni waragenomen door de apotheek van den heer M. Boek wijt, Bisclimarkt 8, Telef. 552. De apotheek van het Ziekenfonds tot Kuip der Menschheid is steeds geopend, doch alleen voor leden van dit fonds. wel deerlijk teleurgesteld. Tenminste wat de Christelijke Vak beweging aangaat. De Gids van deze maand meldt, dat het C. N. V. in het eerste kwartaal 3561 ledën verloor. Het ledental daalde van 62.521 op 58.960. Een achteruitgang al- zoo van 5.7 pCt. Drie organisaties, de Belastingambte naren, Grafische arbeiders en Mijnwer kers gingen met 99 leden vooruit. De overige 17 organisaties verloren sa men 3672 leden. Het meest ging achteruit do Landarbei- dersbond, die 1137 leden verloor. Deze or ganisatie, die, naar we meenen, bijna 10.000 leden heeft geleld, heeft er thans nog slechts ruim 5500. De Fabrieks- en Transportarbeiders verloren 735 leden en de Bouwarbeiders 661. Dat zijn zeer belangrijke verliezen. Gaat het in hetzelfde tempo door, dan nullen de 50.000 leden wel haast bereikt rijn. Welk een enorme schade dit berokkent zal men beseffen. De agenda voor de Al gemeene Vergadering van liet G. N. V. draagt er reeds do sporen van. Wanneer zal de keer Ic-n goede komen? De Codro cn de Slaat. De overwegingen lot de uitspraak van je Haagsche Rechtbank in de Godro-vor- iering luidden als volgt: (Men zal zich herinneren, dat de Co dro (Coöperatieve Groentendrogerij) een vordering tegen den Staat der Nederlan den had ingesteld, groot 3 millioen gul den, op grond van haar bewering, dat de Slaat in strijd met het contract do groen den van Codro niet heeft willen overne men.) De Rechtbank overweeg dat vaststaat, dat de Minister van Landbouw in de audiëntie met leden van de commissie «oor het Bloembollenbedrijf heeft gezegd, ^at hij niet aan overnemen der groenten zou denken. De vraag was nu, of dit een zoodanige ■jitdrukkelijke verklaring is, dat daaruit «olgt, dat ook in de toekomst niet zou worden overgenomen, zoodat ingebreke stelling overbodig zou zijn. De rechtbank achtte dit niet het geval, *mdat de mededeeling onder zekere om standigheden is geschied. Immers de me- itedeeling was niet gericht tot de Codro, aangezien de personen op de audiëntie riet als zoodanig warén aangediend. Vaststaat verder, dat de personen op de audiëntie waren als leden van de com- anissie voor het bloembollenbedrijf, ter wijl de Minister, die audiëntie gaf, eerst korten tijd minister was. Deze commissie is niet met de Codro te vereenzelvigen, nu de personen zich al leen als commissie hadden aangediend. De Minister kon voorts niet op de hoogte er van zijn, dat alle aanwezige commis sieleden ook bestuursleden waren van de Codro, terwijl bovendien de Minister voor liet eerst op de audiëntie kennis nam van de teeltovereenkomst met de Codro. Het is dus niet aannemelijk dat de Mi nister wist, dat hij met een deel van het Codrobestuur te maken had. Voorts staat vast, dat de Minister, toen hij van die teeltregeling op de audiëntie kennis nam, deze overeenkomst onereus heeft genoemd, maar dat hij tevens, in do overtuiging n.l. dat hij uitvoerconsenlen zou geven, heeft gezegd, dat hij er zich aan houden zou. De rechtbank kwam derhalve tot de conclusie, dat het antwoord van den Mi nister niet kan worden beschouwd als een vast voornemen, om ook in de toekomst de groenten niet te zullen overnemen. Op grond hiervan werd aan de Codro haar vordering ontzegd en werd zij ver oordeeld in de kosten van het proces. Tegen de Tabakswei. Naar aanleiding van het bericht, waarin de commissie van deskundigen voor den tabaksaccijns reageert op do uitlating van den voorzitter der protestvergadering te gen de Tabakswet op Dinsdag 29 Mei to 's-Gravenhage gehouden, als zou deze commissie hebben beweerd dat die wet ten spoedigste zal worden ingetrokken, ver klaart de voorzitter van genoemde protest- vergadering, dat