Dagblad voor Leiden en Omstreken. v Hadden - waren. NIEUWE LEIDSCHE COURANT A10NÜE1ENTSPRIJ3 ■y- In Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal f 2.50 Per week f0.19 Franco per post per kwartaal f 2.90 4lie JAARGANG. - VRIJDAG 25 MEI 1923 - No. 942 BureauHooigracht 35 Leiden - Tel. Int. 1278 Postrekening 58936 AOVERTEÜTIE-PHIJS Gewone advertentiën per regel 22H cenU Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief» 'Bij contract, belangrijke reductie. Kleine advertentiën bij vooruitbeta ling van ten hoogste 30 woorden, worden dagelijks geplaatst, ad 50 cent. Dit nummer bestaat uit twee bladen. Deze tweo woorden kan men In dezen lijd, nu de bladen vol staan met uitslagen van' Gemeenteraadsverkiezingen, herhaal delijk aantreffen. Hadden we, zoo heet het dan, slechts zóó veel stemmen meer ^uitgebracht, dan waren we een zetel rijker geweest. Hadden we In Leiden kwamen; we voor den vijf den zetel precies 13 stemmen tekort. Hadden we in enkele bureaux nog wat beter aangepakt, dan En zoo ging het niet alleen in Leiden, maar in tal van plaatsen. "Hadden we. Maar als hadden komt zegt het spreekwoord is hebben telaat. Beschouwingen; over „hadden" en „wa^ ren" hebben bitter weinig waarde, tenzij wo daaruit lessen trekken voor de toe komst. Want wat van bet verleden geldt kan ook van toepassing zijn voor komende tijden. Hadden we onze troepen beter ge organiseerd Welnu dan is het nu de tijd die organisatie met kracht ter hand te nemen en niet te wachten tot nieuwe verkiezingen op handen zijn. Hadden we meer regelmatig propa ganda gemaakt, voeling gehouden met de kiezers, hen niet alleen opgezocht als wij ze noodig haddenWelnu, niets belet ons om thans ernst te maken met de pro paganda en pogingen to doen onzen in vloed onder het volk te versterken. Hadden we maar meer menschen kunnen bereiken met onze pers, we waren zeker in betere conditie geweestWel nu, laten wo dan trachten den invloed van onze pers te versterken en die pers gedegenheid te geven te spreken tot ons volk. Hadden en waren, 't zijn veelbe tekenende woorden van zelfbeschuldiging die we niet over 't hoofd mogen zien. STADSNIEUWS Slotcollege van Prof. mr. W. van der Vlugt. Prof. mr. W. van der Vlugt, hoogleer- aar in-de wijsbegeerte des Techts en de encyclopaedie der rechtsgeleerdheid, die wegens het hereiken van den 70-jarigen leeftijd aan het eind van dezen acadomi- scen cursus het hoogleeraarsambt moet neerleggen, heeft 'gistermiddag zijn slot college gegeven. Aan het eind van dit college zoide prof. Van der Vlugt, volgens de N. R. Crt., dat hij thans genaderd was tot een oogenblik, dat hem zeer zwaar valt, zijnde het slot van zijn laatste college over rechtsencyclopaedie. Toch zal, aldus prof. van der Vlugt, die college niet het allerlaatste wezen, mits de geneesheer, met wiens inzichten ik met het oog op mijn gezondheidstoestand heb rekening te houden, mij toestaat, "aan mijn voorne men gevolg te geven. Dit zal dan zijn in de volgende week op een nader te bepalen dag. Spreker zal dit dan doen over een on derwerp, dat hem, en volgens zijn over tuiging, talrijken zeer ter harte gaat. Prof. Van der Vlugt zei de ten slotte dat hij meende, dit college niet te mogen be ëindigen dan na een woord van dank te hebben gebracht voor de toegeeftijkheid, dat zoovelen, ondanks de omstandigheid dat hij ten gevolge van zijn lichaams zwakte dezen cursus herhaaldelijk moest onderbreken, zijn colleges zijn blijven volgen. Diep onder den indruk van de woorden van dezen algemeen geachten en gezienen leermeester, die aan meer dan één gene- ratie van rechtsgeleerden in ons land den grondslag van hun rèchtsstudio heeft bijgebracht, en wiens naam daarom nog steeds onder hen met eere wordt ge noemd, hoorden de studenten deze korte toespraak aan. En nog waren de studen ten onder den indruk van gesprokene, toon prof. Van der Vlugt he groot-andi- torium, waarin hij het laatste jaar regel matig college had gegeven, verliet. De doodselie" stilte, die toen heersohte, was wel het bewijs van de groote verslagen^ heid onder de studenten, dat prof. Van der Vlugt heeft opgehouden hun leer meester te zijn. - v - i 3 Oet.