hij heeft gezegd, „dat wij in de conferentie met de commissie van deskundigen onze nooden in verband met deze wet zoo hebben uiteengezet, dat zij wel tot do conclusie moest komen, dat, in dien zij aan de kleinindustrieelen ter wille wil zijn, zij aan den Minister zou moeten adviseeren de geheele banderollenwet op te doeken" BUITENLAND IN EN CM HET ROERGEBIED. Hel Duitsche spoorwegnet. Stemmen uit Engeland. De sabotage. Wij hebben er gister uitvoerig op ge wezen, dat men ten aanzien van het aan bod der Duitsche Industrie aan de Tegee- ring, niet geheel en al kan juichen, om dat hier van een opoffering geen sprake is. Een ander bezwaar tegen het memo randum der indu8trieelen is, dat er hoewel in vage termen sommige voor deden voor de industrie in vast zijn ge legd, die niet in het algemeen belang kun nen zijn. Zoo wordt er zijdelings op aangedron gen, dat de spoorwegen niet meer door het Rijk zullen worden geëxploiteerd, doch door particulieren in casu Stin- nes en consorten. Dergelijke voorstellen zijn niet nieuw. Ook in ons eigen land zijn somwijlen stemmen gehoord, die in de groole las ten welke het exploiteeren der spoorwe gen voor de schatkist met zich brengt, aanleiding vonden, om de spoorwegen in particulier beheer te nemen. Doch er zijn ernstige bezwaren, die we hier niet in den breede zullen uiteenzet ten. We wijzen er slechts op, dat de. arbei ders en beambten in dienst van de spoor wegen hun zekerheid en daarmee ook hun rust zouden verliezen, dat prijsop drijving der tarieven bij monopolie en onderlinge verwarring bij concurrentie tusschen meerdere matschappijen het ge volg zal (kunnen) zijn. Kortom de dienst der spoorwegen als zuiver gemeenschaps belang dient door den staat te worden geëxploiteerd. Wij verwonderen er ons dan ook geens zins over dat hel spoorwegpersoneel ongerust is geworden over de aanduidingen dien in genoemden geest wijzen. Het bestuur van den Bond van Spoor wegpersoneel in vergadering bijen tc BerlijnSchoeneberg, welke 250.009 le-, den telt, heeft een resolutie aangenomen, waarin omtrent 't garantieaanbod van de Duitsche industrie gezegd wordt: „Het bestuur van den Bond van Spoor wegpersoneel leidt uit het schrijven van het presidium van het Reichsverband der Deutschen Industrie af, dat als pand voor het voldoen van de betalingen, voort spruitende uit de verplichting tot herstel, de rijks- en staatsbedrijven op de leest van de particuliere bedrijfstechniek moe ten worden geschoeid, met andere woor den, dat naar de particnlarisatie van de staatsspoorwegen moet woTden gestreefd. De bond is bereid zich tegen zulk een voornemen met allo middelen en met aan wending van allo krachten waarover de bond beschikt, te verzetten. De bond zal ook nooit toelaten dat de eenheid van het Duitsche spoorwegnet verbroken wordt. Wat er ook van de voorstellen der In dustrie zij achter en voor de schermen is de Duitsche regeering in volle actie om het in wording zijnde nieuwe herstel- aanbod zoo volledig mogelijk te doen zijn. Het spreekt vanzelf, dat de regeering ingrijpende maatregelen als bet verpan den der spoorwegen niet maar zonder de vakvereenigingen er in te hebben gekend zou doorvoeren, zoodat we vermoeden, dat de Duitsche regeering in de oppositie aanleiding gevonden heeft in dit opzicht niet met de industri telen mee te gaan. We zeiden, dat er hard gewerkt wordt aan het nieuwe aanbod, en inderdaad schijnt nn de antwoord-nota tegen a.s. Maandag of Dinsdag te wor den verwacht. Dat de Franschen wel eenigszins te ruggaan krabbelen bij hun lezing over de Roerbezetting blijkt uit het volgende: In Parijs wordt officieel gezegd, dat Frankrijk, toen bet zijn actie in liet Roer gebied begon, geenszins de bedoeling heeft gehad de beslissing omtrent het vraagstuk der schadeloosstelling uit de handen der bondgenooten te nemen. De