-Vereeniging. De 3-October-Vereeniging vergaderde 'gisterenavond in een der bovenzalen van het café-restaurant „In den Vergulden Turk". De nieuwgekozen voorzitter, de heer W. van der Laan, opende de vergadering de aanwezigen «welkom heetende, waarna hij den 2den secretaris, den heer P. Boot, gelegenheid gaf de notulen der vorige vergadering voor te lezen, i De notulen werden zonder op- of aan merkingen, onder dank aan den secreta-i ris voor de nauwkeurige samenstelling goedgekeurd. t De secretaris, de heer N. G. Spaar garen deed mededeeling van een tweetal ingekomen stukken n.l. respectievelijk van do keeren W. v. Rossum du Chattel en W. van Deventer, waarin beiden be- danken voor hun bestuurs-lidmaatschap. Met groote "teleurstelling, aldus de voor-i zitter, heeft het bestuur van beide stuk ken kennis genomen. Hoewel het dadelijk trachtte om beide heer en voor de ver eeni ging te behouden is dit niet mogen gelukken. De verdiensten van den heengegane voorzitter, ten opzichte van de 3-October- Vereeniging zijn vele. Hij was een man van groot doorzicht en veel initiatief. Hij wist er de zweep achter te zetten, wanneer het noodig was en voerde een krachtige leiding. Ook hij het ontwerpen en uitvoeren van Optocht-plannen maakte hij zich steeds verdienstelijk. (Applaus). Minder op den voorgrond, aldus spr., trad de heer van Deventer. Evenwel heeft ook hij zeer veel ge presteerd, vooral wat de practisch© rege ling op den feestdag betreft, zooals hij de uitdeeling aan de Waag, en 's avonds op het Schuttersveld, waar hij het finan cieel© gedeelte afwerkte. Wanneer ieder naar huis was, vond men hem bezig om de zaken af te wikke len, zoodat ook hij steeds tot volle tevre denheid van het bestuur is werkzaam ge weest. Een luid applaus' volgde op deze woor-: den. Aan de orde was daarna verkiezing van een uit drie leden bestaande com missie tot het nazien van kas en boeken. Benoemd werden de lieeren J. Ebbink, G. Th. Breebaart en L. Zaalberg. Ter vervulling van de onstane vacatu res werden vervolgens tot bestuursleden gekozen de lieeren H. E. v. d. Heijde en A. Tieleman. Hierna werd overgegaan tot het de finitief vaststellen van liet feestplan, zoo als dit reeds in de vorige vergadering was voorgesteld en besproken, waarvan het middelpunt zal worden gevormd door het middagfeest, voorstellende: De intocht van Prins Willem binnen Brussel op 3 Oct. 1577. Des morgens zal weer worden aange vangen mèt koraahnuziek van den stad huistoren. Wat voorts de traditioneel© uitdeeling van haring en wittebrood betreft, die we derom te lialf acht zal plaats hebben, had het bestuur gemeend, met het oog op de enorme belangstelling die dit nummer steeds ten deel valt, hieraan em bijzon dere attractie te moeten verbinden. Er is n.l. een plan gevormd om tijdens de uitdeeling, in de Stille Rijn een wed strijd te doen plaats hebben tusschen versierde peur schuitjes, iets specifiek Leidsch dus. Van half tien tot twaalf heeft als ge woonlijk de kerkelijke herdenking plaats, waarna de tijd aanbreekt voor het hoofd nummer van het propramma, n.l. het mid dagfeest, Tevens stelt het bestuur zich voor, een voorstelling te 1 doen plaats heb ben in de Stads-Gehoorzaal, waarna de dag als gewoonlijk zal worden beslo ten met een „schitterend" vuurwerk. Door een der leden werd gevraagd of ook drt jaar kon worden gezorgd voor een con cert van den stadhuistoren af, waarop de voorz. antwoordde dat ten vorige jare dit concert werd aangeboden door het Leidsch politie-muziekgezelschap, en dat een -dergelijke aanbieding, zoo ze ook dit jaar mocht worden ontvangen, in dank zal worden aanvaard. Op een vraag betreffende do kwaliteit van de in de Stadszaal te geven voorstel- ling, in verband met de ervaringen hier omtrent ten vorige jare opgedaan, deelde de voorzitter mede, dat, hoewel met een goede voortelling, zooals die eenige jaren geleden werd gegeven, een groot bedrag zal zijn gemoeid, het bestuur zich noch- thans zal beijveren om de kwaliteit van het gebodene van zoo hoog mogelijk ge halte te doen zijn. In antwoord op een vraag inzake het verkrijgbaar stellen van reglementen, zei do voorz., dat deze tegen betaling van 25 ct. bij den penningm. verkrijgbaar zijn; verder dat voor ieder lid gelegenheid be slaat om hij tijdige opgave (14 dagen" voor do vergadering) die punten op de agenda te doen plaatsen, waarvan hij be handeling in het belang der vereeniging acht. Bij de rondvraag werd nog eenigen tijd gediscuseerd over de wijze van candi- daatstelling bij verkiezing van bestuurs leden. Een lid, reeds 25 jaren te Leiden woon achtig, klaagde er over dat van de he denavond voorgedragen canctfdaten hem 2 onbekend waren, hetgeen hij niet in het belang der vereeniging zeide te achten. Spr. bepleitte een korte beschrijving van de positie die een eventueele candidaat in het burgerlijke leven inneemt, opdat de leden, ook die aan wie de candidaat persoonlijk onbekend is, zich een juist oordeel zullen kunnen vormen. De voorzitter gaf ten slotlen toezeg ging, met dezen wenscli in het vervolg rekening te zulen houden. Eenige spre kers gaven nog blijken van vertrouwen in de wijze van candidaatstelling, zooals die thans door het bestuur was gevolgd. Hierna, niemand meer het woord ver langende, werd de vergadering gesloten. Opleiding tot instrumentmaker. Do commissie, uitgenoodigd door het bestuur der „Vereeniging tot Bevordering van de opeiding tot Instrumentmaker" te Leiden, tot het ontwerpen van een reorga nisatie der examens voor instrumentmaker en glasblazer, heeft een nieuwe regeling voor de opleiding ontworpen, die den 12 Mei is goedgekeurd. De examens zijn uitsluitend praktisch en worden in de eerste helft van Septem ber afgenomen in de werkplaatsen van heb Natuurkundig Laboratorium te Leiden De examens voor Leerling-Instrumentma ker en Leerling-Glasblazer duren in den regel 6 dagen, de overige 9 a 10 werkda gen. Aan het afleggen van een der boven genoemde examens zijn gcenerlei kosten; verbonden. Men kan zich opgeven, uiter lijk tot den Ssten Juni bij (Sen Secretaris der examen-commissie, dr. C. A. Cromme- lin, 1ste Conservator aan het Natuurkun dig Laboratorium te Leiden. Voor het onlangs te 's-Gravenhage gehouden examen voor expert bij de rech terlijke macht, is geslaagd de heer H. W. van der Wilk, werkzaam ter griffie aan het Kantongerecht alhier. De firma J. H. Stad li ouder, Wijnhandel Hooigracht, laat niet na, door een praktische reclame de aandacht van het publiek op haar bekende artikelen Thans organiseert zij met haar heken- de reclame balonnen, een wedstrijd dn het oplaten, een en ander ter aanbeveling van haar bekende artikel Frutty Brandy, speciaal voor den inmaak bestemd. Wij verwijzen enzen lezers naar die in dit nummer voorkomende advertentie. In de plaats van den heer W. van Rossum du Chattel, die als voorzitter-be stuurslid heeft bedankt, is door het be stuur der 3-Octöber-Vcreeniging