Londensche zakenwereld toont groot be lang in do regeling van het probleem en er is zelfs een actie te Londen gaande, om aldaar een internationale conferentie van zakenlieden bijeen te doen komen, bestaande uit vertegenwoordigers der vijf landen. Deze actie is bet resultaat van een mo tie, onlangs aangenomen in de vereeni- ging der Engelsche kamers van koophan del, waarin werd gezegd, dat de bestaan de onzekerheid ten opzichte van de scha devergoeding uiterst nadeelig was voor den wereldvrede en verhinderde, dat de nijverheid en de handel weer opleefden. Op het zelfde standpunt had zich reeds te voren ook de internationale kamer van koophandel, in haar te Rome gehouden congres geplaatst Willis Beeth uit New York, de voorzit ter van die internationale kamer, is uit- genoodigd van Londen uit, om onmiddel lijk maatregelen te treffen voor een sa menkomst der vertegenwoordigers uit# de andere landen te Londen aangezien het oogenblik voor actie zeer gunstig wordt geacht. Ook in do zakenwereld dus nu een al gemeene drang om stabiliteit en zeker heid te verkrijgen, die zich aan geen doordrijven van Frankrijk gaat stoTen. In Parijs tracht men de verwijdering tusschen do mede-geallieerden te verbloe men op allerlei manier. Ten aanzien van de Fransch-Belgische besprekingen verluidt nu weer, dat de grootste eensgezindheid heerscht, en dat beide landen besloten hebben aan den Roer te blijven, „totdat Dnitschland zal hebben betaald" welke laatste aandui ding natuurlijk op verschillende wijzen kan worden uitgelegd. In Engelsche politieke kringen komen weer nieuwe vredesklanken. De conferentie van den nationaal-libe- ralen bond heeft een Tesolutie aangeno men. waarin de Roerbezetting veroor deeld wordt. De resolutie betreurt de werkloosheid en de blijkbare onmacht der Britsche regeering tegenover deze ernstige belangen der natie. Ycorts wordt aangedrongen op gebruikmaking van de moreele kracht van de internationale opinie middels den volkenbond, teneinde een einde te maken aan de gevaarlijke ver warring van het oogenblik. Volgens alle uit het Roergebied ontvan gen berichten mag worden aangenomen, dat de staking thans is geëindigd. Over het algemeen heerscht er rust. Slechts op enkele kleine bedrijven wordt nog ge staakt. Het beeft op de arbeiders een zeer goe den indruk gc-maakt, dat krachtig is op getreden tegen de onverantwoordelijke onruststokers en leiders der stakingsbe weging, die de onrust op hun geweten hebben. Na de opheffing van het hoofdkwartier dezer communistisch-syndioalistische sa menzweerders te Bochum, bij welke gele genheid men de leiders en zestien andere communisten heeft gearresteerd en waar hij men bovendien in het bezit is geko men van liet geheele organisatiemateriaal en d3 lijsten'der deelnemers met hun adressen, was men in staat aan de hand der adreslijsten, ahn de autoriteiten der plaatsen, waar de overige deelnemers woonachtig «waren, hiervan mededeeling te doen, zoodat er nog een aantal perso nen is gearresteerd. Bij -deze arrestaties en de in aansluiting daarmede gehouden huiszoekingen heeft men niet alleen agi tatie-materiaal gevonden, maar ook ver borgen wapens en springmiddelen voor sabotage-doeleinden. Nu echter het communistische gevaar weer geweken is, vermenigvuldigen t?e sabrfage-gevaüen weer. Er zijn weder eenige nieuwe aanslagen op Fransche posten gepleegd namelijk bij Recklinghausen, aan den oever vau de Lippe, en bij Pelkum. Bij den laatstge noemden aanslag werden twee Fransche militairen gewond. Hier staat als vanzelf sprekend tegen over, dat de Fransche krasse maatrege len nemen. Tengevolge van een aanslag op den spoorweg tusschen Hoechst en Wiesba den heeft de gedelegeerde der Intergeal- lieerde Hooge Commissie voor liet district Wiesbaden elk verkeer gedurende den nacht in beide aangrenzende gemeenten verboden, behalve voor doktoren, geeste lijken en onderdanen der bozettde mo gendheden. Uit Botlrcp wordt aan de „Vossische Zeitung" gemeld, dat de politie-beambte Breebylla door een Belgischen soldaat is doodgeschoten. Het verkeer aan het station Mulheim Reuss is sedert 28 Mei door de Fran schen stop gezet. Bovendien werd gister morgen door de Belgen het station Frie- drichsfeld bij Wesel bezet. De 'fabrieken der Rheinstahl A. G., wel ke wegens het niet leveren van veertien locomotieven door do Franschen zijn be zet, zijn weer ontruimd. Alle vervoerbare goederen zijn door lien meegenomen, zoo wel het aanwezige metaal als de fabrika ten. De directie schat de waarde hiervan op ongeveer 40 milliard mark. Hier zit dus een luchtje van diefstal aan. De stijging der prijzen duurt onvermin derd voort nu de mark relatief nog min der waard is dan de kroon. Do bankbiljettenpers draait! De militaire diensttijd in België. Do rechterzijde der Kamer heeft ver gaderd ter bespreking van het amende ment ingediend door den minister voor de Nationale Yerdediging, dat ten doel heeft tijdelijk den militairen diensttijd met vier maanden te verlengen. Minister Vandevijvere verklaarde, dat verwerping zou leiden tot een ministercrisis. Van Couwelaert behield zich zijn stand punt voor. Carton de Wiart deed een beroep op de vaderlandsliefde der rechterzijde, die thans geen verantwoordelijkheid voor een ministercrisis kan aanvaarden. De vergadering heeft geen besluit geno men. De burgeroorlog in Zuid-China. De strijdkrachten van Snn Yat-sen heb ben op het Oostelijk kwantoeng-front een ernstige nederlaag geleden, terwijl Sun's beste generaal, Hau-Sun-Sji, die de troe pen aanvoerde, ernstig gewond is. Volgens ontvangen berichten is een van Sun's meest actieve aanhangers naar de.tegenstanders overgeloopen. Sun Yat-sen zelf is naar het Oostelijk front vertrokken, van waar een aanval op Kanton verwacht wordt. Brutale juweelenroof. Een brutale straatroof is Woensdag morgen in het hartje van de stad Milaan Twee kankbeamblen vervoerden een hoeveelheid juweelen ter waarde van 1.872.000 gulden van een bank naar een gouflsmidswinkel Onderweg werden zij door drie bandieten aangevallen, die hen tegen den grond wierpen en hen van de juweelen beroofden. De aanvallers sprongen in een gereed staande auto en reden met hun buit weg. Een politieagent met twee voetgangers sprongen in een andere auto en achter volgden het drietal roovers, die een herig revolvervuur op hun achtervolgers richt ten. De bandieten wisten tenslotte onge deerd te ontkomen. KORTE BERICHTEN. -De directie der Badische Anilin- und Sodafa'oriken spoort haar arbeiders aan weer aan het werk te gaan. De toe stond aan de stikstoffabriek te Oppau is dezelfde gebleven. De Franschen hebben in het bedrijf zelf niet ingegerepen. De mijnwerkersconferentie to Black pool heeft met 622.000 tegen 122.000 stemmen een resolutie aangenomen, waarbij de beslissing ten aanzien van de minimumloon-actie wordt uitgesteld tot de jaarvergadering te Folkestone in Juli a.s. Inmiddels zal men afwachten, welke stappen in het parlement zullen worden ondernomen. Een Poolsche kabinetscrisis is weer opgeheven. De uitsluiting van de arbeiders in de jute-industrie te Dundee, waarbij onge veer 30.000 personen zijn betrokken, is gisteren van kracht geworden, aangezien de onderhandelingen geen regeling tot stand hebben knnnen brengen. In België heerscht groote opschud ding over het feit, dat het nationaal syn dicaat 150.000 francs uit'Duitscliland zou hebben ontvangeD, om het spoor wegverkeer te desorganisee- ren. De soci's spreken hét bericht tegen. De staking der beambten in België duurt onverzwakt voort en breidde zich gister nog iets uit. Be regeering hoeft zoo juist een mobili- saliebevel afgekondigd voor drie nieuwe ST®TE^j»SEHEg?liaL EERSTE KAMER. Overzicht. De Huurwet-wijziging is aangenomen met 23 tegen 6 stemmen. Ook de Eerste Kamey heeft zich ten slotte uitgesproken voor het losser zetten van de rem, welke sinds het van kracht worden der crisiswetlen op wopinggebied het vrije veïkeer op de woningmarkt was aangelegd. Bij de twee socialistische tegen stemmers sloten zich aan de bee- ren Haazevoet (R.