tot voor zitter gekozen de heer W. van der Laan, hoofd ©ener lagere school, alhier. Door de woningbouwvereeniging „Eensgezindheid" is de volgende motie aangenomen: „De ledenvergadering der woningbouw- vcreeniging „Eensgezindheid", in het ge bouw Prediker bijeen, van oordeel dat de huren van met Bijkssteun gebouwde wo ningen in het algemeen! veel te hoog en nog steeds door de Begeering hooger wor den opgevoerd, van oordeel dat de steeds lager wordende loonen en de maar weinig lager wordende levensstandaard dit geens zins wettigen, draagt het bestuur op om die middelen te beramen, waardoor de huren op oen lager peil komen en besluit deze motie te piibliceeren in de pers." Reoeerings-Jubileum H. M. de Koningin. Op de algemeene vergadering van het Comité tot herdenking van het Regee- rings-Jubileum van H. M. de Koningin is het volgende programma voor de feest viering op 31 Augustus vastgesteld: 8 uur. Reveille door verschillende mu- ziek-corpsen. 1012. Kerkelijke herdenking. 14.30 Kinderfeest in de Stads-Gehoor zaal. Groot Militair- en Sportfeest op het terrein bij het Kanaal. 4.30 Tocht der deelnemende vereengin- gen aan het Militair- en, Sportfeest door do stad. 79. Muziek op 5 verschillende plaatsen in de stad. 9 uur. Lichtetoet. Hoewel véle vereenigingen. en particu lieren nog geen antwoord op de toege zonden circulaire hadden gegeven, kon de penningmeester nu reeds constateeren, dat de bijdrage voor het feest niet tegenr viel. Het Comité zou echter gaarne zien, met het oog op het opmaken eener be grooting, dat men spoedig bericht zond. Door de bakkers-patroonsvereeniging hier ter stede, is besloten tot oprichting van een Cursus ter opleiding in het bak kersvak. zoowel practisch als theorethisch. Mede wordt voor hen, die dezen cursus wenschen te volgen), de gelegenheid ge boden zich to bekwamen in eenvoudige boekhouding. De Cursus, welke cén jaar duurt, staat onder leiding van een Leeraar van de bakkerijschool te Wageningen. Men kan zich voor deelname aanmel den bij den heer F. de Rooy, Mare alhier. Getracht zal worden, een localiteit to verkrijgen van het gemeentebestuur. Mej. B. heeft gisteren vaneenharer kennissen, Mej. A. do V., huis'vrouw van L, eeii „pak slaag" gehad. Mej. B. heeft het aangegeven bij do politie. Mijnheer D., die gisteren in een café hier ter stede vertoefde, weigerde dit te verlaten, toen de eigenaar hem te ken nen gaf, dat om zekere reden zijn aan wezigheid niet meer werd op prijs ge steld. D. liet het zoover komen, dat de politie tegen hem proces-verbaal opmaak te wegens huisvredebreuk. Gistermiddag kreeg de 70-jarige Mej. H. K., op de Nieuwe Rijn een be roerte. Zij werd ingedragen bij den win kelier V, vanwaar zij op advies van een dokter van den Eerste Hulpdienst naar haar woning werd overgebracht De 6-jarige R. Z. viel gistermiddag van een 3 M. hoog plat van een woning in de Bonwelouwesteeg. geklauterd. Gelukkig kwam hij er nog af met een kleine wond aan den bovenlip. De heer P. uit Katwijk werd gis teren op de Stationsweg aangereden door een anto van de vrijwillige motorbrigade Het rijwiel dat hij bereed werd geheel vernield, doch hijzelf bekwam geen letsel. BINNENLflggD GEMEENTERAADSVERKIEZING. Bij de Woensdag te Gouda gehouden stemming voor de verkiezing van .21 leden van den gemeenteraad de oude raad bestond uit 19 leden zijn gekozen: Van den V.B.: A. J. IJssclstijn Azn., I. van der Want cn P. Bokhoven, alle drie aftr., en mev^ A. E. H. Riesz—Nootho ven van Goor. Van de S. D. A. P.: W. Sanders, F. L. J. Lafeber, L. Overhand en B. Sterk, allen aftr., en K. R. van Staal en T. Pcrdijk. Van de R.