-K.) en Douwes (A.-R.), die beiden ongetwijfeld speciaal met 't oog op de woningtoestanden in de hoofd stad den ruk aan de rem te forsch vonden, zelfs nadat minister Aalberse had toegezegd, bet amendement-Hermans (plaatselijke afwijking van de 50 procent, die in het algemeen ;op den huurprijs van 1916 mogen worden gelegd) royaal en in den geest van den voorsteller te zullen toe passen. Nog twee andere leden hadden blijk baar overwegende bezwaren: de Vrijheids- bondcr Smeenge (zijn partijgenooten in de Tweede Kamer ging de wijziging nog niet ver genoeg) en de vrijzinnig-demo craat Westerdijk (zijn collega Schönfeld stemde voor). Geen dezer laatste tegen stemmers had zijn stem bij bet debat ge motiveerd. Vóór dat de voorzitter de zitting voor onbcpaalden tijd verdaagde, werd nog even de 300 millioen-leening ten leste van Ned.-Indië goedgekeurd, nadat minister De Graaff op de bekende gronden had uit eengezet, dat hij van een commissie van toezicht hij het uitgeven der leeningen niet gediend was, doch zich had bereid ver klaard, den Circulatiebank-deskundigen om advies te vragen. TWEEDE KAMER. Landbauwbegrooiing. De heer Rutten (R.-K.) ziet vooral heil in verbetering van bet landbouw-on- derwijs voor de verheffing van den land bouw. Spr. wil dus allerminst bezuiniging op dit onderwijs. De heer Van Voorst tot Voorst (R.-K.) acht bezuiniging noodig, maar zij moet met verstand geschieden en yooral in overleg met de organisaties. Daaraan ontbreekt nu wel het een en ander. De heer Deckers (R.-K.) betoogt, dat emigratie door particulier initiatief moet geleid worden, omdat dan de moree le belangen der personen beter behartigd kunnen worden. De heer Oud. (V.-D.) vraagt mededee ling van de baten van de Groenten-Cen trale. Naar zijn meening kan dat geld be steed worden om de tuinders thans te steunen. De heer De Boer (Platt Partij) is te gen bodem-socialisatie en tegen protectie en klaagt nog eens -over gemis aan waar deering van de steden voor het platteland. De heer Bakker (C.-H.) klaagt over de tegenwerking van gemeentebesturen bij de uitvoering der Landarbeicïorswet. De minister van Rinnenlaudsclio Zaken i en Landbouw, de heer Ruy s de B e e-'j renbrouck, antwoordt en geeft aan,-) waar de bezuinigingen op deze begrooting^ zijn te vinden. Om te beginnen verdwijnt 1 een deel van het personeel aan het depar-J tement. Vitale belangen van den landbouw, zijn niet geraakt. Waar mogelijk, zijn uit gaven beperkt. Bij het doen van voorstel-) len, zal spr. alleen bezuinigen op die pos ten, die geen vitale belangen raken. Over de gansche lijn der Stoatsbegroo- ting is bezuinigd cn dat is moeilijk. Spr. is voornemens op de inrichting van het departement nog meer te bezuinigen, maar hij zal b.v. trachten den steun aan boer derijen op woeste gronden te vergroolen. Met de drie groote landbouw-organisalies zal spr. gaarne samenwerken om overleg te plegen ten aanzien van de overheids zorg om op die wijze geld vrij te krijgen Het particulier initiatief wil spr. gaarne steunen opdat het zich kan uitbreiden Op medewerking van zijn departement kan men te allen tijde rekenen. Spr. geeft een overzicht van den toestand van den land bouw, die z.i. niet zoo ongunstig is, dat van een crisis gesproken kan worden. Van vele producten waren de finaneïeelo re sultaten niet onbevredigend, al lipton an dere weer te wcnschen over. Spr.'s con clusie is daarom dat in het algemeen niet een toestand is ingetreden, die als crisis kan worden beschouwd. In den tuinbouw is de toêstand minder gunstig dan in vori ge jaren, maar geeft toch geen aenlcfdms tot ernstige klachten. Be cijfers van de uitvoering van de Landarbeiderswet acht spr. niet teleurstel lend. De moeilijkheden, die wel eens ont stonden, zijn ondervangen: zoo wordt vastgehouden aan den eisch, dat woning en land bij elkaar zijn gelegen. Do hooge invoerrechten van kaas in Spanje zijn het gevolg van het ontbreken van een handelsverdrag met Spanje, waar over reeds onderhandelingen ziin gaande gemaakt- Do invoering vau Landhouw-kamers is in Duitschland reeds lang bekend, en deze Kamers hebben daar veel goeds verricht, o.a. op het gebied van onderwijs en voor- 'k-hting. Spr. vreest, dat voor Nederland instelling tot verwarring zal leiden, rudat -rJi naasf.de vrije organisaties komt te staan. De tuinbouw-credieten raken het de-^ partement van Financiën. Ten aanzien van de emigratie zegt spr.^j dat reeds een rapport over Noord-Frank-j rijk is verschenen en reeds nut daarvany is betrokken. Sor. geeft toe. dat regeeringf en particulier initiatief en dit punt dienen samen te gaan. De vergadering wo-dt ve-^laagd tol _he- den 1$ uur. Gemeenteraad Riinsatarwei. Vergadering van 31 Mei onder leiding van den Burgemeester, de heer Bakhuizen. Afwezig de hecren A. Kiebert cn II. Eoo- genboom, de laatste met kennisgeving. Nadat de Voorz. met gebed heeft ge opend, worden ds notulen gelezen en gced- irekcun'. Do o r z. doet eenige mededceiingen w.c. dat het raadsbesluit tot toekenning van een toeslag van 40 op het pensioen van den heer Ninaber niet is goedgekeurd. Dat B. en W. hebben geïnformeerd bij j bet bestuur van de Ver. v. Ned. gemeen-1 ten als resultaat waarvan spr. kan mede-!l deelen dat de gemeente waarschijnlijk'^ van betaling van den to#slag zal wielen':, ontheven. Tevens, dat looatcmming is verkregen om op de lagere school den ouden tijd te handhaven. Van den her F. Kemp en Mej. v. d. Veer zijn dankbetuigingen ontvangen voor toc-^ gekende gratificaties, resp. f 150 on f 50 j groot. Tot hoofd der O. L. s i - ;t >metj ne stemmen benoemd no. 1 van' voordracht, de heer A. Kroes. Mede waren voorgedragen de hoeren W. Timmei mans cn P. A. C. Reiers. 5. Comptabel besluit betreffende af- en- overschrijving op de begrooting. De voorzitter deelt mede dat het ver bouwen der school is aangenomen door de heeren van Luiling en Vet voor de som van f 4430, waar nog f 250 bij lcomt voor bijwerk. Evenwel blijft het bedrag bene den de raming. Op voorstel van B. on W. wordt beslo^ ten een geldleening aan tc gaan tot con bedrag van f 4700, welko kening reeds in de gemeente kan worden geplaatst tegen, een rente van 5 met een ja-arlijksche aflossing van f ICO. Bij de rondvraag informeert de heer Compeer naar den stand van zaken be- treffende den weg bij den lieer Timmer s.-; De Voorz. antwoordt dat aan het her stel van dat gcdc-elto hard wordt gewerkt, en tevens, dat cle kosten zullen worden- gedragen door drie lichamen, n.l. de Ge-".' n^-ente, het bestuur van den Heilig-en-i Geestpolder en den heer J. Timmers. Irij liet vervolg zal de gemeente zelf voor het onderhoud zorgen. De lieer A. Verbeek is van meeningi dat, wanneer de gemeente de. kosten J moet dragen, zij den weg dan beter in' eigendom kan hebben. Spr. stelt voor oma den weg'te koopen, evenals dit indertijd' bet geval was met het gedeelte van denl heer Hiebert. Alle leden achten dit de hésto oplossing! de voorzitter zegt toe de zaak Ic zullen] onderzoeken. j -A Niets meer aan de orde zijnde, sluit de f voorzitter de vergadering. ir UST DE 0gB6EWBHe OEGSTGEEST. Predikbeurten Ne dil Herv. Kerk voorin. 10 uur Ds. A. J. Ruys«% Irene nam. G.30 uur dc heer Th. Schaapfl Godsd.-onderw. te Charlois. Bewaarschool voorm. 10 uur dc heer Th»\ Schaap. s£

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 2