-K. partij: A. G. van Berkel, dr. A. C. A. Hoffman, aftr. en J. A. Don ker, G. H. Koemans en J. G. Potharst. Beide laatstgenoemden waren tot voor kort lid van den raad, maar hadden in de/ samenstelling van de candidatenlijst, dié hen op 6 cn 8 plaatste, aanleiding gevon den te bedanken. Beiden zijn nu door voor keurstemmen gekozen. Van de A.-R. partij: P. D. Muylwijk, aftr., en R. U. Jongenburger en P. A. Vingerling. Van de Christ.-Hist. Unie: G. C. van As Van de V.-D. Bond: G. J. van Burk. Van de Chr. Sociale Partij: R. v. d. Burg.- De in den ouden raad vertegenwoordig de fracties zijn in sterkte niet veranderd; wel zijn in 'de fracties veranderingen ge komen door niet-herkiezing van de heeren M. J. Oosterling (r.-k.), P. J. Kolijn (a.r.) en K. de Jong (V.B.) en door het zich niet weder beschikbaarstellen van de heeren W. van Hoorn (s.d.), J. Oudshoorn (s.d.) en J. van Galen (a.r.) De 2 nieuwe zetels zijn bezet door ver tegenwoordigers van de Chr.-Hist. Unie en den V.-D. Bond. Bij de Gemeenteraadsverkiezing te Woerden zijn gekozen: Lijst 1 Chr.Hist.: F. Kalsbeek 672, H. Brunt 39, K. G. Roseboom 72, D. van Tuijl 90, M. Karsdorp 87, G. Sonnevelt 11, P. G. Karsdorp 28, H. v. Doorn 7, W. v. Doorn Sr. 2, D. Duim 8, totaal 1016. Lijst 2 Vrijheidsbond: J. Zon 144, G. J. van Eijk 166, H. van Wijk 60. V. K. Bek king 4, W. Gestel 12, A. J. Mulder 6, totaal 391. Lijst 3 Bezuinigingspartij: A. Smoren- burg 419. Lijst 4 R.-K. Staatspartij: A. Smits 635, C. J. Hendricks 14, J. de Kruif 17, B. de Mol 6, J. Munninghoff 3, A. Streefland J. G. Okkes 2, G. N. v. d. Vlist 1, J. Blom 1 totaal 679. Lijst 5 Anti-Rev.: D. Engels Sr. 185, H. de Wit 47, A. Groenendijk 4, H. Hoogen- doorn 4, D. Engel Jr. 1, R. N. v. d. Beukei 3, totaal 244. Lijst 6 Neutr. Volkspartij: G. F. Snel 110, A. C. Schoonderwoerd 27, H. Ver meulen 5, totaal 142. Uitgebrachte stemmen 2920, van on waarde 2, geldige stemmen 2918. Bij de Woensdag te Schiedam ge^ houden raadsverkiezing zijn gekozen 8 R.-K., 4 A.-R., 4 Chr.-Hist., 6 Soc.-Dem., 2 Vrijheidsb., 1 Vr.-Dem. en 2 leden van do Social. Partij. De nieuwe samenstelling is dus: 16 rechts en 11 links; de tegenwoordige samenstelling is 12 rechts en 11 links. De vermeerdering mot 4 leden wegens uit breiding van het zielenaantal is dus aan de rechtsche partijen ten goede gekomen. Uitslag te Bre d a: R.-K. Staatspar tij 11 zetels; A.-R. 1 zetel; Kiesvereeniging „Dr. Schaepman" 3 zetels; V. B. 1 zetel; Groep Staalman 1 zetel; S.D.A.P. 3 zetels; De Kiesvereeniging „Breda" (lijst Zijl mans) 1 zetel. Do oude Raad bestond uit 9 R.-K., 1 A.- R., 4 Kiesver. Schaepman, 4 S. D. A. P., 2 V. B., 1 afgescheiden S. D. A. P. de heer Staalman» Bij de gemeenteraadsverkiezing te Aalsmeer zijn gekozen: J. G. M. Men-; sing, M. Alderden Cz., W. C. Keessen Kz., W. Keessen Az., H. Wichmann, allen Vrijz.; G. Spaargaren Dz., Jb. Alderden Dz., beiden S.D.A.P.; J. van Dillewijn, J. Moleman C.Jz., beiden Chr.-Hist.; P. v. d. Meer Pz. en B. Wegman Cz., beiden A.-R., P. van Egmond Jz. en G. Th. v. d. Zwaan, beiden R.-K. De verhouding wordt 7 links, 6 rechts, vroeger 6 links, 7 rechts. Directeur-Generaal van den Arbeid. Een bericht in „Het Volk" dat de heer Zaalberg, directeur-generaal van den Ar-» beid, zou overwegen, ontslag aan te vra-: gen „op grond dat hij zich niet kon ver- ©enigen met de reactionnaire richting, die de Minister meer en meer in slaat", is, naar gemeld wordt, van eiken grond ontbloot. Zuiderzeeraad. Benoemd zijn tot resp. lid en onder voorzitter en lid van den Zuiderzeeraad de heeren H. Golijn, oud-minister van oorlog, lid van de Tweede Kamer en dr. Th. van der Waerden, lid van de Tweede Kamer en van de Provinciale Staten van Noord-Holland. STflTEN»SEMERftftL TWEEDE KAMER. Vergadering van gi stèren. De Kamer heeft thans haar goedkeuring gehecht aan de toetreding tot de protocol len betreffende den economischen en finan- cieelen wederopbouw van Oostenrijk, als mede voorzieningen ten aanzien van die toetreding. Minister van Karnebeek was dankbaar, dat de Kamer het ontwerp zoo vlug opnieuw heeft willen behandelen, en de Kamer was dankbaar, dat de Minister gevolg had gegeven aan den redden len wenk van Dr. Nolens, die voor het Pink sterreces de verwerping van het ontwerp voorkwam' door uitstel voor te stellen, met Re bedoeling, dat de gevaarlijke protocol len, die ons te veel in internationale "moei lijkheden zouden kunnen brengen, zouden worden weggewerkt. En in die dankbare stemming beloofde de Minister den heer Dresselhuys, dat hij nog eens erover zal denken, of hij wel gebruik zal maken van de bevoegdheid om een Nederlander mee te laten controleeren over de besteding der internationale Oostenrijksclie leening, waarin we voor 3}» raillioen gulden garant blijven, en nam de Kamer het ontwerp aan met aanteekening van de tegenstem van den heer Van Ravesteyn, die de logica der communisten is onnaspeurlijk in het wetsvoorstel alleen een ..knech ten" van het Oostenrijksche volk zag. Een langdurige strijd met vele strijders werd gestreden over het verslag der com missie omtrent inlichtingen op een adres van een vijftiental Naarder kweekers die schadeloosstelling vragen ter zake van de voorbereiding van militaire inundatiën np hun gronden gedurende den mobilisatietijd De commissie wilde een arbitrage commissie; een aantal Kamerleden wilde zich houden aan een beslissing van den Minister op grond van het advies der: commissie-Reymer, die een onderzoek in stelde en niet tot de conclusie kwam, dat de kweekers recht op schadeloosstelling j hebben. De commissie en haar medestan- ders beriepen zich op de toezegging van Minister Alting von Geusau inzake arbï-' trage; do anderen beweerden, dot ge-' noemde Minister eigenlijk geen arbitrage doch alleen advies bedoeld had. En Mi nister Van Dijk was ook van deze mee ning. Hij wilde van arbitrage niets Inboren, zelfs niet van arbitrage over de vraag, ©f de schade gevolg was van militaire maat regelen (dus niet over heb bedrag der schadeloosstelling), zooals de heer Van Sehaik wilde. Z.Exc. achtte 't uitgemaakt, dat de kweekers geen recht hebben op schadeloosstelling cn billijkheidsoverwegin gen zette hij op zij: ook uit zuinigheids- overwegingen; want, als de 15 adressanten hun zin zouden krijgen, dan zouden ze dGor vele anderen, die reeds Haar staan, worden gevolgd. Tnmiddols betoonde de commissie <le grootst mogelijk tegemoetkomendheid. In overeenstemming met een wenk van den heer Dresselhuys nam zij in haar conclu sie subsidiair naast een arbitragecommis sie op, een nieuwe-commissie van onder zoek naar feiten en billijkheid, samen to stellen in overleg met do kweekers. En de commissie behaalde een schitte rende overwinning op den Minister. Haar aangevulde conclusie werd aangenomen met 55 tegen slechts 15 stemmen. Er werd nog gepraat over een wijziging der Pensioenwet 1922, waarin allerlei ver anderingen worden voorgesteld, niet zoo heel belangrijk. BUITENLAND EEN ECHEC VOOR P0INCARE(?) j Storm in een glas water. Tant de bruit pour une omelette! Frankrijk heeft gister een parlomcntairo grap beleegd. Poincaré, do groote Poincaré Avcrd wat Heinzielig en nam, toen het hem niet geheel naar den. zin ging mot voel misbaar zijn ontslag als ministcr-prcsi-1 dent. Het wereldschokkend gebeuren ging^ als volgt in zijn werk: Door de Kamer was besloten, dat de vervolging tegen Cachin cn andero communisten, wier parlement»

Nieuwe Leidsche Courant | 1923 | | pagina 1